FAMUR

Opinie o FAMUR

Aktualność
Miło nam powitać Cię na profilu firmy FAMUR!
Dziękujemy za Twoje zainteresowanie naszą firmą oraz opinię, którą tu zamieścisz.
Ważny jest dla nas każdy głos, spostrzeżenie, którym się podzielisz. Cieszymy się z pozytywnych wypowiedzi jak i z konstruktywnej krytyki. Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami ze współpracy naszych obecnych, a także byłych pracowników. Wszystkie opinie mają wpływ na wprowadzane zmiany w naszej organizacji.
FAMUR to ludzie i dzięki Wam stajemy się lepsi!
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym profilem FAMUR zamieszczonym na GoWork, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w zakładce – Praca w FAMUR FAQ, a jeżeli będziesz chciał się z nami skontaktować adresy zamieściliśmy w zakładce – Kontakt.
Czekamy na Ciebie!

@Wojtas Puczyk

Dziękuję za informację. Numer telefonu, z którego otrzymał Pan wiadomość sms należy do działu HR i wykorzystywany jest w celach rekrutacyjnych. Jeżeli nie chce Pan otrzymywać więcej wiadomości o uruchomionych rekrutacjach, to bardzo proszę o przekazanie takiej decyzji. Jesteśmy dostępni pod nr telefonu: M: 885 671 025 oraz adresem e-mail: rekrutacja@famur.com Uszanujemy Pana decyzję.

@moderator

Witam, Portal gowork.pl jest jednym z dostępnych źródeł informacji o firmie, w tym o przebiegu procesu rekrutacji i ofertach pracy. Wszelkie merytoryczne wypowiedzi są mile widziane. Celem zapoznania się z organizacją zapraszamy również na naszą firmową stronę www.famur.com oraz na nasze profile FAMUR Kariera oraz FAMUR na Facebooku. Zespół HR

Bartosz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Spawacz Tig jakie zarobki???

Amator CNC Nowy wpis

Jest w pytę! Pracuje tutaj ponad pół roku atmosfera tj kierownictwo i współpracownicy chętni do pomocy brak jakiś głupich tekstów jak na początku z czymś nie dajesz sobie rady, kasa nie najgorsza zależy jak się dogadasz nie polecam się chwalić bo znają się zawistni przez których szybko możecie polecieć out polecam stosunek praca-płaca-spokój-kultura pracy 7/10

Ayo Nowy wpis

Witam, czeka mnie przeprowadzka do Katowic, myśle o przyjęciu się tutaj na stanowisko serwisanta. Skoro zarobki są uzależnione od doświadczenia, to potrafią wynagrodzić osobę pracującą kilka dobrych lat w zawodzie? Prosiłbym jeszcze o informacje na temat delegacji - jak często się zdarzają, o jakieś ilości dni mówimy:)

Lolka

O co chodzi z tym „ programem sugestii pracowniczych KAIZEN”? W ogłoszeniu przeczytałam Specjalista ds. przekładni zębatych. Dużo się dostaje takiego dodatku? Cos słyszałam o tym narzędziu czy metodzie, ale nikt mi nigdy tego nie uczył w poprzedniej pracy, więc nie wiem o co chodzi nawet

Nowy wpis

@Lolka

Dzień dobry, Kaizen to japońska praktyka i sztuka zarządzania, to ciągłe rozwiązywanie problemów, inaczej nieustanne doskonalenie i usprawnianie organizacji dzięki wykorzystaniu wiedzy i zaangażowania pracowników. To ciągła identyfikacja i eliminacja marnotrawstw. Firmy ustalają swoje wewnętrze regulacje dotyczące funkcjonowania programu. Zachęcam Panią również do skorzystania z bogactwa Internetu, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?

Witam , orientuje się ktos może jakie sa rotacje na serwis turbin wiatrowych ? I zarobki mniej więcej ?

@Zainteresowany

Dzień dobry, osoby, które zatrudniły się u nas na stanowisku serwisanta turbin wiatrowych cały czas z nami współpracują, nikt nie zrezygnował. Wysokość wynagrodzenia podstawowego uzależniona jest od posiadanych umiejętności, czy doświadczenia. Serwisanci mogą również liczyć na premię uznaniową miesięczną oraz dodatki związane z wypłatą delegacji. Więcej informacji można uzyskać podczas rozmowy rekrutacyjnej, także zachęcam do kandydowania. Wszystkie aktualne oferty można znaleźć na naszej stronie internetowej pod linkiem: https://famur.com/kariera/.

Aktualność
Doświadczenie specjalistów i pionierskie technologie.
To się zazębia...w FAMUR! Od lat produkujemy i remontujemy przekładnie przeznaczone dla wielu gałęzi przemysłu, w tym górnictwa i energetyki wiatrowej. Jeśli masz doświadczenie w produkcji przemysłowej - niekoniecznie w górnictwie - i myślisz o przebranżowieniu, dołącz do FAMUR!
"Pracuję w FAMUR! od 35 lat. Przez cały ten czas mogłem się rozwijać i nieustannie podnosić poziom moich kompetencji. Zajmuję się montażem i regeneracją kombajnów górniczych. Mam wpływ na pracę zgłaszając usprawnienia kaizen, za które jestem doceniany, a praca przynosi mi satysfakcję każdego dnia”.
Leszek, Monter

Sprawdź na http://www.famur.com/kariera

Jakie zarobki w Famur ,stanowisko monter/wlekteomonter,slusarz ???

@Anonim

Kwestię wynagrodzeń FAMUR rozpatruje indywidualnie i dostosowuje do posiadanych umiejętności, wiedzy, a także doświadczenia pracownika. Podstawa wynagrodzenia wyliczana jest wg stawki miesięcznej lub godzinowej, poza stawką bazową na wynagrodzenie pracowników składają się również premie uznaniowe, dodatki motywacyjne (np. premia frekwencyjna na oddziałach produkcyjnych, nagrody jubileuszowe, dodatki za pracę w godzinach nocnych i nadliczbowych). Więcej szczegółów można uzyskać na spotkaniu rekrutacyjnym.

Ik

W przeglądarce pojawia mi się często ogłoszenie (usunięte przez administratora) w Famur. Przyciąga wzrok że nawet bez doświadczenia. Otwierając i czytając można dojść do wniosku że szukają właściwie samych specjalistów. Zupełnie jak w pewnej spółce kolejowej, ogłoszenia podobnej treści a zagłębiając się w nie, potrzeba ludzi przede wszystkim z uprawnieniami i szkołą po kierunku kolejowym. Bez sensu. Takie ogłoszenia to tylko deprymują. Skoro bez doświadczenia mam mieć jakieś konkretnie sprecyzowane umiejętności więc co dla państwa jest doświadczeniem?

@Ik

Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Staramy się, aby każde nasze ogłoszenie odzwierciedlało realne zapotrzebowanie w umiejętności i kompetencje (w tym poziom doświadczenia, posiadane kwalifikacje, uprawnienia, kursy, etc.). Dajemy możliwość zatrudnienia osób także bez doświadczenia - o ile pozwalają nam na to nasze aktualne zasoby - w tym dostępność pracowników, którzy na poszczególnych wydziałach odpowiedzialni są za wdrożenie nowego pracownika (np. w ramach programu Opiekun Nowego Pracownika, który z założenia trwa nawet 3 miesiące). Oczekujemy również, że brak doświadczenia w (usunięte przez administratora) na podobnym stanowisku, będzie mógł być nadrobiony przez kandydata np. posiadaną wiedzą z danego zakresu, umiejętnością czytania rysunku technicznego/schematów elektrycznych czy umiejętnością posługiwania się narzędziami pomiarowymi - czego kandydat mógł nauczyć się np. w trakcie swojej edukacji.

Do LK

Godziny pracy to jedna wielka niewiadoma. To nie jest praca dla ludzi myślących o rodzinie itp. Może dla Ukraińców ok, albo na rok dwa aż się znajdzie coś lepszego. Weekendy masz płacone jak czarne dni bo wolne wypada co kiedy indziej. Święta- planuj urlop i to najlepiej pierwszy inaczej siedzisz w pracy zamiast w domu z rodziną. No i godziny, nigdy nie wiesz jak zaczniesz i skończysz. Pracujesz na południe czyli na 14.00 ale możesz jechać na kopalnie już na 12, albo wyślą cię na 18. Pracujesz na 22, ale możesz mieć wyjazd na 24 albo 1.30- jeśli masz życie poza pracą to długo tak nie pociągnięsz. Umówić się ze znajomymi, odebrać dzieci z zajęć- nigdy nie wiadomo czy ci się uda ????

@Do LK

Praca w serwisie nie zawsze jest przewidywalna, polega przede wszystkim na pracy u klienta. Maszyny i urządzenia podlegające serwisom znajdują się na kopalniach. Serwisanci montują, uruchamiają, dokonują przeglądów maszyn oraz na wezwanie usuwają awarie urządzeń w podziemiach kopalń. Praca wykonywana jest w systemie 4-brygadowym. Każdy z naszych Serwisantów w ciągu miesiąca zjeżdża pod ziemię ok. 10 razy, za co otrzymuje specjalny dodatek do wynagrodzenia. Pozostały czas spędzają w naszym centrum serwisowym dokształcając się i realizując bieżące prace w centrum. Dla każdego serwisanta przygotowywany jest z wyprzedzeniem harmonogram prac, jednak w przypadkach awarii maszyn, dyspozytor wydaje serwisantowi dyspozycje wyjazdu. Niestandardowe godziny wyjazdów spowodowane są koniecznością dostosowania się naszych pracowników do wyznaczonych przez kopalnię godzin zjazdów pod ziemię i wyjazdów. Za prace w dni świąteczne, serwisanci otrzymują dodatkowe dni wolne. Każda osoba kandydująca na stanowisko serwisanta informowana jest o specyfice tej pracy. Kandydaci już na rozmowie dowiadują się o konieczności byciu dyspozycyjnym, niezaplanowanych wyjazdach, niestandardowych godzinach, czy specyficznych warunkach pracy. Na spotkaniach rekrutacyjnych omawiany jest dzień pracy serwisanta bez koloryzowania. Zależy nam, aby osoby decydujące sią na pracę serwisanta były świadome swojej decyzji.

Ja2

Polecam najbardziej

Polecam

Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Czy poziom wynagrodzeń w FAMUR uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Aplikuj.pl 28 lutego.

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko ślusarza. Czytam, że wynagrodzenie składa się z podstawy oraz części ruchomej. Jesteście w stanie mi powiedzieć, jak to jest z premią frekwencyjną? Czy można chociaż jeden dzień być na L4/urlopie, aby ją otrzymać? Co do premii uznaniowej, to czy są jakieś konkretne wytyczne, które trzeba zrealizować, aby ją dostać? Poza tym, w jakich godzinach są tutaj zmiany? Czy można liczyć na jakiś dodatek nocny? Dopytuję tak, bo poważnie zastanawiam się nad aplikacją w to miejsce.

Pocahontas

Lol, przecież dodatek nocny masz płacony "z automatu", że tak to nazwę. Jakikolwiek pracodawca łaski nie robi, że płaci ten dodatek za pracę w godzinach nocnych, tylko jest to jego OBOWIĄZEK.

Zachęcamy do aplikowania na naszej stronie https://famur.com/kariera/, są tu dostępne wszystkie aktualne oferty pracy. Części składowe wynagrodzenia uzależnione są od stanowiska pracy i miejsca zatrudnienia. Na wynagrodzenie pracowników składają się poza stawką bazową także premie uznaniowe, a także dodatki motywacyjne (np. premia frekwencyjna na oddziałach produkcyjnych, nagrody jubileuszowe, dodatki za pracę w godzinach nocnych i nadliczbowych) oraz świadczenia w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Na wydziałach produkcyjnych obowiązuje system 2 lub 3-zmianowy (6-14-22). Pracujemy najczęściej od poniedziałku do piątku.

Grzegorz

Jeśli 25 lat doświadczenia to za mało by pracować jako spawacz no to życzę powodzenia

@Grzegorz

Cześć, dobrze zrozumiałem, że byłeś na rozmowie i nie dostałeś stanowiska spawacza? Z takim doświadczeniem? Czy wysłałeś cv i firma nie odpowiedziała? Jeśli faktycznie miałeś rozmowę i cię odrzucili, to ja z moim doświadczeniem chyba nawet nie mam co próbować. No chyba, że twoje cv im gdzieś umknęło? Lub firmy nie stać na pracowników z tak dużym stażem pracy?

Grzegorz

Miałem rozmowę tel i wszystko było ok mieli mi zadzwonić z info co i jak a dostałem email że im przykro ale nie a w tym samym czasie pokazało się ponownie ogłoszenia dla spawacza Famur ciekawe co?

Koteł
@Grzegorz

To, że firma wystawia ogłoszenia o pracę wcale nie świadczy o tym, że poszukuje pracownika :P Tak sobie właśnie sprawdzają jacy kandydaci są dostępni na rynku pracy, jakie mają doświadczenie i ile sobie życzą za pracę. Później zestawiają sobie to z obecnymi pracownikami i patrzą czy odstają na plus czy na minus. A może sam @Pracodawca napisze, co to się stanęło, że Panu podziękowano...

@Koteł

Jeżeli otrzymał Pan informację o odrzuceniu Pańskiej kandydatury, oznacza to, że musiał istnieć powód, dla którego Pracodawca Panu podziękował - mogły to być zbyt wysokie oczekiwania finansowe, być może Pańskie doświadczenie, wiedza, umiejętności nie spełniają w 100% naszych oczekiwań, mógł to być także jakikolwiek inny powód. Aby dowiedzieć się więcej najlepiej skontaktować się z przedstawicielem działu HR, który uczestniczył w rozmowach z Panem, a na pewno wyjaśni co było przyczyną odrzucenia Pańskiej kandydatury.

@Grzegorz

Dzień dobry Panie Grzegorzu, Niestety to nie zawsze wyłącznie staż pracy decyduje o tym, czy kandydatowi, z którym rozmawiamy, zaproponowana zostanie oferta pracy. Na naszą decyzję wpływa wiele czynników - staż pracy (o którym Pan już wspomniał), kwestie związane z edukacją - wykształcenie, kursy, uprawnienia, Pańskie oczekiwania względem pracodawcy i to na ile jesteśmy w stanie im sprostać - tu mam na myśli także oczekiwania finansowe. Jeżeli Pańska kandydatura spotkała się z odmową, a nie uzyskał Pan informacji dlaczego tak się stało, bardzo proszę o kontakt z przedstawicielem HR, z którym Pan rozmawiał - na pewno udzieli Panu wyczerpującej odpowiedzi.

Fam

Nie polecam pracy w laboratorium, sprzęt pamięta lata 90, ramię pomiarowe z oprogramowaniem psdimis 30letnim, nic nie działa, wszytko zepsute i na wyczerpaniu, pracowałam tam rok i można liczyć na zarobki max 4tys zadych premii tylko tak mówią, kierownik obiecuje złote góry ale to tylko obiecanki, bardzo ciężka współpraca z nim, praca z ludźmi w wieku emerytalnym zero rozwoju i jakichkolwiek przyszłości, bardzo dużo rotacja w firmie ludzi.

Waldek
@Fam

Kierownik na rekrutacji obiecuje premie czy już podczas pracy jest o tym mowa? Zwykle jak już są to za dobre wyniki? Pytałeś o dodatkowe szkolenia skoro sami z tym nie wychodzili? Kierownictwo nie chciało żeby pracownicy podnosili kwalifikacje?

@Fam

Stan techniczny maszyn i urządzeń sprawdzany jest i nadzorowany przez certyfikowane jednostki zewnętrzne oraz producentów maszyn. Dział kontroli jakości pracuje na urządzeniach, które zgodnie z wymogami są systematycznie kalibrowane. Każdego roku FAMUR dbając o rozwój pracowników przygotowuje plany budżetowe na szkolenia. Pracownicy mogą wziąć udział w szkoleniach rozszerzających ich wiedzę i umiejętności, dzięki temu m.in. nabywają nowe uprawnienia. FAMUR w pełni finansuje szkolenia na które wysyła pracowników.

@FAMUR

Dzień dobry, mogą państwo napisać, jakie uprawnienia można uzyskać pracując w firmie? Czy związku z tym podpisywana jest jakaś np. umowa lojalnościowa? Każdy pracownik może skorzystać z budżetu szkoleniowego, czy może wymagany jest określony staż pracy w firmie?

Zależnie od zajmowanego stanowiska rodzaj uprawnień będzie inny - mogą to być uprawnienia SEP, uprawnienia UDT (wózki widłowe, suwnice, etc.), GWO BTS, Aparaty ucieczkowe, PREX, itd. Dotyczy to zarówno nabywania nowych uprawnień jak również przedłużania tych, które tracą ważność. Ze szkoleń może korzystać każdy pracownik bez względu na staż pracy - czy to w związku z już zaplanowanym budżetem szkoleń, czy nawet jeśli w danym roku szkolenie nie było planowane - w tej sytuacji ważne, aby pracownik zgłaszał taką potrzebę do swojego przełożonego lub działu HR - po weryfikacji zapotrzebowania organizacji w określone kompetencje podejmowana jest decyzja czy takie szkolenie możemy zorganizować. Dodatkowo wszyscy nasi Pracownicy mają dostęp do wewnętrznej platformy szkoleniowej, do której logować mogą się za pośrednictwem swoich służbowych (lub innych zgłoszonych wcześniej do działu HR) adresów mailowych. Umowy o podnoszenie kompetencji podpisywane są przede wszystkim z pracownikami, którzy wnioskują o dofinansowanie studiów.

Grzegorz

Jak długo czeka się na rozmowę kwalifikacyjną po tym jak odbyła się rozmowa wstępna zHR . Aplikowałem na stanowisko spawacza .?

@Grzegorz

Panie Grzegorzu dokładamy wszelkich starań, aby kandydaci po rozmowie telefonicznej otrzymywali feedback (czy to pozytywny z informacją o chęci zaproszenia na spotkanie z kierownikiem działu/wydziału, do którego kandydat aplikuje lub negatywny o odrzuceniu kandydatury) do 2-3 dni roboczych od pierwszej rozmowy.

Specjalista ds. pomiarów i metrologii ile łącznie zarobi? Po ogłoszeniu tak raczej bez dokładnych liczb podali, że poza stałą pensja dają jeszcze różne nagrody i premie, ale nie wiadomo czy się opłaca, w sensie jak to w ogóle wychodzi? Byłabym zainteresowana

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie nasza ofertą pracy i zapraszamy do aplikowania: https://famur.com/job/specjalista-ds-pomiarow-i-metrologii-2/ Wynagrodzenie, to kwestia indywidualna, dostosowana do posiadanych umiejętności, doświadczenia oraz wiedzy pracownika. Podstawa wynagrodzenia wyliczana jest wg stawki miesięcznej lub godzinowej, poza stawką bazową na wynagrodzenie pracowników składają się również premie uznaniowe, dodatki motywacyjne. Więcej szczegółów można uzyskać na spotkaniu rekrutacyjnym.

Od dłuższego czasu Famur szuka metrologa. Na jakie zarobki można liczyć? Calypso 5.0 raczej nie napawa optymizmem co do inwestowania firmy w ten dział,przecież ta wersja wyszła bodajże w 2010r. Ile macie maszyn i z jakimi głowicami?

@Marcin

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w rekrutacji: https://famur.com/job/specjalista-ds-pomiarow-i-metrologii-2/ Podczas spotkania rekrutacyjnego można uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

a jeżeli pracownicy nie wyrabiali tych norm, to wtedy obcinali wynagrodzenie, czy pracownik musiał zostawać po godzinach pracy? jeżeli tak, to płacili za te nadgodziny? no i napiszesz dokładnie o co chodzi z tymi warunkami pracy, że nie były łatwe, bo niestety ja Instagrama nie mam, więc nie zobaczę.

Dzień dobry, w oddziałach FAMUR Machinery i Mining obowiązuje czasowa forma wynagradzania, według stawki miesięcznej lub godzinowej. W oddziałach nie stosowano akordowego systemu wynagrodzeń. System wynagrodzeń nie był i nie jest w żaden sposób powiązany z wyrabianiem norm, które nie były i nie są określane. Tym samym opisane praktyki nie występowały i nie występują w organizacji.

Witek
@FAMUR

Czyli jest stała podstawa bez względu na wyniki? A dodatkowa premia obowiązuje czy nic takiego nie ma? Można chociaż dorobić nadgodzinami?

@Witek

Dzień dobry, podstawa wynagrodzenia wyliczana jest wg stawki miesięcznej lub godzinowej, poza stawką bazową na wynagrodzenie pracowników składają się również premie uznaniowe, dodatki motywacyjne (np. premia frekwencyjna w oddziałach produkcyjnych, nagrody jubileuszowe, dodatki za pracę w godzinach nocnych i nadliczbowych, bony żywieniowe w Centrum Serwisowym, i in.) oraz świadczenia w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Części składowe wynagrodzenia uzależnione są od stanowiska pracy i miejsca zatrudnienia.

Niby mają dział HR a i tak po rozmowie kwalifikacyjnej jak nie będą chcieli cię zatrudnić to nawet nikt cię o tym nie poinformuje ;) Po prostu cisza. Nie wiem po co jest ten cały HR, kultura biznesowa wymaga poinformowania kandydata, że nie przeszedł pozytywnie rekrutacji i nawet miło by było powiedzieć, dlaczego, żeby kandydat mógł coś poprawić. Także moja kariera w Famur się nie rozpoczęła ;)

@Kandydat

Bardzo dziękujemy za te słowa, kładziemy duży nacisk na komunikację i kontakt z kandydatami starając się takie sytuacje wykluczyć. Zależy nam, aby procesy rekrutacyjne w naszej firmie były przeprowadzane w sposób jak najbardziej profesjonalny i zawsze doprowadzony do końca, tak by każdy kandydat otrzymał w odpowiednim czasie merytoryczny feedback. Prosiłabym o kontakt telefoniczny pod nr 885 671 025 lub napisać na adres e-mail: rekrutacja@famur.com, chcielibyśmy wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Nina
@Kandydat

Do mnie też nie oddzwonili z informacją o wyniku rekrutacji. Smutna i nieprofesjonalna praktyka polskich firm.

@Nina

Staramy się wykluczać i nie dopuszczać do sytuacji w której kandydat zostaje bez feedbacku, cały czas nad tym pracujemy i udoskonalamy system komunikacji z kandydatami - tym bardziej dziękujemy za zasygnalizowanie zaistniałej sytuacji. Prosiłabym o kontakt telefoniczny pod nr 885 671 025 lub napisanie na adres e-mail: rekrutacja@famur.com, chcielibyśmy wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR