Opinie o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Saint-Gobain Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

mewa

duża firma czy taka z mniejszych? rozglądam się za ofertami do czegoś większego pewniejszego

kilop
@mewa

bardzo duża. 25 zakładów i ok. 7,5 tys. pracowników w Polsce. info z ich strony.

kilop
@mewa

no i do tego jeszcze działalność w innych krajach, więc korporacja można powiedzieć. jak chcesz pracować w dużej firmie to tutaj

@mewa

Największy na świecie producent szyb samochodowych. Mają ok 70 % rynku. A poza tym zajmują się produkcją wełny mineralnej, mają hurtownie budowlane platforma , i w uj innego asortymentu produkują.

gnat
@mewa

czyli co, można pomyśleć tu o pracy stałej i zwiazac sie na dluzej z firma czy nie??

Olo
@gnat

Płaca dla pracownika produkcji to minimalna krajowa i brak jakichkolwiek perspektyw na podwyżki, a sama praca przeważnie cięrzka lub nawet bardzo cięrzka ale to zależy gdzieś w się trafi do tego dochodzi jeszcze szkodliwa chemia przemiał ludzi niesamowity osobiście zdecydowanie odradzam.

Gyrdał
@Olo

No dobra a wyzej piszą coś jednak o premiach i dobrze płatnych nadgodzinach to jak to wreszcie jest? Sa czy ich nie ma?

@Gyrdał

Premia za niechorowanie co dwa miesiące nieco ponad 300 zł, nadgodziny 50% za zostanie 4h po rance i popołudniówce i 100% za przyjście w dzień wolny, 200% za przyjście w niedziele i święta. Premia wakacyjna uzależniona od zarobków na członka rodziny ( 0-2000zł) i roczna ( około połowa podstawowej wypłaty ), premie uznaniowe przyznawane wedle lizania wiadomo czego, wiadomo komu jak jesteś na każde zawołanie. Piszę o stanowisku operator, umowa pod zakładem. Jak jest za pracownika produkcji nie wiem, tym bardziej przez agencje.

KonkretnyTomasz

Polecam prace w Tech centrum, fajna robota, nie ciężka. Projektów doprowadzonych do końca w sumie niema a PRoowo sukcesu są. w Niedziele można przyjść coś poprogramować ale programuje jeden a 4 patrzy i każdemu leci 300 proc stawka za święto. Nie wiem czemu ludzie narzekają.

asfca

Ja się zapytam tak : Gdzie są podwyżki od lipca ? zarabiamy tak marne pieniądze ze to się już w głowie nie mieści to dlatego zatrudniacie ostatnio coraz więcej ludzi z Ukrainy , Mołdawii ? Jeszcze bardziej tania siła robocza i jeszcze więcej można wyzyskać tak ? Nie macie wstydu !

kandydat

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko inżyniera ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jaka jest nadrzędna misja firmy, jakie wartości stawiane są na piedestale. Czy zespół jest młody i dynamiczny oraz czy w firmie panuje pełna transparentność (np siatka płac czy świadomość decyzyjna na każdym etapie organizacji)? Czy realizowane są ciekawe projekty a jeśli tak to jakie na przykład? Czy relacja przełożony-pracownik odbywa się na zasadzie wzajemnego szacunku i zrozumienia?

owocowe środy są

XO

Gabriela
@John

a da radę odpowiedzieć na pytanie, które zostało powyżej zadane? sama byłabym ciekawa. co do tych wspólnych owoców to oznacza, że integracja jakaś w zespołach jest? jakieś większe inicjatywy również mają tu miejsce?

Linus
@Gabriela

W jaki sposób owoce mają przyczyniać się do integracji?

@Gabriela

Gabi, właśnie odpadłaś na każde stanowisko powyżej odbierania szyb.

@kandydat

Za dużo się naczytałes w Googlach. Jaka misja? Jakie projekty?? Liczy się ilość szyb. Nie ma misji. Dynamiczny młody zespół. To wygląda jak z reklamy w telezakupach

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Polska. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Pracownik Produkcji
Dąbrowa Górnicza
ALGAS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy -Brygadzista (Delegacja) w budownictwie przemysłowym – remonty-
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Login

Laski z HR-u to w większości odklejone od rzeczywistości istoty. Dla Nich byle stan się zgadzał na linii i własna kasa. Sztuka za sztukę. Nowi pracują za stawki pracowników, którzy mają lata doświadczenia. Może trzeba oddać dział HR pod opiekę agencji pracy ?

PLN
@Login

A to HR jest winne temu że stary pracownik jedzie na najniższej stawce? Jak jest chociażby doświadczony to ma wyższą stawkę a nie jest trudno o coś takiego się postarać. Ale jeśli się nie chce tylko robi wszytko jak najmniejszym nakładem sił to te lata doświadczenia nie przekładają się na pracę. Skoro nie ma różnicy w wykonywaniu obowiązków, bo młody jeszcze nie umie a staremu sie nie chce to dlaczego ma być różnica w stawce?

Login
@PLN

Czyli nie masz pojęcia co to jest matryca kompetencji i jak ona wpływa na kondycję przedsiębiorstwa. Jest wiele osób, które nie będą się poniżać i prosić o coś co powinno cyklicznie po egzaminie z uzyskanych umiejętności być wdrażane w określonych ramach czasowych. Zasoby ludzkie będą się kurczyć jak ekologiczna żywność. Stać będzie na wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów jedynie najlepiej wynagradzających pracodawców.

PLN
@Login

Serio? Cyklicznie po egzaminie? Już widzę te "doświadczone" osoby jak podchodzą do egzaminu. Co do wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów zgodze się z tobą, będą w cenie. Natomiast nie liczył bym na to że pracownicy na najniższych stanowiskach produkcyjnych będą mieli podnoszone stawki za to tylko że są. Rozmowa na doświadczonego czy eksperta też jest swojego rodzaju oceną w określonych ramach czasowych, nie wiedziałem tylko że poniżającą.

Lolek
@PLN

A kto jest wg Ciebie winien jak nie HR? HR maja bdac i reagować w kwestii rozwoju i motywacji pracownika. Z kim podpisujesz umowe jak nie z HR.

@PLN

Rozmowa czy egzamin na doświadczonego czy eksperta to kpina. Wózkowi od razu dostają eksperta za to że się nie zwolnili. Natomiast zwykły pracownik nawet najlepszy ma problem. Bo jak Pani lider Go nie lubi to nie dopuścić Go nawet do testu.

M.

Cześć. Macie może namiar do kogoś kto rekrutuje do firmy nr kontaktowy, e-mail? Jest możliwość bezpośredniego zatrudnienia czy tylko przez agencję? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

@M.

wejdź na ich stronę internetową (przejedź tutaj do góry i w okienku po prawej masz adres). wejdź w zakładkę kontakt i masz tam wszystkie numery.

@M.

A i jeszcze na samym dole masz okienko rekrutacja z linkami do ofert i aplikacji spontanicznej. Mam nadzieję że pomogłem

zyga

w sensie co to znaczy do aplikacji spontanicznej?

zyga

na jakie stanowisko??

rossa
@zyga

pytasz co to czy jak? jeśli tak, to aplikacja do firmy bez konkretnej oferty pracy, tak aby mieli twoje cv w razie jak będą potrzebować kogoś

aneta
@zyga

no to już sam określasz jakie cię ewentualnie by interesowały i jak ich zainteresuje twoje cv to się po prostu odezwą

@aneta

Znacie kogoś kto przyjmował się w ten sposób?

@aneta

Czy jednak aplikacja trafia w eter i słuch po niej zaginie...?

@aneta

Znaczy, wiem, że tak czy siak nic do stracenia nie mam, ale zastanawiam się na ile to ma prawo cokolwiek zdziałać

arlii
@Kanton

nie sądzę, często z takiej formy korzystają firmy i się sprawdza, więc jak będzie zapotrzebowania to istnieje realna szansa, że ktoś się odezwie po prostu

@M.

Axell i radnstadt. Ok 3 miechy przez pośrednika i umowa pod zakład powinna być. Polecam axell. Świetny kontakt z pracownikami mają

Obiektywy

Extruzja 1 cofa się do średniowiecza. Załadunek i pakowanie ręczne. Szkoda pieniędzy na remont żurawia dla pracowników fizycznych. Logistyka kuleje nie wspominając o ciągłych reklamacjach. Oszczędności i niskie stawki dają rezultaty.

@Obiektywy

Ciężko nie mieć reklamacji jak wymaga się od ludzi podkręcania produktywności. Im szybciej wszystko idzie, tym mniejszą uwaga na jakość produktu. Cyferki może i się zgadzają, ale do czasu aż przychodzą zwroty. Wtedy zaczyna się jeszcze większe ciśnienie, a ci na górze nie potrafią zrozumieć że płacąc niskie wynagrodzenie i wymagając niemożliwego nic z tego nie będzie. Kiedyś ludzie stali w kolejce żeby tu pracować, a teraz już nawet ci z Ukrainy uciekają po kilku dniach.

Aqdf

Podziękujcie kolegom ze związków że na takie coś pozwolili między innymi dzięki nim mamy to co mamy ... Wszystko drożeje nawet eurest gdzie jakość jest tragiczna a stawki wynagrodzeń stoją w miejscu nie ma ludzi pustki na niektórych liniach świeca często gęsto jedna osoba robi za dwóch trzeba było by zaprosić ludzi z kadr/biur na tydzień czasu żeby tak popracowali to szybko by się pozmieniało ... Na wszystko kasa jest tylko nie dla pracownika . Gratuluję inwestycji na parkingach mowa o stacji ładowania elektryków nowe samochody stacje ładowania baterii a dla ludzi kasy nie ma nie robicie kompletnie nic dla dobra pracownika i polepszenia sytuacji wstyd i hańba !

Tak jest
@Obiektywy

Żuraw już po remoncie. Jednak może audyty coś wnoszą w jakość i komfort pracy na linii. Może kiedyś aspekt finansowy pracowników fizycznych będzie brany pod uwagę w weryfikacji standardów złotej linii.

Pełna zgoda. Ogólnie to produkcja na linii powinna ruszyć oo sprawdzeniu przez KJ pierwszej dobrej szyby. W rzeczywistości dajesz szybę i czekasz na sprawdzenie jakieś 30 min a w tym czasie produkcja leci pełna parą bo norma jest najważniejsza. Jak KJ stwierdzi że szyba była ujowa to dajesz im nast szybę i tak do skutku aż będzie dobra. A tymczasem robisz buble. Jak przyjdzie zwrot to Twoja wina.

Nowy w Sosnowcu

Cześć, jak wygląda praca na stanowisku operatora w Sosnowcu? Jak długo trwa szkolenie? Operator ma jedną linię czy kilka? A zarobki spoko? I gdzie zlozyc cv ??? Dzięki za wszelkie info...

edee
@Nowy w Sosnowcu

ja CV wysłałem normalnie przez pracuj, a czy można jakoś inaczej to nie wiem, ktoś wie ile się czeka na odpowiedź zwrotną?

CV
@Nowy w Sosnowcu

podepne sie do pytania, bo chcialbym sie dowiedziec czy sa teraz jakies przyjecia wlasnie? mam cv i doswiadczenie na produkcji, pracy sie nie boje

@CV

Jest sporo tego jak sobie poprzeglądasz strony z ofertami, powinieneś móc coś dla siebie znaleźć

@edee

Ja jeszcze na ich stronie widziałem ogłoszenia i tam im można wysyłać, ale sam też słałem przez (usunięte przez administratora)

@Nowy w Sosnowcu

Operator ma jedną linię. Ale nie myśl że przyjdziesz do pracy i zostaniesz operatorem. Najpierw robisz jako pracownik produkcji. Jak powstanie nowa linia to możesz startować. Jest jeden problem. Firma ma dziwny zwyczaj że nie szkoli zastępców operatora. Więc jak chcesz urlop to nie dostaniesz bo linia stanie. Szkolenie jest w biegu. Po prostu podpatrujesz i pytasz. Po miesiącu musisz już wszystko wiedzieć i umieć naprawić sam. UR niechętnie pomaga bo twierdzi że od tego jest operator i przychodzą dopiero jak linia stoi godz. Ale ogólnie praca spoko. Tylko zacznij się uczyć rosyjskiego lub ukraińskiego bo nie dogadasz się z pracownikami a będziesz zbierał od jakości za wszystko...

Zwyczajny

Dział EXTRUZJA w Sosnowcu wypłata za maj 2920 PLN tony szyb przerzucone ręcznie. Parę lat stażu. Nie polecam. W wielu pobliskich firmach płacą więcej po pierwszym miesiącu.

Normalny

Ja nie wiem skąd te kwoty. Poniżej 4500 nie zejdziesz. Ktoś tu miesza.

Zwyczajny

Dlatego,że inni mają gorzej.Na przykład ludzie, którzy mają rodziny zamiast iść ze mną do szatni. Zostają na nadgodziny żeby móc opłacić rachunki i jakoś godnie żyć. Przykre ale prawdziwe to daje mi siłę żeby dalej pracować.

Cvb

Jedyna podwyżka na jaką morzna tu liczyć to podwyżka minimalnej.

Lis

Jest tu jakiś przestój wakacyjny? A jak jest to kiedy?

@Lis

Nie ma przestojów wakacyjnych

boogie
@ja

dobrze wiedzieć, a nie wiesz czy by kogoś do pracy nie potrzebowali na okres wakacyjny właśnie?

Rahu
@boogie

Pytasz o taką typową pracę tylko na wakacje, czy o możliwość nowych rekrutacji w okresie wakacyjnym?

kruczki
@Rahu

mysle, że to jest pytanie o to czy jest praca na wakacje ale pewności nie mam ; p

@boogie

Jest dużo ofert teraz aktualnych więc na wakacje pewnie też dalej będą nabory :)

kumpir
@chrobny

o, a gdzie te oferty mogę znaleźć?

John

Drogie Saint-Gobain, bez podniesienia płac, ogarniętych liderów, liderów procesu, oraz skończenia z "dobrowolnymi" nadgodzinami i chodzeniem za pracownikami, żeby tylko znaleźć cokolwiek za co można ich ukarać, wasze ankiety już zawsze będą dawały wynik negatywny

Cdhj

Witam. Jakie propozycje podwyżek są od 1 lipca się ktoś coś ??

Wiktoria

A na jakim dziale/sektorze jest najniższa krajowa? A dają przynajmniej chociaż jakąś premię lub możliwość dorobienia sobie do wypłaty nadgodzinami?

kruczki

fajna praca, narobisz sie ale to praca a nie wakacje ; p

Grfvbtdg

za 3000 tysiące netto nie opłaca się robić?

@Grfvbtdg

a opłaca na 4 brygady w ukropie odbierając tysiące szyb? Ledwo się tu za operatora opłaca, a co dopiero za odbieracza

Roma
@John

Boże co za ubogie słownictwo jaki ,,odbieracz,, masakra jakaś ..... Prędzej sortier, to raz a dwa ,że na każdym stanowisku ważna jest praca zarówno operatora i sortiera. Operator robi przekładkę danego asortymentu, a sortier odbiera i musi zwracać uwagę na wszystko....Wszelkie nieprawidłowości, muszą być na bieżąco zgłaszane operatorowi. Faza, rysy ,odpryski itp ..... Sortier wypełnia całą dokumentację zlecenia , raport produkcji, kartę zwalniającą urządzenia .... Obsługa komputera w jednym palcu,drukarki , ksera, przygotowanie odpowiedniej palety folii, papieru .. itp oraz dbanie o czystość, na stanowisku pracy.... Ale co Ty możesz wiedzieć, przy tak ubogim słownictwie, pewnie siedzisz cały czas na telefonie i ćmisz papierochy.

@Roma

naucz się czytać ze zrozumieniem, post jest o opłacalności wykonywania pracy na odbiorach szyb, a nie o tym kto ma jakie obowiązki i jak fachowo nazywać dane stanowisko pracy. Odbierać szyb za tą stawkę, którą daje firma się nie odbiera, dlatego nawet Ukraińcy się zwijają i na ich miejsce zatrudnia się pracowników z kolejnych krajów

abc

Cześć, czy ktoś mógły podać linka bezpośrednio do Dąbrowy Górniczej?

tom
@abc

saint-gobain.pl/marki/sekurit o to ci chodzi?

ABC
@tom

A takiej która w całości dotyczy tylko tej spółki?

Rahu
@ABC

Chyba szybciej pójdzie jak sam poszperasz te 5 minut w Internecie, niż pytać tutaj :P

Gdd

Jakie podwyżki przewidziane od 1 lipca w momencie gdy będzie wzrastać najnizsza krajowa ?

Szop

Pytam tylko do potwierdzenia, okres próbny 6 miesięcy i nieokreślony od razu?

Sławomir

A okres próbny 6 miesięcy zamiast trzech? Czemu tak długo sprawdzają pracownika? Jeśli chodzi o bezterminową umowę to mają wszyscy którzy przejdą przez te umowy na czas określony, czy niewiele osób taką dostaje?

Fenek
@Sławomir

CHyba też po części dlatego jest taki długi okres próbny bo po tem od razu nieokreślony ci dają

Dragon
@Fenek

A mają jakieś duże wyamagania na tym okresie? rzeczywiście cię tam sprawdzają?

Topik
@Dragon

Sprawdzają cię czy będziesz się godzić pracować w ciężkiej pracy za najniższe możliwe pieniądze nic więcej nie trzeba.

Tomasz

Dział extruzja w Sosnowcu. Wypłata za kwiecień 2740 PLN. Czyli najniższa krajowa bez nadgodzin. Przy dużej presji na normy i jakość. Zachodnie wymagania, wschodnie zarobki i standardy zarządzania.

Rilke

Czym się zajmuje zakład w Dąbrowej?

Fryc
@Rilke

wytapianie szkła. robią szyby

John

Najnowszy pomysł wprowadzenia Mentora nie poprawi BHP w zakładzie. Nie tu jest problem. Problemem jest przemęczony pracownik, który nie może wziąć należnego mu wolnego za pracę w święta, który non stop jest namawiany do pracy w nadgodzinach, którego intensywność jest codziennie omawiana i krytykowana, a praca wynagradzana nieadekwatnie. Stąd bierze się przemęczenie, złe podejście do wykonywanych czynności, zniechęcenie, pośpiech w konsekwencji brak odpowiedniego dbania o bezpieczeństwo. Ale tego zakład najwyraźniej nie jest w stanie zrozumieć.

Plener
@John

Mentor to chyba ani nie zazkodzi ani nie pomoże. Ciekawy jest za to nowy obowiązkowy taryfikator kar. Na pewno wzmocni poczucie bezpieczeństwa i pomoże w budowaniu atmosfery w zakładzie :)

@Plener

Nikt mnie żadną kartą straszył nie będzie, zwłaszcza że jest wątpliwa prawnie. Podejdzie ktoś z nożyczkami to wypowiadam umowę i sobie idę do domu.

@John

Mentor to nie jest zły pomysł, ale w zakładzie gdzie płaci się tak mało nie ma to większego sensu. Straci pracę to nara i tyle, pójdzie do lepiej płatnej i tyle. Żeby przestrzegać zasad to musi komuś zależeć i czuć strach przed utratą dobrej kasy, a tutaj przed czym czuć strach? Będą chodzić i dręczyć ludzi żeby wszystko się zgadzało w statystykach, a na prośbę o lepsze warunki w lato to nie ma sensownego pomysłu.

Aqdf

Dokładnie większości ludziom tu zwyczajnie nie zależy na pracy bo nie mają co do stracenia bo zarobki są tragicznie więc ludzie wiedzą że gorzej trafić się chyba nie może pod tym względem i podejście jest nie ta to inna zwolnią mnie to pójdę do innej firmy proste nie ma tutaj żadnej motywacji żeby siedzieć w tej firmie od lipca wzrasta najniższą krajowa ciekawe czy u nas coś myślą podwyższyć te tragiczne jałmużny.

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Polska - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 316.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 164, z czego 9 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 118 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Polska