Opinie o Legrand Polska Sp. z o.o. w Warszawa Solec 81B lok. A-51

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Legrand Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Legrand Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Legrand Polska Sp. z o.o. w Warszawa Solec 81B lok. A-51

Witam, proszę o opinie o stanowisku IS w Legrad. Jakie są plusy i minusy. Czy panują tam typowe korpo zasady? Praca home office, czy biuro? Jaki samochód, do celów prywatnych? Premie? Czy jest czym handlować (towar w magazynach)?

Franciszek
@Marek

Nie będę tutaj ukrywał, że praca IS w Legrand jest ciężka. Pracy jest bardzo dużo, a firma oczekuje że ją wykonasz i nie ma zmiłuj. To czym w innych firmach zajmuje się kilka osób w Legrandzie musisz wykonać sam. Projektanci, Deweloperzy, Generalni wykonawcy, Instalatorzy, Dystrybutorzy. Wszystko to wisi na jednym człowieku. Czy to źle? Nie wiem. Z perspektywy Twojego tzw. „work balance”… zapomnij o tym. Będziesz zapierdzielał od rana do nocy. Z perspektywy Twojego rozwoju osobistego i nabierania nowych kompetencji… lepszej szkoły życia i szansy na nabranie doświadczenia nie znajdziesz. Wytrzymaj w Legrandzie kilka lat, a znajdziesz potem pracę za naprawdę fajne pieniądze. Legrand jest pełen sprzeczności. Z jednej strony będziesz go nienawidził, a z drugiej będziesz go kochał. Z całą pewnością w firma daje możliwość rozwoju i szansę na nauczenie się wielu rzeczy o rynku i produktach. Odbywa się to jednak kosztem Twojego czasu i zdrowia. Czy warto… Trudno powiedzieć, to zależy od człowieka. Ja większość wspomnień związanych z firmą mam pozytywnych, choć jestem również świadom wielu wad Legranda (rozliczanie za każdy kilometr przejechany w weekend…) Zawsze trzeba jednak pamiętać, że nie ma firm idealnych, a chciał nie chciał Legrand był, jest i będzie jedną z największych firm w branży.

Czy w Legrand Polska Sp. z o.o. pracuje się na open space?

Czy zdarzają się nadgodziny w Legrand Polska Sp. z o.o.?

nadgodziny Nowy wpis

nadgodziny to standard - oczywiście niepłatne! W 8h nie ogarniesz kuwety - aby uczciwie powiedzieć, że załatwiłeś wszystko.

ojojokej Nowy wpis
@nadgodziny

Ale, żeby tak kłamać to już bezczelne. Oczywiście, że nadgodziny są płatne, już nie wymyślaj!

@Marek

Tak w domu leżysz i laptopkiem sie bawisz,autko pod domem,a jak będziesz się nudzić to na wytłaczarki lub termo na kilka maszyn .

Franciszek
@Marek

Czy Legrand Polska Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Legrand Polska Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH

Ile jest zmian w Legrand Polska Sp. z o.o.?

Zależy na jakim wydziale, są trzy zmiany ,a na PC czyli na maszynach system 4-zmianowy, okresowo też na wydziale skalowania też 4-zmianowy, zależnie od potrzeb

Spoco

Witam, Jakimi autami obecnie dysponuje IS? Jak są rozliczane auta służbowe i czy Legrand pozwala na korzystanie w celach prywatnych?

Abelard
@Spoco

Obecnie Ford Focus Kombi. Możesz korzystać w celach prywatnych.

@Abelard

Samochód z GPS-em. Musisz podpisać zgodę albo odstawiać samochód pod fimę/biuro. :-) Kierownicy jak chcą komuś (usunięte przez administratora) to sprawdzają trasy - zgodność z planem i raporem (usunięte przez administratora)i potem zadają (usunięte przez administratora)pytania, czepiają się. Za taki samohód do celów prywatnych lepiej podziękować.

Obecny pracownik … LP

Hehe … Najlepiej pewnie wg. Ciebie : dostać samochód, jeździć gdzie się chce, kiedy się chce i ile się chce … i niech nikt, absolutnie nikt nie ma prawa zadać pytania. Rozumiem, że jak się „czepiali” czytaj „zapytali” to mieli powód ?

@Obecny pracownik … LP

Jesteś poważny? Jeździć gdzie się chce ? A masz na to czas w godzinach pracy??? No chyba że masz czas , skoro wystawiasz takie idiotyczne tezy - obecny nieskalany błędem pracodawo. Jeżeli w dobrej firmie dostaję narzędzie pracy, to używam go zgodnie z przeznaczeniem. A nie korzystam z okazji do... do wożenia starych gaci do lumpeksów w innych miastach... ani innych niezgodnych działań. Ale skoro pracodawca tak właśnie myśli o pracowniku, nie wierzy mu i musi kontrolować,..., no to nie świadczy o pracodawcy dobrze. Po prostu traktuje pracownika jak gorszy sort. Brak szacunku - ustrój feudalny. Takie rozwiązanie nie może służyć do szukania haków na pracowników (jak to w Legrandzie jest standardem) a co za tym idzie - w dalszej kolejności - wywierania presji na pracowniku i dalej idąc tym tropem - mobingu. Nie mieli powodu tylko raporciki się nie zgadzały z planami - a to już jest temat rzeka- zwłazcza w Legrandzie. He he. Raporciki...

bebleble

prawda

monomanipulator

Prawda....

Czy ktoś może powiedzieć mi coś więcej na temat tej firmy ? Jaka panuje tam atmosfera, warunki pracy, obowiązki realne vd obowiązko zawarte w umowie, jakie jest podejście do pracownika itp ? Czy w ogóle jest sens podejmowania współpracy z ta firma ?

Tomasz

Czołem. Po ślubie i narodzinach dzieciaka wróciłem z Irlandii i szukam roboty, więc wpadłem na to forum. Wydaje mi się, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Warszawy. Proszę, napiszcie jaka jest atmosfera pracy w firmie Legrand Polska Sp. z o.o.? Czy firma dba o pracowników? Czy jest tam opcja na obiady w pracy? Jakaś kantyna lub SmartLunch żeby nie nosić obiadu do roboty? Tomasz

Pola
@Tomasz

Witaj Tomaszu. Zarobki są dobre ale benefitów raczej mało. Odpowiadając na pytanie dotyczące jedzenia w pracy to polecam firmę Geberit z Warszawy. Zatrudnieni (wiem to od narzeczonego, który jest tam zatrudniony) mają tam aplikację, dzięki której codziennie zamawiają posiłek w którego koszcie partycypuje pracodawca. To taki catering online. Tylko,że zamawiasz bezgotówkowo. Pozdrawiam. Pola.

Robert
@Pola

Dzień dobry Pani Polu. Fajnie widzieć że pracownikom zależy na tak zwanym dobrostanie, miło to widzieć. Firma Geberit, którą Pani przytacza korzysta z aplikacji SmartLunch. Skąd się o tym dowiedziałem? Nie musiałem tej informacji szukać - sam ten system tam wdrażałem. Żywienie pracowników jest coraz bardziej popularnym benefitem pracowniczym. Zwłaszcza, że koszt takiego benefitu nie jest zbyt wysoki. Pozdrawiam Robert

Marian Pawelec

Podziękowanie. Składam PODZIĘKOWANIE dla kierownictwa i pracownikom LEGRAND POLSKA Sp. z oo za współprace i prowadzone szkolenia dla elektryków. Szkolenia są bardzo na wysokim poziomie , praktyczne i przydatne w pracy. Marian Pawelec Projektant- Inspektor Nadzoru lat 79 czynny zawodowo 60 lat praktyki w energetyce. Z poważaniem i szacunkiem Kielce, dnia 05 czerwca 2019roku.

@Marian Pawelec

Panie Marianie - w 2019 może i tak było. Szkolenia Legranda dla elektryków prowadzone na wysokim poziomie to już przeszłość. Teraz to słaba marketingowa papka.

bebleble

prawda

A czy są jakieś pozytywy pracy w Legrand?

LEG
@Gość

Niestety pozytywy skończyły się kilka lat temu. Firma sporo obiecuje, jeżeli chodzi o finanse premie, itd. Następnie, gdy przychodzi do rozliczenia kreatywnie tnie wszystko, tłumacząc, że została źle w tych obietnicach zrozumiana. Atmosfera zepsuta od dłuższego czasu, zarządzanie rodem z lat 90-tych(usunięte przez administratora)Logistyka zarządzana fatalnie, wymaga natychmiastowej zmiany i nowoczesnego podejścia, bo stanowi duże utrudnienie w pracy działu handlowego. Obecnie cięcie pensji o 20%, bez informacji czy zarząd i dyrekcja również solidarnie w tym uczestniczą. Oczywiście jest wybór: albo się zgadzasz, albo podpisujesz wypowiedzenie.

@śmiechu
@LEG

Obecnie cięcie pensji o 20%, bez informacji do kiedy taki stan będzie obowiązywał - to jest (usunięte przez administratora) Tak wygląda obniżka na stałe. Brak info, czy obniżka pensji była wprowadzona w całej grupie czy tylko w naszym kraju. A niektórzy pracownicy dz. handlowego zamiast „obiecanego” cięcia pensji dostali w kopercie wypowiedzenie umowy o pracę – kolejne (usunięte przez administratora) Wszędzie kłamstwa i cwaniatwo i to z wysokiego stołka. Potwierdzam cyt - Atmosfera zepsuta od dłuższego czasu

Netatmo
@Gość

Tak. Zbyt długo to nie trwa...

@Gość

Kiedyś to była szanowana firma. Aż chciało się tam pracować. Pozytywy były.Teraz ta firma z tradycjami wywala doświadczonych ludzi i powoli znika z widnokręgu. Odświeżenie kadry polega na zatrudnianiu niedoświadczonych świerzaków, którzy dopiero się uczą tej firmy. Poza tym Legrand to już jest zabetonowane korpo z układami wewnętrznymi. Lepiej się nie wychylać bo zaraz dyrektory uknują intrygę w celu znalezienia jakiegoś powodu do szykanowania pracownika lub/i zwolnienia. Książkowy przykład - jak spaprać dobry biznes, widzimy bolesny spadek z pozycji lidera rynku na tyły lub tyłek. Przykre to jest. Możliwe, że firma ta wróci do czołówki rynkowej, bo ma fajne produkty ale musi zmienic myślenie i kilka osób...

NA ZISIAJ - BRAK

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Pracownik działu handlowego

Ludzie są "zajechani" nadmiarem obowiązków i dochodzą kolejne akcje, które mają być wykonane. Brak możliwości wprowadzenia jakichkolwiek własnych pomysłów i usprawnień. Wszystko jest z góry narzucone i jeśli nawet robisz coś inaczej to dla własnego dobra się z tym nie wychylasz i robisz tak, żeby raport prezesa się zgadzał. Komiczne (tragiczne) ale prawdziwe. Zarząd firmy nie ma pojęcia (albo nie chce wiedzieć) z jakimi problemami na co dzień się mierzymy. Kasa poniżej tego co można dostać (powinno się zarabiać) w tym sektorze rynku.

Kris
@Pracownik działu handlowego

Widzę że nic się nie zmieniło. Kompletna dezorganizacja i brak jednostajnego kierunku w którym zmierza cała firma. Brak inwestycji w infrastruktury magazynowe jak i zasoby ludzkie. (usunięte przez administratora) Spędziłem w tej firmie naście lat ale tak źle jak obecnie jest to nie było. Odradzam podejmowanie pracy jeżeli nie chcesz tracić czasu i zarabiać śmieszne pieniądze.

Czy w Legrand Polska Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Tak, są szkolenia wew. wprowadzające nowych pracowników

k
@2604

ale kolega pytał o szkolenia zewnętrzene a nie wewnętrzne......

@k

Witam, Szkolenia zewnętrzne są oczywiście prowadzone zgodnie z kalendarzem szkoleń które są opisane na stronie www.legrand.pl w zakładce szkolenia : https://legrand.pl/szkolenia

Witam Szkolenia zewnętrzne są oczywiście prowadzone zgodnie z kalendarzem szkoleń które są opisane na stronie www.legrand.pl w zakładce szkolenia : https://legrand.pl/szkolenia

Nie ma zewnętrznych szkoleń. Są tylko wewnętrzne w Ząbkowicach Śląskich. Zewnętrzne szkolenie-pogadanka handlowe w ciągu pierwszych lat pracy jak masz szczęście. Raz na kilka lat wyślą jakiegoś kierownika za granicę. Trudno w tej firmie o rozwój.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Legrand Polska Sp. z o.o.?

Wolfenstein

Kolejne wpisy z marketingu (to żałosne zaczyna się robić - sami zadają pytania, odpowiadają - rozmydlają prawdę). Legrand jest pełen symulacji - symuluje że ma marketing, dobre ceny, logistykę i spójną politykę handlową. Nawet "dobra" atmosfera w pracy jest symulowana. Konkurencja się cieszy, pracownicy ( ci którzy jeszcze zostali) narzekają - a managerowie - symulują. Aby tylko u prezesa w exelu się zgadzało. Zaraz pewnie przyjedzie nowy prezes, z nowymi pomysłami. Zostanie tylko Pani przed którą wszyscy ostrzegają... Cytując kultowe "Psy" - "rządy się zmieniają, a pan zawsze w komisjach siedzi..." Pół metra mułu, reszta (usunięte przez administratora)

Waco

Nie bądź śmieszny. To (usunięte przez administratora) jady

odpowiedznaglupiepytanie

a po co???

Jak się pracuje z ludźmi z Legrand Polska Sp. z o.o.?

Były

Najlepsze są te wpisy od pracowników z marketingu - żeby rozwodnić negatywne opinie... hrrr-TFU!

Robo

Omijać wielkim łukiem. Nikomu nie życzę ani jednego dni w tej firmie:(

Powiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację? Jakieś wskazówki co trzeba spełniać żeby dostać się?

peaceful

Witam Zastanawiam się nad pracą w Legrand ale ostrzegano mnie przed osoba Pani Doroty J. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć?

Mordor
@peaceful

Jeżeli ktoś ostrzegał Cię przed tą osobą to wie co mówi. Jeżeli myślisz nad pracą w Legrand to zdecydowanie odradzam… Firma zarządzana na dzień dzisiejszy przez ludzi z łapanki i z poziomu CRM i excel. Na rynku pracy jest wiele lepszych ofert pracy więc radzę się zastanowić zanim wdepniesz w Legrandowe g….

@Mordor

Zarządzana przez ludzi z łapanki ? To przyjmowali na stanowiska menadżerskie kogoś z zewnątrz ? - ludzi bez wiedzy i doświadczenia ??? (usunięte przez administratora) A CRM to narzędzie które funkcjonuje w każdej dużej organizacji ... taka ciekawostka.

Filip

Praca w takiej firmie z pewnością wymaga od nas dużego zaangażowania , ale myślę, że jeśli ktoś lubi ten styl to będzie zadowolony!

NICK

Słabość Legranda oddaje fakt, że ludzie z niego uciekają. Zarządzanie w stylu "małpa z brzytwą". Całość ma się mieścić w tabelkach i CRM - co się nie mieści - nie istnieje (łącznie z pracownikami LG). Przepychanki wewnętrzne, walka o wpływy i dorwanie się do jakiejkolwiek (nawet iluzorycznej) władzy. Atmosfera w pracy jest straszna, ludzie którzy odchodzą albo tak jak ostatnio są zwalniani, po pierwszym szoku - oddychają z ulgą.

Czarek

Żałuję, że nikt z pracowników nie zamieścił ostatnio opinii o pracy, szukam pracy stąd to zainteresowanie.

Zostaw merytoryczną opinię o Legrand Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Legrand Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Legrand Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Legrand Polska Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 21 ocen.

Legrand Polska Sp. z o.o.