Opinie o Kirchoff w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kirchoff. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kirchoff na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchoff w Gliwice

Ololo

Miałem okazje do niedawna pracować ładnych pare miesięcy na hali hofo. To co wyprawia ustawiacz na h5 to przechodzi ludzkie pojęcie. Brak szacunku do ludzi, ciągła szydera z człowieka, wyśmiewanie sie z kogoś przy innych pracownikach. Maszyny jak się psują to wina pracownika, na tej zmianie nie naprawia się maszyn-dmuchanie powietrzem to odpowiedź na każdą awarie. Ma kilka osób, na które się uwziął i teraz nie mają tam życia. Mobbing zamiatany pod dywan. Jeśli zakład pozwala na takie zachowanie to wartości i zasady, którymi się tak szczycą - są nic nie warte.

Jprd

Na podstawie jakiego przepisu/artykułu prawnego ludzi się wpisuje na 12 godz w grafiku,nie konsultując tego z nimi? Dowiedziałem się spoglądając na przyszło tygodniowy grafik,że jestem wpisany na 12 godz cały tydz. Nie specjalnie mi to pasuje,ale bulwersuje mnie fakt,że za moimi plecami się o mnie decyduje. Proszę o kulturalna odpowiedz bo może nie wszystko ja wiem jak należy.

Justa
@Bobimali111

Dużo wcześniej ustala się te nadgodziny? To jest wpisywane w grafik miesiąc wcześniej czy wychodzi podczas roboty? Jeśli ktoś nie zgodzi się na dodatkową pracę to nie patrzą na niego inaczej?

Cześć , jak wygląda. Praca na utrzymaniu ruchu? Od dłuższego czasu widzę że szukają i znaleźć nie umieją . Co jest nie tak?

@Teliga

Czy to taka cykliczna rotacja? Skoro piszesz "znowu"? Często są takie wymiany kadr? I czy zdarza się, że ludzie po zwolnieniu wracają w momencie poprawy koniunktury?

Każdy tak na prawdę pisze co innego o różnych etatach. Ja bym chciał znać tak realnie jak to wygląda na stanowisku lidera logistyki, bo chciałem aplikować, ale najpierw pomyślałem żeby jeszcze tu zajrzeć. Ile tak mniej więcej mogę spodziewać się kasy w ciągu miesiąca? Nie bardzo wiem jak podejść do tego tematu bo na pensję składa się podstawa, stała premia i premia świąteczna.

Prawdę Ci Powiem Nowy wpis

Stawka na godzinę dla operatora wózka to 30zl. Premia miesięczna to około 5zl za każdą przepracowana godzinę. Wychodzi 35zlx168zl=5880zl brutto. Dodatek za dojazd to 5zl dziennie (~100zl/msc), dodatek za frekwencję 6zl dziennie (~120zl/msc). Razem masz minimum 6100zl brutto. Netto wychodzi minimum 4350zl. Jako lider pewnie parę złotych więcej.

małe chiny albo jeszcze gorzej Nowy wpis

Dziwne jest myślnie tych wszystkich mieleckich "biznesmenów" mało tego że maja swoje zakładziki w strefie gdzie maja ulgi podatkowe to jeszcze oczkują że ktoś będzie im pracował za minimalną lub minimalną z groszami. Obecnie aby jako tako przeżyć pracownik musi zarobić minimum z 4 tys netto, i to w normalnym trybie a nie z milionem godzin nadgodzin. Niech szukają dalej tylko niech potem sie nie dziwią że nie ma chętnych lub pracownicy sie po niedługim okresie od zatrudnienia rezygnują.

Areczek

Pracują tam jeszcze jacyś Polacy czy już sami Ukraińcy ? Jaka stawka dla.spawacza w 2024 ?

Kropka
@Areczek

Z Ukrainy bardzo dużą ekipa, a ostatnio także ludzi z Filipin ściągają.

Oluś Nowy wpis
@Kropka

Mimo wszystko Polaków też chyba zatrudniają, bo przed chwilą widziałem ofertę dla operatora pras. Szkoda tylko, że w ogłoszeniu nie podali widełek płacowych. Ktoś wie ile dają na start i na jakie dodatki do podstawy można liczyć?

