Opinie o Schneider Electric Polska w Warszawa

Celem Schneider Electric jest wsparcie wszystkich w optymalnym wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc innowacyjne rozwiązania ze zrównoważonym rozwojem. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym parterem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schneider Electric Polska w Warszawa

Specialist

VQM - omijajcie ten dział szerokim łukiem! Szukają osób na stanowisko Supplier Collaboration Accounting Specialist... Czemu? porozmawiajcie z byłymi pracownikami, których z powodu ogromnej rotacji ciągle przybywa.

@Noname
@Mono

Fatalny management funkcjonuje i nic się nie zmienia, bardziej wspierają obcy kapitał niż swoich, beznadziejna atmosfera, ludzi traktują jak przedmiot, strona niemiecka niczym dzieci w piaskownicy donosi do przełożonych w PL, że coś sie nie podoba zamiast profesjonalnie podejść do sprawy. Każdy, kto nie chce się znaleźć na odziale psychologii czy psychiatrii niech lepiej omija ten team.

Pam

Pracowałam w firmie kilka lat na stanowisku z językiem obcym. Zgadzam się z osobami, które piszą o dużej ilości pracy - i mam wrażenie, że to dotyczy bardzo wielu zespołów, bo z kim by się nie rozmawiało, zawsze każdy narzekał, że tonie w robocie. Zdarzało się bardzo dużo nadgodzin i praca w weekendy, a przy tym bardzo często pojawiał się problem z wzięciem urlopu, nawet krótkiego (!). Nie było czasu robić żadnych szkoleń, bo pracy jest stanowczo za dużo, a osób w zespole zawsze za mało. Szanse na rozwój? Siedzenie tam 10 lat, aż w końcu wymyślą Ci jakieś stanowisku typu project manager, które w sumie nie wiadomo na czym polega (ale zapewne daje podwyżkę). Rządzą też znajomości - osoby, które dobrze dogadują się z managerami, szybko są w stanie zajść dalej. Sam management to w większości przypadków absolutna tragedia, różne nieprzyjemne sytuacje były na porządku dziennymi. Najgorsze jest to, że nie dało się nic z tym zrobić. Pensje dla większości osób są dosyć śmieszne - okazało się, że z kilkuletnim doświadczeniem mam taką samą pensje, jak nowa osoba bez doświadczenia (!). Mając już jakiekolwiek doświadczenie, spokojnie w innych firmach w Warszawie można wyciągnąć więcej. Polecam tylko i wyłącznie na krótki staż (krótki - bo będą chcieli Cię zatrzymać jak najdłużej na umowie zleceniu i wykorzystać do granic :) ), żeby złapać doświadczenie, a potem zmyć się stamtąd.

@Pam

Czy za nadgodziny i pracę w weekend można spodziewać się jakiegoś lepszego wynagrodzenia? Piszesz, że pensje dla większości osób są dosyć śmieszne... A podasz orientacyjne widełki?

Ida Nowy wpis

Jako Business Finance Analyst - BU Cash Out muszę mieć konkretne wykształcenie ? Nie widzę w ogłoszeniu nic o dyplomie. Dajcie znać, czy klada na to nacisk czy bardziej trzeba udowodnić co się potrafi.

Anonim Nowy wpis

Schneider Świebodzice to porażka budżety na wykonaną pracę zaniżone niż efekt pracy realny. Romanse przełożonych z pracownikami oraz przełożonych z przełożonymi. Przymuszanie do pracy w nadgodzinach oraz narzucanie obowiązkowych sobót. Tutaj jest (usunięte przez administratora) ludzie nie są traktowani równo . Warszawa Schneider zainteresujcie się!!!

LinkedIn podsunął m propozycję stażu marketingowego w zespole industry automation, zastanawiam się jeśli ktoś się sprawdzi, jest możliwość skrócenia go np. do 3 miesięcy? Pół roku to trochę długo, szczególnie że firma oczekuje jedynie 30 godzin dyspozycyjności w tygodniu, a nie pełnego etatu.

Kate Nowy wpis

Ja dostałem podwyżkę 4% Nie chcę komentować W tych czasach tą kwotę niech sobie (usunięte przez administratora) Ale oni są niby wspaniali i te ich zasady Żenada Mam się cieszyć

Pam

@Pam

Pracuje kilka lat w SE, jest duzy nacisk a zarazem zachecanie do robienia szkoleń. Niestety nadmierna ilosc pracy powoduje, ze nie mam kiedy robić szkoleń bo w trakcie pracy zawsze,jest cos do zrobienia albo narastaja zaleglosci. Premia jest jedna do roku w marcu, taka,jakby druga pensja jesli zrealizujesz swoje cele. Finansowo nie ma szału okolo szesc tysiecy w Warszawie to ciezko sie utrzymać. Wiem, ze w innych dzialach zarobki sa duzo wyższe, poleznizowalbym czy ilosc pracy jest uczciwie podzielona. Jedni sie topia w ilosci pracy inni sie nudza.

Salesman

Typowa korporacja nastawiona na wyniki. Ludzie są ważni dopóki realizują cele i są posłuszni. Niestety szanse na rozwój są znikome, bo firma woli zwalniać i przyjmować nowych, niż rozwijać swoich obecnych pracowników. Powód jest prosty, nowemu zapłacisz znacznie mniej i masz oszczędności. Wśród pracowników, generalnie klimat jest ok i większość ludzi jest fajnych, ale na rozwój bym nie liczył. Marketing jaki firma robi na ten temat, to jedynie frazesy bez pokrycia w praktyce. Zgadzam się z niektórymi wypowiedziami, że management jest niestety fatalny i najmniej zainteresowany rozwojem pracowników. Dla managementu pracownik to jedynie narzędzie do osiągnięcia swoich celów. Przepracowałem w tej firmie kilka lat i niestety z moich obserwacji wynika, że z każdym rokiem było tylko gorzej.

Julek
@Salesman

Żadnego rozwoju jak pracowałeś? Nawet jak szkolenie było potrzebne do stanowiska to pracownik musiał sobie sam ogarniać czy jednaka przysługiwał jakiś budżet?

@Salesman

Często są zwolnienia? Szukam pracy raczej na stałe. Zwalniają również pracowników z długoletnim stażem, którzy dobrze pracują? Czy jednak wybierają osoby które nie do końca sobie radzą i są często na l4?

Rch

Typowa korpo z przerostem formy nad treścią i ogromna ilością platform. Zależy pewnie od działu i kierownika. W RtR praca typowo procesowa, mało rozwojowa, często na stanowiska seniorskie zatrudnianie sa osoby bez wiedzy i odpowiedniego doświadczenia a niektórym menagerom brakuje wiedzy, umiejętności miękkich i obiektywizmu. Nacisk na często mało przydatne szkolenia w platformie, promowanie ilości a nie jakości. Ogromna ilość bezsensownych spotkań. Benefity gorsze niż w innych korpo. Pracuje się 8.15 a 8 h jak w innych firmach, i nie było o tym informacji na etapie rekrutacji. A z okazji Świąt pracownicy otrzymali materiały reklamowe, buze, dlugopis i kubek, wszystkie z ligo firmy!

GLfreak
@Rch

Co do prezentow swiatecznych, to wszystkie byly super jakosci, a ze 'Sustainability' w modzie, to logo SE tez jest modne, dla mnie super, wielu innym osobom też się podobały, ale masz oczywiscie prawo do swojego zdania i innych oczekiwań:)

@Rch

Piszesz, że firma jest mało rozwojowa... Czy to oznacza, że jest problem z tym, aby awansować na wyższe stanowisko? Na jakie benefity można liczyć? Co to znaczy, że są one gorsze niż a innych korporacjach? Proszę, wymień je. Myślę nad aplikacją.

Schneider Electric Polska wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako inżynier automatyk.

Na pewno chodziło tutaj o zmiany w kwestii godzin pracy. Czy takowe istnieją? Czy każdy pracuje w jednakowych godzinach? Daj znać dokładnie, jak to wygląda:)

Kasua

Notoryczna praca (minimum sobota a czasami w niedzielę) w weekendy za darmo to fakt. Kierownicy nigdy ich nie akceptują. Nakaz dyrekcji. Za duży koszt dla SE. Czas na kontrolę PIP.

Sylwek

90% ludzi pracuje w weekendy. Nigdy te nadgodziny nie są akceptowanecw sytemie TETA. Te francuskie centrum usług wspólnych to kolonia i (usunięte przez administratora) dla Polaków.

Adrian
@Sylwek

To nie w porządku że nie płacą za nadgodziny. Nie można jakoś inaczej tego rozwiązać? Np wziąć za nie wolnego? Coś wiesz?

Robert

100% prawda..syf w danych i ciągle rotację..jak to w SSC.. Żaden kierownik nie pozwoli na akceptację nadgodzin w weekend! Jest ich masa, ale niewolnicy.maja robić wtedy za darmo.. UNIKAJCIE TEGO MIEJSCA ZAWSZELKĄ CENĘ!

Radek

Mega Chaos w Danych..Nowy SSC..prawie nic nie działa i kibel do nocy dzień po dniu.

@Sylwek

Hej, nie wiem gdzie pracujesz, ale nie wygląda mi to na faktyczną opinię o pracy tutaj, raczej na jakies trollowanie. Nikt tutaj po nocach, a już z pewnością w weekendy nie pracuje. generlanie jak uzgadniasz z managerem, ktory wyraża zgode na prace w nadgodzinach to albo jets zapłacone albo odebrane - jak ustalisz. chyba, ze osbie sam chciałeś popracowac to się nie dziw, ze Ci nie zapłacili - Twoja sprawa jak chciałeś naciągnąc firme.

@Adrian

Płacą, płacą. Znam ludzi, którzy mają nadgodziny. Zalezy od działu. Nie jest tez tak, ze sie nie da przerobić pracy w tygodniu. Zalezy od działu i momentu np, zamknięcie miesiąca albo roku - wtedy jak są nadgodziny to albo płaca albo odbierasz. standardowo.

Krystian

hej, a w jakim systemie próbowałeś? bo u mnie gdybym chciał to działa?

Żaden manager nie akceptuje nadgodzin w weekendy a masa ludzi tak pracuje w tej kolonii. Decyzja odgórna.

Gienio
@Adam

Praca nudna..mega chaos w danych .praca min 10h dziennie Kierownicy mają zakaz akceptacji nadgodzin w weejendy

Mirek
@Adam

Kolonia jak to w SSC dla Polaków..

@Gienio

Korpo-(usunięte przez administratora) dla Polaków..bez przerwy zmiana fabryk do raportowania..jak tylko ktoś zachoruje lub ucieknie stamtąd nagle..

OLA
@Sylwek

Bardzo rzadko pracuje po godzinach a w weekendy nigdy. I tak jest 70% przypadkach 30% robi nadgodziny które są w TEATA rozliczne

Magdalena
@OLA

Wiesz może, o co chodzi z tymi nadgodzinami? Czemu zdania są aż tak bardzo podzielone co do ich rozliczania? Chce aplikować, ale czytam wpisy i trochę mieszają mi w głowie :P W jakim dziale pracujesz? Dla Ciebie praca w firmie jest ok?

Johny
@Magdalena

@magdalena najprosciej, zadaj pytanie menadzerowi ktory rekrutuje, napewno Tobie odpowie i wyjasni wszystkie Twoje pytania. pzdr

Maciej
@Magdalena

Nie ma zgody na nadgodziny w weekendy.Taka polityka zarządu i dyrekcji SE w Polsce. (usunięte przez administratora) niech robią za darmo..

