Opinie o Bakalland S.A. w Warszawa

Początki firmy sięgają 1991 roku, kiedy to trzej przyjaciele ze studiów otworzyli firmę Uno Tradex. Firma zajmowała się wtedy głównie świeżymi owocami i warzywami. Późniejsze połączenia z Milpo i Fresco w latach 1997-1999, a później z firmą Profit pozwoliły na zdobycie umiejętności synergicznego wykorzystywania silnych stron przejmowanych firm. Połączenie z Fresco - szybko rozwijającym się importerem bakalii - dodało firmie skrzydeł. 11 grudnia 2006 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ze środków uzyskanych z emisji papierów wartościowych dokonała zaplanowanych akwizycji: spółka Solger - 2006r. i spółki: Mogo i Polgrunt - początek 2007r. Od 2015r. do Grupy Kapitałowej Bakalland dołączyła firma Delecta S.A.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bakalland S.A. w Warszawa

Jagna z bagna

To co się dzieje w tej firmie od momentu przyjścia obecny władz to katastrofa.Myślałam,że ta firma osiągnęła już (usunięte przez administratora) i gorzej być nie może.Myłiłam się.Obecnie na całym świecie jest globalny kryzys związany z Koronawirusem Covid- 19.Szefostwo i ludzie z biura pracują zdalnie w domach.Jeżeli chodzi o pracowników wykonujących pracę w terenie to władza firmy nie wyrazili zgody na prace zdalną w domu.Pracownicy z terenu mało że nie mają wstępu do biura Bakallandu to są jeszcze najbardziej narażani przez firmę na utratę zdrowia i życia.Władze firmy Bakalland chyba nie zdają sobie sprawę sprawy z tego co robią.Kłania się kodeks karny art.160.Myślę,że warto nagłośnić to co sie tutaj dzieje i zgłosić to do odpowiednich służb, inspekcji pracy i sanepidu.S(usunięte przez administratora)

Pistacja
@Jagna z bagna

Jagna jak zwykle wypisujesz (usunięte przez administratora) Skąd masz takie informacje, a poza tym masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Byłam w biurze i nie ma żadnego problemu z wejściem, dużo osób pracuje. Czy to prawda, że ktoś z Twojej rodzinki pracuje w Bakallandzie? Czy też ma home office?

Ktoś

A ja jestem ciekawy jak wygląda praca w Bakalland w tej sytuacji. Zakłady Produkcyjne normalnie pracują?

@Ktoś

Zakładu pracują pełna parą.

KTOŚ 2
@Ktoś

Zakładu pracują , handlowcy pracują , home office maja tylko część HR i IT. Niestety w firmie , bardziej liczy sie wynik niz zdrowie ludzi , nie ma co się dziwić po tak słabym lutym, gdzieś to trzeba nadrobić... po trupach do celu

Hamrod

Poproszę o informacje czy prowadzone są rekrutacje i zatrudnienia nowych ph ? Czy wszystko zostało wstrzymane ? Inne firmy prowadzą rekrutacje online jak to tu wyglada ?

Polnoc

Ja tez chce się dowiedzieć coś więcej na tamat ph ds kluczowych klientów jest bardzo dużo ogłoszeń na pracuj czy ktoś powie coś więcej ? Nie mam doświadczenia czy jest szansa ze ktoś do mnie zadzwoni

A
@Polnoc

Szansa jest zawsze , bo zapotrzebowanie jest. A jest dużo ogłoszeń , bo pracownicy odchodzą do innych firm, bo narazie nowa władza nie spełnia ich oczekiwań, A za poprzedniej władzy po prostu pracowało się lepiej.

@A

Rozwiniesz mysl ? Jakie auta są na start ?

B
@Adam

Średnio chce mi się rozwijać jak dla kogoś najważniejsze jest auto, a nie możliwość normalnej pracy z perspektywami. Golf VII albo z wypożyczalni (poczytaj forum , wszystko na nim jest )

@B

Nie kolego zle mnie zrozumiałeś w nosie mam to auto naprawdę tylko teraz mam powiedzmy stabilna prace ale wiem ze szykują się zmiany i może zrobię ruch wyprzedzający.. nie obrażaj się bo naprawdę nie chodzi mi o auto tylko chodziło mi o to czy nie jest to trup z 300tys przebiegu.. podpowiedz proszę ile wizyt jest wymaganych i czy dużo trzeba sprzątać po poprzednikach ? Auto z wypożyczalni to tez golf czy jakaś corsa ? To naprawdę czyta ciekawość . Pracuje się na tabletach ? Dużo raportowania itd ? Jakbym się zdecydował a ktoś by do mnie zadzwonił to chciałbym popracować uczciwie dłuższy czas a nie 4 miesiące

C
@Adam

Wizyt zależy od regionu słyszałem, że od 16-18 Wizyt. Raportowania Mało. Nie jest to trup. Z wypożyczalni dostają bodajże Yarisa. A o pracę to zależy co komu odpowiada... czy dużo syfu - oczywiście zależy od regionu. Trzeba pytać- nie posiadam takiej wiedzy

@C

Ostatnie pytanie coś na temat zespołu północnego ? Nowi starzy ? Jak kierownik ? Chyba złoże papiery ci mi tam szkodzi

D

Nie znam terenu. Niestety nie pomogę. Powodzenia

Teresa
@Adam

Adam, jeśli zdecydujesz się aplikować do pracy w Bakalland to napisz później proszę, jak przebiegał Twój proces rekrutacyjny i w jakim w ogóle czasie ktoś z działu HR firmy się z Tobą skontaktował :)

@Teresa

Teresko rozmawiałem z kolega i okazało się ze tez szuka Pracy jest w większej potrzebie niż ja żona w ciąży i likwidują jego dział w którym obecnie pracuje to ja odpuszczę i dam mu szanse zreszta mówił ze juz z kimś rozmawiał i może się dostanie to trzymam kciuki za niego a ja poczekam poszukam może coś lepszego się znajdzie

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Bakalland S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Leszno
Potencjalnyph

Witam na jaka podstawę może liczyć świeżo zatrudniony ph oraz jaka atmosfera panuje w regionie północ ? Pojawiło się ogłoszenie na teren słupska i zastanawiam się nad aplikowaniem proszę o widełki ile można średnio zarobić

Nicki
@Potencjalnyph

3500zl brutto podstawa Premia różnie. Zależy jak ustali firma

potencjalnyph
@Nicki

dziekuje kolego a powiesz cos wiecej o pracy na tym rynku ? jakie narzedzia pracy kierownictwo itd ?

Mikołaj
@potencjalnyph

Skoro rotacja handlowców na północy jest ogromna , średnio pracuje 4 miesiące i nowy , to czego oczekujesz ? Że jest tak (usunięte przez administratora) i jest taki dobrobyt , ze ludziom jest za dobrze ? Nie firma tonie w długach , sklepy nie robią zamówień bo długi sięgają 5000 zł , pracowałam tam i wiem jak jest.

Potencjalnh
@Mikołaj

To chyba nie ma co się tam pchać ... a kierownik chociaż wporzadku ? Jakieś narzędzia dają budżety itd ? Jaki samochód itd ?

Bakalland S.A.

Dziękujemy za liczne opinie i komentarze. Jako firma otwarta na głosy użytkowników, czytamy je i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Cenimy każdy merytoryczny wpis i konstruktywną krytykę, staramy się wyjaśnić każdą sytuację, natomiast nie wyrażamy zgody na rozpowszechnianie kłamstw, obrażanie kogokolwiek, czy też naruszanie godności osobistej. Polskie prawo gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego informujemy, że wszystkie komentarze zawierające treści niezgodne z prawem, nieprawdziwe lub naruszające regulamin serwisu są analizowane, a firma zastrzega sobie prawo do podjęcia zgodnych z prawem działań mających na celu ochronę dobrego imienia firmy i jej pracowników. Jesteśmy otwarci na komentarze i rozmowy z użytkownikami forum. Wszelkie szczegółowe pytania, niewyjaśnione i problemowe sytuacje prosimy zgłaszać na adres: hr@bakalland.pl lub pod numer telefonu: 224547193

Aninim
@Bakalland S.A.

Do działu HR. A z kim tam można porozmawiać ? Maile i zapytania pozostają bez odpowiedzi. A kierownik działu ma duże braki w wiedzy o prawie pracy. Może ładnie wyglada ale ładny uśmiech nie zastąpi wiedzy

ewrybarykombinerki
@Bakalland S.A.

