Opinie o D&H Engineering Poland sp. z o.o. w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie D&H Engineering Poland sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w D&H Engineering Poland sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o D&H Engineering Poland sp. z o.o. w Toruń

Co to za firma, w której naćpany brygadzista musi kraść zużyty węglik żeby sobie "dorobić". Ludzie dajcie sobie spokój, szkoda wszego czasu i zdrowia.

Jonasz z Dąbrówki
@NIK

Michał jest spoko. Wara od niego. Super robotę robi, zawsze doradzi , pomorze. On jedyny ciągnie ten zapylony wózek, bo mu zależy. Niestety ...innym tak nie zależy. Ale zemści się ....poczujeta bicz Boży jak ten wspaniały człowiek odejdzie. pozdrawiam serdecznie

Byly

Pracowałem jakiś czas temu i nie polecam. Małe wypłaty, (usunięte przez administratora) nacisk na jak najwięcej zrobionych sztuk, a pan Sezon do wyjebania jest..

marian
@Blendzior

Tam premia nie jest motywatorem, a narzędziem w rękach MSz, aby zabierac co miesiac pracownikom wedle jej cyklu miesiączkowego lub jej widzimi się.

Ne wiem czy faktycznie premia ma tutaj takie zastosowanie jak ktoś teraz wskazał podkreślając jej bezpodstawne odbieranie ale nawet jeśli już to w jakich wysokościach się ona przedstawia? Ile docelowo wyniesie jej maks gdyby została całkiem nieruszona?

jacek

Właśnie niesamowity, bo tak normalny, że w DHE, aż nie realny, bo po co pracownik ma się napić kawy/ herbaty? już nie wspominając o tych co do firmy przyjeżdżają jak są traktowani. wstyd i tyle.

Urszula Nowy wpis

Widzieliśmy z chłopakiem, że magazynier z uprawnieniami na wózki ma obecnie widełki do maksymalnie 5 000 zł. możecie przy tym ocenić czy te zarobki są adekwatne do wykonywanych zadań? I czy możliwe, że po czasie i tak będzie coś więcej?

Hanka

Czy ta wspomniana negatywna atmosfera może być odczuwalna na każdym dziale / stanowisku? chce się upewnić, ponieważ partner widział ofertę dla konserwatora linii produkcyjnych sprzed jakiegoś miesiąca i miałam się właśnie orientować czy praca jest jeszcze dostępna

Kosynier Nowy wpis
@Hanka

Nie polecam stawki słabe o podwyżki trzeba było się ciągle prosić i słuchać wymówek że szef nie ma z czego dać i za co dać ma, i kierownik działu chodzi wiecznie z obrażoną miną, między pracownikami ur atmosfera raczej spoko. Ale praca uciążliwa hałas i mega brud.

Premi jest max 15 procent ale ciężko jest wyciągnąć więcej niż 10

Mati

Premia jest uznaniowa i służy do żonglowania wedle uzniania MSz wystarczy że jej podpadniesz źle się odezwiesz, będziesz mieć inne zdanie, lub l4 powyżej 3 dni to wtedy zabiera Ci premię zabierają też premię jak sam się zwalniasz więc radzę uważać

I ile wtedy wychodzi właściwie? Ciekawe, czy nowa osoba ma szansę na jakąkolwiek premię przez ten pierwszy okres. Mam na myśli konkretne stanowisko typu operator linii co w grudniu rok temu ogłaszali, jak to teraz wygląda ?

Przez pierwsze 3 miesiące jak chodzisz do pracy to premia raczej jest nieruszana ale można ją utracić nawet poprzez czynności które Ty nie zrobiłeś np. jeśli produkcja zrobi za dużo źle wykonanych tarcz premia jest ucina dla kontroli jakości jeśli produkcja zużyje za dużo płytek do skrawania itp. to premie ma ucinaną narzędziownia jeśli zuzyją za dużo materiałów do pakowania tarcz to po premi ma magazyn...

Dobrze rozumiem, że jeden dział może przypadkiem zadziałać na niekorzyść innego? To jakie teraz są relacje pomiędzy nimi? Pracownicy mimo wszystko utrzymują dobre stosunki czy to jednak zależy? jaki wpływ na to może mieć sama firma? integracje i tym podobne?

mateusz

nie ma zadnych integracji ani benefitow dla pracownika, premii na swieta bonow itp, są jabłka z innej lokalizacji...ferment sieje magda sz. ktora (usunięte przez administratora)i tlamsi tych co odważą się zachorowac wiecej niz 3 dni bo wedle jej zdania choroba to stan umyslu. toksyczna i wyrachowana osoba.

@mateusz

Nie rozumiem pojęcia tłamszenia w tym przypadku. piszesz, że można być chorym maksymalnie przez 3 dni? Co jaki okres czasu i co jeśli jednak ktoś będzie musiał się udać na dłuższe l4?

ika

co do pojecia tłamszenia- to zatrudnij się tam w dziale logistyki to bedziesz wiedział co to znaczy dodatkowo sprawdz zanczenie slowa (usunięte przez administratora) Co bedzie jesli dluzsze l4 na pewno brak premii moze byc nawet do 3 mcy bez premii bo prezio lubi tak nagradzac swoich pracownikow ktorzy na niego pracuja lub po prostu cie zwolnia

Lidia
@ika

Ja nawet jakbym chciała sprawdzić znaczenie tego słowa które zasugerowałeś to niestety jak widać nie mogę… widzę jednak, że piszesz o moim dziale, szukam właśnie sobie czegoś w logistyce. Co się tam dzieje? Jest spory nacisk na wyniki? zespół sam w sobie jest w porządku?

Nie ma żadnych integracji, panuje grobowa atmosfera, pracownicy w ogóle ze sobą nie rozmawiają ani zawodowo ani prywatnie. Bardzo negatywna atmosfera w pracy. Np jeden przychodzi wita się tylko z kolegami reszte omija. Brak kawy i herbaty. Gdy przyjeżdża ktoś z zewnątrz nie ma nawet czym poczęstować. Wszędzie brudno, zero kultury organizacyjnej. Nie polecam.

Agata

Tak a gdzie ten ekspres? gdzie kawa? chyba u prezesa w biurze ;-) bo na pewno nie dla pracowników, bo przynoszą swoje prywatne z domu Tak jest to argument bo zatrudniając ludzi wypadałoby zapewnić im choć minimalnie godne warunki pracy, a nie brud i (usunięte przez administratora) Takze Magda Sz. zejdz na ziemie ;-)

magda Nowy wpis

stolowka na ktorej smierdz, jest plesn i ktora jest pod kamerą jest taka super opcją? no ten argument zwalil mnie z nog ;-)

jacek Nowy wpis

Rozczarowany

FIRMA NIE ZAPŁACIŁA MI NA CZAS !!! Nie mogę powiedzieć nic pozytywnego o tej firmie, poza tym, że szef i syn jeżdżą bardzo fajnymi Maserati, oczywiście dzięki przyoszczędzeniu na Tobie. Wiele w życiu widziałem ale w takim januszexie jeszcze nie pracowałem, największym zarzutem jest, to że nie zapłacono mi pensji na czas...Kiedy zadzwoniłem do kadr, żeby upomnieć się o moje pieniądze, usłyszałem "zapomnieliśmy o Tobie, bo tylu was nowych w tej kontroli jakości", świetny argument, pewnie zastanawiasz się dlaczego tylu nowych? Cała kontrola jakości rzuciła kwit w tym samym czasie, łącznie z liderem!!! Takiej sytuacji też nigdy nie widziałem w żadnej innej firmie, w tym garażu natomiast wszystko jest możliwe. Oszukano mnie na rozmowie o prace, że wiele się tutaj nauczę, a na miejscu okazało się, że nie ma kto mnie uczyć, bo wszyscy jesteśmy nowi, natomiast wymagania były jakbyśmy byli stara wykwalifikowana kadra...było trzeba ich należycie traktować to by nie odeszli, obiecano im podwyżki, a słowa nie dotrzymano. Dodatkowo wprowadzono nowy system premiowania który sprowadza się do tego, że jak operatorzy narobią za dużo braków to kontrola jakości traci premie. Dzieją się nawet takie absurdy jak ten gdy magazynier upuścił paletę z towarem i wszystko było do wywalenia, a obciążona została kontrola jakości, nic dziwnego, że wszyscy odeszli, dziwne, że ta firma jeszcze istnieje. Żadne przepisy BHP nie są przestrzegane w tym garażu, siedzisz w bardzo szkodliwych warunkach, a na kwitku do medycyny pracy nie masz zaznaczonych żadnych szkodliwych czynników. Ilość maszyn jest za duża jak na ta hale, dlatego między innymi jest tak duży stopień zapylenia i jeszcze długo będzie ponieważ szef nie dostał pozwolenia na budowę nowej hali...zdążył natomiast wylać fundamenty, które później musiał zasypać, również namiot który robi mu za magazyn ma zostać rozebrany.. Szatnia (usunięte przez administratora) stołówka (usunięte przez administratora) kanciapa kj bez okna na świat, niezgodne wymiary i brak oznaczeń szlaków komunikacyjnych, monitoring bez oznaczeń, a więc nielegalny, natomiast namiętnie przeglądany 24/7, jak zastanawiasz się czy iść tam do pracy to już chyba znasz odpowiedz. Oczywiście na produkcje też nie warto tam iść taki sam (usunięte przez administratora) Szukaj dalej, tutaj nic dobrego Cię nie spotka.

Waldek
@Rozczarowany

To po jakim czasie przelano Ci wynagrodzenie i czy stawka pensji zasadniczej, ustalona na rozmowie o pracę zgadzała się z tym co w rzeczywistości? Zdradzisz, jak wyglądały negocjacje i czy to sam właściciel przeprowadza rozmowę?

byly gdansk
@Waldek

jaki wlasciciel? kierownik nawija makaron na uszy. masz nie zadawac pytan i za swoj brak premii obarczac operatorow. gdy zbyt duzo pytan zadajesz to przychodzi kierownik z rozwiazaniem umowy ze skutkiem natychmiastowym. toksyczna atmosfera tam od lat. najgorsze są tam kadrowe, paskudne z charakteru. powinny leczyc sie psychiatrycznie a nie utrzymywac kontakt z ludzmi i brac za to pieniadze. pogarda i wywyzszanie sie na kazdym kroku

Mario
@Rozczarowany

Czego się spodziewasz po firmie która zarządza Janusz biznesu byle do przodu koszta się nie liczą ani ludzie.

Operator Cnc

Na rozmowie obiecywano złote góry, zapewniano iż płaca będzie uzalezniona od nabranych umiejętności. Niestety podwyżki to fikcja, podobnie jak wiekszość obietnic. Podsumowując, dwuetapowa rekrutacja, pełna kłamstw i obietnic nigdy niespełnionych. Umowe podpiszesz pewnie dopiero po miesiącu.

Oczekiwania finansowe. Czas wypowiedzenia.

Leszno
Mario

Tak złej i zepsutej firmy w całej swojej karierze nie widziałem. Prezes to bufon i buc mający pracownika za nic. Patrzy tylko na siebie, jest oderwany od rzeczywistości gada o automatyce, sztucznej inteligencji, innowacyjności a nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu firmą i ludźmi. Tam nie ma żadnego socjalu, godnych warunków pracy, praca w brudzie i (usunięte przez administratora) za śmieszne pieniądze. Pracownik nie jest wdrażany w swoje obowiązki, nikt nie respektuje ani prawa pracy ani zasad BHP tylko jest palcem po wodzie. Ważne jednak żeby w gabinecie było raffaello i czysty wyprany dywan. MSZ dziewczyna zepsuta o mentalności (usunięte przez administratora), mściwa, fałszywa, uwielbia atmosferę (usunięte przez administratora) i terroru, poniża upokarza, kwestionuje kompetencje których sama nie ma. Jest osobą zakompleksioną która dowartościowuje się zabieraniem komuś premii, deprecjonowaniem i poniżaniem. Jest osobą która nic soba nie reprezentuje poza arogancją i bezczelnością.

Wiecie, czy D&H Engineering Poland sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

mia

Tam nie ma żadnej pracy zdalnej masz wdychac ten pył i siedzieć w brudzie taki jest rozkaz MSz.

Karol
@Byly

Co masz na myśli mówiąc o "małych wypłatach"? To dość względne pojęcie, więc może podasz jakieś widełki w D&H? Czekam na Twoją odpowiedź, taki wpis na pewno wiele wyjaśni!

@Karol

Jeżeli dla Ciebie wypłata rzędu 2350 za wyrabianie normy jest duża to pozdrawiam.

@Byly

Serio tylko na tyle można liczyć? Nic więcej? A może z premią da się dobić do racjonalnej sumy, że tak powiem? :D

@Piotr

Był taki Ukrainiec, co mu całą premię zabrali, bo źle tabelki w systemie wypełnił. Nie licz na premię tam, bo się przeliczysz. (usunięte przez administratora)

@Piotr

Był taki Polak, co mu rękę wyrwało, gdy wszedł tam, gdzie nie powinien (pewnie tempa nie wytrzymał, pominął bhp, był przmęczony, itp.) i oczywięcie radz sobie sam, bo to Ty nie uważaleś. Typowe korpo podejscie, gdy nie jestes produktywny, to jestes już zwykłym (usunięte przez administratora)

Pep Guaridiola
@Blendzior

O kurcze no to powaznie, ale jak mu ja wyrwalo?

@Pep Guaridiola

nie dowiedziałem się dokładnie i nie drążyłem tematu w pierwszych dniach pracy, musiał wejść do klatki z robotem i teoretycznie czujniki pominięte, więc dla maszyny był tam niewidoczny - to na brembo bylo - robot pewnie nie byl w trybie ustawczym/narzedziowym, odwinął się i typowi rękę wyrwało

marian
@Blendzior

Widzę, że na chwilę obecną przyjmują operatorów CNC, ktoś tam pracował? Za dużo to nie napisali ani o pracy ani o przyjęciach, jeśli ktoś tu na rozmowie był, to dajcie znać, o co pytali i jakie w ogóle mają oczekiwania. Będę wdzięczny.

yolo

Prezes, człowiek który bardziej dba o swoją wykładzinę niż o pracowników. Będąc w biurze widziałem nakładajacych ludzi worki szpitalne na buty, żeby prezes mial czysto. smiech na sali. Kierownik magazynu, kadrowa i szef produkcji tylko spoko, reszta do usuniecia. Ucinane premie, kontrolerzy nockami oglądają hokeja tak aby nie bylo widac na kamerze. Nie polecam, nikt wytlumaczy ale tylko afery kręcą. Po kilku miesiącach sie zwolnilem. Szkoda czasu.

Dawny Pracownik
@yolo

Nie pomyslales, ze to ze nalozyli jak to nazwales "worki szpitalne" na buty to poprostu butow nie chcieli pobrudzic? W szpitalu jest tak aby nie roznosic zarazkow, tutaj najwidoczniej aby nie zniszczyc obuwia. Kto w chwili obecnej jest szefem produkcji, nie pracuje juz jakies 5 lat tam, ale za moich czasow byl "Koszula".

Tola
@yolo

Co do biura i jak o tym mowa, to jak to jest z awansami?? Jest tu szansa na awans z produkcji na posade biurową, administracyjną jakąś?

Wiolka
@yolo

A za co jest tu ucinanie premii? Za co? Są jakieś konkretny powody czy pracownik finalnie nie wie, dlaczego kasa została ucięta?

byly gdansk
@Wiolka

za nieodpowiednie wypelnienie w systemie swoich godzin pracy, np. mozesz caly miesiac robic tak, ze pot po (usunięte przez administratora) cieknie, a z płuc odkasłujesz żeliwo, a masz 0PLN premii, bo zle wypełniałaś rubryczki. zapomnij o jakiejkolwiek korekcie później

ZaintrersowanyPracaUR

A jak praca w utrzymaniu ruchu? Może mi ktoś szczerze napisać jak się tam pracuje ile jest ludzi, czy jest kierownik albo brygadzistą. Miło by było poznać jakie doświadczenie jest wymagane? Pracowałem 10 lat w Jaguar/Landrover w UK i szukam czegoś związanego z autmotive.

Jakie godziny pracy obowiązują w D&H Engineering Poland sp. z o.o.?

NIK
@pracownik

Mowa o Michale?

MajsterKaramba
@NIK

Czyżby to był ten sam co pali z lufy za halą i chodzi wystrzelony po hali po polskim proszku?

Hehe
@pracownik

Tam to jest rozpierdol wychodzisz jak z kopalni ???? sazon dupe lize gdzie sie da kiedys były pracownik prezesa oboje tam się nieźle dogadują sam nieźle tam rozskrada firmę ????

@Hehe

Oho widzę, że ostro po nich jedziesz. Faktycznie jest tak tragicznie jak piszesz? No i co, myślisz, że takiego rozkradania nie będzie nigdy końca? Czy może kiedyś ktoś coś z tym zrobi konkretnego?

Jonasz z Dąbrówki

niesmak

Firma rządza sprzatacze .Miedzy 8 a 15 nie masz co ruszac sie z hali bo wydra na ciebie (usunięte przez administratora) . kilka godzin czystej podlogi jest wazniejsze niz twoja potrzeba fiziologiczna lub jakas inna . Potrafia myc jedna podloge 5 razy i 5 razy cie zrypac. Nie spotkalem sie z czyms takim nigdzie to jest cyrk zaleski. bulgarska albo Alfik lizusy jakich malo/ od razu leca do kadrowej . To pol zartem ale serio ,bo sama firma to (usunięte przez administratora) na kazdym szczeblu. Stracilem kilka miesiecy rzycia. Nie polecam ale pozdrawiam bo 'normalni' pracownicy ok .Poza sprzataczami hehe

Bożena
@niesmak

A czemu sprzątacze rządzą firmą? Wszyscy pracownicy słuchają się sprzątaczy? Jakie typu wyzwiska padają? A do tej kadrowej to idą w jakimś konkretnym problemie czy tylko żeby zrobić pod górkę?

Pamiętliwy

Firma obecnie tonie we własnym kale, nie ma perspektyw rozwoju w sumie niczego tam nie ma. Mogę się wypowiedzieć po kilku latach pracy u tego marnego prywaciarza, oczywiście chodzi o firmę D&H engineering przy ulicy Słowackiego 199A w Gdańsku. Tak na serio praca jest dobra TYLKO i zaznaczam TYLKO dla osoby, która chce się nauczyć podstaw toczenia lub frezowania za marną wypłatę i najgorsze warunki jakie sobie tylko można wyobrazić. W firmie nie działa NIC i to dosłownie, kadry, ludzie od logistyki, bhp (które tam nie istnieje), ludzie którzy siedzą w biurze albo doskonale wiedzą gdzie są i myślą, że jakoś to będzie na razie jakaś tam wypłata przychodzi. Lub studenty, którym tak naprawdę jest wszystko jedno byle by doświadczenie rosło. Nie mają w ogole pojęcia co robią, Polacy masowo się zwalniają w sumie to mało nas tu już zostało większość to ukraina, która musi (usunięte przez administratora) na rodziny bo praktycznie zostali bez niczego. Czyli tak zaczynasz dostajesz najniższą krajową plus śmieszną premie 15% z 50% która była kiedyś dawno temu. Ratują Cie tylko i wyłącznie nadgodziny 100% o ile dobrze Ci policzą w biurze a to się rzadko zdarza. Musisz się narobić jeśli chcesz pracować jako "operator" masz do wyboru o ile nie zdecydują za Ciebie, Brembo lub JCB. Na Brembo jest hardcore szczególnie 5,6,9 L przewalasz 12h wielkie industrialne tarcze tak jak mówiłem bhp nie istnieje więc...jest ciekawie.Firma rzeźbi w żeliwie bez wody(chłodziwa) w pyle jest dosłownie wszystko myślę że górnik ma lepiej. Wychodzisz CAŁY czarny a żona napewno da Ci popalić jak wrócisz do domu się umyć, bo raczej po 12h w nocy nie będzie Ci się chciało czekać aż banda ukrainców skończy się prysznicować. Nie brembo? to może JCB no to ostre wióry przewalanie wałków często po 4kg każdy wkładanie i wyciąganie, układanie na palecie. Masakra i tak 12h chyba że maszyna sie spierdzieli wtedy sprzątasz co jest znacznie ciekawsze. A o awariach, konsekwencjach o dokładaniu do interesu nie chce mi się pisać. W dużym skrócie firma Ci nie popuści i za wszystko będziesz rozliczony. Mam na myśli braki i uszkodzone narzędzia. Inne komórki firmy czyli kontrola jakości, magazyn czy utrzymanie ruchu to taki sam koszmar jak inne. W razie pytań chętnie odpowiem oczywiście wpis Anonimowy bo pewnie by mnie wywalili a na razie szukam pracy i ukrywam się miedzy nimi. P.S xddd nie Piotr Sazeeeon nim gardzę ale nie wie o tym :) A jestem z nim blisko. To jeszcze raz P.S Jeśli chcesz zacząć prace w CNC, KJ, UR i nigdzie ale to naprawdę nigdzie indziej Cię nie przyjeli i bardzo chcesz pracować to wysyłaj CV wezmą Cię z buta nawet jeśli nie umiesz ich nawet wiązać. Pozdrawiam ostatnich Polaków , którzy zostali no oprócz biura no dobra, prezesa, synka prezesa i kilku innych.

Magdalena
@Pamiętliwy

No dobra. Czyli jeśli syn skończył technikum i ma zero doświadczenia to też go przyjmą? I jeszcze mu zapłacą? Jakie to mogą być pieniądze?

Krzysztof
@Pamiętliwy

Kiedyś było (usunięte przez administratora) w DH a teraz jest kryzys w każdej firmie i zarobki się pogorszyły niestety to nie wina prezesa tylko rynku pracy. Może i jest brudno i (usunięte przez administratora) ale to też wina specyfiki pracy ja tam mam miłe wspomnienia...Pozdrawiam najlepszego przełożonego jakiego miałem Piotra B. Koordynator magazynu top one! Nie pozdrawiam pani Magdy Sz. Bo to nie jest dobry człowiek ale karma wraca.

Robson K.
@Magdalena

To zależy gdzie by chciał pracować tzn. W jakim dziale. Najopłacalniej jest na cnc lub magazyn ale wtedy ma system pracy 4 brygadowy dniówki i nocki po 12h. I zeby zarobic musi mieć nadgodziny zapewne dostanie 3500 brutto plus 15% ruchomej premii. Zawsze ucinają za jakieś niewytłumaczalne rzeczy wiec realnie jest 5 do 10%. No i ukraiński komunikatywnie wymagany heh. Plus jedyny jest taki, ze jak wytrzyma rok i bedzie chciał się zwolnić to każda inna praca będzie mega i bedzie widział same plusy xd.

Czy pracując w firmie D&H Engineering Poland sp. z o.o. można dostać awans w pierwszych 3 miesiącach?

M.K

Po 3 miesiącach to najwyżej załamanie nerwowe i rak płuc.

Jolanta
@M.K

A czemu z płucami coś ma być? Jeśli tam jest jakieś szkodliwe czy coś, to napisz, co i jak. To na czym dokładnie ta praca w ogóle polega?

M.K
@Jolanta

Pacz post niżej wszystko wyjaśnione.

Olga

Firma o złej reputacji. Nie tylko nie polecam, a nawet ostrzegam przed tym, co tam się dzieje, szczególnie wszystkich, kto wymaga do siebie trochę większego szacunku niż żadnego. Brud, olewanie wszystkich standardów i norm, łamanie przepisów Kodeksu Pracy oraz wynagrodzenie, nieadekwatne do ilości obowiązków, to nic w porównaniu z toksycznym środowiskiem oraz przemocą psychiczną, które tam panują. Nic dziwnego, że mają cały czas rotację pracowników, bo traktują ludzi jak śmiecia, za czas mojej obecności już jedna osoba z mojego działu była oficjalnym kozłem ofiarnym i ciągle chodziła na L4, bo cierpiała z powodu presji od kolegów, a wszyscy robili wygląd niby tak powinno być. Prawdziwy ośrodek ksenofobii i dyskryminacji, gdzie panuje MOBBING, klamstwo, chamstwo, ukrywanie braków i błędów, gdzie nie ma żadnej współpracy, żadnej etyki czy kultury organizacyjnej, totalny brak zdrowej komunikacji między działami oraz między pracownikami działów. Informacja często nie dociera do pracowników w całości lub jest zniekształcona, zawiera jawne kłamstwa i staje się narzędziem manipulacji. Szkolenia – to gra w głuchy telefon, stanowiska obejmują przypadkowi ludzie, farmaceuta tłumaczy inżynierowi, w jakim kierunku myśleć, dumnie pokazując, że kilka wyuczonych tolerancji z niezatwierdzonych rysunków to wyższa szkola jazdy i wskaźnik jego wysokiego poziomu umiejętności))) Również jest to używane jak uniwersalna odpowiedź na jakiekolwiek niezręczne pytanie. Używając technik gaslightingu, na «czarne» mówią «biale», mylą współośiowość ze współśriodkowością, a niektórzy nawet mierzą jak równołegłość, i twierdzą, że to to samo) Tragedia... A dźwiganie metalowych tarcz ważących 45 kg przez kobiety pod seksistowskimi hasłami „chcesz zarabiać jak facet – pracuj jak facet!„,brak szkoleń BHP i agresywni operatorzy na stanowiskach pod wpływem alkoholu – to w ogóle zdecydowane zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Pracy. Od kolegów ciągle słyszałam narzekania na „tępych Ukraińców, którzym nic nie da się wytłumaczyć, bo oni po polsku nic nie kumają” i bardzo szybko zauważyłam podobny stosunek do siebie, pomimo tego, że mam wyższe wykształcenie inżynierskie, doświadczenie zawodowe i dawno już nie mam problemów ze zrozumieniem języka polskiego. Bo, jak się okazało, w tej firmie Ukraińcy – w ogóle nie ludzie, a tresowane małpki, które nie narzekają i nie zadają zbędnych pytań, a tylko robią to, co im wskazano palcem. Dlatego pod czas szkoleń mnie ciągłę wprowadzali w bląd, moje umejętności kwalifikacyjne były poniżane i ośmiewane, a na moje próby lepszego zrozumienia procesu doradzono mi obejrzeć (usunięte przez administratora) i nie zadawać (usunięte przez administratora) pytań;) Ze względu na niemożliwość stłumienia mnie autorytetem i wiedzą koledzy po prostu próbowali mnie zdyskredytować, ukrywając przede mną ważną dokumentację albo takie podstawowe rzeczy, bez których niemożliwe stało się wykonywanie zadań (jak n.p. których programów użyć do pomiarów na CMM lub jak zabazować detal). Nawet bez wzgłędu na to, że moglo by to doprowadzić do wypadku i awarii urządzenia, no i napewno spowodowało by niegatywne konsekwencje na produkcji. Byłam w szoku od takiego cwaniactwa i podłości, musiałam odejść nawet nie kończą dwóch tygodni po wypowiedzeniu! Przyszłam do tej firmy inicjatywną i zainspirowaną, miałam zamiar się nauczyć nowych umiejętności, poznać nowy proces i jak najszybciej zostać kwalifikowanym, samodzielnym pracownikiem, żeby wnieść swój wkład do firmy, a odeszłam całkowicie zdemotywowaną, zniechęconą i strasznie rozczarowaną, bo zmarnowałam czas i zdrowie dla firmy, która nic nie warta. Firmy, które niszczą zdrowie psychiczne i poniżają ludzką godność, po prostu nie powinny istnieć.

PP
@Olga

Dobra faza, ale serio masz tak oczy zamkniete? Inzynier to tylko gosciu od budowy maszyn czy czegos takiego? Rozne sa dziedziny wiec nie szufladkuj wszystkich, ludzie bez wyksztalcenia najczesciej sa bardziej obycic z danym tematem. bo mieli stycznosc, a nie inż czy mgr czy dr. Liczy sie doswiadczenie, a nie papier. Z tymi ciezarami to napisalas 45 kg, a czy ktos naprawde Ci to powiedzial dzwignij sobie sama to? Moze przyszlas na zle stanowisko tylko moze celuj wyzej, bo to wyglada na to ze chwalisz sie wyksztalceniem (usunięte przez administratora) wysokim i na ludzi patrzysz z pod oka, gratulacje to osiagniecie, ale nie cen serio ludzi po wykrzstalceniu. Napisalas taka opinie ktora mowi troche o firmie, ale wiekszosc o Tobie co to nie ty taka super. Troche skromnosci.

wtf
@Olga

Jesli operatorzy byli pod wplywem, a Ty taka super to czemu nie zglosilas tego liderowi? W takim pomencie sama prowokowalas jakis wypadek? Sama sie nie zachowalas fair i straszysz.

Stan
@PP

A Ciebie aż tak boli, że ktoś ma wyższe wykształcenie… Dziewczyna jest ambitna, skończyła studia, jak widać zdobytą wiedzę chciała wykorzystać i wnieść coś od siebie do firmy. Doświadczenie jest bardzo ważne ale w niektórych branżach bez skończonych studiów nawet nie rozpatrzą Twojego CV. Może Cię uświadomię ale są takie zawody w których trzeba mieć papier. Skoro w tej firmie nikt nie przywiązuje do tego uwagi to znaczy, że to firma krzak. Nie potrzebne są im ambitne osoby tylko takie, które będą (usunięte przez administratora) w tym (usunięte przez administratora) ludzie ogarnięci życiowo nie będą tracić zdrowia i czasu na regres w tej firmie.

Olga
@PP

«Warto zabronić mądrym myśleć, bo to obraża uczucia głupców» Serio?)) Jeśli ktoś ma na ten temat kompleksy lub traumy z dzieciństwa, proszę popracować nad swoją samooceną, a nie próbować się bronić kosztem innych, obok kogo czujesz się gorszy, zamiast dzielić się doświadczeniami i uczyć się od siebie. To nazywa się WSPÓŁPRACA, kiedy przekazujesz swoją wiedzę zespołowi, a zespół uczy Cię w zamian, i razem wałczycie o wspólne cele. A trakowanie wyksztalconych osób jak «nieskromnych», posiadanie własnego doświadczenie i zdania jak «pozerstwo» również gry na kształt „ty mi się podobasz – ja będę z tobą współpracować, a jak nie – to nie będę, bo ty nieskromna, i ja się czuję przy tobie tak, niby chwalisz się czy patrzysz z pod oka” – to poziom szkoly podstawowej, ale napewno nie poważnej firmy, która zainteresowana rozwojem czy współpracą z ambitnymi, otwartymi na naukę osobami (czyli NIESKROMNYMI)). @ PP, trochę Cie rozczaruję, bo w tej firmie liczy się tylko wydajność, a nie człowiek z jego przyjebanym doswiadczeniem lub papierami ;) No i tak wyszło, że nie jestem małpką, a tylko osobą świadomą i mam swoje zasady, jestem w stanie wyrazić swoje myśli oraz jestem pewna, że każdy pracownik zasługuje na szacunek, bez względu na to, czy jest on skromny czy nie;) Toż masz rację, ten komentarz bardziej mówi o mnie. Natomiast widze, że większość ludzi są na tyłe przyzwyczajeni do nieludzkich warunków pracy, że nawet nie potrafią rozróżnić mobingu ta ksenofobii, a dla niektórych nawet przemoc fizyczna będzie normą, bo nie wiedzą o tym, że w ogóle posiadają jakieś prawo, chociarz by na szacunek. Jeżeli chodzi o dowodach «...a czy napewno ci to ktoś tak mówił?» - a czy wiesz, że wszystkie niezbędne nagrania i zapisy – to już sprawa do Sądu Okręgowego, a nie opinie w czacie? Tu przekazałam swoję wrażenie od niemilej pracy w tej firmie. A co komu o kim zgłaszać, żeby to nie sprowokowało wypadku – niech decyduje PIP, bo w tej firmie szkolenia BHP nie miałam, a planowanie czy organizacja procesu pracy, z tego co pamiętam, nie wchodziło do zakresu moich obowiązków. Nie pozdrawiam.

Zero
@Olga

Przecież każdy kto tam pracuje wie że to firma DNO

Danuta
@Zero

No może jednak nie, skoro nadal tam pracują? Coś musi ich tam trzymać... wiesz czy wynagrodzenie jest ok ?

Neit
@Olga

Wszystko to prawda ...3 lata temu ledwo wytrzymałem pare tygodni .... kiedy tylko mogłem się zwolniłem , a oni odcięli mi te wszystkie możliwe dodatki premie i jeszcze na dwa dni mnie okantowali ...... przelew był tragiczny .... firma tragedia

W ciągu 2 miesięcy zostanie sama Ukraina bo mądrzy Polacy uciekną od fasiarskiej firmy DH

Karol
@.

A co ci tam nie pasuje? Albo im, tym Polakom

@.

Aktualnie widzę, że nawet agencje pracy, z ktorymi współpracowali, to mają już ich dość (rozmawiałem z panią z byłej ich agencji) i aktualnie poszukują przez nową agencję tylko ludzi ze wschodu, ktorzy dadza się poniżać, obcinac sobie premię za byle co i wykorzystywać. Już bez znajomośći ukrainskiego lub rosyjskiego nie chcą do pracy w tym (usunięte przez administratora)

Halina
@Blendzior

Serio obcinają premie za byle co ? Ale to nie wiem. Wyłapują błędy typu, że ktoś się pomyli i zabierają już 100 zł?

@Halina

Pewien Ukrainiec wyrabiał normy, ale źle rozpisywał godziny wich systemie i przez cały miesiąc robił bez premii - czyli jakieś ok. 2350 na rękę.

Helena
@Blendzior

To nie pokazują zanim człowiek zacznie pracę, jak się zapisuje takie rzeczy?

@Halina

Premia w tej firmie nie jest gwarantowana , to widzimisie zjebanego kierownika produkcji , jeżeli jego premia jest zachwiana poleci po premii pracowników produkcji bez skrupułów ,zawsze coś wymyśli bo taki człowiek

Maria

Coś Ty. A ta premia to tak na umowie wpisana jest, że po prostu uznaniówka?

Białoruś

Witam Jeśli chcesz zacząć pracę w tej firmie zastanów się dwa razy...uwierz mi znajdziesz za lepsze pieniądze prace w Gdańsku...nie pchaj się w tą firmę agecje to wyzysk...do tego duże wymagania za marne stawki...Polacy odchodzą z tej firmy jeden po drugim wiec nie bądź głupi nie zatrudniaj sie tu...

@Białoruś

Przy takim odradzaniu jednak przydałoby się chyba parę solidnych i przekonujących argumentów dla poparcia? Jakie konkretnie wymagania, jakie stawki masz na myśli?

Białoruś
@Maria

Maria zdaję sobie sprawę że jesteś na usługach tej firmy i płaca ci za to...byś pisała komentarze wiec nie masz zielonego pojęcia jak wygląda hala maszyna na maszynie nie kompetentni ludzie zarządzający...mający gdzieś ludzi liczy się cel ilość. proszę napisać ile osób z doświadczeniem już odeszło ?

@Białoruś

Dziwna spekulacja. ;p No napisałabym ale skąd mam to wiedzieć? Chyba, że ktoś inni wie i pomoże?

Były Pracownik
@Maria

Jakie masz wątpliwości tępiaro , duże wymagania za najniższą stawkę :(

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu D&H Engineering Poland sp. z o.o.?

masz ochotę i predyspozycję na pracę w górnictwie zapraszamy... D&H ENGINEERING to idealna firma dla ciebie

Maria

Jakie kluczowe predyspozycje masz na myśli?

Obecny
@Maria

Maria - odporność na wysokie temperatury 30-35c - brak odpowiedniej wentylacji - wszechobecny brud - brak odpowiedniego zaplecza socjalnego dla pań ( WC , pryszniców ) Po mijając to na chwilę obecną na wypowiedzeniu jest z 5 osob z doswiaczeniem...wiec jesli to ci nie przeszkadza zapraszamy

@Obecny

Iluletnim? I 5 na ile osób tak w sumie?

Pracowałem tam

Gorszym pracodawcą na Pomorzu w tej branży, to jest tylko SIM z Chwaszczyna, ale D&H od paru dobrych lat chyba mocno zależy żeby zająć zaszczytne miejsce na podium.

Zostaw merytoryczną opinię o D&H Engineering Poland sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w D&H Engineering Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy D&H Engineering Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w D&H Engineering Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy D&H Engineering Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w D&H Engineering Poland sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

D&H Engineering Poland sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 87 ocen.

D&H Engineering Poland sp. z o.o.