FAMUR

Opinie o FAMUR

Rudy

Niestety twoje pojęcie o produkcji jest żadne widać ze na produkcji zjawiasz sie tylko do zdjęć przy znaczki Tdj

Rudy

Tak tylko na dzień dzisiejszy robimy 90% remontów a detale nie są idiotycznie proste jak twoja kostka :) a każda pomyłka generuje wysokie koszty. Kazdy detal kosztuje dobre kasę. Więc nie mów mi o produkcji bo to o czym opowiada nadaje sie do automotive gdzie sypią sie tysiące części a nie do manufaktury jaka jest Famur gdzie kazdy kombajn jest inny. Jestem dumny z remontów kombajnów

Malarz

Rudy, jeśli dostaniesz od konstruktora kostkę A to zrobisz kostkę A, jak dostaniesz B to wykonasz B. Masz wpływ może na fazy, na uzgodnienie sensu wykonanego programu przez technologów. Ale na ostateczną jakość nie masz wpływu. Możesz co najwyżej dowalić swoim kolegom z montażu dając części, których nie będą w stanie spasować. Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie o obróbce mechanicznej, czy Twoja znajomość opiera sie na potrafieniu wpisać kilku komend typu średnicę wałków i czytaniu rysunku? Wydaje mi się, że za mało interesujesz sie całkowitym procesem produktu, żeby podejmować ten temat. Wracając do koncernu VAG, skoro tak Cię to boli. Uważasz, że to przez nieumiejętność ludzi obsługujących hale zrobotyzowane, czy posiadanie kiepskich specjalistów od wtryskarek jakość jest gorsza niż kiedyś? Wiemy więcej o materiałach, mamy lepsze technologie i przez to bierzemy nieumiejętną kadrę by niszczyła nasz dorobek, zamiast wziąć specjalistów np z famuru? Odpowiedź brzmi nie! To jest to za jakość są odpowiedzialne pewne grupy. Ale już wracając do famuru. Jaki masz wpływ na dobór materiału i obróbki plastycznej? Jak wpływasz na odkształcenia materiału? Jaki masz wpływ na końcową wytrzymałość? Odpowiem Ci jaki. Możesz całkiem zepsuć detal nieumiejętną pracą i wtedy nie będzie sie nadawał do niczego bo np pęknie podczas hartowania lub w drugą stronę. Możesz go zrobić nieuzytecznym całkowicie. Mając chociaż podstawy unikniesz tego. A jeśli się mylę oświeć mnie. Tym bardziej obrabiarki cnc, gdzie trzeba być noga z rysunku by coś zepsuć. Co do obrazy zauważ, że famur to lider europejski i jedna z nielicznych firm, z których Polska może być w obecnych czasach dumna. Nie potrafisz docenić tego co mamy, tego co robisz także, więc jaka jest Twoja jakość wyrobu?

waldek
@Malarz

Famur to lider europejski , a co zrobił z Zabrzańskimi Zakładami i jego pracownikami , czy ktoś może wie ?

Rudy

Malarz widze ze twoje pojęcie o produkcji jest żadne - jeżeli jest ona tak mało istotna, a twoje jedyne powiązanie z nią to wciskanie "zielonego" i nie poruwnuj Famuru do Vw group bo ich obrażasz

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Malarz

Chętnie podejmę ten temat. To, że wybrałeś taki zawód wcale nie świadczy, że wybrałeś złą szkołę. Poszedłeś za tym co lubisz i co pozwala Ci się spełniać zawodowo (przynajmniej tak przypuszczam), więc nie powinieneś z tego powodu czuć się gorszy. Zarabiasz mniej bo tak postanowiła osoba planująca progi zarobkowe i tutaj ciężko się porównywać. To tak jak lekarz twierdzący, że jest ważniejszy od elektryka, bo ratuje życia, ale bez tego drugie albo przez jego nieuwagę dużo żyć też może być "odebrane". Do czego zmierzam? Dużo osób próbuje zestawiać zarobki czy stanowiska, a to nie jest do końca tak. Za większymi zarobkami zazwyczaj idzie większa odpowiedzialność między innymi za ludzi czy nawet całe rodziny, firmę itd. Zobacz teraz tak, jesteś świetnym doświadczonym operatorem CNC jak przypuszczam tak? Pracowałem trochę w Niemczech i powiem szczerze, że operatorzy CNC faktycznie nie narzekają (pomimo posiadania rodzin), że nie mogą jeździć audi w nowych rocznikach. Do czego pije? A no do faktu, że jeśli nie umiesz tutaj znaleźć dobrej - dobrze płatnej pracy, to przy chwili czasu (a przy maszynach jest dość trochę), możesz spróbować podjąć się nauki języków. Mało tego dla famuru są przygotowane kursy językowe teraz, dzięki którym możesz ponieść kwalifikacje. Nic nie stoi Ci na drodze by dobrze zarabiać tylko Ty! Pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć dwa cytaty, które dobrze oddają temat: "Świat należy do zuchwałych, a nie do młodych i bogatych" "W życiu możesz mieć wszystko co chcesz, bo jeśli tego nie masz, to znaczy że tego nie chciałeś!" A na czym koncern Coca Coli się wypromował? Na produktach czy chwytliwych reklamach? Tak samo ogólnie przyjęty wizerunek grubaska z brodą (Mikołaja) został zaaplikowany przez koncern w reklamach Coli. Pomyśl sobie teraz, że masz firmę (nie wiem czy miałeś podobne doświadczenia) i próbujesz znaleźć klientów, co robisz? Chodzisz po znajomych oni polecają (polecenie to już jest reklama), ale widzisz, że mało zleceń mimo to i firma chyba upadnie, ponieważ koszty utrzymania, przerastają dochody. Wtedy albo bierzesz się za porządną reklamę, żeby się wypromować, albo zamykasz firmę lub prowadzisz ją na oparach, a koledzy z branży z dobrym zapleczem marketingowym dochodzą do chwili, w której zaczynają mieć niezależność finansową. Co wtedy robisz? Twierdzisz, że kradną (podstawowe stwierdzenie w Polsce, gdy drugiemu się powodzi). Jak masz dobrą jakość nie sprzedasz tyle co mając średnią jakość i to też jest istotne. Są w famurze działy konstrukcyjne. Pamiętaj, że wyrabiasz to co dostajesz przygotowane. A gdybyś mógł zrobić testy na destrukcji i posprawdzać autentyczną jakość produktu to byś mógł się zdziwić. Nawet jak zrobisz najlepszy detal z możliwych, on pracuje w różnorodnych mechanizmach i zespołach mechanicznych, a tutaj nie jest istotna nawet tak jakość wyrobu, jak ostateczne wyliczenia i testy. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że robią wszyscy jak najlepsze produkty wg wytycznych jakie dostaną, ale nikt z operatorów nie zajmuje się wyliczaniem sił występujących na detalach podczas ich pracy i nie mają pojęcia jak to się szybko starzeje. Jakość musi iść od góry, a im lepsza jakość tym mniej części sprzedanych i tym mniej potrzebny staje się serwis. Czy więc uważasz, że jakość będzie świetna tam gdzie gwarancja nie obejmuje części "eskploatacyjnych" ? Tutaj musi być złoty środek, bo zarobić na czymś trzeba - dobrym przykładem notabene jest BMW/Mercedes, których historii i niezawodności nie muszę nikomu przedstawiać. Mylnie trochę patrzysz - Famur nie sprzedaje tylko kombajnów już dosyć trochę. Sam rynek nie jest na tyle rozwojowy i opłacalny. Dużo części mechanicznych czy elektrycznych (d800) idzie na sprzedaż detaliczną. Famur zajmuje się między innymi robieniem przekładni różnego rodzaju i na tym bardzo duży przypływ a dywidenda rosną.

Rudy

A czy Famur jest firma produkcyjną czy marketingową/handlowa bo sam sie zatracilem - na czym bardziej powinien zarabiać na wyprodukowaniu czegoś niż na szukaniu kto więcej zapłaci za wyrób tym bardziej ze produkty są w niszowej sektorze. Druga sprawa jest taka jeżeli Ci na "dole" czegoś dobrze nie wyprodukuja to ci u góry mogą sie zająć roznoszeniem ulotek - bez urazy

Rudy

Malarz jednym słowem intelektualną sytuacja jest wybitnie rozwojowa.... Smuci mnie tylko dlaczego Ja jako pracownik z wieloletnim stażem oraz umiejętnościami gdzie o takich pracowników coraz trudniej zarabia mniej niż pracownik w lidlu ( nie godząc tym nikogo) który to pracownik jest przy uczony w pełni po tygodniu.... ? - wychodzi na to ze zła szkole wybrałem ....

Malarz

Widząc komentarze, każda rozgarnięta osoba rozumie dlaczego wspomniałem o stymulacji intelektualnej :). Zarobki są słabe na samym dole a wraz ze stopniem "zaawansowania" rosną. Gdybyś wiedział ile niektóra elita traci kasy, przez zwykłe posunięcia bez wcześniejszego przemyślenia. Najprościej jest kasę wyprowadzić robiąc "głupie i nieplanowane" posunięcia. Wszędzie zresztą wracając do głównego wątku im ktoś ma wyższe stanowisko tym dostanie więcej. Ty jako operator jesteś w stanie zarobić tyle ile kosztuje zrobiona część, a im ktoś jest wyżej tym do jego zadań należy by te wartość jednego detalu podwajać, potrajać itd. Tak jak różnego rodzaju działy marketingowe, zobaczcie sobie jak duże są w strukturze famuru czy każdej firmy. Bierze się to z tego, że znajdzie się paru, którzy potrafią zrobić na jednej złotówce parotysięczne obroty i żeby się nie zajmowali błahymi sprawami dobudowuje się dla nich pododdziały, żeby owi zajmowali się tylko górnolotnymi projektami i tam przynosili największe zyski. Tak działają wszystkie koncerny, korporacje, produkcje etc. Reasumując - ciężko narzekać, że osoba będąca odpowiedzialna za wyrób produktu była najważniejsza. Jest istotnym ogniwem łańcucha, ale najważniejsza jest osoba, która nadaje temu łańcuchowi kształt i użyteczność i chyba trudno się z tym sprzeczać prawda? Także każdego, kto nie jest zadowolony ze swojego życia, zarobków etc. namawiam gorąco to zrobienia sobie rachunku sumienia i spróbowania od nowa, ze szkołą średnią, potem studiami. Wiadomo, nie każdy się nadaje i większość może nigdy nie być na szczycie, ale to jest jeden z prostszych kroków do podniesienia kwalifikacji.

Rudy

Malarz nie wiem jak ty sie stymulujesz ale rób to najlepiej w domu i pamiętaj o zmianie rąk - przecież pisze ze atmosfera jest ok. Tylko pienądzami tam nie śmierdzi - bida

Zdzichu prawdziwy

A jakie nastroje w dziale D800, od października będzie rozwijał się poza grupą famur...

Kumaty

FAMUR jest spoko firmą, a ludzie i tak będą narzekać bo niektórzy tak już mają. Słuchajcie generalnie brakuje rąk do pracy i firmy będą walczyć o fachowców , może zaczną rosnąć wynagrodzenia, albo dadzą coś ?

Treserek

Ależ mają długą listę ofert pracy? Czyżby jakiś pogrom w firmie i macie takie braki kadrowe? Interesuje mnie praca w FAMUR-ze i chciałbym wiedzieć jaka jest atmosfera w pracy? Czy można liczyć na jakieś benefity? Widzę, że niektórzy narzekają na pracę ale firma to nie ideał!

@Treserek

Zauważ pewną rzecz i to na każdym forum o danej firmie. Na takich forach piszą ludzie niezadowoleni, którzy szukają upustu swojej wściekłości bo z tych czy innych powodów boją się mówić o tym co myślą publicznie. Są też takie osoby, jak ja, które wchodzą z nudów, ale znowu jeśli daną firmę promujesz i chcesz postawić w dobrym świetle, ponieważ uważasz, że nie jest najgorsza i ma swoje pozytywy to zostaniesz obrażony. Ja mogę polecić te firmę. Jak masz pytania konkretne to je zadaj. Atmosfera jest ok, ale jeśli szukasz stymulacji intelektualnej to nie tędy droga.

