ZNTK Paterek

Paterek

Opinie o ZNTK Paterek

rafcio 2010-03-21 15:00:47
warunki pracy fatalne wystarczy spojzec na ciuchy pracownikow Brygadzisci co niektorzy to wydaje sie ze sa bogami ,ludzi maja za nic... zarobki najnizsza krajowa,niepolecam
robal 2011-02-16 19:06:19
Atmosfera 4/5
Kierownik 0/5
Dyrektor 2/5
Kadry 3/5
BHP 1/5
Wynagrodzenie: średnia stawka na produkcji 10 zł/h brutto
Mińsk Maz. 2013-04-19 19:21:13
Jestem pracownikiem ZNTK Mińsk Maz.
Obecny prezes Paterka nie jaki [usunięte przez moderatora] tak źle zarządzał firmą że ZNTKMM do tej pory ma długi, jest niedofinansowany i nierentownym przedsibiorstwem.
Jego koleżka niejaki Klewek to całkowita pomyłka. Zle podejscie do ludzi i nie zna sie na robocie.
Ogolnie w Paterku macie teraz ludzi ktorzy mysla bardziej o prywacie niz o firmie.
Niemiec 2013-05-09 18:53:11
Zgadzam się z tym, [usunięte przez moderatora] to pomyłki, zatrudnili w dodatku kordynatora i drugiego dyrektorka ( znajomośći ), nie mają zielonego pojęcia o niczym, udają że się znaja, a guwno wiedzą, przyszli tylko sie nachapać, coraz częściej nie ma premii, gonią ludzi bez przerwy, od kiedy są w tym zakładzie jest coraz gorzej
kot 2013-05-09 19:07:24
Witam, pracuję w paterku i mogę powiedzieć tylko tyle że jeszcze troche i ta firma upadnie dzięki Klewkowi, Prezesowi i ich kolega, w zakładzie jest fatalnie, nie ma na nic pieniędzy, ludzie w biurach siedza i się opiepszają, podczas gdy ludzie na hali muszą zasuwać, w dodatku są gonieni i pracuje się tam z wariatami, ci co najwięcej robią to mało zarabiają, piaskarka powinna być zlikwidowana a i tak chodzi, nie polecam
ech 2013-06-01 18:28:07
piszecie o piaskarce i innych bolączkach tej firmy i co to da?tak robią co chcą.w tej firmie to się coś zmieni jak ją zamkną-nie wczesniej!
janusz8 2013-06-18 21:12:17
Drodzy pracownicy Paterka. Jeżeli macie możliwość zmiany pracy to nie wahajcie się. [usunięte przez moderatora] przychodzą tylko aby "zgasić światło"
Nie będą rozwijać firmy tylko pogrążać ją w jeszcze większe długi. Tak zrobili z ZNTK MM i tak będzie i u was.
patras84 2014-02-21 19:10:07
A zna ktos firme KRISMAR ktora tam jest chyba podwykonawca?
patras84 2014-02-24 23:53:09
Ale w jakim sensie oszusci, proponowali mi 15zl na czysto jako spawaczowi ale na umowie mialem najnizsza krajowa, wyplaty 10 i 20 mialy byc , powiedzcie cos wiecej o KRISMARZE
... 2014-02-25 19:30:13
Mi zaproponowali 10,50 brutto jako spawaczowi i mialem najnizsza krajowa.. A wogole tam nie spawalem a robilem pol roku.. W firmie krismair pracuja ludzie z calej Polski nawet z Ukrainy jest paru robia po 12scie godzin(usunięte przez administratora)na miesiac gpowinni dostac wyplaty 3600zl a dostaja po 1500zl bo nie maja pieniedzy zeby wyplacic.. Nie ma za duzo co gadac o tej firmie(usunięte przez administratora)
S. 2014-04-25 00:23:52
To ciekawe, ja pracuję w KRISMARZE od 7 miesięcy i kasę mam na czas.
Trzeba umieć spawać nie pić na kwaterze i jest ok. Tylko pracownicy ZNTK Paterek
cały czas rzucają kłody pod nogi.
Pracownik ZNTK Paterek S.A. 2014-06-15 18:53:53
Pracuje w tej firmie wiele lat...jak to w zyciu..wiele rzeczy mi sie nie podoba...i jak to moi przedmowcy napisali że to fatalna firma....tak...jezeli ta zła firma od ponad 30 lat zawsze co miesiąc placi pensje...jeżeli ta frma..od ponad 30 lat zawsze placi zusy...premie...zima daje darmowe zupy regeneracyjne...latem zimne napoje...do pracy pracownicy maja ok. 15 min spacerkiem....to ja juz niczego nie rozumiem...porozmawiajcie jak sie pracuje w innych firmach..np w bydgoskiej pesie...niby europejska firma....a wewnetrznie czlowiek tam nie wiele znaczy...wiec wszyscy ktorzy tam pracowaliscie..i nadal pracujecie.....zmiencie zaklad...i znow zaczniecie zycie marudera..pozdrawiam ..maruderow bez szacunku:)
yttynaad 2014-07-10 11:17:38
niczego poza opierdalaniem sie i piciem kawy sie tam nie nauczysz do tego niskie premie i zarobki, nie polecam.
spawacz 2014-07-24 09:46:00
jednak jak był dyrektor tajkowski który znał sie na swojej pracy bo zaczynał ja ponad 30 lat temu w firmie makrum i pracpował od początku w zntk przeszedł wszystkie szczeble zaczynał od mistrza krajalni znał sie na rysunkach robocie i wykazywał sie typowo techniczna jak i praktyczną wiedzą . nie był osobą wsadzoną po znajomości na jakies stanowisko.
robota szła całkiem inaczej oni mysleli o zakładzie a nie o prywatach.
i mieli całkiem inne podejscie do ludzi do spawaczy serdeczne co dziennie robił obchod po chali witał sie z pracownikami .
szło z nim załatwic urlop opiekę zgodę na wyjazd w ciezszych czasach do niemiec czy gdzies puszczał nas na urlopy bezpłatne załatwiał podwyzszki małe bo małe ale załatwiał.
teraz zapomnijcie o podwyzszkach o miłym usmiechu wasatego dyrektora o urlopie bezpłatnym teraz tylko szukaja powodu tylko zeby zwolnic obciązyć za byle co.

Panie były dyrektorze serdecznie pana pozdrawiamy i zyczymy sukcesów w dalszym zyciu zawodowym.
ROZCZAROWANY 2014-10-15 15:23:08
firma stoi bardzo dobrze dlatego pieniędzy na premie ostatnio wystarcza tylko dla tak zwanej góry. pracownicy fizyczni za ostatni miesiąc mimo obiecanych płatnych nadgodzin nie zobaczyli ich bo zakład ma problemy finansowe. układy dyrektora K. z firmą KRISMAR też są nie jasne. Cóż zakład pewnie nie długo zostanie zamknięty a dyrekcja przeniesie się pewnie do Częstochowy co podobno bardzo podkreśla dyrektor na spotkaniach mistrzów i brygadzistów. TAKA JEST POLSKA TU MOŻNA PRZEJĄĆ STERY FIRMY A POTEM JA ROZPIER....IĆ. POSZUKAJCIE TAKICH CIEKAWOSTEK W INTERNECIE.
pracownik 2014-11-11 20:09:47
Kolesi ostro
jakieś firmy podwykonawców
bez sprzętu .z pracownikami co im się wszystko klei do rak
kolesie pana kle.....
szok
ib 2014-11-27 12:25:10
no to po firmie spółki spółeczki
zwolnienia tak robione zeby nie grupowo bo po co dac odprawy
płac i kasy brak
j 2014-12-02 07:10:29
gdzie jest inspekcja pracy
jacw 2014-12-13 20:02:11
Ktoś pisał o tajkowskim
ładne lody kręcił z synkiem z pomu
oni robili z materiału zntk i nikt nic nie wiedział
a synek nowa chat fajny samochód
nieźle kradli
i ty mu życzysz powodzenia?
spawaczyk 2014-12-18 15:36:35
Placi co miesiac? Bo musi... Odprowadza ZUS? Bo musi... Daje zupy i wode? Bo musi... Malo tego, wyplaca "talony" z socjalnego, bo tez musi. Co robi czego nie musi - NIC!

Powiedzmy cos wiecej o tym co napisales...
Powiedzmy ile placi. Z okolo 10 letnim stazem mam 12/h minus podatek i to jest taka srednia zarobkow na produkcji. Ile to jest wiecej o tego ile firma MUSI zaplaci?
Zupy powiadasz w poprzednim okresie zimowym pracownikom na hali produkcyjnej przyznano je lacznie moze przez 1 miesiac - WOW! Powiedzmy wiecej, temperatura na hali w zimnym okresie (okolo 4 miesiace) zadko przekracza 10 stopni, a czesro spada do 0. Jednak wszyscy wiedza ze na halach produkcyjnych nie powinna byc nizsza niz 14!
Piszesz, ze firma odprowadza ZUS? Mamy byc jej za to wdzieczni? Niech ta firma bedzie wdzieczna ludzia na gilotynie (i nie tylko) ze za 9 zlotych minuscpodatek przerzucaja tony blach!

Masz jeszcze jakies superlatywy w zanadrzu? Nie wiem na jakim dziale pracujesz ale napewno nie na produkcji... Jurek czy Waldek? Bo komentarz mi was przypomina...

Krew mnie zalala jak czytam Twoj komentarz!
spawacz 25 letnim stazem 2015-01-09 17:26:00
zawsze było robione z materiału zntk bo lubaszcz był tylko podwykonawcą zlecen zntk na które zgode wyrazał zarzad pan prezes .
lubaszcz zawsze robił z materiału zntk . lubaszcz otrzymywał zapłate tylko za usługe spawania i transport a piaskowanie zakup materiału malowanie i cynkowanie zawsze było po stronie zntk osle .
wynika to z tego ze zntk jako duzy zakład miał rabaty na zakup materiału w hucie . a pan tajkowski był super jako fachowiec i człowiek.
choc teraz sobie zobacz jaka pensje maja dyrektorzy auta słuzbowe oraz mieszkania w paterku bo obecny zarzad jest z pod warszawy.

widzales kiedys pana t w aucie słuzbowym
mieszkaniu słuzbowym
i wogóle nie .
chyba ich nie znaszz a głupoty człowieku piszesz chyba ci podpadł .
jednak my wiemy ile mu zawdzieczamy w trudnych czasach mu i giminskiemu.

a (usunięte przez administratora) no cóz ciezka i za kredytyt na 30 lat dom wybudował a ze na auto starczyło to znaczy ze dobrze zarzadza.
janek 2015-01-13 11:00:26
Co teraz firma juz padła czy padapodobno mówią ze ma ich wykupic Tatra wagonika z Słowacji z Popradu. Ale to i tak smierdzi ta cala akcja. To tylko zmiana zarządu pewnie taki myk podatkowi finansowy. Czy Ktos to może potwierdzić bo my ludzie hali nie wiemy co będzie z nami.
sprzedany 2015-01-14 12:17:09
jez 2015-01-20 09:01:55
byli nowi staży kupcy zntku
spawacz 2015-02-20 14:25:09
zakład sprzedany
byli helichopterem
prezes odwołany i prokurent pan sławek k tez
boze boze co z nami bedzie
zenon 2015-03-02 14:07:46
ktos pisał o panu taj.............
robili z materiału zntk to prawda
ale fakturowali jak za swój
pamietasz jak sie młody tajk......ten z lubaszcza panoszył po zakladzie???
kto brał najlepsze zlecenia???
my czy pom lubaszcz?
pamietasz afere z blachami????
dom i suepr auto ma młody a nie pisalismy o starym tajk.....
chociaz lody krecili obaj
i to DUZZZZZZZZZZEEEEEEEEEEEEEEEE
magazynier 2015-03-05 12:24:17
pamietam te czasy
złote czasy dla panów taj....
a zwałszcza dla tego cwaniaczka z lubaszcza
miło się pracowało na materiale z znkt a kase brało jak za swój
złodz..........
co z tego ze starty tajk.....znał sie na robocie
wałki miał lepiej opanowane........
jacek 2015-04-10 11:21:20
ale was wali lepszego dyrektora w zntk nie było i nie bedzie juz .
mam info ile zarabiał taj a ile nowy dyrektor ma trzy koma 1 raza wiekszą niz stary zarząd pan kaczy i taj mieli po 6 tys nowi maja po 17 główny 22 tys.
to sa dopiero wałki rozwalanie firmy branie słabych zlecen i wprowadzenie firmy krismar do zntku litwinów i ukrainców.
teraz bedzie tylko lepiej w "" bo teraz zarzad ma chyba 6 dyrektórów i kazdy bierze po grubo ponad 20tys zł
to czego wy taj zazdroscicie ze 30 lat robił w zntk i zaczynał od krajalni ze był majstrem kierownikiem zastepca i potem dyrektorem.
odszedł bo zostali zwolnieni decyzja nowego prezesa odszedł z panem kaczy i kierna.
a nie za przekrety wałki widelce i szklanki jak pisza jacys debile.
jezeli macie jakies dziwne podejrzenia dajcie sprawe na prokurature jezeli wiecie trzeba doniesc .
ludzie jak mozna krecic na materiale gdzie w jednej i 2 firmie sa działy zakupów i działy ksiegowosci i rozliczen zlecen i to w kazdym po 5 osob co byli w zmowie ja kradło 25 ludzi zastanówcie sie.
pewnie sami z zntk wynosicie farbe łozyska miedz i owijacie sie kablami .
zycze wam idzcie na studia potem na magisterke potem zacznijcie pracowac jak i oni moze po 25 latach tez dojdziecie do tego co oni.
afera z blacha była ale to inne nazwiska i kwota na 35 tys to chyba smieszne co jak za 30 tys kupic 2 domy i takie fury.

pozdrawiam was.
pomyslcie co piszescie
nam pan t bardzo pomógł i napewno nie chodził sie z nami kompac nie patrzył czy jeszcze pijemy kawe i nie obciazał nas za straty.
teraz to dopiero pijemy kawe po kontach chowamy ja w szafkach w czasie sniadania siedzimy jak krety po ciemku az ktos sie zabije bo wpadnie do kanału i skreci kark.
wtedy nagle pan klew zapali swiatło.
z tego co wiem to pan t ma problemy przez jakis wypadek w zakładzie w którym juz nie pracował a ciagaja chłopa. przeciez ten pracownik co pracował chyba na tokarni to był pod wpływem i robił bez osłon.

jacek 2015-04-10 11:22:56
ale was wali lepszego dyrektora w zntk nie było i nie bedzie juz .
a nie za przekrety wałki widelce i szklanki jak pisza jacys debile.
pewnie sami z zntk wynosicie farbe łozyska miedz i owijacie sie kablami .

pozdrawiam was.
pomyslcie co piszescie
wtedy nagle pan klew zapali swiatło.

