Opinie o GKN Driveline Polska Sp. z o.o. w Oleśnica

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy GKN Driveline Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie GKN Driveline Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GKN Driveline Polska Sp. z o.o. w Oleśnica

WolnyCzłowiek

Cóż zapewne po ostatnio dodanym ogłoszeniu wiele osób zastanawia się nad podejściem do tej firmy. Na ten moment z góry odradzam! Firma zaczyna przechodzić fazę zmiany systemu pracy na czterobrygadowy więc potrzebują nowych ludzi. Niestety dzięki temu (jak już było przed pandemią) znowu będziemy mieli brak życia a właściwie nasze życie będzie polegać na byciu robolem w gkn. Nie będzie nawet wolnego weekendu dla rodziny. Jeżeli teraz chcemy zarobić tu godnie to i tak musimy tyrać w weekend. Po wejściu w system znów zabiorą nam możliwość dodatkowych setek w soboty i niedziele. Będziesz kolejnym trybikiem na miesiąc czy dwa po czym opamiętasz się że jednak chcesz spędzić czas ze swoją rodziną jak każdy normalny człowiek. Góra tego nie widzi, oni kończą prace o 16 w piątek i mają nas gdzieś. Pieniądze są marne, atmosfera jest średnia (nie jest najgorsza) ale to często zależy od dnia. Wymagania co do pracowników są bardzo duże ale już nagradzanie ich to inna kwestia bo pieniędzy wielkich to tutaj nie zobaczysz chyba że z wypłatą wakacyjną po odcięciu podatków. Nie pracujesz po nad normę to cię piętnują że nie chcesz pracować dla dobra zakładu. Za (usunięte przez administratora) już było lepiej.. na szczęście jeszcze troszkę i emerytura.. ale prędzej doczekam upadku tej firmy niż chyba poprawy. W skrócie oddzwonią do każdego bo (usunięte przez administratora) im się pali. Czy się zgodzisz to już zależy od twojej sytuacji, na twoim miejscu zastanowiłbym się czy pójście do pracy na miesiąc i znowu jej zmiana ma sens. Kiedyś tu było dużo lepiej No ale kiedyś.. odradzam

WolnyCzłowiek

No cóż kolego pracowniku. Skoro tak bardzo podoba Ci się możliwość spędzenia dnia wolnego np. We wtorek zamiast w sobotę w domu to tak jak wspomniałeś wolna wola. Wielu moich kolegów z linii czy wydziału bądź też innych wydziałów jednak woli poświęcić czas dla dzieci czy wnuków w weekend. Ale tutaj każdy ma wolną wolę jak wspomniałeś. Jeżeli chodzi o twoje 12% to przypominam o tym co podpisały nasze kochane związki zawodowe zatrudnione przez firmę. Wystarczy że weźmiesz sobie urlop, wypadnie Ci wolna sobota i ten cudowny dodatek ulega sporej korekcji finansowej No ale to szczegół, mogłeś o tym zapomnieć. Samo twoje uwarunkowanie 100% za sobotę wolną w systemie to jakaś kpina tak samo jak brak 200% w niedziele (tutaj proszę sobie sprawdzić dokładnie w ilu firmach to jest legalne a nie tak jak Pani W. Stwierdziła na rozmowach zeszłorocznych zakazane przez kodeks.) wydaje mi się że jednak w tym momencie wykonanie np. 2 sobót za 100% stawia nas pracowników lepiej finansowo więc No pomimo że jestem już dziadkiem to liczyć umiem. To co było w poprzednim systemie się skończyło a teraz będziemy fakt nie za darmo ale za ochłapy tyrać codziennie. Jeżeli chodzi o super opłacalność pracy to podstawa na wejściu jest taka jak wszędzie. Nie ma tutaj kokosów ale też nie jest najgorzej. Tutaj szczerze mówiąc na start dla kawalera super pomysł. Lecz szkoda młodych chłopaków w tej firmie ale jak zapewne wielu mówi to zmienią firmę po wprowadzeniu tej formy pracy. Więc Panie Pracowniku polecam zejść do nas na halę, zobaczyć nastroje, popracować na linii w lecie na 2 zmianie przez 6 dni przy 40 stopniach w słońcu to może troszkę nas Pan zrozumie.

Ona

Pozdrawiam Sylwie G., robi najlepszą kawe ;)

@Ona

Sprawdzimy to. Proszę o podanie wydziału a najlepiej danych personalnych na naszego maila głównego który znajduje się na głównej stronie .

MIKE

czy to prawda ,że związki zawodowe będą oczekiwać 2000zł podwyżki w 2023?

Czemu wyprzedzasz fakty o 5/6 lat w przód? Chyba, że firma ma jakieś założenia strategiczne? W zasadzie macie jasno sprecyzowaną misję i wizję? Wszyscy pracownicy je znają?

Cześć, doprecyzujecie jakie podwyżki teraz wyszły? ktoś teraz niedawno określił je raczej negatywnie, liczę jednak na konkretne informacje. mam 3-letnie doświadczenie jako automatyk, wstępnie tu zaglądam. Raczej na te premie Wielkanocna z opisu już się nie załapię, ale za to jaka podstawa mnie czeka przy wyżej wskazanym doświadczeniu?

DTR Nowy wpis

Podwyżki w 2024 to totalna kpina. Inflacja jest większa.

Administrator Nowy wpis

Teraz prowadzona jest rekrutacja. Czy był ktoś na którymś ze stanowisk i chciałby się na ich temat wypowiedzieć?

Agatka Nowy wpis

Tych benefitów @Obiektywny Pracownik, to akurat stażysta nie ma :/ Ale ma konkurencyjne wynagrodzenie – 31,7 zł/h brutto i zlecenie na rok. Wiadomo coś wam ile osób się załapało do firmy po takim programie stażowym? Idzie się dużo nauczyć?

Obiektywny Pracownik

Pracuję w GKN w biurze. Firma jak na Oleśnickie warunki jest OK, ale ze względu na „zasiedzenie” Zarządu na swoich stołkach firma się już nie rozwija. Brak benefitów. Medicover i MultiSport ma już każdy. W biurze rzuca się w oczy wyścig szczurów. Dużo ludzi jest nieżyczliwych, ludzie z tzw. regionu to porażka - żadnej pomocy tylko wymagania. W GKN potrzeba ZMIAN ZMIAN I JESZCZE RAZ ZMIAN. Zmian na górze. Ludzie na produkcji oraz inżynierowie robią swoje. Pracuję tu już kilka lat, doceniam że mam wypłatę na czas, ale to tylko tyle. Czekam na dzień kiedy wybory w Oleśnicy wreszcie wygra ktoś kto ściągnie do miasta inwestora. Podsumowując: firma dobra na przeczekanie. Nauczy ale też wypompuje.

MIKE

czy to prawda ,że związki zawodowe będą oczekiwać 2000zł podwyżki w 2023?

Lolek

Tak ale rubli

@Lolek

a to w ogóle możliwe, żeby udało się aż tyle na jeden raz? wcześniej jak im szło egzekwowanie tego typu rzeczy, są do teraz jakieś pozytywne efekty ich działań?

ryży

minimum 1000zl do podstawy + niedziele 200%

@ryży

oo dzięki czyli niedziele teraz to 150 są czy jak? i tu praca zawsze jest dostępna w razie czego w tygodniu? Po ile max godzin ludzie tu robią?

Zofia
@ryży

A jaka jest ta podstawa teraz? Bo patrzę i nie widzę takiej informacji aktualnej, a w myślach nikomu nie czytam niestety, dużo więcej od minimalnej płacą?

