Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
Praca opiekunka
Kursy / Szkolenia - zobacz wszystkie 199!
Praca w Niemczech dla opiekunek - płacimy o 1000 zł więcej niż konkurencja
Sortuj: Najnowsze | Najstarsze

Opinie o Graform

Pracowałeś w firmie Graform i chcesz podzielić się opinią o niej? A może chciałbyś w niej pracować i zastanawiasz się, jakie warunki oferuje pracodawca? Dodaj wpis - może on pomóc Tobie i innym zainteresowanym osobom w uzyskaniu poszukiwanych informacji.

zdjecie uzytkownika
on - 2014-07-21 18:07:10 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
jezeli masz doswiadczenie zlóż

CV na emaila
zdjecie uzytkownika
Wonder Woman - 2014-07-21 22:48:48 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [naklo - 2014-07-19 11:57:48]:
Raczej nie jest żenadą że chłopak miał dwie roboty, a jeżeli chciał wykorzystać urlop w jednej firmie żeby stawić się w drugiej to też jego sprawa,jedyne co to raczej powinien nauczyć się kontrolować bo rozwalenie drzwi było głupie ( mimo że rozumie nerwy ). Bardziej żenują mnie inne rzeczy :
- pracownik "nakło" który śmieje się z kogoś kto ciągnie dwa etaty a gdy widzi swój kwitek na koniec miesiąca to płacze że ma za mało, to jest żenujące
- kierownik dzwoniący po pizzeriach żeby przyłapać pracownika w drugiej robocie w dzień jego urlopu to jest żenujące.
zdjecie uzytkownika
strachy na lachy - 2014-07-22 09:06:00 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
ja też pracuję gdzie indziej w wolnym czasie i żaden pożałowania godny, obleśny dziad niech nie wciska swojego pryszczatego i krzywego jak klamka od zachrystii nochala w nie swoje sprawy! będę stała na obwodnicy i najwyżej może przyjechać podeptać mnie jak ma wolne 100 zeta w swojej dziurawej kieszeni!!! (aha i prócz stówy to wacka też musiałby jeszcze mieć...)
zdjecie uzytkownika
12345 - 2014-07-22 20:51:23 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
bo jedna pani chciała by zostać liderem za wszelka cene ... temu zakablowała na dawnego lidera ze dorabia ... chce zostać liderem a nic sama nie potrafi
zdjecie uzytkownika
qwerty - 2014-07-23 19:47:49 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
czytaliście normalnie żenada nie ma urlopu na żądanie !
zdjecie uzytkownika
....... - 2014-07-24 09:34:46 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [qwerty - 2014-07-23 19:47:49]:
ktoś ma chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem...
zdjecie uzytkownika
magazynier - 2014-07-25 06:46:29 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
na tej stronie są same debile i nieudacznicy zyciowi
zdjecie uzytkownika
12345 - 2014-07-26 17:35:37 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
bo pani co kabluje to zakablowała by wszystkich bez wyjątków.... ma darmowe minuty w telefonie żeby dzwonic i kablować
zdjecie uzytkownika
pracownik - 2014-07-27 11:30:38 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Art. 81. Wysokość zapłaty za gotowość do pracy - przestój
§ 1. Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów.
§ 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, przysługuje pracownikowi za czas niezawinionego przez niego przestoju. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, wynagrodzenie nie przysługuje.
§ 3. Pracodawca może na czas przestoju powierzyć pracownikowi inną odpowiednią pracę, za której wykonanie przysługuje wynagrodzenie przewidziane za tę pracę, nie niższe jednak od wynagrodzenia ustalonego zgodnie z § 1. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, przysługuje wyłącznie wynagrodzenie przewidziane za wykonaną pracę.
§ 4. Wynagrodzenie za czas przestoju spowodowanego warunkami atmosferycznymi przysługuje pracownikowi zatrudnionemu przy pracach uzależnionych od tych warunków, jeżeli przepisy prawa pracy tak stanowią. W razie powierzenia pracownikowi na czas takiego przestoju innej pracy, przysługuje mu wynagrodzenie przewidziane za wykonaną pracę, chyba że przepisy prawa pracy przewidują stosowanie zasad określonych w § 3.
Pamiętajcie o tym podczas przestoju !!!
zdjecie uzytkownika
qerty - 2014-07-27 18:43:42 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [....... - 2014-07-24 09:34:46]:
to ty nie kumasz pracodawca może odmówić ci takiego urlopu kiedy będzie tylko chciał nawet robiąc to na złość.
zdjecie uzytkownika
qwerty - 2014-07-27 18:46:57 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [pracownik - 2014-07-27 11:30:38]:
jak coś ci się nie podoba to w urzędzie pracy już na ciebie czekają :)
zdjecie uzytkownika
Jack - 2014-07-27 21:57:31 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Czy pracują jakieś fajne u was dziewczyny???
zdjecie uzytkownika
widz - 2014-07-28 00:23:12 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
no Qrna jak bym kierasa albo innego derektora słyszał .... takie przepisy trzeba zmienic... :)
Art. 81. Wysokość zapłaty za gotowość do pracy - przestój
Pamiętajcie o tym podczas przestoju !!!
zdjecie uzytkownika
pracownik - 2014-07-28 12:01:02 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [qwerty - 2014-07-27 18:46:57]:
a na jakiej podstawie może odmówić? Może inspekcja pracy się zainteresuje co wyprawia cebula.
zdjecie uzytkownika
pracownik - 2014-07-28 12:04:21 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Czy pracodawca może wysłać pracownika na urlop wypoczynkowy w dniu kiedy nie ma pracy w zakładzie? Często się zdarza u mojego męża w zakładzie, kiedy szykując się na nocną zmianę do pracy na 22 godz., o godz. 19 dostaje sms o treści, że ma urlop. W ten sposób nie planując urlopu, wykorzystał już 12 dni urlopu, o którym decyduje jego szef. Dla mnie to jest kradzież urlopu. Proszę o wyjaśnienie, czy jest to zgodne z prawem?

