Opinie o Biuro Informacji Kredytowej w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Biuro Informacji Kredytowej. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Biuro Informacji Kredytowej o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Biuro Informacji Kredytowej w Warszawa

Edzia Nowy wpis

Nie wierzę, że nie podali stawki w ofercie Senior Java Developer na leada. Ciekawe czy na informacje tak podstawową trzeba czekać nie wiem do kiedy, na koniec rozmów? :D Może ktoś już dotarł do tego etapu rekrutacji i podzieli się wiedzą.

123 Nowy wpis

Każde stanowisko ma możliwość pracy zdalnej, o której ktoś niżej to wspominał? W ogłoszeniu Asystent sprzedaży widzę że mowa o hybrydzie jest. A z czasem jest możliwość przejścia w pełni na pracę z domu? Czy po prostu to nie to stanowisko?

321 Nowy wpis
@123

W BIKu jest możliwość pracy hybrydowej, to prawda. Ale z tego co się orientuję to nie ma możliwości w 100% zdalnie pracować, bo firma ma zasadę, że każdy pracownik musi minimum kilka dni w miesiącu pojawić się w biurze. Na wielu stanowiskach jest możliwość pracy hybrydowej z przewagą zdalnej, ale nie słyszałam by ktoś całkowicie zdalnie pracował.

Obecny pracownik Nowy wpis
@321

Tak, to prawda, nie ma pracy zdalnej w 100%. Jest hybrydowa, minimum 4 dni w miesiącu. Część osób, ze względu na specyfikę realizowanych zadań, jest w biurze częściej – np. Kancelaria.

Była pracownica
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Pracowałam w BIKu, ale jakiś czas temu sama się zwolniłam. Cóż mogę powiedzieć? Poznałam fajnych ludzi jeśli chodzi o współpracowników. Lokalizacja firmy tez skoro, bo blisko metra, wiec z każdego miejsca w Warszawie łatwo dojechać no i są możliwości pracy zdalnej. Na tym pozytywy się kończą. A negatywy to niskie zarobki i nierówne traktowanie pracowników. Prawda jest taka, że przełożeni w tej firmie nie wiedzą co to znaczy być obiektywnym - jak ktoś się zaprzyjaźni z kierownikiem to drogę do awansu na otwartą, jeśli nie to można do samej emerytury siedzieć na tym samym stanowisku bez perspektyw na awans, albo co gorsza - zostać źle potraktowanym. Przykre, ale prawdziwe.

A widzieliście gdzieś może te ofertę dla specjalisty ds. jakości o którą ktoś teraz nawet niedawno spytał? Mnie się nie pokazała a ciekawią mnie wymogi oraz to co oferują. benefity są tu w sumie identyczne na każdym stanowisku? nie są zależne od niczego?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Na jakie wynagrodzenie można liczyć, pracując na stanowisku: specjalista ds. jakości w firmie Biuro Informacji Kredytowej?

Nie ma tu może jakiegoś mniej stresującego stanowiska do zaoferowania? Teraz ktoś pytał o młodszego operatora IT i padła odpowiedź dotycząca negatywów w kontekście pracy. ja nie posiadam żadnego doświadczenia i jak na razie rozglądam się po firmach, tutaj jakie wszystkie stanowiska mogą być wstępnie oferowane takim osobom?

I jak tam z tym wspomnianym terenem o redukcjach przy stanowiskach kierowniczych i ogólnie wyższych? Zdarza się tak? padały tego typu komentarze kiedyś. z takiego portalu wiem, że młodszy operator IT jest potrzebny. Nie ma w wymogach doświadczenia ale niestety trzeba mieć wyższe wyksztalcenie inf / elek. Student ekonomicznego odpada? Chyba ze to będzie już indywidualnie do dogadania? Pytam, bo nie wiem czy cv słać. jakie są widełki?

@Były pracownik Grupy BIK

Kolego nie warto tam się zatrudniać stres taki jakich mało, poszukaj sobie jakiejś lepszej firmy do zdobywania doświadczenia np. telekomunikacyjnej albo naprawdę firmy IT BIK taką naprawdę nie jest . Wycisną Cię jak cytrynę a potem powiedzą Ci Pan już tu nie pracuje, o płatnych nadgodzinach zapomnij. Niestety to już nie jest ta sama firma co jeszcze kilka lat temu. Na siłę wdrożyli rozwiązania AGILE i to nie z pozytywnym efektem. Na świecie odchodzi się od AGILE a oni na siłę to wdrożyli. Jak masz swoje zdanie i ośmielasz się je wypowiadać to murowane że zaczną na Ciebie szukać haków aby Cię nieoczekiwanie zwolnic i nie ma dla nich żadnego znaczenia jak długo dla nich w pocie czoła pracowałeś. Maja kilka spraw w Sądzie pracy o (usunięte przez administratora) i kilka spraw o bezprawne zwolnienie pracowników z pracy już przegrali. Jak najdalej od tej firmy. a ich szefowa od IT na która pracownicy mówią "ciocia" z pozoru miła a tak naprawdę to osoba która jak to mówi przysłowie dziurki nie zrobi a (usunięte przez administratora). Jedyna zaleta tej firmy to są w miarę niezłe zarobki, wypłata na czas i bardzo dobry pakiet opieki medycznej w Enel med

