Opinie o Cotel w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Cotel. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Cotel o rekrutacji.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cotel w Wrocław

Co jaki czas w Cotel można ubiegać się o podwyżkę?

@Sylwia

Minimalna liczba godzin do zrobienia to 180, natomiast grafik usta sobie każdy sam, z miesiąca na miesiąc więc tyle ile dasz radę tyle godzin zadeklarujesz i zrobisz

Wiecie, czy Cotel udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

@Alicja

Ogólnie nie polecam iść na żaden projekt bo na żadnym nie da się zrobić wyniku. Jak zablokują pracę zdalną to z dnia na dzień i to na stałe, dowiadujesz się po fakcie. Poszukaj lepiej innej pracy

Pracownikkk Nowy wpis

Najgorsze cc w jakim pracowałem. Liczą się tylko wyniki, jak masz gorszy dzień - wyrzucają cię do domu. Ciężko wyrobić godziny przez co wypłata jest niska. Wieczne problemy z księgową, a niektórzy liderzy pracują tam chyba za karę. Atmosfera w pracy średnia.

Aleks

Czy tutaj placa za godzine, czy za wyniki? W sensie gdy nie idzie zwalniaja do domu, np. ale placa za godziny normalnie, czy płaca tylko za wyniki i powiedzmy przesiedzisz 7 godzin a zaplaca za 4 bo zrobiles 4 wyniki?

@Aleks

Mnie tez by to interesowało, może jednak ktoś się odniesie? Tak samo jak co do tego jakiegoś wewnętrznego systemu nagród? Jest wspomniany w ofercie na stronie ale bez szerszych szczegółów. jak zbierać te punkty, jaką mają wartość?

Informator
@Aleks

Płacą za godzinę, ale jeżeli w ciągu 3 lub 4 godzin nie będziesz mieć minimalnego wyniku, to Cię odsyłają do domu i z planowanych 8 godzin masz płacone tylko za te 3 lub 4 godziny.

@Informator

A co się dzieje dalej? idę do domu i co potem? Przychodzę na kolejny dzień znowu i próbuję ten wynik sobie ogarnąć czy jak? co do ogarniania wyników to macie w ogóle jakieś porady lub cokolwiek? każdy teoretycznie może dać rade?

Były pracownik Nowy wpis

Na papierze i w ofercie pracy wszystko pięknie wygląda natomiast w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Sam po rozmowie rekrutacyjnej zadawałem sobie pytanie skąd tyle negatywnych opinii? Teraz już wiem. Atmosfera jest tragiczna, a liderzy wyłącznie nastawieni na wyniki. Na każdym kroku można wyczuć fałszywość okraszoną sztucznym uśmiechem, żeby czasem nikt nie uznał tego za(usunięte przez administratora). Twoje wyniki są słabsze? Idź do domu bez wynagrodzenia zgodnego z grafikiem. Potencjalny klient nie jest zainteresowany ofertą? Namawiaj go tak długo aż sam się nie zdenerwuje i nie rozłączy. Były też inne zachowania, o których bezpieczniej bez dowodów nie wspominać. Podsumowując, szczerze nie polecam chyba, że ktoś lubi być pomiatanym, nie ma obiekcji, co do naporczywego namawiania ludzi i chce pracować z perspektywą, że w każdej chwili może zostać wysłany do domu, bo nie robi wyników.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Cotel?

Konsultant Telefoniczny

Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną telefonicznie. Przeprowadzona w przyjaznej atmosferze, aczkolwiek "na odczepnego". Trwałą około 10 min.

"Proszę sobie wyobrazić, że ma Pan ogromną ilość klocków LEGO. Chciałbym, aby Pan mi je sprzedał"; "Chodzi Pan do restauracji Mc Donalds?"

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
zsdg

Jeśli zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną, to nawet tu nie przychodź. Po pierwsze wynagrodzenie naprawdę niskie i większość CC we Wrocławiu proponuje zdecydowanie więcej, po drugie zdarzają się dni, gdy baza jest naprawdę bez sensu i nie idzie wyrobić celu, więc po kilku godzinach zostajesz wyproszony do domu = brak godzin = mniej pieniędzy. Po trzecie, musisz się przypominać i prosić ich o to, by łaskawie dopisali Ci pieniądze za szkolenie czy premie, które Ci się należą, a i tak prawdopodobieństwo, że je dostaniesz wynosi 0,0000000000001%. Po czwarte masz szkolenie, które trwa kilka dni i jest prowadzone w taki sposób, że nic z niego nie wynosisz. Po piąte, atmosfera fajna póki są wyniki, nie ma wyników, nie ma atmosfery. Po szóste, stary sprzęt, który ledwo, co działa , system Windows XP, w większości tylko 1 słuchawka na jedno ucho, co jest uciążliwe, tym bardziej, że osoba obok też rozmawia i ledwo, co słyszysz klientów. Podsumowując, nie warto, są zdecydowanie lepsze oferty pracy nawet i dla studentów z elastycznym grafikiem

Xyz

Nie polecam nikomu! Nie ma pieniędzy za szkolenie, mimo iż zapewniają, że będą. Stary sprzęt komputerowy. Zero możliwości na premie czy cokolwiek, serio jeżeli szukasz pracy w CC, to zdecydowanie omijaj ulicę Kukuczki!

@Xyz

No niby o tych szkoleniach już było pisane, ale z czego wynika to, że nagle na nie kasy nie ma? i tak w ujęciu merytorycznym co konkretnie z tych szkoleń powinno wynikać? Na własna rękę ogarnę?

Wiecie, czy Cotel udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

ex pracownik

Kiedyś dawali laptopa i słuchawki, ale jak Ci nie wychodził wynik to blokowali ci dostęp do pracy zdalnej bez żadnego powodu i bez kontaktu. Tak o na złość.

Canal+
@ex pracownik

Potwierdzam! Nie chciałabym trafić na innego koordynatora, jak już tam chcecie pracować to idźcie do niej na projekt, najfajniej jest

Alicja
@Canal+

To jaki wynik trzeba osiągać, żeby nie było problemów? Czy ten dostęp do pracy zdalnej jest już potem blokowany na stałe? O jakim projekcie piszesz, że tam jest najfajniej pracować? Daj znać, bo myślę co robić :))

@Alicja

Nie pląca za szkolenie, doja umowe szkoleniowa do podpisania gdzie jest zawarte, ze dostaniesz kase za szkolenie po przepracowaniu ponad 400h. Jest to niemożliwe bo pierwsza umowa jest na pół etatu aż na miesiąc ! Silą rzeczy nie da sie spełnić tego wymogu - jest to nieuczciwa polityka firmy. Szkolenie trwa 3/4 dni za które ci nie zapłaca, która firma tak robi.

Totalny brak szacunku i chamstwo szkolenie przeprowadzone na odwal się dopóki nie zrobi się umowy to siedzi się za darmo w ramach szkolenia i nie ma z to kasy premii brak tęższa pani koordynator nie daje w ogóle wsparcia chodzi i tylko mówi „masz zrobić wynik” nie dając żadnych wskazówek tylko zwalnia albo przenosi na inny projekt cokolwiek się od niej dowiedzieć to odpowiada jakby pracowała na siłę widać brak doświadczenia i kompetencji. Traktuje dobrze tych co robią wynik a jak nie robisz to jest chamska. Na rozmowie rekrutacyjnej było inaczej mówione niż jest. Nie polecam pracy w tej firmy jeśli dbasz o swoje zdrowie psychiczne

Xxx

Pracowałem u tej samej pani koordynator i to najlepsza osoba w firmie. Ciężko uwierzyć w takie opinie, nigdy nie usłyszałem negatywnego słowa. Jeżeli coś było nie tak to może Twoja praca była nie okej, a nie jej.

Co jaki czas w Cotel można ubiegać się o podwyżkę?

X

W cotel nie ma możliwości ubiegać się o podwyżkę

@X

Z czego tak właściwie wynika taki brak możliwości? Stawki na zawsze są stałe już?

Izabela
@X

Można w takim razie nadgonić stawki jakoś nadgodzinami? Ile dają za nadgodzinę, jeśli jest taka możliwość?

@Izabela

Za nadgodziny nie ma wyższej stawki, ale pracujesz tyle godzin w ciągu dnia ile chcesz

Sylwia
@Xyz

Jak to? Ale jest jakaś minimalna liczba godzin do wyrobienia czy jak to działa? To chyba fajnie że jest taka elastycznośc?

@Xyz

Skoro tak to po ile średnio ludzie tak sobie dobijają tych godzin? Ile da radę efektywnie zrobić?

@Sylwia

Mambik

A ja pracowałem już w cc i nie widzę specjalnych różnic. Praca jak wszędzie i dużo zależy od projektu, na plus to że mogę faktycznie zrobić sobie wolne albo ustawić grafik tak jak chce bez żadnych krzyków i głupich komentarzy kasa oczywiście mogłaby być wieksza a tak wiadomo godzinowka standard

KIKi

nie da się tam pracować pani koordynator jest prostą kobietą z rozbuchanym ego. Za brak wyników do domu, nie ma porządnego szkolenia, absolutny brak wsparcia. Wrzaski i zastraszanie przez szanowną Panią Koordynator są nie do zniesienia. żadnych merytorycznych wskazówek jak podnieść wynik tylko hasło do domu!!! Super jest też pan pracujący jako informatyk. Do niego lepiej nie podchodzić chyba że ktoś ma ochotę usłyszeć jakim jest debilem odradzam pracę w tej firmie nawet na czas wakacji. Praca tam to masochizm w czystej postaci. Pracowałem wiem co mówię

@KIKi

Dlaczego masz usłyszeć, że jesteś jakiś niemądry? Chodzi Ci o przyjście z jakimś problemem do rozwiązania w systemie czy coś? Jakie najczęstsze się zdarzają? Co do tych wyników to o jakich konkretnie mowa, żeby ich poziom był zadowalający? Jak taki sobie wyrobić?

KIKI
@Danuta

tak chodzi o problemy w systemie często zawieszają się skrypty Pani koordynator kompletnie się na tym nie zna więc trzeba iść do informatyka a wtedy albo przeklina albo po prostu mówi że jesteśmy (usunięte przez administratora) i nic nie umeiemy zrobić

@KIKI

A trzeba wiedzieć co zrobić? Co konkretnie wchodzi w zakres obowiązków na tych stanowiskach i w drugą stronę, co konkretnie musi robić taki informatyk za co jest odpowiedzialny? ciekawa jestem warunków zatrudnienia na takim stanowisku

Informatorka

Dlaczego Cotel ogłasza się na olx, że szukają osób do pracy w biurze do przeprowadzenia rozmów informacyjnych, a nic się nie wspomina o sprzedaży? Na rozmowie kwalifikacyjnej dalej się nic nie mówi o sprzedaży. Dopiero wszystkiego człowiek dowiaduje się na szkoleniu, że są jakieś normy sprzedażowe, które musimy wyrobić(...) Czy nie uważacie, że wprowadzacie błąd osoby , które szukają zatrudnienia do pracy z klientem ale nie koniecznie chcą pracować na sprzedaży telefonicznej? Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr: Przykład waszego ogłoszenia: "Zatrudnimy osoby do obsługi projektu informacyjnego. Celem jest przeprowadzenie rozmowy telefonicznej i zanotowanie udzielonych w jej trakcie odpowiedzi. (...)" https://www.olx.pl/oferta/praca-biurowa-rozmowy-informacyjne-15-zl-godz-CID4-IDvEhnK.html#c933776d13

