Opinie o Bakalland S.A. w Warszawa

Początki firmy sięgają 1991 roku, kiedy to trzej przyjaciele ze studiów otworzyli firmę Uno Tradex. Firma zajmowała się wtedy głównie świeżymi owocami i warzywami. Późniejsze połączenia z Milpo i Fresco w latach 1997-1999, a później z firmą Profit pozwoliły na zdobycie umiejętności synergicznego wykorzystywania silnych stron przejmowanych firm. Połączenie z Fresco - szybko rozwijającym się importerem bakalii - dodało firmie skrzydeł. 11 grudnia 2006 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ze środków uzyskanych z emisji papierów wartościowych dokonała zaplanowanych akwizycji: spółka Solger - 2006r. i spółki: Mogo i Polgrunt - początek 2007r. Od 2015r. do Grupy Kapitałowej Bakalland dołączyła firma Delecta S.A.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bakalland S.A. w Warszawa

Malinka

Jestem przekonana że rynek polski został już odpuszczony przez firmę Bakalland.Teraz największy nacisk będzie na eksport gdzie można więcej sprzedać,za większe pieniądze.Do tego wzrost kursu walut tylko sprzyja eksportowi.Sprzedaż na polskim rynku kończy się w bardzo szybkim tempie.Przy takiej polityce firmy nikt nie będzie w stanie naprawić bardzo złej sytuacji w firmie.

qwerty
@Ewa

Co to znaczy, że szukają dziury w calym? Wpływa to jakoś na wysokość pensji pracowników? Premie jakieś oprócz podstawy tu u was uzyskać można?

Hehe

Ciągła rotacja. Ludzie przychodzą i po 2-3 miesiącach odchodzą. Byli nawet tacy co odeszli po tygodniu. Likwidacja pracy zdalnej. Prezes podejmujący decyzję na oślep. Benefit praktycznie nie istnieją. Dojenie pracownika pełną gębą. Łatwiej zaplanować urlop niż zgadnąć jaki będzie dyrektor czy skład zarządu za parę miesięcy. (usunięte przez administratora) na kółkach

Gaba
@He

Ciężko mi porównać oferty rynkowe bo moje doświadczenie w pracy na produkcji zbyt obszerne nie jest. Co to jest ta kasa poniżej rynkowej? Możesz podać tak po prostu jakaś średnią stawkę? Będzie mi łatwiej.

Magda

Dlaczego ciągle pojawiają się te same oferty pracy? Chodzi o jakieś pozyskywinanie adresów mailowych?? Nie polecma tej firmi.(usunięte przez administratora)

Irek

Pracować można wśród utarczek, złośliwości, braku chęci pomocy, czy niekompetencji. Pytanie więc, czy jest to chleb powszedni dla osób zatrudnionych w biurze? No chyba, że przedstawisz, jak to się przedstawia z Twojego punktu widzenia? Firma uznała to na tyle istotny temat, że gdy dwa lata temu szukała Specjalisty ds. HR, to jako jeden z benefitów zakreśliła spotkania integracyjne.

Magda

Waldi
@Magda

Duża rotacja pracowników. Nikt nie chce tutaj pracować

@Waldi

Największy powód do dumy ponad 50 nowych Osób (znajomych Prezesa i znajomych znajomych Prezesa????)zatrudnionych na przestrzeni ostatniego roku..przy okazji zupełna zieleń i niekompetencja????Gratulacje????????????

Nie mów że tyle osób przyjęli po znajomości bez żadnego przeszkolenia i kwalifikacji. Czy takie osoby muszą szkolić inni pracownicy kosztem swojego czasu pracy żeby mieli jakąkolwiek orientacje. Bez pleców trudno się tu dostać tak prosto z ulicy?

No fakt, atmosfera jest ważna. Ale ta atmosfera, to jest słaba, bo pracownicy nie chcą budować fajnych relacji i być dla siebie ok, czy to firmy np. nie dba o atmosferę w firmie np. poprzez integracyjne spotkania? Mnie interesuje, skąd ten słaby klimat tutaj.

Pracownik Nowy wpis

Po co zatrudnia się ludzi na stanowiskach dyrektorskich bez jakichkolwiek kompetencji i znajomości branży ale za to z bardzo dużym ego i kompletnym brakiem szacunku do swoich podwładnych?Pytam się kto zatrudnia takich ludzi?Ta firma pod względem personalnym na stanowiskach managerskich naprawdę stacza się na dno..

Stiko Nowy wpis

Jaka integracja?! Tu się pracuje a nie bawi. Zabawę to masz w ramach prywatnego czasu. Oczywiście jak go znajdziesz, pomiędzy nadgodzinami...

@Stiko

Hmmm to ciekawe, ale ten brak integracji, jakiś firmowych wyjść to tyczy się produkcji, czy też biura i posad w działach np. hr, marketingu? Bo ja widziałam ofertę w necie dla specjalisty ds employer brandingu i komunikacji wewnętrznej i podoba i się ta praca. Wiem, że czasami inne są benefity dla pracowników produkcji a inne dla biurowych. Dajcie znać.

Irek Nowy wpis

Felicja

Ucieka z firmy tyle osób, że osoby od rekrutacji nie nadążają zatrudniać nowych, a my nie mamy jak pracować bo nie wiemy z kim mamy się teraz kontaktować w sprawie danych procesów... Naprawdę nie polecam...

Hehe

@Hehe

No dobra ale skąd ta rotacja się bierze wśród pracowników? Kasa? Atmosfera? O co konkretnie chodzi i jaki jest powód, myślę nad aplikacją ale chciałabym najpierw wiedzieć na co się porywam.

He

Kasa poniżej rynkowej. Cele nierealne do wyrobienia. Nadgodziny i praca po weekendach to norma. Oczywiście nie płatne. Atmosfera jak w korpo lata 90/00. Wprowadzenie pracy stacjonarnej w pełnym zakresie. Brak zaufania. Każdy kto może to ucieka.

@He

Skoro nadgodziny są nie płatne to jak się rozliczacie z nich? Może można je odebrać w ramach wolnych dni jak się uzbiera pakiet godzinowy? Brak zaufania jak się objawia? Może to twoje jakieś prywatne wrażenia?

@Hehe

W firmie nie ma żadnej kontroli.Jest przyzwolenie na to,że jedna osoba wykupiła z firmy 17 samochodów i zarobiła na tym prawie 200000 zł.Może zarząd powinien zająć się tą sprawą.

@He

Ale to pracownicy się godzą na to, aby np. nie dostawać kasy za weekend? Nie protestują i nadal pracują? Dlaczego ludzie nie zwolnią się, skoro muszą pracować ponad limit i bez wynagrodzenia? I co do celów, to firma zapewnia jakieś przygotowanie merytoryczne, aby cele zrealizować? Czy każdy może polegać tylko na swoich umiejętnościach?

Gaba

Xenon

Czyżby Marian Owerko po raz kolejny wyleciał ze swojej firmy? Znowu go wyrzucili z prezesa do rady nadzorczej?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Bakalland S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Bakalland S.A.? Dodali nowe ogłoszenia 25 lutego na Pracuj.pl.

Co się dzieje w Foodwell? Zastanawiam się czy warto aplikować? Ponoć dużo się dzieje? ...zmiany w zarządzie, itp. Proszę o informację.

Krzysiek
@Kandydat

Bardzo duża rotacja pracowników.

Wow, ale dlaczego? Możecie napisać, o co chodzi konkretnie? Ciągła rotacja, serio? O co z tym chodzi? Atmosfera do bani? Słabo płacą, mało benefitów, brak stabilności, bo nie dają umowy o pracę? Mnie takie rzeczy ciekawią, bo też nie wiem, czy nie aplikować. Szukam pracy z UoP i kasą więcej niż najniższa krajowa, tyle tu dostanę?

PH

Myślę że śmiało możesz aplikować i rzucić taką kasę jaką chcesz zarabiać,kiedyś nie było kasy teraz nowi pracownicy dostają tyle ile chcą.

Czy można liczyć w Bakalland S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Tak, jest luxmed :)

Paula

On jest tylko dla pracowników? To jest podstawowy pakiet, czy rozszerzony i są nawet dostepne mniej popularne usługi, czy specjaliści? I czy dla każdego od pierwszego dnia pracy?

A oprócz luxmedu jakiś inny socjal? No Multisport jest teraz dość powszedni? 13 pensje? Bony na święta?

Nic. Ta firma upada, zdejmuja limity, dane finansowe kiepskie.

maxio

dużo i cały czas są zwalniani pracownicy

Celina

Nie ma szans na poprawę sytuacji w firmie? Ona faktycznie tak w 100% upada? O jakich limitach piszesz? Możesz rozjaśnić? I o co chodzi z tymi kiepskimi danymi finansowymi? Wypłacają gorsze pensje, czy to nie o to chodzi? Dopytuję, bo chcę wiedzieć, czy próbować złożyć tutaj CV..

Jurek

Zależy w jakim kanale sprzedażowym? Ogólnie bardzo duża rotacja pracowników.

Antosia
@Jurek

To który kanał sprzedażowy jest najlepszy, aby się do niego przyjąć? Dasz znać? I czy można liczyć tam, na jakieś dłuższe zatrudnienie? Czy tam też należy mieć z tyłu głowy tę rotację?

Rok temu widziałam ofertę pracy na stanowisko Specjalista ds. Komunikacji Wewnętrznej i Employer Brandingu. Wtedy wymagali 2-3 lat doświadczenia, jak to teraz wygląda? No i proszę o informację czy lata doświadczenia mają wpływ jakoś na wysokość zarobków. Chcę spytać o te pracę, bo w okolicy ciężko o coś innego w branży.

kandydat

Byłem na rozmowie w firmie FoodWell na stanowisko Przedstawiciela handlowego ds. Kluczowych Klientów. Rozmowa była we Włocławku więc trzeba było dojechać na własny koszt. Rozmowa trwała długo, prawie godzinę i wydawałoby się, że wszystko było całkiem profesjonalne. Na koniec tradycyjna informacja, że zadzwonimy do Pana, nawet jeśli odpowiedź będzie odmowna. "Na pewno do Pana zadzwonimy, żeby nie musiał Pan niepotrzebnie czekać". Oczywiście pomimo iż minęło ponad miesiąc żadnego telefonu nie było. Totalna żenada. Brak szacunku do człowieka, kolejna firma, która nie potrafi wykonać głupiego telefonu z informacją zwrotną. Na marginesie to jestem handlowcem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w podobnej branży na równorzędnym stanowisku. Przestroga dla innych kandydatów...

Karolka
@kandydat

Nie próbowałeś sam do nich zadzwonić i zapytać o informację? Skoro rozmowa tyle trwała to o co pytali? Były przy tym jakieś testy albo sprawdzanie języka obcego? Czy zwykłe pogaduchy raczej?

Alla

Jakies zmiany w zarządzie ???

PH
@Alla

Nasłabsza kadra managerska w historii firmy..niestety.

Elektromechanik-Janów Podlaski, wpadłem na stare ogłoszenie firmy co do pracy. Interesuje mnie praca w firmie, wie ktoś jak obecnie z pracą na tym stanowisku? Wynagrodzenie na jakim poziomie? Wyjdzie ze 4 tysiące? Dalej pracodawca zapewnia transport do i z pracy? Tak pisało w ogłoszeniu...

Malinka

Asei
@Malinka

Kwestia czasu i wszyscy odejdą

Różyczka
@Malinka

Mało tego.Dodam że Bakalland nie wypłaca premi za wykonany plan.

@Różyczka

premia jest wpisana w umowe o prace ze musi byc wyplacona czy jest to ustne ustalenie i nie musi byc ?

Truskawka
@Asei

Jaka płaca taka praca !!!

Kasa

Zadowoleni z kasy ?

Renata
@Kasa

Ile ona konkretnie wynosi? Wiesz może? W ogóle są jakieś prognozy by podnieść stawkę po nowym roku?

@Malinka

Mija rok od wpisu Malinki i sytuacja firmy Bakalland obecnie FoodWell jest dramatyczna.Dyrektorzy którzy przyszli rok temu nie mają pomysłu na poprawę sytuacji.Szukają dziury w całym bo sami mają "nóż na gardle ".Ich dni są policzone w tej firmie.Zaczyna się donoszenie jednego na drugiego.Atmosfera w firmie jest (usunięte przez administratora)

qwerty
@Ewa

rere

Piszę opinie z pozycji osoby, która była rekrutowanym kandydatem. Rozmowę przeprowadzała osoba wysokiego szczebla, obszar finansów i IT. To jedno z najgorszych moich "candidate experience", bowiem rzadko kiedy trafiały mi się rozmowy, gdzie kandydata się deprecjonuje i krytykuje. Wyciągane były poszczególne pozycje z mojego cv i ironizowano z nich, kontestowano moją ścieżkę zawodową i wykształcenie. Nie wiadomo, czemu zaproszono mnie w takim razie na rozmowę, skoro moje cv tak bardzo nie pasowało rekrutującemu. Pracy mi nie zaproponowano, zresztą nawet jeśli, to oferta pracy w tak opresyjnym środowisku by nie została przeze mnie przyjęta. Jedyne, co osiągnięto to to, że od tamtej pory nie kupuję żadnych produktów Bakalland, tak samo moja rodzina czy przyjaciele. Każdemu ze znajomych odradzam kupowanie produktów firmy, której senior management reprezentuje tak niski poziom kultury zarządczo-komuniakcyjnej.

Alicja
@rere

Na jakie stanowisko aplikowałeś? Ta rozmowa odbywała się w siedzibie firmy czy zdalnie? Aktualnie widziałam, że nie rekrutują, ale czekałam na jakąś ofertę i chętnie poznam szczegóły twojej rozmowy żeby wiedzieć czego się spodziewać

rere
@Alicja

Rozmowa odbywała się w siedzibie firmy. Stanowisko w IT. Było pewien czas temu. Po sprawdzeniu przeze mnie widzę, iż dyrektor, który prowadził ze mną interview, pracuje już w senior managemencie innej znanej firmy. Niemniej jednak wciąż o Bakallandzie jako takim źle świadczy dopuszczenie do tak niskiej kultury rozmowy rekrutacyjnej. Życzę Ci o wiele lepszych doświadczeń, mam nadzieję, iż być może coś tam się zmieniło in plus.

@rere

Ten człowiek prawdopodobnie nadal pracuje w tej firmie. Zmienili nazwę na Foodwell.

Alicja

To był to jakiś awans w ramach grupy kapitałowej? Każdy z pracowników może w ten sposób planować swoją karierę?

Łucja

Na stronie firmy nie ma aktualnych ofert pracy, ale czy ktoś wie czy można składać papiery do pakowania albo na produkcję? Potrzebują dużo ludzi? Jakieś szczególne wymagania mają? Ktoś napisał niżej, że nie wypłacają kasy za wyrobione plany? A jak firma się tym tłumaczy? Premie są zapisane w umowie?

Sami

Czy ktoś może wypowiedzieć się nabywamy pracy działu eksportu ? Jak to wyglada ? Jaki jest Dyrektor ? Czy plany są realne do wykonania i premie 60% prawdziwe ?

Niestety zgadzam się z negatywnymi opiniami. Jestem byłym pracownikiem i ciężko potwierdzić dobre opinie na temat tej firmy. Pensja to śmiech na sali w porównaniu do innych - nawet mniej znanych przedsiębiorstw, pomimo rozpoznawalności, a pakiet socjalny praktycznie nie istnieje. Przykro się patrzy na powolny upadek tego co mogło być dobre

@.

pakiet socjalny praktycznie nie istnieje to znaczy ze cos jednak jest? mozna wiedziec co ?

