E-scripte

Opinie o E-scripte

lilka 2008-11-26 15:53:44
Plusy:
- płacą w terminie
Minusy:
- wymaganie nie są adekwatne do zarobków,
- oferowane w ogłoszeniu zarobki rzędu kilku tysięcy to lipa, można (przy dużym nakładzie pracy) zarobić najwyżej 200 - 500 zł,
- firma ogłasza się jako najtańsza na rynku - to akurat prawda, może mieć najniższe stawki dla klientów, bo pracownikom tez płaci bardzo mało.
anonim 2009-01-11 00:26:57
Firma solidna i bardzo ucziwa, płacą w terminie, czasem nie ma zleceń, czasem bardzo dużo.
Zarobki to od 500 do 2000 (tyle dostałem w dobrym okresie)
Roznie ze zleceniami, ale to taki rynek (pisałem transkrypcje w innych firmach)
Jako praca dodatkowa super (wlasciwie nie ponosze zadnych kosztow)
Generalnie na plus
anonim 2009-01-23 13:47:33
Słowa kojarzące się z tą firmą to (np:.solidna, profesjonalna, czasem stresująca)
Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako - OK ... .
Atmosfera i ludzie tam pracujący są - fachowo, uczciwie, po ludzku.. .
Od jakiej stawki można negocjować pensję? - raczej nie można, ale zdarzają się premie
Najbardziej w tej firmie podobało mi się: że siedzę sobie w domku, w ciepełku, a nie bujam się przez pół miasta po nagrania i to często późną nocą i że szefosto jest naprawdę OK... .
Najbardziej w tej firmie nie podobało mi się w: niskie stawki, jak na rynek warszawski, ale coś za coś. W sumie, to czego nie zarobiłem, to zaoszczędziłem na przejazdach. Wychodzi się faktycznie ok 2 tys na czysto, 200-500 to chyba tylko początkujący, albo tacy naprawdę dorywczo piszący. Ja jestem na TAK
Lilka 2009-02-11 01:10:11
Widzę, że firma e-scripte czuwa i na prawdziwą wypowiedź podsuwa znowu bajki. Ciekawe, kto z kierownictwa napisał te dwie wypowiedzi. Ludzie, nie wierzcie!!!!!! Zapytajcie kogoś, kto nam naprawdę pracuje. Jeszcze raz powtarzam, zarobki oferowane w Internecie to bzdura. Wystarczy sobie policzyć, z prostego rachunku matematycznego wychodzi, że zarobki, nie mogą być tam rzędu 2 tysięcy. Ktoś by musiał pisać z szybkością karabinu maszynowego, codziennie, także w dni wolne i to chyba od rana do wieczora. I jeszcze codziennie musiałby dostawać zlecenia, co się nie zdarza w rzeczywistości.
Były transkrybent 2009-04-27 12:33:12
Plusy:
- praca w domu
- całkiem miłe szkolenie
- hm, no i chyba tyle...

Minusy:
- zarobki raczej kiepskie (do 1000 zł), chyba że ktoś jest zdolny pisać więcej niż 1h materiału dziennie, ale to trzeba być chyba robotem...
- niepewność zleceń - czasem codziennie, a czasem tydzień-dwa ciszy. Tak że jako praca stała w żadnym wypadku!!!
- nieprzestrzeganie dyspozycyjności pracowników. Mimo że się umawiam, że mogę pisać np. 6-14, to bywa, że dostaje się tekst o 16, 18 itd.
- nieodsyłanie umów przez firmę (praca jest na podstawie umowy o dzieło, przedłużana co miesiąc)
- wysyłanie umowy dopiero na koniec miesiąca = pracuje się zawsze na dobrą sprawę bez podpisanej umowy
- brak możliwości negocjowania jakichkolwiek warunków umowy
- brak wyboru sposobu rozliczania się, przy czym materiały rozliczane "na czas" są zupełnie nieopłacalne ("na znaki" jest OK)
- fatalna niekiedy jakość nagrań (materiał testowy okazał się lajtowy w porównaniu do innych, przy czym zleceniodawczyni zarzekała się, że nic gorszego być nie może - kłamstwo w żywe oczy!)
- odsyłanie materiałów do poprawy po kilku miesiącach, mimo że w umowie jest mowa o ledwie 2 godzinach, gdy można żądać poprawy transkrypcji
- ktoś tu pisał o premiach - to chyba jakiś żart. Przez ponad pół roku ani złotówki premii nie widziałem...
- "łyse" rachunki, tzn. bez żadnego rozliczenia, skąd taka, a nie inna wypłta. Trzeba samemu liczyć, czy rachunek jest na dobrą kwotę (a zdarzyło mi się raz, że źle policzyli!)
- brak możliwości jakiegokolwiek rozwoju i perspektyw na przyszłość...

Zasadniczo nie polecam, chyba że ktoś jest zdesperowany. Praca jest mechaniczna, bardzo odmóżdżająca i wbrew pozorom męcząca psychicznie.
była tranksybentka 2009-07-15 22:17:21
Ciekawe, czy są jeszcze naiwni, chcący tam pracować...
Biała 2009-12-01 16:03:47
A ja tam pracuję, już ponad rok czasu i naprawdę nie mogę narzekać. Przy normalnym, ośmiogodzinnym trybie pracy bez problemu zarabiam ponad 1000 zł. I nie uważam się za robota!! Na początku też wydawało mi się, że to ściema, ale z czasem, kiedy ja piszę coraz więcej i szybciej, jednocześnie dostaję więcej materiału. Dla mnie zdecydowanie na plus! :)
jeden taki 2010-10-05 15:51:35
Pracowałem kiedyś od lipca do września, pieniądze za pracę dostałem w połowie września, wcześniej ani gorsza, a na konto wpłynęło raptem 400zł :O bez żadnego uzasadnienia, żadnych poprawek ani niczego nie dostałem, a w lipcu i sierpniu średnio 3-4 dni w tygodniu były ze zleceniami.

Nie polecam nikomu!
Monika 2010-11-14 22:39:28
Moja znajoma załatwiła mi tam pracę, sama pracuje od 3 lat. Wymagania są bardzo wysokie, ale firma uczciwa i pisząc codziennie (a ci starzy pracownicy tak piszą) spokojnie można zarobić na normalne utrzymanie. Ja piszę mało (jestem na urlopie wychowawczym), ale mam nadzieje, że to się niedługo zmieni. (piszę od lipca tego roku). Szefowa OK, można się dogadać, a płacą zawsze w porę, a to najważniejsze.
anka 2011-03-07 20:43:07
W e-scripte można zarobić najwyżej kilkaset złotych miesięcznie i to pisząc bardzo dużo. Taka jest prawda i maile pisane przez podstawione osoby tego nie zmienią. Sama pisałam, to wiem. Jedynym plusem było płacenie w terminie. Cała reszta to minusy.A dla Ciebie[usunięte przez administratora] normalne utrzymanie to za ile? Jeśli jesteś w stanie utrzymać sie za 300 - 500 zł to moje gratulacje...
lukas 2014-04-23 17:38:10
Strona owszem średnio czytelna, przydałby się jakiś cennik. Mam inne pytanie, czy można w e-scripte pracować dorywczo?
kolombo 2014-05-22 16:44:58
w tej stronie ich to się nie da odnaleźć, chciałem znaleźć przydatne info, ale łatwo nie było, trzeba przyznać
do kolmbo 2014-05-26 16:26:32
kolombo albo inni, napiszcie cos wiecej o rozmowie w e-scripte, bo tez jestem w podobnej sytuacji. dzieki
student 2014-05-27 12:26:37
Jestem studentem i interesuje mnie sprawa warunków współpracy z e scripte. Czy pracując dorywczo można sobie odpowiednio dorobić? Czytałem pozytywy ale przydałoby się to potwierdzić :)
desperat 2014-12-03 20:01:46
temat trochę umarł ;/ może ktoś tu wie o jakimś wolnym miejscu pracy w E-scripte... No wiecie, jestem w podbramkowej sytuacji... kończy mi isę zaraz umowa w mojej obecniej pracy i zostać tu nie chce, więc szukam czegoś innego, może ktoś coś tu wie, bo internet chyba milczy albo ja źle szukam. zdesperowany jestem troszeczkę.
UWB 2015-02-18 14:15:33
temat umarł i nadal nie odżył ;-( Co jest że nikt nie pisze? Może napisze ktoś o tym jak się pracuje w w/w firmie i czy warto szukać tam zatrudninia, tzn. czy warunki są dość przyzwoite, czy da się przeżyć i opłącić rachunki- bo teraz to różnie z tym bywa... A może tej firmy juz po prostu nie ma, dużo firm jest w likwidacji przecież.
semm 2015-02-21 11:22:39
Firma jest i ogłasza nabór. Pracowałam z firmą rok czasu, stres związany z terminowością, czyli nie dotrzymywanie naszego czasu na pracę, bardzo duże wymagania w stosunku do pensji, żeby zarobić więcej, to jest to praca dzień w dzień więcej niż 8 godzin, prezeska sympatyczna ale pozornie, potrafi być bardzo niemiła i niesprawiedliwa
5te koło u wozu 2015-07-18 21:35:25
Taaa... firma cały czas ogłasza nabór, bo zarabia się tu nie więcej niż 500 - 600 zł miesięcznie brutto. I jeszcze trzeba skomleć o plik, który potem spisujesz 8 godzin i dają ci za to 20 złotych. Ogólnie jesteś po prostu jak 5te koło u wozu, na szczególną okazję zatrudniony, bo często jest tak, że klient daje nagranie, ale wieczorem musi to mieć z powrotem i od tego jesteś właśnie ty. Więc musisz być cały czas w pogotowiu, żeby te 500 zł brutto uciułać. Czy można taką pracę polecać komuś? Może starej babie na emeryturze, ale czy jeszcze może?
sisi 2015-07-24 09:13:11
Szanowna pani właścicielko firmy e-scripte!
Jak się kogoś zwalnia w połowie lipca bez żadnego powodu, to nie wystarczy mu naubliżać od najgorszych. I że tam coś tam 10tego sierpnia się zrobi, a pieniądze że coś tam coś tam około 15tego sierpnia, ale należy UCZCIWE po naubliżaniu delikwentowi, UCZCIWIE podsumować jego ciężką i solidną pracę, a następnie czym prędzej wypłacić mu te jego ciężko zarobione pieniądze. I wtedy można dopiero sobie powiedzieć „El finito”. Si?
lilka 2016-08-30 13:54:21
Widzę, że ta firma wykorzystująca ludzi i płacąca grosze jeszcze działa. Aż dziw bierze. No może jest to nieco lepsze od np. roznoszenia ulotek, ale naprawdę trzeba być bardzo zdesperowanym, że tam pracować...
Zostaw swoją opinię o E-scripte - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie E-scripte