Opinie o Drukarnia Kolumb w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Drukarnia Kolumb. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Drukarnia Kolumb o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drukarnia Kolumb w Chorzów

Leona

Cześć, zastanawiam się nad wysłaniem cv do drukarni na stanowisko handlowca na dziale export. W wymaganiach podany jest język niemiecki. Swoją znajomość oceniam na solidne B2, ale zastanawiam się czy to wystarczy, czy jednak oczekują lepszych umiejętności. Wiecie może jak to wygląda?

Kajex

Są minusy, jak wszędzie, ale praca w porządku. Pensja jest dosyć adekwatna, ludzie fajni i warunki pracy spoko.

Moni

Ile brutto pln proponuje się podstawy inż ?

@Datej

Przy podsyłaniu CV dosyłałeś jeszcze jakieś zapytania? Generalnie widzę, że z tydzień już minął od tej wiadomości, masz może zwrotkę? Mnie będzie zależało na czasie, jest coś co traktują tutaj jako priorytet?

Paula Nowy wpis

Jak wiadomo już po ofercie ze strony by dostać się na dział export trzeba znać niemiecki. Niestety tej umiejętności mi brakuje ale zastanawiam się czy nie można zrobić tak, że dostanie się najpierw na rynek wewnętrzny a potem przejdzie jakiś kurs językowy? Ktoś tak awansował ostatnio?

Betka Nowy wpis
@Paula

Opłacają tu kursy językowe od podstaw po poziom zaawansowany ? Takie wieloletnie by opanować minimum języka? Lub studia?

Seee

W konkurencji są lepsze warunki podstawy brutto ? Więcej dodatków? Awans pewny ? Tu jest możliwość pięcia się w górę ?

kom
@Seee

ja nie pracuję tu jakoś mega długo ale z tego co zdążyłem zauważyć to jest szansa na awans w tej firmie

gibala Nowy wpis
@kom

a tak na oko to myślisz że ile trzeba pracować zanim się faktycznie awansuje?

Karate Nowy wpis
@kom

Na jakiej umowie pracujesz? Jak na umowie o pracę to powiesz jakie masz warunki?

Leona

Snow
@Leona

Wydaje mi się, że jeśli jesteś pewna swoich umiejętności i bez problemu jesteś w stanie porozumiewać się na poziomie branżowym to warto złożyć CV. Pewnie na rozmowie i tak powiedzą Ci czego dokładnie oczekują :)

wars
@Leona

przecież b2 to jest bardzo wysoki poziom już, zazwyczaj w ogloszeniach jak jest wymagany to b2 wlasnie wystarcza, bo rozmowa kwalifikacyjna bardzo duzo weryfikuje :)

golem
@wars

A czy na innych stanowiskach również jest wymagany ten język?

mp4
@golem

aktualnie z tego co slyszalem szukaja jedynie handlowcow wiec ciezko stwierdzic, mozesz zapytac jakbys wysylal cv jak bedzie nowe ogloszenie jakies

aaa
@mp4

z tymi handlowcami to rotacja jest bardziej czy też rozwój? interesuje mnie powód względem prowadzonych rekrutacji. był ktoś teraz i powie jak rozmowa teraz wygląda? zmienia się cokolwiek? wymagania chociażby?

druki
@aaa

raczej rozwoj, zbyt duzej rotacji nie ma w firmie, wiec to raczej zapotrzebowanie na pracownikow sie zwieksza

zesta
@druki

a jak jest teraz z ofertami pracy?