Tak to wygląda Nowy wpis
@Oluś

Minimalna plus kilkaset złotych premii. Zatrudnienie początkowo przez agencje.

Spawacz

Jaka stawka dla spawacza ?

Kropka
@Spawacz

Nie ma tam czegoś takiego jak stawka dla spawacza. ????

Operator Maszyn do Produkcji Opakowań Tekturowych

Standardowy - CV przez portal do szukania pracy , za 2-3 dni telefon od nich i zaproszenie na rozmowę , rozmowa typowa - przejście po hali , omówienie wymagań i oczekiwań , potem komplet dokumentów do wypełnienia i skierowanie na badania

Czy znam/kojarzę firmę , pytania o doświadczenie etc. , Bez żadnych sztuczek jak piszą niektórzy

Danuta

Jak to jest z tą stołówką firmową? Napisali, że nie tylko jest taka stołówka i dofinansowanie posiłków, a jak wygląda menu? To są jakies obiady z 3 dań? I ile jest tego dofinansowania, jaka to kwota? Chodzi mi głównie o pozycję Pracownik Logistyki. Bardzo mnie to zainteresowało:)

gosc
@Danuta

stolowka super, czynna na kazdej zmianie, obiady bardzo dobre, dofinansowanie 8 zl lub 8,50 dokladnie nie pamietam, cena za kilogram 24zl

Żuczek

Najgorsze HR ever. po milion razy trzeba tym paniom skladac rozne pisma, np zmiana adresu zamieszkania, odstapienie od ppk i wiele innych kwestii ktore sklada sie w HR w formie papierowej. Panie tam sa tak aroganckie,ze ludzi za (usunięte przez administratora) maja i wmawiaja czlowiekowi,ze danego pisma nie zlozyl bo one go nie maja. Warto wlaczacz dyktafon w tel jak sie tam wchodzi by potem panie nie wmowily czlowiekowi swojej wersji. NOTORYCZNE bledy w naliczaniu wyplat, oczywiscie na niekorzysc pracownika. Prosta matematyka czesto panie przerasta.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Widziałam ogłoszenie że przyjmujecie na produkcję. Czy na produkcji jest w miarę spoko atmosfera? Czy robi się po 8 godzin Czy po 12?

Cocolino

Za najniższą krajową + premia nie warto w tym tu pracować. Premia też jest różna a jeszcze chętnie jak jest okazja czy widzimisie to zabierają. Operatorzy wózków widłowych mają stawki często mniejsze niż pracownicy produkcji na zgrzewarkach i niema znaczenia czy wysoki skład itp. Ludzie po 2,3,5 7 latach mają takie same stawki jak nowo przyjęty pracownik bez doświadczenia. Firmie nie zależy na obecnych pracownikach tylko jak im się (usunięte przez administratora) palą to podnoszą stawkę żeby zachęcić ludzi do zatrudnienia ale mało kto z nowych zostaje na dłużej. Ciekawe jaką podwyżke dostaniecie. Może się okazać że będziecie robić za mniej niż najniższa krajowa + premia. Bo takie jest prawo :) Firma się stacza , ludzi pozwalniali teraz fala Filipińczyków nadchodzi . Brak w tej firmie godziwej płacy za etat a nie kręcenie nadgodzin ile się da. Brak szacunku i kompetentnych ludzi na stanowiskach liderów mistrzów itp i brak ludzi bo albo nie chcą tu pracować albo cięcia kosztów ile się da.

becik
@Cocolino

zebranie roczne, znowu to samo, nagrody należa sie tylko ustawiaczom.szeregowym pracownikom (usunięte przez administratora) . I takie kardynalne pytanie, co oni na takich fundamentach chca dobrego zbudowac ?

@becik

I co na tym zebraniu zostało ustalone? Co to za nagrody i dlaczego tylko tym osobom przysługują? Wyniki w innych działach były słabsze czy o co chodzi? Odnośnie podwyżek, zapowiedzieli jednak jakieś? Mimo tych komentarzy, że raczej nie ma co na to liczyć.

Znalazłem ogłoszenie o stażu w dziale inżynierii. Praca od zaraz, pod opieką wyznaczonego mentora, elastyczne godziny, możliwość zatrudnienia - to brzmi ciekawie. A wie ktoś, jak wygląda w praktyce? Chodzi mi zwłaszcza o tą możliwość zatrudnienia na stałe.

Kierowca

Rozładunek pustych pojemników [ leergut ] trwa aż od 6.00 h do 9.00 h . Kierowcy ten czas oczekiwania mógł by wykorzystać z najbliższą rodzina . . . . . Firma KIRCHHOFF nie szanuje kierowcy oraz jego cennego czasu dla rodziny . . Brak organizacji logistycznej Brak pracowników Brak sztaplayerów Brak szacunku Brak parkingu TIR

Marco
@Kierowca

Jako kierowca ciężarówki nigdy nie widziałem tak źle zorganizowanego działu logistyki, tego chaosu. Jeśli dostarczasz tutaj, spakuj walizkę i przygotuj się na długie, niepotrzebne oczekiwanie. Jeśli mój szef ponownie poprosi mnie o dostawę do tej firmy, będzie to odmowa. Jak może się opłacać parkowanie ciężarówki z kierowcą w tym miejscu przez 7 lub 8 godzin?

Czy Kirchoff organizuje staże dla studentów?

Faktycznie, faktycznie to ciekawe. I jeszcze ja mam pytanie, w tym dziale utrzymania ruchu to jest dział, gdzie pracuje ile osób? To kilka, kilkanaście osób? Bo może jak szukają ciągle, to mają po prostu wiele wakatów? Czy firma rozwija się tak szybko, że pojawiają sie tu notorycznie nowe posady i stąd taka rekrutacja ciągła?

Rybak

Ta firma nie rozwija się tak szybko ta firma ma taki szacunek dla pracowników że ludzie się sami zwalniają

Teliga
@Rybak

Teraz Kirchhoff robi czystki, zwalniają ludzi, traktują ludzi jak niepotrzebne (usunięte przez administratora) Potem znowu będą zatrudniać i czarować premiami itp.

@Teliga

W internecie znalazłam ofertę stażu w dziale inżynierii. W górnej części informują, że formą zatrudnienia jest umowa o pracę bądź zlecenie. Jednak w dalszej części ogłoszenia napisano o tym, że firma oferuje umowę zlecenie na czas określony – czas trwania do uzgodnienia. To jak to w końcu jest? Można liczyć na UoP? Czy dopiero po zakończeniu stażu jest taka możliwość? O ile w ogóle. Firma oferuje elastyczne godziny pracy. Są chociaż jakieś ramy czasowe, w które trzeba się zmieścić, czy niekoniecznie?

Czy w Kirchoff zatrudniani są obcokrajowcy?

Na staże też przychodzą? Jest właśnie opcja do was na dział inżynierii. Możliwe, że będę jeszcze aplikował. Piszą w ostatnim punkcie z oferty, że istnieje możliwość na wdrażanie własnych pomysłów, czy faktycznie tak jest? macie jakieś przykładowe do podrzucenia? I czy ktoś opisze swoje doświadczenia oraz to czy warto się angażować?

Szefuuu

Czy ktoś może coś powiedzieć odnośnie stanowisk nie operatorskich, np. Mistrz produkcji. Jaka stawka, jak ogólnie praca?

Czarna

Co powiecie na zwolnienia wozkowego szwagra z hali hofo? Z tego co się orientuje to okoliczności były absurdalne,jakieś wzywania do kadr zeby coś tam podpisał. Powodem zwolnienia było ponoć używanie prywatnego telefonu. Gdzie z tego co widzę z pod celli to komunikacja wózkowych z przełożonymi opiera się na używaniu prywatnych telefonów.

Łazik Marsjański
@Czarna

Chłop sam sobie strzelił w kolano. Wszyscy z jego zmiany mieli go dość. Komunikacja z liderem to jedno, a oglądanie filmików, gadanie przez telefon z innymi osobami, puszczanie muzy na maksa nawet na rannej zmianie to drugie. Szukali na chłopa haka żeby się go pozbyć. Z tego co mówiono wykonywał manewr podczas wyjazdu z pojemnikiem robiąc coś na telefonie. Co chwilę jakieś L4, żądła itd. Były nawet zakłady czy dany miesiąc przerobi cały bez jakieś nieobecności. O wszystko pretensje. Na rejonie którym jeździł były momenty że godzinę go nie było widać.

@Łazik Marsjański

To jak długo jego zachowania były tolerowane? I czy zanim się tu kogoś zdecydują zwolnić, to dają wpierw ostrzeżenia, żeby była okazja na refleksję?

Jprd

Kartofel
@Jprd

Na podstawie przepisu prawa pracy o równoważnym czasie pracy oraz rocznym okresie rozliczeniowym.

Nowik
@Kartofel

Nigdzie w kodeksie pracy nie ma że robisz co dzień po 12 godzin bez twojej zgody chyba że na zlecenie i w ochronie coś ci chyba na główkę spadlo etat robisz po 8 godzi 5 dni w tygodniu albo po 12 i tylko zazwyczaj 14 dni w miesiącu i muszą one być rozplanowane na cały miesiąc

Xxx
@Kartofel

Nie ma czegoś takiego jak roczny okres rozliczeniowy ????może być kwartalny lub miesieczny nie roczny

@Kartofel

Nie wiem tempaku czy wiesz, że nie ma pojęcia planowanych nadgodzin pracodawca może prosić o zostanie na nadgodziny za twoją zgodą!!! Jeśli twierdzisz inaczej spotkamy się w sądzie!

Honorata

Chyba kogoś ponosi, może bez wyzwisk co? Może warto zadzwonić na infolinię informacyjną pip i zapytać, jak się ma prawo do takich 12-godzinnych zmian? A w ogóle w tym przypadku to jak długie były przerwy między zmianami? Wiesz?

Bobimali111
@Jprd

Firma kirchhoff jest firmą prywatną. Zagrożenie produkcji dotyczy tylko zakładów państwowych I nadgodzin z tym związanych. Firma kirchhoff może tylko I ewentualnie poprosić o pozostanie na nadgodziny. Czytajcie kodeks pracy!!!!!!!

Justa
@Bobimali111

Arczi

Jak wygląda, w tej firmie praca na wózku widłowym? Bo słyszałem różne opinie

@Arczi

Zależy na jakim dziale , ale ogólnie praca wymaga że tak powiem pracy hehe , jeździ się cały czas i jest presja czasu

Incognito
@Arczi

Lepiej od pracy w tej firmie na wózku widłowym trzymać się jak najdalej, pracuje się na tym stanowisku za 3 osoby.

Ktoś
@Arczi

Tragedia, pracowałem tam na wózku i nie polecam, pracujesz za trzech. Nim się zatrudnisz do pracy jako wózkowy w tej firmie, to załatw sobie najpierw dobrego psychiatrę, bo jak odejdziesz z tej firmy, to będzie Tobie potrzebny.

Lena

A skąd masz takie informacje? Z jakiego powodu te zwolnienia? Firmie nie idzie czy jak? Dużo osób ma zostać bez pracy?

Nie ma tragedii, ludzie nie chcą pracować

Co się stało z Panem kierownikiem z jakości? To prawda że odszedł?

Smrodziuch
@Marek

Zapytaj kierownika, karierowicza który teraz piastuje jego stanowisko

Wanda
@Smrodziuch

A z jakiego powodu odszedł tamten kierownik, generalnie z nim pracowało się w porządku? Jak długo jest tutaj ta nowa osoba? Jestem ciekawa czy ten nowy został przyjęty z zewnątrz czy była rekrutacja wewnętrzna?

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

• Jak się pracuje w Kirchoff?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchoff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchoff?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kirchoff?

Kandydaci do pracy w Kirchoff napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kirchoff