Opinie o Consafe Logistics Sp.zo.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Consafe Logistics Sp.zo.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Consafe Logistics Sp.zo.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Consafe Logistics Sp.zo.o. w Warszawa

Ile czasu mija mniej więcej od wysłania samego CV do ewentualnego podpisania umowy? Planuje złożyć dokumenty na Software Developera, jak widać osoba poczatkująca jest teraz poszukiwana. Ciekawi mnie przy tym samo wdrożenie na stanowisko jak również pierwsze miesiące pracy. moglibyście je omówić?

@Peter

Schemat standardowy jak na tego rodzaju firmę. Nie mniej jednak jeśli wymagana jest własna inwencja, której mi nie brakuje w ramach obowiązków to czy jest doceniana (finansowo, bo przecież gra w pingla z szefem to bez przesady…) - czy B2B jest lepsze czy jednak etat ?

Firma działa w biurowcu przy Żwirki i Wigury. Jak na rok mojej pracy, uważam iż jest to czas niezmarnowany. Atmosfera bardzo przyjazna i nikt nie rzuca kłód pod nogi jak to uświadczyłem pracując w pisowskiej budżetówce. Jeśli człowiek chce się rozwijać to ma taką możliwość w ramach struktury. Pieniądze OK, stała umowa po okresie próbnym. W zależności od działu można wziąć udział w projektach międzynarodowych i zobaczyć przy okazji kawałek świata. Osobiście odwiedziłem Szwecję/Danię podczas szkolenia w centrali. Szefostwo zdaje się wyluzowane - można zwyczajnie pogadać po ludzku oraz pograć w pingla w biurze w godzinach pracy bez spiny. Obecnie z czystym sumieniem polecam.

Normalność uznajesz za cos neutralnego? Kolega i tak opinie stawiał ze dwa lata temu, do teraz warunki mogły ulec zmianie? Skoro „pracownik”, to może bardziej na bieżąco jesteś? Wcześniej widniały w internecie oferty dla juniorów na helpdesk. Kojarzysz warunki startowe? Jak wdrażają?

Tamara Nowy wpis

Szkoda, że jednak trzeba pracować hybrydowo jako Software Developer, ponieważ to niestety przekreśla już moja kandydaturę. :( nie widzę takiej opcji w opisie ale czy kiedyś było lub planowo będzie wprowadzane jakieś zakwaterowanie? Lub pomoc w wynajmie mieszkania?

EM Nowy wpis
@Tamara

Pani Tamaro, Rozumiemy to, że części Kandydatów bardziej odpowiada praca w trybie full-remote. My przywiązujemy wagę do kontaktów face-to-face, choć oczywiście rozumiemy też zalety pracy zdalnej, dlatego (częściowo) dajemy taką możliwość. Jeśli chodzi o pytania związane z zakwaterowaniem w Warszawie, zachęcam do bezpośredniego kontaktu (dane znajdzie Pani w ogłoszeniu na pracuj.pl). Pozdrawiam, Ewa Makuch People and Culture Partner

EM Nowy wpis

Dear Sebastian, Thank you for your message. At Consafe Logistics we clearly describe our core behaviours and rules related to inclusiveness, variety acceptance and our values, which are crucial to us. Any form of offendance and disrespect towards employees is not accepted here. This also includes exposing believes, which you describe. Feel free to contact me directly to learn more about our culture. Kind regards, Ewa Makuch People and Culture Partner

Blanka

Widzę, że się nie spóźniłam na szczęście jeszcze na nabór. Tylko czemu Software Developer ma hybrydę wpisaną w ogłoszeniu? Nigdy się jeszcze nie spotkałam z tym, żeby nie można było na zdalnej pracować. Chyba że to po czasie jakoś, jak to wygląda?

@Blanka

Dzień dobry Pani Blanko, potwierdzam, że w naszej firmie pracuje się w systemie hybrydowym. Przywiązujemy wagę do spotkań twarzą w twarz. Wpływa to bardzo pozytywnie na atmosferę oraz rozwój naszej kultury organizacyjnej. Jednocześnie mamy świadomość tego, że praca zdalna, przynajmniej w pewnym zakresie, przynosi wiele korzyści naszym Pracownikom. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam, Ewa Makuch

Dzień dobry, jest teraz dostępna oferta dla analityka biznesowego. Nie jest napisane wprost jak dużo doświadczenia potrzeba, by się dostać, ciekawe więc jak jest ono wyceniane? w nawiasie widnieje przypis, że to stanowisko „seniorskie” interesują mnie więc szczegóły

EM

Dzień dobry, przy ogłoszeniu na pracuj.pl znajduje się numer telefonu pracodawcy. Proszę się odezwać. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Długość stażu zawodowego w latach nie jest dla nas najbardziej istotna. To, czego poszukujemy najbardziej to komunikatywność, predyspozycje do roli lidera, rozumienie systemu WMS, wiedza z zakresu logistyki. Pozdrawiam, Ewa Makuch People and Culture Partner

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Consafe Logistics Sp.zo.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Application Support Consultant – Junior IT Helpdesk Specialist?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Cześć, chcę zapytać o pracę hybrydową o szczegóły. W ogłoszeniu (Senior) Business Analyst (Logistics/IT) podali że jest taka opcja. A ile jest dni z biura wtedy? Ile z domu? Dajcie znać jak możecie jak to jest rozłożone, dziękuję

Dzień dobry, pracujemy w trybie hybrydowym, tj. trzy dni w biurze w Warszawie oraz dwa dni zdalnie. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z nami w razie wszelkich pytań. Dane kontaktowe znajdują się przy naszych ofertach rekrutacyjnych. Pozdrawiam, Ewa Makuch People and Culture Partner

Peter

Raczej szybko- około miesiąca. Zastanów się dwa razy czy chcesz pracować w tej firmie. Stawki są poniżej rynkowych, a podwyżki są w wysokości 5% raz w roku. Były sytuacje, że mid zarabiał więcej od seniora i firma nie widzi w tym nic złego, a nawet przekonuje że to normalne. Dodatkowo idiotyczny system rejestrowania pracy. Jeżeli akurat nie ma pracy to i tak musisz się wytłumaczyć dlaczego w tym czasie nic nie zrobiłeś. Z firmy pouciekali seniorzy i składa się ona głównie z juniorów, także ciężko żeby wdrożenie było sensowne.

@Peter

Z moich obserwacji wynika, że jest jakieś kierownictwo w Polsce stąd zastanawiam się w jaki sposób przydzielana jest praca, a brak aktywności pracownika nie wynika z lenistwa tylko z braku zadań do wykonania ?

@Peter

Nie jest prawdą, że podwyżki zawsze wynoszą 5%. Zasady Salary review są ustalane w każdym roku i zależą od kilku czynników. W razie wszelkich pytań dotyczących organizacji pracy etc. zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Ewa Makuch, People and Culture Partner

@@Potencjalny

Zapraszam do kontaktu, Ewa Makuch, People and Culture Partner

Jestem Pracownikiem Consafe Logistics :). Oczywiście zachęcam do zbierania opinii. Jeśli mogę odpowiedzieć na jakieś pytania, zapraszam do kontaktu.

Peter
@@Potencjalny

Software manager przydziela cię do projektu, a projekt manager przydziela ci pracę w ramach tego projektu. Możesz też trafic do obsługi zgłoszeń z błędami. Wiadomo że czasem jest luźniej i nie ma nowych zgłoszeń i wtedy musisz się tłumaczyć dlaczego nic nie robisz mimo że to nie twoja wina.

@Peter

Dziękujemy za wyrażenie opinii. Oczywiście w każdym projekcie są różne fazy i może zdarzyć się taki okres, że zadań jest mniej. Efektywne zarządzanie czasem Pracownika to zadanie Menedżera, natomiast informowanie go na bieżąco o braku zadań to zadanie Pracownika. Zdarza się, że nie ma możliwości przydzielenia nowego zadania w krótkim czasie, dlatego ważna tutaj jest własna inicjatywa Pracownika. Wolny czas można poświęcić na naukę, czytanie dokumentacji lub szkolenia wewnętrzne, które są tak samo ważne jak realizacja powierzonych zadań. Zapraszam do kontaktu w razie wszelkich pytań lub wątpliwości, Ewa Makuch, People and Culture Partner

Iza
@Peter

"Stawki poniżej rynkowych" tzn? Cieżko powiedzieć, co Ty uznajesz za rynkowe stawki. Podaj jakieś konkretne kwoty, jak to nie jest problem. No i na jakiej umowie się robi, działalność gospodarcza czy coś innego?

Maria

Witam Zastanawiam sié zeby sie zaaplikowac o prace na pozycji Business Analyst (Logistics/IT) czy ktos ma jakies informacje na ten temat?

@Maria

Pani Mario, proszę o kontakt przez formularz, który znajdzie Pani w ogłoszeniu. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Magdalena

To brzmi serio spoko, ciekawe czy kiedykolwiek zmienisz zdanie czy nie będzie nigdy takiej potrzeby. Czyli jakiejś fortuny tu nie zbijasz? A system premiowy i podwyżki to jak tu wyglądają?

@Magdalena

@Magdalena Jest pula ludzi pracujących już bardzo długo...kwestia względna. Moim okiem rotacja pracowników jak na obecne czasy w miarę standardowa. Premii jako takich nie ma, jedyny dodatek to karta lunchowa i comiesięczne doładowanie 100 zł. Podwyżki przynajmniej w moim dziale są coroczne i chwilowo nie mam się do czego przyczepić w temacie.

Magdalena

No cóż tylko premii trochę szkoda, bo wtedy ludzie czasami motywację tracą. Raczej nie ma przewidywań, żeby chcieli wprowadzić? A te podwyżki to o ile tak właściwie?

Nie polecam firmy, nie można liczyć na nic. Słowa nie znaczą nic w tej firmie. Jesteś tylko trybikiem w maszynce. Kołchozów pracy jest dużo. Więc lepiej wbierać taki gdzie płacą wiecęj. Omijąć szerokim łukiem.

Janek

Dla mnie najciekawsze jest to, że głównym zadaniem jakim powinna sobie stawiać firma przed oczami to są zadania logistyczne. Oczywiście godzę się, że firmy obecnie szukają wszędzie oszczędności i znajdują je zwykle w szeregowych pracownikach Najgorsze jest to i co dotyczy przerzucania taskow za cokolwiek, inną kwestią są z

Jurek
@Janek

Zgadza się. Komunistyczna mentalność w zarządzaniu.

Renata

Nie znalazłam ogłoszenia ich firmy, ale znalazłam ich profil na portalu rekrutacyjnym. I jedna rzecz mnie zaciekawiła, napisali, że działają w 6 państwach. Może ktoś wie, czy jest opcja, aby po czasie i jak się nabędzie doświadczenia, to można przenieść się do placówki w innym kraju? Jest opcja takiego przechodzenia?

@Renata

Dzień dobry Pani Renato, potwierdzam, że biura Consafe Logistics mieszczą się w 6 krajach :). Co więcej, jest sporo możliwości międzynarodowej współpracy. Wiele osób realizuje projekty dla klientów zagranicznych, odwiedzamy naszą centralę w Szwecji, spotykamy się z koleżankami i kolegami z innych państw on-line i twarzą w twarz :). Jeśli chodzi o relokację, wszystko zależałoby od bieżących potrzeb, dążeń firmy i/lub Pracownika :). Proszę o kontakt, chętnie opowiem więcej o CL. Ewa Makuch, People and Culture Partner

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie Consafe Logistics Sp.zo.o.? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

kandydat

Zaproszenie do udziału w rekrutacji padło z LinkedIn. Po dwóch rozmowach, gdzie oczywiście "wszyscy byli zadowoleni" i "kolejne spotkanie to tylko formalność" kontakt z rekruterką i firmą ucichł, zero odpowiedzi, brak informacji o nieprzyjęciu i brak podziękowania sobie za poświęcony czas. Pokazuje to brak kultury ze strony prowadzących rekrutację i brak szacunku do kandydata.

Jurek
@kandydat

Po tych ludziach to znaczy po grupce trzymającej władze w warszawskim oddziale można się takich zachowań jak najbardziej spodziewac. Powiedziałbym, że miałeś szczęście :)

Ilona
@Jurek

A Ty też brałeś udział w tej rekrutacji? Twoja wypowiedz sugeruję jakbyś znał tą firmę..

zadowolony
@Jurek

mam dokładnie przeciwne odczucia po dwóch latach pracy.

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Consafe Logistics Sp.zo.o.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 2 grudnia kilka ogłoszeń.

L

Rekrutacja w moim przypadku 3 etapowa. Całkowicie zdalna. 1) Standardowa rozmowa wstępna. Jakie były powody odejścia z poprzedniej pracy, dlaczego takie wykształcenie a nie inne, pytanie o techniczne umiejętności i doświadczenie w kontekście ubiegania się o robotę w danym obszarze, oczekiwania finansowe itp. Zwyczajne wstępne HRowe odsiewanie psycholi. W moim przypadku z przyszłym bezpośrednim przełożonym. 2) Nieskomplikowany test sprawdzający znajomość procesów logistycznych w magazynach/zadania techniczne/trochę logiczne myślenie. 3) Ostatnie spotkanie w konfiguracji: przełożony, osoba z kadr, menago ze Szwecji - poruszane podobne tematy jak w 1). Rozmowa w pełni po angielsku. Poradzić mogę potrenowanie rozmów po angielsku by móc coś wydukać w miarę składnie na standardowe HRowe tematy, zorientowanie się mniej więcej ile wynoszą średnie zarobki się na danym stanowisku by mieć punkt odniesienia do tego co się potrafi. Nie brać wymogu określonego czasu doświadczenia jako imperatyw.

pracownik Consafe Logistics

Firma owszem nie funkcjonowała najlepiej w czasach kryzysu kiedy to zdecydowana większość firm odnosiła straty. Wtedy też miały miejsca grupowe zwolnienia. Obecne jednak zwolnienia i odejścia związane są głównie z restrukturyzacją firmy na którą nie wszyscy są niestety gotowi. Zapewniam - firma ma się dobrze! A byłych, sfrustrowanych pracowników bardzo proszę o nie robienie firmie czarnego PRu.

Caryca
@pracownik Consafe Logistics

Teraz ludzie sami uciekają XD

Dev
@Caryca

coś w tym jest xd

@Dev

Widziałam coś o komunistycznym zarządzaniu. Dlatego uciekają?xd

dino3d

Szkoda fatygi. Gorąco nie polecam. Firma uważa się za korporację, a stosuje bazarowe metody zarządzania.

Caryca
@dino3d

Także

@Caryca

A jak konkretnie wyglądają bazarowe metody zarządzania sprzed 10 lat? Bo to akurat może być ciekawe, wiesz może skoro tak przytakujesz?

dario

Fajnie, że temat jest dla kogoś ciekawy i warty uwagi, ale porozmawiajmy lepiej jak Consafe Logistics traktuje swoich pracowników. Co takiego zapewniają dla przykładu w systemie socjalnym, czy mozna tutaj liczyć z czasem na jakis awans, coby praca nie była monotonna i mozna było zrobić jakąs karierę?

JJ
@dario

Nie. Nie można. Można tylko się zmęczyć...

kromka

@dario oczywiście, że można liczyć na awans, ale nie tak łatwo go dostać, bo trzeba się jednak wykazać.

Jogin
@kromka

Nie trzeba. Wystarczy być z rodziny lub znajomych zarządców polskiego oddziału

Lidia

@Nick - czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tego, co sprawia, że masz tak negatywną opinię o Consafe Logistics? Konkretne informacje będą najbardziej cenne. Co masz na myśli pisząc, że pracodawca nie dotrzymuje danego słowa? Mam nadzieję, że będziesz mógł uzupełnić swoją wypowiedź.

Jaro
@Lidia

Tylko (usunięte przez administratora)naprawia firmy w których juz nie pracuje, czyż nie. A kim jest ten, który liczy na to, że trafił kretyna?

Tymoteusz

Jak komuś nie jest po drodze z pracą to będzie narzekał na wszystko!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Consafe Logistics Sp.zo.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Consafe Logistics Sp.zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Consafe Logistics Sp.zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Consafe Logistics Sp.zo.o.?

Consafe Logistics Sp.zo.o.