Samorządowa Polska S.A. Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych

Opinie o Samorządowa Polska S.A. Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych

gość 2014-01-28 21:15
firmę prowadzi ... nieoficjalnie Pan (usunięte przez administratora) wystarczy poszukać w necie informacji o tym Panu i wszystko jasne. Historia kołem się toczy :)
anna 2014-05-01 14:40
No kto? napisz mi na maila(usunięte przez administratora) bo chciałam tam pracować ale nie wiem czy warto?
szukający 2014-07-11 15:57
ktoś pracował w tej firmie? jakie zarobki? jaka atmosfera? jaka ofeerta?
asia 2014-08-20 07:03
Ostatnio nasza firme odwiedzil Jerzy Buzek, mialam przyjemnosc chwile z nim rozmawiac, wspanialy czlowiek, bardzo serdeczny i z wielkim dystansem do zycia. Spotkal sie z prezesami, ale tez nie zapomnial porozmawiac ze zwyklymi pracownikami i to swiaadczy o jego klasie oraz wyjatkowej osobowosci. Bylo to dla mnie duze wydarzenie chociaz pracuje w tej firmie dopiero pol roku.
Żaba 2014-08-20 18:31
Ja przygotowywałam materiały dla Michała Boniego, który jest tutaj Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Luzak z niego, jak zawsze przychodzi z plecaczkiem :) i w tej swojej czapeczce, którą przykrywa "bujna czuprynę". Bardzo wymagający facet, przyczepia się do każdego przecinka, czy kropki :( ale trzeba przyznać, że potrafi stworzyć miłą atmosferę w pracy. Bardzo przeżywał wybory, a teraz lekko sie pudruje na twarzy :) poza tym warunki lokalowe bardzo dobre, jednak nie dajcie się tym zwieść - tu trzeba pracować. Zespół jest młody i w trakcie tworzenia.
girl1 2014-09-08 21:31
Jestem prawniczka swieo po aplikacji. Na początku walczylam o umowe o prace ale dali mi umowę zlecenia na poltora miesiąca. Przez pierwszy tydzien dużo materiałów do czytania, szczególne dotyczących gmin i ich zasad finansowania. Materialy trudne, wymagajace specjalistycznej wiedzy. Każdy nowicjusz dostaje do przeczytania książkę Briana Tracy pt Zarządzanie czasem. Na podstawie tej lektury mialam opracowac sposob raportowania miesiecznego, tygodniowego i dziennego. Zrobilam to dobrze, ale nie potrafili tego docenic i tak zakonczyla sie nasza współpraca.
Karo5 2014-09-09 20:03
Czyli wymagania co do kandydatów mają zbyt wygórowane? Miałaś możliwość może w tym czasie pisania tekstów dot. wyborów samorządowych? Czy była to praca asystencko-administracyjna?
girl1 2014-09-29 21:50
Hej, opracowywanlam regulaminy funkcjonowania lokalnych funduszy pozyczkowych. Czyli praca raczej malo rozwijajaca poniewaz to sieciowka, wiec kazdy funkcjonuje wg tego samego klucza. A poza tym, za chwile sa wybory samorzadowe i cala robote trzeba bedzie robic od poczatku.
grzesiek 2014-12-07 11:14
Szukalem pracy u siebie w gminie w lokalnym funduszu pozyczkowym. Spotkalem sie z prezesem i zaproponowal mi wspolprace w ukladzie prowizyjnym przy dystrybucji pozyczek i sporzadzaniu jakis nie donca okreslonych planow biznesowych dla firm. Te pozyczki to tylko mala kasa od 10 do 50 tys zl. To nie jest oferta dla ludzi ktorzy szukaja stabilej pracy i trzeba pamietac ze na tym rynku jest duza konkurencja i ciezko sie zarabia pieniadze.
agent 2015-04-20 08:21
