Opinie o Narodowy Bank Polski w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Narodowy Bank Polski. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Narodowy Bank Polski o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Narodowy Bank Polski w Warszawa

Ryszard

NBP odpowiada za wysoki poziom inflacji, który wywołał interwencją na rynku walutowym w 2020 roku poprzez osłabienie złotego, na skutek czego budżet państwa zarobił 9 miliardów złotych. Na rynku finansowym nic nie dzieje się bez przyczyny i pieniądze nie biorą się znikąd, trasy z budżetu państwa za 2020 rok zapłaci społeczeństwo polskie. Tak to rząd i instytucje państwa wspierają polskie społeczeństwo.

@Nikoś

może to zależy od kontekstu, a jak to miejsce jest obecnie zarządzane? w podobnym stylu co przedstawiono w opisie? Ja tam widziałam ofertę na stronie z kwietnia Departament Zarządzania Ryzykiem Finansowym poszukuje kandydata do pracy w Wydziale Zarządzania Ryzykiem Kredytowym, od miesiąca jest juz ktoś nowy? jak rekrutacja mogła w praktyce wyglądać, czy żeby się dostać obecnie ma się sporą konkurencję?

W NBP jest różnie, w zależności gdzie pójdziesz. Płaca składa się z: 1. Płaca podstawowa 2. Premia co kwartał 3. Premia roczna 4. Premia z zysku 5. Nagrody uznaniowe. Benefity: sekcje sportowe, pakiet enelmed, ubezpieczenie na życie, program emerytalny (niezależny od rządowego programu). Jeśli są dzieci to dopłaty do żłobka/przedszkola/opiekunki, karty prezentowe dla dzieci. W NBP większości pracują ludzie powyżej 50 roku życia, często bliżej emerytury. Dlatego też organizacja miejscami bywa baaardzo skostniała. Widać coraz młodszych pracowników. Atmosfera jest taka jaką wytworzy sobie zespół. Jest wiele bardzo fajnych osób, kompetentnych i zapalonych do pracy. Są jednak ludzie (niestety też na kierowniczych stanowiskach), którzy obok kompetencji nigdy nawet nie siedzieli. Poziom zarządzania jest różny i zależy od miejsca. Najgorsze obecnie miejsce tam do pracy to dział komunikacji, bezpieczeństwa, IT. Wynika to głównie z niekompetencji i braku decyzyjności. W NBP nie ma pracy zdalnej ponieważ prezes nie ufa swoim pracownikom, praktycznie podejmuje momentami wątpliwe decyzje. Zmiany organizacyjne następują w najmniej oczekiwanym momencie i prowadzą zwykle do jeszcze większego zamieszania i braku decyzyjności. Ostatnio powstał tam dział cyber, który był kierowany przez psychopatę, a obecnie nowy dyrektor o wątpliwej wiedzy w tym obszarze. Jako organizacja ma dużo do zrobienia, przede wszystkim przydałby się porządny zespół managerów.

Xxx
@Anonim

Kiedyś pracowałem/am w NBP. Jak był kandydat to sie e ogłaszało naboru. A jak był ktoś poszukiwany to nabór był rzetelny. Tak było w moim departamencie

Jaki jest okres rozliczeniowy w Narodowy Bank Polski? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Ortodonta Nowy wpis

Brak pracy zdalnej, zupełnie. Nie ogarniają , że to teraz norma, chociażby w formie hybrydowej.

Łuki

Czy dział cyberbezpieczeństwa zwiększył lub planuje zwiększyć nabór w związku z, powiedzmy, niestabilną sytuacją na wschodzie? I czy przełożyło się to też na większy poziom oferowanych wynagrodzeń?

Olo Nowy wpis
@Łuki

tak, oferty są cały czas na stronach typu pracuj.pl, to krótka odpowiedź, na dłuższa trzeba pewnie się wybrać na rozmowę

Oliwka Nowy wpis
@Olo

A te rozmowy na takie stanowiska jak przebiegają? Był ktoś niedawno i może opisać swoją? I trzeba być osobiście czy rekrutacje są też teraz zdalne? Widziałam wzmiankę o braku opcji na pracę zdalną, ktoś tak w czerwcu jeszcze pisał. Dalej tak będzie czy planowane są zmiany od kolejnego roku?

Szukam informacji o departamencie cyberbezpieczeństwa, czy ktoś ma informacje o zarobkach, możliwościach rozwoju, ewentualnie jak wygląda tam praca?

HGW
@Adam

Niestety od momentu nastania obecnego "zawiadowcy" to dość słabo wygląda ten departament. Człowiek po zarządzaniu na wybitnej uczelni Vistula więc wiadomo że nietuzinkowy ekspert informatyczny. Zarobki jak na sektor państwowy niezłe, ale w porównaniu do biznesu słabe i w dodatku całkowity brak pracy zdalnej i ograniczone możliwości rozwoju.

Były
@Adam

Dzięki wybitnym metodom zarządzania (zarządzanie przez chaos i zastraszanie) i niepospolitym zarobkom (50-60% wynagrodzenia w komercji) do cyberbezpieczeństwa trafiają wybitni światowej klasy specjaliści (na siłę przesuwani są pracownicy z IT) Tyle w temacie

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Dominika
@Marcin

A czy trzeba mieć znajomości żeby dostać się do pracy do banku na jakieś podstawowe stanowisko w administracji?

@Dominika

Warto próbować bo w większości przypadków rzeczywiście są pożądani ludzie z zewnątrz.

Zenek
@Dominika

Bardzo ważne, żeby NIE mieć znajomości... pod celą. Najlepiej od kilku pokoleń.

Danuta
@Anonim

można wiedzieć dlaczego tak twierdzisz? bo ja nie mam znajomości, więc wychodzi na to że mam szansę :)

@Marcin

Czy NBP stosuje jakiś rodzaj podwyżki inflacyjnej dla swoich pracowników? Ekonomiści którzy na co dzień obcują z analizą inflacji, presji płacowych więdzą czym jest realna wartość ich wynagrodzenia. Jak pochodzi do tego NBP? I czy są jawne widełki płacowe?

Xxx
@Anonim

Narodowy Bank Polski prowadzi rekrutację na stanowisko Staż. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Podziel się swoimi wrażeniami z niej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję innym osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

Beata

W sprawie tych barwionych banknotów. Czy sprzedawca może odmówić przyjęcia zabarwionego banknotu, który klient wypłacił z bankomatu? Myślę, że klientom nie będzie się chciało wymieniać w NBP. Mogę prosić o odpowiedź jak mam sięzachować, jak dostanę taki banknot?

Ryszard

Ryszard od Sześciu Króli
@Ryszard

Czy w ogóle zdajesz sobie sprawę, ile pieniędzy dodrukowały banki centralne na świecie na tzw. walkę z covidem?

Milena
@Ryszard

(usunięte przez administratora) i nic więcej, rata kredytu w górę, wszystko w górę a Ci jeszcze podnoszą stopę procentową, kosztem ludzi bawią się zarządzaniem niczym w grze monopol.

@Milena

Dokładnie. Rachunek za prąd 60 zł więcej, rachunek za gaz 50 zł więcej, rata kredytu 300 zł więcej, w sklepach ceny x % więcej. Co te oszołomy robią z tym krajem. Narodzie obudź się!

Jarosław
@Ryszard

Co raz droższej słowa prezesa szucane na wiatr które teraz nic nie znaczą

Bożena
@Jarosław

A jakie słowa rzucił na wiatr?

Nikoś
@Ryszard

Jaki to ma związek z pracą w tym miejscu?

@Nikoś

Remonty NBP specjalisci

Kandydaci do pracy uwazajcie na tych z NBP od remontow. Trzeba podpisywac czasami dokumenty wbrew sztuce budowlanej, regulacjom, wbrew swej woli, zdrowemu rozsadkowi i doswiadczeniu zawodowemu. Rekrutacja trwa obecnie na te stanowiska. Zycze wiec wszystkim lepszych ofert pracy niz te z NBP.

Monastic
@Remonty NBP specjalisci

Czy mogę prosić o więcej informacji? Aplikuję tam. Na jakie zarobki można liczyć? Czy dobrze rozumiem, ze inspektorzy zmuszani są do podpisywania czegoś, czego nie powinni? Jak wyglada ta praca? Czy są wyjazdy służbowe?

Paulina

Już jakiś czas temu widziałam ogłoszenie na płatny staż w NBP, ale wtedy nie szukałam akurat zajęcia. Czy ktoś wie, czy to nadal aktualne? Plus czy staż jest przez firmę organizowany czy za pośrednictwem Urzędu Pracy?

Beata

Najgorszy bank, najgorsza obsługa, koszmar, zatrzymał się w epoce komunizmu

chłop ze WSI
@Beata

Duża część urzędników NBP została zatrudniona w latach 80-tych

@chłop ze WSI

No to faktyczne trochę lat mają za sobą... Czy to oznacza, że mają z tego tytułu jakieś podwyżki stażowe?

Sebek

Możecie coś napisać o pracy w IT w NBP w charakterze developera? Atmosfera, zarobki, obowiązki, możliwości rozwoju?

Polak

Kiedy NBP zacznie się zajmować polskimi sprawami, kursy walut wysokie, ceny paliw, żywności, a wciąż tylko Ukraina i Ukraina, mam kredyt w walucie i nie długo pójdę pod most razem z rodziną, bo nie stać mnie będzie na raty. Żyć się odechciewa normalnie.

Roman
@Polak

Masz racje. Raty kredytów teraz bardzo rosną. I wiadomo że ma na to wpływ też wojna, ale przecież nie imigranci. Biorąc kredyt ze zmienną stopą procentową trzeba się liczyć z tym że będzie rosła.

Zbigniew

Prośba o jakiś merytoryczny komentarz w związku z naborem do Dep. Bezpieczeństwa w Wydziale Ochrony Informacji, czy warto, jaka atmosfera, zarobki itp. z góry dzięki

Na stronie NBP pojawiło się ogłoszenie do Departamentu Cyberbezpieczeństwa - jakieś opinie, warto aplikować ?

@Adam

Unikaj jak ognia. Dyrektor cyber S.F. to człowiek niekompetentny bez elementarnej wiedzy doświadczenia czy wizji. Zastępca dyr. Departamentu B.K. podobnie - po prostu kolega dyrektora ściągnięty z pewnego salonu, gdzie jeszcze niedawno sprzedawał samochody. Zresztą powiązania tych dwóch Panów są ogólnie znane w internecie – zachęcam do poczytania wyjątkowo ciekawa lektura. Po takiej kadrze nie spodziewaj się żadnego rozwoju. Specjaliści z cyber. obecnie, albo odeszli z NBP z departamentu lub planują ucieczkę. Słyszałem, że atmosfera nie do wytrzymania i departament przypomina bardziej zbiór kolegów dyrektora zatrudnianych przez znajomości niż profesjonalną jednostkę cyberbezpieczenstwa. Obecnie rekrutuje się osoby po znajomości dyrektorów, bez żadnego doświadczenia. Chcesz zmarnować czas i życie ryzykuj.

Zbyszek
@Adam

Obecnie wiem, że atmosfera w tym departamencie nie sprzyja pracy i rozwojowi. Wcześniej pracownicy cyberbezpieczeństwa to byli specjaliści obecne nie ma już z kim współpracować. Strach pomyśleć jeśli coś poważnego się wydarzy i będzie potrzeba wykorzystania profesjonalnej wiedzy, której obecnie nie ma. Jak się obserwuje ten departament można odnieś wrażenie chaosu i zatrudniania osób po znajomości obecnej kadry kierowniczej.

Mariusz
@Adam

@Adam, pracuje tam już od kilku lat, jak był poprzedni Dyrektor to można było grać cały dzień na konsoli i oglądać Netflix, a kierownik niczym się nie interesował tylko robił szkolenia za kasę pracodawcy, wykorzystywał 90% budżetu na swoje szkolenia a nam umożliwiał 1-2 szkolenia rocznie, płaca była słaba tyle, że nic się nie robiło. Przyszedł nowy Dyrektor, podniósł pensje, ale wymaga od nas wiedzy (daje możliwości szkolenia się) i wymaga zajęcia się tematami, które przez lata leżały, robi w końcu porządek. Nikt poza starym Kierownikiem nie odszedł, nowy w końcu nie zabiera 90% budżetu szkoleń. Uważam że Nowy Dyrektor S.F jest bardziej kompetentny i ma większą wiedzę niż poprzednicy, a wizję przedstawił i jest ona jasna, nareszcie ktoś chce zbudować porządny dział Cyber. Wcześniej to był bardziej dział Cyber-Video-Niebezpieczeństwo :)

Krzysiek
@Zbyszek

Zbyszek, napisz coś więcej. Bo wydaje mi się, że mylisz pojęcia, działy czy coś. Z tego co się dowiadywałem i zrobiłem swój wywiad (koledzy z innych banków i instytucji współpracujących) właśnie mówią, że jest lepiej niż było do tej pory i jest miejsce na współpracę. Rozumiem, że być może pewnymi zmianami zostały dotknięte jakieś osoby, którym to się nie spodobało. Szkoda tylko, że brakuje chęci aby wziąć odpowiedzialność w swoje ręce zamiast zrzucać na innych i wypowiadać się w sposób niegodny informatyka. Bądźmy profesjonalistami.

Dorota

Obiło mi się o uszy, że Narodowy Bank Polski organizuje płatne staże, przeznaczone dla młodych ludzi. Przyznam szczerze, że bardzo mnie interesuje, jak dokładnie przebiega ten staż, czy można się faktycznie czegoś nauczyć, itp. Może znalazłby się tu ktoś, kto powiedziałby coś więcej odnośnie właśnie tych staży? Będę wdzięczna.

Ren
@Dorota

Byłam na takim stażu w 2013 roku. Staż był płatny i byłam zadowolona z zaangażowania mnie w obowiązki. Nie robiłam tylko nudnych powtarzalnych czynności.

Mirosław

Ile zarabia strażnik nbp?

Siedleczak
@Mirosław

Jeśli chodzi o zarobki SB odpuść sobie ten temat,każdy każdemu wilkiem się staje jak dochodzi do wypłaty pensji ????, różnice diametralne a czasem nawet przytłaczające.

Mirosław
@Siedleczak

Z 3k netto na start bedzie?

Xxc
@Mirosław

Dobre pytanie xD

Aleksandra

Zaglądając na stronę Narodowego Banku Polskiego zauważyłam, że obecnie są 4 oferty pracy. Poszukują kogoś do pracy w wydziałach takich jak: Wydział Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, Wydział Sprawozdawczości Ostrożnościowej, Wydział Systemów Rozrachunkowych oraz do Departamentu Cyberbezpieczeństwa. Czy możecie napisać jak pracuje się w wymienionych działach? Gdzie warto złożyć swoje CV?

Henio

Ja wygląda praca w IT?

expat

pracownicy nbp robia kopie smsow innych pracownikow jezeli pracownik jest podejrzany albo zachowuje sie swobodnie ogolnie zbieranie hakow na pracownikow a potem nie masz jak wygrac w sadzie za zle traktowanie i smieszna kase jaka placa

Patryk
@expat

Co to znaczy "zachowuje się swobodnie"?

Zostaw merytoryczną opinię o Narodowy Bank Polski - Warszawa

• Jak się pracuje w Narodowy Bank Polski?

Zobacz opinie na temat firmy Narodowy Bank Polski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Narodowy Bank Polski?

Kandydaci do pracy w Narodowy Bank Polski napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Narodowy Bank Polski