Opinie o Mirex w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Mirex. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mirex o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mirex w Bielsko-Biała

Polak9

W skrócie (usunięte przez administratora)nie urywa, głowę może jak coś Ci na nią spadnie Takie najbardziej topowe rzeczy w tej firmie: - Dziurawy przeciekajacy dach, kałuże są jakoś co 2 metry na magazynie - wózki nadające się już tylko i wyłącznie do utylizacji ( te ręczne jak i wysokiego skladowania ) - (usunięte przez administratora) na działach bo inaczej tego nazwać nie można, pracują tu dorośli ludzie a nawet nie potrafią po sobie posprzątać co się równa temu że szkło i (usunięte przez administratora) produkty można napotkać na każdym kroku - totalne braki na półkach, trzeb(usunięte przez administratora)po całym magazynie i szukać wózkowego ( zwykle jest 1 na zmianie ) - produkty / palety (usunięte przez administratora)(pochowane) po całym magazynie, trzeba miec naprawdę duża cierpliwość szukając nie dostając przy tym (usunięte przez administratora) ( w większości przypadków paleta/y których szukamy jest na drugim końcu magazynu ) + dodam iż firma ma 3 oddzielne magazyny które są ze sobą połączone - brak wentylacji, jak walnie 30 stopni to jedyne czym oddychasz to swoim potem i brudem - ogólna atmosfera społeczna wygląda tak że jak coś (usunięte przez administratora) to będzie wiedziało już o tym całe kierownictwo Z rzeczy ogólnych, największe dofinansowanie dostają Panie w ciepłych miłych pokoikach, pracownicy fizyczni nic Praca tak jak ktoś już tu pisał na "przetrzymanie"

@Arturo

Jakie kwalifikacje ? Co ty piszesz dobrze że ktoś przyjdzie chociaż na miesiąc , możesz jeździć czym tylko ci się chce bez uprawnień .

hans

Chciałbym poruszyć temam socialu którego nie ma w firmie mirex.dla mnie to jest smieszne żeby taka duża firma nie mogła nawet zrobic paczek na swięta pracownikom albo premi na przysłowiowego karpia.o co tu chodzi?

Jest dla kierowców i przedstawicieli handlowych

hans

Xxx
@hans

Dobry temat ciekawe czy ktoś na niego odpowie???

On....
@hans

Pracodawcy chcąc zrealizować obowiązki socjalne wobec swoich pracowników, korzystają w tym zakresie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (dalej: zfśs), tworzonego w spółce. Dla niektórych pracodawców tworzenie zfśs jest ustawowym obowiązkiem, inni mogą go utworzyć dobrowolnie. Obowiązkowo zfśs tworzą pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty według stanu na 1 stycznia danego roku. Pracodawca nie liczy zatem osób, lecz pełne etaty, jakie zajmują pracownicy. Pod pojęciem pracownika rozumie się zgodnie z kodeksem pracy osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę (na czas określony lub nieokreślony), powołania, wyboru lub spółdzielczej umowy o pracę. Pracodawcy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych tworzą zfśs, bez względu na liczbę zatrudnianych pracowników. Pracodawcy, którzy nie tworzą zfśs wypłacają swoim pracownikom świadczenia urlopowe. Fundusz tworzy się z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych. Środki jakie pracodawcy przekazują na zfśs gromadzi się na oddzielnym, specjalnie w tym celu prowadzonym rachunku bankowym. Pracodawcy mają obowiązek przekazywania odpisów na zfśs w dwóch ratach. Pierwsza do 31 maja danego roku w wysokości 75 % rocznego odpisu, druga do 30 września w wysokości 25 % rocznego odpisu. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z zfśs oraz zasady przeznaczania środków zfśs na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w specjalnie w tym celu tworzonym i zatwierdzanym regulaminie, który należy uzgodnić z zakładową organizacją związkową (jeśli taka istnieje w zakładzie pracy) lub z przedstawicielami pracowników. Środki zfśs są przeznaczony na finansowanie przez pracodawcę świadczeń rzeczowych bądź pieniężnych, zaspokajających potrzeby socjalne i kulturalne pracowników firmy. Można z nich finansować koszty wypoczynku, rozrywki (np. biletów do teatru), zajęć sportowo-rekreacyjnych osób uprawnionych i członków ich rodzin, a także koszty opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach. W okresie przedświątecznym pracodawcy mogą finansować z zfśs dodatkowe świadczenia pieniężne dla pracowników przyznawane z okazji świąt, bądź zakup bonów towarowych. Z zfśs można również przyznawać pożyczki mieszkaniowe i zapomogi. Wysokość środków przyznawanych przez pracodawcę z zfśs danemu pracownikowi powinna być uzależniona od sytuacji materialno- bytowej każdego pracownika. Zasadą jest, iż większe środki powinni otrzymywać pracownicy gorzej sytuowani bądź znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej. Środkami zfśs administruje pracodawca. Natomiast środki nie wykorzystane w danym roku kalendarzowym przechodzą na rok następny. Podstawa prawna: Ustawa z dnia z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (t.j. Dz.U. z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.)

Joanna
@hans

Czy ten temat poruszyłeś również bezpośrednio u osób zarządzających firmą? Jeśli tak, to jaka była ich odpowiedź? Skoro jesteśmy już w temacie dodatków socjalnych oferowanych przez firmę Mirex z Bielsko Białej, to czy w ciągu całego roku można liczyć na jakieś benefity w postaci na przykład karty Multisport lub opieki zdrowotnej? Jak to jest?

Kurka
@hans

Social hahaha jak w tej firmie nie.ma pieniedzy zeby wozki naprawic a

@Joanna

Karty i benefity a butów roboczych nie ma i ubrań więc co tu mówić o bonusach jak nie ma rzeczy które się należą ha ha bo jak to pani od BHP powiedziała "ŻE nie ma pieniędzy bo kryzys jest"jakby właściciel za to płacił przecież wrzuca to w koszty odlicza od podatku.

Ja Nowy wpis

Jest dla kierowców i przedstawicieli handlowych

Polak9

Składacz Nowy wpis
@Polak9

Brawo, nic dodać nic ująć . Jak ma być dobrze jak przyjmują ludzi z łapanki albo żeby ino sztuka była .

Arturo Nowy wpis
@Składacz

Jak to z łapanki? To nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji na magazyn? Zwykle wymagają uprawnień na wózki. Tu nie trzeba mieć mimo że ktoś wcześniej pisał ze są w użytku?

Składacz Nowy wpis
@Arturo

Jaka atmosfera panuje w firmie Mirex? Są ogłoszenia na Lento.pl z 8 października. Czy jest rotacja?

Sławomir

Hmm to co mam przez to rozumieć, że o podwyżkę tam trudno? A jak już się prosi o tą przysłowiową stówkę to przyznają, czy jest to zależne od indywidualnej oceny? Szukam informacji o tej firmie, bo planuję ubiegać się o zatrudnienie. Miło mi będzie, jak mi odpowiesz.

@Sławomir

Praca jak praca , ale ludzie którzy tam pracują szkoda słów (usunięte przez administratora)do 10 potęgi , pracują jak roboty bez pomyślunku i bez mózgu byle zrobić 8 godzin i do domu nikt się niczym nie przejmuje . Byle by z gnojić drugiego . Krzyki wrzaski i wyzwiska . Żeby ino komuś kłody pod nogi rzucić .

Emilia
@Składacz

A o jakim dziale konkretnie mówisz? Bo raczej nie o całej firmie. I po za współpracownikami z szefostwem da się dogadać? Próbowałeś może im zgłaszać, że w firmie jest taka atmosfera?

@Emilia

Poco mam im to zgłaszać , jak oni nawet nie wiedzą kto u nich pracuje , jak ktoś z biurowych wchodzi na magazyn to nawet im się nie chce powiedzieć cześć czy dzień dobry dotyczy to nawet przedstawicieli handlowych są takie dumne krowy co załaduj mi towar do auta i ani dziękuję ani wyliż mi piersi . Dramat jednym słowem .

Pan
@Składacz

To pracownicy biurowi nie spoufalają się z magazynem? Maja się według ciebie za lepszych? Jak macie jakieś integracje w firmie to biurowi osobno a fizyczni osobno? Mam na myśli imprezy firmowe.

Magazynier

Tragedia

Gdzie wcześniej pracowałeś

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH
Erwin

A pod kątem pracy przedstawicieli i regionalnych ? Podejście ? Wypłaty ?