Ja pracuję jako agent na prowizji w Samorządowej Polsce i sprzedaję ich pożyczki w gminach wokół Warszawy. Chętnych jest dużo ale kupa papierów do wypełnienia. Prowizja jaką dają jest ok, wiem bo mam porównanie - od lat siedze w tym interesie. Na razie jest to państwowy system dystrybucji, boją się ryzyka i przez to tyle formalności.
teresa 2015-05-11 12:17
Jakaż to prowizja? Przecież SP jest pośrednikiem dla Mazowieckiego FP ! Pieniądze MFP ma ze środków UE.I sa znaczone więc margines prowizji jest niewielki! Sa ich pośrednikiem bo nie maja nic więcej a na rynku musza być jeżeli MAJA OBIECANE WIELKIE EURO....a potem ich nie ma...
przedsiębiorca 2015-05-12 14:00
Mam firmę w Ząbkach i zatrudniam 3 osoby. Byłem na spotkaniu zorganizowanym rzez Burmistrza, na którym przedstawił nowe możliwości finansowania dla nas, gdzie unijna kasa idzie od niego. Zainteresowałem się, złożyłem wniosek i dostałem pozytywną odpowiedz. Następny wniosek złożę o większe pieniądze. Oprocentowanie ok. Poszło sprawnie.
muzuł-man 2015-06-16 18:21
a teraz, kiedy "słupki" pokazują że peselki w ogóle nie wejdą do sejmu to skończy się ta cała "SP"... :)
Maciek 2015-08-07 13:11
A czy ktos byl na rozmowie o prace grafika?
Gość 2015-08-12 13:12
a co robi grafik w firmie udzielającej pożyczek???
grafik 2015-08-25 13:08
grafik np broszury, ulotki o produktach
Timur333 2015-08-25 23:31
witam,
pracowałam tam dość długo. Na tyle długo, by wyrobić sobie opinię o zarządzających (fikcyjnie i wprost), programie, szansach/ich braku na realizację. Zapraszam byłych-obecnych pracowników,samorządowców do wymiany refleksji na priv : timur333@wp.pl może być naprawdę interesująco.
Gość 2015-08-31 22:51
żebyś tam się przypadkiem nie napracował, Panie Grafiku... ;)
jak tam ma być tylko 1 produkt - 1 rodzaj pożyczki (pewnie nawet on nie wypali) to ile będzie roboty z ulotkami i broszurami?
pewnie dostaniesz typowe prace biurowe, a jak zobaczysz jak tam jest od środka - to odejdziesz. :)
ania 2015-09-02 18:31
Jest nowy Dyrektor Zarządzający Andrzej Maziec z Olsztyna - fajny facet. Pracował ostatnio w funduszu Mikro, czy wiecie coś na jego temat?
gość 2015-09-02 19:30
dla zainteresowanych: a.maziec@wp.pl
rozstaliśmy się z SP
pozdrawiam,
Andrzej
radca prawny 2015-09-02 19:50
za uczciwy widać był, he,he
observer 2015-09-03 07:30
fundusz Mikro w Olsztynie od dawna ledwo zipie; wciąż szukają pracowników, a to o czymś świadczy;
Andrzej 2015-09-03 09:14
Szanowni,
z szacunku do mojego byłego pracodawcy - Inicjatywa Mikro, nie Fundusz Mikro. Podobieństwo nazw nie stuprocentowo przypadkowe, nie mniej-są to dwie różne organizacje.
Nawiasem-kłopoty tejże w Olsztynie wcale mnie nie cieszą:-(
Andrzej.
nie-złośliwa 2015-09-04 16:47
to dobrze zapamiętaj wizytę,bo Pan premier już wie,do jakiego przedsięwzięcia nieopatrznie,w dobrj wierze dał nazwisko i robi wszystko,by nie być z tym kojarzony,jak skandal wybuchnie - PIS się przy tym zakręci z przyjemnością
anonim 2015-09-06 18:24
Z raportu o kondycji finansowej kas opublikowanego na początku czerwca przez KNF wynika, że kasy, które obsługują 2,6 mln członków i gromadzą ponad 17 mld zł depozytów, mają wysoki udział niespłacanych w terminie pożyczek (KNF szacuje go na 30 proc., a jeśli uwzględnić obligacje obejmowane przez SKOK-i w zamian za pakiety pożyczek - to 37 proc.). Poza tym połowa SKOK-ów przynosi straty, a 44 z 55 działających kas muszą wdrożyć programy naprawcze.

Dlatego politycy wreszcie uznali, iż prawo regulujące działalność SKOK-ów wymaga zmiany, a nadzór nad takimi instytucjami nie może leżeć wyłącznie w rękach prywatnych.

Senacka komisja budżetu i finansów publicznych pracowała we wtorek nad nowelizacją ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Ustawa przewiduje m.in., że przy udzielaniu kredytów konsumpcyjnych należy dokonywać oceny zdolności kredytowej klientów.

mike 2015-09-06 21:58
Każdy wie jacy ludzie w Polsce są nietykalni i rozdają karty, (usunięte przez administratora). Powstaje świeży klimat, w którym dopiero wyłonią się następcy i zmodyfikowane zasady gry. Siedzący w działaniach operacyjnych i literaturze fachowej twierdzą, że Wiedeń to wręcz znak firmowy wszelkiej maści panów w prochowcach i kapeluszach. Ta europejska stolica ponoć jest jednym z centrów tajnych służb z całego świata, co przemawiałaby na rzecz starej tezy.
observer 2015-09-08 18:55
co za troll dorwał się do strony ? obserwuje SP już ponad rok, chciałem się zaangażować w te ideę, ale teraz widzę, że los mnie oszczędził i mi oszczędził rozczarowania ! to co tu czytam od pewnego czas, od kilku dni, poraża mnie, a nie jedno już świństwo widziałem; czy w tym kraju nic nie może funkcjonować normalnie, tak jak przystoi, a większość rzeczy musi mieć drugie dno ? rozwalić to wszystko, szkoda, że KUKIZ nie wytrzymał w marszu na Parlament; chciałem Go wesprzeć, a ostał Mi się jeno sznur ......
marek 2015-09-25 15:24
Ja uważam, że dobrze, że moja gmina angażuje się w taki fundusz, bo jest to szansa, że mogę dostać unijną kasę poza bankiem i sam nie muszę składać tej całej masy papierów.
obserwator 2015-09-28 09:39
Jaka to Gmina, jakie ma środki "unijne" w ramach Samorządowej Polski. Ile trzeba rzeczywiście złożyć papierów aby otrzymać kredyt. Ile więcej np od Idea Banku
axz 2015-10-13 14:18
W Samorządowej Polsce ciągle zatrudniają nowych Dyrektorów, którzy odchodzą jak tylko zorientują się o co chodzi. I tak w kółko od kilku lat.
qwerty 2015-10-14 08:01
Ja bym chętnie zaczął tam pracować, ale podstawowy problem Samorządowa Polska będzie miała przede wszystkim z konkurencją i te pożyczki, które uruchomili nie są tak atrakcyjne jak w systemie bankowym, a poza tym brakuje im jeszcze rozwiniętej kadry, a walka na rynku jest ogromna, banki schodzą coraz więcej z oprocentowania.
anomim 2015-10-14 12:38
(usunięte przez administratora) . Zgadzam się produktowo też nie są konkurencyjni. Dużo łatwiej jest sfinansować działalność w banku, w którym się ma rachunek niż spełniając warunki Samorzadowej.
stasio 2015-10-14 17:47
Wiewiórki donoszą, (usunięte przez administratora) Z tego co się mówi na rozmowach kadrowych był znany bankowiec Sławomir Lachowski. Zobaczymy co z tego wyniknie.
kugl 2015-10-14 20:13
Proces rekrutacyjny to, spotkania na ul. Bielskiej w różnych pomieszczeniach wyglądało wiarygodnie. A jak przyszło co do czego to skończyło się na wielkich obietnicach. Praca bez perspektywy zarobienia jakichkolwiek pieniędzy. Jestem mocno rozczarowany
moira 2015-10-22 10:17
Daj sobie spokój. Szkoda Twojego czasu. Nie napracujesz się, o ile w ogóle będzie co do roboty. A jeśli już to grafik do tego niepotrzebny.
uwaga na SP 2015-10-22 22:25
Nikomu nie polecam pracy w "Samorządowej Polsce". Atmosfera tragiczna.(usunięte przez administratora)Przychodzisz jako ekspert, a oni powoli powoli robią z ciebie debila. Ta firma to moje największe rozczarowanie w mojej kilkunastoletniej karierze zawodowej.
Artur 2015-10-26 14:01
Ktos tam w ogole pracowal jako analityk ryzyka porzyczkowego ?? jak wyglada ta praca, dzieki za opowiedzi
FW 2015-10-28 15:52
ja tam swego czasu pracowałem, ale krótko, bo dostałem inną ofertę. W sumie było ok, ale ten projekt raczej nie wypali przy tych założeniach co widziałem i widze ze dalej im kiepsko idzie.
poż..... 2015-10-28 17:33
Artur, analityk ryzyka porzyczkowego czy pożyczkowego ? och, te kompetencje ....
Artur 2015-10-29 22:50
no tak, sorry, ja całe życie siedzę w exelu :)
dobrze radze 2015-11-06 19:45
ludzie! nie dajcie sie nabrać, cała ta(usunięte przez administratora)..... i już jest wiceprezesem. kompetencji żadnych, no chyba że prezes wie lepiej... a zadufane w sobie!
sam sie świetnie z nimi bawi za pieniądze z gmin, aż sie dziwie że gminy się dały nabrać. Tak nie może być. Odstrzegam każdego kto zechce tam iśc. Nie wchodzcie w to bagno.
VETO 2015-11-25 22:09
Ludzie przejrzyjcie na oczy!!! SP nie ma środków na pożyczki, ale ma pustosłowie!!! Nikt Ci więcej nie obieca, co SP!!!
fana-banana 2015-11-27 16:08
to oczywiste. ale wiedzą to tylko ci co byli w środku...
ironman 2015-12-09 21:23
nie trzeba geniuszu żeby wiedzieć że ta Samorządowa Polska to śmierdząca sprawa, zarząd- słupy, byli politycy i niekompetentni ludzie. Dziwię się że Buzek to firmuje, miałem go za zacnego polityka.
gość1 2016-02-15 14:15
Żenująca firma, żenująe Prezeski.
Ciekawe kiedy gminy zorientują się, że SP nie ma nic ciekawego do zapropoowana
Nick 2016-09-22 10:26
wcale ich nie szkoda...
nie wiedziały w co się pchają? ludzie ogarnięci potrafili w porę się wycofać. a one co?
"warszawianki" z koziej d.... ;)
SALVATOR 2016-10-09 11:34
Dziwna cisza ....PROJEKT leży czyżby ONI także?
qwerty 2016-12-22 10:35
zbankrutowali i szukają teraz kolejnego naiwnego z kasą. Tyle że na tego oszusta już się nikt nie nabierze. i dobrze, bo już dość ludzi oszukał.
Zostaw swoją opinię o Samorządowa Polska S.A. Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Samorządowa Polska S.A. Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych