Opinie o upc.pl - UPC Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie UPC Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w UPC Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UPC Polska w Warszawa

Górny

Postanowiłem po kilku miesiącach pracy i ja dodać komentarz, opinie o pracy w UPC. Pracuje w dziale sprzedaży B2B. Wcześniej pracowałem w dwóch największych telkomach w jednej firmie 3 lata drugiej 5. W UPC dzieją się rzeczy nie zrozumiałe. Po pierwsze bardzo nie kompetentna kadra menadzerska. Ludzie zarządzający biznesem to kolesie kółko wzajemnej adoracji. Zero wsparcia dla pracowników, straszenie tylko wyrzucaniem z pracy. Kto nie jest kumplem szefa ten ma problem. W moim zespole jedna osoba otrzymuje leady bo jest kumplem szefa. Reszta niech sama walczy realizacje chorych targetów i trzeba udawać że jest super bo inaczej do widzenia. Brak produktów i usług brak sieci tak na prawdę to brak jest możliwości aby zrealizować target. Jeden w moim zespole realizuje ale tak jak pisałem powyżej ma tygodniowo z 10 leadów od szefa. Przemiał w ludziach jak na bazarze różyckiego z czasów świetności bazaru. Firma proponuje pierwszą umowę na 6 miesięcy bo pojawił się problem i nikt po 3 miesiącach nie chciał dłużej pracować. Ogłoszenia non stop wiszą na stronach co tylko potwierdza moje słowa. 8 lat pracowałem w innych telekomach bywało różnie ale czegoś takiego jak w UPC przez kilka miesięcy nie przeżyłem nigdy. SODOMA I GOMORA. Szefowie tylko myślą jak tu się popisać a to kręcenie chorych filmików a to lans bans na kolorowo. Każdy problem jest nazywany wyzwaniem ludzie już się z tego śmieją. Jak zgłaszasz problem to oznacza że trzeba się Ciebie pozbyć. Zarządzanie ludźmi przez tych managerów to jest totalny brak szacunku i kultury.

Edyta

Jakiś czas temu widziałam ofertę pracy w firmie UPC Polska, oferta dotyczyła pracy jako przedstawiciel handlowy. Czy może ktoś z was udzielić informacji, na jakie benefity można liczyć będąc pracownikiem tej firmy? Samochód służbowy u tego pracodawcy jest normą? A jak ma się kwestia premii? Zapraszam was do udzielenia nam odpowiedzi, chętnie dowiemy się tych informacji!

MOS
@Edyta

Nie opłaca się podejmować roboty. Dział D2D zaczyna się buntować z powodu nałożonych targetów sprzedażowych oraz że mają gorsze oferty dla nowych klientów niż inne kanały sprzedaży firmy. Atmosfera jest obecnie napięta.

Romek-Tytus
@Edyta

1. Praktycznie żadne - może dostaniesz jakieś ulotki, drobne materiały marketingowe... 2. nie jest norma, jezdzi sie prywatnym, jak ma sie normalnego kierownika to na dłuzszy wyjazd MOŻE da swój samochód.. ale to jego dobra wola. 3. Premie są nieosiągalne.

@Edyta

Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana pracą w sprzedaży to zachęcam do zapoznania się z ofertą współpracy z PZU tel. 666 887 459

Edyta

@nick rozumiem, że miałeś okazję pracować w firmie UPC Polska przez kilka lat. Orientujesz się czy na ten moment poszukują pracowników? Mógłbyś w kilku zdaniach opisać jak wyglądał Twój angaż w tej firmie? Pamiętajmy, aby przestrzegać zasad regulaminu tego forum.

Tomasz

Jesteście pewni, że nic pozytywnego o firmie nie można napisać? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!!

nick
@Tomasz

Jak masz coś pozytywnego to napisz, ja odnoszę takie samo wrażenie jak poprzednicy i nikt kogo znam nie ma pozytywnego zdania o tej firmie (jestem z działu technicznego sprzedanego do jednej z firm podwykonawczych).

Przedstawiciel Handlowy

Sporo pytań ale nie były jakieś trudne..bez głupiego gadania "opowiedz nam coś o sobie" za to plus. dwa etapy rekrutacji..Pierwszy pytania do kandydata a drugi konkrety czyli wynagrodzenie itp.. no i właśnie tu zaczynają się schodki 2000zł podstawa dla PH + premia i prowizja. Oferta pracy była skierowana do osób bez doświadczenia i z doświadczeniem w sprzedaży.. dla kogoś ze sporym doświadczeniem 2000 to trochę kpina...

pytania o stosunkach z pracodawca/pracownikami (per Pan/Pani lub na "TY") itp

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Romek-Tytus

Pracuje w centrali w Warszawie - szczerze odradzam tego pracodawce, a kogo nie spotkam na korytarzu - 80% ludzi żałuje że przyszło do tej firmy. Zacznijmy od początku - na rozmowie obiecują dobre warunki finansowe (premie których nigdy sie nie zobaczy) oraz stabilność (oczywiscie potem okazuje sie ze nie jest to stabilny pracodawca- spółki Liberty Direct w innych krajach zostały juz sprzedane i pewnie i taki los czeka UPC PL.. w przeciwienstwie do konkurencji, jak np. Orange, UPC nie inwestuje, nie rozwija sie - np. brak usług komórkowych...a powiedzmy sobie szczerze, ze niewielu klientów korzysta z stacjonarek a tylko takie w ofercie ma UPC). Ogromna rotacja pracowników - przychodza nowi i odchodza w bardzo krótkim czasie. Przeciwieństwem jest grono starych wyjadaczy w kadrze menadżerskiej - kolesiują się i donoszą na pozostałych.. takie zachowania są tolerowane i nagradzane przez szefostwo. Kierownictwo stosuje mobbing i zastraszenia zwolnieniami. Nikt nie wdraża nowych osób, nikt nie chce pomóc, każdy jest "zarobiony" choć nic nie robi, uzyskanie sprzetu słuzbowego przez "nowego" od działu IT urasta ranga do wyczynu jak zdobycie Mount Everestu. Wszystko co piszą handlowcy to prawda i nie jest to wyolbrzymianie. Panuje korpo-mowa, czyli nie mowimy o problemach, tylko wyzwaniach. Zamiast szczerze stawic czoła problemom jakim jest mega silna konkurencja na rynku a brak inwestycji UPC w nowe budynki, to stawia sie na gierki, uniki i uprawianie polityki, oraz na walke o klienta w samej firmie miedzy działami B2C i B2B (!). Zdecydowanie odradzam tego pracodawce.

majczaj1711
@Romek-Tytus

Usługi komórkowe mieli (po zakupie ASTER). Tylko głąby systemów nie umieli dostosować... Ech...

Edyta

@Andrzej wnioskuję, że miałeś okazję pracować w UPC Polska. Czy mógłbyś w kilku zdaniach przedstawić swoje przemyślenia na temat tej firmy? Z jakiego stanowiska zaczynałeś pracę i jak długo tam pracowałeś lub nadal pracujesz?

Niektórym to najlepiej wychodzi narzekanie?

Mateusz

A jak się sytuacja prezentuje, jeśli chodzi o pracę w charakterze instalatora TV? Mam zamiar rozpocząć pracę w tej firmie i słyszałem, że na tym stanowisku zarobki są dobre. Jak to wygląda w rzeczywistości?

budry
@Mateusz

Mateusz , UPC nie zatrudnia instalatorów. Instalatorzy to pracownicy firm podwykonawczych . Kolesiostwo spowodowało powstanie łańcucha pośredników w którym instalator jest ostatnim ogniwem.

@budry

No dobrze, a jak to wygląda w takim układzie? Czy opłaca się pracować jako podwykonawca dla takiej firmy? Chodzi mi tu o ilość zleceń i płacę.

budry
@Mateusz

To już indywidualna sprawa dogadania warunków . Kwestia dotarcia do firmy zatrudniającej instalatorów .

firma
@Mateusz

Weż załóż firmę usługową ale nie ładuj się w UPC stawki na przeżycie, bez życia rodzinnego,wakacji,auta,paliwa. Zlecenia zakładają od 9. do 21...sobota...i niedziela... Głupio dajecie sie wykorzystywac Amerykusom!!!

Najgorsza praca jako monter UP
@Mateusz

Do wczoraj tam robilem smieszny pieniadz a ty jak pies i kary kary makabra wspulczuje kazdy laduje sie w kredyty a nplay czeka na takich i dadza ci 3 tys za 12h dziennie z sobota i niedziela!!!!a i paliwo za swoje:) smiecie a nie firma...

Monter UPC

Pracowalem 2 lata jako technik MASAKRA!!! zlodzieje i cwaniaki biora se firmy powykonawcze i za niedokrecone zlacze masz 200,l kary robisz kolo 500 instalacji miesiacznie i nie masz wyplaty dziennie po 15.... nie ma szans sie wyrobic kpina!!!! Sprzet najtanszy jaki moze byc plqca za zapie... 2tys... po 12h makabra a przedstawiciel jak nie ma targetu to do ZWOLNIENIA najgorsza praca ....

Edyta

@MOS, a jak ocenisz obecne warunki pracy w firmie UPC Polska? Z miłą chęcią dowiemy się czegoś w temacie aktualnych postępów tej firmy, będzie nam niezwykle miło za Twój kolejny wpis w tym temacie! Najświeższe informacje dotyczące pracy w tej firmie, będą tu bardzo pomocne dla wielu osób!

Anton

To się porobiło. Cele zostały takie same ale zasady jego realizacji się zmieniły co oznacza ze nie zawsze nowa sprzedaż liczy sie do celu. Trochę nie fer ze strony firmy bo poziom realizacji został taki sam a ucieli sporo. Niestety ale w niektórych miastach nie będzie on do zrealizowana. Powodzenia dla wszystkich ☺

@Anton

Masz rację. Cofam to co napisałem kilka dni temu. Przyszło gorsze.

ANTY
@Anton

To prawda duuużo się zmieniło. Teraz firma nagradza leni i "nierobów", osobom które nie wyrabiały targetów znacząco FIRMA podniosła wynagrodzenia. Teraz żyją jak pączki w maśle. Ci co ciężko pracowali na swoje prowizje i premie zostały podcięte skrzydła,ciężka praca się nie opłaca. Poziom wynagrodzeń tej grupy osób spadł nawet o kilka tys. zł miesięcznie. Już poza tym nie wspomnę, że ograniczono możliwość realizacji targetów, zostawiając plany na tym samym poziomie To co normalnie w normalnej firmie zalicza się do realizacji targetu to w tej firmie nie. Bo tak i już. Minął miesiąc do dziś przełożeni nie potrafią wytłumaczyć/wyjaśnić zapisków w nowych regulaminach. Pytając o wyjaśnienie(sprostowanie/wytłumaczenie co autor ma na myśli) definicji przełożony odczytuje/wysyła mailem tą samą definicję?

@Anton

Nikt nic nie wie jak dokładnie jest wyliaczane. Czekam juz miesiac na odpowiedzi odnośnie nowych systemów. Obecnie nie ma co cisnąć na realizacje targetow wiecej spiny zeby cos wcisnąć klientowi. Kiedyś premie szly w tysiacach teraz to bedzie 200-250 zl tak firma nagradza za realizację targetu. Czekam az zaraz zaczna przchodzic @ czemu sprzedaż spadla ☺ Trzeba sie skupiać teraz tylko na prowizji

zniesmaczony
@Piotr

co niektórzy już się dziwią czemu nie ma sprzedaży, ale tak jest jak firma nagradza słabych i przeciętnych podnosząc im poziom wynagrodzeń a dobrym sprzedawcom ucina premie

MARZENKA
@zniesmaczony

To koniec tej firmy . Smutne ale prawdziwe

Masterblaster

Upc Polska idzie na sprzedaż !

Edyta

@Zbynio Niewiele wynika z Twojej wypowiedzi. Czy mógłbyś ją zatem nieco rozwinąć? Może pracujesz już jakiś czas w UPC i wiesz coś więcej na temat pracy tam? Śmiało możesz poruszyć na tym forum rozmaite kwestie z nią związane, pamiętając jednak o autentyczności przekazywanych informacji.

Jasiek94

Nie polecam, brak perspektyw na rozwój, wysokie targety patologiczne zarządzanie zespołami sprzedażowymi. Pracuje w średnim segmencie dwa miesiące i to już mój ostatni miesiąc nie da się w takiej atmosferze pracować. Na rozmowie złote góry obiecują zamydlają rzeczywistość. Ta firma jest co najmniej 10 lat za innymi firmami telekomunikacyjnym. Na jednym produkcie ledwo działającym nie da się realizować tak absurdalnych celów...

majczaj1711

Czy mnie się wydaje czy "karczoch" zmienił logo z niebieskiego na jakieś takie zielonkawo-sraczkowate?? Ludzie... z dala od tej firmy...

Zbynio

Niektórzy tylko narzekać potrafią!!

Adu

Firma docenia i promuje patologie. Psychopata bijacy kobiety co raz awansuje a normalni ludzie musza odchodzic.

Amazonka95

Witam, Jak oceniacie pracę w tej firmie? Chodzi o bezpośrednia obsługę klienta w salonie (sprzedaż). Czy sytuacja poprawiła się na chwilę obecną? Wcześniejsze komentarze nie zachęcają do podjęcia tam pracy. Targety nadal są na wygórowanym poziomie? Jak wyglądają zarobki?

@Amazonka95

Dramat ! Targety wysokie ,zarobki do (usunięte przez administratora) atmosfera jak w małpim gaju. Wyścig szczurów. Straszne godziny pracy i upokarzajace wyspy po 12 godzin na korytarzach galerii handlowych.

Amazonka95
@Mateusz

Może ktoś jeszcze przybliżyć w liczbach na jakim poziomie są tam zarobki biorąc pod uwagę, że wykona się 100 % planu?

Kasiek
@Amazonka95

Na liczby i na cyferki na umowie nie masz co patrzeć, mi firma po pół roku za realizacje targetu wypłaca wynagrodzenie prowizyjne.

Basia..
@Kasiek

Haha pewnie jesteś kierownikiem . Nikt tu nie dostaje premii co pół roku . NIKT

Kasiek
@Basia..

Jakby normalnie firma funkcjonowała to bym dostawała premie co miesiąc za realizacje targetu, a że funkcjonuje jak funkcjonuje czyli wszystko co się dzieje w firmie jest dziełem przypadku to premię wypłacają za realizacje planu sprzedażowego przez kilka miesięcy niby doliczyć się nie mogą :/ po prostu nie mieści mi się to w głowie jak tak można...

Rozczarowana

Nie polecam. Rekrutacja w UPC to jakaś farsa. Wszystko niby super, pięknie a potem w ogóle się nie odezwali. Zero szacunku, szkoda czasu na rozmowę z HR. Aplikowałam do działu IT

Logan

Idą lepsze czasy dla pracowników salonów i punktów :)

Józef
@Logan

możesz rozwinąć? Chyba wiesz coś więcej? Pytam od kilku dni mojego przełożonego ale on nic nie chce powiedzieć. Jakaś tajemnica, pracownik ma nie wiedzieć na jakich warunkach ma być zatrudniony?

Grek
@Logan

Raczej sie nie zgodze, jedyny plus to podniesienie podstawy, warunki premii i prowizji to totalne dno. Pokazali w prezentacji mnoznik prowizyjny jako 38%, w rzeczywistosci bedzie to samo co teraz czyli najnizszy z mozliwych w tym przypadku 15%.

@Grek

Zależy od regionu na jakim poziomie była sprzedaż oraz kto był na jakiej umowie. Zleceniówki zdecydowanie na tym skorzystają, zaś agencyjni mogą się wahać nad zmianą pracodawcy

Grek
@Logan

Osoby z etatów rowniez, w moim przypadku zmiana bedzie ogromna ( okolo 800 zl miesiecznie mniej ). Wiele osob chyba sie zastanowi, czy to cos podpisywac, ja osobcie raczej wole dostac odprawe i uciekac jak najdalej z tej firmy

@Grek

Rozumiem. Bardzo szanuje doświadczonych pracowników tej firmy. Mam nadzieję, że odprawa pozwoli na założenie własnego biznesu. Powodzenia ;)

Janko Muzykant
@Logan

Jaka odprawa ? Ha ha w tej firmie nie ma czegoś takiego i nigdy nie było :)

Zostaw merytoryczną opinię o UPC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w UPC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy UPC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UPC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UPC Polska?

Kandydaci do pracy w UPC Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UPC Polska