FAMUR

Opinie o FAMUR

Soban

Czy to prawda że jest " wskazana " praca w weekendy?

Plastuś
@Soban

Praca w sobote to nagroda, tylko dla wybranych, którzy ,,informują,, przełożonych o ruchach na dole, (usunięte przez administratora).

Nafam

Jak ktos sciemnia i sie nie wyrabia w 8h to przychodzi w sobote

@Soban

Technolog nie jest w stanie dokladnie wyliczyc czasow obrobki. Kiedys bylo 2 profesjonalistow od tego kalkulatorow. Jeden odszedl juz dawno drugi lada chwila. W impulsie kazdy kalkuluje sam. Pracownik zawsze moze powiedziec ze zeszlo.mu dluzej a mistrz go poprze i nikt tego nie zweryfikuje. Zadzwonia do technologa i on zmieni czas w systemie. Nawet lean tu.nie pomoze ;-)

Sebastian inwestor

Witam, Chcialem zainwestowac w akcje spolki Famur. Po waszych komentarzach widze wiecej niz po wynikach finansowych spolki, ktore wygladaja bardzo dobrze. Wysoka dywidenda, a pracownicy widze ze czuja sie jak smieci w zakladzie pracy. To nie najlepiej swiadczy o spolce. Najwazniejsze jest dbac o pracownikow, chyba ze jest sie tak duzym ze nie widzi sie malutkich ktorzy nakrecaja przedsiebiorstwo. Z doswiadczenia wiem ze kazdy nowy pracownik to ogromna inwestycja, przede wszystkim czasu w nauke. Czesto to kosztuje czas stalego pracownika przez co ten nie generuje tak wysokiego zysku dla spolki jak by to robil bez szkolenia nowej osoby. To daje mi pewna wizje na fakt ze spolka nie widzi uciekajacyh pieniedzy z racji duzej migracji pracownikow. Najwieksza wartosc maja stali pracownicy. Nalezy ich wynagradzac satysfakcjonujaco zarowno dla pracownika jak i szefa. Druga strona medalu jest kierownictwo. Podejscie do podwladnego musi byc z ogromnym szacunkiem. Jesli wy bedziecie traktowani z szacunkiem, przychodzi ostatni etap ktory tu zauwazylem. Mianowicie jestescie bardzo pretensjonalni co do kierownictwa, plac itd. Jesli chcesz byc dobrym pracownikiem, to musisz czuc firme/przedsiebiorstwo jako swoje wlasne. Angazowac sie w projekty i codzienna prace. Moze tu lezy problem? Ten kto przychodzi na 8 godzin dziennie odpulic "robote" i do domu nie moze oczekiwac wspanialych wydarzen w swoim zyciu. Pamietajcie ze praca 8h dziennie to 1/3 doby. kolejne 8 godzin jestesmy w domu i ostatnie 8 godzin spimy. Liczac czas aktywny to jestesmy 50% w z zycia w pracy. A to szanowni komentatorzy daje mi jedna konkluzje ktorej sie nauczylem jako pracownik w jednej firmie. Choc jestem zwyklym pracownikiem, to ta firma w ktorej teraz pracuje "jest moja". To znaczy ze dbam w niej o wszystko. Nie kiedy szef patrzy, tylko caly dzien. Dbam nawet o to by swiatla byly wylaczone gdy ktos nie uzywa danego pomieszczenia. Takie male oszczednosci robia sie duze gdy sa codzienne i myslane przez wszystkich pracownikow. Lepiej jest pokochac/polubic swoja prace bo spedzamy tam polowe naszego zycia. W innym przypadku bedziemy starymi zrzedami ktorym sie nic nie udalo, placa malo i to wszystko innych wina tylko nie moja... Nie badzcie pretensjonalni. ´Zawsze mowie "Jesli chcesz zarabiac milion miesiecznie- nie ma problemu- zarob dla mnie 10 mln miesiecznie a dostaniesz zasluzone wynagrodzenie." Nie widze powodu czemu ktos mialby zarabiac ponad przecetnie gdy nie wykazuje sie ponad przecietnie. Idz do szefa i powiedz ile pradu zaoszczedziles w tym miesiacu. jesli uwazasz ze cos mozna zmienic i ma to nawet finansowy sens to zrob to. jesli okaze sie ze Twoj pomysl wprowadzil ciekawe zmiany, zostaniesz za to odpowiedznio wynagrodzony. Pieniadze to nie wszystko moi drodzy. Zamiast skupiac sie na marudzeniu jak to jest zle zarzadzane, dajcie pomysl jak to zrobic lepiej. Wyjdzcie przed szereg. nie badzcie jednym z wielu. Wracajac do mnie i tego jak znalazlem sie tu szukajac opini o spolce na google, przez fakt jak wiele negatywnych komentarzy jest aktywnych nie zainwestuje swojego kapitalu pomimo wysokiej ponad 10% dywidendy, niskiej C/Z czy tez C/WK. Negatywem dla mnie , jak widze w komentarzach, jest tez to ze spolka mocno szuka pracownikow i sie promuje. zamiast pieniadze w marketing mozna wlozyc w wyplaty. to sie wszystko zwroci gdybym nie widzial tak negatywnych komentarzy. Nie marnujcie pieniedzy spolki na coraz to nowych pracownikow wymianianych ze starych z doswiadczeniem. Najpierw niech zarzad popracuje nad kierownictwem, by lepiej traktowali pracownikow, moze jednak troche podniesli place (zamiast ladowac 10% w dywidendy, mozna wyplacic 8% a 2% przeznaczyc na podwyzki zaczynajac od najnizszych szczebli) a potem szukali inwestorow. P.S. im wiecej waszych opinii w sieci, tym bardziej spolka bedzie siez wami liczyla. Ja dziekuje za wasze opinie. Pozdrawiam pracownikow a potem Zarzad Spolki.

hiszpan
@Sebastian inwestor

Zmien leki lub dilera

@hiszpan

Z czym sie nie zgadzasz @hiszpan ?

Tylko tyle wyczytales z jego wypocin? jedyna Twoja konkluzja to zmienic leki lub dilera? przeczytales wiecej niz pierwsze zdanie? czy tylko liczyles na lajki 5 inteligentnych osob za smieszny a nawet super zabawny komentarz?

@Tomek

Jak dzieci w piaskownicy nabijacie sobie lajki! kto ma wiecej zabawek?

@Tomek

Jaki zaklad takie opinie

Kitka

Wlasciciel zaczynal od kwiatow, butow, konserw dla wojska etc Kupil za paczke fajek Famur bo juz prad wylaczali. Uwiklany w sprawy sadowe z handlem gruntow koscielnych. Niby przekazal to teraz synowi. Tak sie z grubsza zaczelo. Pozniej zaczal dokupywac kolejne zaklady z branzy gorniczej. W tej chwili jest juz ok kilkadziesiat spolek podzielonych na grupy. Wszedl tez w deweloperke. Nad wszystkim kontrole sprawuje TDJ. W Piotrowicach wyburzyli prawie wszystkie stare budynki. Postawili nowe hale. Byko huczne otwarcie etc. Na poczatku mieli robic chyba przekladnie do turbin wiatrowych ale cos nie wyszlo i dalej robia kombajny. Chyba teraz Kopex (ZZM) bo moze one lepsze od Famurowskich. Duza rotacja pracownikow. Co.prezes to inny pomysl na zarzadzanie. Dzis jestes decydentem a jutro rozwiazuja z Toba umowe. Bezsensowne zakupy niektorych maszyn np kulownica (kosmiczne technologie) czy maszyna pomiarowa mitutoyo ktora stoi i sie kurzy. Mialo byc biuro bez papierow. Czesc maszyn nowa czesc stara posciagana z innych spolek. O tym zakladzie i jego pracownikach mozna napisac ksiazke i to niejedna. Rozwalili np ESO ktore robilo dobra robote. Pozbywaja sie fachowcow. Zatrudniaja wazeliniarzy. Wszedzie kamery. Obserwuja Cie nawet z domu przez internet. Suchej nitki nie zostawiam na tym zakladzie. Pracowalem tam kilka lat wiec niech mi nikt nie zarzuca ze nie wiem o czym pisze. Kolejna bzdura PCTG przeksztalcone w Famur Institute. Grupa kolesi od syna wlasciciela z AGH. Zachecam wszystkich do zglaszania wszelkich nieprawidlowosci tam wystepujacych.

Hajer przodowy
@Kitka

Szef technologow nie wiem jak sie teraz sprawuje ale poprzednio byl juz na wylocie w Wiromet. Wogole w tym dziale zle sie dzieje. Jego zastepca byly mistrz. Fachowcy albo poszli na emerytury albo odeszli do innych firm lub ich zwolnili. Z dawnego dzialu ktory liczyl w swojej swietnosci ponad 40os zostalo moze 5. Reszta nowi. Jak chcesz szybko awansowac to sie przyjmij na mistrza choc zarobki.slabe bo daja na poczatek np 5tys brutto plus premia uznaniowa czyli mozesz jej nigdy nie zobaczyc. Takie zarobki to byly 10lat temu. Halo pobudka.

Spawacz
@Kitka

Na spawalni.tez sie kiedys zle dzialo. Mistrz chyba mial problem z uzywkami to przeniesiono go do technologow ale bumelowal wiec szybko sie go pozbyto. Dawniej famurek robil casting na pracownikow tzn najpierw 300os pisalo test na inteligencje pozniej rozmowa z psychologiem. Przyjmowano.kilku ktorych i tak po pewnym.czasie zwalniano jak kierownikow projektow. Mieli robic rewolucje z owczesnym prezesem i dyrektorem ktorego zrobiono z szefa konstruktorow. Na szczescie juz oboje nie pracuje lacznie z wymienionymi kierownikami projektow.

Spawacz
@Spawacz

Ale szef spawalni awansowal. Jego zona tez tam pracuje. Nepotyzm. Duzo rodzin tam pracuje. Ot taka slaska tradycja

Hr
@Spawacz

Dalej jest rekrutacja kilkuetapowa. Najpierw rozmowa przez tel. Pozniej test przez internet a na koncu rozmowa w siedzibie firmy. Jak im.nie spasujesz to Cie zwolnia z dnia na dzien bez swiadczenia pracy.

Black belt
@Kitka

A to lean to wogole porazka no ale wszyscy wdrazaja to my tez

CNC
@Kitka

A szef kontroli.tez jakis znajomek wlasciciela. Mial robic porzadek na odlewni srem i chyba mu nie wyszlo.

Fantomas
@Kitka

A ta czesc placu po starym zakladzie chyba do sprzedazy. Stad nowe hale wcisniete na koniec i.2 bramy etc

Nowomag fik-mik
@Kitka

Nowomag w Nowym Sączu też zakupiony nawet nie za czapkę gruszek tylko za jedną gruszkę, i obiecanki że dywidendy nie będą wypłacane przez dziesięć lat, bo będzie pompowanie pieniędzy w zakład. Zaraz zostali pracownicy zmuszeni do sprzedania akcji przy pomocy m.in. Związków Zawodowych. (tu pozdrowienia dla przewodniczącego, nadal pracuje i ma się dobrze) i po 3 latach ruszyły wypłaty dywidendy tylko już nie pracownikom, lecz właścicielom. Część maszyn i majątków została sprzedana i wróciło się za zakup. Przypomnę że zakład, zanim go kupiono nie był w upadłości, tylko w postępowaniu układowym które zakończyło się pozytywnie dla firmy. Właściciel dorabiał się wożąc węgiel wozem konnym ze swoim dziadkiem na rynku w Katowicach, a okrągłych pleców nabawił się przy jeździe "Maluchem" 126P - (to wypowiedź Pana Jacka D. w art. internetowym - w jaki sposób dorabiał się dużych pieniędzy?). Jak już ktoś wyżej wspomniał można by księgi napisać. Pozdrawiam wszystkich naiwnych.

Cycelhalter

Bajka o pracowitej mrówce (autor nieznany) Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do pracy i natychmiast rozpoczynała wykonywanie swoich obowiązków. Produkowała dużo, a to co robiła dawało jej satysfakcję. Szef lew był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał więc, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów :) . Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Potrzebował także sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty oraz pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie dodatkowych wykresów, w celu opisania tempa produkcji i przeanalizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać w prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i zatrudnić muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu. Lew doszedł zatem do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dał więc cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierownik cykada, również potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomógł jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu. Dział w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się już nie śmiał, za to wszyscy byli nerwowi. W tym samym czasie cykada przekonała szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia ergonomii w środowisku pracy. Po przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że efektywność uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny raport, kończący się następującym wnioskiem: “W dziale jest przerost zatrudnienia”. Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała „brak motywacji i negatywną postawę”.

karlo
@Cycelhalter

oto ciąg dalszy (jeśli można): Więc jedynego pracownika, który coś w ogóle wytwarzał, zwolniono, a zostali: nadzorca, sekretarka, archiwista, kierownik działu, konsultant no i oczywiście szef. Wszyscy cieszyli sie pięknym nowym umeblowaniem oraz sprzętem komputerowym. Po kilku miesiącach bez jakiejkolwiek produkcji, tak przecież znakomity konsultant doradził, w celu naprawy beznadziejnej sytuacji finansowej, umieszczenie firmy na giełdzie. Wyprodukowano piękne foldery z planami na przyszłość i publika, jak zwykle, te obietnice łyknęła. Firma weszła na giełdę i teraz dalej co roku przejada kasę i co rusz mami udziałowców kwartalnymi raportami z obietnicami świetlanej przyszłości i prosi o więcej kasy na 'rozwój'. A udziałowcy o dziwo ciągle płacą. Kierownictwo innych firm zobaczyło, że tamci żyją w luksusie nic nie robiąc, więc zapragnęli żyć tak samo, zatem też zrobili wszystko żeby się dostać na giełdę. I wszyscy żyją jak pączki w maśle, produkując buble lub nic. Ale marketing i reklamy mają na światowym poziomie. Upychają te buble na rynku, bo dobra reklama w TV wszystko ciemnej masie sprzeda. No i większość swoich mrówek też zwolnili. A pozostałym płacą grosze. A co z naszą mrówką zapytacie ? Ano kiedy jej każą to chodzi do pośredniaka, ale nie bierze tam żadnej roboty, bo już się nauczyła, żeby za grosze na innych nie robić. A w wolnym czasie, bez płacenia characzowych składek, zasuwa (usunięte przez administratora) i ma się dobrze. O tym, że w ten sposób, nie odkłada sobie na emeryturę, nie myśli, bo dziadek ciągle opowiada, że połowę jego emerytury i jego kolegów ukradł Tur kiedy był super ministrem, więc sytuacja pewnie znowu się powtórzy.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?

Jak wygląda praca na stanowisku spawacza w tej firmie ?

Kamil

Można wiedzieć jak wygląda praca na spawalni ? Są jakieś normy ? Ile trzeba robić i czy ktoś goni szybko szybko ? Czy jest w miarę normalnie ? Mam zamiar złożyć cv

Spaweek
@Kamil

21zl brutto na maga ?

Kopex
@Spaweek

A na gleasona albo fellowsa ile? ;-)

Kopex
@Kopex

Sorki pomylilem spawanie metoda mig-mag z obrobka uzebien maaga

@Spaweek

Nie placz dostaniesz barborke ;-)

Marian

Podobno szukają kogoś na kierownika sprzedaży systemów scianowych. Czy ktoś może mi powiedzieć jak są zarobki w famur że na stanowisko kierowniczym w sprzedaży? Czy przysługuje auto sluzbowe?

szukajcie a znajdziecie.......
@Marian

no tak bo za mało kierowników jest powinno być na jednego robola 1 to może by ogarnęli temat......heee a auta służbowe to może zacznijcie proponować operatorom na produkcji to może się ktoś skusi bo za te smieszne pieniądze nie ma chetnych albo szybko dziękują więc szukajcie aż znajdziecie............

Andreu

Ciekawe kiedy peknie ta mydlana bańka ziemie juz wyprzedaja - to zbèdne aktywa skupiaja sie na ekspansji byle dobrze - inaczej pękna. Tylko patrzec i czekac

@Andreu

Wtedy kiedy zamkna kopalnie w polsce. Chyba ze famur przerzuci sie na inne branze lub kopalnie za granica

IM

Jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu (CNC) ? Jakie stawki proponują ?

@IM

Ciekawe kto kupi teren po starym zakladzie, za ile i co tam bedzie?

banan

Nowy świeży pracownik, na stawkę o 20gr mniejsze od pracownika z 20-letnim doświadczeniem

@banan

"-kierowniku dlaczego nowy pracownik dostal wyzsza stawke ode mnie? - bo za twoja stawke nikt robil nie bedzie"

Ryszard
@banan

Rzeczywiście różnica w stawkach pracownika z długim stażem, a nowym wynosi tylko 20 gr? Jakie są to dokładnie stawki? Biorąc pod uwagę rodzaj zatrudnienia, jaką umowę proponuje FAMUR na start?

Piter pan

Dla wszystkich nie zorientowanych jak firma wygląda to trzeba popatrzeć na reklamy pracuj.pl tak ta firma wygląda szczególnie awans Wawrzyńca. Ogólnie firma nie jest zła ale kierownuctwo ma ładnie wyglądać i nie orietacujny co jest wykonywane aktualnie. Praca w sobotę to nie potrzeba pracodawcy tylko nagroda. Premia ??? Uznaniowa mozesz pracowac na 120% ale kierownik uzna ze nie dostaniesz premi takie uznanie - aha nigdy nie wiadomo jaka bedzie premia więc nigdy nie wiesz ile masz dostać i za co ci premie obcieli- zawsze jest wytłumaczenie czemu premia taka niska ?? Bo taka jest. Szkolenia to tylko dla wybranych Wawrzyncow. Ambitny rozwój w firmie to sciema tylko szkolenia ale Bhp. Doświadczony pracownik w firmie znaczy coraz mniej -nie rozwija się ,po co inwestować w niego skoro wrócę w firmę i tak się nie zwolni a jeśli ucieknie to trudno. Firma się zmienia ale pytanie czy w dobrym kierunku - patrzac po reklamach zachecajacych do pracy to NIE. Jest stara zasada dobry pracodawca nie reklamuje się ludzie sami go znajdą w erze wszech obecnych komunikatorów. Życzę miłej pracy potencjalnym pracownika.

ważniak

Famur na tramwajach, Famur w radio i bannerach internetowych... Słuchając reklam w radio mieliśmy w pracy gorzki ubaw że kolejna firma prowadzi kampanię zatrudnienia po Polsku tzn. w ogłoszeniach rozdęte wymagania i "marchewka" w postaci umowy o pracę! możliwość rozwoju zawodowego! dofinansowania dla dzieci czy jakieś tam socjalne. Ludzi interesuje stawka! krótka piłka ile można wyjść "do ręki" miesięcznie a nie młode i dynamiczne zespoły i rozwój zawodowy. Dobry pracodawca nie robiłby takich reklam rodem z (usunięte przez administratora) Amazon tylko najczęściej ludzie przychodziliby z polecenia itp.

ambasador
@ważniak

(usunięte przez administratora) niedlugo lodowke otworzysz a tam famur jak nikt nie chce tam pracowac w tym dziadostwie to sie nie dziwie wynagrodzenie ambasadorskie - smiech na sali najpierw niech ludziom godnie zaplaca a potem sie biora za studentow

@ambasador

Spokojnie ponoć pracują nad nowym projektem , będą wrzucać ulotki do skrzynek z zaproszeniem do pracy... Głównymi punkty jakie będą zawarte w ulotce to brak podwyżek, 15 minut przerwy że stoperem w ręce, zakaz siedzenie na stołku niezgodnym z bhp na przerwie na hali produkcyjnej. Dodatkowym atutem będzie brak szacunku i możliwość pracowania w nadgodzinach o ile po 6 miesięcznej pracy pracownik zasłużył na te jakże cenna nagrodę że strony jaśnie oswieconego kierownika. Oczywiście firma gwarantuje rozwój zawodowi i gwarantuje spełnienie życiowych marzeń i aspiracji.

Black belt

Lean

@Black belt

Pamiętam to szkolenie, ciężko było się od śmiechu powstrzymać zwłaszcza, że słowo Lean powinno tu być zastąpione słowem mobbing ;] i wszystko byłoby na swoim miejscu

Sylwia
@Xxx

Widzę, że mieliście szkolenie z Lean'a. Czego konkretnie się dowiedzieliście? Jeśli chodzi o mobbing, to byłoby super, gdybyś jakoś to uzasadnił, np. napisał, co takiego konkretnie dzieje się w tej pracy.

@Sylwia

Moja umowa niedługo się kończy więc szkoda się rozpisywać w tym temacie jeśli pracownicy zatrudnieni na stałe przyzwyczaili się do wulgaryzmów ze strony przełożonych czy starszych pracoebikow pod swoim adresem bądź innych belg i niekulturalnych zachowań (nie będę cytowal bo komentarze zostaną skasowane) to uważam, iż jest to ich problem, dzisiaj jest tak obszerny rynek pracy, ze niewarto się męczyć.

Misio
@Xxx

Hamstwo na wysokim poziomie nadgodziny to nagroda dla pracownika nie potrzeba pracodawcy. Prawda - im pracownik starszy stażem tym większe obelgi pod jego adresem. Szkolenia i awanse to tylko dla tz. Wawrzyńca z reklamy pracuj pl. Pracodawcy nie na dzisiejsze czasy.

Daniel

Nie wiem jak się pracuje w Famurze, natomiast proces rekrutacji to chyba jakiś żart. Pomijając fakt, że kandydat musi poświęcić naprawdę sporo czasu na samą rekrutację, która trwa kilka miesięcy, a po wszystkim nawet nie raczą zadzwonić czy decyzja co do zatrudnieia jest negatywna, czy pozytywna. Oczywiście można się domyślać, że po dwóch miesiącach od ostatniego spotkania (które miało być ostatnim etapem) raczej nie zaproponują Ci pracy, ale wypadałoby chociaż napisać krótkiego maila. Kompletny brak profesjonalizmu i poszanowania kandydata. Nie polecam, chyba że ktoś ma naprawdę dużo wolnego czasu.

Intere
@Daniel

Na jakie stanowisko aplikowales i na zaklad w jakim miescie? Dzieki za odpowiedz

Xxx

Famur zabrze hydraulika wszystko ok. Nie można nic powiedzieć na kierownictwo i ogólnie .....kierownik super i reszta majstrow.....na obróbce wszystko jest jak należy(narzędzia płytki itd)....jak komuś nie pasuje to niech sobie idzie .....robota jak wszędzie trza robic i tyle a nie narzekać...do przodu !!!!! Pozdro KSG

Mikołaj

Mają jakieś premie lub benefity czy dodatki dla pracowników?

Merkel politik

amerykańskie koncerny - wiadomo jaka sitwa wprowadzą lada chwila w żydowskim sejmie w polsce prawo wprowadzenia gładkiego technologii 5G - amerykańskie wojsko po to między innymi tu jest abyśmy nie podksakiwali - ale wasze polisy na życie nie obejmują umierania od 5G - ale oczywistym jest, że od tego się umiera doznaje wszelakich raków i innych chorób. Na tą chwilę ubezpieczyciele nie ubezpieczają od 5G - bo według zakłamanych badań to jest zdrowe. Polskie społeczeństwo ma być królikiem doświadczalnym tej technologii. Jest możliwe, że pod koniec roku bedziesz mieć pod domem nadajnik z którym nie będziesz mógł nic zrobić. Powstała furtka do nie wypłacania pieniędzy z polis, gdyż ubezpieczyciel zawsze może stwierdzić, że człowiek doznał czegoś tam śmierci lub choroby poprzez 5G, ale to jest formalnie zdrowe i brak kasy. Musicie żądać od ubezpieczyciela ubezpieczenia od 5G inaczej wasze polisy tracą sens. Już teraz trzeba działać - naciskać poprzez pracodawcę, albo wycofać się z polisy -wiadomo,że tylko tak ubezpieczyciel patrzy - a również macie jakiś pośredni wpływ na zatamowanie tej niszczycielskiej technologii. Wzrost chorób rakowych w ostatnim rok do roku rzędu 80-90 tysięcy a jeszcze nie ma 5G oficjalnie - bo jest to wynik niepolskiej polityki obniżenia polski do 21 milionów parobków.

Krufam

Uwazajcie na dyr produkcji oraz jego przydupasa kier produkcji ktory ma zostac dyr. Robia zdjecia pracownikom poza zakladem pracy. Ja bym ich wszystkich wywalil na zbity pysk a nie awansowal

hiszpan
@Krufam

A ten (usunięte przez administratora) to jest chyba innej orientacji bo raz widziano go nad morzem jak wychodzil z namiotu w ktorym spal z kolega

Kierownik produkcji
@hiszpan

Tak to caly ja

@Krufam

Większa (usunięte przez administratora) niż ten pseudokierownik ciężko znaleźć, ale czego oczekiwać od firmy która jeździ z bilbordami po mieście z powodu braków kadrowych. Najlepsze są i tak lapanki o 6:31 lub 22:29 i grozenie co to nie zrobią bo o 6:30 maszyna Jeszcze nie pracuje. Aż tu nagle ups kilku pracowników poszło do innej firmy. Taka to filozofia w firmie famur

UR
@Marek

Nie martw sie przyjda z Zabrza bo ponoc tam likwiduja oddzial. Duza rotacja pracownikow miedzy oddzialami a glownie dozoru. W zabrzu mialy byc remonty.ale widac znowu zmiana koncepcji. Kiedys byly w piotrowicach pozniej przeniesli do innej spolki. Ciezko zarzadzac takim molochem. Niedlugo bedzie wiecej.dozoru niz szeregowych pracownikow.

ZZM
@Marek

Kopex przejeli chyba tylko dlatego zeby przejac dokumentacje i czesc parku maszynowego skoro to likwiduja.

Lulok
@Marek

Niech sobie ukraincow zatrudnia choc bedzie ciezko bo pojechali do niemiec robic za euro. Teraz sciagaja juz azjatow ktorzy beda pracowac za miske ryzu

Batman

Duży moloch źle zarządzany. Ciekawa praca dla operatorów CNC jest jedno ale 2500 pln na rączkę na wytaczarkach i marne perspektywy podwyżki gdzie inne firmy daja 4000 do raczki na start. Firma traktowała pracowników jak mięso armatnie przekraczając co dzieje się na rynku pracy. W dodatku zwalniała doswiadczonych pracowników. Ciagle szukaja pracowników za śmieszne pieniążki. Dla niedoświadczonych na start by zdobyć doświadczenie ok.

Jak jest z awansem w FAMUR SA?

Seba

Jak wiesz w czyje 4 litery wejść z kolan i wiesz gdzie kogo podkablowac i lizesz kierownikowi oraz dyrektorowi pewna cześć ciała to możesz liczyć na awans po 3 latach, ogólnie dla nie mających godności perspektywa awansu.

@Seba

Z tego co opisujesz wnioskuję, że atmosfera w firmie FAMUR SA nie jest najlepsza, Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Jakie panują relacje między pracownikami?

Grubcio

Witam jak wyglada praca w kontroli jakosci na cnc ? Jakie sa zarobi i co wchodzi w zakres obowiazkow czy tylko cnc czy tez inne detale ?

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR