Profil firmy Piekarnia ''Mazowiecka

Obserwuj
Dodaj opinię

Opinie o Piekarnia ''Mazowiecka

2013-09-30 16:51:41
Jedyne co mamy to wypowiedzenia,nie wypłacono nam żadnych należności i nikt z nami się w tej sprawie nie kontaktuje
ByłyPracownik 2013-09-30 17:57:43
Ludzie! A może by zainteresować sprawą Panią Prezydent Warszawy? Zbliża się referendum a każdy polityk będąc w takiej sytuacji jak HGW nie przepuści okazji na zdobycie dodatkowych punktów i pokazanie się w mediach! Myślę że pani redaktor [usunięte przez moderatora] z Polsatowskich "interwencji" będzie wiedziała jak to mądrze rozegrać a HGW którym urzędnikom bądź instytucjom nakazać pomoc poszkodowanym pracownikom piekarni To taka moja sugestia..
2013-09-30 18:10:16
powiem szczerze dobry pomysł aby prezydent Wawki dowiedziała się o tej sprawie tylko jak to rozegrać ?
2013-09-30 18:57:12
- 2013-09-30 11:10:49

Kochani jutrowe 01.10.13. jedziemy do inspekcji pracy na ul.Lindleya 16. Może uda nam sie coś zalatwić zbiórka o godz.11 z dokumentami zapraszam chętnych.
Byłem na Lindleya i generalnie nie nastawiajcie się na jakiś przełom w tej sprawie oczywiście z korzyścią dla nas,człowiek powiedział mi tam że to wypowiedzenie jest napisane zgodnie z prawem i to że dla osób z umową na czas nieokreślony zostało skrócone do jednego miesiąca też jest taka możliwość.Jedynie czego niema to tego że niema żadnej wzmianki w kwestii urlopu, ile kto ma itd.powiedział że to powinno być tam na tym wypowiedzeniu napisane bo na jakiej podstawie nap.wystawi Ci sąd pracy świadectwo pracy.
mecenas 2013-09-30 19:14:59
LUDZIE SAD PRACY NIE WYSTAWIA SWIADECTWA PRACY!!!!!!!!!! SWIADECTWO PRACY WYSTAWIA PRACODAWCA.Z chwila gdy pracodawca miga sie sad moze nalozyc kare grzywny do 30.000
2013-09-30 19:17:50
To okres wypowiedzenia Was nie obowiązywał, w sumie naturalne. Teraz piekarnia jest zamknięta, czy są tam jeszcze jacyś ludzie?
2013-09-30 19:59:12
Ale sąd może wydać oświadczenie w zastępstwie świadectwa pracy.
Poza tym jeśli ktoś będzie jutro w PIP zgłoscie, że w firmie nie ma nikogo kto by zabezpieczył akta osobowe, że każdy w tej chwili ma do nich dostęp, a to jest niezgodne z Konstytucją.
2013-09-30 20:31:25
Ja i kilka innych osób będziemy w PIP o 12.00. Czym nas więcej osób tym lepiej, szkoda że nie umówiliśmy się wszyscy na jedną godzinę.A pomysł z p.prezydent to może strzał w dziesiątkę?
2013-09-30 20:53:45
kurcze to na która wreszcie sie umawiamy na 11 czy na 12
piekarz 2013-09-30 20:55:30
z P. Prezydent uwazam, ze pomysl bardzo dobry, mozna o tym pomysle poinformowac media / , te stacje co byly u nas na piekarni / a moze wogole zainteresowac politykow np. Palikota albo innych .
m.n. 2013-09-30 22:29:14
mecenas - 2013-09-30 19:14:59

Załóżmy taką sytuacje: Twój pracodawca jest właścicielem firmy która zajmuje się przeprowadzkami,zatrudnia cztery osoby.Jesteś tam zatrudniony/zatrudniona na umowę o prace i ginie w wypadku samochodowym,firmą niema kto zarządzać bo był tylko jeden właściciel.Czterech pracowników zostaje bez pracy,chcą pójść do innej pracy to kto wtedy ma im wystawić Świadectwo Pracy ... ?
m.n. 2013-09-30 22:39:59
- 2013-09-30 20:31:25

Byłem tam dwa razy i zawsze były tam te same osoby do obsługi czyli trzy i niema tak że morze wejść tam za jednym razem sto sześćdziesiąt osób bo jeśli wyjdzie ktoś to dopiero może wejść ktoś następny a poza tym przepisy są takie same dla jednej osoby czy dla stu.
m.n. 2013-09-30 22:45:05
- 2013-09-30 19:17:50

Jeśli piekarnia jest zamknięta ......
:-)
m.n. 2013-09-30 22:46:53
- 2013-09-30 20:53:45

kurcze to na która wreszcie sie umawiamy na 11 czy na 12
Może 11:30 h. ... :-)
*************** 2013-09-30 23:21:30
Wiem, że niektórzy kierowcy mieli podpisaną umowę z firmą państwa [usunięte przez moderatora] a więc to oni powinni im wystawić świadectwa pracy.
luiza 2013-10-01 07:19:50
obawiam się że nic nie załatwicie ani w Zus ani w Pip sprawa niestety już cichnie tv dostała już porcję sensacji i tyle. Sprawa raczej do prokuratury ale tam też się tym nie zajmą. Właściciela po prostu nie ma i tyle. I to nie on kazał odejść od maszyn, upadłość nie jest ogłoszona więc firma działa. Jakoś widzę w tym wszystkim drugie dno .........komornik wchodzi do firmy pod nieobecność właściciela ?, kto wpuścił komornika pod nieobecność właściciela?, był z policją ?, zabiera jak leci?, a jakieś papiery pokazał?, ktoś spisał te rzeczy co zabrał?, a listę płac pracowników dostał ? pokwitował, że dostał ? zostawił w firmie jakiś protokół z tego co zrobił? ktoś to nadzorował? jeżeli na większość z tych pytań odpowiedź brzmi - nie ...to serdecznie współczuję.
2013-10-01 08:30:47
2013-10-01 08:34:59
m.n. - 2013-09-30 22:29:14

mecenas - 2013-09-30 19:14:59

Jeżeli brak jest pełnomocnika (także z powodu jego wygaśnięcia) lub pełnomocnik odmawia wykonania czynności, to należy zwrócić się do spadkobierców zmarłego pracodawcy, gdyż na nich przechodzą prawa i obowiązki zmarłego (art. 922 KC). Należy uznać, że obowiązek wydania takiego dokumentu wchodzi do spadku, gdyż ma charakter majątkowy. Wszak za jego niewydanie pracodawca ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą (art. 99 § 1 KP). Były pracownik powinien więc ustalić, kto jest spadkobiercą zmarłego pracodawcy i zwrócić się do tej osoby o wydanie świadectwa pracy. Jeżeli jest kilku spadkobierców, każdy z nich osobno jest uprawniony i zarazem zobowiązany do dokonania tej czynności. Innymi słowy, świadectwo pracy nie musi być podpisane przez wszystkich spadkobierców. Jeżeli trudno jest byłemu pracownikowi ustalić krąg osób obowiązanych, to może zwrócić się do sądu spadku (sądu rejonowego właściwego ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania zmarłego) o wydanie postanowienia o nabyciu spadku (art. 669 KPC i nast.). Jako interes prawny powinien wskazać potrzebę uzyskania świadectwa pracy.
stefan 2013-10-01 08:35:09
2013-10-01 08:45:48
stefan - 2013-10-01 08:35:09

człowieku nikt nie umarł - co ty piszesz ???????
czytaj ze zrozumieniem .Zobacz jakie zadane jest pytania powyżej danej odpowiedzi.
m.n. 2013-10-01 14:31:48
- 2013-10-01 08:30:47

Tak może i jest ale jak pracodawca nie żyje ale z tego co wiem to P.(usunięte przez administratora)i Żyje :-)
m.n. 2013-10-01 14:35:37
- 2013-10-01 08:45:48

stefan - 2013-10-01 08:35:09

Popieram !
POZDRAWIAM :-))
2013-10-01 15:15:43
...a może jednak nie żyje...? Jakiś wierzyciel go spotkał przypadkiem w kasynie i wywiózł do lasu... :p
******************** 2013-10-01 16:34:25
Z INFORMACJI UMIESZCZONYCH NA TVN24 WARSZAWA WYNIKA ,ŻE ŻYJE. CYTAT PONIŻEJ
Zdezorientowani ludzie zatrudnili do pomocy adwokata, który ma ich reprezentować w sądzie. Udało mu się ustalić, że pracodawca, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, zniknął miesiąc temu. - Było zgłoszone jego zaginięcie. Gdy policja go odnalazła, pan oświadczył, że nie życzy sobie kontaktu z kimkolwiek - wspomina pełnomocnik.
Z TEGO WYNIKA ŻE WSPÓŁWŁAŚCICIELE OD JAKIEGOŚ CZASU WIEDZIELI CO SIE SZYKUJE. ZABEZPIECZYLI SWOJE INTERESY (BO PRZECIEŻ MAJA FIRMĘ-KWIACIARNIE) A PRZED PRACOWNIKAMI RŻNĄ GŁUPA
2013-10-01 19:28:36
Ten cytat to zdecydowanie pomyłka, kto by pozwolił pozostawać zaginionym, komuś kto jest poszukiwany prze policję i prokuraturę...?
2013-10-01 19:35:37
- 2013-10-01 19:28:36

a kto jest poszukiwany przez policje i prokurature.......
sylwia 2013-10-01 19:36:47
Pan (usunięte przez administratora)nie jest poszukiwany przez policje ani przez prokurature. Nic się nie stało. życie toczy się dalej. o co taki szum ?
stoczniowiec 2013-10-01 19:40:52
w stoczni nie wypłacili wynagrodzeń dużo większej ilości pracownikom niż w jakiejś piekarence. Poszukajcie pracy zamiast się użalać.
filimonek 2013-10-01 19:47:29
tyle waszego co sobie popiszecie na tym forum. smutne ale prawdziwe. efekt = 0
2013-10-01 20:26:02
sylwia - 2013-10-01 19:36:47

Pan Z. nie jest poszukiwany przez policje ani przez prokurature. Nic się nie stało. życie toczy się dalej. o co taki szum ?
nic sie nie stalo.o co szum ????? moze ty maaz na chleb i do chleba o nikt cie nie wywalil z pracy z dnia na dzien nie wierz jakie ro uczucie wiec nie wypowiadaj sie
2013-10-01 20:27:34

m.n. 2013-10-02 08:45:02
- 2013-09-30 11:10:49

Byliście na tego Lindleya, udało się coś sensownego dowiedzieć ?
POZDRAWIAM :-)
m.n. 2013-10-02 09:14:53
sylwia - 2013-10-01 19:36:47

Zgadzam się z Tobą w stu procentach że nic się nie stało : Jeśli byś pracowała i Twój szef zalegał by Ci już z miesięczną wypłatą, na zebraniu w pracy usłyszałabyś że możesz iść do domu bo firma nie istnieje w najbliższych dniach dniach musisz zapłacić za czynsz,przedszkole,ratę,wykupić dziecku obiady w szkole itd.itd.itd. i szukać teraz następnej pracy ...
To dla mnie i dla większości pracowników z piekarni " nic się nie stało,życie toczy się dalej,o co taki szum ? "
m.n. 2013-10-02 09:21:29
filimonek - 2013-10-01 19:47:29

tyle waszego co sobie popiszecie na tym forum. smutne ale prawdziwe. efekt = 0
Może kolega podsunie nam jakiś pomysł na tą sytuacje ? bo napisanie jednego zdania krytyki to jak to się mówi " każdy głupi potrafi "
2013-10-02 09:31:58
stoczniowiec - 2013-10-01 19:40:52

