Gazobudowa

Zabrze

Opinie o Gazobudowa

a2014o 2014-03-04 17:31:39
Nie radzę nikomu pracować w tej firmie. Nie szanują pracowników, zawsze są kłopoty z płatnościami. Delegacje płacą jak im się podoba a o rozłąkowym można zapomnieć. (usunięte przez administratora). Nie polecam tego nawet desperatom...
blue 2014-05-05 17:46:00
A kiedyś to taka przyjazna pracownikom firma była...
darek 2014-05-16 10:48:37
jeżeli ktoś chce zdobyć cenne doświadczenie w temacie jak doprowadzić potężną firmę do bankructwa to polecam historię gazobudowy na przestrzeni ostatnich 5 lat,temat na pracę doktorską.Myślę że jest to przekrój całej polityki obecnego rządu.Wieloletni pracownik.
blue 2014-05-17 09:31:14
Zgadzam się z Darkiem po kilkudziesięciu latach muszę stwierdzić, że jedynym szefem który potrafił utrzymać firmę był J. Lewiniec i jego "ekipa", a potem to już coraz gorzej a kiedy nastał pan Piotr to już była firma "wzajemnej adoracji", nikt nad niczym nie panował
inna 2014-07-04 22:58:37
Kiedyś dawno temu pracownik to był kapitał. Dziś to koszt :( Praca doktorska z tematem - jak doprowadzić potężną firmę do bankructwa - gwarantuje z obrony: ocenę 6.
bb 2014-07-04 23:24:50
Ale to były "lata świetlne" wstecz...a w tej firmie to i kiedyś różne "dziwne" rzeczy się wyrabiały (usunięte przez administratora)
inna 2014-07-05 00:14:45
bb ... a w tej firmie to i kiedyś różne "dziwne" rzeczy się wyrabiały... o co chodzi? jakieś szczegóły? litrażowanie, tachografy w celu oszczędności, pamiętam. Jakieś rozwinięcie?
bb 2014-07-05 08:18:51
no raczej szczegóły to nie nadają się na takie forum, przecież sama wiesz, że to bardziej nadawało się wtedy do prokuratury, a i tak nikomu wlos z głowy nie spadł i dalej się gospodarzyło...
kris 2014-08-14 07:49:43
Jak dyrektorem wybtano pana piotra h to zapanowała niesamowita sielanka zachwyty tdraz to będzie a niestety te tyły ktore dostala gazobudowa byly wlasnie za rządów tego pana prosze sobie teraz sprawdzic gdzie sie obraca stary prezes zwiazki zawodowe skutecznie blokowaly prywatyzację wciskajac wszystkim ze jak przyjdzie prywaciarz to wszytkich zwolni polozyli sie sami bez prywaciarza tyle tylko ze zwiazkowcy na pewno wylądowali bardzo wygodnie
bb 2014-08-29 21:44:47
i jednak ziścił się czarny scenariusz likwidacji taaakiej fimy....
janek 2014-09-02 21:59:23
Jak można pozwolić na wyprowadzenie majątku GAZOBUDOWY do koników z Krosna co nie mają zielonego pojęcia jak buduje się gazociągi?Naprawdę łezka w oku się kręci jak taka firma znika z miasta Zabrza.Przekombinowaliście i bardzo dobrze o tym wiecie!!!
koala 2014-09-17 22:08:10
no dokładnie, prawde pisze kolega wyżej, tak naprawde da się wszytskie nauczyć u nich
zabrzanin 2014-09-18 21:52:54
Za 60lat napewno się nauczycie
rudzianin 2014-09-25 22:41:13
Nie wiem czy wiecie ale pewnie tak.Gazobudowe nam wywyiezli ze slaska pelno ludzi bez pracy a teraz biara sie za kopalnie.Ludzie zrobmy coś wspolnie żeby bronic nasz region.Ktoś za bardzo wkłada palce tam gdzie nie trzeba.
blue 2014-09-26 19:34:05
gazobudówki to już praktycznie nie ma a PGNiG technologie to niepewna firma
` ina 2014-10-20 13:48:24
min. przez długi PGNiG Technologie i Exalo Drilling zawieszono wprowadzenie obu spółek na GPW
bez_kakakasku 2014-10-23 19:07:30
Gazobudowa została zlikwidowana przez swego właściciela tj. PGNiG Technologie. Kilka osób o przerośniętym ego z wydatna pomocą pożal się boże polityków z Podkarpacia doprowadziło do przeniesienia centrali PGNIG Technologie z Warszawy do Krosna. Jako, że Gazobudowa (jedna z czterech spółek wchodzących w skład tego dziwnego tworu) mieści się na Śląsku a pozostałe w Krośnie i obok, więc nie wpisuje się w ich koloryt. Ponadto jak to ogłasza wszem i wobec Kierownictwo z Krosna pracownicy Gazobudowy to najbardziej roszczeniowa grupa ludzi nie uściślając już o jakie roszczenia chodzi (kpina!). Zdecydowano więc o likwidacji Gazobudowy. Nie chciano nawet słyszeć o ewentualnej sprzedaży inwestorowi strategicznemu. Likwidować, likwidować - takie jest hasło przewodnie ludzi z Krosna.
W przyszłym roku w Polsce otwiera się potężny rynek inwestycyjny w zakresie budowy gazociągów. Przez najbliższe 10 lat, jest do wybudowania ponad 2 tysiące kilometrów gazociągów. Gazobudowa z Zabrza była tak naprawdę najlepiej wyposażoną w specjalistyczny sprzęt firmą w Polsce do prowadzenia tego rodzaju inwestycji, nie wspominając już o know how. Wartość sprzętu i urządzeń kompletowanego przez dziesiątki lat to kilkadziesiąt milionów. Obecnie trwa wyprzedaż tego majątku przez PGNiG Technologie z Krosna.
Doprowadzono do tego, że przyszłe inwestycje od przyszłego roku będa budowane przez firmy z Niemiec, Włoch, Litwy czy Holandii. A mogła to zrobić Gazobudowa gdyby kilka osób miało wizję i wiedze z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami budowlanymi.
350 osób poleciało na bruk... a interes Państwa (firma państwowa - pieniądze zostają w kasie państwa) wyrzucony do kosza.
Były... 2014-10-24 15:08:02
Pracowałem kiedyś w tej firmie przez prawie 20 lat. Miałem okazje pracować dla kilku prezesów, zaczynając od Pana L, poprzez Pana P, Cz, H a skończywszy na Panu B i powiem tak... Firma wspaniała z 60 - cio letnią tradycją, potężny kapitał ludzki i majątkowy. Olbrzymi potencjał ludzki, doświadczeni ludzie, fachowcy pierwsza klasa. Pracownicy niestrudzeni, zahartowani, wykonujący pracę w bardzo trudnych warunkach na ostrym słońcu, mrozie, deszczu od +40 do -40 (nie przesadzam w Rosji były takie warunki) potrafiący naprawdę nie bywałe rzeczy budować. Dzięki tym ludziom zbudowano ponad połowę gazociągów, stacji red - pom. największych w Polsce tłoczni gazu (Konradki, Włocławek, itp.). Nie jeden stracił rodzinę, bo musiał jechać 500 km do pracy, , delegacje po 3 - 4 tygodnie za marne 2000 tys. zł...masakra. Powiedziałem wcześniej, że firma wspaniała, ludzie ok (zawsze jaka [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] by się znalazła), ale Zarząd firmy w jakiejkolwiek epoce (oprócz Pana L.) do bani!!!. Z całą świadomością uważam, że to wszystko co wcześniej wymieniłem, było niewykorzystane i zmarnowane. Firma na dziś dzień powinna być prężna i nie mieć sobie równych. A dziś... tragedia!!Uważam, że za to wszystko powinno się tych odpowiedzialnych ludzi ukarać. Zmarnowana kolejna firma...można tylko siąść i płakać!!
