Opinie o Work Service Express w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Work Service Express. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Work Service Express na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Work Service Express w Katowice

Artur Ragan

Dzień dobry Jeśli ma Pan dostęp do wiarygodnych danych, mówiących ilu pracowników pracuje z nami kolejny rok, to proszę podjąć rzeczową polemikę. Fragment „(…) agencje/pośrednicy otrzymują za godzinę pracy takiego "galernika" od 24,00 do 30,00 Euro/h.” wskazuje na to, że mowa o wynagrodzeniu za wykonaną usługę rekrutowania, weryfikacji kompetencji, obsługi kadrowo-płacowej i koordynacji. Sformułowanie „Premie i wszelkie dodatki "zgarniają" pośrednicy,” użyte w kontekście opinii o Work Express stawia nas w złym świetle. Zachęcam; jeśli ma Pan dowody na zagarnięcie przez jakiegoś pośrednika części wynagrodzeń pracowników, proszę o tym zawiadomić odpowiednie instytucje. Co do stwierdzenia, że praca bez pośredników oznacza wyższe wynagrodzenie – zgoda. Gratuluję odkrycia i życzę powodzenia w samodzielnych poszukiwaniach pracy za granicą. Pozdrawiam

d.m
@Artur Ragan

Teraz Pan pisze że praca bez pośredników oznacza wyższe wynagrodzenie,a kiedyś zarzekał się Pan że pracownicy tymczasowi nie mogą być gorzej wynagradzani od stałych,ech...sam Pan gubi się w swoich kłamstwach.

@d.m

Gdzie tu kłamstwo? Proszę spróbować samodzielnie znaleźć sobie stałą pracę za granicą, przekona się Pan jak jest w istocie.

Artur Ragan

Dzień dobry 1. Z warunków pracy za granicą, oferowanych przez Work Express, skorzystało od 2007 roku kilkanaście tysięcy Polaków. Większość z nich wraca do nas na kolejne kontrakty. To chyba najlepsza weryfikacja. 2. Nie wiem, z czego śmieją się w Wiedniu, bo nigdy nie działaliśmy na terenie Austrii i nie mieliśmy tam biura. 3. Jeśli zna Pan sposób na zysk agencji rzędu 24-30 euro na 1 godzinie pracy - proszę o pilny kontakt, bo to imponujący wynik i chętnie wdrożymy taki model. 4. Jeśli ma Pan dowody na zagarnięcie przez jakiegoś pośrednika części wynagrodzeń pracowników, proszę o tym zawiadomić odpowiednie instytucje. Pozdrawiam

Franz Joseph
@Artur Ragan

Ad 1)- statystyka imponująca, ale z tymi "powracaniem" na kolejne kontrakty, to lekka przesada, Ad 2)- stawka 24,00 -30,00 Eur( stawka godzinowa agencji z której ta wypłaca póżniej pracownikowi wynagrodzenie czyli te "ogryzione" 9,07 Eur ),a nie zysk ( ewidentny problem ze zrozumieniem tekstu pisanego ). Ad 3)- załączony link to tylko przykład jednej z "Leich Firm", które pośredniczą na rynku pracy ( oczywiście Wasza firma tam nie działa, tutaj ma Pan absolutną rację), Ad 4)- częściowa odpowiedź w Ad 2), a w pozostałej kwestii wystarczy np. podjąć pracę bez pośrednika, i porównać co oferuje umowa z polskią agencją a bezpośrednim pracodawcą ( np. Kollektivvertrag ): wszelkie należne dodatki itp. Różnica ( finansowa ) jest spora. Jak ktoś podpisał już umowę która została odpowiednio skonstruowana przez dział prawny ( a nie zna realiów np. niemieckich ), to sam sobie jest winien, a Państwo zarabiacie :-) Ps. Wybór: pośrednik vs bezpośredni pracodawca jest jak pomiędzy KZK GOP a Taxi ;-). Z wyrazami szacunku FJ -

ja.

