Opinie o LACROIX Electronics Sp. z o.o. w Kwidzyn

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie LACROIX Electronics Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w LACROIX Electronics Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LACROIX Electronics Sp. z o.o. w Kwidzyn

Niedoceniany w przeszłości

Słabo się dzieje w ostatnich miesiącach Zwalniają na potęgę, redukują etaty, przesuwają stanowiska, praca 2 zmianowa wisi w powietrzu i słabe perspektywy na poprawę sytuacji w najbliższych miesiącach Dawniej 6.inzynjerow jakości i produktu w dziale a teraz to samo ma robić 2 jakosciowcow i produktowcow. To jak takie osoby mają się wyrobić i wypaść pozytywnie podczas oceny rocznej jeśli żadnych terminów nie są w stanie dopiąć na czas...... Firma bylat dobra na pracę <3 lat i potem kierunek Jabil Kitron Flex Eaton jednak obecnie tomstrach nawet iść na 3mc przy takich cięciach

Niedoceniony

Brak zamówień wynikających z pewnych zaniedbań Słabo góra pozyskuje nowych klientów Obszar automotive od czasów covid podupadł i nie może się odbudować Mocno okrojona załoga - wcześniej 6 inżynierów teraz robic ma 1-2

Dużo tam po angielsku pracujecie czy po polsku bardziej? chciałbym wiedzieć, jakie to jest środowisko, czy bardziej międzynarodowe czy mniej, chodzi o ogłoszenie Test Systems Designer. Najlepiej mi się pracuje w moim języku, a po ogłoszeniu cięzko stwierdzić.

Chce wysłać CV na stanowisko projektanta systemów testowych, ale może mi ktoś najpierw wytłumaczyć, o co chodzi tymi zwolnieniami. Ktoś niżej piał, że zwalniają ludzi turami, i że źle się dzieje... no trochę mi to nie pasuje, bo jednak rekrutują ludzi. Jeszcze w ofercie napisali o stabilnym zatrudnieniu z umową o pracę :P

Nikt Nowy wpis

Są zwolnienia i tak naprawdę niewiadomo ilu ludzi zwolnią czy zwolnili bo co chwilę dowiadujemy się, że komuś umowy nie przedłużono. A wcześniej wielu ludzi otrzymało wypowiedzenia w dwóch turach. Jeśli szukasz (usunięte przez administratora) na już to składaj, jeśli masz inną opcje to nie polecam Ci tej firmy.

Czy LACROIX Electronics Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

To co? Pozwalniali ludzi że musieli się rejestrować w Urzędzie Pracy? Dużo osób tak poleciało? Była zwolnienia grupowe? Jest szansa ze wyjdą na prostą, będzie więcej zleceń i sytuacja jeśli chodzi o pracowników się poprawi?

Były Nowy wpis

Nie ma zwolnień grupowych ponieważ podzielili zwolnienia na 3 tury aby ich uniknąć Umów nie przedłużają Sytuacja w perspektywie najbliższych miesięcy nie jest zbyt ciekawa

Niedoceniany w przeszłości

@Niedoceniany w przeszłości

a co jest powodem tych wszystkich zwolnień pracowników? to nie pracuje się teraz na 2 zmiany, bo piszesz, że praca dwuzmianowa wisi w powietrzu? rozwiń moje wątpliwości, jeśli możesz...

Niedoceniony

Inżynier Produktu

Miałem telefon, potem skype, potem rozmowa z HR i z kierownikiem. Wszystko ok, bez uwag.

Na temat, było ok

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

BOM Quotation Specialist wciąż może liczyć na pakiet relokacyjny? W ogłoszeniu z sierpnia była mowa o czymś takim. Mogłabym wiedzieć tylko, jak to działa dokładnie? Mam na myśli to, o jakich kwotach mowa i czy to są pieniadze do ręki czy inaczej to wygląda? Tak się składa, że nie jestem z okolic, ale interesuje mnie sama oferta.

W kwestii naboru na Information Organizational Security Managera. Firma zachęca do relokacji do Kwidzyna, ale nie podaje widełek zarobkowych. Znacie? Oferuje np. benefit w postaci zniżek u lokalnych partnerów. Chcę zapytać, u jakich, co tam ciekawego w Kwidzynie można mieć w ramach tego bonusu?

