logo Marcpol S.A.

Marcpol S.A.

Opinie o Marcpol S.A.

Bravo_ty 2015-11-18 13:51:28
Pełna racja, cos o tym wiem:-)
Brawo JA 2015-11-18 16:43:04
Widać, że wynajęty pijarowiec nie ma pojęcia o tym co się dzieje i co się działo w tej upadającej firmie. Otóż jeśli to tacy jak ja nie nadawali się do pracy, bo byliśmy leniwi to dlaczego my którzy odeszliśmy z tej śmiesznej firmy robimy kariery w innych firmach o zasięgu europejskim, a z większością marcpol rozstał się z art.52. czyli dyscyplinarne zwolnienie??? Dlaczego inne koncerny zabiegały o to żeby nas zatrudnić ku chwale i rozwojowi tych organizacji, a teraz marcpol ma z nami problem w sądzie pracy bo raz za razem wygrywamy swoje sprawy i jeszcze marcpol płaci nam odszkodowania :-) To chyba nie wiesz zbyt wiele o tej firmie bo pracowici i lojalni to według ciebie pewnie tacy którzy odpowiednio korzystają z wazeliny, bo o ile się nie mylę to ostatnio pozbywacie się wielu długoletnich pracowników. Co do Pani V-ce Prezes to prostując twoją wypowiedź - nie została zwolniona bo o ile mi wiadomo dalej jest pracownikiem marcpol bo jej stosunek pracy nie ustał więc nie wpisuj fałszywych informacji bo za pomówienia może cię spotkać zasłużona kara. Każdy myślący i inteligentny człowiek nie da się nabrać na te oszczerstwa bo nie ma żadnego wyroku w sądzie i to akurat można sobie sprawdzić. Właśnie tacy ludzie jak ty, piszący takie brednie spowodowali że grupa osób o wysokich kwalifikacjach menedżerskich, z ogromnym zaangażowaniem i kompetencjami znalazła pracę w innych firmach bo nie dali się besztać i gnoić w tej niby firmie. Ty zapewne zaliczasz się do używających potężnej dawki wazeliny i trwasz dalej w tym co się tam dzieje bo tak ci wygodnie.
hehhhh... 2015-11-18 20:31:28
Atakujesz agresywnie czyli znaczy że mam rację. Ciężko jest się przyznać.... Że niby pomówienia? Heh... Mało jesz i mało wiesz o takich firmach. Że niby kwalifikacje menadżerskie...dobre...że biją się o ciebie....ha....dobre...chyba w zatrudniaku. Tylko współczuć ale bezrobotni tak mają. Nudy doskwierają.
brawo ty 2015-11-18 20:48:12
Racja. Ja pracuje jako magazynier, kasjerka i sprzedawca. Nie przeszkadza mi to bo po prostu robię swoje. Co będzie dalej... Nie wiem ale życzę prezesowi dużo cierpliwości i wytrwania w dążeniu do polepszania sytuacji tej firmy na rynku.
Brawo JA 2015-11-19 07:59:39