Sukulent
@zesta

na ich stronie szukaja na jakies dwa stanowiska to sobie zerknij po prostu

tokarz
@Sukulent

a ty skladales cv tez poprzez ich strone zeby sie tu zatrudnic czy gdzies indziej ogloszenia wstawiali kiedys?

gerro
@tokarz

ja właśnie widziałem tylko na ich stronie te dwa ogłoszenia i zastanawiam się czy są gdzieś jeszcze, ktoś się orientuje?

draco
@tokarz

u mnie to bylo tez przez ich strone, jakos przypadkiem w sumie tam trafilem, wyslalem cv i w sumie watpie czy daja gdzies jeszcze ogloszenia. no ale zawsze mozesz szukac dalej

Tułacz
@draco

jak się pracowało? jaka atmosfera i czy praca wymagająca?

gab
@Tułacz

na atmosfere nie ma co narzekac, jest bardzo w porzadku pod tym wzgledem, a czy praca wymagajaca to tez wiadomo no bo co, to zalezy od dnia tak naprawde. zdarza sie ze jest wiecej pracy

Moviestar
@gab

gdzie znajdę teraz tutaj ogłoszenia oprócz ich strony?

Pumba
@Moviestar

Po co innych ogłoszeń jeszcze szukasz? Raczej nic nowego poza ich strona nie znajdziesz, tam najaktualniejsze

szkielet
@Pumba

dlugo sie czeka zanim sie odezwa na wyslane cv? (jesli sie odezwa w ogole)

indut
@szkielet

odpowiadają z reguły bardzo sprawnie na wszelkie zgłoszenia

indut
@Pumba

na ich stronie są podane stanowiska a które nadal poszukiwani są pracownicy, możesz się zapoznać z nimi i wysłać im na podanego maila swoje zgłoszenie

Ruczaj
@indut

Ogólnie byś polecił pracę tutaj?

@indut

Jak intepretować znajomość branży rynku branży poligraficznej lub pokrewnej przy tej ofercie na handlowca? O co konkretnie może chodzić? Był ktoś teraz na rozmowie? O co pytają?

Mistrz
@indut

Właśnie ostatnio patrzyłem i są tylko stanowiska które nie są dla mnie. Ktoś coś wie kiedy będą przyjęcia tutaj na inne stanowiska?

W sensie, że maila? Zawsze na luzie można spodziewać się odpowiedzi? Po jakim ewentualnym czasie? A jak z tym spontanicznym cv sytuacja wygląda? jak teraz dla przykładu podeślę to będzie gdzieś tam pod ręką czy lepiej co jakiś czas przypominajki słać?

polip
@Tułacz

w moim przypadku trafiłem akurat na fajnych ludzi i pracowało mi się bardzo dobrze, odpowiadały mi i zadania i godziny w których pracowałem

polip
@Tułacz

a czy praca wymagająca, myśle że nie jakoś specjalnie ja przynajmniej wszystkiego co było się spodziewałem bo było to opisane w ogłoszeniu, nikt ci rowów kopać nie każe

spaghetti
@Ruczaj

ze swojej strony bym polecił w sumie jak aplikowałem to nie myslałem o tej pracy w kategoriach pracy swojego życia, ale spróbowałem, spodobało mi się i w sumie zostałem i nie planuję się żegnać

spaghetti
@Mistrz

chyba najlepiej sobie monitorować na bieżąco na tych standardowych portalach czy coś przypadkiem nie wpadło nowego :)

zorro
@spaghetti

mozna na olx nawet powiadomienia ustawic jesli dany pracodawca doda cos nowego wiec polecam

Kłapouchy
@zorro

Dokładnie taka opcja jest bardzo spoko, nie trzeba bezsensu cały czas się włóczyć po tych ogłoszeniach tylko sobie ustawiasz i cyk

Struś
@Kłapouchy

sprytnie sprytnie muszę to sobie ogarnąć żeby nie skakać jak niepoważny co 5 min XD

Struś
@polip

pamiętasz może czy pracowałeś na umowie o pracę?

medax
@Struś

raczej umowa o prace

Simpson
@Struś

Umowę o pracę na spokojnie dostaniesz jak coś więc bez stresu

@Simpson

Na czas nieokreślony już? z trzema miesiącami na wypowiedzenie? Generalnie jak tu się ma sprawa z rotacjami? Za porozumieniem stron najczęściej ludzie rozwiązują umowy? Z jakich przyczyn?

Make

Ciężko stwierdzić czemu czasem ktoś rozwiązuje umowę, może czasem się dostaje lepszą pracę? albo nam się praca ie podoba? raczej nikt się nie tłumaczy, zresztą za dużo zwolnień tutaj nie ma

lemon

to znaczy ze sie wam tu na ogol dobrze pracuje?

Obcy
@lemon

Ja tam nie narzekam, praca jest moim zdaniem bardzo w porządku, nie nudzi się człowiek

lejek
@Obcy

czyli sugerujesz że nie jest zbyt monotonnie?

skrzyp
@lejek

wszystko zalezy od tego do czego jestes przyzwyczajony, czy wolisz spokojna prace czy jednak jak wiecej sie dzieje

Mambo

Jak się poszuka to zawsze się znajdą, ale ja tam całkiem lubię na tyle na ile można lubić w ogóle chodzenie do pracy XD

Kajex

Betti

Jak wygląda kwestia świąt? Pracownik otrzymuje paczki ? Bony ? Dodatki? Jak często są podwyżki podstawy ?

Vender
@Betti

noo przed nowym rokiem nie ma szans

Swan

a ktos widzial w ogole jakies ogloszenia ? jak tak to gdzie ?

Men
@Swan

Nie ma chyba ogłoszeń per se, ale na ich stronie w zakładce praca jest podany mail i wypisane są stanowiska na które poszukują pracowników

Lim
@Men

One są aktualne na 100%? Wolę się jednak upewnić.

Gazowany
@Lim

Wydaje mi się cv i tak warto wysłać jak coś ci się szczególnie spodobało

hologram
@Gazowany

a myslicie ze jest roznica w tym gdzie sie je wysyla? czy np lepiej wyslac przez ich strone czy przez pracuj.pl?

czyżyk

Kiedyś próbowałem ale bez skutku a po wysłaniu przez formularz praktycznie zawsze się odzywali nawet jak nic miało z tego nie wyjść to przynajmniej odzew był XD

Nilowy
@Lim

Jak jest dostępny jakiś formularz do aplikacji albo ogłoszenie wisi na stronie to jest nadal aktualne z reguły

@czyżyk

W sensie, że Cię odrzucili przez formularz ale przynajmniej otrzymałeś feedback względem tego z jakich przyczyn? czego zazwyczaj brakowało?

gwiazda

ja z kolei słyszałam, że ewentualnie po rozmowie dają znać dopiero o swojej decyzji, nie po samym wysłaniu cv

Pireneje

To kto taki tu odpowiada za przebieg rekrutacji? Albo chociaż za taką rozmowę główną?

Egipt

Chyba czasem jak się formularz wysyła to jak pracodawca odrzuca twoje cv to przychodzi taki mail, ale raczej zwięzły z informacją że nie tym razem - ale to chyba nie jest reguła czasem nic nie przychodzi. Tutaj jeszcze nie aplikowałem więc nie wiem jak jest

Mogę zacząć od zaraz.rekrytacja telefoniczną lub w siedzibie firmy

Jaka stawka godzinowa

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Chorzów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy KIEROWCA
Tramwaje Śląskie S.A.
logo firmy Lakiernik wagonów kolejowych
Chorzów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
N7

Bardzo przyjazne środowisko pracy. Polecam.

Gefaz
@N7

na jakim stanowisku tutaj pracujesz? sam się zastanawiam czy cv tu nie wysłać bo czytam o was same fajne rzeczy

zawias
@Gefaz

i jak tam, wyslales koniec koncow? masz moze jakies info apropo tej pracy ktorymi moglbys sie podzielic?

Czy warto tu aplikować? widzę ten wątek w którym kilka osób poruszało temat wysyłania cv. na jakiej podstawie? Czy macie jakieś pozytywne doniesienia odnośnie noworocznych warunków? Czy trudno się dostać?

Minivan

Na jakiej podstawie, w sensie, że co? Na jakiej podstawie ktoś ma wysłać cv?? Czy warto - to musisz sam ocenić na podstawie tego, czego szukasz. Jak dla mnie jest w porządku i warunki mi odpowiadają, ale nikt nie podejmie decyzji za ciebie. Ale wracając, moim zdaniem warto spróbować, a nuż ci się spodoba, lepiej to niż nie próbować i się potem zastanawiać jakby to było. A czy trudno - zależy od wielu czynników, nie napisałeś nawet na jakie stanowisko chcesz aplikować.

A czemu się nie ogłaszają? Tutaj ktoś napisał, że jest taka zakładka na stronce z wykazem stanowisk i mailem do kontaktu. czy to oznacza, że nie ma teraz jakiegoś szczególnego zapotrzebowania na ręce do pracy? jak to przejawia się w oferowanych stawkach? Jest tu w ogóle co negocjować czy raczej każdy tak samo zarabia?

Kacperek

Czy nowa osoba też dostaje paczki świąteczne? Bony na święta?

ziutka
@Kacperek

Wszystkie osoby zatrudnione dostają paczki świąteczne :)

Ina
@ziutka

Czyli tylko paczki są? i jakie zazwyczaj wychodzą ich zawartości? W tym roku było więcej lub mniej? albo zawsze to samo wpada?

kolo

siema, jak dobrze liczę to wam pykło ostatnio 25 lat istnienia firmy? mieliście jakąś imprezę z tej okazji? parę lat temu byłem na imprezie, to jeszcze przed pandemią i była naprawdę fajnie zorganizowana, więc tak z ciekawości pytam, bo już nie pracuję u was, ale nadal dobrze wspominam pozdro dla wszystkich ;]

balou
@kolo

Tak, było wydarzenie we wrześniu, w Katowicach w Diamencie. Było wręczanie różnych moim zdaniem dość atraycyjnych nagród i dyplomów, statuetek etc. impreza z DJami, pokaz magiczny, konkurs wiedzy o firmie. Ogólnie było super, zebraliśmy się o 2, ale gdybyśmy mieli możliwość to na pewno zostalibyśmy dłużej. No generalnie z pompą, naprawdę mega fajny wieczór

WWW

Macie przyjęcia jakieś aktualnie? Oferty w necie są czy gdzie?

oferty
@WWW

w necie. na stronie interentowej.

rolmopsik
@oferty

a ile sie czeka na odpowiedz po wyslaniu cv?

Ano
@rolmopsik

Chyba nie da się określić jednoznacznie, bo to pewnie zależne od różnych czynników, jak np. liczba kandydatów itd. Ja czekałem gdzieś półtora tygodnia, o ile dobrze pamiętam, ale też głowy nie dam, nie mam nigdzie odnotowanego

prac.
@Ano

u mnie też około tygodnia czekania było, więc w miarę sprawnie poszło

młody
@prac.

a ogólnie cały proces rekrutacji ile trwał, do czasu zatrudnienia?

peania
@młody

u mnie to były trzy tygodnie :)

tele
@peania

w jaki sposób się kontaktują, mailowo czy telefonicznie?

bidum
@tele

pierwszy kontakt miałem telefoniczny

@bidum

A późniejszy? Już normalnie na F2F zapraszają? W sumie wtedy z kim gadasz? Kto jest na takiej rozmowie? I czy ona to taka czysta formalność czy jednak trzeba się z czegoś przygotować?

Pasta
@bidum

jak wyglądała ta rozmowa, po prostu zaprosili cię na spotkanie?

Lucjusz155
@Pasta

Ja napisalem do nich na maila, wyslalem cv itd. dostalem feedback po kilku dniach, zadzwonili do mnie i umowili sie na spotkanie. Nie wiem czy teraz tez tak jest, ale bardzo mozliwe.

@Lucjusz155

I czasowo ile Ci to wszystko zabrało tak na oko? Spotkanie prawie z dnia na dzień już ustalone? I rozmowa jak poszła, tu już na luzie? Coś sprawdzali w ogóle? i już po mówią tak w sumie ze biorą czy to tez zależy jak pójdzie?

energia
@Lucjusz155

Na 99% nadal tak jest, u mnie też najpierw odbyła się rozmowa telefoniczna a później stacjonarnie.

Lu

Poza wspaniała atmosfera możliwością szybkiego awansu i licznych bezplatnuch szkoleń czego jeszcze może oczekiwać kandydat ?

IK
@Lu

Jakie szkolenia są tu organizowane?

Jakkar
@Lu

No właśnie, skoro masz jakieś informacje o tych awansach to jakie są tutaj możliwości? Można liczyć na rozwój w firmie?

Kora

Poważnie warto? a co z tymi awansami, niby temat się zaczął a nikt już ich nie objaśnił. Chodzi mi o możliwości, jakie tak naprawdę występują? jest w ogóle gdzie przejść w strukturze czy raczej tylko na podwyżkach to się jakichś odbija?

Moni

Ile brutto pln proponuje się podstawy inż ?

rada
@Moni

pytaj na rozmowie, będziesz wiedzieć konkretnie co ci są w stanie zaoferować

Krazy
@Moni

A w ogłoszeniu nie masz stawki ani widełek podanych?

@Krazy

może nie w każdej ofercie jest? i tak ogólnie, w których miejscach patrzycie za ogłoszeniami, zdradzicie? chyba teraz nie widzę niczego szczególnego. gdzie zazwyczaj są wrzucane? na głównej stronie jest tylko krótka informacja o tym, że ktoś jest poszukiwany i tyle

Jory
@Krystyna

Ja patrzyłem na ich głównej stronie, ale tam nie mają jako tako ogłoszeń o pracę, tylko informację kogo poszukują i maila, że możesz tam podesłać cv

busz
@Jory

to jak przez maila to troche jak z listem motywacyjnym bo jednak trzeba samemu przedstawic swoja kandydature, na jakie stanowisko i w ogole hehe :)

Czwórka
@Jory

a myślisz, że to co jest na ich stronie to tylko jedyne oferty pracy które mają? bo w sumie chcę się tutaj zatrudnić ale nie widzę idealnej oferty dla mnie :D warto wysyłać im po prostu cv?

Planet
@Jory

a same ogłoszenia się gdzieś znajdzie? bo też przekopuję internet i nie widzę

show
@Planet

na ich stronie masz, raczej poprzez maila sie wysyla cv

Zenn
@show

możesz powiedziec parę słów już o samym precesie rekrutacji?

lisss
@Zenn

ja ci moge powiedziec, ze rekrutacja jak wiekszosc takich - czysto formalnie podobna do kazdej. natomiast atmosfera na rekrutacji byla bardzo w porzadku i to szlo najbardziej zapamietac zaraz po :)

Grompu
@lisss

Dawno temu się rekrutowałeś? Jak wyglądały Twoje początki w firmie?

Datej
@Grompu

właśnie też się zastanawiam jak wygląda takie typowe wdrożenie tutaj bo czekam na odpowiedź na cv

skierka
@Datej

to znaczy? zależnie od stanowiska pokazują ci co masz robić i jak dopóki nie załapiesz... jak wszędzie chyba nie?

sylwester
@skierka

chyba tak :) mam pytanie, jaką umowę się dostaje na początku współpracy?

Ame
@skierka

No a ile tutaj to trwa? To są takie standardowe trzy miesiące na okresie próbnym?

