Opinie o LONTEX w Czechowice-Dziedzice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie LONTEX. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w LONTEX o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LONTEX w Czechowice-Dziedzice

Widzę, że ktoś podrzucał już tu link do tej oferty dla specjalisty ds. handlu z językiem niemieckim, którą też tam widziałem. Po trzech latach jak mogły się zmienić warunki pracy? chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tych wyjazdach służbowych. Gdzie są organizowane i jak opłacane?

Od roku nikt nie odniósł się do tematu złego traktowania w firmie, nie wiem zatem co to może w praktyce oznaczać. Poprawiło się cos czy nie? Pytam, bo wisi teraz oferta dla specjalisty ds. eksportu. Posiadam wymagane doświadczenie i myślałam właśnie czy by się nie zgłosić, lecz teraz już sama nie wiem. Możecie zaktualizować opinie? Mam jeszcze tydzień na podesłanie dokumentów. Na dziale jaka występuje atmosfera? i ile w zasadzie się zarabia?

OKOK Nowy wpis

Nie łatwiej napisać do kogoś z działu eksport i poprosić o szczerą opinię? Profile można znaleźć na LinkedIn. Wiadomo, że na portalach typu Gowork piszą osoby sfrustrowane jakąś sytuacją, a czasami nawet osoby niezwiązane z firmą. Osoby zadowolone zazwyczaj nie wypisują komentarzy w internecie. W dziale eksport jest wielu wieloletnich pracowników, a to chyba o czymś świadczy. Zespół składa się raczej z młodych osób (do 35 r.ż.) i panuje przyjazna atmosfera. Co do zarobków, to są one ustalane indywidualnie (podstawa + prowizja), ale o dokładne kwoty najlepiej pytać kogoś z działu eksport. Wiele zależy od rynku. Są miejsca, gdzie sprzedaje się łatwiej i takie, w których trudniej się przebić. Nie każdemu też może odpowiadać branża - sprzedaż tachografów, elementów dla serwisów, akcesoriów truck... :) Co do komentarza o złym traktowaniu, nie ma się jak do niego odnieść, ponieważ Autor nie napisał żadnych szczegółów. Równie dobrze może to być komentarz konkurencji.

xxx Nowy wpis

nie polecam, traktują ludzi jak śmieci.

Firma transportowa

Współpracowałem z firmą przez jakiś 1 rok. Wychodziłem z założenia, że rozmiar firmy musi wiązać się z jakością. Jednak szybko okazało się, że jest to tylko złudzenie. Podpisałem umowę z „Działem Prawny Lontex” - mieli prowadzić za mnie dokumenty kierowców itd. Początkowo wszystko było ok. jednak do czasu kiedy moja księgowa rozpoczęła drążyć temat wykroczeń kierowców i rozliczeń nadsyłanych przez lontex. Twierdziła, że wyliczenia zawierają liczne błędy. Po wysłuchaniu argumentów obu stron i pięknej przemowie Dyrektora firmy uznałem, że to musiał być wypadek przy pracy. W dalszej części współpracy potrzebowałem wyjaśnień dotyczących wykroczeń kierowców, jednak specjalistka lontex nie potrafiła odpowiedzieć na pytania, które dotyczyły wysłanych raportów. Po dyskusji z kierowniczką zadzwonił do mnie ww. dyrektor działu prawnego (P. Marek). Pomyślałem wówczas -ów jak dobrze. Rozmowa trwała dobre 30min. jednak wyjaśnienia Pana dyrektora były na tyle pokręcone i nieprecyzyjne, że pomimo mojego 20-letniego doświadczenia w transporcie, sam zacząłem mieć wątpliwości. Po blisko 2 latach od podjęcia współpracy zostaliśmy powiadomieni o kontroli w firmie. Powiadomiliśmy o tym fakcie lontex i oczekiwaliśmy na pomoc w tym zakresie, jednak na próżno. Właściwie, można powiedzieć, że zostaliśmy sami, a wcześniej zapewniano nam pomoc, obecność prawników przy kontroli itd. (usunięte przez administratora) Oczywiście oczekiwałem rekompensaty finansowej w zamian za błędy ewidencyjne oraz wykładni prawniczej. Jednak lontex wszystkiego się wyparł, twierdząc, że to nie ich wina. W toku wyjaśnień okazało się, że „DZIAŁ PRAWNY” lontex nie posiada w zatrudnieniu, żadnego prawnika — co na tym etapie doświadczeń, właściwie mnie już nawet nie zdziwiło. Reasumując, ostrzegam przed kolegów i koleżanki po fachu — uczcie się na cudzych błędach i omijajcie szeroko tę firmę. Pozdrawiam.

Klient
@Firma transportowa

Nie ty jeden dałeś się nabrać, ja właśnie rozwiązuję z nimi umowę z uwagi koszmarną jakość. Płacę za usługi, a jak przychodzi co do czego, to nie odbierają telefonu albo przekierowują do kolejnych osób, które gubią się w zeznaniach. Gdybym sam nie dociekał jak poradzić sobie ze zbliżającymi zmianami, to pewnie zostałbym na lodzie. NIE POLECAM! "Przerost formy nad treścią".

,,,
@Firma transportowa

DZIĘKI :) NIEDAWNO ZJAWIŁ SIĘ U MNIE ICH PRZEDSTAWICIEL, KTÓRY OBIECYWAŁ GRUSZKI NA WIERZBIE :D

Emilia
@,,,

Tak? A co konkretnie mówił?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie LONTEX? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Wsparcie produkcji
Hammerjobs Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Działu Oczyszczalni Ścieków
HR SIGMA Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla kuriera
FLOW APPS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Jakie warunki pracy są w LONTEX? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Specjalista ds. Eksportu?

Niestety nic z tego - nie ma stołówki, jest jedynie kuchnia, w której można coś zjeść swojego. Szatnia to wieszaki w pomieszczeniach. Nie ma benefitów.

Criss

Niepoważne podejście do kandydatów do pracy. Po rozmowie kwalifikacyjnej obiecano mi dać znać bez względu na dezycję, czy rozpoczynamy współpracę, ustalono ze mną nawet dokładny dzień, ale niestety nikt nie pofatygował się nawet zadzwonić, czy chociażby wysłać maila.

@Criss

Oczywiście - jeśli w LONTEX obiecano Ci wiadomość zwrotną o wynikach rekrutacji, to powinieneś ją otrzymać. Ale warto mieć na uwadze, iż rekrutacje czasami się przedłużają. Może zatem sam do nich zadzwonisz i dopytasz?

Prawda
@Criss

Zgadzam się. Też mi powiedziano że oddzwonią i nawet zaznaczony był dzień żeby poinformować o wynikach rekrutacji ale niestety nikt nie oddzwonił. Było wiadomo że potrzebują pracownika na już tak że raczej rekrutacja nie była przedłużona . Pozdrawiam

@Prawda

A czy mogłabym przy okazji się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja w Lontexie? Czy jest to tylko rozmowa o pracę czy więcej jest etapów? Jak przebiega? O co jest się pytanym ze strony pracodawcy? :)

@Olga

Rekrutacja z reguły jest jednoetapowa, w postaci umówionej rozmowy kwalifikacyjnej. W działach, w których wymagany jest język obcy często prowadzone są wstępne rozmowy telefoniczne służące sprawdzeniu poziomu znajomości wymaganego języka :)

Danuta

Zastanawiam się, czy robią nabór przez telefon na każde stanowisko. Bo przecież jest ogłoszenie dla chałupników-montażystów, którzy mają lutować elementy. Jak przez telefon sprawdziliby, czy to umiesz?

@Danuta

"Rekrutacja z reguły jest jednoetapowa, w postaci umówionej rozmowy", a telefoniczne rozmowy mają zasadność np. w celu sprawdzenia umiejętności językowych kandydata. Chałupników rekrutujemy na podstawie przesłanego zgłoszenia, a następnie rozmowy i podstawowego przeszkolenia / zweryfikowania umiejętności.

Szukajacy

Hej, Jak wygladaja zarobki na stanowisku specjalista ds exportu w tym momencie? Wlasnie znalazlem ogloszenie o prace i jestem ciekawy.

@Szukajacy

Minimalne wynagrodzenie plus procent

Danuta

@Szukajacy pytał się o Lontex prawie dwa lata temu, ale ta praca dla specjalisty ds. eksportu z jęz. niemieckim wciąż jest aktualna https://www.lontex.pl/ogloszenia-o-prace Czy to 'wynagrodzenie stałe oraz premiowe' to najniższa krajowa? A ile wynosi ten procent czy premia, która pozwala mieć coś więcej niż 2800 brutto? Z góry dzięki.

Ile jest zmian w LONTEX?

Oddziały serwisowe pracują na dwie zmiany, natomiast OSKP na jedną, dwunastogodzinną. Co do oddziałów serwisowych, w Czechowicach druga zmiana kończy się o 19:00, natomiast w Rybniku, Katowicach i DG o 17:00. Serwis w Słubicach pracuje najdłużej, ponieważ ma dwie zmiany trwające od 7:00-15:00 i 14:00-22:00.

Olga

Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Na pewno będzie ona pomocna innym forumowiczom, którzy także zadawali sobie jakieś pytania odnośnie zmian. Chciałabym się jeszcze dowiedzieć jak w miesiącu wychodzi to godzinowo? Ile się przepracowuje i ile realnie można zarobić?

@Olga

Pracujemy wg. ustawy o czasie pracy pracownika, jest to norma wynikająca z dni roboczych w danym miesiącu. Zarobki zależą od kwalifikacji i zajmowanego stanowiska, dlatego są ustalane na rozmowie kwalifikacyjnej.

Wojtek

@pracownik a jest możliwość negocjacji godzin żeby były zdalne?

@Wojtek

Teraz większość osób w LONTEX pracuje zdalnie. Zazwyczaj dla każdego działu wyznaczane są tylko dyżury.

Czy LONTEX ma ściśle ustalone godziny pracy?

To zależy od działu. Niektórzy mają ściśle ustalone godziny, a inni ruchome. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie warunki wynegocjuje się z kierownikiem.

Na jakie benefity można liczyć w LONTEX?

Benefit

Wszystkie informaje są ujęte w wywiadzie: https://www.gowork.pl/lontex,11853/wywiad

Kacper

Czemu nikt się nie odzywa ?

Anita

Czy nie szukają kogoś do księgowości? Jeśli tak to jak wygląda rekrutacja?

Iga

Chciałam zapytać jak wygląda spraw z językiem angielskim? Czy poziom A2/B1 jest wystarczający czy raczej oczekują kogoś z poziomem C1?

Marcin 21

Powiedzcie mi jak wygladaja zarobki realne na stanowisku np. specjalista ds. exportu?

Weronika
@Marcin 21

Ja też znalazłam to głoszenie na stronie pracodawcy https://www.lontex.pl/47-og%C5%82oszenia+o+prac%C4%99. Z tego, co wyczytałam, oferują wynagrodzenie stałe oraz premiowe, Niestety nie znam dokładnej wysokości pensji. Napisz, jeśli zdecydujesz się wysłać CV i aplikować. Dużo osób zainteresowanych pracą czeka na takie informacje.

Marcin 21
@Weronika

Na poczatek zaproponowali 2000zl na reke, plus 300-500 zl premii i premia od sprzedazy, po 3 miesiacach 2200zl..

Ania95
@Marcin 21

Mnie zaproponowali 2000 zł podstawy, premia za zaangażowanie w trakcie szkolenia (szukanie klientów, ale jeszcze bez efektów), premia od sprzedaży, premia za nowych klientów. Razem powinno wyjść ponad 3000 zł na rękę. Nie wzięłam tej posady pojechałam do UK, ale praca wyglądała dobrze - ładne nowe biuro.

Niepocieszony
@Marcin 21

Jestem po rozmowie. 1750 na rękę na początek, czyli mniej niż w Lidlu... Zasady wypłacania premii też niejasne-pula i wysokość zależne od widzimisię kierownika. Słabo...

Renata

Firma chce premiami mobilizować do pracy o płacić za konkretne wyniki, bardzo słusznie!

Mirek

Podpowiedzcie czy trudno jest przejść rekrutację?

AK

Ja sobie chwale prace w Lontex. Siedzę sobie na macierzyńskim w domu i wiem, że mam do czego wracać ja młody podrośnie. W dziale mam fajne młode dziewczyny i super atmosferę bez żadnego korpo-wyścigu szczurów. Ogłoszeń faktycznie dają ostatnio sporo, ale to dlatego, że tworzą rozbudowują działy handlowe. Wynagrodzenie jest OK, jak chcesz więcej to tak jak wszędzie - musisz mieć wyniki i wtedy dostaniesz. Generalnie polecam, a najlepiej przyjść i samemu sie przekonać.

KK

Od kilkunastu miesięcy widuję ogłoszenia tej firmy, nareszcie weszłam tutaj, na opinie... I nastraszyliście mnie - nie będę aplikować. Znam języki obce, pracuję lata w obsłudze klienta w logistyce i - póki co - zostaję na swoim stanowisku.U mjego pracodawcy przynajmiej nie muszę "aktywnie poszukiwać nowych Klientów", od tego są inni ludzie. A że zarobki chyba wyższe w Lontexie? Hmm... ja mam za to umowę na czas nieokreślony i obecny pracodawca MUSI podać powód zwalniając kogokolwiek.

Iza

LONTEX ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Jeśli ktoś pracował parę let temu to z pewnością nie powinien wystawiać opinii i to jest pewne!!!

Zostaw merytoryczną opinię o LONTEX - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w LONTEX?

Zobacz opinie na temat firmy LONTEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LONTEX?

LONTEX
3.3/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Ligocka 55
    43-502 Czechowice-Dziedzice