logo Work Express

Work Express

Katowice

Wywiadu udzielił:
Piotr Loranc Specjalista ds. Personalnych Work Express

Jak wygląda Państwa strategia marketingowa?
Jako agencja zatrudnienia promujemy się przede wszystkim poprzez publikowanie ofert pracy. Staramy się, żeby codziennie pojawiały się nowe. Obecnie wprowadziliśmy nowy program rekomendacji - „Bonus Club Polska”. Polega on na tym, że ktoś, kto poleci nam osobę poszukującą pracę ma szansę otrzymać bonus finansowy, jeśli polecony człowiek zostanie zatrudniony i przepracuje z nami minimum miesiąc. Ponadto wykorzystujemy Internet do prowadzenia różnorodnych działań marketingowych. Prowadzimy bloga eksperckiego oraz oficjalne profile na Facebooku oraz na Twitterze. Współpracujemy z mediami, w których często występujemy jako eksperci rynku pracy w Polsce i w Europie.

Czy planują Państwo poszerzenie oferty w najbliższym czasie?
Zakładamy dalszy rozwój i poszerzanie oferty na rynkach zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy). Utworzyliśmy również odrębną linię biznesową Work Express People, który zajmuje się usługami doradztwa personalnego.

Najcenniejsze wartości Państwa firmy? Czy jako firma angażujecie się Państwo w dodatkową działalność prospołeczną?
Nasze wartości to: wiedza, dialog, uczciwość i pasja. Stawiamy na wiedzę i dzielenie się nią. Zależy nam także, żeby nasi pracownicy mieli pasję i osobiście zaangażowali się w swoje obowiązki. Bezwzględnie egzekwujemy przestrzeganie prawa.
Angażujemy się w wiele projektów prospołecznych - od 2009 roku nasi pracownicy jako wolontariusze kwestują w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kilku miastach Polski. Od 2008 roku organizujemy Mikołajkowe Wieczory Teatralne dla podopiecznych z Domów Dziecka oraz dzieci naszych pracowników. W wynajętym Teatrze im.Jana Dormana w Będzinie dzieciaki biorą udział w spektaklu oraz dostają paczki od Św. Mikołaja. Ponadto włączamy się w działania proekologiczne; zbieramy kartridże i stare telefony dla Fundacji Świętego Mikołaja, a także zużyte baterie dla firmy Reba Organizacja Odzysku. Przeprowadziliśmy też z pomocą Fundacji Jasia Meli, zbiórkę środków na zakup protezy nogi dla człowieka po amputacji.

Na czym głównie polega praca w Państwa firmie?
Najważniejsza jest sprawna komunikacja pomiędzy kandydatem/pracownikiem, a pracodawcą. Stawiamy na szybki przepływ informacji, skrupulatną selekcję i wsparcie klientów w zarządzaniu zasobami ludzkimi. 10 lat naszej działalności możemy podsumować słowami „Każdego dnia, ktoś dzięki nam znajduje pracę.”

Na jaki system motywacyjny mogą liczyć Państwa pracownicy?
Dofinansowujemy różne formy kształcenia naszych pracowników, np. studia podyplomowe. Pracownicy dostają także bony świąteczne a w przyszłym roku planujemy pakiety multisport. Dzieci naszych pracowników, idące do pierwszej klasy, otrzymują pakiety słodkości dla umilenia pierwszych chwil w szkole.

Czy występuję jeszcze jakieś inne dodatkowe „atrakcje”?
Organizujemy spotkania integracyjne, które mają charakter aktywnej rekreacji. Ostatnio 1 czerwca 2014 mieliśmy spotkanie integracyjne, które było połączeniem z 10-leciem firmy. Były zajęcia integracyjne, gala podsumowująca oraz impreza firmowa.

Czym firma Work Express może się pochwalić?
Od samego początku Work Express utrzymuje dwucyfrowe tempo wzrostu a ubiegły rok zamknął kwotą 185 milionów złotych przychodu. Powodem do dumy jest również nasz rozwój na rynkach zagranicznych, w tym na bardzo wymagającym i restrykcyjnym rynku belgijskim. Ponadto liczba rekomendacji od naszych klientów w kraju i za granicą jest wyznacznikiem naszego sukcesu oraz profesjonalizmu.

Wniknijmy teraz głębiej- zasób ludzki- jaka droga by znaleźć odpowiedniego pracownika?
Proces rekrutacji może składać się z wielu etapów, w zależności od specyfiki stanowiska i oczekiwań pracodawcy, który nam ją zlecił.
Najważniejsze z etapów to:
  • przygotowanie profilu stanowiska,
  • research kandydatów z naszej bazy,
  • analiza lokalnego rynku pod kątem dostępności kandydatów,
  • przygotowanie i opublikowanie ofert pracy,
  • analiza aplikacji,
  • rozmowy kwalifikacyjne,
  • weryfikacja doświadczenia i umiejętności kandydatów,
  • przedstawienie wybranych kandydatów pracodawcy,
  • ustalanie kwestii formalnych dotyczących rozpoczęcia pracy i podpisanie umowy.

Czy firma jest przyjazna studentom chcącym się rozwijać?
Oczywiście zatrudniamy osoby studiujące a także prowadzimy programy praktyk i staży dla studentów. Obecnie są u nas tylko dwa działy, w których nie ma i nigdy nie było studentów. Kilkanaście działów w firmie zatrudnia ludzi, którzy kiedyś zaczynali jako nasi praktykanci lub stażyści. Wielu studentów po praktykach dostało umowy i zostało u nas w firmie. Chętnie też korzystamy z zaproszeń na targi pracy oraz dni otwarte, organizowane przez uczelnie wyższe.

Wiele firm różnie podchodzi do możliwości pracy zdalnej- a jak Państwo zapatrują się na tę kwestię?
Zatrudniamy sporo osób niepełnosprawnych, które pracują właśnie zdalnie. Ponieważ są to ludzie z dysfunkcjami narządów ruchu, niedowidzące lub głuchonieme - z oczywistych względów pracują z domu.

Poszukiwania personelu w jakich obszarach są najczęstsze?
W Polsce poszukujemy najczęściej magazynierów i pracowników produkcyjnych.
We Francji i w Belgii głównie pracowników budowlanych a także pracowników produkcyjnych i magazynowych.
W Niemczech – oprócz powyższych specjalności – zatrudniamy też opiekunów osób starszych.

To co zaważy o tym by dołączyć do Państwa zespołu?
To zawsze zależy od wymagań profilu stanowiska, na które jest rekrutacja. Przede wszystkim zależy nam na doświadczeniu i udokumentowaniu kwalifikacji w danej dziedzinie. Co ciekawe - Kandydat często nie musi mieć wykształcenia kierunkowego. Ważne żeby miał doświadczenie w danej pracy i wykonywał ją dobrze. Ważna jest skrupulatność i sumienność.
Ostatnio dodane oferty pracy przez Work Express
MONTER KONSTRUKCJI METALOWYCH we Francji zobacz ofertę