A Novo Polska

Wrocław

Opinie o A Novo Polska

kroopka 2016-10-13 11:21
Znalazłem na OLX ogłoszenia na Operatora, Montera, Pracownika magazynu i Operatora wózka widłowego. Cały czas szukają osób do pracy.
kucharz 2016-10-14 16:54
już tam Lece, patrzcie az mi się wrotki palą do tej firmy, nigdy w życiu, jest dużo ciekawych ofert choćby nawet z wrocka
Mechanik 2016-10-19 21:35
Widzę, że większość komentarzy to od ludzi, którzy nie stanęli nogą w anovo i nie wiedzą co tam się robi i jakie warunki panują... to może i Ja dorzucę kilka słów, ale czy dobrych to nie wiem...
Generalnie to firma jak i wiele innych ostatnimi czasy boryka się z brakiem ludzi do pracy. Nie dziwię się bo zarobki są słabe względem wykonywanej pracy (czyt. zawodów) jak na te realia i rynek (porównuję z innymi firmami), plus słaby dojazd. Jedyny plus to umowa po roku na czas nieokreślony. Najgorsze w tej firmie jest to, że kierownictwa działów to ludzie po znajomości, którzy nie mają zbytnio pojęcia na temat prowadzenia biznesu. Patrzą się tylko na statystyki i słupki, nie zerkając na fatyczną sytuacje serwisu. Ktoś tam wspomniał że ile się zarabia... a no zarabia się ciągle tyle samo. W ofertach piszą, że możliwości rozwoju, a finał taki, że kierownik przyznaje racje iż nie osiągnie się więcej niż się aktualnie posiada. Ci co pracują 3 miesiące i nie mają doświadczenia, dostają takie same pieniądze jak Ci co mają 5 lat stażu i spore doświadczenie... Ostatnim punktem są ludzie. Ekipa niby zgrana ale wiecznie walki i zgrzyty pomiędzy odmieńcami. Na NC ciągle na siebie kapują do brygadzisty, na HP zaś anomalia, począwszy od muminków którzy wiecznie są niezadowoleni, poprzez niespełnionych poetów, kończąc na pseudo działaczach. Ciągłe obiecanki o poprawę pracy, a dalej co było tak jest. Inżynierowie to też pomyłka firmy... wprowadzenie jakichkolwiek usprawnień oraz rozwiązanie prostych procesów to według nich coś, co zajmuje miesiące, a da się zrobić w tydzień i wielkich obrad nie trzeba prowadzić i każdy inny z ulicy zrobi to bez jakichkolwiek umiejętności.
Podsumowując ... hmmm no chyba nie trzeba. Ci co pracują tam sami wiedzą czy faktycznie tam jest, tym co się wybierają to może niech się zastanowią, a tym co byli gratuluję.
anonim 2016-10-21 22:30
Najmniej kompetentny inżynier to ten z brodą konus jeden. Ma się za nie wiadomo kogo, a jest po znajomości i więcej cwaniakuje burak jeden.
Inkwizytor 2016-10-22 20:39
Nowo zatrudnieni pracownicy, którzy nie mają doświadczenia, dostają większe pieniądze jak Ci co mają 2-5 lat stażu i spore doświadczenie.
Nick 2016-10-24 20:29
w koncu kumpel igora :)
lol 2016-11-14 19:37
Dlaczego anovo nie przyjmuje byłych pracowników ?
David 2016-11-15 08:37
bo woli zaplacic więcej nowym pracownikom niż tym bylym za nic nierobienie tylko sciemnianie
lol 2016-11-15 16:22
@David
W anovo płacą i nawet nie musisz myśleć, robisz swoje i do domu, tylko atmosfera stresująca.
david 2016-11-15 19:06
nie patrz na atmosferę, rob swoje, a nie będziesz się przejmowal jakims brodatym który nie umie się wyslowic na zebraniu, a kolo niego stoja ochroniarze
niebieski 2016-11-16 12:45
Anovo jak dla mnie zakład pracy "na przezimowanie".
Wynagrodzenie żenujące, brak możliwości awansu (no chyba że po znajomości lub przez włażenie w tyłek kogoś wyżej czy podkładanie innym świni). W tym zakładzie nie uświadczysz pomocy ze strony innych, inżynierowie nie mają najmniejszego pojęcia o tym co robią, bardziej utrudnią Ci prace niż w niej pomogą (tych z HP częściej na palarni spotkasz niż na stanowisku pracy), informatycy potrafią problem rozwiązywać cały dzień bo wiecznie czasu nie mają, współpracownicy (jak w postach wyżej) tak Ci pomogą, że tylko czas stracisz. Nie ma żadnej motywacji pracowników do pracy, bo nawet stawka się nie zmienia w stosunku do przepracowanego czasu. Wiecznie zganianie odpowiedzialności za niewykonanie wysyłki na pracowników z najniższego szczebla - bo przecież oni mają stać na rzęsach żeby pomimo braku części/zepsutego sprzętu wykonali normę - bo jak nie to po premii.

Podsumują:
*stawka stała (z ucinaną premią),
*brak awansu na wyższe stanowisko,
*brak pomocy z czyjejkolwiek strony,
*straszna atmosfera,
*100% szansy na zatrudnienie (zatrudnią nawet parapet co nie myśli),
*no i jak lubisz kopać pod innymi dołki a samemu się przy tym lenić to praca dla Ciebie.
były 2016-11-21 00:10
A czy Rychu tam jeszcze pracuje?
Nasturcja 2016-11-23 14:18
Chciałabym się tam zatrudnić, czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile zarabia się na początku na rękę.
Anovo Fan 2016-11-23 15:21
Hej to zależy na jakie stanowisko aplikujesz, podaj nazwę stanowiska wtedy otrzymasz więcej informacji.
wiktoria 2016-11-23 22:20
dzuo polecam
art 2016-11-29 16:30
Chciałbym aplikować tam na stanowisko IT. Ktoś coś może powiedzieć więcej na temat stanowiska informatyka lub jakiegoś podobnego stanowiska w tej firmie?
NIKOŚ 2016-11-29 19:04
przecudowna firma polecam ci na swieta
KALI 2016-12-02 15:25
powiedzcie mi czemu ten mały karakan z bródką , na HP co tak chodzi po hali , jest taki nieprzyjemny, tak patrzy na wszystkich pracowników jakby pożerał ich mózgi w tym momencie , a z oczu widać jak by ział ogniem bardzo gorącym , proszę zróbcie cos z nim.
nn 2016-12-03 18:26
Zieje ogniem na nierobów ;) Kontroluje ludzi - normalne zachowanie osoby zarządzającej.
qwek 2016-12-04 18:33
Jeżeli chodzi Ci o tego zielonego grubaska, to ta [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] po prostu uważa się za kogoś ważniejszego od Ciebie (bo wylizał sobie awans w d**e kierownika), widać to jak prosisz go o jakąś pomoc. Leń i gnida . Zrobić nic z nim nie zrobią bo kierownik nie popełnia błędów ;).
Buu 2016-12-04 18:47
Uwaza się za niewiadomo kogo. Nie wie co należy do jego obowiązków. Len i obibok. Osoba idealnie pasująca do kadry zarządzającej.
Heheh 2016-12-05 19:55
Weźcie się za robte a nie piszecie głupoty na temat kogoś kogo wogole nie znacie
Xxx 2016-12-11 14:57
Malo jak wszyscy
Xxc 2016-12-11 15:33
Okolo 1700zl na poczatek a na koniec ok 1900 z premia, szalu nie ma ale robota tez do ciezkich nie nalezy, gorzej z urlopami bo te sa tylko wtedy jak jest to na reke firmie.
Anonim 2016-12-11 20:29
Kompletny brak możliwości rozwoju. Awansują kapusie i lizusy.
gfbfb 2016-12-21 22:29
Ponoć ten słodziak z jakości wrócił i został brygadzistą na hp ?
Anonim 2016-12-22 21:43
Który słodziak z jakości? Ten kapuś z brodą?
Tomaszek 2016-12-23 00:20
To [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie firma
Joanire 2016-12-23 23:51
a ja bym chciała popracować w święta, mogli by cos takiego zrobić dla chętnych, bo nie każdy ma święta. Na pewno znalazło by się parę osób, którzy chętnie by dorobili do pensji , mogli by wyjść z taką inicjatywą dla pracowników.
gfbfbeferwfwe 2016-12-26 00:06
nie ten brodaty, taki inny co kiedyś pracował chyba 3 lata temu - ale on jest spoko a przynajmniej kiedyś był
yzskrx 2016-12-28 18:13
Witam ile w tej firmie się zarabia jako monter/serwisant drukarek ? bo chciałbym tam pujsc z kolegą ?
pracownik 2016-12-29 08:43
ja dostaje 1900 a z nadgodzinami wiecej
zal 2017-01-04 16:46
Przykre to jest jak się patrzę co się dzieje w tej firmie. Zamiast się rozwijać to wszystko się cofa. Ludzie mają już dość,przez co większość przezimuje i podziękuje.
eKERT 2017-01-04 20:32
dziwne co piszesz firma super presperuje, a ludzie sa tam bardzo mili i przyjaznie nastawienie obowiazuje na HP, dobrze zgrany zakład , TYLKO POZAZDROSCIC INNYM FIRMOM TAKIEJ ATMOSFERY JAKA TUTAJ PANUJE
Yzskrx 2017-01-05 01:02
Napisze ktoś jak wygląda praca co trzeba robic i czy jest ciężko?
Ajza 2017-01-17 10:12
Może Ci się pomyliło i pracujesz na jakimś innym HaPeku? Pozdrawiam Cię serdecznie i oby to miejsce, o którym piszesz wciąż miało tak świetną atmosferę itp.
były pracownik 2017-01-23 12:31
Nie mam pojęcia jak można pracować w takiej firmie. Jawne robienie ludzi w ch.... Ale jak sobie tak pozwalają to proszę bardzo. Wynagrodzenie na linii to 1850 brutto plus 20 % premii co daje 2220 brutto.
Od stycznia jest podniesione wynagrodzenie zasadnicze do 2000 brutto. Ale co z tego jak dają aneksy do podpisania nowe gdzie premii jest już 12 %. Czyli 2000 brutto + 12% daje 2240 brutto. Czyli tak naprawdę 20 złotych brutto podwyżki. Nie dziwie się ludziom, że spierdzielają z tej firmy drucik. Spuszczają się ktoś wpada na audyt a tak naprawdę to same prostaki. Myślą, ze ludzie liczyć nie umieją. Niech nikt nie czyta i nie wierzy tym ogłoszeniom np na pracuj.pl. Już lepiej pracować w jakimś markecie bo i tu się trzeba nadźwigać drukarek itp. A i jeszcze jedno. W lidlu na starcie jest już 3000 brutto. Zostawcie tę gównianą robotę niech sami zapierdzielają albo [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] do swojego kraju. Mam nadzieję, że to będzie twardy brexit i zawiną się do siebie gdzie już nikt nie będzie chciał dla nich pracować. HEHEH Pzdr
rr 2017-01-29 00:29
komuś chyba na tym zależy aby ta firmę zniszczyć ............komu?
osto 2017-03-18 10:55
Firma, niepoważna i niestabilna już któryś raz po 15 miesiącach zamiast przedłużyć umowę na czas nieokreślony to wywalają ludzi.
Miałem okazję tam pracować zasiedziałem się trochę i dopiero wychodząc na rynek pracy zobaczyłem jak bardzo się marnowałem, zarabiałem 1700-2000 na rękę i zmieniłem na 5200-5500 na rękę (po okresie próbnym) co prawda inna branża, ale nie posiadam bóg wie jakiego wykształcenia więc uważam że to duża zmiana.
Co do atmosfery to źle nie jest, też zależy też czy ktoś idzie do pracy przyjaciół szukać czy po prostu robić swoje i do domu.
Co do awansów i możliwości rozwoju to nie ma absolutnie żadnych żadnych. Jest operator i monter a teraz chyba wszyscy robią jako monter.
Co do podwyżek to nie ma żadnych, jak kwota najniższa krajowa się podnosi to oni wyrównują do najniższej krajowej ale wtenczas obcinają premię (np. było 1850 + 20% premii jest 2000 + 12% premii) a oczywiście otrąbione zostały WIELKIE PODWYŻKI :)
Tak samo jak podnosili targety, ktoś tu już to dobrze opisał że na starych modelach obniżyli dużo a na innych podnieśli ale w ogólnym rozrachunku była obniżka, to coś jak promocja w markecie i naklejka że przecena z 1000 zł na 850 a pod tą naklejką jest stara z ceną 750 :) po prostu zatrudniają ludzi i myślą że mają do czynienia z naiwnymi.
Znałem i obecnych inżynierów i brygadzistów i tych którzy zostali brygadzistami i inżynierami, personalnie fajne chłopaki ale w pracy mocno niektórym poodbijało, po prostu niektórzy nie nadają się do rządzenia a rombek jakiejś władzy zmienia człowieka o 180 stopni i niestety tutaj mamy w 95% przypadków taki model, że najpierw jest kolega, gadki itp a gdy dostaje jakąś funkcję już wyżej s.ra ni [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ma.
Z drugiej strony co do niektórych to jedyne co ich w życiu dobrego spotkało to awans w anovo (bo jakby nie było kilka osób awanse dostało) i praca za lekko więcej niż najniższa krajowa to i od razu sodówa do głowy uderza.
Jeszcze bym podokładał kilku osobom ale mi się nie chce rąk do g.... wkładać :)
pracująco-leżący 2017-03-20 18:01
Mi się od zawsze podobały stwierdzenia że firma się ciągle rozwija, widomo nie od dzis ze prawdziwy biznes to nie tylko kasa ale też pewne umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach 70% firm dotyka problem braku dobrych ludzi do pracy lecz tylko w anovo szukają bo sie ciągle rozwijają :) jedyna firma na świecie ktora nie ma problemów kadrowych a nadgodziny i pogonie za dopięciem wysyłki prawie co czwartek to sa robione dla zabawy :)
Firma strukturę i pomysł na biznes ma ale zarządzający niestety się lekko pogubili wiele nietrafionych decyzji przy awansach lub awanse po koleżeńsku sprawily ze tam sie zrobiła taka atmosfera jak w patologicznej rodzinie stad w ogłoszeniach wzmianka o rodzinnej atmosferze zapewne...
Hanna 2017-03-23 13:26
@osto, a na jakim stanowisku pracowałeś w A Novo Polska? @pracująco-leżący, podsumowując poleciłbyś pracę w tej firmie innym?
lola 2017-03-29 15:03
Jak wygląda praca czy może ktoś napisać?
dżiowaniwiskonti 2017-04-06 11:57
Siedzą sobie w biurze kolesie po znajomości i tylko zwalają winę na zwykłych ludzi, a sami palcem nie kiwną żeby coś polepszyć. Jedyne co potrafią to zainstalować nowe kamery, znaleźć nowe powody, żeby zgnoić ludzi i zabrać premię. Brak części nie jest dla nich powodem dla niewykonania targetu i cwaniakują zza biurka. Każdego traktują równo, tzn. jako kogoś kto celowo nie wykonuje ich poleceń z kosmosu. Kadra zarządzająca niekompetentna, inżynierowie z przypadku, a wina zawsze po stronie zwykłych ludzi z linki bo oni uważają się za świętych i nigdy nie przyznają się do błędu. Nie szanują w ogóle pracowników, nawet jak ktoś pracuje dłużej to będą gadać, że rynek pracy pozwala im na ciągłe zmiany. A prawda taka, że już nawet ludzie z Nysy nie chcą tutaj pracować, Ukraińców też coraz mniej. Obiecali jedną zmianę od marca i jak zwykle słowa nie dotrzymali wycierając sobie mordy ludźmi z linki, że oni są wszystkiemu winni.
Wolf 2017-04-20 13:38
W biurze siedza moze i kolesie ale przynajmniej nie kapuja jeden na drugiego tak jak ci na lince.
Juz nawet na zebraniu brygadzistka wam powiedziala ze donosicie jeden na drugiego, z reszta jak awansowala na brygadziste to tez jej d.... obrobilo 3/4 linki i latalo z petycjami.
A jak nie pomoglo to nagle zaczeli udawac wielkich kolegow.
Zawisc ,zlosliwosc i kapowanie jeden na drugiego.
Glowne cechy pracownika anovo
Na szacun to trzeba zasluzyc a falszywcow nikt nie bedzie szanowal
nie_polecam 2017-04-20 17:09
Jeśli chcesz pracować w firmie, w której będziesz bogiem, tzn. będziesz musiał produkować i wykonywać targety z niczego, bo głównych części zamiennych zaopatrzenie nie zamawia. Jeśli chcesz poczuć się ważny, bo inżynierowie wiedzą mniej o produkcie od monterów. Jeśli chcesz, aby kierowali Tobą ludzie bez przygotowania zawodowego i testowali na Tobie swoją głupotę. Jeśli chcesz słuchać, jak złotousty dyrektor jednego dnia mówi, że jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a drugiego zwolni Cię i dwudziestu innych pracowników. Jeśli chcesz zarabiać mniej niż w innych firmach w regionie, na podobnych stanowiskach. Jeśli chcesz ponosić winę za wszystkie błędy swoich przełożonych i ich odrealnione decyzje. To ta praca jest idealna dla Ciebie.
Hanna 2017-04-28 12:06
@lola zastanawiasz się, jak wygląda praca w A Novo Polska. A jakie stanowisko konkretnie Cię interesuje? Należy pamiętać, że ogólne warunki pracy, atmosfera zależne są od konkretnego stanowiska.
nie_polecam 2017-04-28 18:27
Nic bardziej obłudnego, "że ogólne warunki pracy, atmosfera zależne są od konkretnego stanowiska". Jeżeli obowiązują, narzucone przez kierownictwo ANOVO , nieprzychylne pracownikom standardy pracy, to dotyczy to każdego stanowiska na produkcji. Pracownik w tej firmie jest traktowany jak bezmyślny robol, który ma akceptować każdą głupotę zarządzających. Ma nie myśleć, a jedynie produkować w ilościach, które nie mają nic wspólnego z rzetelnymi przeliczeniami, a tylko z normami wyssanymi z palca przez bezmyślnych i leniwych inżynierów. W trakcie audytów wydajność spada drastycznie, bo brygadziści i kierownik nakazuje produkcji pracować zgodnie z zaleceniami klienta. Czy takie podejście do businessu daje gwarancję, że na jakimś konkretnym stanowisku będzie inaczej niż opisałem?
Dorotka i Zenon 2017-05-01 20:25
dzial HP dla jasnosci , W Biurze kolesie Igorek z wojtusiem NIEROBY od nich az kipi * (Niie zyby sie niemyli )zeby wpiedolic mojej kolezance nagane z wpisem do akt z byle powodu, a szef ma chyba klapki na oczach
Axe 2017-05-19 16:17
Chyba w snach.
Wolf 2017-05-22 21:50
Co sie zalisz, masz ( usunięte przez administratoragrosze i tyle,a jak ci tak bardzo nie pasuje to zmien prace,
Zostaw swoją opinię o A Novo Polska - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie A Novo Polska