To znakomicie , że firma Bakalland jest otwarta na komentarze i wyjaśnienia ... Chciałabym przypominieć, że to forum ... jak sama nazwa wskazuje ==> FORUM ==> służy do wyjaśniania i propagowania różnych opini na temat danej firmy ... w tym wypadku firmy Bakalland ... Podawanie jakiś nr telefonów ... pod którymi nie wiadomo kto urzęduje ... czy podawnie adresów mailowych ... nie wiadomo do kogo ... mija się z realiami życia codziennego ... dlatego też pozwolę sobie na skierownie bezpośrednio do zarządu firmy(usunięte przez administratora) Bakllandu kilku pytań dotyczących ostatnich nie tak dawnych "ekscesów" które miały miejsce w tej firmie ... robię to na tym forum , ponieważ to forum jest od tego ,żeby to robić ... i służy właśnie do tego ... Moje pytania do zarządu(usunięte przez administratora)) to: - czy prawdą jest , że podczas ostatniego spotkania firmowego - świątecznego - w grudniu - w jednym zespołów sprzedażowych przełożony RDS tego zespołu uderzył pracownika w twarz (podwładnego)? - czy prawdą jest , że osoba , która uderzyła swojego pracownika RDS pracuje do dnia dzisiejszgo? - czy prawdą jest , że osoba uderzona w twarz była kobietą? - czy prawdą jest , że przełożony (usunięte przez administratora)tj pan(usunięte przez administratora) ochrania w swojego podwładnego (usunięte przez administratora) - czy prawdą jest , że te osoby pracują do dnia dzisiejszego ... zarówno pan(usunięte przez administratora) jak i jego podwładny (usunięte przez administratora) - czy są to standardowe praktyki motywujące pracowników Bakallandu? - czy zostały wyciągnięte konsekwncje wobec osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy? - czy jest to możliwe , żeby w XXI wieku stosować takie metody dyscyplinowania pracowników? - czy prawdą jest , że nie zostały wiciągnięte konsekwencje wobec tych osób tj: (usunięte przez administratora)i jego przełożonego??? i osoby te pracują do dnia dzisiejszego??? (usunięte przez administratora)

MarekM
@ewrybarykombinerki

Szanowny Panie, według mojej wiedzy to nieprawda. Sprawa była szczegółowo wyjaśniana. Jeżeli ma Pan wiarygodne informacje wskazujące, że było inaczej proszę o wiadomość i wskażę niezależną osobę spoza firmy do kontaktu .Marek Malinowski

Xyz
@MarekM

Kolejna niewygodna sprawa zamiatana pod dywan przez władze bakallandu...

Rodzyn
@Bakalland S.A.

Niestety P. Prezesie. Mimo wysylania e-mail z pytaniami do HR, dział nie odpowiada... Pytania konkretne, kilka tygodni oczekiwania na odpowiedź, przypomnienie i cisza. To wbrew temu co Pan pisze na forum.

@Rodzyn

Dzień dobry Rodzyn, Sprawdzamy skrzynkę mailową hr@bakalland.pl regularnie i nie mamy żadnych zapytań od Ciebie. Zapraszamy do kontaktu drogą mailową hr@bakalland.pl oraz pod numerem telefonu 22 454 71 93. Pozdrawiamy, Zespół HR

Rodzyn
@Bakalland S.A.

Oczywiście. Na HR Bakalland nie wysylam z tym nickiem... Odpowiedzcie po prostu na e-mail do Was kierowane.

@Bakalland S.A.

Najlepiej udać ze czegoś nie ma albo nie widać. Pani Kierownik HR taki ma system pracy. Tak samo pracował już nieobecny Pan Dyrektor HR. Widać ze jabłko niedaleko padło od jabłoni. A na koniec uśmiech i nagle tematu nie ma.

Buka

Obserwuje wszystko co tu się dzieje od kilku dni , mam wrażenie , ze firmie przestało zależeć na handlowcach. Obiera chyba strategie , która polega na zatrudnianiu świeżakow na sama podstawę i fajne autko , podtrzymanie ich przez 3-4 miesiące bez premii lub od święta jakaś dodatkowa składowa aż się sami zwolnią , i zatrudnia kolejnych swiezakow , idąc ta droga konkurencja wygryzie was z rynku , a lepszych pH podkupi wam kresto czy oetker.

zxy

Brak jakiejkolwiek informacji po spotkaniu rekrutacyjnym. Nie polecam wysyłania tam CV. Nie szanują kandydatów.

Malin
@zxy

Skoro bakalland do Ciebie , nie zadzwonił to musisz być naprawdę kiepski

Jagna z bagna

Teraz obecnej władzy zacznie się walić grunt pod nogami i zacznie się laksacja bo za cztery miesiące koniec roku handlowego a wyniki coraz gorsze.

Jagna z bagna

Wszystko się sprawdza to co pisałam wcześniej.Obecna władza i jej polityka doprowadzi tą firmę na dno.Pan Prezes Malinka wraz ze swoimi ludźmi z poprzedniej firmy wyciągną dla siebie kasy ile się da a potem się zmyją.Ci ludzie nie mają pojęcia o handlu.Teraz fundusz powinien rozliczyć to całe towarzystwo za straty finansowe firmy i wizerunkowe bo opinie o Bakallandzie są coraz gorsze.

Jagna z bagna

Kolejny dobry i doświadczony pracownik odchodzi z tonącego okrętu.Nawet nie było próby zatrzymania w firmie tego wybitnego eksperta.Po zmianie polityki coraz więcej osób decyduje się na zmianę pracy.Pracownik zaczyna być traktowany przedmiotowo.

Czyli kto? ????

Czarownica
@Jagna z bagna

Który to dobry pracownik odchodzi ? Aż tak źle się dzieje w firmie po zmianie prawie całej kadry menadżerskiej?

@Anonim

To Koneser,Wyga i Specjalista w swoim fachu.Osoba która pracowała na różnych szczeblach.O tą osobę inni będą się przebijać ofertami.Takich ludzi się nie wypuszcza tylko robi się wszystko aby tą osobę zatrzymać.Ma bardzo dobrą opinię u klientów z którymi współpracuje.Będą kolejne osoby które pójdą w jej ślady jeżeli nie zmieni się polityka firmy.Czas pokaże,że miałam rację.

Jeszczepracuje
@Jagna z bagna

Tu nie szanuje się pracownika. Jego wiedza i doświadczenie nie jest najważniejsze. Na tym samym stanowisku są wielkie rozbieżności w wynagrodzeniach. To powoduje ze człowiek rozgląda się za czymś nowym

pini

To co się obecnie dzieje w dziale sprzedaży , to jakaś masakra. Plany są chyba największe w historii , brakuje towaru na wymiany a długi rosną , ludzie zaczną się niebawem zwalniać

Tupac

Cześć, pojawiło się ogłoszenie Regionalny Kierownik Sprzedaży małopolska. Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie, co z poprzednim kierownikiem, jaką atmosfera w tym regionie itp... Z góry dzięki za info.

Novy

Witam. Od poniedziałku zaczynam pracę jako PH. Potrzebuję wiedzy co się stało z kadrą menadżerską i pH. Czemu odeszli i jak teraz wygląda sytuacja w firmie. Dzięki

Stary
@Novy

W reszcie normalnie (bez ściemniania), a z kadry menedżerskiej odszedł tylko dyrektor handlowy. Pracuje tu już 10 lat, poprzez politykę firmy straciliśmy kilka ostatnich lat, ale wszystko można odbudować. Powodzenia młody!

Buraczek
@Novy

A jakie auto dostałeś? Golfa?Ja zaczynam od marca bo mam okres wypowiedzenia w obecnej firmie.... chyba że mi ten czas skrocą :-)

Nokia
@Buraczek

Na jaki region idziesz malopolska ?

Gural
@Buraczek

W firmie brakuje aut , nowi pracownicy jeżdżą autami z wypożyczalni

Czy Bakalland S.A. zapewnia kartę multisportu?

były PH

Nie , jest tylko OK system

Ktoś

Bakalland zapewnia zniszczone zdrowie, czyt.np.zwyrodnienie stawów, kręgosłupa...

Zadowolony

Panie prezesie, doceniam Pana zainteresowanie i troskę(pierwszy raz w tej firmie się z tym spotykam). Jak widać problem ma tylko Jagna ( i to chyba z sama sobą), wszystkich uszczęśliwić się nie da.

Niezadowolona Locha
@Zadowolony

Zadowolony bo korzysta z wazeliny technicznej wysokotopliwej o zapachu malin.To bardzo śliski temat panie Zadowolony.

Nokia

Jakie są warunki pracy na stanowisku przedstawiciel handlowy ?jakie auto czy są nowe ? Jak z wynagrodzeniem ? Jakie godziny pracy ?? Jak z planami i zadaniami czy do wyrobienia ? Z gory Dziekuje

PH

Zaczęłam niedawno pracę jako PH na Śląsku i taki bałagan jaki zastalam po poprzedniej ekipie, tego się nawet nie da opisać. Większość mojego czasu poświęcam na wyjaśnienia i rozliczenia zaległości, które pozostawili nam poprzednicy. Jest trudno, ale coraz lepiej.

Jagna z bagna

Nieprzestrzeganie art. 183c kodeksu pracy.

Jagna z bagna

Przypominam o nowelizacji z dnia 7 września 2019 o równym traktowaniu i dyskryminacji pracowników.Co nie jest przestrzegane.Zmieniane są zasady wynagrodzenia na mniej korzystne bez porozumienia stron.Kłania się prawo pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Bakalland S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bakalland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bakalland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bakalland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!