jacek 2015-04-10 11:27:34
zakład sprzedany
byli helichopterem
prezes odwołany i prokurent pan sławek k tez
boze boze co z nami bedzie
ktos inny 2015-04-10 11:28:53
jeszcze w tym zntku nie dosc ze nie płaca to jeszcze rózne códa robia to teraz juz tam jest słowackie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] rozbiorą jak swoje.
razem z panem bielajew
gapa 2015-04-10 11:36:52
a ja tam spawam i mnie słowacy nie obchodza nie rozkradna całe ja narazie spawam a jak zabraknie kasy na elektrody to sie zwolnie i pójde do małspawu to jest dopiero firma płaca nie krecca wałków i sa mili tam pojde niech sie tylko zntk rozwali pozdrawiam gapa.
jarecy 2015-05-04 20:14:38
jak sie pracuje u nowych szefów?pewnie jest lepiej ,mam nadzieje ze odcieli tego kretacza kle...od decyzji bo tej człowiek ciagnie was na dno,ja na szczescie juz nie musze sie tym denerwoawac, tylko mało mało , norma nie wyrobiona
zle sie pracowało
Pracownik 2016-01-05 17:09:17
Zntk najlepsze zarobki w okolicy nawed 9,50 brutto czyli na rękę nawed najniższej niema a atmosfera super dzikusy i nic więcej brygadzisci dbają o swoje [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ty się nie liczysz masz robić i koniec a kierownik pierwsza klasa na niczym się niezna wogole płakać i uciekać z tego syfu
Pracownik 2016-03-10 22:59:27
Jeżeli nie znasz sytuacji firmy to sje lepiej nie udzielaj jak przyjda tacy gowniarze co nie wiedza co to praca tylko najlepiej SMS im wychodzą a za to nikt wyplaty nie dostanie macie narabane w glowach. Ktos cos powie i od razu plotka leci na cala firmę. Może sytuacja nie jest najlepsza ale firma stara sie funkcjonować i chociaz po części starają sie wszyscy to nadrobic i naprawic a jezeli ktos nie chce tam rabac i ma zamiar tylko d**** obrabiac na forum bo nie na odwagi powiedziec wprost to juz wasz problem. Lepiej sie zastanowcie co gadacie.
ktoś 2016-03-11 11:15:31
Nadrobić straty powstałe na wskutek złego gospodarowania kadry zarządzającej?
Dlaczego to ten zwykły pracownik ma być wszystkiemu winny i odpowiadać za błędy innych? Co powiesz dzieciom w domu? Że przez najbliższe dwa czy ile tam lat będą jadły chleb ze smalcem bo tatuś jest samarytaninem i będzie pracować za najniższą krajową dla dobra firmy. Gdy w tym czasie prezesi i dyrektorzy dalej będą pławić się w luksusach i się z ciebie śmiać. To właśnie przez takich ludzi jak Ty w tym zakładzie i całym kraju jest tak jak jest.Pewnie zostało Ci niewiele do emerytury i będziesz trzymał się rękoma i nogami żeby jakoś przetrwać,ale są jeszcze młodzi ludzie z małymi dziećmi na utrzymaniu. Postaw się w ich sytuacji i później się wypowiadaj.
jasiu 2016-04-07 11:50:53
Prawda jest taka ze faktycznie ostatnio bardzo zle kadra zarządzął kiedys było 2 dyrektórów i starczyło teraz jest ich od cholery i może wiecej kazdy dział ma prawie po 2 dyrektórów zaopatrzenie marketing produkcja i pełno jakis doradców specjalistów i innych osób zarzadzajacych a ludzie ida juz chyba rok bez premi ani niczego zarobki małe sytuacja miedzy ludzka okropna sami podpindalacze i przydupasy. Gdy pozmieniano kierownictwo np u elektrykach i tm i zaopatrzeniu odrazu kilka osób sie uspokoiło ale i pojawili sie tacy co latają i poprostu uprzejmie donoszą i sie podlizują. Gdybym nie znał tych ludzi 20 lat powiedziałbym ze to całkiem inne osoby.
Teraz zakład jest w tak opłakanej sytuacji pozostawiony prez pana Dyrektora K...... z nakła i Pana dyrektora Kle..... ze szok podobno zostali wywaleni z zakładu bez odpraw ani nic mimo tego zostawili po sobie ponad 10 mln długu gdzies tam cos wyciągnietego nie obrazajac nikogo ani posadzajac bo to są oczywiscie "przypuszczenia" ha ha ha panowie tak nie wolno.
Co z pracownikami co z ich rodzinami. Przecież pan k..... chodzi mieszka w nakle jakim trzeba byc człowiekiem albo i nie człowiekiem zeby móc patrzec tym osobom w oczy swoim byłym pracownikom. skonczyło sie robienie długów jezdzenie dzipami kupowanie paliwa za zakłodwe wyjazdy delegacje wczasy.
Teraz przyszło prawdziwe zycie i trza jezdzic małym koreanskim cooooltem.
... 2016-05-20 22:48:12
Pracowałem tam, prawie 3 lata.Starałem się, zapieprzałem za 2. Zacząłem od tzw. DHCzek, później wózki, podwozia, 2 lata na przygotowaniu u Maliny, na koniec 2 miesiące na zaworowni. warunki były, jakie były, ale nie było dobrze. Ludzie z którymi pracowałem byli super. wracając do zaczętego wątku, po prawie 3 latach starania sie, prób bycia docenionym, dalej robiłem za najniższą. Do czasu aż zmieniłem pracę. Po tym czasie nie żałuję tylko i wyłącznie tego, czego przez te niecałe 3 lata się nauczyłem
...P.P. 2016-05-20 23:28:07
I to nie tak, jak wygląda, że się żale czy coś. Chcę tylko ostrzec tych, którzy chcą zacząć pracę w ZNTK Paterek. Nie starajcie się. Nie wychylajcie się. Nie róbcie tak jak ja, nie myślcie, że nadgorliwość sie wam opłaci, nie w tej firmie, wiem, bo sam tak próbowałem sobie tym zasłużyć, na coś lepszego. No chyba, że cos się zminiło od lipca 2015
...P.P. 2016-05-20 23:38:06
zacząłęm tam pracować zaraz po szkole, nigdy się nie opieprzałem, miałem jakieś poczucie tego, że robie to dla dobra firmy, a co za tym idzie, reszty pracowników, którzy na to zasłużyli, bo zapieprzali równie ciężko. fakt, zdarzają się takie "przypadki" o których wspominasz, ale są zaraz ganieni przez współpracowników, albo mistrzów. Najwazniejsze jest to, że ludzi, którzy ciężo [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wykazują się tylko i wyłacznie po to, zeby wyrobic premie dla zakładowej "elity", samemu nie majac z tego korzysci, sie nie docenia
ho 2016-06-23 17:33:31
pojawiły się.Premia motywacyjna jest,ale za byle co jest zabierana lub obcinana.jedni dostają parę groszy,a przydu..pasy nawet po kilka stówek.
xxx.... 2016-10-23 20:34:06
Witam serdecznie

W Paterku zostawilem 7 lat mojego zycia . Zatrudniajac sie w tej firmie na poczatku zarabialem najnizsza krajowa, po tym okresie wszedlem na tak zwany Akord , po czym czlowiek wiedzial za co robi placono nam od wykonanej roboty i naprawde byly to dobre pieniadze. Jak wspominam Paterek ? Mozecie sie ze mnie smiac ale to byly najlepsze lata mojej pracy . Swietna atmosfera, duza brygada, duzo mlodych ludzi w podobnym wieku. Robilo sie naprawde przyjemnie i chialo sie chodzic do tej pracy :) . Jednak po jakims czasie wszystko co dobre zaczelo sie konczyc , pensje malaly z miesiaca na miesiac , ludzie sie wykruszali po 7 latach i ja sie wykruszylem :) pracowalem w prawie wszystkich Brygadach , w jednych czulem sie lepiej w drugich gorzej . Czy polecam ten zaklad ? Jak ktos chce pracowac i zaczc w ogole przygode z praca to jest ok gdzies trzeba wystartowac , ale nie jest to praca przy ktorej ssie dorobisz czegokolwiek , rynek jest jaki jest i nic na to nie poradzimy . Pozdrawiam Wszystkich chopakow z mojej pierwszej Brygady "NYGUSA" oraz Chlopakow z Piaskarki !!!
Zostaw swoją opinię o ZNTK Paterek - Paterek
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZNTK Paterek