@Erwin

Wypłaty z automatu , albo jak się kliknie w kadrach . Wiecznie komuś brakuje nadgodzin . Jedna wielka farsa trzeba się z czytywać elektronicznie do tego lista godzin pisemna , mało tego ktoś jeszcze musi potwierdzić twoje wyjście z pracy na liście obecności .

*mirex*

Witam, niestety i ja trafiłem do mierexu z polecenia starego wyjadacza firmy ???? co się okazało za miesiąc pracy 22dni, 27h nadgodzin premie, zarobiłem 3025zl stanowisko kierowca kat "C" oczywiście początek jako konwojent i pomoc kierowcy. Zarobki na rozmowie kwalifikacyjnej nie pokrywają się z tymi które otrzymamy. Więc proszę nie wierzyć w 3600 czy więcej ???? Praca ciężka ale jeśli pokrywało by sie to z wypłatą to nie problem, za 3tys nikt nie bedzie po sklepach 18 palet roznosić :) pracownicy spoko naprawdę fajnych kierowców poznałem pomocni nie mogę mieć zastrzeżen do nich, tylko dziwi fakt że chłopaki jeszcze tutaj pracują, chyba przyzwyczajenie. Pozdrawiam i proponuję 2 razy przemyśleć zanim podejmie się pracę w tej firmie.

Zastanów sie
@*mirex*

Kierowca c z zarobkiem 3 tys zł? Chyba coś Ci się pomyliło ... rozumiem, że piszesz o pracy dla fundacji non profit.

Dominika

A piszesz jako klient czy pracownik? Możesz napisać coś więcej bo mąż miał iść pytać tam o pracę? Jakieś konkretne minusy ma firma?

@Dominika

Niech sobie da spokój , z tą robota . Tak mu namieszają w głowie , że może w alkoholizm wpaść , albo psychicznie odlecieć .

@Składacz

Dzięki za informacje. Możesz jeszcze mi tylko napisać ile płacą na początek? Może to zaważy na decyzji męża

@Dominika

Płacą tyle co muszą , na początek z dwie wypłaty ok na zachętę a potem już mniej . Na wkurwienie .

Wszyscy. Wiedza.

Już nie długo...

Jolanta
@Wszyscy. Wiedza.

@Wszyscy. Wiedza. Możesz jaśniej? Pracujesz w Mirex? Napisz, jakie są tam zasady przyznawania premii?

@Jolanta

Dziwne chyba podrzucają karteczki z imionami która zostanie na biurku ma więcej a te co zlecą mniej.O ciuchach roboczych i butach nie wspomnę bo ich się nie dostaje a najlepsze to że pani od BHP jest tego świadoma

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Mirex?

Zapierdalacz

Niema żadnego podejścia ,

MS

Nie polecam pracy w tej firmie! Kierownik Jacek terroryzuje składaczy, chamstwo i brak szacunku dla pracowników, brak odzieży roboczej tym bardziej że jest okres zimowy i temperatura na hali jest bardzo niska to jedynie panie które siedzą w biurze w nagrzanych pomieszczeniach dostają nowe rzeczy żeby było im jeszcze cieplej bo dla reszty pracowników nie ma pieniędzy żeby kupić jakąkolwiek odzież. Ledwo działajace wózki które nie nadają się do użytku i stwarzają zagrożenie dla innych. Wyzyskiwanie ludzi na każdym kroku. Kolesiostwo wśród kierowników dzięki czemu niektórzy nie robią nic a zgarniają grube premie za ciężka pracę zwykłych skladaczynl którzy nie dostają żadnych premii za swoja ciężka pracę,. Kierownik Sławek jest jedyną normalną osobą w tej firmie. Omijać ta firmę z daleka!

@MS

to skoro ten jeden Pan taki przychylny jest tu ludziom to czemu dla nich niczego tu nie zdziała? odnośnie tej odzieży, o której piszesz to jaka konkretnie byłaby wymagana? pytam, bo ciekawa jestem jakie to byłyby potencjalne koszty. na ile osób?

Kierowca Betoniarki
@MS

Jak sie nie podoba to droga wolna, sam tu przyszedles wiec sam mozesz sobie pojsc. Narzekac to kazdy potrafi.

@Kierowca Betoniarki

czyli to wszystko co napisał jest zgodne z rzeczywistością? zastanawiają mnie te wózki i bezpieczeństwo po prostu, bo je podważył. Kto tu jest odpowiedzialny za ich stan techniczny?

TwojaStara

Pan Jacek nie jest kierownikiem , jest tylko zastępca majstra , generalnie na powiedzenie Pan nie zasługuje , jest zwykłym cwelem który okazuje się być (usunięte przez administratora) i obraza pracowników . Firma to totalne dno , odzież robocza dostaniesz po roku , no może wcześniej ale o to musisz się prosić , niesprawne wózki elektryczne przez które możesz przelecieć przez kierownice . Co do wypłat to bez szału , najniższa krajowa i śmieszne premie .

Kiero

Pełna (usunięte przez administratora) zdjęcie do jednostki SW.

@Kiero

A czemu tak sądzisz? Napiszesz coś więcej? Jestem zainteresowana pracą bo mam blisko, ale komentarze słabe i się zastanawiam

Augus

Dzisiejsze zachowanie kierowcy solówki na trasie Andrychów Wadowice SB 9...9 W - porażka

@Augus

A co zrobił, bo chyba o tym zapominałeś wspomnieć? Ciekawa jestem czemu nikt uprzejmie nie zwróci uwagi jeśli faktycznie coś działoby się nie tak?

Jan

Czy mam rozumieć po Waszych komentarzach, że nadgodziny nie są płacone dodatkowo jako premia do wypłaty podstawowej?

@Jan

Policzy tak że cię zbałamuci , dostaniesz nadgodziny ale mniejszą premię , a jak nie masz nadgodzin to dostajesz większą premię . Dramat firma .

@Składacz

Czyli po prostu sobie wyrówna i zapłaci tyle ile mu wygodniej? No to chwila czyli opłaca się nie robić nadgodzin, bo wlatuje i tak premia? właśnie to napisałeś?

Składacz

Pozdrawiam , Panią kadrową co liczy chyba wypłaty z automatu dla wszystkich jednakowo , dramat Nie polecam tej firmy

Crew

Praca jak praca można wytrzymać , ale wypłaty dramat wiecznie coś źle policzone , nadgodzin nie wypłacają , trzeba chodzić się prosić o sprawdzenie wypłaty . Wszystko działa z automatu . Jak by to robot robił wypłatę , który nie myśli . Szkoda stresu ,

Składacz

Jak tam wypłaty po podwyżkach , pewnie tak jak i przed

Składacz

Definicja jest jedna , zarobki takie jak na portierni w dozorze czy pilnowaniu obiektów . Tylko tu pracujesz fizycznie i i trzeba (usunięte przez administratora) ale mało kto się stosuje wszyscy mają (usunięte przez administratora) . Dramat .

Bożena
@Składacz

A ja nie wiem jakie są zarobki na portierni. To ile dają?

Maniuś

Nie mogę muzykant dalej tam robi

Parowka
@Maniuś

Narażone więc mroźna sądzić.

Bogdan
@Parowka

Hej, pracujesz w Mirexie? Czy to Twoim zdaniem dobra firma na pierwszą poważną pracę? Ile się tu zarobi bez doświadczenia i jak wygląda ścieżka awansów wewnętrznych? Czekam na Twoją odpowiedź, liczę że dowiem się czegoś nowego. :D

Hah
@Bogdan

Daj se spokój ręka rękę myje :)

Klawisz
@Bogdan

Jak chcesz sie nauczyć dobrze kraść to zapraszamy.

Konus

Zapytaj gości co bija piatki na firmie.

@Hah

Czyli bez pleców daleko się nie zajdzie? Nawet jak się ma zapał i chęci do pracy to też bez znajomości nic się nie ugra? Żadnych podwyżek ani premii?

Lady

Cześć. Jak wygląda Temat pracy na stanowisku PH. Atmosfera, teren, godziny pracy, zarobki,konkursy,wsparcie , korzystanie z narzedzi w czasie wolnym. Jaki jest zespół?

Bożena
@Lady

Cześć, piszę tylko żeby zapytać, czy udało ci się już zdobyć informacje na temat tego stanowiska? Bo jeżeli tak, to czy mogłabyś się podzielić nimi? Wielkie dzięki.

Zostaw merytoryczną opinię o Mirex - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Mirex?

Zobacz opinie na temat firmy Mirex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mirex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mirex?

Kandydaci do pracy w Mirex napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mirex