Glock
@MIKE

Traktowanie pracowników jak roboty, za taki zapiernicz jaki jest powinno być większe wynagrodzenia, przerwa śnadaniowa która powinna trwać 20 minut u mnie na lini trwa max 7 po czym dalej masz (usunięte przez administratora) jak robot w skrócie nie polecam

Karolcia

Jeśli o robieniu kawy była mowa to widziałam, że kiedyś szukano ludzi do programu stażowego, oferta była i tak już dawno wygasła ale zastanawiam się czy będzie kolejny organizowany w następnym roku? wtedy w opisie nie było wzmianki o żadnej kawie czy tez herbacie, teraz takie socjale już weszły? Owocowy dzień tygodnia także?

Ona

Pozdrawiam Sylwie G., robi najlepszą kawe ;)

@Ona

Ja tez tu w sprawie tego programu stażowego, o który już ktoś pytał, są dwie lokalizacje do wyboru, możecie ocenić warunki w Oleśnicy? Jak traktowane są osoby nowe, czy poświecą mi sporo czasu na wdrożenie czy raczej to będzie rzut na głęboką wodę? Mam na myśli dział Infrastruktury, wiem ze stacjonarnie trzeba ogarniać. Opisze mi ktoś proszę przebieg programu?

Elektronik

To może od początku, pracowałem w GKN 3 mc, jako pracownik firmy Control-tec (dziady kalwaryjskie) jest tam kosmiczną rotacja. I naprawiałem stare linie z Birmingham. Fajna praca, typowa praca automatyka, elektronika. Dogadywałem się z kierownikami linii. Po roku wysłałem do GKN CV, elektronik 20 letnią praktyka, wiele lat praca dla OMRON Elektronics a tu panienka z okienka HR opowiada jakieś dyrdymały że 3 miesiące za niską stawkę, że muszą mnie sprawdzić i takie słodkie (usunięte przez administratora), mówię jej że jak podpisywali z Jaguarem kontrakt to ja osobiście odpalałem starą linię Panienka z okienka miała to głęboko, więc zrezygnowałem. Chcą tanio jest Ukraina w 90% zakładu, ludzie biedni nie wykształceni zmuszeni pracować na linii pod setkami kamer. GKN nie szuka fachowca on szuka taniego wyrobnika ... Omijać z daleka. Ps. HR jest odklejony zupełnie bo chyba Panie nie wiedzą ile jest fabryk we wrocławiu i okolicach. Ps. Bardzo lubiłem pracę i ludzi w dziale technicznym GKNu. Nie jestem trollem, ale lubię napisać prawdę.

Widzę, że nie tylko mi wpadły w oko te zarobki na programie stażowym. :D opisze mi ktoś jak mniej więcej jest zorganizowany i czy faktycznie warto się angażować? Jak na stażu mam stawkę 31,7 pln to co będzie potem? Gwarantowane są podwyżki? mam na myśli zatrudnienie po zakończeniu, zawsze wychodzi na to propozycja?

Xyz

Nie polecam atmosfery ze względu na zły management, dużo raportów w biurze, które się mijają z celem. Panuje tu kultura zapierniczu. Jedyny plus to zarobki. Z zespołu ludzie są ok. Dobra firma, gdy ma się niewielkie doświadczenie lub chce się je zdobyć.

Jeśli już wtedy ktoś podrzucił w plusach zarobki a niedługo zbliża się koniec roku to czy możliwe będą jakieś konkretne podwyżki? Kiedy dostajecie o tym info? i co z paczkami świątecznymi, co roku macie to samo?

sully

negocjacje trwają do marca/kwietnia, ale nowa stawka obowiązuje wtedy od stycznia danego roku. nie ma konkretnych informacji wcześniej, co najwyżej spekulacje. jakiś tam dodatek na święta jest, ale nie pamiętam kwoty, więc nie powala z nóg ;)

Pełna inwigilacja, system captor pójdziesz do toalety lider już wie, wszechobecne kamery, pierwszy raz spotkałam się z tak monitorowanym zakładem, za moment zamontują je w WC. Pozatym sama Ukraina Polak pomału jest tu mniejszością.

