Opinie o Flytronic Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Flytronic Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Flytronic Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Flytronic Sp. z o.o. w Gliwice

@uwaga

Firma wydaje się fajna a w rzeczywistości wychodzą same negatywy. Uwaga stawki z dnia na dzień zmieniły się o 500zl na rękę bo mają dużo kandydatów. Odezwiesz się w firmie wylatujesz. Nie ma rozmowy z pracownikiem. Ludzie (usunięte przez administratora) Zastanówcie się 3 razy zanim tam pójdziecie. Szybki rozwój wiąże się z ciągłymi zmianami oczywiście na niekorzyść pracowników.

HR
@@uwaga

Szanowna Pani, Uprzejmie informujemy, że nasze grono Pracowników Technicznych to starannie dobrana kadra z wyksztalceniem średnim i wyższym. Nie mamy zwykłych stanowisk produkcyjnych w rozumieniu obecnego rynku pracy. Kandydaci przechodzą kilkuetapowy proces rekrutacji polegający na rozmowie i testach. Następnie oferujemy płatny dzień próbny. Podczas dnia pŕobnego każdy może pokazać swoje umiejętności, zobaczyć miejsce pracy, a my lepiej poznać możliwości Kandydata. Oceniamy kompetencje techniczne i społeczne. Zależy nam na specjalistach, którzy posiadają umiejętność pracy w zespole ponieważ chcemy inwestować w rozwój pracowników i nastawiamy się na długą współpracę z nimi. Stawki uzależnione są od prezentowanych kompetencji technicznych i umiejętności społecznych, są ustalane indywidualnie i każdy jest o nich informowany. Produkujemy drony, w ktorych jakość jest priorytetem. Muszą być bezpieczne dla użytkowników. Ich wysoka jakość może powstawać tylko dzięki doskonałej współpracy i wzajemnemu zaufaniu całego zespołu. Osobom u których widzimy w okresie próbnym niezrozumienie tych wartości dziękujemy. Rozumiemy frustrację odrzuconych Kandydatów i osób ( nielicznych ), które nie przeszły okresu próbnego. Prosimy jednak o nieatakowanie naszych Pracowników rzetelnie wykonujących swoje obowiązki. Serdecznie pozdrawiamy Flytronic

Żałosne

Firma przedstawiana w samych superlatywach, jednak w brew pozorom jest zupełnie inaczej. Kadrą szkolącą nowych pracowników są osobą która pracuje niewiele dłużej od nas samych. Osoba odpowiedzialna (usunięte przez administratora) Tak naprawdę nie o nich nie wie. Umowy są nie przedłużane z dnia na dzień. Na rozmowie kwalifikacyjnej pozornie miała Pani zapewnia o współpracy na parę lat w stabilnym miejscu, lecz tak nie jest. Nikt nie bierze pod uwagę że nowy pracownik rezygnuje ze swojej długoletniej pracy, bez skrupułów zostaje zwolniony podając powód jeden i ten sam większości pracowników. Osoby są oceniana przez kierownika z którym nie mają żadnego kontaktu. (usunięte przez administratora) ale tak naprawdę nikt nigdy nie zwrócił im uwagi, że są popełniane. Na końcu dowidujesz się , że każdy o Ciebie walczył, a osoba która była za ciebie odpowiedzialna nie miała wpływu na decyzję zarządu. Nie polecam marnować czasu w tej firmie. Ludzie dobierani na zasadach "(usunięte przez administratora) . Osoby które są niekompetentne, ale doskonale rozumieją potrzeby " Ala koordynatora" zostają by decydować o losie innych. Nie liczą się umiejętności związane z pracą , one są bez znaczenia . Dla tej firmy liczy się atmosfera (usunięte przez administratora)

@Aneta HR

"W trakcie trwania okresu próbnego popełniała Pani wiele błędów, a wykonane przez Panią detale, były pouszkadzane, wymagały poprawek oraz czyszczenia ze względu na zabrudzenia żywicą epoksydową. " Rozumiem że u Państwa w firmę okres próbny nie polega na nauce nowych czynności , co wiąże ze sobą na początku popełnianie błędów . W takiej sytuacji nakierowuje się pracownika na błędy które robi poprzez rozmowę , którą przeprowadza osoba odpowiedzialna starająca się znaleźć przyczynę. W tej firmie pozwala się pracownikowi powielać błędu innych osób , ponieważ jak już było wspomniane firma nie posiada kadry szkolącej. Jeden zasobnik przechodzi przez tak wiele rąk że argument przybrudzenia żywiąca jest żenujący. Jeżeli były popełniane takie rażące błędy ,które zostały przytoczone w odpowiedzi na negatywny komentarz , dlaczego współpraca nie została zakończona na wcześniejszym etapie ? Dlaczego nikt nie zabronił wykonywać dalszych czynności zwracając na to uwagę ? Może to będzie argument dający do myślenia osobą które zamierzając rozważać zatrudnienie w tej firmie.

@Iwan69

Cześć czy to prawda , że obecne stawki wynagrodzenia dla operatorów spadły do 4 tys złotych ? Czy są obecnie przyjęcia do firmy ? Czy różnią się wypłaty pomiędzy stanowiskiem laminatory a montera ?

Kapitan.
@Monsieur

Monsieur laminateur? Le laminuje und co?

NK

Zarobki w tej firmie są całkiem przyzwoite. Pracuję tam od niedawna ale jestem zadowolona i spokojnie polecam ją moim znajomym.

Justyna
@NK

Witam a potrzebują teraz pracowników np na magazyn ?

Monsieur
@@Iwan69

Nie ma takiego stanowiska jak monter, jest pracownik techniczny oraz laminateur.

@Monsieur

A wiesz może jakie są obecnie stawki na tych stanowiskach ?

Elo
@@Iwan69

Wyslij CV, umów się na rozmowę, wszystkiego się dowiesz

@Monsieur

Bardzo różnią się miedzy sobą te wspomniane stanowiska czy raczej o nazewnictwo chodzi? są ogólnie spore różnice w stawkach ludzie w firmie? z czego wynikają? Na jakim stanowisku wyjdę teraz najlepiej i czemu?

Gumiś
@@Iwan69

Zgadza się na start zaproponowali 4000 zł netto podobno po okresie próbnym 500 zł podwyżki ale nie wiem ile w tym prawdy narazie cisza a okres próbny jeszcze u mnie trwa . Napewno napiszę po okresie próbnym jak to wygląda . W tym momencie wycofują się z elastycznych godzin pracy teraz tylko 6-14 , soboty dla chętnych . Naprawdę przyjemna praca , mam obawy że idą bardziej w ilość nie jakość więc i szybkość pracy musi wzrastać , aktualnie jest czas na naukę i na spokojnie można pracować ale jak długo tego nikt nie wie bo zmiany są w ekspresowym tempie.

PYTAJĄCY
@Gumiś

I jak po okresie próbnym, kasa sie zwiększyła ?

ODPOWIADAJACA
@PYTAJĄCY

po okresie probnym bedzie nowa umowa uwaga rozni sie od tego na co sie umawialiscie brak podwyzki

Kandydat Nowy wpis
@ODPOWIADAJACA

Stawka bez zmian? Niższa nawet?

Lol Nowy wpis
@ODPOWIADAJACA

Po okresie próbnym 10% podwyżki

Kapitan. Nowy wpis
@Monsieur

Monsieur laminateur? Le laminuje und co?

Werka Nowy wpis

Hej. Programista ma teraz wpisane widełki płacowe od 9 do 16 tys przy umowie o pracę. zastanawia mnie tak spora rozbieżność miedzy nimi. czy jest tu może ktoś kto mógłby ją wyjaśnić? Nie tylko doświadczenie jest istotne?

Znawca
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Wiele osób wypowiada się negatywnie. Ale czy dotyczy to wszystkich działów w firmie? Jaka jest atmosfera w kadrze inżynierskiej? Chodzi o konstruktorów / osób technicznych / inżynierów / elektroników, projektujących wykorzystując programy CAD. Czy podane w ofertach pracy widełki płacowe są realne do osiągnięcia na starcie, czy dopiero po kilku latach pracy? Wlicza się to premia, czy to sama podstawa?

smutne

Większość kadry zarządzającej posiada wiedzę i umiejętności - niestety nie takie, które są w Flytronic potrzebne. (usunięte przez administratora)Ludzie, którzy chyba inspirują się Giftpolem, Dunder Mifflin i Sąsiadami. Będą z uśmiechem na twarzy mówić to co chcesz usłyszeć, a za plecami cię obgadają i zrobią z ciebie najgorszego/najgorszą. Typowa spychologia w dół zamiast brania odpowiedzialności za swoje decyzje i działania. Bardziej się to kojarzy z dzikim zachodem albo plantacją bawełny niż z produkcją bezzałogowych statków powietrznych w roku 2024 gdzie komunikacja i profesjonalizm powinny być podstawą. Co ciekawe - oni obgadują i nie szanują nawet sami siebie, więc widać, że zespołem nie są. Pani(usunięte przez administratora) kulturą i sympatią załatwi wiele spraw(usunięte przez administratora)Sami sobie musicie odpowiedzieć z kim wolicie pracować, bo ludzi jak pani (usunięte przez administratora). jest tu dużo, dużo więcej. Smutne.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Flytronic Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Laminater - Modelarz. Jaki był jej rezultat?

W ogłoszeniu dla młodszego specjalisty działu handlowego krajowego było napisane, że oferowane jest konkurencyjne wynagrodzenie. Jakiej wysokości? zastanawiam się czy stawki są faktycznie wyższe niż u konkurencji czy po prostu równe?

Darz Bór

Praca jako konstruktor, czy coś więcej mogą się pracownicy wypowiedzieć? Bo co jakis czas oferta wraca. Tyle roboty czy ludzie nie wytrzymują?

Kamil
@Darz Bór

Raczej jak spełnisz wymagania wybranej osoby. Nie mogę napisać kto to, bo cenzura tu panuje. Oczywiście o tym dowiesz się pod koniec trwania umowy. Jeżeli masz zobowiązania wobec rodziny albo kredyt, to chyba lepiej nie ryzykować.

HR Aneta
@Darz Bór

Oferty pojawiają nieustannie na wiele stanowisk z racji ogromnego rozwoju firmy. Stan zatrudnia zwiększył się a ciągu roku o 200 pracowników. Proszę wysłać aplikację jeśli spełnia Pan wymogi a wtedy być może będzie miał Pan możliwość poznać bliżej naszą firmę.

@HR Aneta

200 osób więcej się zatrudnia niż rok temu - czy stan ten już wcześniej docelowo był planowany? Czy w tym roku będzie podobnie i wystawione ogłoszenia będą oznaczały rozwój? nie ma żadnej rotacji?

@Kamil

Czyli praca niepewna? Tj można się starać i dobrze pracować a decyduje widzimisię? No tak to firma na dłużej nikogo nie zatrzyma a fama pójdzie w eter. Odpływ pracowników. Czyli generalnie mając jakieś zobowiązania lepiej biedować niż słać cv do tej firmy?

serio?

Ślij cv, idź i zobacz na własne oczy, przepracuj miesiąc i sam oceń. Sporo prawdy jest w komentarzach, ale nie możesz tylko na tym bazować.

Myślę o (usunięte przez administratora) jako konstruktor. wiem, że jest teraz oferta przy czym piszą o tym, że 2 osoby są potrzebne do zespołu. ciekawi mnie powód. Jeśli to rozwój to wiecie może jak w stawkach się odzwierciedla? Nie piszą wprost o zarobkach a jakby nie patrzeć wymagają 5ciu lat doświadczenia

MM
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czy na stanowiskach Technologa, Inżyniera itd poza stawką zasadniczą jest jeszcze wypłacana premia (typu miesięczna, kwartalna, uznaniowa) ? Czy tylko jest goła stawka ?

inż>=40

Poziom kadry zarządzającej (administracja, kadry, inżynierowie) czy nawet kierowników najniższego szczebla na temat zarządzania ludźmi, szacunku, ba nawet zwykłej komunikacji jest "mniej jak zero". Czasami się wydaje, że nadają się one wyłącznie w osobnych boksach do pracy przy komputerze i do rozmów z chatgpt.

