brak logo

Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe w Zespole Szkół nr 14

Warszawa

Opinie o Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe w Zespole Szkół nr 14

Marde 2014-07-15 00:25
Nie polecam wyboru tej szkoły osobom, które chcą się dalej rozwijać. Kadra nauczycielska porafi nauczać tylko zawodu, nic poza tym :) Ciężkie relacje uczeń-nauczyciel, brak kół zainteresowań, w klasie maturalnej można tylko przygotować się do: matematyki, geografii, języka niemieckiego, były to jedyne koła funkcjunujące. Często zaniżane progi oceniania, aby uczniowie się jakoś prześlizgiwali, doprowadzające do totalnej niewiedzy i ciągłego powtarzania materiału, zamiast wyuczenia się nowych potrzebnych rzeczy. Nauka typowo teoretyczna, jeżeli chodzi o zajęcia z chemii czy biologii, nic poza teorią nie wyniesiecie! Przychodząc na studia zalegałem po uszy z materiałem do nadrobienia, w momencie gdy znajomi z liceum odpoczywali, bo była to dla nich "pestka z masłem". Jeżeli chodzi o zawód, nie powiem, że nie, zajęcia były odpowiednio prowadzone, często dość niejasno, ale przy spędzeniu odrobiny czasu dało się ogarnąć, egzaminy z technik drogownictwa i technik geodeta były zdawane prawie przez wszystkich. Matury rozszerzone pisało może łącznie 20 uczniów, kończących z wynikiem ok. 30% :)
Co do organizacji, zarówno pedagog jak i dyrekcja ma rozłożone ręce na problemy uczniów, więc jeżeli jest jakiś problem z nauczycielami ( a uwierzcie, że się zdarza :) ) to nie macie na co liczyć.
Więc jeżeli chodzi o wybór tylko zawodu-polecam
jeżeli o myśl na pójścia na studia-odradzam.

Ps. a co do rankingu Perspektyw, prosze temu nie wierzyć :))
men 2016-05-30 14:32
Ta szkoła do totalne dno. Nauczyciele często są nieobecni potem nadrabiają ze zdwojoną siła zaległości bo przecież materiał goni. Zawodowa jest zawzięta i złośliwa. To co dla uczniów powinno być zrozumiałe, zrozumiałe jest tylko dla niej. Zaliczenia to jedno wielkie zgaduj zgadula może trafisz w moje myśli. Nie ma w książce, nie ma w zeszycie twój problem. Zajeżdża psychicznie, nie licząc się z uczniami i tym że to może któryś nie wytrzymać i sie powiesić. Całkowity brak relacji nauczyciel-uczeń, zero chęci wiecznie coś jest nie tak. Cokolwiek się dzieje zawsze jest to wina ucznia (a bo...) Jeśli ktoś ma dobre relacje w domu to wszystko przenosi się na rodzinę.
Szkoła kojarzy się jako jedno wielkie kółko wzajemnego wsparcia przeciw uczniowi.
Jeśli chcecie być zajechani psychicznie lub mieć myśli samobójcze (kilku uczniów tak miało)to jest to idealna szkoła. Serce boli że tylko na tym etapie jest idealna.
Mistrzu, specjalista geodeta 2016-10-10 14:17
Kończyłem Technikum Geodezyjne w 1966 r., było to jeszcze na ul. Gościeradowskiej. Niezbyt miłe mam wspomnienia, dlatego nie przyjadę na obchody jubileuszowe. Polonistka Wanda Gawlak (wychowawczyni) była tak złośliwa i chamska że śni mi się do dziś po nocach. Połowa, lub większa część klasy to byli łobuzy lub lesery, i na siłę byli przepychani do następnych klas. Szczególnym chamem był Kazimierczuk, dobrze że miałem kolegę Kuleszę, osiłka, który mnie przed nim bronił. Powszechne było wyłudzanie od słabszych pieniędzy, znęcanie się. Dyrekcja (Piątkowski) nie reagowała. Przygotowanie do studiów żadne - szczególnie z chemii i fizyki; z zawodu też liche.Krzysiek 2016-10-13 14:04
Odpowiedź na opinię "Mistrza...":
Otóż znam tę klasę, lata chyba 1962-1967 Wychowawczynią była tam polonistka Wanda Gawlak, rozwódka, niesamowicie podły człowiek (Boże bądź miłościw jej duszy !). Ja uciekłem z tej klasy już w 1 klasie do klasy równoległej prowadzonej przez Sadowskiego. Wszystko co piszesz "Mistrzu" to prawda. Tam w tej klasie wyróżniali się pozytywnie tylko 2-3 osoby: Janusz (zapomniałem nazwiska), Rysiek Brzozowski i może Tereska Gierej. Nauczyciel od chemii opowiadał na lekcji swoje przygody erotyczne, i inne głupoty - zamiast uczyć. Mieliśmy tylko dobrego nauczyciela matematyki Jana Szczęsnego, i chyba tylko 1 osoba w tej klasie (ww. Janusz) miała u niego 4+, reszta - tróje, tróje z minusem, i tróje z dwoma minusami oraz dwóje. Moja klasa - Sadowskiego, była dość zgrana i miła, ale poziom nauczania fatalny, szczególnie: chemia, fizyka, jeżyk obcy, polski, gleboznawstwo.
Andrzej 2016-10-13 14:09
Dzięki za szczerą wypowiedź.
mała uczennica 2016-10-18 20:49
Uczniowie są jacy są ale niektórzy nauczyciele i nie które ciotki też są chyba specjalnej troski .napewno potrzebuje pomocy psychicznej ciotka placzka z góry. Naprawdę chore.
ciotkenka 2016-10-25 19:43
Osoby które uważają że potrzebujemy pomocy proszę zgłosić się do jednej z ciotek w godz 6-14 00. W sprawie założenia grupy wsparcia.dziekujemy
Andrzej 2016-11-26 19:32
Nie wiem co to są "ciotki" (?) które potrzebują pomocy psychicznej. "Mała uczennico" coś u ciebie z głową nie w porządku? A może należałaś też do tych chwastów i nierobów. O co ci chodzi: dobre to Technikum, czy złe - odpowiedz; i uzasadnij. Nie pisz jakichś głupot o "ciotkach" czy "wujkach", może "stryjkach" itp.
Nienawidzę 2016-12-06 20:35
Szkoła jak poprzednicy piszą zawodowa , zawodu cie super naucza .ale prócz tego to dno . I Nic więcej . Nienawidzę tej szkoły za to wszystko co w niej jest . Kilku nauczycieli spoko , ale reszta to dno konkretne . Dyrekcja to śmiech na sali, a kuratorium nie wkracza Wogole , jak była wizytacja to taki teatrzyk został odegrany ze hej , żeby dostać cudowna ocenę od kuratorium . Ale to co tam się dzieje to tragedia , grono pedagogiczne to leśne stare babsztyle które nie powinny uczyć . A wracając do dyrekcji to powiem tylko tyle ze tak nie zaradnej i bojącej się wszystkiego kobiety nie widziałem . Dzięki za beznadziejne 4 lata mojego życia . Nie polecam .
geodeta emeryt 2017-03-10 18:39
To technikum niczego cię nie nauczy i nie przygotuje do pracy. Szkoda czasu straconego. W geodezji teraz działają tylko prywatne firmy, są one rodzinne, lub założone w ścisłym gronie znajomych geodetów z uprawnieniami.
Geodeta 2017-06-02 22:22
Polecam! Skończyłem technikum geodezyjne rok temu. Obecnie studiuje geodezje na PW. Na studia dostałem sie bez problemu. Nauczyciele pomocni i chętni do dodatkowej pracy. Ogólnie jest bardzo dużo projektów, ale warto.
Adria 2017-07-12 09:13
Ukończyłam tę szkołę teraz, czyli dwa miesiące temu. I sądzę, że było całkiem spoko, bo jak miałam problemy w nauce, to zawsze mogłam poprosić o pomoc. A czasami to nawet przyjeżdżałam na 7 rano i nauczyciele zawsze byli, no może nie wszyscy ale z matmy, albo angielskiego. W ogóle to języki sa na dobrym poziomie. \\kolega który uczył sie tam tez tak uważa. A nauczyciel geografii to nie tylko rano ale i po południu, to jakiś pasjonat w ogóle, naprawdę ekstra. Może nie zdałam matury super, ale gdybym się więcej uczyła, to miałabym lepsze stopnie, bo wystarczyło mi to co w szkole. Jestem bardzo zadowolona bo było fajnie. I jeszcze co mi się podobało, to dużo sportu i fajne pomysły na różne okazje. Polecam tą szkołę. Było fajnie.
Drogowiec 2017-07-12 18:19
Pięć temu skończyłem w tej szkole drogówkę. Było mega! Miałem fajnych kumpli, super jest Pan Garwacki,gaduła z niego, ale zawodu mnie nauczył. Dziś pracuję w firmie drogowej i często jeżdżę do Austrii. Szkoda że się nie przykladalem do niemca bo dziś widzę jak mi go potrzeba i muszę się douczac. Pani Stachon nas cisnela, ale wiadomo, człowiek się migal. Widzę że inni narzekają ale uważam że przesadzaja. W tym roku do tej szkoły idzie mój młodszy brat na energię odnawialne. Polecam tę szkołe. Ja jestem zadowolony. Jeszcze chce dodać że na bardzo dobrym poziomie jest matematyka. Prof Szewczyk nie daruje ale za to przygotuje do matury.
Zostaw swoją opinię o Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe w Zespole Szkół nr 14 - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe w Zespole Szkół nr 14