LACROIX Electronics Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Specjalista Ds. Zakupów. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Napisz, co sądzisz o tym spotkaniu. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

Blondi

Witam mam oytanie jak ze świętami jest w tej pracy ? Czy święta wolne , czy są jakiewś ozlnecże azakły stoiład bo coś jest tam na urlopy wypoczynkowe czy raczej trzeba wziąć samemu te urlopy ? Pytam się tylko bo chodzi plotka taka że simę a urlop i lacrua stoi

Ulalala

Firma schodzi na (usunięte przez administratora). Piorą brudne i podarte rekawiczki. Fartuch sami piorą co tydzień wymiana jak nie ma twojego rozmiaru to co 2 tyg. Wyplata coraz niższa przy takiej inflacji i podwyżkach cen. Podwyżki wgl nie odczuwalne.

Wiosna
@Ulalala

Fartuch i rekawiczki to tylko wierzchołek tego co dalej się dzieje Pracownik pomiatany poniżany żal aż oglądać co sie dzieje Inspekcja to ustawka dawno powinni wejsc do zakladu i posłuchać jak się pracuje .Tyle ze ludziska gadaja po kątach boją się jak komuś dzieje się krzywda mimo że wiedzą odwrócą głowę i cieszą się że to nie ja Związki zawodowe są . Są no i co z tego?? Nic nie maja chyba do powiedzenia .Jeszcze troche i ludzie pozagryzają sie nawzajem po to tylko aby przpodobac się przełożonemu .Nie wszyscy są tacy ale większość .Pensja i premia.za to czego żądają to farsa .Ciekawe co zabiorą latem po podwyzkach bo premii juz nie bardzo jest z czego????

Sławomir
@Wiosna

Masz na myśli podwyżkę minimalnej w lipcu czy zapowiadają się inne podwyżki w firmie? Czemu mieli coś wtedy obciąć? Premia jest teraz mniejsza niż była?

Bob

Mówiłam juz dawno jak źle się dzieje e tej firmie ale czytając komentarze widzę że jest jeszcze gorzej szkoda że nikt z "góry" tego nie widzi

Maja
@Bob

Z tego co widzę to głównie chodzi ludziom o kasę i warunki, więc słabo. Ktoś pisał, że zarabiał tu 3200 zł netto, ale to wraz z nockami i weekendami. Więc zastanawiam się co jaki czas w firmie przyznają podwyżki żeby to się opłacało? Czy co roku można liczyć na większą wypłatę? Coś tu widziałam o negocjacjach, ale to chyba dotyczy całego zakładu, a mnie interesują podwyżki indywidualne :)

Wiosna
@Bob

Zle to mało powiedziane .Tam najwieksze pole do popisu maja te nic nie ..kumate pożal sie boże..panie brygadzistki .Pomiatają pracownikiem jak tylko im sie podoba .Obgadywanie jest ich normą .Górze to pasuje bo nikt sie nawet nie pofatyguje je sprawdzic co wyprawiają (usunięte przez administratora)jak ktoś tylko ma inne zdanie pozbawiając premii za byle przewinienie P I P ktory był obecnie to chyba ustawka bo nie wszyscy brali udział w ankiecie były przygotowane karteeczki z nazwiskami podobno ,,wybrani,,przez urzednika .Dyrektor powinien sprawdzic kamery ,,mam nadzieje że działaja,, ile i kiedy panie brygadzistki kontrolerki i inne uprzwilejowane panie siedzą na przerwach Podobno ,,ciężko,,pracuja.Paczka fajek nie wystarcza niektorym brygadzistkom na 8 godz to jest żenada Podobno dostanie sie do bossa firmy graniczy z cudem bo nie ma zamiaru wysłuchać pracownika Promują zasadę jak sie nie podoba to won .Co tyczy sie wynagrodzenia to faktycznie tną ile mogą Czas powiadomić PIP o mobbingu i uciażliwym stalkingu na niektorych osobach Ostatnio rekawiczki pobierane z maszyn to szczyt oszczędności uzywane i porwane .Niedługo będą płakać że brakuje im udzi do pracy .Góra widzi i im to pasuje .

Zainteresowany pracą:-)

A ile pracownicy wyciagaja w tym zakladzie w systemie? 4 tys netto maja na reke na początek. Szukam pracy i dobrej płacy. Polak z emigracji:-)

Pracownik 012
@Zainteresowany pracą:-)

To szukaj pod innym adresem. Tutaj tylko wyzysk i (usunięte przez administratora) Dobrze było wówczas jak prezesem był Francuz. Polak to Polaka w łyżce wody utopi. 4 tys. netto to ma pracownik jak co drugi miesiąc wypłatę wybierze.

@Zainteresowany pracą:-)

Czytając to co piszesz, to raczej się nie nadajesz, mieć woną rękę i dobierać ludzi....to nie spółki skarbu państwa OMG.

Madziutek
@Pracownik 012

Bo to prawda

Monika1223
@Zainteresowany pracą:-)

Pracowałam w systemie cztero brygadowym(system) i najwięcej zarobiłam na czysto 3,200 Nic specjalnego za tyle godzin pracy.Człowiek jest gościem w swoim domu.4 tyś to zarabiają liderzy,konstruktorki i technicy napewno nie zwykły pracownik,co musi normę godzinowa zrobić....

Mania0512

Mam pytanie , czy pracuje ktoś w Lacroix z okolic Nowego, Pieniążkowa, Kolonia Ostrowicka? .....zmiana A. Pytam ponieważ sama dojeżdżam do pracy , a mogłabym kogoś zabierać lub jeździć na zmianę samochodem.

Zofia
@Mania0512

Cześć, a mają teraz jakieś oferty pracy? Ja czegoś szukam właśnie i może bym się podjęła, gdyby praca była sensowna. A i transport się wtedy przyda, bo nie mam prawka niestety

@Zofia

Praca nie jest zła ,ale w systemie 4 brygadowym .....nocki , praca w weekendy. Zarobki około 3200 na rękę na dziale ACP. Starszy pracownik ma troszkę więcej . Ja trafiłam na fajną zmianę i nie narzekam tylko te dojazdy mnie bolą,ze muszę jeździć sama

Lidia
@Mania0512

a słuchaj co do tych transportów to temat jeszcze nie był w firmie poruszany? busa nie mogliby zorganizować czy coś? chyba, że był ale się nie sprawdził?

@Lidia

Nie był poruszany bo z moich stron prawie nikt nie jeździ , wiem ,że jest Bus z Grudziądza i okolic . Nie ma puszczonego busa w tych okolicach ,więc pewnie dlatego jest tak mało chętnych do pracy.

Zainteresowany pracą:-)

Szukam pracy i dobrej placy:-) Słyszałam, że do Lacro przyjmują i zarobki na reke 4 tys w systemie. Ludzie lajtowo mają, śpią po magazynie na nocce. Bony dla dzieci do sklepów i na swieta, wakacje, fryzjer, masażysta, lekarz. To prawda, ze taki tam luksus w tym zakladzie?

Czy LACROIX Electronics Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

tak

Lidia
@pracownik

na jakich warunkach i jak są obecnie organizowane? zatrudniają później? Chętnie bym spróbowała ale chciałabym mieć więcej informacji :)

Kwidzyniak

A mnie ciekawi dlaczego związki zawodowe po ponoc sa w tej firmie nie wywalcza godziwej pensji. Produkcyjni pracują za mniej niż 3 tys brutto na umowie a przecież najniższa krajowa to ponad 3 tys a w niektórych sektorach pracownicy tej firmy pracuja w systemie. To na moje ok 5 brutto powinno lekko wyjsc na miesiąc. Podobnie jak w MM mają. Co o tym sądzicie???

ZYX
@Kwidzyniak

Niestety wg prawa pracy do najniższej krajowej wliczają się premie, dodatki (z wyjątkiem dodatku za nocki) i stawka zaszeregowania może być niższa od najniższej krajowej, byleby ze wszystkim wynosiło co najmniej te 3000. W firmie zarabia się od ponad 3000 do około 4300 brutto w zależności od działu, dodatków i stażu pracy, z tym, że aby zarobić te 4300 to musisz być liderem, albo trenerem na ACP w systemie i z 5-10 letnim stażem pracy. Co do związków to negocjują podwyżki, ale z obecnym prezesem wynegocjowanie 200zł podwyżki zajmuje im kilka miesięcy, kilka spotkań z zarządem a rok, czy 2 lata temu by uzyskać te około 200zł musieli zorganizować pół godzinny strajt ostrzegawczy bo inaczej nie mogli nic ugrać.