Ja atakuję agresywnie? Ale, że niby w którym fragmencie mojego postu? Ja jedynie prostuję fakty tak żeby każdy miał świadomość co się dzieje i jak się traktuje ludzi w tej firmie. Zatem kolejny fakt - to w jaki sposób właściciel potraktował wieloletnią pracownicę z Centrali która dbała o firmę jak o swoją zakrawa na skandal. Kobieta otworzyła większość sklepów, nadzorowała wszystko co do niej należało, a na koniec tuż przed emeryturą najpierw dostała w policzek bo zabrano jej część wynagrodzenia, potem odebrano jej samochód który swego czasu otrzymała do korzystania z niego za swoje poświęcenie i ciężką pracę dla firmy, następnie na koniec jakby wszystkiego było mało zmieniono jej stanowisko z dyrektora na specjalistę - czy to jest ta dobra strona tej firmy? Takich faktów jest więcej i chętnie wiele osób się nimi podzieli z innymi.
brawo ty 2015-11-19 09:01:49
Nie musisz nikogo uświadamiać bo wszyscy to wiedzą. Masz problem z urażoną dumą. Pracuj gdzie pracujesz i ciesz się życiem i zdrowiem swoim i twoich najbliższych. W każdej firmie są problemy mniejsze i czasami większe i trzeba to uszanować i żyć swoim życiem a nie firmy. Dbaj o posadkę którą teraz piastujesz bo nigdy nic nie wiadomo. Może i tu coś się wydarzy...... Pozdro, buziaki, papatki i bez odbioru.
Bylynaszczescie 2015-11-19 13:12:11
Brawo Ty i brawo ja, po co te dyskusje i spory. Firma ma jednego właściciela, ktory jednocześnie ja zarządza, wiec moze i robi co mu sie podoba, jego prawo, jego pieniądze, i nikt nikogo nie zmusza tam do pracy. A, ze firma faktycznie słaba, bez perspektyw, to inna sprawa.
BRAWO ja 2015-11-20 17:32:34
Po te te dyskusje i spory ponieważ po to jest stworzone to forum! Każdy może wyrazić swoją opinię na temat każdego z pracodawców. Żadna z firm w dobie internetu nie może czuć się bezkarnie, a za łamanie praw pracowników tak jak w powyższych postach można zakładać sprawy w sądach. Co do Marcpolu i pseudo pozytywnych wpisów to jak mniemam z poziomu wypowiedzi, piszą je zawistni nieudacznicy i ćwoki którzy nie mają własnego zdania. Tacy o to ludzie pozostali w tej firmie ponieważ tak jak napisał "BRAWO JA" cyt: Rządzą ci którzy klękają na kolanach i przytakują miłościwie panującemu właścicielowi, a ten otacza się jedynie takimi którzy przytakują i nie mają swojego zdania bo własne zdanie w tej firmie to wyrok do zwolnienia.
glomby... 2015-11-20 21:04:49
I o to w tym chodzi. To jest jego firma a nie pracowników. On tu ustala zasady a nie ty " Brawo ja". Może robić co mu się podoba a tobie wara od tego. Jak się komuś nie podoba może szukać szczęścia w innych firmach. Mając na uwadze przemawiającą przez ciebie złość i brak dystansu do pewnych spraw na pewno nie zagrzejesz długo miejsca w żadnej firmie.
KULKA 2015-11-20 22:02:37
Trzeba byc niezłym lamusem, ponieważ zakładam że powyższe "sentencje" pisze jedna i ta sama osoba, totalny głab!
1. W jednym z postów pomówienie - zakrawa to o sąd.
2. W kolejnym przyznanie się że firma jest w kłopotach finansowych, czyli w terminologii Marcpolu działania na szkodę firmy.

Podsumowując:
Jaki Pan taki kram. Zgadzam się w związku z powyższym że właściciel może robić co mu się żywnie podoba. Dobrzy pracownicy w związku z z taka polityką odchodzą, nowych jak na lekarstwo, dlatego też wynajęci piarowcy próbują ratować sytuację takimi gniotami (postami) jak wyżej, a we firmie pozostaja takie lamusy jak ty! Ciekawe jak długo...... A jak nie ZROZUMIAŁAŚ to zachęcam do lektury innych ciekawych wpisów na ten temat.
1234 2015-11-21 06:47:22
Może robić co tylko chce???? Nie zapominaj, że najważniejszy jest przede wszystkim SZACUNEK DO LUDZI, którego w tej firmie ewidentne brakuje. Może Tobie odpowiada takie traktowanie i świadomie się na to zgadzasz, ale są na tym forum ludzie, którzy nie pozwolą sobą pomiatac tylko dlatego, że właściciel firmy ma taki kaprys.
gosc 2015-11-21 11:39:53
W właściwie to o co chodzi?
gosc 2015-11-21 11:41:53
a właściwie to o co biega?
freedom 2015-11-23 07:54:39
No biega o to, że firma jest totalną porażką a tak jak już kilka osób napisało traktowanie ludzi przez właściciela to skandal. Nawet kierownicy sklepów którzy przez wiele lat byli wynoszeni na ołtarze nagle są oskarżani przez tego pana o złe prowadzenie sklepów, a jeszcze niedawno chwalił się wszystkim tym sklepem że to jego perła w koronie i wszystkich wysyłał żeby jechali tam uczyć się jak ma wyglądać sklep :-) jak ktoś nie zgadza się na to żeby dobrowolnie zrezygnować ze swoich pieniędzy bo pan właściciel ma taki kaprys żeby zabrać kierownikom część kasy to nagle taki kierownik nie jest już wzorem do naśladowania tylko staje się persona non grata. Wynagrodzenia są wypłacane w różnych składnikach i kto by pomyślał, że w dzisiejszych czasach można jeszcze wypłacać kasę ludziom pomijając urzędy skarbowe - śmiechu warte. Ludzie nie czekajcie aż zabiorą wam kasę albo zwolnią was bo się temu sprzeciwicie. Szukajcie roboty już teraz bo wizja upadku zbliża się wielkimi krokami.
tojatoja 2015-11-24 13:33:20
Nie rozumiem jak można tak bardzo szkodzić firmie, w której się pracuje. Jaka wizja upadku? firma się rozwija, otwiera nowe sklepy, planuje duże centra handlowe, modernizuje stare placówki, które co fakt - bardzo tego potrzebowały. Wystarczy poszerzyć swoje horyzonty, wyjść z ciemnogrodu i poczytać prasę żeby dowiedzieć się więcej na temat firmy zamiast rozsiewać kłamstwa które wszystkim szkodzą.
zxc 2015-11-24 17:41:49
Zadziwiające jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak byli wieloletni pracownicy, którzy z różnych przyczyn rozstali się z firmą a piastujący w Marcpolu kierownicze lub menadżerskie stanowiska(mniemam po dość szczegółowych informacjach o centrali)doznali olśnienia i zaczęli zauważać wręcz negować zasady panujące w firmie. Przez wiele lat będąc samemu trybem w tej machinie. Przymykając oczy lub aktywnie uczestniczyć w stosowaniu mobbingu i zachowując całkowity brak szacunku dla podwładnych. Pani kierownik obudziła się z ręką w nocniku jak wiele innych osób które uważały się z nietykalne. Każdy z Was dbał o własne tyłki i wszystko pasowało dopóki mieliście korzyści pracując w firmie i dopóki was to nie dotyczyło bo byliście tymi który tworzą atmosferę w firmie i aktywnymi uczestnikami systemu. Żal...
toi toi 2015-11-24 21:54:58
O jakim rozwoju piszesz skoro nawet nie ma potrzebnych towarów na półkach? Raz brakuje kurczaka, innym razem warzyw a klientom trzeba opowiadać bzdury że samochód dostawcy się zepsuł, ale klienci sami mówią głośno że to już chyba koniec tej firmy bo tak źle to jeszcze nie było że nie ma co kupić. Przecież wszyscy widzą co się u was dzieje i tego to już się ukryć nie da a te bajki niby w prasie wysyłacie żeby poprawić sobie opinię bo dostawcy się całkiem wystraszą i reszta przestanie wozić swój towar. Prasa zamieści wszystko co wy im wysyłacie bo tak działają wszyscy więc po co czytać pijarowe teksty które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Jakiś czas temu na portalu spożywczym opublikowaliście listę planowanych otwarć na 2015 i z całej tej listy chyba 40 sklepów otworzyliście aż 2 i to jest ten rozwój o którym piszesz. Każdy by chciał rozwijać się w takim tempie - hahahahhaha.
Afro 2015-11-30 09:46:23
Pracowalam w tej dziwnej firmie 2 lata i powiem szczerze ze to co się tam dzieje to istny armagedon. Wynagrodzenie składało się z kilku składników które w zależności od widzi mi się kogoś nadzorującego sklep albo było wypłacane albo nie. Za każdym razem jak ktoś przyjechał do sklepu to zmieniała się wizja i decyzja jak co ma stać, gdzie co ma być wystawione. Brak jasno określonych standardów i wytycznych bo każdy ma swoje i to w dodatku inne spojrzenie. Totalny bałagan, nic nie jest wiadome do końca i raz tak a raz siak. Regionalny ustawia sklep po swojemu, przyjeżdża jego szefowa która jest zielona jak szczypiorek i nie ma swojego zdania to mota się jak we mgle i chce coś zmienić na siłę więc konsultuje się z innymi i znów zmiana ustawienia. Potem przyjeżdża żona pana prezesa i przestawia znów po raz kolejny, a jak przyjedzie po kilku miesiącach to znów zmienia ustawienie sklepu bo zaświtał jej nowy pomysł. I tak w kółko. Ludzie zajechani i ztyrani ale nikogo to nie obchodzi bo nie szanuje się pracowników w tej firmie tylko panuje metoda kija bo na marchewkę już nikt nie liczy. Wolę pracować w zagranicznej sieci bo tam przynajmniej jest dobry socjal, są jakieś prawa pracownicze i przede wszystkim są całe księgi ze standardami i każdy wie co i jak ma funkcjonować i wyglądać. Szczerze nie polecam tej firmy bez względu na stanowisko w sklepie.
misia 2015-11-30 17:31:40
Hey wam.Mam pytanie czy warto iść tam pracować?
misia 2015-11-30 17:51:09
Jak pracuje się?Warto tam pracować?
Lee 2015-12-01 21:26:10
Niesamowita firma. Nic nie trzeba robić a kasa wpływa na konto
tvn24 2015-12-02 11:47:26
Firma katastrofa! Stosunek przełożonych do pracowników tragiczny, sytuacja finansowa firmy na skraju bankructwa, zero normalności. Jednym słowem tragedia.
Komornik 2015-12-11 19:28:24
Porozmawiajcie z dostawcami...
tvn24 2015-12-13 11:26:15
Wystarczy iść do sklepu i zobaczyć ile brakuje różnych towarów. Są dni w których nie dojeżdża towar najbardziej podstawowy jak mięcho, drób czy warzywa.
Gogo 2016-02-10 21:41:16
Witam ile można zarobić jako sprzedawca dział świeży w tej firmie.
Są ogloszenia do pracy, dlatego te moje pytanie.
teski 2016-02-25 21:34:54
tylko uważaj z kręceniem licznika , bo juz kilku panów oddawało cała kasę jaką zarobili przez kilka miesięcy. Mobile mają gpsy :)
tomek 2016-03-06 04:34:45
Mają tylko część się zgadza. Premia jest tylko na papierze, opieka owszem jest ale podstawowa
do specjalisty trzec płacić. Oszukują gdzie się da.
krystian 2016-03-06 04:46:35
Zwalniają pracowników co nowemu tyle nie trzeba płacić.
towaru nie dowożą,puste półki i każą tak rozstawiać towar żeby to ukryć.
manka na każdym kroku . Opieka jest ale podrtawowa,do specjalisty juź trzeba płacić
premia jest na papierze w rzeczywistości to
nie widziałem jej bo zawsze coś.
Nie masz czegoś w umowie a musisz to robić jak nie to "na Twoje miejsce czeka inny."
OLO 2016-03-06 18:38:37
Prawda jest taka że osoby odpowiadające za płatności nawet nie odbierają telefonów, zaległości MARCPOLU sięgają KILKU MIESIĘCY dlatego dostawcy wstrzymują zaopatrzenie . Łatwo sprawdzić w Krajowym Rejestrze Długów spraw jest na miliony złotych a codziennie dochodzą nowe. Pod żadnym pozorem nie warto pchać się tam
dany 2016-03-10 21:21:18
moja zona tam pracuje ta firma to dno i wodorosty firma tonie po uszy ludzie ja nie sciemniam uciekajcie nie płaca za towar jestem z boku ale widze jak zona traci wigor maja chyba z 80 milionow długu pan prezes ładnych pare lat temu był jednym z najbogatrzych ludzi w polsce napewno i teraz jest bogaty ale nic na siebie nie ma i urzedy nic mu nie zrobia to jest straszny człowiek ale zona jeszcze gorsza
Eed81 2016-03-15 19:18:28
Marcpol w latach 2014-2015 wypłacał pensje 2 razy w miesiącu, przy czym drugą pensję obciążał jakimiś "dodatkowymi kosztami, których nie mógł dublować pracodawca" w związku z czym pracownicy dostali mniejsze wynagrodzenia za przynajmniej 5 miesięcy. Kwota miałabyć oddana przy rozliczeniu rocznym i tutaj niespodzianka, nic takiego nie nastąpiło. Proszę o informację czy ktoś ma podobny problem i jest tu gościem. Mam zamiar odzyskać zatrzymane bezpodstawnie pieniądze.
Eed81 2016-03-15 19:19:29
MEGAfrajer 2016-03-29 02:23:09
Byłem pracownikiem tej firmy przez dwa i pół miesiąca i nie mogę powiedzieć nic dobrego. Na pierwszej zmianie praca miała być w wymiarze ośmiu godzin, a ja wychodziłem z niej, przy dobrych wiatrach po 11. Trochę lepiej było na drugiej, ale też zdarzało się, że wracałem do domu nocnym. Sama jakość produktów to jakiś żart. Wędliny, mięsa, sery i ryby były sprzedawane, jak to ujął kierownik "dopóki nie śmierdzą to mogą być". Ja sam pracowałem na warzywniaku i reszcie sklepu. Robiłem praktycznie wszystko. Od zmywania podłogo, wykładania towaru po obsługę na kasie. Jednak i tak nie było to wystarczająco dla kierownika, który chyba myślał, że nagle będę pracował w trzech miejscach na raz. Przy wypłacie też było zabawnie. W rozliczeniu wyszło im, że nie było mnie przez kilka dni w pracy, więc trzeba zabrać mi kilka stówek, no cóż ich to bawiło kiedy się o to upomniałem. Dosłownie śmiali mi się w twarz w biurze. Więc jeśli toś to czyta i chcę zacząć tam pracę to mogę dać jedną radę: "NIE". Wiem, że krótka, ale nie chcę używać słów wulgarnych, które same cisną mi się na usta.
mikulinda 2016-04-12 18:23:25
brak słów na pracę i traktowanie ludzi w marcpolu
pdds 2016-04-14 20:26:14
w zarzadzie marcpolu jest teraz prawnik - specjalista od upadłości
Lee 2016-04-25 21:48:33
Firma to się chyba zwija, a nie rozwija!
Ktoś 2016-04-26 07:58:42
W sklepie w Ciechanowie nie można kupić kart doładowań telefonów prepaid. Do marca doładowania były dostępne.
obiektywny 2016-04-27 22:40:11
Nie wiem jak inne sklepy ale sklep przy Berensona rzeczywiście się zwija. Od pewnego czasu likwidowane są kolejne regały. Wybór produktów jest coraz mniejszy. Mistrzostwem jest rozkładanie pojedynczej "warstwy" produktów na całej szerokości półki, żeby zasłonić brak towaru. Super to widać np. w sokach czy piwach. W tym supermarkecie można kupić tylko jedną markę piwa chyba:)
Generalnie widać w tym sklepie upadek i zwijanie się...
Ja 2016-04-28 13:09:34
Podobnie na ulicy Braci Wagów brak wody, piwa, wędlin, mięsa. Ser leży na kartonowych pudłach, żeby tworzyć wrażenie dużej ilości. Lodówki puste wyłączone, z mrożonek to tylko wybór 2 lub 3 produktów, bez lodów. Natomiast jest cały regał wkładów do zniczy i spryskiwaczy do szyb.
Ale ma to swój plus, nie ma już kolejek do kasy :)
Monika 2016-05-11 20:56:20
Pensja nie wypłacana na czas. Czekam i puste konto. Beznadziejna kierowniczka która wyzywa od najgorszych. Jak dobrze ze ja tam nie wrócę. Sklep na Ursynowie
kasienka 2016-05-13 08:29:24
W Lesznie pod Wawa tak samo nie ma wyplat dla pracownikow a rachunki trzeba poplacic i wszyscy maja to gdzies ta firma juz upada
uri 2016-05-13 15:46:24
Pensje wypłacają ratami lub z utargu danej placówki... Pierwsi kierownicy się podzielili... A dla większości pracowników zabrakło...
OLO 2016-05-15 09:41:04
MARCPOL S.A. 10 05 2016 zgłoszono do upadłości.
Nina 2016-05-17 22:20:42
Potwierdzam w ŻRDW to samo jest. Pułki świecą pustkami nie ma czym już je wypełniać nawet kasa jest nie wypłacana na czas. Kierownictwo nie miłe ale dodam że są wyjątki. Nic nie robienie przez 8 godzin jest gorsze niż robienie i jeszcze pretensje że się nic nie robi porażka. Szyby pułki podłogi wszystko co się da jest kilka razy dziennie robione byle tylko godzina szybciej minęła a po co im nowi pracownicy? Tego nie rozumiem cud się stanie czy co ?
Ja 2016-05-18 07:50:29
A wczoraj na Braci Wagów był remanent i sklep nieczynny, ale w środku ludzi nie było, chyba zaczyna się powolne zamykanie sklepów.
aaa1 2016-05-18 19:37:01
Ściema do końca, radzę wyrwać swoją kasę i poźegnać bankruta
Luki 2016-06-10 15:32:38
Nie za bardzo rozumiem jaka druga pensja? Czy była to umowa o pracę, która składała się z dwóch podstaw wynagrodzenia, czy też ta druga była wypłacana jako premia.
wwww 2016-06-17 20:16:13
czy ktoś ma pensję bo nie mam co jeśc
Monia 2016-06-20 16:54:29
Niestety pensji jeszcze nie ma, a kadry nie odbierają telefonów
Zbima 2016-06-29 10:53:31
Witam serdecznie wszystkich byłych Pracowników MarcPol-u.

Jestem agentem ubezpieczeniowym w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AXA.
Wielu z Państwa ma lub miało ubezpieczenie grupowe w upadłej już Firmie MarcPol.
Zapewne część z Was straci uprawnienia do tychże ubezpieczeń po utracie pracy w MarcPol-u.

Od czerwca tego roku posiadamy w swojej ofercie ubezpieczenia indywidualne
wzorowane na ubezpieczeniach grupowych.

Są to różnorodne pakiety ubezpieczeniowe dla osób fizycznych
i prowadzących działalność gospodarczą, które z racji wymogów ubezpieczeń
grupowych nie mogą ich zawrzeć w ramach tychże "grupówek".

Zarówno oferta zakresowa świadczeń jak i wartości składek są bardzo
zbliżone do ubezpieczeń grupowych.

Będę zobowiązany za kontakty ze Wszystkimi, z którymi mógłbym
porozmawiać o naszej propozycji ubezpieczeniowej.

Zbigniew Madziar.

AXA Polska S.A.
Przedstawiciel Ubezpieczeniowo-Finansowy
tel.: 502 77 88 88

Zostaw swoją opinię o Marcpol S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Marcpol S.A.