Wowi
@Maciej

To chyba dobrze że firma nie wymaga pracy w weekend ????. Ps.Ogolnie nadgodziny są rozliczane kwartalnie. Jesli zamknięcie wypada w święta typu 1.05 wszystko jest rejestrowane w systemie i rozliczone.

asdf
@Wowi

Skąd tutaj tyle tak rozbieżnych informacji? Nie pracujecie przypadkiem w jednej firmie? :P A tak na serio, chce aplikować i mnie trochę uspokoiło, że jednak polityka firmy nie wymaga robienia nadgodzin darmowych w weekend. Nie pasowało mi to w ogóle, w końcu to niezgodne z kodeksem pracy. Bez tych nadgodzin podstawa jest spoko? Firma płaci konkurencyjne wynagrodzenia dla pracownika? Macie jakieś ciekawe benefity? :)

wowi
@Kasua

Nadgodziny sa rozliczane i powinny byc ustalone z managerem taka jest zasada jesli ktos jej nie zna to przypominam (mozna odebrac lub zostana wyplacone) Nie kojarze zespolu notorycznie pracujacego w weekendy a juz napewno nie w niedziele. MEC czasem wypada w dni swiateczne ale coz taka praca w ksiegowosci i nie My jedyni Nakaz dyrekcji to WORKLIFE BALANCE :) to chyba nie tak zle :) . Lepszym sposobem od siedzenia dluzej jest znalezienie usprawnienia ktore skroci czas pracy :) polecam wszystkim

Irena

Interesuje mnie stanowisko Supplier Collaboration Accounting Specialist, ale wyczytałam tutaj, że 3 lata temu non stop kogoś na nie szukali, bo tak słabe warunki oferowali. Zmieniło się coś w tym temacie? Ktoś wie, jak to aktualnie wygląda? Skupiacie się wszyscy na minusach, no nie wierzę, ze firma nie ma absolutnie żadnych plusów?:D

@GLfreak
@Irena

Witam- bardzo duzo sie zmienilo, nie ma juz takiej rotacji , to za sprawa nowych managerow i kilku innych usprawnien. Ogolnie- polecam!

Cześć, znalazłem ogłoszenie do pracy jako pracownik magazynowy w oddziale Warszawa- Ursus czy ktoś z Was wie na jaką stawkę można liczyć ? Pozdrawiam.

Needinfo

Jaka jest stawka na stanowisku AP Analyst with German?

Specialist

Sylwia
@Specialist

Dzięki za przestrogę, ale jeśli już decydujesz się na tego typu wpis, to jednak warto byłoby podać nieco więcej szczegółów. Faktycznie - Schneider Electric szuka teraz osób na stanowisko Supplier Collaboration Accounting Specialist. To konkretnie powiesz, dlaczego odradzasz aplikowanie tam?

@Specialist

Jak mam porozmawiać z byłymi pracownikami, przecież ich nie znam. Napisz proszę sam coś więcej na ten temat.

KiedysPracowalam
@Andrzej

Podejrzewam, ze chodzi o dzial vendor query, czyli jesli klient z jakiegos powodu nie placi to osoby pracujace w tym dziale probuja sie dowiedziec, czemu i rozwiazac problem. Ich zadaniem bylo (albo dalej jest) tez collection. Poprawcie mnie, jesli sie myle. Swego czasu mialam okazje tam przejsc i nawet przez 5 minut sie nie zastanawialam nad odpowiedzia, bo wiedzialam, czym to pachnie.

Mono
@KiedysPracowalam

Kiedyś ludzie z innego działu chodzili im pomagać bo nie wyrabiali z pracą. Z resztą nic do dzisiaj się nie zmieniło. Bajzel niesamowity. Dział znany w całej firmie jako ten do którego się zwyczajnie nie idzie. Podjęłaś dobrą decyzję. BARDZO DOBRĄ.

Duo
@Mono

Czy to jest to stanowisko supplier collaboration accounting specialist czy jakoś tak? Chyba cały czas na to szukają chętnych...

Mono
@Duo

Tak. Nikt nie chce być upokarzany i pracować bez sensu... Bo sposób w jaki pracują w VQM to jak jedzenie zupy widelcem. Moja koleżanka która kiedyś tam pracowała do dzisiaj ma traumę. Raz że kasa marna (nawet biorąc pod uwagę premie roczna) a dwa fatalny management a co za tym idzie cała atmosfera... Fajnych poznała ludzi ale tak jak mówisz wszystko tam się ciągle wykrusza - ciągle kogoś szukaja, a nie jest to wielki zespół.

Prawa
@Specialist

Nic się nie zmienia, zakres obowiązków oraz roczna ocena dobierane są pod wpływem impulsu. W wyniku czego jedni robią absolutne minimum, a inni tyrają za resztę a i tak jest źle, przełożona wylewna w krytyce, a niema w pochwale. Lata lecą, a sytuacja trwa w najlepsze. Czemu HR tego głębiej nie analizują tylko od lat udają zdziwienie jak odchodzi pracownik za pracownikiem, każdy to widzi, ale potrzebne są jakieś decyzje... ile możecie udawać, że problemu nie ma. To od przełożonego zależy czy przychodzisz do pracy pełna energii czy każdy ranek jest traumą, bo muszę iść w środowisko, którego toksyczność zwyczajnie człowieka zżera... Drogie HR, dość udawania, czas spojrzeć prawdzie w oczy.

Pr4
@Specialist

Kto w tym dziale pracował ten w cyrku się nie śmieje. Absurd goni absurd. Managerka sama nie rozumie procesu którym niby kieruje, w wyniku czego wiele decyzji podejmowanych jest na chybił trafił. Wszystko w atmosferze jej kaprysów, podłego zachowania i docinek słownych. Wiele osób doprowadziła do łez. Dział ma szansę na bycie fajnym miejscem pracy ale nie z obecną managerką, która doprowadziła do odejścia masy osób. Czemu HR akceptują straty pieniężne jakie firma ponosi wraz z odchodzącymi masowo pracownikami zamiast zmienić managera i wreszcie sprawić by te miejsce było przyjaźniejsze do pracy ? Niech ten dział wreszcie przestanie być postrzegany w firmie jako dział specjalnej troski....

Linda
@Specialist

Na stronie pracuj.pl jest kolejny raz zamieszczone ogłoszenie. Czy powie ktoś czy warto i ile tam się zarabia? Na tym forum jest dużo złego o tym dziale, czy faktycznie nie powinnam tam wysyłać mojego CV? Jedli ktoś coś wie proszę o info. Dziękuję.

@Linda

Cieszymy się, że chcesz z nami pracować! Przepraszamy za długi czas odpowiedzi, jeśli nadal chcesz dołączyć do zespołu Schneider Electric, możesz to zrobić śledząc zamieszczane ogłoszenia na: https://www.se.com/pl/pl/about-us/careers/overview.jsp lub wysłać swoje CV na adres: rekrutacja@SE.com. Zapraszamy! Jeśli chodzi o widełki płacowe, to temat omawiany jest przy pierwszym kontakcie telefonicznym z rekruterką. Co się zaś tyczy samego działu VQM - przeanalizowaliśmy powyższe krytyczne komentarze i niebawem we wszystkich działach finansowych zostaną przeprowadzone warsztaty według metodologii "Start-Stop-Continue", aby zidentyfikować działania, które należałoby wyeliminować, wdrożyć oraz kontynuować. Obecne informacje zwrotne od pracowników są jednak pozytywne. Jeśli jakiekolwiek problemy jeszcze się pojawiają - zachęcamy do przesłania dodatkowych informacji na adres mailowy opinie@SE.com.

Pip
@Specialist

Zachęcam wszystkich pracowników byłych i obecnych do składania doniesień do Państwowej Inapekcji Pracy. BL każdy ma ciebie dość. Ilu pracowników przez ciebie odeszło, a ty szczycisz się ze jesteś od lat nietykalna. Nie przekładaj problemów rodzinnych na pracowników, bo niestety pracownicy przenoszą to do domu. Mam nadzieję, że kiedyś dojrzejesz do funkcji chociaż szeregowego pracownika. Dość ludzi przez ciebie wylało łez. Skoro nie jesteś w stanie podołać kierowaniem reklamacjami oddaj miesiące komuś innemu. Modlę się za ciebie.

Magdalena
@Pip

Aż tak źle to wygląda? A ty zgłosiłeś to do Pipu? (pytam całkowicie serio, zero sarkazmu)

Key

Jaki to dział?

@Noname
@Mono

Czy w firmie Schneider Electric Polska są regularne szkolenia pracownicze?

Romek

Marny poziom zadań i.mega chaos w danych..

@Romek

Rzucaja ludźmi jak worek kartofli w SSC..Z jednej fabryki do drugiej..praca do nocy..

Bolek

Praca po kilkanaście godzin dziennie.. Brak możliwości wpisywania nadgodzin w weekendy.

futureEmployee

Czesc Jaka atmosfera w FP&A? Jakie widelki placowe? Duzo nadgodzin? TL/Manago ok?

FPA
@futureEmployee

W FP&A w zależności od Teamu, można trafić na normalne osoby i te osoby z którymi ciężko się współpacuje. Warto dodać, że ogranizacja cechuje się ogromną zmiennością, co powoduje chaos.

As
@FPA

Podbijam pytanie o dział FP&A, zastanawiam się nad aplikacją :) czy jest możliwość pracy zdalnej z innego miasta w Polsce? Jakie są plus minus widełki na mid oraz senior?

@FPA

To nie kontroling a data cleaner i data loader

Adrian

Masz na myśli że obowiązują tu korporacyjne zasady i trzeba pracować jak trybik w maszynie? Nie ma możliwości na więcej swobody i pracy np. w hybrydzie w elastycznych godzinach?

Xavi
@futureEmployee

Praca po 10-12h, kolonia francuską dla Polaków i ludzi z Indii (tam IT i ksìęgowość)

Darek
@Adrian

Trybik w maszynie i tłuc nadgodziny nawet w weekendy..

@futureEmployee

Za te ogromne nadgodziny -> to grosze..

Ogromny plus Schneidera to na pewno atmosfera i ludzie, z którymi po prostu fajnie się pracuje i od których można się uczyć. Pracy jest dużo, ale jednocześnie są konkretne możliwości rozwoju.

Rondolf
@pracownik

Piszecie o atmosferze nikt na forum nie porusza tematu że jest zadowolony z zarobków. Bo są niestety niskie. Atmosfera jest ważna, ale nie pozwala na życie na poziomie. Firma szczyci się ze ma duże przychody, a jednak to nie przekłada się na zarobki i premie. Januszowanie pełną parą.

Maja
@pracownik

Ooo, napiszesz coś więcej odnośnie tych możliwości rozwoju? ;P Czy chodzi o rozwój osobisty czy zawodowy? Są szkolenia, awanse?

paulina
@Maja

To jest duża firma i jest dużo różnych ról. Rekrutacje są ogłaszane wewnętrznie i każdy może aplikować. Mozna się rozwijać w wielu kierunkach, brać udział w różnych projektach, korzystać z platform szkoleniowych. Jeśli ktoś chce się rozwijać, to nie będzie miał z tym problemu.

@Rondolf

Jak dla mnie zarzut o niskie dochody jest śmieszny, bo przecież pensję każdy negocjuje indywidualnie. Jak każda firma, również SE nie jest idealna, ale jeśli chodzi o politykę płacową, to mi akurat do gustu przypadło coroczne "salary review", które na ogół uwzględnia inflację. Nie spotkałem się z tym w innych firmach, gdzie zmiana pencji zawsze wiązała się jedynie ze zmianą stanowiska/obowiązków. Plus jest jeszcze STIP, czyli premia roczna, której składową są również Twoje wyniki, na które masz bezpośredni wpływ.

@Maja

Firma wprowadziła wewnętrzny portal pracy, gdzie są wszystkie otwarte stanowiska i można aplikować wewnętrznie i zmienić stanowisko. Jest to pierwsza firma, w której pracuję, która wprowadziła taki przejrzysty system. W innych firmach często stanowiska były obsadzane "pod stołem", bo ktoś się z kimś dogadał. Tu nie ma takiej opcji i każde stanowisko musi być widoczne w systemie i jest otwarta rekrutacja, często z możliwością relokacji lub pracy zdalnej dla innego kraju firmy.

@Maja

Są ścieżki karier, można awansować, ale też zmienić role, np. przejść do innego zespołu. Rekrutacje wewnętrzne są ogłaszane, jest portal, gdzie są widoczne wszystkie otwarte role i projekty, w które można się dodatkowo angażować. Szkolenia również

Kinga

Pracowałam w tej firmie i absolutnie nie zgadzam się z tą opinią. Przejrzystosci nie ma żadnej, o awansach kolegòw pozostali pracownicy dowiadują się przypadkiem, nie wiedząc że w ogòle była rekrutacja albo że powstało nowe stanowsko. Pensje są słabe ( wiadomo że można wynegocjować lepszą lub słabszą ale w ramach widełek ktore są mało konkurencyjne). Promowana jest bylejakość, brak kompetencji. Nowi pracownicy do działòw finansowych zatrudniani są bez doświadczenia lub kompetencji. Ważna jest znajomość języka i chęć wykonywania prostych, odtwòrczych zadań. Nie polecam.

Pracownik Serwisu
@Marcin

Jeżeli ktoś chce aplikować do SE, to bynajmniej nie do działu serwisu chyba, że chce być serwisantem do końca kariery. Wewnetrzne rekrutacje się pojawiają, natomiast i tak pracownik jest blokowany. Wolą wziąć kogoś z zewnątrz niż pozwolić rozwijać się np. Inżynierom Serwisu. Mówię to ze swojego doświadczenia, bo mnie zablokowano kilkukrotnie, ale też z informacji od moich kolegów, których potraktowano podobnie. Co więcej na rozmowie kwalifikacyjnej traktują Cię nie jak kolegę z firmy, tylko jak Pana Zenka z ulicy.

Dziąsło
@Pracownik Serwisu

Tak to prawda. Tak tez jest w księgowości. Chcesz zmienic na inny dział, to managerka daje ci do zrozumienia ze jestes za słaby na proponowaną ofertę. Jest jedno miejsce owiane zła sława, gdzie rotacja jest duża. Cześć ludzi ma depresje. Bo przy wielkiej rotacji managerka nie chce byś zmieniał bo to kolejne odejście z jej teamu nie ważne czy do innego działu czy innej firmy. Dopiero jak dajesz wypowiedzenie i masz rozmowę z hr nagle okazuje się ze są inne możliwości: przejście do innego działu, podwyżka, która wcześniej nie była możliwa… (wdg managerki) ale co po tym jak juz masz nagrana inna lepiej płatna prace i podpisany list intencyjny…

xxx
@Kinga

no szkoda żeby do działu finansowego zatrudniali kogoś zbyt kreatywnego :D

@pracownik

Atmosfera żadna bo masa roboty zdalnie non stóp..

:(:(:(

Vqm France tam strasznie managerka jest zniechęcająca!!! Ona jest bardzo nerwowy... Nie idźcie tu.

VQM FRANCE!
@:(:(:(

Kiedy tu wreszcie będzie sprawiedliwie!? KIEDY!!!

Dość tej samowoli
@VQM FRANCE!

Dostajesz tickety to je rob! A nie później trzeba sprzątać po ludziach, którzy idą na łatwiznę. Nie ma nad tym żadnej kontroli!!!!!!!!!!!!!! Co to za zarządzanie??? Tickety codziennie przesyłane od osoby do osoby bo nikt nie raczy ich robić !!!!! A później zdziwienie jak wybucha jakiś problem...

misiek
@:(:(:(

można tu posiedzieć rok,dwa po studiach, tak żeby było co w CV wpisać, jak to outsourcing, jakiś tam Team Leader z zasiedzenia, i co miesiąc nowi ludzie w zespole, norma

Cofepik
@VQM FRANCE!

The best employee in this department is one who lets himself be brushed aside, who cannot stand up to the manager. As a result, he gets more work and smaller salary increases. Such a person has no chance of being promoted. Despite the fact that such people know that they are treated inappropriately they do not change jobs because they are afraid: they do not speak English well or have low self-esteem, they are not sure whether they will manage in their new job. They would rather be frustrated than change something in their lives. Thanks to such employees the company saves money. Everyone who has ambitions and the need to develop leaves. Unfortunately this is a sad reality. Ladies and gentlemen, take life into your own hands.

Ręka rękę myje
@:(:(:(

To prawda jako pracownik tego działu mówię oficjalnie managerka przeżywa huśtawki nastrojów. Łatwo zostać poniżonym. Wielokrotnie ludzie przez nią płakali, wyładowywali się emocjonalnie w domu na rodzinie. Nikt jej nie lubi, ale każdy robi sztuczny uśmiech to tej gry. Sprawy były zgłaszane do HR. Wiec drogie HR nie piszcie zaraz w komentarzu bajek ze ten wpis jest dla was niepokojący itp. Doskonale o tym wiecie. Od dawna miały być mediacje. Nigdy nic nie było zrobione i nie zrobicie. Czy serio chcecie na pokładzie trzymać taką toksyczna osobę? Nie chce się rozpisywać do jakich psychoz dochodziło w tym dziale, ale lepiej może napisze o tym książkę ? Może lepiej bym zrobiła?

Niepodam
@Ręka rękę myje

Kiedyś chciała rozmawiać z ****** ****** to przyleciała do mnie jak do tej osoby zadzwoniłam. Wyobraźcie sobie, że próbowała mi wyrwać słuchawkę! Po prostu stojąc obok nagle jak sarna skoczyła obok mojego ucha i złapała za słuchawkę!!! Na szczęście mocno ją trzymałam. Zmroziłam ją wzrokiem na chwilę. Słyszałam różne historie o niej i niestety te negatywne to prawda. Nie rozumiem co ona tam jeszcze robi. Jak się ją mijało na korytarzu to miało się wrażenie, że za sobą zostawia lód xD.

Omikronne
@Niepodam

HR komentowały prawie każdy zamieszczany post. Ciekawe czemu w tej sprawie milczą????.

@:(:(:(

Straszne (usunięte przez administratora) i blokada na wpisywanie nadgodzin w weekend! Kierownicy maja zakaz z gory!

Widzę, że jest dużo ofert do pracy w zespole RtR i zastanawiam się z czego to wynika. Czy jest tam, aż tak duża rotacja ludzi? Ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat? Jestem zainteresowany, ale zastanawiam się czy jest sens, jeśli rotacja pracowników jest tak duża..

RTR passionate
@Nowy

Hej- nie, wręcz przeciwnie, nie ma dużej rotacji. Pojawia się dużo nowych procesów z jednostek i działy RTR sie rozrastaja

Wowi
@Nowy

Rotacja nie jest duża :) a my wciąż się rozwijamy więc potrzebujemy zaangażowanych pracowników.Zachecam do udziału w rekrutacji .

Joanna
@Wowi

a trzeba miec doswiadczenie czy zatrudniacie też absolwentów od razu po studiach? albo może na jakieś praktyki uda się załapać? :)

Agnik
@Joanna

Zapraszamy mamy wiele programów stażowych i stażów :)

Zostaw merytoryczną opinię o Schneider Electric Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Schneider Electric Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Schneider Electric Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schneider Electric Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 6 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schneider Electric Polska?

Kandydaci do pracy w Schneider Electric Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schneider Electric Polska