Opinie o Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) w Pontefract

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Solsbury Solutions w Next (South Elmsall). Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) w Pontefract

Natalka Nowy wpis

Hej piszecie ze firma upadła, a ja weszłam na stronę i nie widzę informacji na temat upadku tylko normalnie można dzwonić do firmy. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości bo nie wiem co mam myśleć :P

Skazany Nowy wpis
@Natalka

No to dzwoń. Dowiesz się wszystkiego z 1 ręki. Nikt cie nie wprowadzi w błąd. Tylko uprzedzam 2 miesiąc odwoluja całe dni, mało kto ma 40h na tydzień, norma to 32, 24h na tydzień. Jest to 330, 250 funtów na tydzień. Next się kończy. Pomysł nad innymi firmami.

Jakie są warunki zatrudnienia w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

piker Nowy wpis

Nie ma juz Solsbury Solution! Firma polegla. Zostala wchlonieta przez Macha. O ile wczesniej bylo tam wiekszosc Polakow, tak teraz w Machu wiekszoscia sa cyganie z Bulgarii, Rumunii, Czech, Slowacji, Slowenii itp przybysze o snadej karnacji skóry. Zostalo 2 menagerow z Solsbury. A tak to nic nie zmienilo sie. Praca niby jest. Ale zdecydowanie mniej niz lata temu. Nadgodziny czasem sie nagle zaczynaja i nagle sie koncza. Masz wolne az tu nagle sms ze sa nadgodziny. Gdyby nie luzna atmosfera pracy w NEXT, szedlbym do innej firmy szukac pracy, gdzie lepiej placa i... jest mniej cyganów. No zle sie czuje pomiedzy nimi.

Wit

Nikt jeszcze nie napisał, to ja napiszę dla zainteresowanych. Solsbury padło, pracowników przejęła agencja Mach. Do niej się kierujcie kto chce pracy przez agencję, czyli z elastycznymi godzinami ustalanymi cotygodniowo i z możliwością urlopów bezpłatnych niemal do woli. Jeśli komuś na tym nie zależy to lepiej chyba iść na kontrakt bezpośrednio do Nexta. Mach to nieco gorsze warunki płacowe niż Solsbury, ale twierdzą, że gwarantują 40 godzin tygodniowo, a Solsbury potrafiło odwołać mi czasem dzień pracy w tygodniu, choć tej pracy ostatnio i tak sporo w porównaniu z latami ubiegłymi i teraz nie zwalniali np. z całych tygodni jak kiedyś, pewnie dlatego, że mniej ludzi po Brexicie. Sama praca spoko, ale muzyka z radia w Nexcie jest okropna i można oszaleć, okropne jest też niemal całe West Yorkshire przeżarte patologią społeczną. Znam wielu, którym się podoba, ale dla mnie to jechać, zarobić, wrócić i zapomnieć.

Erni

Teraz nie widziałem żeby kogoś szukali ale na swojej stronie piszą że zapewniają odbiór pracowników z lotniska albo dworca autobusowego, znalezienie zakwaterowania, pomoc w założeniu konta bankowego no i pracę opartą na angielskiej umowie. Ktoś ostatnio za ich pośrednictwem znalazł robotę? Pomagają załatwić status osoby osiedlonej?

Magazynier

Od recepcji prowadzi Cię menadżer, nigdzie sam nie łazisz, niczego sam nie szukasz. Rozmowa jest Oczywiście po angielsku. Najpierw pytania, później wybierasz jaki shift Ci pasuje (albo jaki im pasuje), podpisywanie tony papierkologii i czekasz na maila bądź telefon. Jak przejdziesz to spotykasz się albo na recepcji albo przy wejściu głównym z grupą podobnych sobie i zaczynają szkolenie.

- Czemu chcesz pracować dla NEXT? - Czemu uważasz, że komunikacja jest ważna? Nie pamiętam w zasadzie reszty, ale też jakieś takie niepoważne. Poza tym numer emergency, do jakiejś osoby jakby coś Ci się stało, adres z kodem i tego typu podstawy. Raczej łatwe, ale pomyśl, dlaczego komunikacja z menadżerek jest ważna :) Ja miałam z tym problem, ponieważ to było zbyt oczywiste, a oni liczą na odpowiedź typu "jak mi się zepsuje handset to muszę umieć mu o tym opowiedzieć" albo "żeby wiedzieć czy są już nowe sackheadery" ;P

Zaciekawiony

Witam. Chciałbym pracować w firmie Next jak mogę się tam dostać z Polski jako nowa osoba bez statusu i wizy? Proszę o pomoc.

@Zaciekawiony

Bez statusu i wizy nie masz szans na dostanie się do nexta, ponieważ żeby pracować musisz być osiedlony.

Zuzanna

czy wobec tego jest jakakolwiek szansa, żeby firma pomogła w tej kwestii? chociażby jeśli o wizę chodzi? czy na start oczekują tego od kandydata i nie są elastyczni?

A ci bułgarzy to niby na jakich warunkach są przyjmowani ?

Dziewczyna

Witam mam pytanie jak obecnie jest z przyjęciem nowych osób do pracy ? Oraz czy język angielski mocno wymagany czy wystarczy w miarę komunikatywny?

Małgorzata
@Dziewczyna

A na jakie stanowisko planujesz aplikować? Dasz znać? Akurat też szukam pracy i ciekawa jestem jakie tutaj są stanowiska

Cieply
@Dziewczyna

Wystarczy znać liczebniki. Początek roku, to wg mnie słaba pora roku. Mniej pracy zazwyczaj jest. Chociaż nie ma reguły...

Dziewczyna
@Małgorzata

Na jakie stanowisko mam zamiar aplikować? Toż nie na sajta czy deputa ????. Na paka oczywiście, bo tam najlżej ????????

@Dziewczyna

na pewno najlżej? a napiszesz czemu i w sumie to w razie czego polecasz, tak? z językiem zagadka już rozwiązana może? i czy wymagają czegoś jeszcze?

Kontraktowy

Drodzy Pańśtwo Pracuję w next już od 10 miesięcy,nie mam na koncię żadnego condukt,wyrabiam normę,fakt żeby wyrobić trzeba się przyłożyć.Bonus do 5 funtów na godzinę za wyrobienie 10,no mi się nie chcę bo to trzeba trochę na tym wózku do pickowania pofikać i po robocię to się człowiek zastanawia czy na nogach wracać czy i rękoma pomagać,ale do się wyrobić tylko trzeba chcięć.No ja wyrabiam normę 8,wtedy jeszczę w dobrym stanie wracam do domu.Pracuję na nocną zmianę po 12 godzin,zmiana od srody do soboty i natępny tydzień od czwartku do soboty.To dotatek nocny + norma 8 + stawka 10 ,no i jakieś 15 funtów na godzinę wychodzi.No zmiana to tak wygląda na kontrakcię,choć ja i tak od srody do niedzięli robię bo mam nielimitowanę nadgodziny ustawionę to po 60 godzin robię.Jak chodzi o warunki pracy to przepiękna stołówka z jedzeniem w okazyjnej cenię dla pracowników,automaty z kawą i energetykami do dyspozycji podczas pracy,oraz właśnie do dyspozycji nowoczesne skanery.Narazię nie planuję zmieniać pracy bo wiem że mniejszę firmy nie zapewnią mi takich warónków pracy jak mam w next,a firma jest naprawdę duża więc dba o pracowników.Jak chodzi o pracę przez agencję to nie mogę za dużo powiedzieć,ale słyszałem że to nie są takie same warunki contraktu jak bespośrednio.

Barbara
@Kontraktowy

Powiedz mi, czy to Ty sobie sam wybierałeś, czy będziesz pracować na nocki czy odgórnie została Ci narzucona ta zmiana?

Gienek
@Kontraktowy

A powiedz mi jak wygląda sprawa z zakwaterowaniem i ogólnie jak jest teraz z wyjazdem do Anglii jak już się kiedyś było

@Gienek

Chata przez inną agencje w Doncaster, Wakefield. Nie polecam agencji Moving housing (nory i patusy). Szukaj sam, najlepiej na miejscu.

Jolanta
@Kontraktowy

dopytam ponownie, rozumiem ze agencja kiepska ale czy samo mieszkanie w porzadku ktore oni załatwiaja?

@Jolanta

Czy agencja w porządku? Raczej mocno przeciętna. Przede wszystkim część ich mieszkań to najzwyklejsze nory. Zwłaszcza te w rejonie centrum, miasto Wakefield. Od lat nieremontowane. Od wielu lat. Oglądałem te lokale. Chyba że 3. 2 chyba były przy Peterson road, a jedno w centrum tuż koło deptaku nad jakimś sklepem (telefony lub spożywczy). Dramat. Domagają się zdjęć mieszkania.

@Kontraktowy

Hej. Mam rodzinę w Roterham. Więc zakwaterowanie mam z głowy. Jak się dostać do nexta? Może jakiś nr telefonu?.Jakieś namiary?

@Kontraktowy

Chwileczkę, w sensie, że kto tych zdjęć się domaga?

@Zuzanna

Ty się zdjęć domagaj. Słownik mi wpisał słowo jak sam chcial:)))

Bonus £1000! Zapraszamy do aplikowania o prace! (usunięte przez administratora)

picker
@Pracodawca

...w 20 ratach po 50 Funtów co tydzień. Amazon 2 raty po 500 Funtów ;)

@picker

@picker Pytanie, na które trzeba odpowiedzieć to co trzeba spełnić aby otrzymać pierwszą oraz drugą ratę i kiedy są one wypłacane. Oferujemy 20 rat po 50 funtów płante od pierwszego tygodnia pracy bez żadnych króczków takich jak np wyrobienie odpowiedniej normy czy też frekwencja. Zyczymy sukcesów

Piotrek
@Pracodawca

A co z pracownikami którzy rozpoczęli pracę w sierpniu?

@Piotrek

Dzien dobry Piotrze, Jeżeli jesteś obecnym pracownikiem zapraszamy do kontaktu z biurem pod numerem +44 1924 666 529. Pozdrawiamy

Johny Mandingo
@Pracodawca

Haha i te bonusy które tez agencja wypłaca a lecą do kieszeni kierowników

Małgorzata
@Johny Mandingo

A niby ile te bonusy wynoszą? Wiesz może?

olka
@Małgorzata

wiesz, tu udziela sie wielu bylych pacownikow agencji. Oni zwyczajnie zostali wywaleni np za lecenie w ciula z robota, za np spanie w kiblu, za cale godziny siedzenia np w kantynie, na przerwach, za branie "sików". Solsbury i Next to bardzo cierpliwi pracodawcy, trzeba serio dobrze sie postarac zeby cie zwolniono z pracy! Malo tego, o tym jak fajnie jest w NEXT, niech swiadczy fakt, ze te zwolnione gamonie do NEXTa przychodza zatrudnieni przez inna agencja MACH (czy jakos tak). Bonusy? Sa, tylko trzeba ostro robic. Od 50-280 Funta. To sa te widelki w ktorych ja sie łapałam :) Wiem ze mieli tez wyzsze kwoty.

Aa
@olka

Masz 100% racji w tym co napisałeś, potwierdzam jako były pracownik. Menadżerom i sepervisorom trudno jest do końca zapanować nad wszystkim z uwagi na potężne rozmiary magazynu i olbrzymią ilość pracowników. Wielu cwaniaków wykorzystuje ten fakt symulując pracę do oporu, ale to do czasu aż wpadną, a później miałem ubaw jak ich widziałem jak się kajają, starając się sprzedać menadżerom jakieś naiwne kity i fantastyczne historyjki. Lepiej robić powoli, ale uczciwie. Największa wada tej pracy daje o sobie znać w miesiącach letnich. To oburzające, żeby połowa jednej hali (drive) nie miała sprawnej klimatyzacji, a cała druga hala (way) nie miała jej w ogóle. Latem te hale z blachy robią się sauną, w takich warunkach szybko pojawia się wycieńczenie fizyczne, sam byłem raz blisko udaru cieplnego i musiałem się zwolnić, zawsze latem przyjeżdżają karetki po ludzi, nie byłoby to aż tak dużym problemem, gdyby nie długie godziny pracy. Czy ktoś wie czy coś się zmieniło w tej kwestii?

20cm w gaciach
@Aa

Nic sie nie zmienilo. Sa fragmenty hal gdzie dziala klima. Zdecydowana wiekszosc jest bez klimy. Na pak stacjach na wayu masz wiatraczki kolo skanerow, ale wszystkie sa zepsute :) Opcja to nosic wlasny wiatraczek na usb :) Tak robia niektorzy.

Hejjja
@olka

Solidni pracodawcy, tacy, że wystarczy poczytać opinie na innych stronach.... Ciesz się że bonusa nie wypełniasz, bo wtedy mieliby dużo okazji do zwolnienia Cię za bonus fraud jak tylko coś im się nie spodoba. Plus dyskryminacja jak jesteś chory/a . Wystarczy wejść na strone Employment od Tribunal i poczytać ile spraw toczy się przeciwko nim, a 90% z nich załatwiają na etapie mediacji sądowej. Tacy wspaniali o i są ???? powodzenia

Xeno

Widze że w next desperacja, w najnowszych ogłoszeniach już nawet znajomosci angielskiego nie wymagaja, a może by tak lepiej menagerowie zaczeli szanowac ludzi żeby nie odchodzili

Ona 20+
@Xeno

Tak :))) można prawie nic nie robić :))) po 6 godzin na brejkach ;))) tylko miejsca zmieniać ;)))

Janusz2033

Witam, agencja dała mi zatrudnienie jakiś czas temu. Pracodawca jest bardzo transparenty, wypłaty są zawsze zgodne z harmonogramem, z całego serca polecam tę agencję. Pozdrawiam

Julia
@Janusz2033

A co konkretnie znaczy to transparentny? Względem pracowników, klientów czy urzędów typu PIP? Zagadkowo to brzmi.

Aa
@Julia

OMG. Ta osoba wypowiadała się jako pracownik agencyjny, a więc piker/paker i użyła zapewne słowa transparentność w odniesieniu do umów, które są przejżyste i uczciwe, bez żadnych haczyków i innych kruczków. Nie czepiajmy się nienajlepiej dobranych słów, kiedy idzie się łatwo domyślić o co chodzi.

Janusz2033

Zalecam nie słuchanie opinii poniżej ponieważ mogą być one skondensowane od konkurencji. Pozdrawiam Janusz3033

M

A możesz coś więcej napisać na temat tej pracy w Next co konkretnie się tam robi ile godzin jak to ogólnie wygląda

M

Pracowałam przez Solsbury od marca do czerwca. Nigdy mi nie odwołali dnia pracy, praca w nextcie bardzo spoko. Najłatwiejsza praca jaką w życiu miałam, każdy sobie poradzi :) Nie rozumiem tych zarzutów z czarnymi ubraniami, chyba każdy ma w swojej czarne rzeczy do ubioru i to nie jest trudne sprostać takim ich łatwym wymogom. Na początku pracowałam na popołudniówki, po czasie przeniosłam się na ranki. Wszystko można z nimi załatwić i się dogadać, nawet jak jest problem z transportem to idą na rękę. Ja jestem bardzo zadowolona :)

Jolanta
@M

czy to dostosowanie sie do tego na ktora zmiane pracujesz to jest łatwe? jak mowisz ze chcesz tylko na ranki to oni się zgadzają, bez problemu ?

Aaa

Hej, jak wygląda praca w 2022? Czy jest faktycznie praca po 12 godzin dziennie, czy ucinają godziny? Jak sytuacja z mieszkaniem?

ciepły
@Aaa

hej Byczku. Teraz slaby czas na robote w next. Dni zaczynaja ucinac, godziny tez, najwiecej ucinaja godin w porannych shiftach. Agencja pomaga z ogarnieciem chaty, ale niepolecam mieszkan z agencji Moving Housing-straszne nory, nieremontowane,meliny zapuszczone. Nie mowie ze wszystkie, ale bardzo duza ich czesc. Na 10 znajomych 6-8 narzeka na ten (usunięte przez administratora) w mieszkaniach z tej agencji. Ogolnie robota na 200%, taka ze po 6x12hzaczyna sie od lipca. Teraz to ile wpadnie dni w tygodniu to sukces. W styczniu byl jeden tydzien gdzie mialem zero godzin, odwolali nam wszusykie dni! Rob jak uwazasz :)

Barbara
@ciepły

czyli bardziej praca tutaj taka na sezon... czyli na dużo pracy można liczyć od lipca gdzieś tak do jakiego miesiąca? wrzesień/pazdziernik?

Jah
@Barbara

A w połowie maja jak z pracą będzie? Macie może jakieś przeczucia?

packer
@Jah

siedz na tylku w tej polsce. nas i tak jest juz tu za duzo!

JackR

Ile godzin w tygodniu ? Czy godziny są stale?

Solsburak

Witam. Jest obecnie praca w Next w South Elmsall? Organizowane są wyjazdy z Polski czy trzeba na miejscu w Anglii pytać w biurze solsbury solutions?

Pp

Czy jest możliwość pracy na pol etatu. Od 9:30 do 14:30

@Pp

Dzien dobry, Tak jest taka mozliwosc. Zapraszamy do kontaktu pod numerem +44 1924 666 529 Pozdrawiamy

Czy firma Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

piker

zwracaja koszta szkolenia z obslugi pomtraka i szkolenia z obslugi noza i skanera. I to wszystko z ich strony.

Witam. Czy mógłby ktoś podać jakiś numer kontaktowy do staff wakefield. Na oficjalnej stronie jest tylko adres. Dziękuję z góry

@Piotr

Dzień dobry, Zapraszamy do kontaktu: UK: +441924666529 - od poniedziałku do piątku 8.30-16.30 UK TIME PL: +48666636625 - od poniedziałku do piątku 13.00-17.00 czasu polskiego

Czy w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

nagroda

Wypłacają dodatkowe odwoływanie dni albo całkowity ich brak

Zostaw merytoryczną opinię o Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) - Pontefract

• Jak się pracuje w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

Zobacz opinie na temat firmy Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 6 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

Kandydaci do pracy w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)