Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Mańka Nowy wpis

Witam serdecznie. Widziałam ofertę dla specjalisty ds. HR z oznaczeniem, że zatrudnienie ma zostać zawarte na podstawie umowy o zastępstwo. Proszę mi powiedzieć jaka występuje późniejsza opcja na współpracę. Czy zazwyczaj wydzielają inne stanowisko dla danej osoby?

Nowy wpis

@Mańka

Dzien dobry, przy umowach na zastępstwo nie możemy gwarantować przedłużenia zatrudnienia na etapie rekrutacji, jednak wewnątrz firmy zwykle jest wiele możliwości na przejścia, z których można skorzystać pod koniec trwania kontraktu.

jk

W piątek zadzwoniła do mnie babeczka z HR, nie mogłam rozmawiać, bo miałam zaraz spotkanie w aktualnej pracy, sama zaproponowała przelożenie rozmowy na poniedziałek... i już nie oddzwoniła. Chciałam wysłać sms czy rozmowa aktulane, ale dzwoniła ze stacjonarnego :/ Cóz myśleć o takim HR....

passingfancy90
@jk

Ja miałam podobnie, tyle,że po pierwszym etapie rekrutacji zero informacji zwrotnej. Nie chcieli mnie,okay,ale niech napiszą,że dziękują ale mają innego kandydata.

Developer Nowy wpis

To norma w tej firmie

Nowy wpis

@jk

Dzien dobry, dziekujemy za wiadomosc. Czy moglabym prosic o informacje o jakie stanowisko dokladnie chodzi (idealnie numer pozycji)? Chcielibysmy miec szanse zweryfikowania co sie wydarzylo i podjecia odpowiednich krokow. Dziekuje

Aplikacja na staż, ankieta, później test w codility. Od wysłania tasków mija prawie miesiąc, zero feedbacku.

@Kandydat

Poważnie? Ja właśnie od wakacji planuje w staż uderzyć. Powiesz jaki kierunek tak z ciekawości i jakie taski dali? Ja na supply chain planowałem zrobić, na stronie się oferują

Helmut z Bermud
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

Customer Service Representative (German and English speaker), czy warto aplikować? Atmosfera, warunki finansowe ( 9-10 tyś brutto z doświadczeniem)

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

Podacie zarobki na stanowisku Junior Project Controlling Specialist? Jak na razie czytam ofertę. piszą ze roczne doświadczenie w zakresie finansów wystarczy. Ale co jak przyjdzie osoba z ponad dwuletnim?

OkresPróbny

Czy jest możliwa podwyżka po okresie próbnym na stanowisku Senior Software Developer?

@OkresPróbny

a jaki mialby byc powod podwyzki po 3 miesiach? kazda zmiana pensji musi miec swoj powod

Werka
@Andrzej

Czyli jakie są ustalane docelowo stawki na okresie próbnym? Nie ma jednolitej dla każdego stanowiska tylko od razu można ją wynegocjować? W innych miejscach pracy zdarzało mi się negocjować ją dopiero po zakończeniu tego okresu. jakie więc są tu zasady?

@Werka

to w Moto dziala inaczej, zmiana pensji po wynikach pracy

XYZ

Jest możliwość opcji pracy 100% zdalnie?

@XYZ

Tak jest taka mozliwosc, zalezy od projektu i lidera.

@Andrzej

A liderem jak się warunki układają zazwyczaj? Czy można mieć szanse na zmianę projektu jeśli jednak nie dotrzecie do siebie wzajemnie? ludzie migrują po projektach?

lider liderowi nierowny ale z mojego doswiadczenia wynika managerowie maja poziom jest procedura zmiany projektu, dobrze opisana i ogolnie stosowana

Jürgen
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Customer Service Representative German and English speacker - warto spróbować, mając doświadczenie?

Oncall

Zgadza się. Przerwanie wypoczynku w Moto liczy się tylko jeśli faktycznie jest jakiś incydent na który trzeba zareagować

Julita

Słuchajcie a jak ktoś chce teraz pracować na B2B to może? po prostu widzę ze pytali o umowy na okres próbny a generalnie w ofertach z tego co widziałam przynajmniej maja wpisana umowę o prace i nie ma wskazanych innych opcji. Po prostu te formę preferują?

B2B
@Julita

Nie ma opcji B2B i nie mają tego w planach

@B2B

Ciekawi mnie powód? Znacie go? Tu chodzi tylko o jakieś podatki czy może jeszcze coś więcej? od zawsze jest umowa o prace? Uważacie to za korzystniejsze?

zawsze byla i do odwolania bedzie umowa o prace, powod jest taki ze firma wykonala analize i zdecydowala nie zmieniac tego podejscia

Oj zgaduje ze kolega Brokul jakis zegustowany jest, firma ma ponad 2600 pracownikow w Krakowie i zapewniam ze nie kazdy projekt jest taki sam, czyli budzetowka odpada, a jesli chodzi o cene to wszystko jest sprawa czasu i miejsca, jak wolisz pracowac za wiecej i gdzies indziej to droga wolna, dzialaj z fartem

Tez już kiedyś się zastanawiałem nad tym czy można zdalnie, tak jak ktoś teraz spytał ale w tych bieżących ofertach piszą tylko o hybrydzie. Na frontend chciałem przyjść ale do biura mi nie po drodze. co się w zasadzie dzieje podczas realizacji projektów, że trzeba być fizycznie? Jaka tu występuje kultura pracy?