Magdalena

Uważasz przy tym, że jedno wynika z drugiego? Czy jednak pojawianie się pracowników innej narodowości niczego w zasadzie nie zmienia? Kiedyś ktoś przytaczał lepsze traktowanie w tym zakresie ale w czym miałoby się to teraz przejawiać? I co z biurem? Co się w nim dzieje?

Szukam pracy

Dzień dobry. Jestem zainteresowana pracą w GKN . Proszę o napisanie czy kobiety tam pracują jakie są działy oraz czy praca jest ciężka. Dziękuję pozdrawiam

Natalka

Rozważam ten program stażowy - rok umowy zlecenia z 31,7 zł/h brutto za godzinę pracy. To prawda, że można przejść na umowę o pracę po roku? Tolerują przejście z działu do działu w trakcie trwania programu? Chciałabym mieć jakąś możliwość wycofania się na wypadek, gdy stwierdzę, że dany dział nie dla mnie...

...

Od kiedy ma ruszać 4brygadowy system? Ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to by wyglądało? Po ile dni każda zmiana by była? Nie rozumiem tej ruchomej soboty....

XYZ
@...

4brygadowy system pracy to sytem 5 dni pracy z ruchomą sobotą i stałą niedzielą. tzn maksymalnie 1-2 razy w miesiący wyjdzie pracująca sobota za którą firma płaci extra dodatek ale też 1-2 razy w miesiącu wyjdzie wolny dzień w tygodniu (jako sobota ruchoma). tak to działa jednym pasuje innym nie. + jest dodatek i czasami wolny dzień w tygodniu na załatwienie spraw - czasami jest pracująca sobota

Jasiek

Cześć Widziałem ogłoszenie na mechanika na Kuźnie. Na ile można liczyć i jakie są dodatki?

@WolnyCzłowiek

Jak pisze wolnyczłowiek --> wolna wola. ja natomiast się nie zgodzę z przedmówcą. firma świetna, praca oczywiście wymagająca ale dobrze opłacana, wejście w system czterobrygadowy to dodatek 12% (za darmo to nie jest), niedziele zawsze wolne w systemi a jeżeli wypadnie sobota w trakcie tygodnia to dodatkowo płatna 100%. Pan WolnyCzłowiek nie bardzo wie o czym pisze.

Markowa

Myślę o pracy w gkn ale powiedzcie co robią tam kobiety? Czy ta praca wymaga dźwigania?

@Markowa

Tak często jak dźwigania to może nie ale pchania, biegania, skakania i wysłuchiwania wiecznych pretensji to tak

Jak długo trwają procesy rekrutacyjne? Czy wszyscy kandydaci dostają feedback?

...
@123

Spotkanie rekrutacyjne trwa 2godziny zadają pytania robią testy A na koniec i tak biorą ukraincow haha I straszą że jak linia przez minute stoi oni muszą wiedzieć dlaczego ????

On
@...

Hmmm, chyba się ... coś pomyliło. Ja wiem ze jest duzo wiecej Polaków przymowanych, szczegolnie na montazu. Była duża fala zatrudnień i brakowało kandydatów z Polski ale ostanio to większość przychodzi polaków. A co do monitoringu to tak to wyglada w Automotive. Monitoring w czasie rzeczywistym. Być może pracowałeś w innej branży w której takie rzeczy nie są wymagane.

Zostaw merytoryczną opinię o GKN Driveline Polska Sp. z o.o. - Oleśnica

• Jak się pracuje w GKN Driveline Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GKN Driveline Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GKN Driveline Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GKN Driveline Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GKN Driveline Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GKN Driveline Polska Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 149 ocen.

GKN Driveline Polska Sp. z o.o.