Opinie o MEYN POLSKA w Lębork

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MEYN POLSKA. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w MEYN POLSKA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn przetwórstwa żywności i napojów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MEYN POLSKA w Lębork

Jolo spawacz

Witam . Jak wygląda sytuacja z nadgodzinami w firmie ? Są przez cały rok czy tylko okresowo ?

@Jolo spawacz

Nadgodziny zgodnie z definicją przepisów wynikają ze szczególnych potrzeb i uzależnione są od ilości pracy w danym dziale. Nadgodziny nie są przymusowe. Generalnie możemy powiedzieć, że pracy mamy dużo więc nadgodziny zdarzają się w poszczególnych działach w trakcie całego roku. Osoba chcąca wykonywać nadgodziny w przypadku, gdy nie ma ich aktualnie w jej dziale może też wykonywać je w ramach możliwości dla innego działu.

Renata
@MEYN Polska

A potem jest opcja odebrania tych nadgodzin w tygodniu? Czy jak sa te nadgodziny to firma zapewnia jakiś dodatkowy posiłek?

@Renata

Dzień dobry płatne nadgodziny związane są z dużą ilością pracy dla danego działu więc nie praktykujemy odbierania godzin w tygodniu.

Teresa
@MEYN Polska

ok rozumiem, no a jak sie zamiast 8h robi te powiedzmy 10 czy 12 to mozna poza płacą na cos liczyc ?

Artur

Współpracuje z firmą już drugi rok. Kooperacja odbywa się profesjonalnie, płatności przebiegają terminowo.

jo
@Artur

płacisz za robotę to i masz robotę :)

Halina
@jo

Motto tutejszych pracowników? ;p

Braliście udział w aktualnie prowadzonej przez MEYN POLSKA rekrutacji na stanowisko Operator? Wiecie coś więcej na temat pracy u tego pracodawcy?

MEYN

Co chcielibyście wiedzieć o rekrutacji? Chętnie odpowiemy.

Dziękujemy za Twoją opinię. Zapraszamy do obserwowania facebook.com/meynpolska

Jolo spawacz

Witam. Jak wygląda sytuacja z nadgodzinami w roku? Ile mniej więcej ich jest w roku ?

Operator Cnc

Kierownik pokazuje ci rysunek techniczny a ty układacz drewniane klocki w/g niego

czy potrafisz programować i takie tam

Jaka umowa obowiązuje w MEYN POLSKA podczas okresu próbnego?

MEYN

Zarówno na okres próbny jak i na dłuższy okres oferujemy Umowę o Pracę.

Ewelina
@MEYN

potem na dłuższy okres to na jaki czas? i ile u Was trwa okres próbny?

Bardzo dobra firma, że by się nauczyć zawodu. Podejście jest opiekuńcze i w miarę wymagające. Dzięki panu JK i BK się nauczyłem za okres 3 mieś. więcej niż można spodziewać. Co do kierownictwa, jest też w porządku i traktuje pracowników tak jak na to zasługują. Firma o wysokich standardów. Jedynie na co można narzekać to wynagrodzenie, ale to już zależy jak wynegocjować.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z MEYN POLSKA? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

MEYN

Dzień dobry Firma Meyn cieszy się stabilnością kadry, która charakteryzuje się naturalną, niewielką w skali rotacją pracowników. Zwolnienia dyscyplinarne są incydentalne.

Lol

Przeważnie sami kończą karierę w Meyn. Starzy pracownicy odchodzą a kierownictwo nawet nie próbuje ich zatrzymać. Przychodzi nowy pracownik który nic nie umie i dostaje lepsze wynagrodzenie od pracownika który pracuje już kilka lat

@Lol

Rotacja pracowników z ich inicjatywy jest typowym zjawiskiem na rynku pracy i wynika z przeróżnych czynników osobistych. Gdyby przeważały zwolnienia dyscyplinarne to byłoby to niepokojące zarówno z punktu widzenia procedur firmy jak i samych pracowników. Jeżeli chodzi o wynagrodzenia to nie jest to prawda. Wynagrodzenia zależą od stanowiska, posiadanego doświadczenia i kwalifikacji. Różnice płacowe muszą być porównywalne w takim ujęciu, a nie tylko przez pryzmat stażu pracy w firmie. pozdrawiamy.

Olo
@MEYN

Wy se chyba kpicie z nas starszych pracownikow

Lol
@MEYN

Nie gadajcie głupot. Przychodzi gość na to samo stanowisko co ja do nauczenia i ma o 400 zł więcej ode mnie. A ja już pracuje na danym stanowisku minimum 5 lat. I proszę mi to powiedzieć gdzie tu jest uzasadnienie doświadczenia i kwalifikacji.

Dariusz Skierka
@MEYN

Co za głupoty. Sam jestem żywym przykładem, że nowy pracownik dostaje większą stawkę, niż stary. Na stanowisku spawacza TIG otrzymałem 4000 brutto w maju 2021 roku, gdzie pozostali mieli jakieś 3500. Po miesiącu przychodzi nowy i ma już na start 4200 brutto. Gdzie tu szacunek dla pracowników z dłuższym stażem, którzy mnie młodego muszą wdrażać i uczyć fachu (nie wstydzę się przyznać, że nie jestem alfą i omegą, każdy jakoś zaczynał). Oczywiście domyślam się, że młody nie przyjdzie pracować za stawkę starego pracownika i tym spowodowana jest ta różnica, ale przede wszystkim powinniście zacząć szanować tych, których macie. Zdążyłem zauważyć, że pracownicy w MEYN to tylko numerki i ich zdanie jest mało istotne (choćby w kwestii dbania o własne zdrowie, na jakże szkodliwy stanowisku spawacza panie majster i kierownik :)). Praca sama w sobie ciekawa, jak dla mnie. Wyniosłem sporo wiedzy w krótkim czasie za co mogę podziękować między innymi JK i BK, ale co z tego jak beret wyprany od samego słuchania jakie cyrki mają miejsce na hali produkcyjnej (przynajmniej na dziale spawania - wiadomo kto jest bodźcem). Polecam firmę komuś, kto chcę się czegoś nauczyć. Na dłuższą metę raczej bym siebie tam nie widział.

Bolo

Jak czemu uciekają? Ze spawali i piaskowni przez majstra i płacę nikt nie będzie robił za te pieniądze gdzie młody ma 600zl więcej jak starzy ogarniający wszystko

Kaizen

Pracowałem w tej firmie, stanowisko biurowe, przyjezdny. Wszystko fajnie, kawka, kantyna, niedrogie obiady, paczki na święta, spoko ludzie robiący robotę na dobrym poziomie. Oprócz tego smród niezadowolenia ciągnący się po korytarzach i narzekanie. Jaki jest problem tej firmy? MICROMANAGEMENT, tzw. managerowie to tylko stanowiska z nazwy. Tak na prawdę jak podejmiesz decyzję bez konsultacji z (usunięte przez administratora)to nie jest ona respektowana. Pitbull musi wszędzie węszyć, u konstruktorów, w planowaniu, w technologii, w zakupach, na produkcji. Traktuje firmę jak swoją własność. Dobrał sobie managerów pod siebie, osoby które nie postawią się mu bo boją się o stołek - są po prostu kiepscy i mają tego świadomość. Holandia cieszy się z rezultatów, bo (usunięte przez administratora)wyciska cytrynę. Pracownicy z długim stażem odchodzą, trzymają się tylko te osoby, które nie mają wyższych aspiracji niż bycie liderem, starszym specjalistą, czy pożal się boże niedecyzyjnym "managerem". Sytuacja na rynku w Lęborku jest tu wykorzystywana do granic. Darek, dyrektorem się bywa... Dla Ciebie to bywa stało się stanem pernamentnym, ważne aby Holandia widziała słupki. To nic, że można robić wynik i dbać o ludzi - lepiej skupić się na jednym, nie? Pareto dla Ciebie to tylko wykorzystywanie kursu euro aby poprawić wynik. Szkoda, że każdy myślący pracownik już opuścił szeregi meyna, bo to mogłaby być na prawdę fajna firma.

ToJa
@Kaizen

Bo jest prawdziwa do bólu.

Jak wygląda tu sytuacja z benefitami?

@ja

Dzień dobry Praca w Meyn to szkolenia, integracja zespołu, coroczne podwyżki, premie okresowe i uznaniowe. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o pracy w konkretnym dziale zapraszamy na www.facebook.com/meynpolska

@MEYN

Pełną informację o benefitach znajdą Państwo na naszym Facebooku!

MEYN

Chętnie odpowiemy na wszelkie merytoryczne pytania :)

Nie polecam, grudzień pokazał jakie marne pieniądze się tam zarabia jak nie trzepie się nadgodzin. Dyskryminacja na zmianie nocnej z powodu nie otrzymywania posiłków regeneracyjnych jak na zmianie dziennej.

MEYN

Dzień dobry Oferta finansowa jest akceptowana i znana przez pracownika na etapie podejmowania pracy. Same nadgodziny nie są obligatoryjne i wynikają z potrzeb operacyjnych firm. Co do posiłku nie jest on obowiązkiem pracodawcy, a w naszej firmie stanowi to dodatkowy benefit na dziennej, znacznie liczniejszej zmianie. Na zmianie nocnej z powodu jej liczebności, specyfiki oraz przyczyn operacyjnych związanych z godzinami nocnymi ten dodatek faktycznie nie występuje. Pozdrawiamy.

Pan

Wszystko Najlepszego w Nowym 2022 roku i dobrych podwyżek dla starych pracowników

Plastikowy
@Pan

Wzajemnie, wszystkiego dobrego w nowym roku dla Ciebie i wszystkich pracowników Meyn. Oby okazał się lepszy niż stary????

xxx

Coraz więcej ludzi przegląda na oczy i się zwalnia a pieniądze hehe ....... Coraz mniejsze wbrew pozorom nie ma już sobót pracujących nadgodzin . Zarobki co do tamtego roku to nawet 1500 zł mniej więc co tu dużo pisać . Pozdrawiam

Ronox
@xxx

No to skutecznie mnie zniechęciliście do próby podjęćis pracy w tej firmie

Uświadom to sobie To ty jesteś problemem

MEYN

Dzień dobry jeżeli istnieje jakiś problem organizacyjny lub personalny prosimy o zgłoszenie tego do działu kadr abyśmy mogli go rozpoznać i rozwiązać.

On

Problem to nie wszystko.

Ciekawy

Jak wygląda sytuacja na dziale CNC? Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko operatora ale słyszałem że nie warto.

Czy rozmowa rekrutacyjna w MEYN POLSKA odbywa się również w języku angielskim?

MEYN

Dzień dobry Na stanowiska nie wymagające kontaktu z Klientem – nie Na stanowiska wymagające kontaktu z klientem (wew lub zew) obcojęzycznym – częściowo tak Na stanowiska menedżerskie, może być częścią procesu w związku z udziałem pracowników holenderskiej części firmy = po angielsku

Pan

Warto poczytać Odszkodowanie za nierówności płacowe https://poradnikpracownika.pl/-odszkodowanie-za-nierownosci-placowe

@Pan

"Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od wielu różnych czynników, w tym przede wszystkim możliwości majątkowych zatrudniającego, doświadczenia pracownika, zakresu jego obowiązków, a także wymiaru czasu pracy. Co do zasady wynagrodzenie powinno być sprawiedliwe i nie może prowadzić do dyskryminacji np. z powodu płci, wyznania, orientacji seksualnej, przynależności politycznej lub koloru skóry." Żadne wspomniane powyżej nierówności w firmie MEYN nie występują. Owszem wynagrodzenie jest wypadkową wykonywanych obowiązków, posiadanego doświadczenia, szkoleń, certyfikatów przekładających się na wykonywaną pracę.

MEYN

Nowe wakaty w firmie oraz program poleceń dla aktualnych pracowników, w których za skuteczne polecenie pracownika można uzyskać nawet do 2 500 zł brutto. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy na facebook.com/meynpolska

Uciśniony

To To jest brutto a nie netto To jakaś kpina

Ryszard
@Uciśniony

Ale to chyba tylko kwota za polecenie pracownika. Tak mi się przynajmniej wydaje. To ile w firmie tej można na rękę zarobić na początku zatrudnienia? Więcej niż najniższa krajowa?

@Ryszard

Zgadza się, to kwota brutto za polecenie pracownika. Rozumiem, że dla powyższego użytkownika kwota może nie być satysfakcjonująca i nie zmuszamy do poleceń. Warto jednak nadmienić, że taki benefit u większości firm na rynku nie występuje lub występuje w mniejszym wymiarze. pozdrawiamy i zachęcamy do odwiedzin www.facebook.com/meynpolska gdzie aktualnie informujemy o nowych wakatach.

Stan

Czy aktualnie meyn szuka ludzi do pracy?

@Stan

Tak, dostępne oferty pracy dostępne są na naszym profilu OLX i na stronie facebook.com/meynpolska

Ogi

Witam, chciałbym spytać czy dalej w firmie jest taka nagonka na pracowników ze strony przełożonych czy już doszło do normalnego traktowania? Pozdrawiam byłych kolegów:)

@Ogi

Jako, iż w tym zaczepnym pytaniu jest zaszyta teza i nie ma to znamion poważnej dyskusji pozostaje nam również pozdrowić i życzyć dużo pomyślności na aktualnej ścieżce kariery. Nasi pracownicy mają czytelną ścieżkę zgłaszania nieprawidłowości w przypadku gdyby takowe wystąpiły.

Zostaw merytoryczną opinię o MEYN POLSKA - Lębork

• Jak się pracuje w MEYN POLSKA?

Zobacz opinie na temat firmy MEYN POLSKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MEYN POLSKA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MEYN POLSKA?

Kandydaci do pracy w MEYN POLSKA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MEYN POLSKA