EURO TIM

Bydgoszcz

Wywiadu udzielił:
Edward Niedbalski
Prezes Zarządu EURO TIM
Firmę prowadzę od 1978 roku, wykształcenie średnie techniczne, liczne kursy dokształcające oraz kwalifikacyjne. Ulubione zajęcia to majsterkowanie, podróże zagraniczne i krajowe, uwielbiam jazdę na nartach.
EURO TIM
Rok założenia: 1978
Adres:
Inowrocławska 35
85-153 Bydgoszcz
Branże:
  • Turystyka - Hotelarstwo - Gastronomia

,, ...razem stanowimy drużynę, w której każdy ma określone funkcje i stara się pracować najlepiej  jak potrafi na wspólne zwycięstwo "

Czym zajmuje się firma Euro TiM?

Firma Euro TiM to firma o szerokim wachlarzu usług; zajmujemy się turystyką tzn. organizowaniem wyjazdów - wycieczek, pielgrzymek, wyjazdów wypoczynkowych; zarówno dla grup jak i klientów indywidualnych.
Jeździmy po całej Europie naszymi nowoczesnymi autokarami, których to wynajem jest drugim profilem działu turystyki. Dzięki własnej flocie pojazdów, jesteśmy w stanie zaoferować klientowi bardzo dobre ceny, to nas niewątpliwie wyróżnia spośród innych organizatorów wycieczek, a jednocześnie daje nam niesamowitą elastyczność podczas planowania podróży i zapewnia najwyższą jakość usług. Sympatyczni kierowcy, nowoczesna flota pojazdów - to u nas standard.
Drugim zasadniczym działem jest motoryzacja, a ściślej mówiąc hurtownia motoryzacyjna, oferująca szeroki asortyment części, warsztat samochodowy na 15 stanowisk naprawczych, oraz okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Co oznacza skrót TiM?

TiM oznacza właśnie,jak wyżej wspominałem T-turystykę i M-motoryzację, jako dwa główne działy firmy. A że brzmi to jak team, czyli drużyna - to się również zgadza, bo razem stanowimy drużynę, w której każdy ma określone funkcje i stara się pracować najlepiej jak potrafi na wspólne zwycięstwo.

Jak wyglądały początki firmy? Od którego roku firma istnieje na polskim rynku?

Firma istnieje od 1978roku,kiedy to zaczynałem jako Euro-taxi.

Jaka jest misja firmy? W jaki sposób staracie się ją realizować?

Misja i wizja firmy, to nie tylko określenie kierunków rozwoju, ale także wyraz aspiracji związanych z firmą pracowników. Bez misji i wizji decyzje zarządcze bywają przypadkowe, a codzienna praca sprowadza się do mniej lub bardziej mechanicznego realizowania procedur. Dlatego naszą misją nie jest osiągnięcie maksymalnej sprzedaży, ale osiągnięcie maksymalnej jakości usług, czyli dbałości o człowieka, jego bezpieczeństwo i komfort. Wzmacniają nas w realizacji tej misji wartości katolickie oraz najwyższe standardy etyczne i jakościowe, którymi się kierujemy. Mamy świadomość, że jesteśmy największą i najlepszą firmą turystyczną w regionie, a także jedną z najstarszych - działamy nieprzerwanie od 1978r. Tak wielkie doświadczenie i wysokie kompetencje są u nas już tradycją, a mając tak stabilne podstawy możemy pewnie sięgać marzeniami w przyszłość.
Peter F. Drucker w swojej znakomitej książce Zarządzanie w XXI wieku zauważa, że najlepiej pracują organizacje zatrudniające ochotników, bowiem motorem działania tych ostatnich jest realizacja pewnej jasno określonej misji. Misji, czyli posłannictwa — ważnego, odpowiedzialnego zadania do spełnienia.
W naszej firmie jako misję obraliśmy nie tylko pokazywanie piękna otaczającego nas świata jako celu podróży, ale samegopodróżowania jako celu samego w sobie- według najwyższych standardów bezpieczeństwa i rzetelności usług. W środowisku pracy - tworzenie atrakcyjnej i satyfakcjonującej ścieżki kariery, która pomaga naszym pracownikom realizować swoje aspiracje zawodowe i doskonalić umiejętności. Życzliwość w połączeniu z kompetentną obsługą i doświadczeniem zawodowym to u nas po prostu codzienność. Regularne podnoszenie kwalifikacji i poczucie samorealizacji przekłada się świeżość spojrzenia, znajomość aktualnych trendów i otwartość na potrzeby Klientów. Rozwój pracowników = rozwój firmy.
Pełne zrozumienie potrzeb Klientów jest przecież kluczem do stworzenia najlepszej możliwej oferty, bez kompromisów.
Tym się właśnie zajmujemy!

A jak przedstawia się wizja firmy Euro TiM?

"Patrzymy na przyszłość pozytywnie bo w niej spędzimy resztę życia"

W naszej wizji jest firma, która dba o każdego człowieka indywidualnie. Zarówno Klienta jak i pracowników. Dbając o naszych Klientów na wszystkich etapach współpracy jesteśmy pewni i spokojni o ich PEŁNE ZADOWOLENIE i co za tym idzie- przyszłość naszej firmy. Wykonując swoją pracę najlepiej jak umiemy i czyniąc to z wewnętrznej potrzeby sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku, zaskakujemy innowacyjnymi rozwiązaniami i stale podnosimy jakość naszej pracy, naszych ofert. Zawsze staramy się bardzo dokładnie zrozumieć Państwa potrzeby, aby móc je w pełni zrealizować. Nowe wyzwania i radość naszych Klientów dzisiaj, są dla nas siłą napędową na jutro. Przyjmujemy na siebie odpowiedzialność, bo wiemy co robimy, mamy w tym doświadczenie, szerokie umiejętności, a kochając życie - działamy z pasją.

Pora się o tym przekonać, i już dziś zacząć prawdziwe podróżowanie!

Z czego są Państwo najbardziej dumni jako firma?

Chyba z tego ze robimy to co kochamy i jesteśmy z tym szczęśliwi, że widzimy sens w tym co robimy, że tworzymy coś wartościowego. Możemy pomagać przez to innym i czujemy się z tym bardzo dobrze. Jest wiele rzeczy z których możemy być dumni, ale jeszcze więcej za które jesteśmy wdzięczni, bo to jest na dłuższą metę o wiele ważniejsze...

Dlaczego klienci wybierają właśnie Państwa na organizatora swojego wypoczynku?

To pytanie do naszych klientów, nas cieszy fakt że tak wielu z nich powraca, stają się naszymi stałymi klientami, a przez to najlepszą z możliwych reklam, dlatego nie musimy wydawać gigantycznych kwot na marketing.

Ile średnio w ciągu roku organizują Państwo wycieczek?

Tutaj nie ma co uśredniać gdyż jest to bardzo zmienne, ogólna tendencja jest zwyżkowa (nieprzerwanie od 1978r), a to jest najważniejsze :)

Jak często przeprowadzają Państwo rekrutacje?

Zazwyczaj 2-3 razy w roku.

Na jakie stanowiska najczęściej?

Głównie są to stanowiska dla kierowców autobusu oraz mechaników samochodowych.

Gdzie osoby zainteresowane odnajdą aktualne oferty pracy?

Nasze aktualne oferty pracy można znaleźć na portalu OLX lub osobiście w firmie.

Jakie wymagania stawiacie przed kandydatami?

To, co cenimy najbardziej to uczciwość oraz kompetencje i doświadczenie.

Jakie formy zatrudnienia czekają na nowych pracowników?

Nowym pracownikom oferujemy stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

A co z benefitami?

Nasi pracownicy mogę liczyć na różne szkolenia,kursy, a także wyjazdy integracyjne.

Czego możemy życzyć firmie na przyszłość?

Przede wszystkim radości i dobrych pracowników, którzy są skarbem firmy.

Dziękuję za rozmowę.