@Malarz

Malarz i stymulacja intelektualna.....Litości ;)

JARO !!

Jak wygląda praca na magazynie jakie zarobki??? Czy ktoś coś może powiedzieć na ten temat ???

Rudy

Jeżeli chcesz sie nauczyć lub nie boisz sie pracy (nie wykonuje sie prostych detali) chcesz pracować w normalnej atmosferze to praca jest dla ciebie. Natomiast jeśli zależy ci na pieniądzach i myślisz ze podwyżkę dostaniesz po 3 latach i jesteś dalej naiwny i myślisz ze w tym miesiącu premia uratuje ci życie przed długami bo sie akurat zasłużyles wykonując coś ambitnego - to zawitales pod zły adres tu takich rzeczy nie ma. Produkcja kasa nie śmierdzi.

Hanna

@Rudy a Ty pracujesz właśnie na stanowisku operatora? Możesz napisać coś więcej o pracy i warunkach pracy, jakie w FAMURZE napotykasz? Firma prowadzi wiele rekrutacji - teraz każda bieżąca opinia będzie bardzo pomocna.

Ss Oczywiście ze minimalne zarobki - na to możesz liczyć

Anka

Jak by nie patrzeć na tę akcję z malowaniem, kto co zrobił to ja chylę czoło dla ludzi za ten zryw serca. Mam nadzieję, że dobro wraca i wróci do FAMUR-u, postawi go na nogi bo jako pracodawca to jest oceniany dobrze!

Zawiedziony
@Anka

Powiem ci ze jezeli firma w kryzysie zaczyna sie bawic w wolontariat i to troche na sile to prawdopodobniw dlugo nie pociagnie w Kopex obecnie firmie zaleznej tez tak bywo wielkie malowanie na sile szukanie wolontariuszy i nie ma firmy.Ja osobiscie jak pracowalem w zabrzu zapisalem sie 4 krotnie aby malowac szpital niestety firma nie skorzystala i zrezygniwalem a pozniej idea i firma padla

Ss

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie ile zarabia operator ustawiacz cnc na tokarkach

@Ss

Witajcie.Zajrzyjcie na OLX. PL skojarzcie ogłoszenia ze strony firmy z tymi co są na OLX i zobaczcie sobie stawki bo tam wypisane są stawki jak na dłoni.

rynce opadajom

Moim skromnym zdaniem firmy nie połączyły się tylko nastąpiło przejęcie Kopexu przez Famur. Kopex był ostatnimi laty skutecznie okradany przez rządzących. Ładowano miliony w maszyny bez przyszłości, wsadzano super drogie akcesoria które nie działały ( cany, odzysk energii itd itp ). Nie rozwijano dobrych pomysłów tylko pośpiesznie projektowano nowe i nowe "dziadostwo" a właściciel, bo K.J. można chyba nazwać właścicielem, nie miał pojęcia co się dzieje i wolał łączyć się Bogiem. Chytrusy z tego skorzystały i ich majątki urosły w ekspresowym tempie-tak po krótce skończył kopex. Teraz zapewne rodzina D. rozwinie ten interes w dobrym kierunku, bo ich zmysł i spryt do interesów już nie raz udowodnił że mają chopy talent i pilnują swego. Kombajn KSW-880eu bije maszyny famuru na łeb na szyje więc teraz tylko czekać na pozytywne zakończenie tzw. połączenia.

Hanna

@rynceopadajom, możesz wytłumaczyć innym o co chodzi z firmą Kopex i jej połączeniami z FAMUREM? Cały czas ktoś o tym wspomina, a dla ludzi, którzy wchodzą tutaj po raz pierwszy jest to niezrozumiałe. Jeśli możesz to wyjaśnić, to na pewno poszukujący pracy - a rekrutacja jest spora - będą zobowiązani.

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR