Opinie o Frista Retail Business Center Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Frista Retail Business Center Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Frista Retail Business Center Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Frista Retail Business Center Sp. z o.o. w Warszawa

We friscie jest przede wszystkim dużo działów i dużo możliwości. Sama rekrutacja przebiegła w moim przypadku sprawnie i profesjonalnie. Możliwości awansu są - nie tylko wewnątrz jednego zespołu ale również międzydziałowe co powoduje ze firma daje ogromne możliwości dla osób zaangażowanych i chcących się rozwijać. Jednocześnie oferuje szkolenia do danego stanowiska, szkolenia językowe - po prostu inwestuje w swoich pracowników. W firmie są imprezy okolicznościowe - haloween, święta, grill w wakacje idealnie do integracji z innymi działami. Work life balance w moim odczuciu powyżej wielu firm - zamykasz komputer i nikt Cię nie meczy po godzinach. Kadra zarządcza na każdym szczeblu zawsze szuka rozwiązań i możliwości co w ostatnich latach jest rzadko spotykane i osobiście bardzo to doceniam , gdyż mam nieporównywalnie odwrotne doświadczenia z poprzedniej firmy. Dodatkowo działania i sposób kierowanie w zespole budują poczucie zaufania. Takie rzeczy jak owocowe czwartki czy drobne inicjatywy - piątek dzień dresa, tłusty czwartek, najlepsza fotka z wakacji powodują ze chce się przychodzić do biura. Praca raczej w modelu hybrydowym - 2 dni z biura, 3 dni zdalnie, chociaż dla mnie fantastyczna możliwość da osób mieszkających w innym województwie aby być częścią firmy i pracować z domu. Sama osobiście przychodzę często do biura bo po pierwsze lokalizacja robi robotę a po drugie lubię przyjść, porozmawiać na luzie z ludźmi. Dodatki jak opieka medyczna i multisport to rzeczy normalne, ale warto o tym wspomnieć - po pracy fajnie wyskoczyć na siłownie których jest kilka w okolicy. Zaskakuje mnie ilość negatywnych komentarzy od połowy stycznia pisanych , sadzać po stylu, przez jedna osobę (zapewne byłego pracownika) . Chyba miał trudności z czytaniem ze zrozumieniem , bo wszystkie warunki współpracy - stawka, zmiany, sposób pracy maja zawarte w umowie.

Sabrina

Jakieś info na temat pozycji Junior Specialist with French? Widełki wynagrodzeń byłyby bardzo pomocne, bo tych w ogłoszeniu nie było. Interesuje mnie także ów wewnętrzny program treningowy, dostępny po 6 m-cach zatrudnienia. Korzystaliście? Polecacie?

@Prymus

Pani jeszcze jakiś czas temu pisała o czterech ofertach, ja widzę ich obecnie sześć. Z czego wynika takie zapotrzebowanie? Czy to rozwój czy bardziej rotacja? Chyba, że na każdym dziale jest teraz inaczej?

Marysia Nowy wpis

Hejka, potrzebuje się rozeznać w zarobkach Inventory & Shop Control Assistanta. Wiem, że nie wymagają doświadczenia z tego stanowiska ale mimo wszystko ja je już posiadam. Możecie więc podać widełki? i tak dla jasności to cala rozmowa będzie po włosku?

Anonim Nowy wpis

Średnio profesjonalna rozmowa rekrutacyjna z starszym Szwedem. Pytania o to gdzie pracują rodzice. Drążenie tematu nie wiem po co. Zrezygnowałam od razu po spotkaniu bo dawno nie czułam się tak niekomfortowo na rozmowie.

Karol Nowy wpis

jestes juz po rozmowie z menadzerem? :)

Jest tu może ktoś kto zatrudniał się już jako Shop Control Support? Interesuje mnie oferta, zwłaszcza, że znam się na SAPie, który jest w mile widzianych. Chce się dowiedzieć czy to może mi zawyżyć oferowaną stawkę?

Proszę o podpowiedzi, czy praca Customer Care Specialist with German jest generalnie raczej niezbyt stresująca dla osoby biegle władającej językami? Czy jest to typowe "gaszenie pożarów"? Zależy mi na znalezieniu spokojniejszej pracy, niż dotychczasowa :3

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
IT Guy

Nie polecam pracy w dziale IT

@IT Guy

A możesz chociaż uzasadnić czemu? mnie akurat interesuje praca przy windykacji ale zastanawiam się czy te warunki które zaraz opiszesz nie przekładają się tez na inne działy? Jak wygląda współpraca IT z windykacja?

IT guy 2
@IT Guy

Również nie polecam pracy dziale IT. Obiecali owocowe czwartki, a później przenieśli je na poniedziałek. Tak się nie dało pracować... Dodatkowo, uważajcie na łysego z IT...

IT_Linux_Adm

Niestety nie jestem w stanie nic powiedziec o samej firmie ale proces rekrutacji byl przedziwny. Po wstepnej rozmowie z rekruterka i umowieniu sie na kolejny etap rekrutacji Pani rekruter kompletnie przestala odpowiadac. Dwukrotne proby kontaktu z nia spotykaly sie jedynie z ignorowaniem wiadomosci (widac bylo ze zostaly przez nia przeczytane). Szkoda. Ghosting ze strony kandydatow jest czyms nieprofesjonalnym. Ghosting ze strony rekrutera jest nieprofesjonalna zenada.

Jakub

Brałem udział w procesie, ogólnie bardzo dobrze wspominam sam proces rekrutacji oraz osoby zaangażowane. Szybko przeszliśmy na 'Ty', gdy dostałem negatywną odpowiedź to wróciliśmy do formalnego 'Pan' czego nie rozumiem. Pracy nie dostałem tak samo jak feedbacku, który był obiecany oraz o który specjalnie sie upominałem.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Frista Retail Business Center Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

To zależy na jakie stanowisko i do jakiego działu aplikujesz. Z reguły są nie więcej niż 2 etapy rekrutacji.

Zatrudniają dodatkowych pracowników na wysoki sezon po czym nie trzymają się warunków umowy. (usunięte przez administratora)

Sabrina

@Sabrina

Witaj Sabrino, Poziom wynagrodzeń jest ustalany na podstawie doświadczenia zawodowego, posiadanych umiejętności, poziomu znajomości języków obcych. Jest więc przestrzeń do zadania takiego pytania w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Polecamy korzystanie z naszej oferty szkoleniowej. Mamy szkolenia językowe, techniczne i rozwiające umiejętności miękkie. pozdrawiamy i zapraszamy do aplikowania zespół Frista

Collector
@Sabrina

Nie spodziewaj się więcej niż 6000 zł na start. Program treningowy polega na tym, że masz dostępne jedno szkolenie z umiejętności miękkich i jedno z twardych na rok, gdzie w innych firmach takie szkolenia są raz na miesiąc, jak nie częściej. Często szkolenia nie dochodzą w ogóle do skutku, więc czekasz pół roku na szkolenie, które się nie odbędzie. Jeżeli specialist to rekrutacja do działu Cash Collection to odradzam stanowczo, toksyczna atmosfera.

Prymus
@Collector

Czyli standard: szwajcarska firma z siedzibą w centrum Warszawy podobnie jak i inne tego typu firmy z kapitałem niemieckim szukają taniej siły roboczej w Polsce, wśród wykształconych absolwentów, z biegłą znajomością kilku języków. Niech sobie szukają, ale może np. w Chinach. Za jakość w Polsce należy się godne wynagrodzenie. Pora skończyć ze stawkami poniżej 10 tys.

Zainteresowana
@Prymus

Z tym, że tu padł opis co do stanowiska juniorskiego, co natomiast z pozostałymi? Jest jeszcze opcja na pracę jako PPD czy tez Senior Recruiter. Swoją drogą z czego wynika takie zapotrzebowanie na nowe osoby? to rozwój?

Mila
@Prymus

Zauważyłam ze padła kwota oporowa w wysokości 10 tys., są w ogóle w firmie stanowiska na których na spokojnie jest ona osiągalna? Widzę cztery oferty w internecie ale nie ma podanych widełek.

@Prymus

Wyjątkowo żenujący proces rekrutacyjny. Kilka etapów, a na koniec nawet nie wrócą z feedbackiem. Nawet pomimo prośby do rekruterki - brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Nawet automatycznego maila z podziękowaniami nie wysłali. A potem wielkie zdziwienie, że HR traktowany jest jak najgorszy dział, jak nawet swojej pracy do końca nie potrafią wykonać. Dbanie o candidate experience? Kultura feedbacku? Panie z HR chyba niestety tego nie znają ;)

@Kandydat

Mam takie samo wrażenie, urywanie kontaktu i brak jakiejkolwiek wiadomości. To na prawdę taki problem wysłać kandydatowi jednozdaniową informacje zwrotną? Zero profesjonalizmu. Szkoda czasu na rekrutację.

@Kandydat

Drogi Kandydacie, dziękujemy za Twoją opinię. Staramy się każej osobie bedącej w procesie rekrutacji, tj. takiej, z którą obyło się spotkanie rekrutacyjne , przekazać informację zwrotną. Jesli Ty takiej nie dostałeś, bardzo nam przykro - niedopatrzenie z naszej strony. Życzymy Ci wielu sukcesów zawodowych. pozdrawiamy, Zespół Frista

@Kandydat

Pełna zgoda. I nie chodzi o to, że się pracy nie dostało, a o to, że opowiadają jak szanują ludzi na rozmowie, a po dwóch rozmowach nie ma nawet "nie, dziękujemy". Poza tym, tak, to kolejna firma z cyklu tania siła robocza na rynek zachodnioeuropejski.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Frista Retail Business Center Sp. z o.o.?

K

Firma spoko na start, można się fajnie rozwinąć i podszkolić czy to w aspektach językowych czy w procesach. Niestety po jakimś czasie osiąga się sufit ale na start jak najbardziej polecam

Helena
@K

Chodzi Ci o języki obce, czy programowania? :D Napisz proszę, co takiego firma oferuje początkującym no i jak to wygląda później, ciężko o podwyżki, czy dalszy rozwój?

@K

Frosta smaczna i prosta
@Kasia

Czy w umowie zawarte jest to że jedna osoba nic nie robi i ogląda youtube cały dzień, a reszta musi za tę osobę pracować?

@Frosta smaczna i prosta

Jeśli masz zapisane w umowie ze rozliczasz inne osoby z ich pracy to Twój zakres obowiązków. Jeśli natomiast nie masz tego w zakresie obowiązków to skupiasz się na swojej pracy. Radzę dobrze przeczytać zakres obowiązków na przyszłość i się na nim skupić.

Nie Sadze byś sobie sam ustalał zakres pracy ;) oczywiście pracownik który robi najmniej jest najbardziej poszkodowany. Tylko przełożony ma prawo rozliczać pracownika bo tylko on zna jego zakres obowiązków. Ale to trzeba zrozumieć, a widać ze masz problem z przeczytaniem umowy wiec o czym my gadamy. Współczuje dzisiejszym firmom i rekruterom, ze musza tłumaczyć tak podstawowe rzeczy dorosłym ludziom. Niemniej jednak powodzenia w nowej pracy - obyś się nie przemęczał bo zaraz znowu napiszesz ze ktoś zrzuca na Ciebie obowiązki i wymaga czegoś za co dostajesz wynagrodzenie. Żegnam

Frosta smaczna i prosta
@Kasia

Osoby, ktore najmniej robią sa akurat nagradzane co pokazuje dobrze obsada jednego z działów, gdzie niektórzy potrafia miesiącami nic nie robic, a dostają umowy na czas nieokreślony. A przełożony mógłby wyłączyć (usunięte przez administratora) i wziąć się do roboty.

I

W mojej umowie był tylko zapis, który dział będę wspierać oraz że obowiązki trzeba wykonywać z należytą staranności, a ten zapis niektórzy chyba ominęli przy czytaniu umowy ;) A propos godzin pracy też nic w umowie nie ma. Na rekrutacji nikt nie wspomniał, że prośby odnośnie grafiku nie są brane pod uwagę (a tak btw grafik układa osoba, o której jest właśnie nowa, że niewiele robi).

Ladybird
@Kasia

Ja mam podobne doświadczenia. Jestem w tej firmie prawie dwa lata. Rekrutacja przebiegła szybko, bardzo sympatycznie. Przez te dwa lata miałam okazję pracować w dwóch zespołach i nauczyć się naprawdę dużo. Warunki zatrudnienia są naprawdę OK, praca hybrydowa, dobra lokalizacja w centrum i naprawdę przyjazna atmosfera. To nie jest moja pierwsza praca, mam porównanie z dużo większych, międzynarodowych firm i frista wypada zdecydowanie na plus.

Ladyburg
@Ladybird

No i może I jest praca hybrydowa, Ale dni z domu oczywiście nie można wybrać, co jest kompletnie żenujące.

@Ladyburg

Oczywiście że dni można wybrać, ale trzeba chcieć i potrafić rozmawiać z ludzmi. Ja jakos nie mam z tym problemow, odbierałam dni i pewnie mi się zdarzy odebrać.

J.J
@Ewa

To chyba nie w dziale w którym niedawno managerka dumnie oglosila że 3 dni z domu będą z góry ustalone, a supervisor znany jest z robienia każdemu pod górkę.

AlicjaKTT

Hej, jak wygląda proces rekrutacji na Junior ABAP Developera?

Jestem pracownikiem Fristy od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Najważniejszymi elementami przy wyborze pracy były dla mnie możliwość pracy z językami (aby większość czasu używać języka obcego) i przyjazna atmosfera - po 7 miesiącach mogę potwierdzić, że Frista to zapewnia. Dodam, że pracowałam już w wielu organizacjach (mniejszych i większych) i Frista zapewnia spokój i tzw. work-life balance, którego wcześniej bardzo mi brakowało. Poniższe negatywne opinie są pisane przez prawdopodobnie byłego pracownika lub pracowników i niesprawiedliwie psują obraz bardzo fajnej, dynamicznie rozwijającej się organizacji.

Niezadowolony
@Ania

Fajnej organizacji, z której zwalnia się pracownika, który wyrazi tylko swoje niezadowolenie na głos....

Obe

O Friscie mogę mówić w samych superlatywach. Pracuję tu od kilku lat. Bardzo cenię sobie komfortową atmosferę, daleką od tej rodem z korporacyjnych gigantów. Doceniam otwartość na dialog i wsparcie na każdym etapie mojej drogi zawodowej wewnątrz firmy. Frista to fajne miejsce, z możliwościami rozwoju, szeroką ofertą darmowych szkoleń i super ludźmi na pokładzie.

Nika

Pracuje we frista od 1,5 roku. Mam doświadczenia pracy w różnych branżach i różnych firmach, tutaj pracuje mi się naprawdę dobrze. Jest luźna, przyjazna atmosfera, nie ma jakiejś ścisłej hierarchii. To co lubie, to praca w międzynarodowym środowisku i tutaj to mam. Lokalizacja w centrum Warszawy Godziny pracy są Ok, pracujemy w trybie hybrydowym 2 razy w tygodniu w biurze, reszta zdalnie. Są zespoły, które pracują zupełnie zdalnie, ja jednak wole hybrydę dla własnego samopoczucia. Obowiązki w pracy sa różne, zależy dla jakiego klienta się pracuje. Natomiast jest możliwość zmiany i klienta i działu, więc w sumie trzeba tylko mieć pomysł na siebie. Firma daje szkolenia każdemu pracownikowi, więc w sumie można naprawdę skorzystać. Szczególnie duży plus za szkolenia językowe. Benefity - opieka medyczna i karta multisport, niby standard na rynku, a jednak nie wszystkie firmy to mają.

V
@Nika

A jest kafeteria benefitów albo wakacje pod grusza albo bonus roczny?

Jak wyglądają zarobki w Frista? Czy są to stawki konkurencyjne?

@Kandydat

Poziom wynagrodzeń jest ustalany na podstawie doświadczenia zawodowego, posiadanych umiejętności, znajomości języków obcych. pozdrawiamy i zapraszamy do aplikowania zespół Frista

Nie-Polak
@Kandydat

Konkurencyjne z magazynem śrubek i gwoździ w Ożarowie....

Szlachcic

Zwolniono mnie mimo że moim zdaniem pracę wykonywałem należycie. Przełożona nie dała się przekonać żeby przejrzeć statystyki dotyczące mojej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Frista Retail Business Center Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Frista Retail Business Center Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Frista Retail Business Center Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Frista Retail Business Center Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 11 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Frista Retail Business Center Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Frista Retail Business Center Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Frista Retail Business Center Sp. z o.o.