Opinie o Work Service Express w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Work Service Express. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Work Service Express na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Work Service Express w Katowice

darek

Tak szczerze to nie bardzo mi się to podoba. To jak ktoś wie to niech napisze jak to jest z nimi jak się jedzie za granicę

darek

No to lipa straszna w takim razie. I tak dzieje się odnośnie każdego miejsca do którego się wyjeżdża?

darek

Czyli generalnie wychodzi na to że tak naprawdę nie wie się czy następnego dnia będzie się mieć tą pracę czy też nie

darek

No wiesz chyba że firma jest dogadana z taką agencją. Ale wracając do mojego pytania. Jest jakaś realna szansa na umowy dłuższe niż tygodniowe?

Magazynier

Kobieta zadaje pytania które nie mają nic wspólnego z pracą. Gada pierdoły, ale nic konkretnego na temat samej oferowanej pracy. Ma marna wiedzę na temat pracy, która oferują. Większa wiedzę miałem od osoby od której dostałem wcześniej materiały odnośnie tej pracy. Babka nie potrafiła odpowiedzieć na rzadne zadane przezemnie pytanie.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Artur Ragan

Witam Zapewniamy takie warunki zatrudnienia jakie mają pracownicy stali świadczący pracę u danego pracodawcy użytkownika. Co do nadpłat - polskie prawo podatkowe pozwala obniżyć podstawę opodatkowania o wartość równą 30% dziennej diety zagranicznej za czas pobytu i pracy za granicą. W Belgii obniżenia podstawy opodatkowania nie ma i stąd różnica w podstawie opodatkowania. Dlatego nasi pracownicy w Belgii faktycznie otrzymują dość duże zwroty podatku. Co do zaświadczeń - pracodawca nie ma prawa domagać się zaświadczenia o niekaralności od kandydata na szeregowe stanowisko produkcyjne. Wymóg taki dotyczy np. prokuratorów, sędziów, policjantów, pracowników samorządowych, agentów celnych, detektywów, ochroniarzy osób i mienia, taksówkarzy. Prawo do uzyskania zaświadczenia o niekaralności kandydata do pracy ma tylko w sytuacji, w której wynika to z przepisu ustawy. Ponadto pracodawca który wymaga od kandydata na pracownika produkcyjnego, zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego, naraża się na oskarżenie o dyskryminację i naruszenie dóbr osobistych. Zwłaszcza jeśli niedostarczenie zaświadczenia oznacza odrzucenie kandydata. Podobnie z zaświadczeniem od psychologa, którego nie wymaga się od kandydatów na szeregowe stanowiska w produkcji, nie wymagające szczególnych predyspozycji ani odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi.

alfa

WorkEkspress jestjedną z lepszych firm rekrutującą pracowników. Ja nie mam złych doświadczeń. Natopmiast mają kiepskich koordynatorów i to jest ich minus.

...

Artur Ragan - 2013-07-02 12:50:52 Witam Proszę pytać osób, które już pracowały z Work Express. Fora są mało wiarygodne, bo anonimowych opluwaczy jak widać, nie brakuje. A to że większość pracowników kolejny rok wyjeżdża z nami do pracy to dla nas najlepsza rekomendacja. Z poważaniemWyjeżdzają bo im naobiecujecie,a po drugie jest duże bezrobocie,a nie że Work Express jest taką cudowną agencją:)

ktoś

ja pracowałem w Polsce,a nie na Zachodzie,i prawo jest takie że mam być tak samo opłacany jak stali pracownicy!, tzn mam mieć wszystkie dodatki do pensji,a nie samą podstawę,a Agencja ma prowizje od pracodawcy za moją pracę,więc od moich zarobków nic im się nie należy!,a Oni mi zabierali wszystkie dodatki i dawali podstawe wynagrodzenia,dlatego zarabiałem mniej od moich współpracowników,zanim coś napiszesz to poczytaj o równotraktowaniu pracowników tymczasowych.

M.Z.

Czy ten kolega co tak głupio pisze na temat płać ,to czy on ma trochę pojęcia ,skoro tak twierdzisz ,że mniej zarobiłeś niż ci zachodni koledzy ,to co powiem tak zobacz ich zarobki brutto , netto ,a potem opisuj głupoty ,przecie oni też utrzymują biuro ,tak samo i z twych poborów muszą się utrzymać ,czy sądzisz że w biurach to mają pracować za darmo ,chyba ty też nie pracujesz za darmo ,skoro tak napisałeś to myślę że jesteś trochę w błędzie ,i oczkujesz od pana Artura jakieś odpowiedzi ,czy uważasz ,że składek nie powinni opłacać za ciebie ,to wszystko są koszty za które firma musi zapłacić ,tak ci odpisuję żebyś wiedział jak jest na rynku pracy

ktoś

Workexpress to najbardziej lipna agencja,Oni w kraju ludzi rolują na kasie,a co dopiero zagranicą,jak ktoś jest frajerem to niech jedzie z nimi,a pretensje potem tylko do siebie,że też nasz szanowny rząd nic nie zrobi z tymi pseudo pracodawcami,jacy to oni pracodawcy,że biorą kase za prace innych ludzi,i to jeszcze jaką kase?,a pracownik robi za gołą stawkę,ja pracowałem z WE i miałem prawie o 60 % mniejszą wypłate od stałych pracowników danej firmy,a robiłem nawet więcej niż oni!, to jest ku..wa równotraktowanie?,dlaczego pracownicy tymczasowi są tak marnie opłacani i pozbawieni dodatków,może wyjaśni mi to Szanowny Pan Artur? Dziękuję.

Oknik

Dobrze powiedziales zgadzam sie.To ze placa jak należy i w termInie to prawda.Warunki to mieszkania tez spoko.Duzo jednak takich ludzi co nie dogodzi a problemy to sami robia a pozniej sie dziwią ze pracy w work dla nich nie ma.

M. Z.

Skoro ta firma jest taka nie wiary godna to po co tam pracujecie ,jak nie jest wam odpowiednia to zwolnicie się ,Work Express nie będzie was błagał na kolanach ,takich specjalistów to oni mają na pęczki ,pracowałem u nich i nie mam żadnych zarzutów ,kasa zawsze była na czas wypłacona ,problemów z nimi nie ma żadnych ,skoro same nie stworzycie to tym bardziej oni ,jak mogą wam stwarzać jakieś problemy skoro ich z wami nie ma na miejscu,takie jest moje zdanie .Trzeba być samemu O.K. a dopiero wymagać od Work Ekxpress ,pozdrawiam całą firmę i wszystkie panie . To jest moja ocena tej firmy

prawda

Work expres nie dba o wizerunek firmy,np w goscheim jako forarbajter pracuje złodziej i kapuś którego nawet miejscowi niemcy chcieliby się pozbyć,ale work go nie zwolni,bo nikt z niemieckim nie będzie robił za takie pieniądze.

kulfon

Jak WE ma reagować na inbecyli,skoro sami powinni przedstawić zaświadczenie o niekaralności i zdrowiu psychicznym?

Mr CC

Wypłaty do 10-tego każdego miesiąca - bez problemów... Dobre stawki godzinowe w Belgii. Składki ZUS opłacane przez WE do końca kontraktu, opieka koordynatora (P. Małgorzaty) w Belgii OK. Można zarobić w Belgii na rękę od 8000 do max. 12000 PLN (oczywiście z nadgodzinami 12 godz./dziennie jeśli układ zbiorowy pozwala na pracę 12 godz./dziennie, to zależy od firmy belgijskiej?) Jest sporo kosztów własnych: paliwo na dojazdy do pracy, wyżywienie, zakwaterowanie 400 euro/m-c za mały pokój (bardzo drogo, w tej cenie można wynająć całe mieszkanie 60 m^2 np. w Brukseli). Jest problem cywilno/prawny w umowie zlecenia, ponieważ to firma WE powinna ponieść całkowite koszty delegowania pracownika do Belgii wg. dyrektyw unijnych oraz zasad obowiązujących w Belgii, tzn. pełne wyżywienie (kompletna dieta), koszty transportu, zakwaterowanie na koszt WE, niestety pracownik płaci za wszystko. Kolejny problem dotyczy deklaracji podatkowej od średniej krajowej, pracownicy zarabiają dużo więcej jak w deklaracji PIT z WE, można liczyć na zwroty podatkowe ponieważ jest dobrze nadpłacony. Niestety można dostać wezwanie do Urzędu Skarbowego w Polsce w sprawie wyjaśnienia podatku dochodowego... Atmosfera w ekipie bywa konfliktowa, tzn. WE zatrudnia pracowników bez zaświadczenia o niekaralności (np. w przeszłości z wyrokiem za pobicie, napaść, rozbój, etc.) oraz ludzi z problemami psychicznymi, niestety jest zagrożenie podczas realizacji projektów. Powinni zmienić zasady rekrutacji i wymagać zaświadczenia o niekaralności oraz zaświadczenia od psychologa o dobrym stanie zdrowia psychicznego. W sytuacjach konfliktowych trzeba reagować samodzielnie lub z pomocą Policji w Belgii, niestety bez stanowczej reakcji WE.

kulfon

Alitzheim,to ten pseudo hotel,gdzie wrzucili 200 osób na 4 pokoje,gdzie ginie żarcie z lodówki i nie ma pralki,a właściciel wyłącza w nocy ogrzewanie?

Były

Ja w Belgi nie robiłem z nimi byłem jakieś 3 lata we Francji. Jako firma ok kasa na czas na godzinach nie kiwaja.Zusy płaca.Ja polecam.

nowy

czekam na jakies opinie Pracownikow a tu tylko ktoś z WE !!!

Artur Ragan

nowy

bo po tych opiniach waszych trochę się wacham czy wyjechać z WE !!! wiadomo ile ludzi tyle opinii,a nie chciałbym pojechać i się zawieść na tej pracy jak i na podejściu do pracownika włodarzy WE.Praca jest od 8lip jak na razie kontakt z WE dobry ale po przeszukaniu netu z opiniami już mi nie jest do smiechu ;-/

Zostaw merytoryczną opinię o Work Service Express - Katowice

• Jak się pracuje w Work Service Express?

Zobacz opinie na temat firmy Work Service Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Work Service Express?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Work Service Express?

Kandydaci do pracy w Work Service Express napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Work Service Express