zołza 2014-10-25 23:41:59
bez_kakakasku w uzupełnieniu do zdania w którym mowa: "jak to ogłasza wszem i wobec Kierownictwo z Krosna pracownicy Gazobudowy to najbardziej roszczeniowa grupa ludzi nie uściślając już o jakie roszczenia chodzi" przytoczę dokładny zapis zawarty w Planie Działań Restrukturyzacyjnych - I Faza Restrukturyzacji. "Dodatkowo likwidacja O/Gazobudowa i rozstanie się z najbardziej roszczeniową grupą pracowników pozwoli Spółce na zahamowanie roszczeń pracowników innych oddziałów odnośnie wysokości przyznawanej premii". I jeszcze jeden cytat z tego samego opracowania: "Likwidacja O/Gazobudowa pozwoli Spółce na ograniczenie kosztów nadgodzin w tym oddziale - wynikających ze specjalnie zaniżanej wydajności pracy z powodu ograniczenia dotychczasowych przywilejów premiowych." No więc sami decydujcie, czy PGNiG Technologie to pracodawca u którego warto być zatrudnionym. Czy PGNiG Technologie to pracodawca, który będzie Was szanował i wynagradzał za trud i ciężką pracę? Raczej nie... ale to moja subiektywna ocena. Zastanawia mnie dlaczego w Planie Działań Restrukturyzacyjnych tyle napisano o ograniczeniu kosztów związanych z wynagradzaniem pracownika a nic o ograniczeniu kosztów związanych z wynagradzaniem Zarządu i ścisłego kierownictwa. Czy ograniczanie kosztów ich nie dotyczy??? Naprawdę godny polecenia pracodawca :(
pomocna dłoń 2014-11-03 14:25:04
dla zainteresowanych Vlassenroot z Gliwic poszukuje spawaczy Mag do pracy
Jacek 2014-11-18 21:54:24
Koniarze z Krosna Życze wam aby ten twór upadł i wy też.Za Gazobudowę.
xxl 2015-01-12 06:31:40
Ale gazobudówki już przeca nie ma po co się rozpisywać
Zewnętrzna firma 2015-02-13 17:38:35
Z Tego co wiem, to do konsolidacji nie pchało się ani Krosno ani Tarnów, bo firmy miały zyski. Po konsolidacji Gazobudowa zabiła kosztami powyższe Firmy.
Pozdro
noe111 2015-03-24 08:41:26
i właśnie taki wizerunek chciało stworzyć Krosno i jak widać odniosło swój cel. Teraz wyprzedaje zagrabiony majątek w postaci nieruchomości / baza w Zabrzu/ czy inny majątek /koparki dźwigi, samochody itp/. Grabież w świetle prawa. tylko czy na pewno legalnie...
bodi 2015-05-17 18:02:35
Z całym szacunkiem ale to nie ludzie z Krosna zniszczyli gazobudowę zniszczyli ją ludzie z warszawki Sciechowski (stary ubek) Zawisza (historyk kolega pani Oliwy).Ale na pocieszenie poinformuję was że PGNiG Technologie na dzien dzisiejszy dobija niejaka pani Zygmunt (parki i ekologia)i Adamus (młodzian z orlenu)Jak widzicie to wszystko warszawka i kolesiowstwo z politykami PO i PSL z olbrzymim "doswiadczeniem" w branży naftowej i gazowej.Na dzien dzisiejszy spółka ma już zdłużenie w wysokosci 147 000 000
mil.A ja twierdze że zadłużenie sięga już 267 000 000 .Na dzien dzisiejszy fałszuje się dane dotyczące zysku aby był on minimalny trzeba cos pokazac
Usiłuje się sprzedac nieruchomosci ale z marnym skutkiem , a dalej przyjmuje się kolesi i koleżanki za bardzo atrakcyjną kasę a robotników się zwalnia.To nie pracownicy z Krosna ale warszawka to zrobiła , myslę ze my i wy podzienkujemy kolesiom z PO i PSL przy najbliszych wyborach.
blue 2015-07-08 19:53:58
Bo nie ma Gazobudowy Zabrze www.gazobudowa.pl a nadal istnieje Gazobudowa Poznań www.gazobudowa.com.pl. kiedyś to Gazobudowa Poznań była oddziałem zabrzańskiej Gazobudowy ale lata temu sie sprywatyzowała i udało się jej przetrwać
zabrze 2015-12-17 22:13:37
tak jak wszystko co państwowe firma gazobudowa zabrze została rozkradziona.Dobrze się tam żyło kolesiostwu zwykły pracownik tam sie nie liczył pracowałem tam to wiem dobrze ze to sie skonczyło patrzec na to wszystko co tam sie działo to była masakra zero kontroli.ta firma nie miała szans przez 30 lat zero inwestycji w firmę tylko fanfaronada bez pokrycia.
yes 2016-05-12 17:07:41
Najważniejsze jest to, że atmosfera u nich opiera się na przyjacielskich relacjach. O dobre relacje nie jest tak trudno.
Zostaw swoją opinię o Gazobudowa - Zabrze
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Gazobudowa