logo WSK PZL Świdnik

WSK PZL Świdnik

Świdnik

Opinie o WSK PZL Świdnik

Krzycho 2014-03-08 08:26:43
Jeden wielki bałagan na produkcji, częsty brak materiałów co nie mieści mi się w głowie, że to może mieć miejsce w "wielkiej" AgustaWestland, niejasno sprecyzowane plany dyrekcji uniemożliwiają otrzymanie premii(usunięte przez administratora)
obecny pracownik wsk 2014-03-10 19:50:12
Śmieszne zarobki i śmieszne podwyżki. Brak możliwości zarobienia normalnych pieniędzy. Są przypadki, że ludzie wolą iść do stokrotki na dział mięsny.
Marek 2014-03-10 19:58:16
Warunki pracy i płacy wręcz śmieszne jak na firmę, która szczyci się tym, że ma certyfikat top employer... Duża rotacja pracowników powoduje, że nigdy ta firma nie będzie miała profesjonalistów. Kadra zarządzająca niewykwalifikowana w wielu przypadkach może poszczycić się tylko znajomością języka angielskiego wręcz sama wprowadza chaos, ponieważ nie ma pojęcia o planowaniu produkcji.
pegaz 2014-04-14 11:03:36
Chciałbym zapytać o dział lakierni, czy jest porządek, czy jest poukładane, jak załoga i kierownictwo, szukają pracowników produkcyjnych i kierowniczych, a co z dotychczasową załogą? jakie są zarobki na stanowisku lakiernik i kierownik lakierni
Piotr 2014-05-05 13:06:47
Z tego co wiem zarobki niższe niż najniższa w biedronce teraz 1850 zł brutto+niewielka premia. A kierownik nie wiem. Kwestia negocjacji ale tutaj zarobić nie dadzą.
gaal 2014-05-07 18:16:56
czy ktoś wie czy pzl swidnik wymaga jakiegos oswiadczenia o nie karalnosci?
swojak__- 2014-05-09 18:22:53
tyle sie naczytalem i naogladalem ze mam chec tam pracowac z spotow widze ze tam jest bardzo ladnie czysciutko i wszystko na swoich miejscach ale jezeli o zarobki to nie mam pojecia jakie sa np mam duze doswiadczenie jezeli chodzi o ta produkcje co tam robia oraz o wielkogabarytowe detale nie sprawiaja mi problemow tylko co z pieniazkami bo na zachodzie pracujac w tym zawodzie z nominalu wyciagam ponad 10000miesieczniei niech nie mowia ze jak sie nie podoba to jechac na zachod bo sie kiedys przelicza z tego co wiem wiele osob odeszlo od raka i tam pracuje na zachodzie pracownik jest w cenie i zapotrzebowanie duze wiec szukajcie bior posrednictwa pracy na necie i wyjezdzajcie skoro tam tak cienko placa ludzi potrzeba na zachodzie oczywiscie jezeli sa fachowcami w tym co robia pozdrawiam i zycze powodzenia
albin 2014-09-08 12:40:16
umowa na czas określony coś cie się stanie np coś złamiesz wylatujesz, brak podwyżek dla pracowników agencyjnych no i zadurzo krawaciarzy co wogle nie znają się na produkcji czasami miałem wrażenie ze niektórzy są psychiczni na przykład taki Włoch jak się rozkręcił bo nie przyszły części zaczynał ręką napierdala.. w kadłub ale czasami było ciekawie a praca jak praca prosta czasem czasem ciężka i często wku.. ale to zależny na jakim dziale
Pracownik 2014-10-04 10:17:11
Jeden wielki bałagan. Nawet zachorować nie można bo przy podpisywaniu umów biorą pod uwagę zwolnienia. Stawka przez agencję tez nie za duża jak na taki zakład i odpowiedzialność do końca życia
były długoletni pracownik 2014-10-14 15:34:15
po dziesięciu latach na montażu zwolniłem się sam.Katorga psychiczna!!Nie polecam nikomu.Mówię poważnie,codzienne zastraszanie pracowników,brak podstawowych narzędzi(wiertła są wydzielane na gniazda) lub materiałów,wszyscy maja to w d..pie tylko robota ma być zrobiona na czas,który technologicznie jest nierealny!!!!Tacy tępi ludzie tam pracują,że sami doprowadzają podpisanymi kontraktami do strat.Szkoda gadać
andrzej 2014-10-15 22:11:48
Chwile zastanawiałem jak opisać ten zakład.. ale do głowy przychodzą mi same wulgarne słowa. Pozdrawiam wszystkich agencyjnych pamiętajcie,że pieniądze to nie wszystko. To prężna międzynarodowa firma awans gwarantowany i rozwój pewny.15 lat na jednym stanowisku wiem co mówię.
6-ścio letni pracownik 2014-11-23 21:23:10
Na hali atmosfera wśród pracowników ok, dużo młodych ludzi głównie przez agencje które robią w ch... tych biednych ludzi za najniższą krajową. Zaj....ste zamieszanie i nie wiadomo o co chodzi, plan musi być zrobiony po trupach. Pracownicy też walą w bolca bo nikt trzeźwo myślący nie będzie robił za ochłapy-generalnie prawda jest taka że się nie orobisz ale i nie zarobisz.
Pracownicy WSKi staweczki od 2000 do 2600 na rękę a nawet i 3000 za 8 godzin pracy. Premia miesięczna jest jak związki krzyczą przed wypłatą ale częściej jej nie ma niż jest, dodatkowo premia 125 brutto za obecności.
Pracownicy umysłowi jadą na tym samym wozie. Technolodzy odpowiedzialni są za wszystko i czasami zajmują się ustawianiem śmietników lub obklejaniem naklejkami pasów na podłodze. Generalnie jak coś się na dole zesra to wykonywany jest telefon ratunkowy z op....lem do technologa. Podwyżki indywidualne dostają tylko koledzy kierowników jak za dużo kłapiesz to zapomnij o kasie bo prędzej ją dostanie jakiś bezmózgowy krzykacz koleżka kierownika.

Generalnie jak ktoś jest w miarę młody i ma gdzie iść to się nie zastanawia i rezygnuje z pracy. Ale są też osoby które mają stawki wyj.....ne w pomidory po 5000 brutto (i to nie kierownicy) oni kochają ten zakład:)
70% procent załogi poszłaby jak by tylko miała szanse reszta to pracownicy z odpowiednimi stawkami i emeryci.

Jeśli chcesz sobie odpocząć to polecam zakład ale nie przez agencję bo nic nie zarobisz, umysłowych zatrudnia zakład za 2600 brutto na wejście (starzy umysłowi mają około 3600 brutto).

Ja osobiście nie mam tragedii zarobkowej, ale bez problemu zeruje konto od wypłaty do wypłaty (tylko życie), o awansie też mogę zapomnieć, nie rozwijam się już i niczego nowego się nie uczę, przychodzę codziennie do pracy i pracuję jak małpa za banany, nie zanosi się dla mnie na nic dobrego w tej firmie więc moje dni są już tu policzone. Wiem że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale łatwo się tu zasiedzieć a później to już trudno odejść a życie zap...la. Roboty się nauczysz ale odpowiednie stanowiska zarezerwowane są dla rodziny więc zapomnij o awansie (z podwyżką).

PS. Jest takie WSK-owe powiedzenie że:
"Na WSC'e pracują albo pasjonaci lotnictwa albo nieudacznicy"

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z pracy i godnych zarobków.
zielone berety 2015-01-16 19:59:41
Zadne znajomosci. tylko idziesz na rekrutacje opowiadasz swoje zycie zawodowe, znasz suwmiarke,wiesz co i jak i tyle.
Tylko najgorsze te agencje.z agencja nie zarobisz!!!!
rehol 2015-02-12 21:49:08
to na początek jako nowy pracownik ile można zarobić,pracuje w hangarze rayanair jako sheet metal i sie zastanawiam nad powrotem do pl i znalezieniu pracy
Endriu 2015-03-30 08:34:44
Zgodzę się z przedmówcą.Kierownictwo nie ma zielonego pojęcia o produkcji.Sam pracowałem na hali 2ce.Brak wierteł wydzieranie narzędzi kolegom z rąk.Kierowników nie interesuje jak masz to zrobić,masz zrobić i koniec.Sam wielokrotnie biegałem po hali w poszukiwaniu praski i nitów po wydziałach co było śmieszne naprawdę śmieszne.Pozdrawiam
520 2015-04-12 22:18:03
zgadzam sie w 100% pracujue tam 10 lat wiele widzialem wiele slyszalem ....kto ma troche oleju w glowie spier....dal.......aaaa....zaczynalem od 1070 brutto ...teraz moge miec nawet 6000.....nie polecam ....ludzie wola kostke ukladac niz pracowac w koncernie miedzynarodowym...;)
fish 2015-04-16 10:00:47
a nie wiecie czy rekrutują teraz? i jak ogólnie odbywa się rozmowa, słyszałam jakiś testach z angielskiego? czego mniej więcej się można spodziewać?
siemka 2015-05-26 18:10:04
chcecie zobaczyc prawdziwy bajzel w produkcji w biurze? zapraszam do air bus military w pzl okęcie i pokrewnych firmach na tym terenie.nic dziwnego ze firmy polskie przetargi przegrały.
Majster 2015-07-07 18:03:51
Wsk Pzl Świdnik zatrudnia ludzi przez agencję,zwolnień nie ma z byle powodu ,pracownicy odchodzą z programu dobrowolnych odejść i ci co ewidentnie podpadali i tyle w temacie,stawka około 1900brutto za.......praktycznie zero odpowiedzialnośći za to co się robi!!!!!więc ciągle nie narzekajcie to na zarobki albo atmosferę w pracy,skoro byłoby tak tragicznie to ludzie by sie nie zatrudniali w tym zakładzie ,chcecie idżcie pracować do stokrotki na mięsny tylko tam się otyracie!!!!!i tyle w temacie
Rasputin 2015-07-28 21:40:27
Na zakładzie zaczynałem ze stawką 1100 brutto. Byłem fizycznym. Potem piąłem się w górę (nie po trupach i bez znajomości). Skończyłem studia. Swoje dostałem w kość. System ciągły nie jest mi obcy. Praca na 3 zmianie itd. Byłem pracowity. Po ośmiu latach mam 4060 brutto. Życzę tego samego innym w tych ciężkich czasach, zwłaszcza jak się żyje na biednej Lubelszczyźnie. Ja nie żałuje tych 8 lat.
adam47 2016-02-20 21:07:00
brak pracy na 2 zmianie na siłę wprowadzonej kierownictwo i mistrzowie niekompetentni, na niczym się nie znają. Jaka to jest jedność ze wszystkimi koncernami Finnmecanica skoro zarobki są poniżej średniej krajowej, tylko mistrzowie za ganianie i op... ludzi biorą kasę a pójść do takiego to na niczym się nie zna. W tym zakładzie przynajmniej hala nr 1 jest do zaorania jeśli dalej na stołkach kierowniczych będą dalej małolaty którzy nic nie mieli na studiach wspólnego z lotnictwem.
MAJSTER69 2016-03-29 15:36:40
Powiem tak.Oni udaja ze mi placa a ja udaje ze pracuje,no ale ogolnie duzo chemi i syfu,rakotworcze nowotworowe i kij wie co jeszcze.
Kuba123 2016-04-23 14:49:12
A jak wygląda sprawa praktyk albo staży. Czy jest prowadzona rekrutacja, jeżeli tak to czy ktoś się orientuje jak wyglądają tam praktyki/staże ?
Ja 2016-06-17 08:14:33
pracowałem tam na lakierni fajna praca mogłem sie pochwalić że pracuje przy śmigłowcach,ale rzeczywistość okazała się brutalna nie stać mnie na prace za takie pieniądze i przez agencje brakowało mi pieniędzy na dojazdy to było 1,5roku temu i jeszcze jak by się poprawiło to z miłą chęcią bym wrócił
Maik 2016-07-14 15:01:50
Jestem zaszokowany tym co robi nasz DYREKCJA zwalnia się pracowników doświadczonych z umowami na stałe panowie chyba zapomnieli kto tak naprawdę jest FILAREM tej firmy tak się już boicie o swoje stołki że poświęcacie załogę która pracuję świątek piątek TCHÓRZE
Mati 2016-08-16 14:14:37
Czy ktoś może mi powiedzieć przez jakie agencje pracy zatrudniają????
la 2016-08-16 19:45:02
popieram pytanie, tylko że mnie u was konkretnie interesuje takie stanowisko pracy jak Lider ds. Optymalizacji Produkcji
ślusarz-nitowacz 2016-11-11 15:46:01
Obecnie ludzie pracują tam nawet po 2 lata przez agencje z umowami co miesiąc np. ja. Zamówień jest obecnie dużo a umów nie chcą dawać. pensja przez agencje to 110% minimalnej krajowej czyli 2035zł brutto + premia wyrobieniowa miesięczna 270zł brutto(o ile jest) + ekwiwalent za urlop wypoczynkowy (200-300 zł za 2 dni różnie) + ewentualnie nadgodziny.
Zostaw swoją opinię o WSK PZL Świdnik - Świdnik
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WSK PZL Świdnik