@Gabriela

To znaczy, że jest tylko marne prywatne ubezpieczenie na życie

@.

Piszesz o upadku tego co mogło być dobre. Tu w zasadzie to tylko słaba kasa Ci nie odpowiadała i ten socjal? A co ze specyfiką pracy, jej organizacją i zakresem obowiązków? tutaj wszystko jest jak najbardziej w porządku?

Artek

Żona upiekła dzisiaj makowiec z maku pochodzącego z Czech a firmowanego przez tę firmę. Ciasto do wyrzucenia, śmierdzi stęchlizną.

zielone wzgórza nad solina

PH podstwa dramat,plany nie mozliwe do wykonania - zreszta podawane na koniec miesiaca :) załosne,Nic tak naprawde nie jest realne ,jezeli na 50 PH 4 wykonuje zadanie lub plany. KOBIETY NA KASIE ZARABIAJA WIECEJ NIZ HANDLOWIEC NARAZAJACY WŁASNE ZYCIE ZA KÓŁKIEM,PORAŻKA.NIE POLECAM CHYBA ZE KTOS CHCE ZARABIAC MNIEJ NIZ SPRZATACZKA PRZYCHODNI.

Pracujący
@zielone wzgórza nad solina

Ph podstawa-fakt niska jest ale mozna nadrobic premiamii-zadania jak zadania w kazdej innej firmie,latwiejsze lub trudniejsze ale wszystko do zrobienia! Oczywiscie jesli się naprawde chce pracowac!Nie mam zadnych problemow z realizacją planow i zadan do tego sa dodatkowe zadania za ktore mozna dostac dodatkową premie,samochody firmowe nowe salonowe wymieniona flota juz prawie w calosci-Wystarczy chciec pracowac i schylic sie po kase :-)

zielone wzgórza nad solina
@Pracujący

Az dziwne że pracuje tam jeszcze ktoś zmotywowany i zadowolony. Dziekuje Bogu że moja przygoda z tą firmą się już jak czas temu zakończyła.

Cienias
@zielone wzgórza nad solina

Desperacie czemu jeszcze pracujesz w Bakalland skoro jest aż tak źle? Wiele firm przyjmie Cię z otwartymi rękoma i zapłaci krocie za twe ogromne doświadczenie.

Abc
@zielone wzgórza nad solina

Sama prawda PH nie są w stanie wykonywać planów sprzedażowych bo nikt tu nie analizuje potencjału rynku na którym pracują wszyscy po równo mają A bez premii to 2400 na konto????. Gratuluję Dyrekcji za taki pomysł który demotywuje pracowników zamiast napedzać ich do działań. Pora zastanowić się dlaczego jest taka rotacja wśród pracownikow!

PH15latwrynku
@zielone wzgórza nad solina

Nie jest tak zle podstawa niska ale gdzie jest teraz wysoka ? Masz nowego golfa 8 bez gps kto w spozywce daje takie auta i to bez gps ? Sprzedaż na boku trochę towaru zrobisz kilka fikcyjnych ekspozycji pod zdjęcie nikt za bardzo się nie czepia zawod PH polega na kombinowaniu nie kombinujesz lub się boisz to się nie nadajesz prosty temat.

Paulina
@PH15latwrynku

Wszędzie jest wysoka, a już na pewno wyższa niż tutaj! Też się chciałam zatrudnić ale za takie grosze to ja podziękuję. Szanuje się.

@Abc

Ale to rozumiem, że na rękę? Auto do prywatnych celów da się chociaż użyć?

@zielone wzgórza nad solina

Pracuje się (usunięte przez administratora) a premia to pałeczki do tej miski ryżu.Wynagrodzenie jest najniższe w branży a ceny Bakallandu jak z Dubaju.

@zielone wzgórza nad solina

Najniższe pensje w branży a ceny Bakallandu jak z Dubaju.

@zielone wzgórza nad solina

Nie ma żadnych dodatków.Nie ma nawet"Pod gruszą" a u konkurencji i nie tylko dostają kwoty w okolicach 1000 zł.Biednie w tym Bakallandzie.

Sesji
@zielone wzgórza nad solina

Odradzam wszystkim pracy w Bakallandzie !

Jan
@Sesji

Czemu odradzasz? Pracowałeś tam jako PH? Pytam bo większość narzeka na niskie targety i wypłaty. Ty możesz mi coś na ten temat powiedzieć?

Lama
@Jan

To samo co inni. Wypłaty się nie poprawiły.

@Lama

I nie zapowiadają, że ma się to zmienić? Chociaż tutaj jeśli o kasę chodzi to też zależne od stanowiska pewnie? Myślisz, że zwiększyliby każdemu po równo?

Baryłka

Po tych zmianach firma Bakalland na własne życzenie będzie traciła dobrych pracowników.Ludzie już sami szukają innego zatrudnienia.

Lidia
@Baryłka

A co zarobki niskie czy atmosfera nie taka?

Pędzel
@Baryłka

Zgadzam się. Już zaczyna się selekcja i ten co mądrzejszy sam odejdzie.Nikt przy zdrowych zmysław nie będzie akceptował nowych dyrektorów którzy nie mają pojęcia do jakiej zapaści doprowadzą Bakalland już za chwilę.Taka polityka doprowadzi tylko do katastrofy na niespotykaną skalę.Dyrekcja żyje w innej rzeczywistości.Tak kolorowa wizja jaka była przedstawiona na show pod koniec czerwca zamieni się w czarne barwy z której będzie bardzo ciężko się odbudować.Szkolenia na teamsie jakie były przedstawione to jakaś kpina.Prowadzący nic nowego nie powiedzieli,czas zmarnowali i firma im jeszcze pieniądze płaci za udawanie że pracują.Takie udawanie że się coś robi nie poprawi sytuacji finansowej firmy a pieniądze przeznaczone na te osoby są wyrzucone w błoto.Bakalland idzie na dno i to bardzo szybko.

Przedmiot
@Pędzel

Dokładnie. Czuję się jak mój nick. Zaczęło się mikrozarządzanie. Pokazuję, gdzie przecinek w mailu wstawić. Z innej beczki: w USA zapada się największy producent zamienników mięsa - Beyond Meat, którym zachwyca się management firmy. Są 100 000 000 dolarów na minusie, a w Bakallandzie malują świetlaną przyszłość tej kategorii i swoich marek premium. Ludzie z ulicy widzą co się dzieje na świecie: inflacja, kryzys energetyczny. Wiadomo, że w takich czasach ludzie wybierają tanie produkty. Niestety śmierdzi tu praniem pieniędzy z Inpostu.

Suszona śliwka

Pracownik Bakallandu jest traktowany przedmiotowo a pensją dużo brakuje do średniej krajowej.To jest wyzysk a wymagania bardzo wysokie.Niech "góra" zacznie pracować jak należy a później dopiero wymaga od innych."Góra" nie widzi swoich błędów a wymaga niewiadomo czego.

@Suszona śliwka

Ale wiesz, że średnia to w tym roku ponad 6,7 tys. i że w PL mało kto tyle zarabia, a na produkcji to już w ogóle, czasem na kierowniczych stanowiskach? Tak piszę, bo mam wrażenie, że może nie znasz realiów :) Może jak się tu pojawi kwota zarobków na produkcji to czytający sami ocenią, bo porównbywać w ten sposób, to nic nie daje..

Sikorka

Nikt nie kontroluje co PH robią z towarem.Jest wolna amerykanka w tym temacie.Dorabiają sobie do pensji?Towar po terminie nie jest utylizowany przez firmę.PH muszą go wyrzucać na własną rękę po osiedlowych śmietnikach.

Bronka
@Sikorka

PH nie dostają nawet wody w te upały które były powyżej 30 stopni Celsjusza.Nie dostają "pod gruszą " i na święta też Bakalland nic nie daje PH.

Zostaw merytoryczną opinię o Bakalland S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bakalland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bakalland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bakalland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042