Dziewuszka

Cześć, jakie są możliwości szybkiego awansu na stanowisko kierowniczki dyrektorki ?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Drukarnia Kolumb. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Drukarnia Kolumb to odpowiednie miejsce do rozwoju zawodowego. Drukarnia posiada aktualnie jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce, dzięki czemu można nauczyć się pracy na fabrycznie nowych maszynach drukujących lub introligatorskich. Praca na takich maszynach to nie tylko komfort, ale i niezbędne w zawodzie doświadczenie na wiele lat. Również handel produktami, które są wysokiej jakości przy zachowaniu konkurencyjnych cen pozwala na szybkie uzyskanie satysfakcjonujących wyników

Nie na temat
@Drukarnia Kolumb

Pracownik pytał o możliwość własnego rozwoju zawodowego a nie opis, cechy tego co posiada firma. Co ma firma, to firmy. Pytanie, co ma pracownik za korzyści poza licznymi obowiązkami.

@Drukarnia Kolumb

ludzie pytają o konkrety a właściciel o parku maszynowym i o jakości co też mija się z prawdą. Zresztą nie ma się co dziwić bo w tej firmie konkretów,standardów ,podejścia do pracownika brak.

@Adam

która poruszona wyżej kwestia mija się według Ciebie z prawdą? i jaki przede wszystkim może być stan faktyczny? co do opisu i tych wspomnianych satysfakcjonujących wyników to jak one przekładają się później na wynagrodzenie? co wiadomo w temacie przykładowych premii?

Hanna

Dużo pracowników rozważa odejście? Wielu rozmawia z firmami konkurencyjnymi o warunkach przejścia do konkurencji ?

Ola
@Hanna

To jakies glupie pytanie. W kolo sporo drukarni upada i ludzie tu przychodza do roboty. Najblizsza sensowan konkurencja to jest chyba w łodzi...

Nie panikuj
@Ola

Że co ? W koło sporo drukarni upada ? Skąd takie wieści? Dlaczego ktoś chce wprowadzić w błąd? Warto wiedzieć jaka jest konkurencja, gdzie i ile oferuje pracownikom ?

@Nie panikuj

W tej firmie opowiadanie bajek o konkurencji i oczernianie jest standardem dlatego ,że ich nie szanują a to się wiąże z zajebistą opinią właściciela wsród innych drukarni,dostawców i serwisantów. Zaczerpnijcie trochę informacji z rynku poligraficznego i będziecie wiedzieć wiele o tej drukarni.

Meex

Czy oferty pracy to tylko te na stronie czy są gdzieś jeszcze inne?

Meex

Jakie są czynniki szkodliwe dla pracowników tutaj i czy środki ochrony są zapewnione?

Grol

Działacie tylko krajowo?

cola
@Grol

skoro szukają handlowca do działu export to chyba nie tylko ;)

@cola

i na tym ekspercie to z jakimi krajami się współpracuje? i czy komuś tutaj nie chodziło przypadkiem o pracę bezpośrednio w jakimś biurze zagranicznym? mogłaby być tego typu potrzeba? jakie jeszcze procesy w biurze zachodzą?

Igor

Zarobki to podstawy brutto dwa razy Średnia krajowa brutto ? Plus benefity ? Pakiet sportowy ?

Klementyna

Warunki oferowane potencjalnej kandydatce matce z dzieckiem i przyszłej matce kolejnych dzieci są stabilne dobre ?

@Klementyna

nikt jeszcze nie zdecydował się na odpowiedź ale ja mam pytanie. o jakich warunkach w tym momencie jest tu mowa? co konkretnie zaproponowali na tej rozmowie? i co to za stanowisko?

Zostaw merytoryczną opinię o Drukarnia Kolumb - Chorzów

• Jak się pracuje w Drukarnia Kolumb?

Zobacz opinie na temat firmy Drukarnia Kolumb tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drukarnia Kolumb?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drukarnia Kolumb?

Kandydaci do pracy w Drukarnia Kolumb napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drukarnia Kolumb