Opinie o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Jedyna opcja żeby zarobić to maraton nadgodzin po 12h, za co nikt nawet Ci nie podziękuje, no i wiadomo pracujące soboty. Ich zasady wypisane wielkimi literami na ścianie pozostają tylko tam, w normalnym funkcjonowaniu w żadnym przypadku nie są stosowane. Ciagle są podnoszone targety jakościowe, żeby było ciężej zdobyć premię.(usunięte przez administratora) Traktujecie ludzi jak zwykłych robotników, do których ja mam szacunek, a wy nie. EOLP jest tylko tania siłą roboczą, a nie poważnym graczem.

Coro

Jest jakaś stołówka, czy kantyna zakładowa, żeby można było sobie coś zjeść na spokojnie przy stole, a nie chowając się po szatniach czy kanciapach?

odepe

tak, jest kantyna

odepe
@Coro

obecnie podzielona na boksy z pleksi, z wiadomych przyczyn

Trew
@Coro

Tak, jest kantyna. Są obiady, automaty z gotowymi posiłkami, przekąskami.

@Trew

te obiady/gotowe posiłki jakieś spoko, czy lepiej jednak sobie przynieść coś z domu?

Bila

zależy jaka żona

@Coro

Są w porządku, zawsze jest coś do wyboru.

Gandalf

jak zakończenie roku w essilorze? czy pracownicy mogli na coś liczyc od pracodawcy?

Remm
@Gandalf

na koniec roku dają dodatki stażowe, no ale to naturalnie dotyczy osób z dłuższym stażem ja się załapałem

Gandalf
@Remm

z dłuższym czyli jakim minimalnie?

odp
@Gandalf

minimum 3 lata pracy to już jest jako dłuższy staż

Zuzanna
@odp

A ktoś kto dopiero zaczął to nic nie dostaje? wielka szkoda.

odp
@Zuzanna

nie, że nic. ktoś kto dopiero zaczął nie dostaje stażowego (naturalna sprawa) ale to nie tak, że zero dodatków przez te 3 lata.

olo
@Zuzanna

oj Zuzanna chyba nie czytasz ze zrozumieniem. są dodatki które obowiązują również dla młodszych stażem pracowników, spokojnie bez niczego się nie zostaje

Ciekawy
@olo

Jakie są na początek? Tak w praktyce, bo widziałem dużo na ogłoszeniu.

oloa
@Ciekawy

luxmed, fundusz socjalny, są paczki na święta też

Ciekawy
@oloa

No to całkiem, dzięki za konkretną odpowiedź

Lumbago
@Ciekawy

No i premie, bo generalnie temat wziął się od finansowych zagadnień. Premie do 25%, więc całkiem nieźle, jak na okoliczne warunki.

Zuzanna
@odp

aha dzięki za doprecyzowanie, teraz rozumiem :) fajnie że nie ma podziału że np ktoś pracuje tylko miesiąc to nic się nie należy.

Maro
@Zuzanna

To by było słabe jakby tak było...

LalKa

Niestety z mojej perspektywy praca w EOLP ma więcej minusów niż plusów :( Szkolenia wstępne na bardzo słabym poziomie- uczysz się sam na własnych błędach już podczas pracy! Premia silnie uzależniona od wyników, o podwyżce nie wspominając-dostają tylko wybrańcy! Nadgodziny w każdym tygodniu, jak mówisz, że nie możesz to cię zmuszają tzw. poleceniem służbowym!!! Najgorsza firma w jakiej do tej pory przyszło mi pracować. Szczerze odradzam wszystkim chętnym!

Firma Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Operator w Dziale Produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Haj

Mam pytanie jak wygląda praca na coatingu? Czy pracownicy robią sami czyszczenie maszyn ? Ile pracuje ludzi na zmianę ? Czy premie są liczone od ilości zrobionych soczewek ? Czy jeśli coś się zepsuje pracownicy naprawiają sami czy jest od tego dział maintenance? Z góry dziękuję za odpowiedź

Rubin
@Haj

No jak, od tego masz dział utrzymania ruchu, oni są przeszkoleni i się znają na maszynach. W innym przypadku to byś mógł jeszcze pogorszyć sytuacje, bo co zrobisz? Włączysz i wyłączysz? Czy jak stare telewizory po prostu popukasz z każdej strony?

Rzesz
@Rubin

No i po co jesteś złośliwy? Może nie wiedział i dlatego pyta, po to jest forum

Bila
@Rubin

całkiem zabawne jak dla mnie

Jar
@Bila

Duże doświadczenie trzeba mieć na utrzymanie ruchu? Mechaniczne pewnie nie? A wykształcenie?

Jar
@Rubin

Dużo ludzi pracuje na tym dziale?

haribaldi
@Jar

może zapytam tak:robiłeś kiedyś na ur?

Turner

Jaki dodatek za nocki?

Rotacja

Nic nowego o tej porze roku. Stażówki na konto, papiery do kadr i pa pa. Co rok ten sam scenariusz.

Nemo

Życie poza essilor jest piękne. Uciekajcie z tego (usunięte przez administratora) przymusowej. Zmarnowałem tam lata życia i zdrowie. Dopiero teraz to widzę. Jest dużo fajnych firm na rynku, wystarczy tylko trochę poszukać.

monia

dają dodatki na święta, jakieś paczki, czy coś?

@monia

jeśli tak to jakiego rodzaju są to suweniry?

Pietruszkin
@monia

Dostaliśmy paczki na święta. Miło.

@Pietruszkin

to fajnie i każdy miał tak?

monia

oj no nie wiem jakie zasady wręczania obowiązują u was, może tyko dla osób z określoymi wynikami, czy coś. tylko zapytałam.

eee
@monia

no chyba nie dla wybranych.. jakby to wygladalo

@eee

już wiem, nawet mi zdążyli pocisnąć...ale widzę, że tamten wpis już zniknął. no nic, zamykam ten temat

Krzysiek #5

Powiem tyle firma porażka, szkoda tracić czasu na pracę tam, jeśli chcecie znaczynac zmianę o 2 w nocy aplikujcie, Pozdrawiam

świeży

byłem niedawno na rekrutacji. stresowałem się ale niepotrzebnie, atmosfera całkiem miła i było w miarę luźno. nie wiem czy można rzucać danymi, więc powiem tylko, że prowadził ją w moim przypadku pan P. (od imienia) - ogólnie bardzo profesjonalnie poprowadzony proces rekrutacyjny, a pewnie większość z was wie jak to z reguły wygląda na produkcji w różnych zakładach... jasne i klarowne wprowadzenie w obowiązki i wszystkie "tajniki", brak poczucia bycia olewanym, tylko faktyczne zainteresowanie sama rekrutacja poszła szybko i sprawnie, więc jestem zadowolony, bo nie lubie zbędnego przedłużania na siłę, i takiej sztuki dla sztuki Pan P. bardzo konkretny w tym wszystkim, więc wielki plus

Pinguin
@świeży

Długo czekałeś na odpowiedź z informacją o przyjęciu, lub jego braku po rozmowie?

raff
@Pinguin

do mnie się odezwali chyba po nie całym tygodniu z tego co kojarze. Ale to pewnie różnie.

Xes
@Pinguin

ciężko tak powiedzieć ile trzeba czekać, bo troche sie na to składa raz mogą mieć więcej raz mniej kandydatów, ilość spotkań itd..też razs chcą kogoś szybciej a czasem im sie nie śpieszy, dlugo to na pewno nie trwa przecież też nie chcą stracić swojego kandydata

camel

Kojarzycie, czy minął już termin zapisywania się na boost? Byłem na L4 i nie wiem czy nie przespałem...

Mak
@camel

jeszcze nie przespałeś, ale też nie tak dużo czasu ci zostało, zapisy ruszyły 3 a są jakoś do 24, bo mialy być trzy tygodnie jeśli dobrze pamiętam

?
@Mak

A co to są za zapisy? Jakieś świadczenia socjalne to są?

Mak
@?

wszystko polega na zapisywaniu się na akcje, a mianowicie każdy może się zapisać na kilka akcji ale nie więcej niż 4, a firma je podwaja, czyli jak kupujesz 3 to firma ci dorzuca 3 za free i masz razem 6 akcji. po 3 latach możesz je sprzedać i nieźle zarobić

?
@Mak

Pierwszy raz słyszę o czymś takim... zupełnie się nie znam na akcjach i tych innych rzeczach. To fajny w sumie dodatek ale pracownikom jakoś się doradza w tym? Pomaga załatwić wszystko? To się jakoś w zakładzie zapisuje i tylko przelewa swoją część potem?

Shiba

Witam. Widziałem ogłoszenie na operatora do Essiloru i będę tu składał papiery. Chciałbym zapytać, bo pewnie chwilę potrwa zanim dostanę odpowiedź, jak w praktyce wygląda praca jeśli chodzi o atmosferę na zakładzie (ludzi, jakieś konflikty itp.). Wiadomo, że spędza się dużą część dnia w pracy, dlatego jest to dla mnie ważne. Bardzo byłbym wdzięczny odpowiedź.

TrafficJam
@Shiba

Zależy też jak ty do tego podejdziesz. Powiedzmy, że nikt nie będzie się chciał jakoś super kumplować z mrukiem albo kimś kto jest nie w porządku. Ale ogólnie atmosfera jest moim zdaniem niezła, da się pogadać z ludźmi. A co do konfliktów no to wszędzie się zdarzają i to chyba od Kaina i Abla także wiesz, nie ma co koloryzować :).

Nietakinowy
@Shiba

nie oszukujmy sie, nie ma zespołu ludzi, gdzie nie ma żadnych konfliktów, bo jesli niby tak jest to atmosfera jest fałszywa i tyle, oczywiście nie jakieś dramaty, ale czasem ktoś sobie u kogoś np nagrabi i już, na luzie można sie z kimś bardziej zakumplować jak sie wykonuje prace tak samo jak inni, w koncu wszyscy przychodzimy do pracy po to, żeby wykonac obowiązki

Riki
@Nietakinowy

A jak rekrutacja wygląda? Pytają o wiele rzeczy? Klimat jest raczej poważny czy luźny?

@Riki

ja przechodziłem rekrutacje około pół roku temu i było całkiem całkiem. zglosiłem sie przez pracuj.pl, bo chyba tam najczęściej dają ogłoszenia, zadzwonili do mnie i już w dniu rozmowy od razu oprowadzli mnie po produkcji, potem była rozmowa z kierownikiem i z HR. cala rozmowa przebiegła w porządku, pytania na temat i nie było jakiegoś przedłużania niepotrzebnie.

Robin
@Balowy

Ja trafiłem przy rekrutacji na porządną osobę. Facet zadawał naprawdę rzeczowe pytania ale i był życzliwy przy tym. Wystarczy tylko podejść możliwie jak najbardziej na luzie ale wcześniej się przygotować i leci.

@Robin

w sumie byłem nawet troche zaskoczony, że tak dokładnie wszystko mi wyjaśnili jeśli chodzi o firme i moje stanowisko, bo czasem jak sie szło gdzieś na rozmowę to nawet na pytania nie chcieli odpowiadać tylko tak sie nazywa twoje stanowisko i radź sobie

Pyk
@Balowy

Czyli ktoś pokazuje co i jak na początek?

@Pyk

ja teraz piszę o tym co mi mówili na samej rozmowie, ale na początku pracy też cie samego nikt nie zostawi

mario

no dobra, rekrutacja rekrutacją, ale jak to wygląda już po przyjęciu? całe wdrożenie, przygotowanie do pracy? można liczyć na wsparcie na początku?

AlloAllo
@mario

Można. Masz swojego opiekuna (osobę z większym doświadczeniem), do którego możesz się zwrócić w przypadku jakiegoś problemu. Z tego co wiem, to kiero przeszli jakieś specjalne szkolenie pod kątem tego jak zarządzać młodymi pracownikami, więc to pewnie też pozytywnie wpłynęło. Generalnie na wstępie już wszystko jest jasno i klarownie przedstawiane, w tym system premiowy (wiadomo co i jak i za co) nie ma niedomówień.

kandydat

Z przykrością stwierdzam brak profesjonalizmu , brak odpowiedzi ze strony firmy kiedy spytałam o powód nieprzyjęcia do pracy. Chciałam się dowiedzieć jakich błędów unikać w przyszłości , niestety firma unika odpowiedzi. Bardzo niekulturalne zachowanie.

lag
@kandydat

Wbrew pozorom masz wielkie szczęście.

Dont

Orientuje sie ktoś może jak to jest w praktyce z premiami?

dejton

W sensie?

dejton
@Dont

Nie rozumiem do końca o co pytasz

@Dont

o, właśnie szukałem takiego wątku i nigdzie nie mogę nic znaleźć. Wiadomo, że przy ofertach pracy pojawiają się jakieś benefity, czy właśnie informacje o premiach ale lepiej chyba podpytać pracowników jak to wygląda, tak mi się przynajmniej wydaje.

@dejton

no to nie wiem co rozumiesz

premia jest i oscyluje między 22 a 25%

@Keton

a nocki są dodatkowo płatne?

@jojoO

tak, są normalnie dodatki za nocki przepisowo

@Keton

właśnie według przepisów tak powinno być, a różnie to bywa

Witold

Gwarancja Adaptacji TO NIE PRAWDA - zwykłe (usunięte przez administratora) , zapłaciłem 6 tyś. zł. i od pięciu miesięcy nie mogę doprosić się okularów które zamówiłem ( XTRActive ) Dostarczono mi szkła które się nie ściemniają zgodnie z zamówieniem i wzornikiem. Nie mogę w nich wyjść na zewnątrz, oddałem je na drugi dzień po otrzymaniu zgodnie z warunkami gwarancji adaptacji i do dziś nie otrzymałem okularów zgodnych z moim zamówieniem . To jest brutalne (usunięte przez administratora) ! Firma izoluje się od klienta , wyłączyła bezpośrednie kanały reklamacji. Swoją odpowiedzialność za wadliwą produkcję, nie zgodną z zamówienim klienta przerzuca na barki podwykonawców którzy tylko montują szkła do okularów i nie są wstanie brać odpowiedzialności za wady producenta szkieł. Na moje reklamacje nie odpowiadają, jeśli już to przez pośrednika szablonami oderwanymi od faktów , rzeczywistości i zapewnień gwarancyjnych . Oczywiście negatywnie . Są to moje czwarte okulary tego producenta : Pierwsze dwie serie były bardzo dobre . Trzecia Para w ciągu 2 lat straciła właściwości ( XTRActive ) przestała działać ta opcja , okulary na słońcu nie ściemniają się ani odrobinę . Procedura reklamacyjna tak się przeciągała aż odpowiedziano mi że minął okres reklamacyjny i powinienem sobie kupić nowe . Czwarta para została zamówiona tylko z powodów wadliwości produktu w zakresie XTRActive . zapłaciłem 6 tyś zł. i dalej nie mam do dziś okularów zgodnych z moimi potrzebami i oficjalnym wzornikiem szkieł. Jestem przekonany że jest masowy problem Technologiczny a tym klientom którzy go zauważą wmawia się że jest wszystko ok bo obecne XTRActive ściemniają się 30% w stosunku do wzornika i materiałów reklamowych . Poczekam do końca miesiąca na dostarczenie okularów zgodnych z moim zamówieniem , jeśli ich nie otrzymam to pozostanie mi tylko droga sądowa, Wiem że tak (usunięte przez administratora) klientów jak ja jest bardzo wielu . Morze wspólnie uda nam się wyegzekwować od producenta zwrot pieniędzy. Nie dajcie się nabrać - sprawdzicie jakość działania XTRActive przed odbiorem okularów porównajcie z materiałem reklamowym i wzornikami . STRACIŁEM ZAUFANIE DO TEGO PRODUCENTA ???? WitoldG

Baam

Czy na operatorów wymagane są jakieś specjalne umiejętności?

@Baam

Jakiś dryg manualny trzeba mieć?

Kel
@Baam

dobrze jest mieć, bo praca polega właśnie na wykonywaniu tego typu czynności i dobrze też mieć jakiekolwiek doświadczenie, ale nie tak że trzeba, bo w robocie też można sie nauczyć od innych

@Kel

Okej okej, rozumiem. Zobaczymy, może się nadam

Kel
@Baam

nie dowiesz się póki nie spróbujesz

@Kel

Dobra, dobra już mnie nie musisz przekonywać, podbiję

Pyry12

nie wiem czemu ludzie tak lubią hejtować na goworku ale chyba powinien być jakiś balans. zwłaszcza, że naprawdę praca nie jest zła. Ludzie przede wszystkim są do rany przyłóż tylko wiadomo, trzeba mieć do wszystkich szacunek.

zainteresowany

Ile trwa zmiana i czy nadgodziny są codzienną koniecznością?

Bylu
@zainteresowany

Nadgodziny to codzienność . Jak się szanujesz to daruj dobie tu prace .

Fart
@Bylu

więc skoro juz ustalone, że ty siebie szanujesz, daj innym podejmować własne decyzje

Norbi
@zainteresowany

Mi np. nadgodziny nie przeszkadzają bo to zawsze do przodu. No ale każdy może mieć swoje zdanie.

Wik
@Norbi

większość osób nawet chce mieć możliwość wyrobienia nadgodzin, żeby sobie dorobić do pensji, sam tak robię i potem jest miło jak kaska na konto leci

Zostaw merytoryczną opinię o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 239.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 116, z czego 19 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.