No na pewno,stocznia do piekarni ma się nijak ale tu nikt się nie użala.Dużo osób już podjęło prace.Może kolego idź teraz do piekarni pracować ...
1a 2013-10-02 10:13:04
m.n. 2013-10-02 14:13:10
1a - 2013-10-02 10:13:04

Kwiaciarni juz dawno niemaja
Czemu ma służyć ten wpis ? bo nie bardzo rozumiem.
,,,,,,,,, 2013-10-02 14:13:22
1a - 2013-10-02 10:13:04

Kwiaciarni juz dawno niemaja
Prosze jak ktoś jest dobrze doinformowany.......
2013-10-02 14:34:06
komu wypowiedzenie konczy sie 12.11 Spotykamy sie 14.10 o 10.00 na Borsuczej po świadectwa pracy,tam oczywiście nikogo nie bedzie ale stawic sie musimy,potem kazdy osobiście sklada do sadu wniosek o swiadectwa pracy.Sad nakaże pracodawcy lub pełnomocnikom wystawic to swiadectwo
VIP 2013-10-02 18:39:21
Następna będzie Galeria Wypiekow podobno !!!
okradziony 2013-10-02 20:20:09
DOSTAWCY których okradł z pomocnikami ,nie zapomną i nie darują .
Wiadomo gdzie jest miejsce złodziei. Wykorzystali PRAWO do kradzieży, ale niech nie liczą na przedawnienie . Kasa za sprzedany towar musi być zwrócona i tyle w temacie .
2013-10-02 21:12:39
okradziony - 2013-10-02 20:20:09

DOSTAWCY których okradł z pomocnikami ,nie zapomną i nie darują .

DOSTAWCY----Pracownicy piekarni łączą się z wami!!!!!!!!
rudy 2013-10-02 21:17:11
no się zaczęło...............
2013-10-02 21:37:01
Kasa za naszą pracę też musi być zwrócona Ja też nie zapomnę i nie daruje
2013-10-02 22:07:59
do panstwa (usunięte przez administratora). niemozecie miec zawiele bo i ile pamietam wszyscy kierowcy zostali przeniesieni do pm spowrotem a na swiadectwie pracy wystarczy podpis glównego kierownika piekarni...
2013-10-02 22:19:13
- 2013-10-02 22:07:59

do panstwa B.... niemozecie miec zawiele bo i ile pamietam wszyscy kierowcy zostali przeniesieni do pm spowrotem a na swiadectwie pracy wystarczy podpis glównego kierownika piekarni...
I tak się tworzy nowy kodeks pracy !!!!!!!
bomba 2013-10-02 22:19:23
świadectwo mogą podpisać państwo b............... bo mają pełnomocnictwa ale pewnie też znikną.............. a główny kierownik piekarni jest na zwolnieniu lekarskim i pewnie się już nie pojawi. Zostaje sąd pracy jedynie
2013-10-03 00:41:28
I CO NAM DA TO PISANIE??? ZBIERZMY SIĘ WSZYSCY,JEDZMY POD ODPOWIEDNI ADRES I WALCZMY O SWOJE.ONI ZROBILI Z NAMI CO CHCIELI WIĘC NIE BĄDZMY GORSI
matrix 2013-10-03 06:46:09
tzn. pod jaki adres? jeśli myślisz o TYM adresie to tam już nikogo nie ma .
2013-10-03 10:37:06
No, ok ale ktoś musi zabezpieczyć majątek firmy i w zasadzie to lezy w waszym interesie. Tylko kto? Nawet już zaczęła się wywózka maszyn z Chłodnej. Czy ktoś wie dokładnie kto to zrobił? Może pełnomocnik spienięża to co cenniejsze w firmie aby wycofać swoje udziały? Moim zdaniem w waszym interesie leży pilnowanie co się dzieje w firmie i dokumentowanie tego. Inaczej nic tam nie zostanie i komornik na wsze pensje nie bedzie miał co zająć.
Zostaw swoją opinię
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Piekarnia ''Mazowiecka