Opinie o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Saint-Gobain Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

zagraniczny

a ja chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy. widzę że są oferty pracy za granicą (wszedłem na oferty pracy administracji bo takie też studia skończyłem), czy żeby rekrutować się do innego kraju to trzeba ileś przepracować w polsce (doświadczeni/ zaufanie itp) czy można od razu rekrutować się poza granice? jeśli jest tu ktoś z administracji albo konkretnie z tego działu był technico-commercial byłbym wdzięczny za odpowiedź

lokik
@zagraniczny

Lepiej od razu aplikuj tam gdzie chcesz - za granicę. W PL jak ugrzęźniesz to bardzo prawdopodobne, że Cię nie wypuszczą bo o Twoim rozwoju decyduje Twój przełożony i on zezwala na taka relokację lub nie w zależności od tego czy Cię lubi czy nie i od potrzeb w jego dziale. Ogólnie w takich korpo to łatwiej się przyjąć z zewnątrz tam gdzie się chce niż potem coś zmienić żeby każdy z kierownictwa wyraził taką zgodę na przejście. A Sango za granica nie jest takie złe, na pewno lepsze niż w PL gdzie kierownicy są mentalnie jeszcze z lat 90, gdzie pracowników mieli ile chcieli. Dziś masa osób się zwalnia bo gdzie indziej lepsza kasa a Ci dalej tną koszty i zdziwieni, bo gdzie indziej będzie ludziom lepiej :D

zagraniczny
@lokik

dzięki za info, przemyślę jeszcze tylko to tak w przyszłość raczej patrzyłem bo niedawno mi się dziecko urodziło więc wole żeby rodzina na początku była pod ręką więc i tak przyszły rok najwcześniej ale chciałem gdzieś doświadczenie uzyskać i potem za granice się przenieść

Lolik
@zagraniczny

Dziecko pójdzie do żłobka, przedszkola, pozna kolegów, zona znajdzie prace, w międzyczasie kupisz mieszkanie czy dom i będzie gorzej sie przenieść bo już beda pewne zobowiązani a tam niewiadoma, zwłaszcza jak się nabierze pewnych (niezbyt cenionych) nawyków od polskich pracodawców. Jak decyzja o wyjezdzie jest przemyślana i tego chcesz to ja bym nie czekał. W PL w wiekszosci przypadków bedziesz mamiomy obietnicami co ci dadza juz za 3 albo 4 lata, za 4 powiedza ze no teraz ciezkie czasy, nie udalo sie, poczekaj jeszcze 2, narazie mozemy Ci dac 10 proc tego co obiecalismy

rachunkowa

Jak wygląda praca na stanowisku Accountant (Cash Management Team), chodzi mi dokładnie o godziny pracy? Z ogłoszenia wynika, że są elastyczne i można też zdalnie pracować, na czym mi zależy, dlatego pytanie do osób na tym stanowisku, jak to wygląda w praktyce? Jest jakiś okres wdrożeniowy, zanim będzie można pracować z domu? Później można np. dostosować pod siebie, że 2 dni w biurze i 3 w domu czy raczej macie już wypracowany jakiś system?

rachunkowa
@rachunkowa

a i jeszcze zapomniałam dopytać o umowę, jaką dają na początek?

Maja
@rachunkowa

Taka niby mądra ,a tutaj pyta o pracę????,z tym do zakładu !

Debs
@Maja

Gdzie niby napisała, że taka jest mądra? Plus to forum służy m.in zadawaniu pytań.

Xlo

to jest jakaś międzynarodowa firma? bo stronę mają w różnych językach

duo
@Xlo

dokładnie tak, choć strona w różnych językach to akurat coraz częściej standard

sonkk

nie wiem u mnie rozmowa przebiegła w porządku..

Joana

Mam pytanie . Jaka tracąc się o zapomogę? Co potrzeba wypełnic

Mon
@Joana

Nie do końca rozumiem, co tracąc?

Joana

Chodziło o słowo starać

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Polska. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy BRYGADZISTA / LIDER W DZIALE ROZBIORU KURCZAKA
Dąbrowa Górnicza
ALGAS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
narzekacze

do tych co tak narzekają a dalej pracują: czemu nie zmienicie pracy? ja nie narzekam bo mi tu dobrze

@narzekacze

chcecie mnie tu postraszyć tymi buźkami? nie uda się wam sorry

mylisz pojęcia

Ale forma opinii też ma znaczenie, a niektóre pozostawiają dużo do życzenia

@narzekacze

A daj spokój, nawet nie warto na to zwracać uwagi

@narzekacze

Plus też nie rozumiem, niektórzy tak jadą po zakładzie nie zostawiając suchej nitki, ale i tak pracują od lat i nigdzie się nie wybierają. Jakby było im tak źle, to po co by mieli tu niby pracować, podobno pracy nie brakuje...

narzekacze

nie wiem czy chciałbym nawet to zrozumieć, bo może lepiej nie

fin
@narzekacze

Ostatnio coraz ciekawiej czyta się goworka i tego ile jadu na nim jest

@fin

niestety tak to jest, jak ktoś ma coś dobrego albo neutralnego do powiedzenia to siedzi cicho, bo po co pisać, a jak ktoś ma jakieś żale to od razu pędzie wypisywać to publicznie

@fin

ja to wogóle mam wrażenie, że to jedna sfrustrowana osoba pod różnymi nickami pisze

@narzekacze

Musisz mieć bardzo niskie mniemanie o sobie. Skoro miska ryżu Ci wystarczy to Twój problem. Większość ludzi jednak chce mieć jakieś ambicje i chce być docenianym za swoją pracę. Niestety ja wysiadam z tego wózka.

Ttt

Brawo mądra decyzją. Oni nigdy nie nauczą się szanować ludzi ten zaklad prędzej upadnie niż oni coś zmienią a problemy piętrzą się od długiego czasu.

Tyj

To wysiadaj, nikt ci nie broni, ale nie krytykuj publicznie wyborów innych obrażając ich przy tym i wjeżdżając na ambicje.

Lol
@Ttt

Kierownictwo to sie nadaje do wymiany. Tyle w temacie.

@Tyj

Jakie ambicje? To w tej firmie ludzie mają ambicje?

Baska
@narzekacze

Narzekają a pracują od lat i nic nie robią żeby było lepiej. Skoro ktos pracuje 10 lat widocznie mu wszystko odpowiada

lolo

Logika tutaj piszących - jak pracujesz i narzekasz to czemu się nie zwolnisz. Jak się zwolniłeś to po co narzekasz :D :D :D Trzeba tylko chwalić, wtedy się was zadowoli :D

@lolo

Ja się podpisuję tylko pod pierwszym. Nigdzie nie napisałem, żeby ktoś, kto już nie pracuje, nie mógł krytykować.

@lolo

Niemniej forma tej krytyki też ma znaczenie.

Ciekawa
@narzekacze

Ile zarabiasz i na jakim stanowisku?

Mon
@Ciekawa

A ty?

Uprzejma

Dzień dobry, ile trwa szkolenie bhp?

juuun

zależy od stanowiska zapewne

@Uprzejma

Jeden dzień jest szkolenie BHP. A potem to szkolenie stanowiskowe kilka minut i do przodu

juuun
@Pablo

okey, dzięki za info, a z ciekawości można wiedzieć na jakim stanowisku jesteś?

Kamio

na asystenta ds. jakości mają w ogłoszeniu, że zatrudnienie przez agencję pracy z możliwością przejścia pod firmie, wie ktoś po jakim czasie można przejść?

@Kamio

i dodatki obowiązują takie same jak dla tych co są pod firmą? zapomniałem dopisać wyżej

@Kamio

Jak się sprawdzisz to po 3miesiacach pod firmę. Dodatki takie same

ok, dzięki za info

fifonz

na jakiej zasadzie zatrudniają tu nowych? agencja czy uop pod firme?

fifonz
@fifonz

a okres próbny jakiś jest? ile trwa

Opanowany
@fifonz

Teraz już na zasadzie. Nie ważne czy jesteś po wyroku i więzieniu lub z zaburzeniami psychicznymi, oraz masz kwalifikacje. Trzeba wydajnie pracować przez 8 godzin i nie narzekać. Wszystko za minimum krajowe. Jakość przyjdzie sama po kilkukrotnych selekcjach i naprawach za które zapłacą Ci nadgodziny. Odpowiadasz na ofertę pracy i do procesu jak jest zapotrzebowanie. Jak się sprawdzisz to wezmą Cię pod firmę,aby nie płacić marży agencji. Tak to się kręci ...

User

Jak nastroje moi drodzy po podwyżkach ? Chyba wezmę urlop żeby to wydać

@User

Niestety większość poczuła się tak, jakby pracodawca dał w twarz i się przy tym śmiał. Przedstawiciele związków zawodowych do wymiany!

Pit

No chyba się ich wybiera w glosowaniu. Skoro takich wybraliście to do kogo pretensje ?

Api

Ja tylko chciałem dać znać że ludzie na produkcji po nowym roku stawkę godzinowa będą mieli mniejsza niż będzie obowiązywać minimalna stawka godzinowa tj. 22.80 bo tyle ma wynosić najniższa stawka godzinowa od 1 stycznia Ja nie wiem jak związki z zarządem się dogadały akceptując to ale pozdrawiam ich serdecznie i proszę zabrać kalkulatory na kolejne spotkania przypominam inflacja prawie 17.5% a oficjalnie to z 30% .

@Api

Minimalna stawka godzinowa obowiązuje przy umowach cywilno-prawnych, nie przy umowach o pracę. Dla umów o pracę jest to miesięczna pensja minimalna i wynosi 3490zł brutto wlicza się w to wynagrodzenie podstawowe, oraz dodatki.

@Api

Nie doczytasz i piszesz bzdury. Umowa cywilno-prawna to nie to samo co umowa o pracę . Ale najlepiej palnąć głupotę. A dwa to czemu nie idziesz po podwyżkę sam? Czekać w szatni i biadolić

@Pablo

Jeżeli tak faktycznie jest to zwracam honor co nie zmienia faktu że po ogłoszonych podwyżkach proces zwalniania się ludzi będzie jeszcze większy niż jest do tej pory a już jest niezły przemiał ile ludzi chodziło i nie dostało bo zawsze coś ? I ilu ludzi doświadczonych się przez to zwolniło że szli po podwyżkę i nie dostali ?? Kto ma podwyżki wywalczyć jakieś normalne jak nie związki ?? Od czego oni są ?? Co roku podpisują i tak to co zakład każe taka prawda nie walczą o podwyżki jak prawdziwe związki zawodowe tak to jest jak związki są wewnętrzne z tego nigdy nic dobrego nie będzie ...

@Api

No i oczywiście po nowym roku zapewne kandydatów będzie mnóstwo do pracy w 4 brygadowce czyli w niewolniczym systemie za prawie najniższa krajową a już ile ludzi brakuje... ta polityka zakładu to jest chyba samo wybicie się wewnętrzne przez podejmowane takie decyzje zamiast zachęcić ludzi do pracy bo brakuje ich to się potencjalnych kandydatów zniechęca i przy okazji aktualnych pracowników również bo czym zachęcić ludzi do pracy jak nie kasa ?? Owocowymi środkami ?? Dajcie ludzia zarobić a nie owoce raz w tygodniu rarytas wolałbym żeby mnie było stać zarabiając godnie ...

Olo
@Api

Daj spokuj szkoda nerwów nie ma co sie (usunięte przez administratora) problemy są od lat a oni niczego nie zmieniają jest tylko gorzej. Jedyne co można zrobić najlepszego dla siebie to się stąd zwolnić. Pozdrawiam.

qopi

a ja zapytam co wam daje wypisywanie tutaj głupot. ja rozumiem napisać opinie, ale jakieś kłótnie, przepychanki, to chyba nie jest miejsce na takie sprawy. większość rzeczy które tu piszecie to sprawy, które się załatwia wewnątrz firmy, myślicie że pisanie tutaj coś zmieni? radzę wziąć się do roboty i samemu próbować coś zmienić zamiast wypisywać żale tutaj

@qopi

Nie wiem, chyba po prostu część z nich potrzebuje, żeby ktoś ich poklepał po plecach i się robi takie kółko wzajemnej adoracji i poparcia.

@qopi

Czy to źle? Raczej nie, ale też uważam, że nie do końca na tym powinno polegać to forum

heh
@Tyj

to sobie znaleźli na to miejsce

Pikachu

Tak się czasem przechadzam przez halę. Oczywiście ale ramach przerwy ???????? i dochodzę do wniosku że nie znam tych ludzi Nie kojarzę twarzy. Aż taki przemiał????????

Ciekawe co zrobi kierownictwo Katexu jak zaczną odchodzić ludzie po tych podwyżkach, zwłaszcza z ktx2 i ktx4 gdzie powoli już brakuje ludzi

John

śmialiśmy się z 7 % a tu 4 % plus 6 % po nowym roku jak się zasłuży za wybitne osiągnięcia. Kpina.

@John

4% od września , 6 % od stycznia , a oceny dla liderów i kierownictwa Zanim coś napiszesz i wprowadzisz zwykłych ludzi w błąd to czytaj porozumienia ze zrozumieniem A i jeszcze jedno , od stycznia będziesz miał 6% od stawki grudniowej więc powiększonej o 4% obecnej , Zobaczymy co z dodatkami jeszcze się zmieni

Czerwony

To jeszcze mały problem. Żenujące jest to jak po fali złożonych wypowiedzeń nabrali pewności siebie po otrzymanych podwyżkach i gwarancji lepszych warunków pracy. Kierownicy kosztem szeregowych pracowników podnieśli stawki operatorom. Co już objawia się brakiem ludzi na liniach, którzy wolą w innych zakładach otrzymywać lepsze stawki na start.

Onyx
@Czerwony

Chciałbym widzieć te podwyżki.W tej firmie nie istnieje coś takiego,prócz tej styczniowej.

Roma

U nas w Żarach, wygląda to zupełnie inaczej .... Na produkcji większość ludzi ma wykształcenie wyższe i średnie techniczne ....

Alhh

Hahahaha czytaliście pismo po spotkaniu związków z zarządem ? Ale jaja robię sobie z nas wszystkich teraz tylko czekać aż poleci kolejna fala wypowiedzeń w ogóle nas jako pracowników nie szanują i pokazują właśnie za co nas mają ...

Tomasz
@Alhh

Agencje zacierają ręce.(usunięte przez administratora). Niby nie ma ludzi niezastąpionych,lecz reklamacji przybędzie i strat narośnie...

@Alhh

Kpina i nic więcej, 7% i to jeszcze może i nie wiadomo czy w ogóle. Związki powinny postawić sprawę jasno, albo minimum 3-4zł brutto do stawki, albo zaczynamy procedurą strajku. To są 4 brygady do jasnej.... tu ludzie siedzą na okrągło, bo udajemy, że mamy wolne dodatkowe za pracę w święta, a i tak przymusza nas się do pracy w wybitki. Operatorzy rezygnują, ludzie na odbiorach rezygnują, a nie widać ani trochę kryzysu w branża auto ( jeśli jakikolwiek jest to sztucznie napędzany ).

Żywica w nozdrzach
@John

Siedzieć by tylko chcieli,a robić to nie ma komu.

Rollo

Prawda

kfsm

Dodam tylko tyle od 1 stycznia najnizsza krajowa bedzie wynosic 22.10 a od 1 lipca 22.50 w chwili obecnej na produkcji ludzie na start maja 20.06 brutto przeliczmy ich propozycje 20.06+7% = 21,46 wiec propozycja z ich strony to jest zwykle robienie z nas pracownikow i zwiazkow (usunięte przez administratora)stąd moje pytanie czy ludzie z góry proponujac takie ochlapy jak 7% umieja liczyc w ogole czy posiadaja cos takiego jak kalkulatory ? Czy wiedza w ogole ile bedzie wynosic najnizsza krajowa ? Z Roku na rok przyblizamy sie coraz mocniej do zarabiania najnizszej krajowej to jest tragedia poprostu a teraz propozycje sa na poziomie ponizej najnizszej krajowej propozycje w ogole nie na miejscu wstyd bylo by firmie w ogole takie cos proponowac tym pokazuja jak nas wszystkich szanuja nie jestesmy jako pracownicy kompletnie nic dla nich warci a to my im robimy roboty przypominam poza tym mialy byc rozmowy o podwyzkach od 1 wrzesnia i co ile tej podwyzki bedzie od 1 wrzesnia ?? Ile bedzie wynosila obiecywana premia produkcyjna od 1 stycznia ?? Zwiazki obudzicie sie ? Zaczniecie walczyc czy skulicie ogony jak co roku ?

Rcghh
@kfsm

Aktualizacja od 1 lipca przyszłego roku najniższa krajowa ma wynosić 22.80 brutto / h jeszcze lepiej :D

Kaspai
@kfsm

A myślisz, że ty bojowaniem na goworku coś osiągniesz? Chcesz reakcji związków, idź, porozmawiaj, bo anonimowo w necie żądać to każdy potrafi

Bxx
@Kaspai

Żądać? Gdzie mam iść do kogo do związków? Chciałbym ale tu są "związki wewnętrzne" a każdy wie co to są związki wewnętrzne i ile one dają ... Nie rozsmieszaj mnie "związki" patrząc przez pryzmat tego co w ostatnich latach "wywalczyli" nadają się do wymiany pogadaj z ludźmi na zakładzie co myślą o tutejszych związkach to Ci powiedzą ...

@Kaspai

kpiną jest, że żaden związkowiec nie potrafi nawet przejść się po liniach przedstawić i zachęcić do wstąpienia do związków. Pracuję ponad 3 lata i nie znam nawet imienia i nazwiska tych ludzi, co to za działacz któremu się nie chce działać?!

John

ale to związki mnie utrzymują, czy ja związki? Związki chcą mieć jakiś członków czy nie? W 4 brygadach mam gdzie jest ich biuro, ja umiem o siebie zadbać i nie potrzebuję do tego związków

Uprzejma

Dzień dobry, jak wygląda praca na produkcji dla kobiet w Dąbrowie Górniczej. Na jakich stanowiskach pracują kobiety?Słyszałam że jest to bardzo ciężka praca fizyczna i pracuje więcej mężczyzn niż kobiet.

@Uprzejma

I dobrze słyszałaś. Na Sosnowcu jest wydział kompletacji i tam to jeszcze w miarę. Ale na DG nie polecam

@Pablo

@Pablo Mógłbyś opisać jak wygląda praca w tym zakładzie?

@Uprzejma

Poczytaj trochę wcześniejszych opinii a będziesz mniej więcej wiedzieć jak wygląda...

@Abc

opinie są różne, więc nie wiem czy warto się nimi sugerować, jedni chwalą inni nie

@Uprzejma

najlepiej się przekonać na własnej skórze, najwyżej się nie zostanie na dłużej, ale to tylko moja opinia

@asdf

Haha jedyny plus tego miejsca to jest taki że może i można trafić gorzej ale to się naprawdę ale to naprawdę mocno trzeba postarać.

@Abc

jakby twoja opinia, dla mnie nienajgorzej

@asdf

Myślę że nie tylko moja ale zdecydowanej większości ludzi którzy tu pracowali bo takiego przemiału pracowników chyba nigdzie nie widziałem. Ale jeśli ci tu dobrze to spoko.

Ilona
@Abc

A co w takim razie Tobie najbardziej w tym miejscu nie odpowiada lub nieodpowiadało? Jestes byłym pracownikiem?

@Ilona

Praktycznie najniższe możliwe pieniądze za przeważnie cięrzką fizyczną pracę, żeby jeszcze mniej płacić ludziom za cztery brygady nirz ustawowo powinni wprowadzili tzw. system belgijski i 300 zł brutto dodatku za 4 brygady to oznacza że chyba żaden zakład nie płaci tak mało za pracę w systemie czterobrygadowym. Ogulnie zrobią wszystko by zapłacić ludziom jak najmniej się da. I wiele innych rzeczy można wymienić ale to chyba najbardziej ich eliminuje jako pracodawcę ogulnie polityka tej firmy i jej podejście do pracownika jest tragiczne.....

Xxx

Ale przecież jak ci się nie podoba to nikt nie trzyma. Trzeba znać swoją cenę. Lamenty i żale nic nie dadzą.

Wynajmę

Wynajmę najemnikowi z trzeciego świata kawalerkę za 2500 + czynsz z mediami ... I za dwa dni znikną jak pracownicy z Azerbejdżanu na ekstruzji...

Sprzedam
@Wynajmę

Jakby przez ten czas robić im rewizję to już dawno by zniknęli. Brak wiedzy na ich temat tu trzyma.

durud

4 brygady macie? na ile do przodu grafik?

@durud

Jak umiesz liczyć, to se wyliczysz do końca życia, po co ci grafik?

@John

niestety nie umiem, dzięki za pomocną odpowiedź

@durud

to łap tipa na życie: 4 nocki dzień wolnego 4 popołudniówki dzień wolnego 4 ranki 2 dni wolnego, za pracę w święta przychodzisz w wybitki i masz płacone jak za nadgodziny, w myśl zasady dobrowolnego przymusu, więc od pierwszego dnia w którym się zatrudnisz masz 4-1-4-1-4-2 i tak do....

@John

ok, dzięki, sory ale to byłaby moja pierwsza praca, więc nie wiem jeszcze takich rzeczy

Tomasz

Wypłata za lipiec 2580 PLN w Sosnowcu przy stawce 20 PLN brutto. Przerzucone ręcznie ponad 120 ton szyb. Nawet na opłaty nie starczy.

@Tomasz

Przez jaką firmę pracujesz? 4-brygadówka?

Bella jednak wróci

Witam, dam temu zakładowi ostatnia szansę, zobaczymy jak oni ja wykorzystają

@Bella jednak wróci

nie wiem czy jesteś trollem czy ty to na poważnie piszesz, ale przynajmniej się pośmiałem trochę dzisiaj, dzięki!

Tokyo

Zawsze znajdzie się jakiś powód do śmiechu na tym gw

glo
@Bella jednak wróci

Pytanie, czy zakład da szansę tobie

glo
@Bella jednak wróci

I czy ty ją wykorzystasz, czy nadal będziesz psioczyć na forum

@Bella jednak wróci

No i jak tam? Aż jestem ciekawy finału tej fantastycznej historii

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Polska - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 316.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 164, z czego 9 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 118 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Polska