@Biuroinformacjikredytowej

Dzień dobry, ostatnio mialem problem z raportem w biku. Odezwałem się do infolinii, napisałem prośbę mailową o rozpatrzenie reklamacji i w zasadzie po godzinie otrzymałem maila zwrotnego z pozytywnie rozpatrzoną reklamacją i przywróconym jednym raportem. Polecam, w porównaniu do innych organów tzw. Dla obywatela… niestety w przypadku kradzieży danych osobowych i pieniędzy z konta, bik to jedyna sensowna instytucja. Fakt, ze trzeba czekać 2 tygodnie na wiarygodny raport, natomiast na policji albo w urzędzie otrzymamy odpowiedź (cytując ostatnią moja wizytę) „jaki kraj takie FBI”.

Jak każda praca ma swoje lepsze i słabsze strony. Jednak zg z poniższym zestawieniem, plusów jest więcej niż minusów. Słabsze strony Biura Informacji Kredytowej: 1. Brak przygotowania dużej części przełożonych do pełnionej funkcji tzn. brak umiejętności komunikacji, wyznaczania planów, priorytetów, przekierowanie odpowiedzialności za błędnie wyznaczone plany na pracowników, próby zarządzania przez stosowanie manipulacji, skłócania ze sobą zespołu. Często, niestety brak również podstawowej kultury osobistej. 2. Nadmiar obowiązków, i, bardzo rzadko, jeśli w ogóle, płatne nadgodziny 3. Nierealne plany i terminy do realizacji, przy czym najczęściej wsparcie przełożonych ogranicza się do przekładania terminów 4. Atmosfera bardzo napięta, brak normalnych kontaktów międzyludzkich, wszystko pozorne, powierzchowne 5. Niskie wynagrodzenie w stosunku do pensji na tym samym stanowisku i w tym samym sektorze, 6. Bardzo duża rotacja pracowników, co ciekawe, również wewnątrz organizacji 7. Brak transferu wiedzy pomiędzy pracownikami i działami 8. Pozoranctwo tzn. działania tuszujące ogólny wizerunek firmy jak np. wymuszenie na pracownikach wysokich not dla przełożonych w ocenach okresowych albo kasowanie negatywnych ocen na gowork.pl. Spokojnie, moja też zostanie skasowana Mocne strony Biura Informacji Kredytowej: 1. Dobre warunki lokalowe, remont pomieszczeń 2. Wypłata w terminie 3. Dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej 4. Dofinansowanie do karty sportowej 5. Jako benefit dla pracowników firma w ogłoszeniach o pracę często podaje "praca w firmie, która jest głównym źródłem informacji kredytowej w Polsce", nie zaszkodzi więc wymienić tego w mocnych stronach pracodawcy 6. Umowa o pracę lub czasami b2b - można się dogadać 7. Blisko metra 8. Blisko sklepy spożywcze 9. Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych 10. Wdrożona polityka antymobingowa 11. Imprezy integracyjne, konkursy wewnętrzne 12. Alerty BIK za darmo 13. Interesujące rozwiązania technologiczne 14. Produkty zgodne z wartościami BIK - warto zapoznać się ze stroną internetową BIK 15. Możliwość rozwoju własnej asertywności 16. Jeśli Cię zatrudnią to znaczy że naprawdę masz duże kwalifikacje tzn. zatrudniają specyficzny typ osób a. z polecenia, często te osoby się zahaczają do pracy i uciekają na L4, w ciążę, albo odbijają się, w zależności od działu, itp b. bardzo inteligentnych, zaangażowanych i wykwalifikowanych pracowników, którzy jednocześnie są ulegli, nie zgłaszają sprzeciwu i ulegają manipulacji. Kluczowe jest połączenie tych cech. 17. Niektórzy kierownicy są zaangażowani, próbują uczciwie wspierać zespół i dodatkowo wykonywać pracę koncepcyjną, za co duży szacun 18. Niektórzy dyrektorzy mimo natłoku zadań próbują szkolić swoich pracowników lub organizują wewnętrzne doszkalanie. Wszystko zależy jak się trafi. Podsumowując każdy znajdzie w tej firmie coś dla siebie. Najbardziej odnajdą się ci, którzy mają osobowość psychopatyczną i skłonność do wykorzystywania innych. Jeśli nie - nie martw się, firma nauczy Cię szacunku do siebie, do własnego czasu i życia. Problemy zdrowotne spowodowane stresem, nauczą Cię dystansu do firmy i do Ciebie. Moim zdaniem zawsze warto przekonać się osobiście jak się pracuje w danej firmie i wyrobić sobie własne zdanie. Zatrudnij się i sam zbuduj swoją opinię. Sam zapracuj na opinię firmy o Tobie. Powodzenia.

Alicja

Dziękuję za Twój wyczerpujący wpis, prawdopodobnie okaże się on pomocny dla innych użytkowników forum. Jednak chciałabym się odnieść do jednego z Twoich punktów. Komentarze na wątku usuwane są tylko wtedy, gdy nie są przestrzegane w nich zapisy z regulaminu. Akceptujesz go przed każdym dodaniem komentarza, ale dla przypomnienia zapoznaj się z nim ponownie: https://www.gowork.pl/regulamin Ponadto, każdy użytkownik może zgłosić wypowiedź, którą sprawdza administracja i dopiero wtedy może zostać usunięta. Jest to gwarancją tego, że każdy komentarz na forum, nawet jeśli jest negatywny, a nie łamie regulaminu, pozostaje na nim.

Beata

Potwierdzam, Byłam zatrudniona po trzech etapach jako obca. Zapoznałam się z atmosferą i po miesiącu podziękowałam za współpracę.

Beata

Alicja

Hej, chciałabym nawiązać do tych nadgodzin i obowiązków. Skoro jest ich nadmiar to jak pracownicy się z nimi wyrabiają.. Nadgodzin w takim razie musi być sporo. Może warto udać się do szefostwa i porozmawiać na temat powiększenia zespołu co odciążyłoby trochę obecnych pracowników.

Zgadzam się z opinią tutaj przedstawiona

Marzena

Ale, że to aktualne jest czy kiedy Twoje zatrudnienie u nich miało miejsce?

@Były pracownik BIK

Wszystko to prawda, w ostatnim czasie trend pozbywania się długoletnich pracowników i to z kadry kierowniczej, wyciśniecie ich jak cytryny a na koniec zmuszenie do odejścia.

Fajnie Było

Fajni ludzie fajna atmosfera, są minusy i plusy. Niestety najgorzej z układami politycznymi, człowiek chciałby lepiej ale ciężko...

@Fajnie Było

O jakich układach politycznych mówisz? Niestety nic nie jestem w stanie po takim stwierdzeniu wywnioskować bo najzwyczajniej w świecie nic na ten temat nie wiem. Napisałeś, że są plusy i minusy z pracy w firmie. Czy mógłbyś je wymienić?

MamjuzDosyc
@Alicja

Minusy: - BiK to nie ma co ukrywać organizacja nie bójmy się użyć tego słowa zacofana, daleko za nowoczesnymi np. software house'ami, mam na myśli tutaj IT poniewaz to core tej organizacji, ktory dostarcza rozwiazan z ktorych to organizacja zarabia na siebie - nadal korzysta się z rozwiązań przestarzałych, drogich i nierentowanych: bazy danych Oracle, kolejki IBMa, szyny danych - brak dobrych programistów(przychodza tacy ktorych uda sie zrekrutowac, najlepsi juz opuscili nasze szeregi nie mowiac o konsultatntach) , za dużo analityków, oraz głownie niepotrzebne zespoły bazodanowe - nigdzie od wielu lat tak się nie pracuje i przez to ciężko będzie Wam zatrudnić ludzi, którzy będą chcieli pracować razem z Wami, czyli dobre samoorganizujące się zespoły inżynierow, bez project managerów i innych zbędnych stanowisk jak np. bazodanowiec itp. - podejmowanie decyzji za programistow co do uzywania rozwiazan i projektowania systemow (bardzo negatywny impakt na projekt - układ polityczny??) - zbyt wysokie wynagrodzenia na UoP w kontekście posiadanych umiejętności oraz podejścia do pracy, własnego rozwoju. - stara mentalność i przyzwyczajenia, malo robic a duzo zarabiac - kierownikami zespolów programistycznych zostają ludzie bez doświadczenia - np. od baz danych - na siłę używa się technologii oraz w zły sposób, ponieważ ktoś tak odgórnie zarządził - zespół legacy - zespół baz danych, oraz technologia Oracle - na siłę nadal po 20 latach chce się tego tutaj używać i dyktować warunki oraz decyzje architektoniczno - projektowe innym zespołom, co przynosi szkodę dla całego BiK, kolejne setki tysięcy płacenia za licencję, oraz problem z rekrutowaniem nowych programistów bo tak już nie tworzy się systemów na wielką skalę od przynajmniej 15 lat lub więcej. Takie sytuacje demotywują cały zespół oraz spowalniają tempo projektu, rzeczy, które bez bazodanowcow robi sie gdzies indziej w godzine lub mniej tutaj potrafia sie przeciagac do calego dnia lub dluzej, nikt ogarniety z rynku nie przyjdzie do nas pracowac - dział security, ktory nie ma zadnego zrozumienia dla innych, na komputerach bikowych bardzo topornie sie pracuje, brak lokalnego admina, system windows itp, ciagle problemy - ogolnie rzeczy ktore w innych firmach ida sprawnie tutaj ida topornie, a raz nieszczesne bazy danych, dwa zespol legacy, trzy sprzet dostarczany developerom, brak devopsow - kłamstwa zamieszczone w ostaniej ofercie o prace dla programisty: np. DDD/TDD, pair programming itp - jest to ściema Plusy: - wysoka pensja na UoP - mimo ze firma to beton mozna spotkac tutaj fajnych ludzi ktorzy wyrozniaja sie na tle innych - fajne biuro w dobrej lokalizacji - premie polroczne ktore kiedys opiewaly na kilkadziesiat tysiecy zlotych - chec zmian ale nie u wszystkich

MamjuzDosyc
@Alicja

Niestety Alicja to była bardzo szczera odpowiedź. Problemy jakich naważyliście sobie musicie rozwiązać sami.

@MamjuzDosyc

Pensje na UOP wcale nie są wysokie i powoli będzie trzeba uciekać. Biuro tez nie jest wcale takie fajne, jak pierwszy raz tam byłem osobiście to pomyślałem o tym miejscu ze śmierdzi tam trochę (usunięte przez administratora) Jedno piętro maja odrestaurowane a gdzie indziej to taki (usunięte przez administratora)

Edyta

Podstawowa firma zatrudnienia jest Uop, oprócz tego można liczyć na dofinansowanie do karty MultiSport oraz prezent na święta (w moim przypadku to 200zl z ZFŚS plus drobny prezent o wartości ok 50zl).

P

Bardzo proszę osobę pracującą w BIK o kontakt na mail: piotr.sienko89@interia.pl Mam kilka ważnych pytań i być może ciekawą propozycję

e-rzecznik BIK
@P

Zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: kontakt@bik.pl.

Prośba

Dział it

Witajcie Chciałem się podpytać, jak się pracuje w centrali a dokładnie w dziale IT (Wsparcie it/serfujesz desk) Są szanse na rozwój, poznanie nowych rzeczy, wdrażanie własnych pomysłów. Ten dobry angielski aż tak bardzo jest potrzebny? I jak z wynagrodzeniem? Dzieki Markus

Mona

Ciekawe miejsce pracy, na pewno można się nie nudzić, życzliwi i przyjaźni ludzie.

@Mona

W jakim dziale pracujesz? Mogłabyś wymienić plusy i minusy pracy w BIK w Wawie? Czy jest coś co powinien wiedzieć o firmie kandydat, co mogłoby pomóc w procesie rekrutacji?

Edyta

Hej, szukam pracy w obsłudze klienta. Jaki jest zakres obowiązków na tym stanowisku w BIK i czy zatrudniają osoby bez doświadczenia? Z góry dziękuję za informacje,

CandNaJav

Na jakie zarobki może liczyć Senior Java developer w BiK, czy dostanie się umowę o pracę, w jakich technologiach programujecie?

Boat

Czy firma nadal rekrutuje? Na co można liczyć pracując na stanowisku programisty? Jak wygląda rekrutacja.

CzyFir

Czy firma rekrutuje. Słyszałem o bardzo wysokich zarobkach.

Worker
@CzyFir

Zarobki, o których pewnie słyszałeś to były 10 lat temu :) Wtedy to się zgodzę były to bajeczne sumy Teraz stawki nie różnią się od rynkowych, a nawet są mniejsze. Również zawrotne premie obiecywane na rozmowach się skończyły. Większość tłumaczone jest "kryzysem", a część zwykłym widzi mi się, ze strony dyrektorów, którzy szukają oszczędności za co mają większe premie :) Wszystko ładnie jak się opowiedziane, a później zderzenie z betonem...

Czy Biuro Informacji Kredytowej oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Taktru

Są osoby na zleceniu ale raczej w service desku

Zostaw merytoryczną opinię o Biuro Informacji Kredytowej - Warszawa

• Jak się pracuje w Biuro Informacji Kredytowej?

Zobacz opinie na temat firmy Biuro Informacji Kredytowej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Biuro Informacji Kredytowej?

Kandydaci do pracy w Biuro Informacji Kredytowej napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Biuro Informacji Kredytowej
3.5/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Jacka Kaczmarskiego 77A
    02-679 Warszawa