Izabela

Ciekawe jak dużo może być tej wspominanej roboty, że ktoś sugeruje, że pracownicy nie wytrzymują? A czy jest tu ktoś kto dłużej obserwuje oferty? jak jest teraz dostępna ta dla specjalisty ds. umów i zamówień to czy często się powtarza? Spełniam wymogi i może bym spróbowała aplikować. co sadzicie?

Asystuje teraz ktoś z was może przy administracji produkcji? albo już to robił? Jest teraz oferta dla asystentki. Zastanawiam się jak rozmowa może wyglądać, czy SAPa trzeba będzie odpalić? Wymagają roku doświadczenia

Ooo

Jakie kursy i ogólny rozwój mogą być oferowane w dziale finansowym? Mam na myśli głównie ten przypis o szkoleniach z oferty dla młodszego specjalisty w tym zakresie. nie ukrywam, że widełki płac mnie zainteresowany, podano je na poziomie od 7 do 8 tys. możecie się co do nich ustosunkować?

Hela

Rozważam składanie aplikacji na stanowisko specjalista ds. dokumentacji technicznej. Zarobki jakoby zaczynają się od 5,4 k brutto, co wobec faktu, że specjalista ma być konglomeratem dziennikarza z inżynierem, jednak nie powala. Ale z innej beczki- telefon służbowy do celów prywatnych trochę mi zawsze pachnie brakiem work-life balance. Jak z tym u Was jest? Szanują wolny czas pracowników?

@Hela

Telefon służbowy może być wykorzystywany do celów prywatnych, jednak nie musi. Jeżeli chcesz korzystać z niego jak najbardziej możesz zabrać go do domu, jednak nie jest to wymagane. Jest to bardziej przywilej niż przymus.

Praca nie dla każdego, liczy się dokładność. Zarobki bardzo przyzwoite, jednak jeśli nie jesteś osobą niesamowicie dokładną, nie polecam pracy w tym miejscu, trzeba robić wszystko idealnie. Atmosfera jak najbardziej na plus. Sympatyczna i życzliwa kadra oraz współpracownicy.

Bolek

Cześć na czym polega stanowisko Pomocnik lakiernika - Szlifierz ? Jest to ciężkie stanowisko czy raczej spoko ? Na jakie zarobki można liczyć na start ?

Witam, Jak wygląda stanowisko montera ? Czy jest częsta możliwość nadgodzin ? Czy oprócz podstawy są jakieś premie itp. ?

Arek

Widziałam ogłoszenie pracy w tej firmie na pracownika produkcji. Jakie są godziny pracy, czy pracuje się na dwie zmiany ?

tak na marginesie to kobiety tez pracują na produkcji? :D brygadzisty właśnie szukają, widziałem ofertę i po prostu się zastanawiałem, zwłaszcza po tym Twoim słowniku właśnie. Ja nie pracowałem jeszcze ale w treści piszą o dwóch zmianach od 6 do 14 i 14 do 22. I chyba nie widzę ze soboty można robić? Nie można? A nadgodziny?

No nie wiem

Czesc . Nie wiem czy dziwne pytania . Pytanie jak sobie radzisz ze stresem jeat jak najbardziej na miejscu , masz pracowac z technologią przy produkcji ktorej nie ma mowy o pomylkach , bo moze sie to zle skonczyc . Dla mnie rozmowa rekrutacyjna na wysokim poziomie . Zero zarozumialstwa . Czułem się na rozmowie bardzo komfortowo, rozmowa przebiegła bardzo rzeczowo i przyjemnie . Nie wiem czy dostanę u Nich pracę ale po rozmowie mogę wnioskować ze dobrze się tam pracuje .

LR
@No nie wiem

Tylko powiem, że jestem osobą która raczej nie stresuje i podchodzę do życia, pracy na luzie. Dlatego dla mnie to dziwne pytanie. Tak samo nie lubię siebie opisywać, mógłbym pociskac bajki o wadach i zaletach. Jeśli to firma z branży zbrojeniowej to powinni mieć odpowiednio skonstruowane pytania, żeby z nich dowiedzieć się jaki jesteś. Tak po za tym chyba nikogo nie znaleźli jeżeli dalej szukają magazyniera, życzę im powodzenia. 5500 netto to jest takie minimum na te stanowisko

Andżela
@No nie wiem

Też mi się wydaje, że to raczej standardowe pytania. Często odbywają się tam do was na magazyn rekrutacje? Nie potrzebują w firmie przypadkiem dodatkowych rak do pracy? Co do tego stresu, to dużo się zdarza takich nerwowych chwil w pracy?? Czy jak ktoś ogarnie maszyny to nie jest źle? Wymagają uprawnień? :) Sorki, że tak cię zawaliłam pytaniami, ale brat szuka pracy właśnie na magazynie i myśli o firmie.

Ivan

Już nie 4500 tylko 3800

Magazynier od 20lat
@LR

5500 netto jako magazynier ??? Zdajesz sobie sprawę że taka podstawa u nas w kraju jest nieosiągalna bez nadgodzin na stanowisku operatora wózka widłowego? Znam firmy (na strefie) gdzie długoletni pracownik zarabia beż nadgodzi 4200 netto, a świerzak dostanie bez nadgodzin 3700 netto. Koordynator magazynu zarabia 6000zl netto i to już w obrębie branży jest wynagrodzenie dobre. Oczywiście chciałbym żeby "wózkowy" zarabial 5500 bo wówczas osoby zarządzające nim zarabiałyby 7000-8000 netto :)

Aneta HR
@Żałosne

Szanowna Pani. Bardzo mi przykro, że nasza współpraca dobiegła końca, ale jak już wspominałam były ku temu powody. W trakcie trwania okresu próbnego popełniała Pani wiele błędów, a wykonane przez Panią detale, były pouszkadzane, wymagały poprawek oraz czyszczenia ze względu na zabrudzenia żywicą epoksydową. We wrześniu przyjęliśmy na obie hale - Laminatów oraz Produkcji Mechaniki - 14 pracowników technicznych – nie przedłużono umów 2 osobom ( w tym Pani). Od początku roku 2023 w firmie zostało zatrudnionych ponad 150 pracowników z czego okresu próbnego nie przeszło 7 osób, pozostali pracownicy otrzymali umowy na stałe. Czy to dużo – 7 nieprzedłużonych umów na taką ilość przyjęć? W mojej ocenie jest to znikomy procent. Niestety okres próbny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem dla obu stron co do kontynuacji zatrudnienia. Rekrutujemy kandydatów, nie po to, aby po okresie próbnym ich zwalniać, ponieważ utworzenie nowego stanowiska pracy jest dla pracodawcy sporym kosztem i wiąże się z kolejnymi szkoleniami oraz zaangażowaniem ze strony liderów i koordynatorów w celu przyuczenia nowego pracownika do zawodu. Proszę nie pisać, że: ,,umowy są nie przedłużane z dnia na dzień”, gdyż jest to nieprawda. Otrzymała Pani informację na 10 dni przed zakończeniem 2 miesięcznego okresu próbnego, a do tego została Pani zwolniona z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Życzę Pani powodzenia w nowej pracy.

@Aneta HR

Agata

Jestem zainteresowana praca w tej firmie ? Czy są przyjęcie i czy dalej godziny pracy są elastyczne ?

Aneta HR
@Agata

Poszukujemy kandydatów na stanowisko pracownika technicznego w Dziale Laminatów. Produkcja rozpoczyna pracę od godziny 6.

Zostaw merytoryczną opinię o Flytronic Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Flytronic Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Flytronic Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Flytronic Sp. z o.o.?

Flytronic Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 10 ocen.

Flytronic Sp. z o.o.