Te rewelacje są kilka postów wyżej,pozdrawiam

Panie Ragan,teraz Pan milczy,a zapewniał Pan że wypłacacie diety i wszystko jest ok,a tu wychodzi że niezłe wałki robicie,wypłacacie 1/3 diety,niema rachunków za zakwaterowanie i płacicie ZUS od polowy wynagrodzenia,oj nie ładnie tak oszukiwać ludzi.

@ja

Dzień dobry Potwierdzam, że wiele ofert dla pracowników z kwalifikacjami zawiera stawki powyżej 9,07 Euro brutto/h. Zapewniam, że szanujemy naszych pracowników. Uściślę przy okazji, że przychody agencji pochodzą z kieszeni pracodawców, którzy płacą jej za zrekrutowanie i sprawdzenie kompetencji pracowników. Pozdrawiam

@Artur Ragan

To dlaczego nie wypłacacie całej diety i nie płacicie ZUS z całości wynagrodzenia,gdzie są te pieniądze jeżeli wy tego nie macie?

@ja

Dzień dobry Nie wiem, skąd te rewelacje na temat naszej agencji, ale jeśli mogę w czymś pomóc, to zapraszam do kontaktu: artur.ragan_workexpress.pl Pozdrawiam

Franz Joseph
@Artur Ragan

Zatem jeszcze raz Szanowny Panie ! Nie urodził się jeszcze taki, co wszystkim dogodził, ale firmy takie jak ta oferują żałosne warunki ( zaszeregowanie np. dla fachowców/ z językiem, stosownymi kwalifikacjami /, na poziomie konserwatora powierzchni płaskich / bez wykształacenia, zawodu, języka - w np. Niemczech jest to praca dla osób narodowości tureckiej lub którejś z republik powstałych po rozpadzie ex Jugosławii /. Obywatele nowych krajów UE : Rumania i Bułgaria śmieją się z ofert proponowanych przez jedną z waszych filii np . w Wiedniu http://www.walterfachkraft.de/standort/wien/.Stawka 9,12 Eur ( całe 5 centów więcej jakie oferuje oddział w Polsce :-)), to kwota rozpaczliwie niska. Np.Przy zarobku 1100 Eur netto, na życie trzeba wydać sporo: samodzielny pokój: 300,00 Eur, wyżywienie 300-400 Eur, komunikacja ( w Wiedniu ) 48,20 Eur/ miesięcznie. A za co, i z czym w takim razie wracać do PL ?!. Warto wiedzieć, że agencje/pośrednicy otrzymują za godzinę pracy takiego "galernika" od 24,00 do 30,00 Euro/h. W umowach brak adnotacji o np. dietach itp.Premie i wszelkie dodatki "zgarniają" pośrednicy, a szary człowiek otrzymuje tzw. ochłapy. Powoli zaczyna brakować rąk do pracy, zatem nadchodzi czas na mądre przemyślenia, i zmniejszenie zysków dla pośrednika , a uczciwe docenienie pracownika z pierwszej lini. Z wyrazami szacunku FJ.

Magazynier

Kobieta zadaje pytania które nie mają nic wspólnego z pracą. Gada pierdoły, ale nic konkretnego na temat samej oferowanej pracy. Ma marna wiedzę na temat pracy, która oferują. Większa wiedzę miałem od osoby od której dostałem wcześniej materiały odnośnie tej pracy. Babka nie potrafiła odpowiedzieć na rzadne zadane przezemnie pytanie.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
ja.

Wszyscy oszukani niech zbiorą dokumenty i założą im sprawę sadową,puścimy z torbami oszustów i krętaczy

D.

Temu służy ten wpis że WE jest oszustem i (usunięte przez administratora) okradających pracowników.

Artur Ragan

Dzień dobry Nigdy nie ukrywałem że od 2007 roku pracuję dla Work Express, natomiast trochę trudno ustalić, czemu ma służyć Pański wpis. Mogę jakoś pomóc? Pozdrawiam

ziutek

sz P.Ragan wiem że jest pan na misce worku , przepracowałem kawałek czasu dla was za dobrych czasów . na wielki plus zasługuje terminowość wypłat , na kasę też nie mogę narzekać bo to był projekt jeden z lepszych jaki work miał w swojej karierze ( powinien się pan domyśleć jaki) i to już koniec superlatyw . Za moich czasów sami płaciliśmy za hotel ale nigdy nikt nie dostał rachunku, potwierdzenia zapłaty .Jak zapytaliśmy w recepcji odpowiedz była jednoznaczna , RACHUNEK WYSTAWIANY BYŁ NA WORKEXPRESS I KOORDYNATOR GO BRAŁ . premie jakie firma wypłacała tez work zagarniał , powiedz może jaką stawkę zus opłacacie cwaniaczku , dlatego wypłata jest na raty . hehe to juz nie ten work co kiedyś. Ile work pobiera diety a ile wypłaca pracownikowi . Powiem 51 euro za każdy dzień pobytu a ile wypłaca work , 16,80 to sobie policz ile work dopłacał do wypłat ludzi . Nie wszyscy w worku są tępi nie wiedzący co się dzieje . chcesz dam przykład listy płac diet. obrazki.elektroda.pl/2481438700_1443349361.jpg/ proszę skopiowac adres i wkleic w przeglądarkę , nawet nie masz pojęcia w jakim posiadaniu dokumentów są ludzie , więc nie opowiadaj bajek . pozdrawiam Raganku i miłej lektury chcesz więcej dokumentów twoja prośba bedzie spełniona . ja nie polecam agencji z perspektywy czasu patrząc na to wszystko słabo to wygląda .

Artur Ragan

Dzień dobry Obecnie na naszej stronie www znajduje się kilkanaście ofert pracy na takich stanowiskach jak: spawacz, cieśla, dociepleniowiec, operator frezarek, itp. Wynagrodzenia rzędu 1500 netto nie należą do rzadkości - zapraszamy. Z poważaniem

ja.

Tylko te 1500 euro za granicą jest tyle warte ile u nas 1500 zł,będziesz miał tylko na żarcie,a oni za ciebie maja kokosy.

ja.

Zapomniałem jeszcze o jednym,nie masz urlopu na żądnie,tak jak normalni pracownicy,bo frajerom z agencji UŻ przysługuje dopiero po przepracowaniu 6 miesięcy,a to jest nie realne, bo nikt tak długo jeszcze nie robił pod agencją.

@ja.

Dzień dobry W takim razie proszę zanieść dokumenty bezpośrednio do pracodawcy użytkownika i zatrudnić się bez pośrednictwa agencji. Co do wątpliwości czy jesteśmy pracodawcą - Work Express działa od 2004 roku jak agencja zatrudnienia, figurująca w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia pod numerem 1116. Jak łatwo ustalić, jest firmą zatrudniającą ponad 200 pracowników etatowych. Ich rola to organizowanie procesu zatrudnienia ponad 4 tysięcy ludzi w czterech krajach Europy. Podpisują oni nie cywilno-prawne, zwane "śmieciowymi" ale umowy o pracę, które ma 90% naszych pracowników tymczasowych. Wymiar urlopu na żądanie przysługującego pracownikom tymczasowym jest w gestii ustawodawcy a zatem wszystko w rękach wyborców. Z poważaniem

@Artur Ragan

Najlepszą ustawą było by zlikwidowanie agencji pracy,wtedy pracodawcy przyjmowali by normalnie pracowników i wszystko było by ok,a agencje dobre są dla studencików chcących sobie dorobić,a nie dla ludzi bezrobotnych.

ja.

Przecież oni nie są żadnym pracodawcą,tylko dają ci namiary na firmę w której będziesz robił za podstawę wynagrodzenia,bez premii,bez socjalu i będziesz pracownikiem drugiej kategorii,a po miesiącu lub tygodniu i tak cię zwolnią bo nie będzie zapotrzebowania.Taki jest urok pracy tymczasowej,nic nie zaplanujesz bo niewiesz ile porobisz.

ja2

Nieprawda,bo nie zdarzyło się jeszcze aby ktoś przez pomyłkę dostał większą wypłatę niż mu się należy,a mniejszą jak najbardziej,no więc?

komisjoner

stragan,jak wiesz w razie sprawy sądowej,ludzie zarządają kwitów za zakwaterowanie,świat dowie się o szokujących warunkach na hotelu w alitzheim,braku urlopów za rok 2012,nowyc npodwyższonych normach na magazynie w gosheim itp.Jak chcecie wojny to ją będziecie mieli,a chętnych żeby wam dooyebać jest wielu,więc powodzenia życzę.

komisjoner

Uważajcie work expres wysyła pogróżki do byłych ,oszukanych pracowników,za rzekomą niedopłatę w podatku niemieckim.Sądami strasz (usunięte przez administratora)

@komisjoner

Witam Łączna kwota potrąconych w roku 2013 zaliczek na podatek od wynagrodzeń była niższa od faktycznie odprowadzonej do niemieckiego urzędu skarbowego. Różnice wskazano w treści wyliczeń, wysyłanych indywidualnie do każdego z pracowników, których sprawa dotyczy. Do rozbieżności doszło wskutek niedokonania przez nich we właściwym terminie meldunku na terenie Niemiec, wobec czego biuro zajmujące się obsługą podatkową Work Express Sp. z o.o. zmuszone było naliczać i odprowadzać do urzędu skarbowego zaliczki na podatek od wynagrodzeń według najmniej korzystnej, VI klasy podatkowej. W trakcie roku podatkowego 2013 Work Express Sp. z o.o. czyniła starania o przekwalifikowanie naliczania podatku z VI na I klasę podatkową, jednakże w wielu przypadkach urząd skarbowy w Niemczech nie dokonał przekwalifikowania. W zaistniałej sytuacji, w roku 2013 Work Express Sp. z o.o. pokryła różnicę z własnych środków. Czas na złożenie deklaracji i rozliczenie podatku za rok 2013 upłynął zgodnie z obowiązującymi w Niemczech przepisami z dniem 31.12.2014r., w związku z czym osoby, których sprawa dotyczy otrzymały, typowe w podobnych sytuacjach, przedsądowe wezwania do zapłaty. Z poważaniem

komisjoner 2
@Artur Ragan

Jeszcze chcecie kase?,za co?,przecież nie płacicie diety,kantujecie na zakwaterowaniu,co jeszcze wam mało? ZŁODZIEJE!

@komisjoner 2

Witam Spróbuję prościej: 1.Osoby pracujące dłużej niż 183 dni w Niemczech, podlegają tamtejszemu obowiązkowi podatkowemu 2.Aby uprościć rozliczenia do minimum, kwoty podatku dochodowego za rok 2013 odprowadziliśmy do niemieckiego urzędu skarbowego ze środków własnych, jednocześnie pobierając z wynagrodzeń wyliczone przez nas zaliczki 3.Po weryfikacji naszych rozliczeń z niemieckim biurem podatkowo-prawnym uzyskaliśmy informację, że pobrane kwoty zaliczek na polski podatek dochodowy są niższe niż ich niemiecki odpowiednik. 4.Każdemu pracownikowi, którego dotyczy ta sprawa 20 marca 2014 przekazano za potwierdzeniem odbioru pisemną informację zawierającą szczegóły rozliczeń. 5.Pracownicy są zobowiązani zwrócić różnice na konto pracodawcy. Niezwłocznie wysłaliśmy więc standardowe wezwania do zapłaty. 6.Większość pracowników postąpiła zgodnie z prawem, zwracając wyliczone kwoty na wskazany numer konta. 7.Ci, którzy tego nie zrobili, otrzymali zgodnie z prawem ponowne wezwanie do zapłaty. 8.Obecnie wszelkich wyjaśnień udziela na bieżąco Dział Kadr i Płac. 9.Jednocześnie zastrzegamy, że z uwagi na ochronę danych osobowych, nie wszystkie informacje mogą zostać przekazane przez telefon, bo ta forma kontaktu nie pozwala na jednoznaczne potwierdzenie tożsamości.

Artur Ragan

Witam Okresy zatrudnienia tymczasowego są ściśle zależne od kondycji danego rynku, potrzeb pracodawców i wartości godziny pracy na konkretnym stanowisku. Umowy roczne w Polsce są wyłącznie domeną wysokiej klasy specjalistów i jest ich bardzo mało, bo rynek jest relatywnie ubogi. W tym samym czasie, w Niemczech czy Holandii operator wózka widłowego dostanie pierwszą umowę na pół roku a kolejną na rok. Pozdrawiam

Bismarck
@Artur Ragan

Szanowny Panie ! Kondycja rynku pracy np. w Bundesrepublik Deutschland jest znakomita. Aktualnie pośrednicy ( Leicht Firmen ) za specjalistów średniej klasy ( 2 i 3 grupa zaszeregowania, otrzymują 24-30,00 Euro brutto ), np. magazynierzy z uprawnieniami wózkowego, biegłą znajomością języka Goethego, obsługą skanera i oprogramowań magazynowych, czy też elektrycy z uprawnieniami itp. W Austrii, Niemczech umowa w tego typu firmie jest zawierana bezterminowo ( po przepracowaniu 1 miesiąca na tzw. okresie próbnym ), przechodzi ona "automatycznie" na czas nieokreślony ( w bardzo rzadkim przypadku istnieje opcja określenia ram czasowych jej trwania, ale najczęściej jest to "umowa na zastępstwo" - Vertretung vertrag. I tutaj kończy się "miodzio", gdyż może zostać rozwiązana z dnia na dzień ( bez podania konkretnego powodu ).Ps. Czy jakakolwiek Państwa oferta dla potencjalnego paracownika z kwalifikacjami przekroczyła "magiczne" 9,07 Euro brutto/h ?? Zacznijcie dbać o własną reputację, i szanujcie ludzi którzy swoją pracą łożą na wasze pensje.

ja22

Mam pytanie,dlaczego w Polsce umowy z agencji są tylko na miesiąc,albo na jeszcze mniej?ja pracowałem zagranicą przez agencje i pierwszą umowę miałem na rok,a następną na 5 lat i to była normalna umowa o pracę z agencją,anie to co w Polsce nic nie warte miesięczne umowy,albo tygodniowe.

Artur Ragan

Witam Naprawdę nie mamy wpływu na działania handlowe banków czy operatorów telefonicznych. Jeśli mogę odpowiedzieć na jakieś pytania dotyczące naszej firmy - jestem do dyspozycji.

ja.

To niech Pan spróbuje coś załatwić na tą waszą "umowę o pracę",np. jakaś pożyczka,albo telefon na abonament,życzę powodzenia

Artur Ragan

Dzień dobry Informuję, że Work Express działa od 2004 roku jak agencja zatrudnienia, figurująca w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia pod numerem 1116. Jak łatwo ustalić, jest firmą zatrudniającą ponad 200 pracowników etatowych. Ich rola to organizowanie procesu zatrudnienia ponad 4 tysięcy ludzi w czterech krajach Europy. Podpisują oni nie cywilno-prawne, zwane "śmieciowymi" ale umowy o pracę, które ma 90% naszych pracowników tymczasowych. Wysokość wynagrodzenia jest zawsze ustalana z pracodawcą użytkownikiem i w takiej wysokości wypłacana. Zysk agencji pochodzi z marży za te usługi i nie ma wpływu na wynagrodzenia pracowników. Pobieranie od nich pieniędzy za zatrudnienie byłoby czynem karalnym i nigdy nie miało miejsca. To też łatwo sprawdzić, ale wymaga nieco więcej wysiłku niż anonimowe wpisy na forum.

@Artur Ragan

To niech Pan spróbuje coś załatwić na tą waszą "umowę o prace",np.jakaś pożyczka,albo telefon na abonament,życzę powodzenia

Zostaw merytoryczną opinię o Work Service Express - Katowice

• Jak się pracuje w Work Service Express?

Zobacz opinie na temat firmy Work Service Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Work Service Express?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Work Service Express?

Kandydaci do pracy w Work Service Express napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Work Service Express