OldMoto

To wszystko zależy tak naprawdę od teamu. W jednym hybryda oznacza pojawienie się raz na sprint na planning w biurze, w drugim raz na tydzień itd..

@OldMoto

a jak można ocenić kulturę pracy w tych wspomnianych zespołach? Zdarzają się jakieś konflikty lub cokolwiek względem projektu czy raczej wszyscy zgodnie współpracują? Zastanawiam się czy można się przenosić pomiędzy teamami jeśli komuś cos by nie podeszło jednak

w zespolach pracuja ludzie najlepiej porozmawiac z 1-2 osobami z zespolu zeby sie dowiedziec jak dziala, itp ja juz jestes w firmie to masz bezposredni dostep

Czy firmę po 3 latach współpracy mogę polecić? Odpowiedź brzmi - to zależy. Jeśli chodzi o rozwój technologiczny - jest na średnim poziomie niestety. Podczas swojej współpracy z motorolą niestety częściej spotkałem się z ignorancją seniorów jeśli chodzi o doszkalanie juniorów lub regularów. Także technologicznie można się po prostu zacofać. Jeśli chodzi o współpracę w zespołach - to też zależy - jeśli trafi się fajny team to można bezstresowo wykonywać pracę. Jeśli nie to niestety przełożeni mają tendencję do ignorowania problemów pojawiających się w zespołach i ludzie wolą się po prostu zwolnić niż na te zmiany czekać - zwłaszcza jeśli problem dotyczy członków zespołu którzy mają swego rodzaju „immunitet” ze względu na swoją wysoką wiedzę produktową, więc mogą wykonać więcej negatywnych akcji w stosunku do innych współpracowników, włącznie z mobbingiem. Myślę że to największy minus tego miejsca pracy. Ostatecznie czy polecam? Nie jest to najgorsza firma w jakiej pracowałem, ale na duży minus jest brak konkretnych reakcji w stosunku do (usunięte przez administratora) i czasem trzeba się po prostu z nimi „użerać”.

Czy w Motorola Solutions możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Designer?

Motorolo

Z tego co kojarzę, to pierwsza umowa jest zawsze na 3 miesiące, dopiero później na czas nieokreślony.

Księgowy

Witam, Czy na stanowisko Senior Financial Accountant można liczyć na kwotę 17k brutto? Niestety praca hybrydowa zniechęca stąd mam nadzieję, że chociaż wynagrodzeniem nadrabiają.

Zeile?
@Księgowy

Nieee. Raczej 10

@Zeile?

Z czego wynika az 7 tys różnicy miedzy kwotami, które podajecie? Pytanie także odnośnie charakteru pracy, ktoś ma doświadczenie w tym przypadku by się odnieść? wszystko przebiega standardowo czy występuje może jakaś inna kultura, do której trzeba się dostosować?

on sie pytal o 17k , ~10k jest rzeczywiscie w firmie. kultura jest dobra, tryb pracy pewnie w niektorych dniach wiecej, w niektorych tyle co 0

@ja

Kultura jest dobra – co to oznacza? Nie wiem nigdy czy to nawiązanie do zachowania czy jakichś przyzwyczajeń / reguł? W tym drugim przypadku jakie występują?

Kandydatka

Brak feedbacku po pierwszej rozmowie (online), mimo zapewnień, że zostanie udzielony w ciągu tygodnia (minęły 2 miesiące).

Motorolanin
@Kandydatka

Prosze o podanie daty i godziny spotkania i osobiscie sprawdze jak sytuacja wygladala i czy/dlacego nie otrzymala Pani feedbacku.

Kamil

Pracuje w Motoroli w Krakowie na stanowisku (Senior) Software Engineer od 4 lat. Do tej pory miałem 2 przełożonych i obaj są bardzo na poziomie, ludzie nie uprawiający micromanagementu, dający zespołowi swobode działania i tylko doglądający jego pracy, usuwający kłody spod nóg. Płaca mieści się w widełkach ogólnokrajowych. Praca jest wymagająca, trzeba mieć mocne zaplecze inżynierskie, nie wystarczy nauczyć się pythona czy c++ z jutuba. Zespół to dojrzali inżynierowie (większość seniorzy) z dużą wiedzą a dodatkowo ludzie naprawdę na poziomie. Jest się od kogo uczyć. Architekci u mnie w projekcie to złoto, ludzie o niesamowitym skillu, nietoksyczni, chętnie dzielący się wiedzą, nietraktujący ludzi (nawet) początkujących z poczuciem wyższości. Jeśli ktoś chce to są możliwości rozwoju przez portal szkoleniowy. Jak czytam inne wpisy to włosy stają dęba. Jeśli chodzi o departamenty inżynierskie to narzekać na Motorole może tylko osoba arogancka której sie od dobrobytu we łbie poprzewracało i ciągle chce więcej i więcej. Dzisiaj ludzie latają za kasą i zmieniają firmy jak rękawiczki tam gdzie więcej dają. Ale prawda jest taka że inżynierem jest sie z powołania, albo sie to ma albo sie tego nie ma. Kto tego nie ma wcześniej czy później odpłynie. No i ta roszczeniowa postawa w innych wpisach.. Szok. Doceń to co masz, a może wtedy będzie ci dane więcej. Ale pamiętaj że komu wiele powierzono, od tego wiele wymagać się będzie. Pozdrawiam całą kadrę inżynierską i management PCR.

Kamil
@Kamil

Dodam jeszcze że byłem w firmie z konkurencji kilka lat i w Motoroli wszystko jest lepsze. Lepsza organizacja pracy, lepszy management, mniej roszczeniowi ludzie, brak podziałów politycznych, ZNACZNIE lepiej wykwalifikowana i bardziej dojrzała kadra inżynierska, ZNACZNIE wyższy poziom kultury osobistej w zespole. Generalnie bez porównania. Motorola znacznie lepsza niż konkurencja.

Q2mać
@Kamil

A ile Ty masz latek? A czy Ty wiesz, że ta, jak i każda inna korporacja i tam ma Cię w (usunięte przez administratora) Dostajesz podwyżkę, żeby nie odejsć do innej firmy i tylko pieniądze są przejawem szacunku korporacji względem wlasnych pracowników. Jesli się wrodrożyłeś w struktury firmy, to już wiesz co tam klepać na tym komputerze i jedynie to dodaje Ci wartości w oczach zarządu. Myślisz, że dalej warto być lojalnym i odczuwać powołanie?

Barbara

Czy to opinia z bieżących doświadczeń? jeżeli tak to czy jesteś w stanie ja szerzej rozwinąć? Na stronie są oferty stażowe na parę działów, dla przykładu na Supply chain lub w finansach. Czy ktoś niedawno odbył, żeby móc sie odnieść? Warto iść teraz na wakacje?

Nie wierzysz w szczerość tej opinii? To może napisz z czym się nie zgadzasz. Mnie zaciekawiły te możliwości rozwoju przez przez portal szkoleniowy. Chodzi o jakieś szkolenia online dla pracowników?

Junior Contract Management Specialist – co sądzicie o tej pracy? jest teraz oferta na takie stanowisko. Są to początki mojej kariery i chcę wybrać w miarę dobrze. Widzę, że ostatnio ludzie opisywali rozmowy i informacje o braku feedbacku… mimo wszystko jak uda mi się przez to przebrnąć to na co mogę potem liczyć? Po jakim czasie wpada awans?

kandydat

W rozmowie na mid java developera uczestniczyla pani z HR, manager oraz senior developer. Czesc HR i managersk'a dosyc standardowa choc dalo sie wyczuc mocna atmosfere korporacyjna. Jesli chodzi o czesc techniczna to glownie skupiala sie na wiedzy teoretycznej i pytaniach o definicje i formulki. Do tego jedno zadanie live coding z kateogrii algorytmicznych ktore bardziej przypominalo zadanie z "konkursu" niz rzeczywiste zadanie ktore mogloby sie przydarzyc w pracy. Oczywiscie po zapytaniu o feedback twierdzili ze bedzie obszerny i dostane go po okolo tygodniu. Po okolo 3 tygodniach otrzymalem generyczna wiadomosc ze niestety nie dostalem sie do nastepnego etapu. Jedena z najgorszych (z kilkunastu) rozmow jaka mialem okazje odbyc, glownie ze wzgledu na atmosfere.

K2

Swoje rekrutację wspominam bardzo dobrze, mimo że pracę dostałem dopiero za 2 podejściem. Rozmowy z rekruterami, obie ok. 15 minut, w ciągu tygodnia zostałem umówiony na video z managerami, ofertę otrzymałem 3 dni później. Żadnych podchwytliwych pytań, wszystkie rozmowy przeprowadzone w miłej atmosferze. Pracuje już kilka miesiecy i mogę polecić firmę.

@K2

Czy przy tej pierwszej turze zostały podane jakieś powody odnośnie odrzucenia? Ciekawi mnie objętość ewentualnego uzasadnienia. O jakim stanowisku teraz jest mowa, że występowała taka determinacja co to drugiego podejścia? Osoba bez większego doświadczenia będzie miała na nie szanse?

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions