Opinie o Rieter Automotive Poland w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Rieter Automotive Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Rieter Automotive Poland o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rieter Automotive Poland w Katowice

gość

jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu w tej firmie ? jaką oni mają odpowiedzialność za braki na produkcji jakie mają warunki pracy i czy zarobki na utrzymaniu ruchu są takie same jak na produkcji czy mniejsze ?

simas

Jasne... nie czaruj nas, kazdy operator wie jak to wyglada w praktyce, czesto sam sobie radzi z problemami i jest ok. Moze jeszcze napiszesz ,ze na koniec kazdego miesiaca wymagania klientów sa nagle wieksze ? bo w tym czasie zwieksza sie ilosc zlosliwie zatrzymanych produkcji, pomimo ze ludzie wiedza o tym i pilnuja sie... Kazdy broni swego proste... a jednak sami czesto jestesmy w szoku co inzynier pozwala puscic do klienta i nie ma zadnych reklamacji, wiec nie wczuwaj sie tak w role, kazdy jest tylko czlowiekiem i ma prawo do błedu, a zawsze osoba nadzorujaca ma przewage i moze sie wymadrzac ;-)

xx

Hmm,no tak dla ludzi bez pojecia praca w kontroli jakosci wydaje sie byc idealna, ech... szkoda tez tylko, ze taka KJ nie ma czesto pojecia w praktyce jak wszystko wyglada,doszukuja sie byle czego, a czesto nie potrafia udzielic operatorowi odpowiedzi na proste pytanie, wolą pobiec od razu na magazyn i zatrzymac produkcje :) co by nie bylo i jak by nie bylo zawsze komus cos nie pasuje :) tak bylo jest i bedzie.

Team leader
@xx

Każde jakościowe wymaganie nazywane przez ciebie "doszukiwanie się byle czego" jest narzucone prze klienta (BMW, VW, KIA itd)...jeżeli ten klient nie dostanie tego czego żąda to firmie nie zapłaci. A jak firmie nie zapłaci to firma tobie też nie zapłaci. Doszukiwanie się "byle czego" przez klienta (BMW, VW, KIA itp) w naszej produkcji jest o wiele bardziej upierdliwe od tego co KJ doszukuje się w twojej produkcji. Dlatego wszystko!!ale to Wszystko co jest zatrzymane przez KJ jest tak jakby zatrzymane przez klienta (BMW, VW, KIA itp) i wbij se to do twojej głowy!

kj

To co napisałeś, dyskwalifikuje cię do pracy w kontroli jakości. jak nie chcesz ponosić żadnej odpowiedzialności to składaj długopisy i potem sobie je oceniaj...

Brałeś udział w rekrutacji do Rieter Automotive Poland. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Leszno
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Romek

Szukam pracy na stanowisku związanym z kontrolą jakości. Napiszcie ile osób liczy dział kontroli jakości, jaka jest struktura i relacje wewnątrz działu. Na co finansowo można liczyć startując do pracy w kontroli jakości w Rieterze.

Sopel

Paracowałem w Autoneum ponad rok, na początku przez agencję, jednak po półtora miesiąca dostałem umowę "pod firmę". Praca była strasznie ciężka, zwłaszcza latem, przy piecach grzewczych nie dało się wytrzymać, ludzie normalnie spływali. Wygórowane normy z innej planety, pomysły ludzi którzy nigdy nie przepracowali na pordukcji choćby godziny, Skiera, wielki kierownik pordukcji, Waldek wziął go na to stanowisko z ulicy. Zero pojęcia o pracy fizycznej nie przeszkadza mu jednak w opracowywywaniu coraz to nowych, idotycznych regół. Tak jak już niejednokrotnie ludzie pisali, majacych na celu usprawnic prace czego efekt jest zgoła odmienny. Kierownictwo patrzy tylko jak Cię uwalić i pojechać po premii, liderzy to akurat najmniejszy problem, jestem żywym dowodem na to że można mieć z nimi zdrowe relacje. Zarobki w stosunku do wykonanej pracy są naprawdę śmieszne, premia, tylko z nazwy "wydajnościowa" bo za głupie l4 zabierają Ci polowe za dany miesiąc. System podwyżek przyprawia o załamanie rąk. Przeciętny pracownik produkcji otrzymuje od 1gr do 1zł/h na rok, podczas gdy kierownik zmiany, do swojej STAŁEJ pensji która nie jest już liczona w wymiarze godzinowym otrzymuje podwyżkę rzędu kilkuset złotych/mc. Do tego premie dla liderów za brygady i za normy które robią ich podwładni. W skrócie, jesli jesteś zwykłym pracownikiem produkcji, magazynu itp. - nie istniejesz. Na koniec pozwole sobie przytoczyć napis który zauważyłem kiedyś w toalecie: "-Czym różni się ławka w parku od Autoneum? -Ławka w parku utrzyma trzyosobową rodzinę." :D Jakiez to prawdziwe. Jedynym plusem tej pracy jest chyba tylko to że wynagrodzenie jest przelewane regularnie i na czas.

operatoRRR

a ja mam pytanko co z panna Magdalena K...?? pracuje dalej jest liderem?? bo kumpel gadal ze jest wiecej na wolnym niz w robocie ja na cale szczecie poszlem gdzie indziej, ale jej nie nawidze

dziewczynom reklamują pianę

co

Nie rozumię.HOLKOM z Chocnia reklamujecie pianę?.Co to ma być?.

Drodzy koledzy z Autoneum. Jestem pracownikiem Autoneum w Czechach i to co czytam o tej firmie jest bliźniaczo podobne do moich odczuć. Też mamy żle wyliczone normy,tablice które musimy wypełniać co godzinę, standardy bezpieczeństwa kontrolowane co godzinę,nieudolnych technologów,liderów którzy pną się na szczyty kariery dzięki temu że kablują. A czy też musicie się uczyć po japońsku 5S?Za to mamy niskie zarobki,premie,mobing i skarzone chemicznymi oparami powietrze a pracujemy na rozsypujących się maszynach które sami czyścimy.Jaki wypływa z tego wniosek? Mamy podobnie na świecie w krajach byłej komuny tam gdzie jest tania siła robocza. W Szwajcarii za tyle i w takich warunkach nikt by nie pracował. Ale mamy też wolny wybór i możemy przynajmniej starać się coś zmienić, ja to ciągle robię. AHOJ.Trzymajcie się razem.A przy okazji :dlaczego wciąż naszym HOLKOM z Chocnia reklamujecie pianę??

zm ,,a,,

Zadna zmiana nie ma wypisanych urlopów nie tylko zm c.

Jak widać tylko zm c ,nie ma wypisanych urlopuw .Ciekawe dlaczego?.

taaki

Podobno mają być wstrzymane urlopy na Grudzień,czy ktoś coś wie o tym?

JA
@taaki

Jeżeli tak będzie to posypią się L4 i autoneum na tym chyba lepiej nie wyjdzie.

www

Od czego by tu zaczac bo jest tego dos duzo ... Sam pracuje w firmie ok roku, poczatki mialem moim skromnym zdaniem fatalne, nie ogarnialem dosc dlugi czas, mimo wspanialej szkolacej... Ale utrzymalem sie i jakos leci miesiac za miesiacem.. Wymagania stawiane pracownikowi sa wysoki, dlatego tez rotacja ludzi jest dosc spora poniewaz nikt nie chce tak zapie***** za srednia wyplate miesieczna w wysokosci 1500zl na reke. Kokosow nie ma ale szczerze mowiac jest raz lepiej raz gorzej, ja osobiscie sie ciesze ze ta prace mam. Pracowalem jako kelner i szczerze mowiac osoby ktore mowia ze w autoneum jest (usunięte przez administratora) to chyba nie mial stycznosci z kelnerowanie... To jest robota na nogach czasem po 15h bo jakas impreza itd. Wiec ja juz wole odbebnic 8h i do domu niz biegac po sali z talerzami przez 15h... Sam jestem czlowiekiem i mam czasem serdecznie dosc po 3 / 4 h i przychodzi mi ochota wyjsc z hali i isc do domu. Mysle ze fajna sprawa jest fakt iz weekendy sa wolne od pracy, bo osobisci ucze sie zaocznie i uczelni przez prace nie olewa. Jesli jest zapotrzebowanie na jakis detal w ndz bierze sie chetne osoby do pracy (dzien ten platny 100%) . Teraz moim zdaniem temat tabu czyli nasze wspaniale normy ktore sa ustalane z d... Sa detale gdzie przestoj 5 minut i mozna sie pozegnac z norma poniewaz jest ona ustalona na styk z czasem pracy, a sa detale gdzie mozna spokojnke skonczyc 2h wczesniej oczywiscie nie pokazujac tego poprzez sprzatanie itd tylko trzeba udawac ze cos sie robi ... Jesli chodzi o liderow nie bede wymienial imion i nazwisk bo nie chodzi tu o oczernianie tego jak ktos pracuje, ale powiem ze nie diabel taki straszny jak sie go umaluje, to jaki jest lider zalezy od jego dnia bo da sie z nimi rozmawiac i smiac sie ale sa dni ze mam ochote ktoremus z nich (usunięte przez administratora). Kolejny temat: inzynierowie, technicy itp. Sa to ludzie smieszni wymyslaja jakies dziwne technologie podobno majace ulatwic nam operatorom prace co jest calkowita odwrotnoscia... Mysle ze znaczna czesc z nich nigdy nie pracowala na produkcji i mysle ze gdyby ich dac na nasze stanowiska to(usunięte przez administratora)by sie z przepracowania.! I trzeba pamietac ze wszelkie komplikacje, braki itp. sa z winy operatora, czasem trzeba sie prosic o to by ktorys z nich podpisal braki... Premia hmmm... Wyplacana do 20 dnia misiaca a to jest styczen kwiecien lipiec pazdziernik, mysle ze jej wysokosc jest miedzy 200 a 700 zl. Jeszcze moglbym sie rozpisac ale szkoda czasu :P , Jesli chcesz pracowac dla autoneum musisz miec nerwy, byc ogarnietym, szybko pracowac, najlepeij na drugi dzien norme zrobic, i chyba chciec pracowac. To chyba tyle jak mi sie przypomni co chcialem jeszcze napisac to z pewnoscia to zrobie :)

nic to nie da

narzekają , ale pracują dalej ,bo nie chce im sie szukac innej pracy , takie zrzędy wiecznie nie zadowolone

czarek

Tragiczna firma, bez szacunku dla pracownika. Jak już wspomniano masz zamiar się przyjąć? Odrazu leć po l4 - szkoda zdrowia, nerwów s i tak płacą tyle co kot na płakał. DNO

@czarek

popieram.

aBc

Najlepiej to przekonać się samemu, wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie narzekać... Ale jeśli jest aż tyle negatywnych opinii, to o czymś jednak świadczy... Mimo to można spróbować, można się przecież zawsze zwolnić

koleś git

Siemano!! chciałem przyjąć sie do tej firmy. Powiedzcie jak sie tam pracuje? Siano gra? wszystko na czas? Ekipa fajna? da sie pracować czy same lizodupy? :)

Tytus

Nocki są najlepsze na zm c rankami wiecie o co chodzi haha

Pozdrowienia dla zmiany B a w szczególności dla pewnego nieznajomego, uroczo się uśmiechasz! :D

asd

możesz przybliżyć jakie to ankiety były?

Zostaw merytoryczną opinię o Rieter Automotive Poland - Katowice

Rieter Automotive Poland
1.8/5 Na podstawie 379 ocen.
  • Owsiana 60A
    40-780 Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042