Madziutek
@ZYX

Prawda

Mała

Pracuje w tej firmie i jest coraz gorzej (usunięte przez administratora) wyzysk gnebienie pracownika wypłaty z miesiaca na miesiac mniejsze praca w 3 zmiany i dodatkowo wołaja w weekend niby za 100% a co do czego to dzień wolny,atmosfera nie miła jeden drugiego by w łyzce wody utopił.Tu Ispekcja Pracy powinna wkroczyc i z pracownikami porozmawiać jak naprawde jest.Nie licza sie z zdaniem pracownika zawsze musi byc tak jak chca(nie podoba się na twoje miejsce jest ktos inny!)porazka

Aneta
@Mała

no a co na to wszystko pracownicy? bo jeśli cicho siedzą to skarżenie na forum nic nie pomoże, musicie razem działać. może poproście o aneksy do umów odnośnie tych weekendów?

Zosia
@Aneta

Co za bzdury wypisuje ta dziewczyna

Irena
@Zosia

Dlaczego bzdury?? A Ty co masz do powiedzenia w tym temacie ??:)

Daro
@Aneta

Tak duzo kazdy gada miedzy soba pracownicy sie boja cokolwiek powiedziec bo nikt za nim sie nie wstawi i co gorsze nawet grozi to utrata pracy a zyc trzeba zarobki pozal sie boże jałmuzna i tyle a robisz za dwie osoby nawt najnizszej krajowej nie ma a osoby z długoletnim stazem tez tego nie maja a jak cos to zamydlaja oczy obiecuja i nic z tego

Wanda

Świetnie, że piszecie o stażach dla studentów. Super opcja. Mają teraz ogłoszenie na Quality Menagera. Powiecie cos o tym? Szczególnie interesuje mnie możliwość budowania swojego zespołu. Czy w tej materii menager ma wolną rękę i może dobierać sobie ludzi?

Sroka

Atmosfera okropna ,brygadzistki myślą że im wszystko wokno obrażają pracowników, gnębią reszta pracowników patrzy po cichu niby Ci wspolczują a jak trzeba to się nikt nie odezwie taka dwulicowosc. A wyższa władza ma wszystko gdzieś byle norma była

Beata
@Sroka

Czyli szefostwo wie co się dzieje i nie reaguje? :/ Wynagrodzenie chociaż rekompensuje tę atmosferę czy też słabo? Jeśli faktycznie obrażanie wchodzi w grę, może warto to zgłosić np. do pipu?

Sroka
@Beata

Beata najniższa krajowa niestety nie warta tego całego stresu. Człowiek na psychiatre dobrego nie zarobi

Zofia
@Sroka

Tylko najniższa czy oprócz tego są jeszcze jakieś dodatki jeśli chodzi o kasę? Premia jakaś czy coś

@Sroka

Teraz to przepisz, wstaw znaki interpunkcyjne i napisz ponownie. Straszny bełkot.

Ludzie trzeba sie cieszyc, ze prace mamy i jakies pieniadze na chleb. Jak komuś nie pasuje to droga wolna-zmienic pracę. Dobrze ze w Lacroix jest klima, bo w innych zakladach produkcyjnych juz takiego "luksusu" nie mają.

Helena

No to fajnie że tak o was dbają. A jak na chleb starcza to mam nadzieję że i na dużo więcej starcza? Macie tylko podstawę pensji czy premie też?

Exengineer

Byłem pracownikiem administracyjnym. Atmosfera firmie to tragedia. Liderzy chyba nie wiedzą co robią na swoim stanowisku. Nie mają pojęcia o jakimkolwiek zarządzaniu czy to ludźmi, priorytetami, czy produkcją... Traktują pracownika jak (usunięte przez administratora) jak Ci się coś nie podoba to droga wolna, nie będziemy za Tobą płakać. Nie masz prawa narzekać bo od razu Cię zaatakują. Zero współpracy i pomocy. Szkolenia są, ale nie można na nie chodzić bo nie ma czasu ... Masz pracować . Obgadywanie przez przełożonych swoich pracowników za plecami to norma. A płacą tyle co kot napłakał ... Na stanowiska inżynierskie jak zaczynasz pracę z niewielkim doświadczeniem 4k brutto to maksimum który można dostać. Nawet jak jesteś kumaty. Zero szacunku, działy rywalizują i robią sobie pod górkę. Pracownicy produkcyjni też nie mają lekko. W trakcie pandemii pozwalniali dobrych operatorów którym kończyła się umowa. A teraz płacz bo nie ma komu pracować. Czasami pracują na kilku stanowiskach jednocześnie. Są im proponowane nadgodziny... I praca w weekendy i niby dla chętnych, ale musisz przyjść....

Helena
@Exengineer

Kurczę czemu te działy tak rywalizują, nie widzą że to idzie w złym kierunku? Mogliby współpracować bo może lepiej by było...

Eve
@Exengineer

A ja to chciałabym się dowiedzieć co nieco kontaktach na poziomie pracownik produkcyjny - inżynierowie. Bo powiem szczerze, że ja mam już ponad 2-letni staż w firmie(nie wliczając 4 miesięcy przerwy) i do tej pory nie potrafię ogarnąć kto jest kim i od czego. Słyszy się jakieś nazwiska, jakie funkcje, ale co do czego jak inżynieria schodzi na produkcję to chodzą, patrzą, staną ci za plecami, ale ani się nie przedstawią, ani nic. Jak to jest, że inżynierowie nie nawiązują aktywnych kontaktów z operatorami? Z kimś, kto od strony praktycznej podchodzi do ich produktów oraz obsługi stanowisk. Nie orientują się, czy coś trzeba zmienić, czy omówić problem. Nie ma zwyczajnie dialogu w tym zakresie i to jest po prostu tragiczne. Już nie wspominając o tym, że potrafią znaleźć się panie inżynierki, które w pierwszej kolejności pojawiają się jak filip z konopii i się wydrą na operatora, jak coś nie tak się dzieje. Bez żadnego "dzień dobry", bez przedstawienia się.

@Exengineer

Zgadzam się w 100%. Lepiej żeby ludzie z wykształceniem i ambicjami nawet nie startowali w tej firmie na stanowiska administracyjne. Nie pracuję tu długo, przyszedłem zdobyć doświadczenie i już szukam nowej pracy bo nie da się tu wytrzymać na dłuższą metę. Albo Cię zniszczą psychicznie i obniżą Twoją samoocenę do 0 albo korpo wejdzie Ci za mocno i to Ty zaczniesz być tym wrednym i stracisz jakąkolwiek empatię i zaczniesz tyrać ludzi. Nie ma w ogóle szacunku od strony kierownictwa do podwładnych. A Ci dalej wyżywają się na operatorach. Liderzy są już tak obcykani w korpogadkach, że z łatwością manipulują pracownikami obiecując im gruszki na wierzbie - za co szczerze podziwiam. Jeśli masz swoje zdanie i swoją opinię to zginiesz. W tej firmie najlepiej jest nie mieć nic do powiedzenia i wykonywać pokornie wszystkie polecenia. Płacą naprawdę bardzo mało i przy każdym przedłużeniu umowy słyszysz - pòźniej porozmawiamy o podwyżce, tylko, że to później nigdy nie nadchodzi. Nawet przy zmianie stanowiska z młodszego na zwykłego inżyniera. Jedyne na co można liczyć to podwyżka inflacyjna - w tym roku to 150zł więcej do pensji. Także nie dajcie się oszukać na rozmowie o pracę, że po trzech miesiącach jak się sprawdzisz to wrócicie do rozmowy o wynagrodzeniu.

Beata
@Eve

A nie ma żadnych koordynatorów, menagerów? Tzn. ludzi którzy byliby odpowiedzialni za ten kontakt. Ciekawi mnie czy firma nie robiła "wyrzutów", skoro miałeś 4 miesiące przerwy? Wielu pracodawcom by to przeszkadzało

Zostaw merytoryczną opinię o LACROIX Electronics Sp. z o.o. - Kwidzyn

• Jak się pracuje w LACROIX Electronics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy LACROIX Electronics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LACROIX Electronics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LACROIX Electronics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w LACROIX Electronics Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LACROIX Electronics Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 104 ocen.
  • Lotnicza 2
    82-500 Kwidzyn
  • NIP: 7791939992 KRS: 0000135827

LACROIX Electronics Sp. z o.o.