4.2 Udziel wywiadu o firmie

Wywiady ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Miniaturka
Dział Marketingu
ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Proszę krótko przedstawić firmę Alstal.

Jesteśmy firmą budowlaną. Nasze usługi świadczymy od 1976 roku. Posiadamy różne dywizje, np. budownictwo ogólne, w ramach którego zajmujemy się budową obiektów przemysłowych, magazynowych, biurowych, galerii handlowych. Grupa ALSTAL obejmuje także Hale i Konstrukcje Stalowe, Wytwórnie Betonu a także Usługi Utrzymania Ruchu.

Gdzie znajduje się siedziba firmy?

Główna siedziba ALSTAL znajduje się w Jacewie pod Inowrocławiem. Poszczególne dywizje znajdują się w Inowrocławiu, aczkolwiek są one rozmieszczone w różnych częściach miasta.

Jeżeli chodzi o kwestie kadrowe, na jakich pracowników macie Państwo największe zapotrzebowanie?

Z uwagi na profil działalności poszukujemy przede wszystkim inżynierów. Do wytwórni konstrukcji stalowych potrzebujemy spawaczy, ślusarzy i monterów. Wzrost zatrudnienia w tym obszarze jest związany ze zwiększaniem wolumenu produkcji. Staramy się zatrudniać ludzi z jak największym doświadczeniem. Rozpatrując aplikacje zwracamy uwagę na ukończone kursy i nabyte podczas nich umiejętności.

A co ze stanowiskami biurowymi?

Firma cały czas się rozwija, w związku z tym pojawia się zapotrzebowanie na pracowników administracyjnych. Zachęcamy potencjalnych Kandydatów różnych specjalności do odwiedzania naszej strony http://www.alstal.eu, na której publikujemy aktualne ogłoszenia rekrutacyjne..

Gdzie umieszczają Państwo informacje o aktualnych rekrutacjach?

Aktualne oferty pracy zamieszczamy przede wszystkim na naszej stronie internetowej. Korzystamy także z portali poświęconych pracy. Ważnym dla nas narzędziem jest portal gowork.pl.

A co ze stażami i praktykami?

Oczywiście, w firmie przeprowadzamy praktyki dla uczniów, którzy później mają u nas większe szanse na zatrudnienie. Od wielu lat współpracujemy z UTP w Bydgoszczy, więc możliwość odbycia praktyk i stażów zawsze u nas jest.

Czy z zatrudnieniem u Państwa wiążą się jakieś dodatkowe benefity?

Nasi Pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach. Dofinansowujemy także studia i kursy. Dział Kadr  ALSTAL dba o odpowiednie możliwości rozwoju dla konkretnych osób i stanowisk przez nie wykonywanych. Dbamy o nie tylko o rozwój intelektualny naszych Pracowników. Dodatkowo oferujemy kartę Multisport, z której każdy może skorzystać. Przyznajemy dodatki związane z konkretnymi realizacjami oraz istotnymi dla firmy wydarzeniami,

Czym wyróżniacie się Państwo jako pracodawca?

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie generalnego wykonawstwa i cechuje nas przede wszystkim profesjonalizm. Zależy nam na jakości wykonywanych usług. Jesteśmy jedną wielką rodziną i bardzo cenimy sobie współpracę oraz lojalność. Nieskromnie można stwierdzić, że jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie. Firma cały czas się rozwija, a my nie boimy się nowych wyzwań związanych z nowoczesnością. Staramy się być coraz bardziej innowacyjni i wprowadzać nieustannie nowe rozwiązania. Podsumowując, dla nas najważniejszy jest, klient, praca i zadowolenie.