Opisane przez czytelniczkę działania pracodawcy stanowią rażące naruszenie jego podstawowych obowiązków wobec pracownika i stanowić one mogą nawet, zgodnie z art. 55 § 11 Kodeksu Pracy, podstawę do rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia. Pracownik chcąc skorzystać z tego prawa zobowiązany jest złożyć pracodawcy najpóźniej w terminie 1 miesiąca od uzyskania wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy pisemne oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia, z jednoczesnym podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Ponadto, pracodawca podlega sankcjom pieniężnym z tytułu naruszania swoich podstawowych obowiązków.

Zgodnie z art. 282 § 1 pkt 2 Kodeksu Pracy, pracodawca, który wbrew obowiązkowi nie udziela przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego lub bezpodstawnie obniża wymiar tego urlopu, podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Podsumowując zatem, należy wskazać, że prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego ustalanego w porozumieniu z pracownikiem stanowi obecnie jeden z elementów konstytucyjnej zasady prawa do odpoczynku. Jest ono prawnie chronione, jego naruszenie zaś jest prawnie sankcjonowane.

Czytaj więcej na:
zdjecie uzytkownika
ja - 2014-07-28 18:01:34 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
to sie k..a pozwalniajcie. bedzie wiecej po podziału dla innych.
cieszcie sie ze jeszcze macie prace.
zdjecie uzytkownika
tobi - 2014-07-29 18:32:39 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [widz - 2014-07-28 00:23:12]:
trza to wywiesić na tablicy jak inne wiszą
zdjecie uzytkownika
al-lach - 2014-08-06 12:38:39 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
wsadźcie se te przepisy w swojom czarnom odhłań i wyliżcie mi to koło czego muchy latają w upały
zdjecie uzytkownika
bezczel - 2014-08-07 16:27:32 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
jak myślicie, czy tylko dwuletnie doświadczeie na programiste obrabiarek mi wystarczy. w ogloszeniu stoi, ze trza miec co najmniej 5 lat, no ale jak ja mam miec tyle, jak mam dopiero 22 lata? technikum samo sie nie skonczy. a robilem lepiej w dawnym zakladzie niż janusze z 20 letnim stażem w tym zakładzie.
zdjecie uzytkownika
synek - 2014-08-15 18:13:01 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Nikt nie rozunmie, ze w tych czasach ciezko jest utrzymac rodzine z jednej wyplaty. Kazdy by dorabial. To kto teraz jest liderem na zmianie A?
zdjecie uzytkownika
tede - 2014-08-23 11:11:56 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
jest taki jeden T.G się nazywa reszta majstrów przejdzie.
zdjecie uzytkownika
miodek - 2014-08-24 16:37:21 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Słownik ortograficzny widziałeś?
zdjecie uzytkownika
grześ - 2014-08-25 15:53:19 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
zastanawiam się czy przed jesienią będzie jeszcze jakiś lepszy okres na przyjęcia. Do tej pory siedziałem tu na forum jako nie zalogowany użytkownik i się nie wypowiadałem w żadnym temacie, bo miałem prace, ale z końcem miesiąca polecę chyba z obecnej firmy i szukam sobie jakiegoś miękkiego lądowania.
zdjecie uzytkownika
Wunderwaffe - 2014-08-26 14:46:48 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
He he
To dobrze trafiłeś, lądowanie będzie zapewne twarde ale do przeżycia. Tak jak w każdej firmie ta ma swoje plusy i minusy, pytanie ile minusów jest w stanie cię dosięgnąć.
zdjecie uzytkownika
zatroskany - 2014-09-02 09:08:13 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Jako zatroskany współpracownik moich kolegów ustawiczy z rozdmuchu chciałbym wnieść prośbę o zwolnienie ruchów suwnicy bo jeden pan jest taki ,, wolny " ze nie moze dogonic wczesniej wymienionego urzadzenia... Do tego jakiś miły przytulny kącik gdzie mogli by odpocząć po wyczerpujacym poszukiwaniu miejsc do pogaduszek i zabawy komóreczkami.. Pozdrawiam Zatroskany Pracownik :)
P.S ,, śpieszmy się kochać kierowników tak szybko odchodzą "
Zostaw swoją opinię
Powiadomienia
o nowych wpisach
Obserwuj ten wątek!
Akceptuję Regulamin
captcha
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Graform

Twoj email:
Wiadomość: