ALSTAL Grupa Budowlana

Inowrocław

Z uwagi na profil działalności poszukujemy przede wszystkim inżynierów. Do wytwórni konstrukcji stalowych potrzebujemy spawaczy, ślusarzy i monterów. Wzrost zatrudnienia w tym obszarze jest związany ze zwiększaniem wolumenu produkcji.
Wywiadu udzielił:
Dział Marketingu ALSTAL Grupa Budowlana
Proszę krótko przedstawić firmę Alstal.
Jesteśmy firmą budowlaną. Nasze usługi świadczymy od 1976 roku. Posiadamy różne dywizje, np. budownictwo ogólne, w ramach którego zajmujemy się budową obiektów przemysłowych, magazynowych, biurowych, galerii handlowych. Grupa ALSTAL obejmuje także Hale i Konstrukcje Stalowe, Wytwórnie Betonu a także Usługi Utrzymania Ruchu.
 
Gdzie znajduje się siedziba firmy?
Główna siedziba ALSTAL znajduje się w Jacewie pod Inowrocławiem. Poszczególne dywizje znajdują się w Inowrocławiu, aczkolwiek są one rozmieszczone w różnych częściach miasta.
 
Jeżeli chodzi o kwestie kadrowe, na jakich pracowników macie Państwo największe zapotrzebowanie?
Z uwagi na profil działalności poszukujemy przede wszystkim inżynierów. Do wytwórni konstrukcji stalowych potrzebujemy spawaczy, ślusarzy i monterów. Wzrost zatrudnienia 
w tym obszarze jest związany ze zwiększaniem wolumenu produkcji. Staramy się zatrudniać ludzi z jak największym doświadczeniem. Rozpatrując aplikacje zwracamy uwagę na ukończone kursy i nabyte podczas nich umiejętności.
 
A co ze stanowiskami biurowymi?
Firma cały czas się rozwija, w związku z tym pojawia się zapotrzebowanie na pracowników administracyjnych. Zachęcamy potencjalnych Kandydatów różnych specjalności do odwiedzania naszej strony www.alstal.eu, na której publikujemy aktualne ogłoszenia rekrutacyjne.. 
 
Gdzie umieszczają Państwo informacje o aktualnych rekrutacjach?
Aktualne oferty pracy zamieszczamy przede wszystkim na naszej stronie internetowej. Korzystamy także z portali poświęconych pracy. Ważnym dla nas narzędziem jest portal gowork.pl.
 
A co ze stażami i praktykami?
Oczywiście, w firmie przeprowadzamy praktyki dla uczniów, którzy później mają u nas większe szanse na zatrudnienie. Od wielu lat współpracujemy z UTP w Bydgoszczy, więc możliwość odbycia praktyk i stażów zawsze u nas jest.
 
Czy z zatrudnieniem u Państwa wiążą się jakieś dodatkowe benefity?
Nasi Pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach. Dofinansowujemy także studia i kursy. Dział Kadr  ALSTAL dba o odpowiednie możliwości rozwoju dla konkretnych osób i stanowisk przez nie wykonywanych. Dbamy o nie tylko o rozwój intelektualny naszych Pracowników. Dodatkowo oferujemy kartę Multisport, z której każdy może skorzystać. Przyznajemy dodatki związane z konkretnymi realizacjami oraz istotnymi dla firmy wydarzeniami,
 
Czym wyróżniacie się Państwo jako pracodawca?
Jesteśmy specjalistami w dziedzinie generalnego wykonawstwa i cechuje nas przede wszystkim profesjonalizm. Zależy nam na jakości wykonywanych usług. Jesteśmy jedną wielką rodziną i bardzo cenimy sobie współpracę oraz lojalność. Nieskromnie można stwierdzić, że jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie. Firma cały czas się rozwija, a my nie boimy się nowych wyzwań związanych z nowoczesnością. Staramy się być coraz bardziej innowacyjni i wprowadzać nieustannie nowe rozwiązania. Podsumowując, dla nas najważniejszy jest, klient, praca i zadowolenie.