Opinie o POLBUS PKS w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy POLBUS PKS. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w POLBUS PKS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o POLBUS PKS w Wrocław

Dusia Nowy wpis

Czytałam, że firma daje możliwość pracy dorywczej. Świetnie się składa bo akurat mąż planuje podjąć coś dodatkowego. Chodzi o kierowców na autobusy. Pracuje ktoś w takim systemie? Ktoś przede mną pytał o stawki na umowę zlecenie ale chętnych na odpowiedź nie było. W 2024 r jaka to kwota netto godzinowa? Będę miał to szczęście i się dowiem? :)

Julka Nowy wpis

Kierowca przyjechal na czas w -11°C :) podroz bardzo bezpieczna i szybka pomimo przeszkod na drodze nawet muzyczka bardzo mi sie spodobala:), kierowca sluchal Marka Grechuty- czyli bardzo dobrego repertuaru jesli chodzi o muzyke polska jedym zdaniem no luks nie ma lipy oceniam 10/10???????? Polecam Julia Koguciuk

Ciekawe, co kierowca na tego typu tekst? A nie są skorzy, by tu wyjaśniać kulisy swojego zatrudnienia. Choć pracodawca na stronie internetowej zaznacza, że mają zamiar zatrudnić kierowców autobusów z Wrocławia, Namysłowa, Sobótki, Oleśnicy i okolic. Co do charakteru pracy, to jest ponoć wybór zadań – od komunikacji regularnej, przewozów pracowniczych, szkolnych, po turystykę krajową i zagraniczną. Za atrakcyjne wynagrodzenie z premią. No to, kto wie za co ta prania i w jakiej wysokości, a także, ile dają podstawy?

Takich aktualnych opinii na temat pracy kierowców jak na lekarstwo w wątku. Szkoda bo dostępna jest oferta pracy i myślałem, że czegoś konkretnie się dowiem. Jak ze stanami faktycznymi aut? Widziałem opinie, że są i takie bez klimy, ale dodane to było ładny czas temu. Firma inwestowała coś w autobusy? Ile jest podstawy za pracę na cały etat na UoP i czy grafik faktycznie jest elastyczny?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie POLBUS PKS? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
kev

Jaka jest stawka za godzinę na umowie zlecenie lub b2b? Niebawem będę miał prawo jazdy kat D :)

Kwadratura_Koła

Tak adminie, znamy i opisujemy, od "podszewki". Jeżeli chcesz poznać "atmosferę pracy w firmie od strony kierowniczej" to poczytaj :-) Podobnoż relacje między ludzkie są ważne, tak mówią. W Dobrych firmach Kadra Kierownicza jest na wysokim poziomie i firma jest rozpoznawalna oraz przyszłościowo - rozwojowa. Natomiast nie tu. Niestety dziwne teorie, prowadzenie firmy oraz "dowodzenie" idzie w niewłaściwym kierunku. Profil firmy powinien mimo wszystko taki być, gdyż służą ludziom na co dzień wożąc masy z miejsca A do miejsca B, więc powinno to wzbudzać szczególne zaufanie... Na przykładzie biurkowym, kierownik Anny, której wydaje się że jest dobra w tym, co robi i robi to "dobrze", niestety tak nie jest. Zmienność nastrojów, nieszczerość , samouwielbienie jest norma i daleko odbiega od zdrowych relacji pomiędzy Pracodawca - Pracownik. Przykre jest to, że Szefostwo toleruje takie zagrywki i chyba daje ciche zezwolenie na tego typu zachowania... Słabe to i nie prowadzi do dobrej opinii o firmie. Wielkim, wydaje się, że są lepsi od tych mniej wielkich ;p Jak mawiał klasyk: "Ubodzy maili Ludzie śnią o wielkim cudzie, ubodzy Ludzie Wielcy - o małej butelce...". Mądrość mierzona jest na wiele sposobów, więc mądrzy zapewne przyznają rację i zamiast dać się zgnoić egoistom na poziomie takich "kierowników", wolą zdrowsze relacje, bez chamstwa w zakładce "Profil kandydata". Życzymy powodzenia tej Pani w dalszych sukcesach "prowadzenia biura" z zza biurka oraz Szanownemu Zarządowi. Działajcie tak dalej, to na pewno daleko zajedziecie... Pustym autobusem, donikąd..................... B-)))

Zuzia
@Kwadratura_Koła

Oprócz przykładów biurkowych i kierowniczych, które przytaczasz, orientujesz się w temacie pracy kierowców? Mąż myśli nad pracą i zaintrygował nas twój komentarz. Może znasz stawki wynagrodzeń?

Figgi

Ostatnie podwyżki są jak gwóźdź do trumny ludzie zacznijcie coś robić bo nie będzie nas stać na dojazdy

Krystyna
@Figgi

Nie bardzo rozumiem. Podwyżki wynagrodzeń? Czy cen? Piszesz jako klient czy jako pracownik? Ogólnie to byłabym wdzięczna jak y ktoś dał znać na jakiej umowie jest praca?

karo

polbus dowiózł mnie bezpiecznie z sienny do Wrocławia, aczkolwiek trudno było się dogadać z panią z infolinii, dopiero dyspozytor pomógł ogarnąć sytuacje i powiedział z którego miejsca dokładnie startuje autobus.

Świadek

Właśnie minęliśmy busa na autostradzie w niemczech, kierowca z autem pełnym ludzi pisał smasa nie zdając sobie sprawy że odpowiada że życie pasażerów i ludzi w których wjedzie. Żałosne jakich matołów zatrudnia ta firma.

Halina
@Świadek

Spoko, że o tym piszesz, jak będzie im zależało wezmą datę i godzinę i w firmie upomną gościa, może to coś poprawi. Ile mandatu idzie za coś takiego dostać??

Były Pracownik

Pracowałem w firmie PKS POLBUS Wrocław w Oleśnicy. Zostałem zwolniony przez byłego prezesa Krzysztofa B. Po paru miesiącach wróciłem do pracy za nowego prezesa. Zostałem zwolniony przez pana Dyrektora Pawła M. Nie podobał mu się mój styl jazdy. Zaczynałem w roku 2018 od stawki 14,20złbrutto plus 15procent premii w 2019 roku 16zł brutto plus 15procet premii. Premia uzależniona jest od humoru dyrektora Pawła M. Prawda jest taka że jak umiesz donosić pijesz wódkę kradniesz będziesz pracował w POLBUSIE. Poszedłem do Firmy MOBILIS Odział Wrocław zarabiam 3400 - 3600zł netto za nominał godzin. Dlatego zastanów się zanim pójdziesz pracować do firmy POLBUS. Pracownicy Amazon zarabiają 22,50brutto plus premia. Więc przemyśl sobie. Autobusy na trasie Oleśnica Wrocław bez Klimy w Większości. Jak będziesz umiał kapować to będziesz jeździł autobusem z Klimą jak nie to starym Trampem. Planowanie z dnia na dzień nie można sobie nic zaplanować. DLATEGO BRACIE ZANIM ZŁOŻYSZ PODNIE DO POLBUSU TO POMYŚŁ DWA RAZY.

Fred
@Były Pracownik

I z mobilisa cie zwolnili i z mpk i został ci już tylko jeden przewoźnik p. Sylwestrze (usunięte przez administratora) później nikt już cie nie zatrudni na Dolnym Śląsku bo wszyscy Cię znają i wiedzą czym pachniesz. A kolejnemu twojemu pracodawcy proponuję aby przed zatrudnieniem skierował cie na wnikliwe badania psychologiczne.

Halina
@Były Pracownik

Super, że ktoś w końcu zdradził jakiekolwiek stawki tak otwarcie, bo nigdy się dopytać tutaj ludzi o to nie mogę. Czyli widzisz nawet spoko stykło, chociaż znasz kwotę brutto na 2019 to ciekawe jak w 2022 mają, ktoś się orientuje i poda takie same konkrety?

Ok

Masakra cały czas sa spóźnienia nawet do godziny nie pozdrawiam ludzi tu pracujących

fałwk

ile dostaje si e w polbusie na święta karpiowego , mi mówił kier z Namy że dużo mogę się dowiedzieć ile?

emeryt polbus

W obecnej sytuacji POLBUS jest firmą korzystną dla pracownika jak ktoś chce zarobić to zarobi ale musi pracować po godzinach ale jest taka możliwość stawka może nie jest za wysoka ale do tego dochodzi premia do 25 procent za nadgodziny są setki i piedziesiątki za soboty i niedziele dodatki za przewozy zakladowe, szkolne dodatki nocne, fundusze socjalne na święta na wczasy, płace są wypłacane terminowe i wszystko na stole ZUS jest płacony od faktycznych zarobków nie tak jak w innych firmach od minimalnej . w polbusie jest wszystko legalne i nie ma kierowcy który zarabia poniżej 4000netto a ci co pracują więcej to mają 6000 i wiecej . Ci co chcą pracować w polbusie proszę nigdy nie sugerować się opiniami kierowców bo oni kłamią nie wszystcy ale większość bo oni nie chcą żeby nowi kierowcy przychodzili jak wam ci tak narzekają to poproscie im o pokazanie PIT ZA OSTATNI ROK I TEMAT SIĘ URWIE KTO CHCE SIĘ ZATRUDNIĆ W W POLBUSIE TO NIECH SPRÓBUJE A PÓZNIEJ OCENI moim zdaniem warto bo pózniej jako emeryci bedziecie miec wieksze emerytury to samo z zasiłkami chorobowymi gdybyście zachorowali . POLBUS JEST FIRMĄ GODNĄ POLECENIA .

zbyszwk
@emeryt polbus

czy mógł by pan skanować swój odciek z pracy z pensji i ukazać z zamazanym nazwiskiem oczywiście tylko niech pan nie pisze za nie dostajecie ? żadnych papierów

ci
@emeryt polbus

większość z nas domysla się kto za tym stoi oglądaliście ''stawke wiekszą niż życie; znacie te powiedzenie B nie zemną te numery

Ktoś

Cały czas się spóźniają . Nie polecam !????

@Ktoś

14 sierpnia wracając z Chorwacji autokar z Polbus ZS529KP byłam świadkiem jak pan kierowca który próbował przejechać pasem awaryjnym na przejściu granicznym że Słowenią gdzie były straszne korki i mógł się zmieści wypuścił pijanych pasażerów którzy zmuszali kierowców do zjeżdżania nim do środka aby pan kierowca mógł przejechać waląc pięścią po szybach ubliżając ludziom brawo kierowco myślę że myślę że długo nie pojeździsz(usunięte przez administratora)

Pablo

Pytanie do kierowcow jeżdżących pracowniczymi na strefy. Ile wam płacą? Jaka umowa?

Rozczarowany

Z rodem PRL-u, zarobki jak na kasie w sklepach z logo owadem lub płazem, odpowiedzialność wysoka a godność do pracownika na poziomie 0

Aleksandra

Witam, moglibyście napisać, jak oceniacie ceny biletów, jakie oferuje Polbus PKS z Wrocławia? Często można znaleźć jakieś promocje? Obecnie istnieje wiele konkurencyjnych firm, więc bardzo bym chciała się dowiedzieć, jak ta konkretna wypada na tle innych. Z góry dziękuję.

ModnaFranka

Wczorajszy kurs z Wrocławia do Sobótki po godzinie 11.00 - rewelacja. Kierowca przemiły, autobus czysty. Oby więcej takich przejazdów !!!

emeryt polbus

godziny zależy jak się umówisz z planistą nie jest żle czasami trzeba robić godziny ale jak poprosisz to bedziesz robił mniej na ogół kierowcy na pokoju drą mordy co ja tak długo robię a za chwilę dyskretnie dzwonią do planistek prosze mi dać wiecej godzin jak ktoś chce zarobić a jesteś w dołku finasowym to ci dadzą zarobić na soboty niedziele są chętni nie tak dawno niektórzy pracowali wszystkie soboty i niedziele ale za to dużo zarabiali jak się zatrudnisz w W POLBUSIE unikaj zbyt bliskich kontaktów z kierowcami bardzo dużo jest patologii rodem z PRL DUŻO JEST ZŁODZIEJI jak chcesz spokojnie pracować dawaj wszystkim bilety i nie kradnij paliwa a pracować będziesz spokojnie w POLBUSIE JEST TAK ze ty za bilety cię mogą zwolnić od razu a są takie (usunięte przez administratora) że są wciąż łapani przez rewizorów za kradzieże biletów to są nagradzani dostawali podwyżkę i dostawali lepsze autobusy ale na dzień dzisiejszy jak chcesz zarobić w POLBUSIE to nie musisz kraść pracować i jak najmniej kontaktów z kierowcami bo Cię sprzedadzą nawet nie będziesz wiedział kiedy dlatego że ci kierowwcy są nieudacznikami życiowymi nic nie umieją poza jazdą autobusem i kradzieżą

Marina

@emeryt polbus czyli nadgodziny w pełni dobrowolne?

Zostaw merytoryczną opinię o POLBUS PKS - Wrocław

• Jak się pracuje w POLBUS PKS?

Zobacz opinie na temat firmy POLBUS PKS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042