JAS FBG S.A.

Katowice

Opinie o JAS FBG S.A.

obecny pracownik 2015-04-08 21:00:04
Pracuję w tej firmie od roku. Nieprawdą jest, że dostają się do tej firmy ludzie po znajomości. Stawki o wiele wyższe niż najniższa krajowa, pierwsza podwyżka po 3 miesiącach 200-300 zł brutto. Magazynier nigdzie nie zarobi tyle co tutaj, praca nie jest ciężka, wymaga uwagi, dobrej organizacji i współpracy w grupie. Kierownictwo zna się na swojej pracy, można liczyć na wsparcie, nikt nie osądza, a rozmowa to podstawa. Mam to szczęście, że pracuję na zmianie, która sobie nawzajem pomaga. Polecam pracę w tej firmie.
Piotr 2015-04-17 07:19:03
JAS FBG to oszust jeśli chodzi o palety. Od klienta dostaje nowe Epale a zwraca połamane czarne - złom paletowy. Na dodatek zaniża saldo paletowe z klientem. Nasza firma właśnie rozwiązała umowę. Niestety na podstawie palet nie można się sądzić i ukarać złodzieji.
Grzegorz 2015-05-19 19:17:58
Widać że firma rekrutuje na magazyn w Szczecinie.
Ktoś pracował tam może ?
Zainreresowany 2015-05-23 22:04:58
Witam. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat zarobków, umów i pracy na magazynie w Warszowicach lub Bielsku Białej?
ciekawa 2015-06-26 06:48:52
jas wrocław to syf jakich mało pozdrawiaenia dla grzesia karierowicza
Fefe 2015-07-21 03:01:21
Teraz JAS_FBG znowu ruszylo z rekrutacją i to na kilka miast, poszukują pracowników technicznych do spraw utrzymania budynków, koordynatora spedycji krajowej, specjalisty do spraw handlowych - branża TSL, agentów celnych, czy magazynierów - operatorów wózków widłowych, jest w czym wybierać. Ciekawe tylko, czy to taki rozwój, czy jednak rotacje.
Fefe 2015-07-21 03:07:34
xyz 2015-08-28 22:43:32
Oczywiście ze rotacja. Tylko szumnie w mediach mówią ze ludzie tworzą firmę, a w rzeczywistości np. jak kobieta zachodzi w ciaze to nie ma po co wracać, bo to firma antyrodzinna i nie doceniają pracowników wcale.
pilotomierz 2015-08-29 02:21:53
@xyz o atmosferze w firmie zawsze decydują ludzie. Ale nie można odmawiać kobiecie szczęścia tylko dlatego że jest w ciąży i przez to nie należy jej się zatrudnienie w firmie. Potem dziwić się, że jest mały przyrost naturalny. Szukają kogoś na stanowisko referenta, ale nic nie napisali o zarobkach, a szkoda.
Niezadowolony 2015-10-09 14:51:21
Co do jakości usług nie mam większych zastrzeżeń, aczkolwiek, gdy coś się jednak przydarzy, to uzyskać jakiekolwiek informacje od nich, to istny kosmos. Opieszałość i olewactwo ludzi odpowiedzialnych za dysponowanie przesyłkami przekracza wszelkie normy. 3 dni walczyłem, żeby uzyskać jakiekolwiek informacje o przesyłce, która nie doszła do mojego odbiorcy. Nikt nic nie wie - czeski film! A dodzwonić się do jakiegoś oddziało (szczególnie w Łodzi) graniczy z niemożliwością!
ala 2015-10-28 17:25:38
jak firma moze byc nastawiona antyrdzinnie, troche tego nie rozumiem, przeciez pracodawca nie moze kobiety w ciazy zwolnic, poza tym jezeli ktos byl zatrudniony na czas okreslony i wypadlo tak ze kobieta bedaca na wychowawczym przed upywem umowy,przyszla do pracy a zkoncem umowy nie zostala jej ta umow aprzedluzona
edi 2015-11-26 11:29:06
kiedyś pracowałem jako agent celny, żenujące zarobki, dochod robi się na ludziach, nie polecam. Jak ktoś nie ma pracy zadnej to wtedy w ostateczności.
wirtualna j. 2015-11-26 14:33:42
Edi żadna praca nie jest ostatecznością, każda jest szanse. tylko od ciebie jak ją wykorzystasz, a na każdym stanowisku można odnieść sukces. ja też chcę do nich iść na agenta celnego. mam już wymagany wpis na listę agentów celnych i wymaganą motywację więc startuję i to z radością, tobie też polecam
KierowcaFiata 2015-11-28 22:14:34
Mocne słowa @edi, ale tak to można mówić też o telewizorze który się komuś psuje po tygodniu. Czytam oferty, a prace w branży celnej bardzo lubię i nie uważam jak Ty
eoe 2015-12-01 01:58:32
tez patrzyłem na tą oferte jako agent cely, tylko, że do Krakowa, wydaje mi się,że tam są w ogóle troche lepsze stawki jednak. No i system premiowy jest.
klik 2015-12-03 12:20:45
no warunki sa niezle, fajnie ze oferuja to stabilne zatrudnienia w oparciu o umowe o prace. jednak to jest dosyc istotne w tych czasach jesli ubiegamy sie o jakies stanowisko
Domin 2015-12-19 11:26:27
Tak jak państwo mówią układay układy i jeszcze raz układy!
Jeśli chodzi o zarobki to nie mozna narzekać ale męczą właśnie te układy gdy robi się to samo co inni pracownicy jasa ci co zostali przyjeci po znajomosci premie przyznaja tylko im nie liczy sie zangazowanie innych osób. Po prostu jeśli smarujesz dupcie długiemu to wychodzisz na plus
grzesiek 2015-12-19 23:38:27
Może są układy i zatrudnianie po znajomości, ale jednak firma prowadzi otwartą rekrutację. Mają wiele ofert, ale dla mnie najciekawsza jest ta na kierowcę międzynarodowego.
stary pracownik 2015-12-20 22:35:27
Guzik prawda. Otwarta rekrutacje prowadzą na takie stanowiska jak juz nie maja nikogo wsadzic. Inne stanowiska nawet nie sa oglaszane nigdzie bo zaraz koleżanka kierownik czy dyrektor.
Anonim 2015-12-21 18:17:56
Zgadzam się z poprzednikami. Wyzysk, praca na stanowisku administracyjnym - ogrom nadgodzin niezapłaconych i tylko ściemy szefa! Jak się upomnisz o swoje to w konsekwencji odpowiedź brzmi - wie Pan ile osób jest na Pana miejsce?!!! i wszystko po cichu, W GRAFIKU ŚLADU NIE MA!!! Uszkodzony towar streczowany i wysyłany dalej bez jakichkolwiek adnotacji - oczywiście szef nic nie wie! Chora rywalizacja, i manipulacja - szef nic nie wie!!! oczywiście Cicho-ciemny szef o wszystkim wie !!! Ludzie nie bądźcie ślepi przecież jaki Pan taki kram!! Hipokryzja w najbardziej wyrafinowanej i dyplomatycznej postaci!!!
Przeszlosc 2015-12-21 18:45:16
Bo się wstydzą !
Przeszlosc 2015-12-21 18:55:53
Dużo nadgodzin - niezapłaconych a wymuszonych, niskie płace i premie nieadekwatne do ilości obowiązków i czasu spędzonego w firmie. Atmosfera bywa dziwna, wszystko zależy od okresu, nadmiar stresu nikomu nie służy a jest go sporo. Opieprz od szefa chyba tylko po to żeby był - czasami nie wiadomo o co chodzi. Albo jesteś posłuszny i tyrasz da dwóch - albo do widzenia (tzn. sam masz się zwolnić )
ala 2015-12-29 17:55:42
dobrze, przyjmijmy ze tak jest z tego co piszecie, wiec pytam tez dlaczego nic z tym nie zrobicie, czy nie mozecie szczerze o tym wszystkim porozmawiac z szefem i wyjasnic
werfg 2016-02-13 20:29:01
hej widze ze od dawna nikt tu nie pisal..a sa teraz od nich oferty pracy jakby ktos byl zainteresowany..np.na kierownice miedzynrrdowoego i krajowego oferuja nowoczesny tabor przyjazną atmosferę pracy
kssp 2016-02-15 21:45:45
Zawsze marzyłem aby zostać kierownicą @werfg :) A tak na poważnie, to musisz posiadać dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierowcy kat. C+E w ruchu międzynarodowym aby się dostać.
xyz 2016-02-17 21:44:11
Dajcie sobie spokój z ta firma. Ludzie z niej odchodzą. Kiedys ta firma miała prestiż. Dzis na wyższych stanowiskach sa ludzie, przez których firma dużo traci.
indp 2016-02-17 21:48:24
xyz co według ciebie jest największym prowodyrem takich sytuacji ? zAstanawiałem sie nad podjęciem pracy jako agent celny u nich, ale teraz takich pracowników akurat nie poszukują.
adek 2016-02-19 22:11:43
indp, niedawno poszukiwali w Legnicy, może nadal szukaja. Na agenta celnego tutaj oczywiście trzeba byc po kursie na agenta, a także posiadac co najmniej 2 lata doświadczenia.
Dawid 2016-02-29 20:07:20
szukają ciągle, co trochę mnie dziwi, bo oferta na agenta celnego obecna jest tu od grudnia. Podejrzewam, że może już kogoś mają, stąd brak odzewu na wysłane CV
bartosz_ 2016-03-08 21:48:19
Posiadanie 2 letniego doświadczenia nie stanowi aż tak dużego wymogu do spełnienia. Normalnie oczekują dużo wyższego, ale wiecie czy wypłata pojawia się w terminie? Dzięki
byly 2016-03-11 22:14:10
Wynagrodzenie jest zawsze w terminie albo i wcześniej. Jednak pracuje sie coraz gorzej. Ludzie sa beznadziejni, bo tych co sie znimi pracowalo fajnie to juz nie ma.
Jacek 2016-03-12 18:43:00
@byly no ale ludzie raz sa raz ich nie ma. Możliwe, że pojawią się nowi, lepsi, bo firma prowadzi teraz dużą rekrutację do siebie na specjalistów ds. sprzedaży usług spedycji lotniczej i morskiej. Sam się interesuję tą ofertą na Szczecin. Wymagają co najmniej 3 letniego, popartego sukcesami doświadczenia w sprzedaży usług spedycji lotniczej i morskiej. Dobrze, że to posiadam :)
byly 2016-03-15 23:26:16
Ogłoszenia są ale ile osób sie tak zostalo tam do pracy? Jedno wielkie kumoterstwo. Mamusie, córeczki, kuzynki - pelno tego tam.
Hemek 2016-03-16 10:06:22
Jeśli pełno tam tego @byly to raczej by nie szukali osób z zewnątrz tak jak to robią teraz tylko zatrudniali swoich krewnych. Tak to mam możliwość zostania u nich agentem celnym. Wymagają roku doświadczenia, a to przecież nie jest dużo.
do hemek 2016-03-16 11:50:13
Hemek nie w każde rodzinie jest agent celny
albert 2016-03-18 10:50:04
tak na pewno jest tam cała rodzina..to po co wystawiali by tyle ogłoszeń? wystarczy się trochę zastanowić np. w Katowicach szukają referenta ds. spedycji i każdy kto chce może wysłać cv
albert1 2016-03-19 20:00:46
Wysyłać oczywiście każdy moze, tylko co komu z wyslania? Tam trafia bardzo dużo cv a i tak rzadko sa przyjmowane osoby z rozmów. Ogłoszenia pojawiają sie wtedy kiedy nie maja kogo obsadzić albo jak jest czesta rotacja.
holek 2016-03-20 11:58:00
No to skoro ogłoszenia się pojawiają, jak nie mają kogo obsadzić to widocznie teraz szukają ludzi nowych, nie od siebie i jest szansa, bo widzę ogłoszenia @albert1. Nie wyglądają źle te ich oferty, w szczególności ta na specjalistę ds. handlowych, któremu zapewniają szereg szkoleń i niezbędne narzędzia pracy.
aaa 2016-04-29 15:18:10
ODRADZAM agentom celnym prace w Krakowie. Omijajcie z daleka!
jhg 2016-04-29 16:43:20
no ale sa przecezi tez inne stanowsika na przyklad magazynier- operator wozka widlowego w Krakowie oferuja tam dobre warunki zatrudnienia w firmie o ustalonej pozycji na rynku przyjazną atmosferę pracy
aaa 2016-04-30 10:20:22
przyjazna atmosfera to wsród tych którzy sa przyjęci po znajomosci , rodzin itd., a jesli nie masz pleców to robisz za siebie i za nich , zapomnij o dobrej atmosferze w pracy
aldona 2016-05-05 13:22:35
aaa' wiesz co skoro szukali by wsrod rodziny to by nie zamieszczali ogłoszeń na goworku
aaa 2016-05-07 09:58:28
Aldona chyba niewiele wiesz
eoe 2016-05-31 14:25:46
no to może napiszesz nam coś wiecej jeśli Ty wiesz? szczerze mówiąc od niedawna wiaodmo co u ncih sie dzieje, wiec i ja byłabym zainteresowana informacjami jak to wszystko wygląda, bo jest oferta jako Kierowca Międzynarodowy i Krajowy ciekawa, a nie wiem jak z kasą.
Xena 2016-07-07 13:16:56
Odradzam pracę w agencji celnej w Szczecinie, kierowniczka chce dodryfować na zwolnieniach lekarskich do emeryturki, nie kryje się z tym i szuka jelenia żeby za nią robił , agencja dwuosobowa więc jeleń będzie robił za dwoje, pensja cieniutka, wymagają bycia alfa i omegą ( księgową , kadrową i agentem) za marne grosze, każdy stamtąd ucieka prędzej czy później, wielka rotacja.
aldona 2016-07-07 13:21:18
Xena' a do jakiego działu sa te przyjecia? Na jakim dziale jest ta kierowniczka za ktora poszuukiwany ktoś jest? Bo ja widzialem ogłoszenie na Agenta celnego, mi y pasowalo bo jestm w trakcie studiow i praktyka wksazana u mnie
aaa 2016-08-23 01:34:50
W Krakowie agencja celna upada , ale cała załoga poszła do DTA - wiec tam bedzie to samo........ludzie ci sami i przyzwyczajenia tez
eoe 2016-08-23 08:20:44
Branżowa firma jest na dobrym poziomie, bo przecież z wykonywaniem remontu nie mają żadnych problemów, ale w ogóle wiadomo jakich zarobków można się już spodziewać? Na pewno stawki są adekwatne do obowiązków.
czytacz 2016-08-31 09:16:13
jeszcze takiej marketingowej bzdury nie czytalem.
jeśli miała za zadanie wybielić pracę w tej firmie to trzeba parę błędów zrobić a nie códowną polszczyzną
KierowcaFiata 2016-08-31 13:20:17
Ogólnie jest teraz dużo lepiej niż było jakiś czas temu
Zostaw swoją opinię o JAS FBG S.A. - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie JAS FBG S.A.