Magda
@Informatorka

Witaj Informatorko ;) Mamy różne projekty od informacyjnych tzw. leadowych aż po projekty sprzedażowe. Link, który został przez Ciebie zamieszczony dotyczy projektu informacyjnego. Jeśli jednak w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, kandydat sam zwraca uwagę, bądź rekruter ma przesłanki, że dana osoba może lepiej sprawdzić się przy innym projekcie, ustala to wraz z kandydatem ;) Dokładamy wszelkich starań aby dla każdego znaleźć miejsce odpowiadające wymaganiom i możliwościom, zarówno jeśli chodzi o umiejętności jak i dyspozycyjność. Pozdrawiam ;)

Informatorka
@Magda

Mi na rozmowie nie zaproponowano bym wybrała sobie projekt jaki chce wykonywać, odniosłam wrażenie z rozmowy, że raczej oba projekty są czysto informacyjne. Mam pytanie o projekt sprzedażowy co się dzieje gdy konsultant wykonuje swoją pracę na linii ale sprzedaż mu nie idzie ? Miałam u was pracować przed wakacjami ale zrezygnowałam ponieważ nie chciałam właśnie dłużej zostawać w pracy by te projekty sprzedażowe wykonywać ( bo wiadomo klient nasz pan).

Magda
@Informatorka

Widocznie osoba, która prowadziła rekrutację uznała, że lepiej będzie pozostawić decyzję Tobie ;) dzieje się tak w momencie kiedy kandydat ma predyspozycje bądź doświadczenie. Na każdym projekcie dajemy wsparcie, przede wszystkim szkolimy ;) Są różne metody szkolenia Konsultanta aby czuł się dobrze i komfortowo i miał wyniki ;) wszystkiego można się nauczyć.

Plymouth
@Magda

Za to,że ludzie tracą na was czas, bezwzględnie cenny, powinni zgłaszać was do sądu o stracony ekwiwalent. To jest wyłudzenie pieniędzy wg prawa przez wprowadzanie w błąd przy przekazywaniu informacji.

@Informatorka

Haha cały cotel to nie jedyne kłamstwo jakie z ich strony usłyszysz

@Informatorka

Otóż to polowa informacji jest zatajana:)

@Plymouth

W PUNKT! JA WLASNIE ROZWAZAM ZGLOSZENIE ICH DO SĄDU :)

@Anonim

A co konkretnie chcesz zgłaszać do sądu? Bo z dyskusji zrozumiałem że podczas rekrutacji można dostać się na stanowisko sprzedażowe mimo że kandydowało się na inne. Nie bardzo rozumiem co ma sąd z tym wspólnego?

bez sprzedazy
@Informatorka

szkoda wlasnie wycofalam swoje cv bo skoro w ofercie jest napisane informacyjne a nie sprzedaz a niby potem jest ta czastka sprzedazy to az sie odechciewa - powinni byc szczerzy, pewnie potrzebuj pracownikow i dlatego tak daja w nagłówku

olo
@Informatorka

w pracy są normy, które trzeba wyrobić

@olo

No tak to chyba raczej działa. Pytanie czy normy są ustalane adekwatnie? Obecne jak ocenisz i kto tak naprawdę je planuje i wdraża?

Kolejna firma handlująca danymi

Omijać szerokim łukiem. Premia niemożliwa do osiągnięcia, o pieniądze za szkolenie trzeba się prosić (a i tak dostaje się je dopiero po przepracowaniu X czasu- żadna szanująca się firma tak nie robi), koordynatorzy zdecydowanie niestabilni psychicznie, szacunku do pracowników nie mają, póki nie zrobią wyników. Jeśli chcecie dobrze zarobić, to na pewno nie tutaj, jeśli wam w dany dzień nie idzie to jesteście zwalniani do domu, opuszczając kilka godzin pracy. Do tego dochodzi kwestia niezbyt rozgarniętej księgowej, która lubi wysłać za niską wypłatę, bo czemu nie. ;) Jest więcej lepszych CC w Wrocławiu, tutaj na pewno nie ma czego szukać, chyba, że ktoś się chce nabawić biedy i problemów psychicznych...

Okłamują swoich pracowników. Na szkoleniu informują że w zależności od projektu płaca jest "różna". Informowano nas że za projekt w którym my bierzemy udział zostanie nam naliczone 22zł/h, mimo że na umowie było napisane 20zł/h. Specjalnie pytaliśmy się parę razy (nawet w ostatni dzień pracy) aby się upewnić że płaca będzie 22zł/h. Jednak koniec końców i tak wszyscy dostali 20zł/h. Nie rozumiem po co te kłamstwa ze strony firmy. Poza tym plusem są ludzie których można poznać. "Normy" praktycznie nie do wyrobienia, nie ma co się łudzić. Szkolenia nie są płatne, a często trwają parę dni (strata czasu). Jeżeli ktoś chce sobie dorobić na wakacje to nie polecam.

Barbara

No ale skoro to było naliczone 2 zł mniej to jak oni to tłumaczyli? Jakoś to argumentowali?

NAPRAWDĘ OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ!! Uważajcie na ich gadania, ze jest tak kolorowo, rzeczywistość jest całkiem inna. Nie ma czegoś takiego jak 22 zł/h zawsze jest 20 zł. O premii można zapomnieć.Nie wierzcie ,ze to takie łatwe. Od 2 miesięcy nie mogę doprosić się wypłaty środków za szkolenie, ciagle kłamstwa ze przelew wyszedł. To nie tylko mój przypadek, wiele osob jest poszkodowanych. Atmosferę tworzą tam jedynie ludzie a nie koordynatorzy. Naprawdę omijajcie ta firmę z daleka,jest mnóstwo firm gdzie możecie pracować bez problemów i nie musicie naciągać ludzi na linii. Jeszcze raz odradzam podejmowania pracy w tej firmie. Ocena 2/10, jedyny plus to ludzie których tu poznałem, z wyjątkiem koordynatorów…

Łucja

opiszesz jakaś sytuacje ktora by potwierdzała ze w firmie jest tak źle jak mówisz?

@Kaśka.nick
@Łucja

Psychiczne najeżdżanie na pracowników, to była norma. Kiedy jakiś pracownik ma jednego dnia lepsze wyniki to jest wychwalany pod niebiosa i traktowany jak "przyjaciel" managerów i koordynatorów. Jednak kiedy następnego dnia nie osiągnie już tak dobrego wyniku (co jest normalne w tej pracy) to nikt się nawet do niego nie odezwie. I jest straszenie przeniesieniem

@Łucja

Chociażby zero kultury ze strony Pani za biurkiem na wejściu , naburmuszona dziewucha. Rozumiem ciąża ciążą, ale kulture powinna mieć pracując za biureczkiem:)

Dziewucha w ciąży ;)
@Anonim

Pozwól, że będę się zwracać do Ciebie jak do osoby :) O! Jak miło! Może na początek spójrz w lustro, a dopiero później wytykaj komuś brak kultury? Nie jestem naburmuszoną dziewuchą jak to kulturalnie mnie z góry oceniłaś :) Faktem jest to co zauważyłaś - jestem w ciąży - nie zawsze mam siłę skakać wokół wszystkich pełna entuzjazmu z powodu złego samopoczucia. Domyślam się, że nie zrozumiesz ale nie tego oczekuję :) Zapytasz dlaczego w takim razie jestem w pracy? Ja MUSZĘ w miejscu zatrudnienia być zawsze uśmiechnięta i zadowolona, prawda? Już pędzę z wyjaśnieniami! Nie pracuję tutaj aktualnie :) Wpadłam w odwiedziny do współpracowników w oczekiwaniu na wizytę lekarską 2 piętra niżej :)) Kolejna rzecz wymagająca wyjaśnienia - proszę powiedz czym Ci zrobiłam taką krzywdę? Bo ja tutaj tylko odpowiadam „ Dzień dobry” i „Do widzenia” wiec nie rozumiem gdzie popełniłam tak karygodny błąd, że nazwałaś mnie tak nieuprzejmie.

@@Kaśka.nick

To słabo bo bardzo demotywuje do pracy. Rozumiem że każda firma liczy na zyski i wyniki. To jak ktoś ma dobre dostaje za to premie czy tylko uścisk ręki prezesa:)?

elwis
@Andrzej

Haha, raczej uścisk jak już.

Bożena
@elwis

Przecież napisał "uścisk", to co go poprawiasz XD Czy Tobie coś wiadomo o tym zatrudnianiu do projektu informacyjnego co się okazuje sprzedażowym? Ktoś pisał o utracie ekwiwalentu, ale nie wyjaśnił za to ten ekwiwalent niby miał być. Może pracujesz i wiesz? ;)

Po szkoleniu
@Bożena

ja rozmawiałem o projekcie informacyjnym i na takim jestem to znaczy my w sumie pytamy o zgodę na rozmowę w sprawie nauki języka

@Po szkoleniu

I co? Dostałeś taka zgodę? Za takie szkolenie płaci firma czy tylko współfinansuje?

nikt
@Andrzej

Firma sponsoruje

@nikt

Tylko szkolenia czy coś jeszcze?

Rafał
@Danuta

Nic nie sponsoruje, ta firma to wielkie nieporozumienie niestety

@Rafał

Pod jakim kątem to piszesz?

Żywię szczere podejrzenia, że koordynatorzy są niezrównoważeni psychicznie. Ponadto zarówno ja jak i wielu innych pracowników nie dostaliśmy wypłaty za godziny "szkolenia" (które lekko mówiąc są ogromną stratą czasu bo są robione nieprofesjonalnie, a osoba która je przeprowadza przychodzi nieprzygotowana). Jeśli chodzi o premię to wynik potrzebny do jej uzyskania jest wzięty z kosmosu, a jeśli chodzi o to czy Ci ją wypłacą to też wielka niewiadoma. :) Awans dostają ludzie którzy potrafią wytrzymać w tej firmie najdłużej, a nie Ci najbardziej kompetentni. Owszem są prowadzone konkursy i nagrody choć sam byłem świadkiem gdy jedna z osób wygrała pewną rzecz, a koordynator "grał głupa" mówiąc, że żadnego konkursu nie było. Dopiero gdy ta osoba pokazała dowody, że faktyczny konkurs był to wielce oburzony koordynator przyznał jej nagrodę (co prawda inną i mniej wartą niż była obiecywana :)) Koordynatorzy mają bardzo wysokie ego i wątpliwe faktyczne umiejętności zarządzania grupą osób. Podsumowując; atmosfera w pracy jest bardzo dobra ale jest to zasługa pracowników. Zarówno ja jak i inni NIE dostaliśmy wypłaty za szkolenie i premię jaka była obiecywana. Osobiście odradzam podejmowania się pracy w tej firmie, jestem szczerze smutny, że zostałem (usunięte przez administratora) przez ludzi którzy pragną być wielką korporacją a jedyne co mają wielkie to nos od kłamstw. Pozdrawiam.

Sylwia
@Marcin

A nie można gdzieś zgłosić tych koordynatorów? Ktoś z góry nie może zrobic z tym porządku?

Szkoda czasu na ta firmę ci którzy szukają stabilizacji napewno jej nie znajda. Ta firma raczej w wielkim poważaniu ma swoich pracowników. Premia jest śmieszna za takie wyniki jakie są wymagane

Zuzanna

Hej, bardzo zainteresował mnie Twój wpis. Czemu uważasz, że firma ma takie podejście do pracowników? Czy możesz coś więcej na ten temat napisać? Niestety nie wiem o co może dokładnie chodzić. Dlaczego według Ciebie w Cotel nie można znaleźć stabilizacji i jak wygląda premia?

@Zuzanna

Czemu uważam ze firma ma takie podejście do pracowników ? Dlatego ze nie lubię kłamać a tak to właśnie wyglada niestety

Dokładnie w kłamaniu są świetni :)

Zostaw merytoryczną opinię o Cotel - Wrocław

• Jak się pracuje w Cotel?

Zobacz opinie na temat firmy Cotel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cotel?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cotel?

Kandydaci do pracy w Cotel napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cotel
2.3/5 Na podstawie 217 ocen.
  • Kukuczki 5 lok. 17-18
    50-570 Wrocław