Kpda Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Małgorzata Bazan

Pracownik firmy - CEO

07.11.2023 10:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Biuro rachunkowe KPDA jest dostawcą kompleksowych rozwiązań finansowych. Świadczymy usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe, dbając o to, aby nasi klienci otrzymywali kompletne dane zarządcze. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta oraz na optymalizację procesów i dostęp do specjalistycznej wiedzy.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Firma została założona przez biegłych rewidentów, którzy poza weryfikowaniem księgowości w większych organizacjach, chcieli swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać mniejsze przedsiębiorstwa w obszarze księgowości oraz kadr i płac.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Naszymi kontrahentami są małe i średnie firmy oraz właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, nie tylko z województwa śląskiego, ale także innych regionów kraju i z zagranicy. Poza świadczeniem usług z obszaru księgowości, pomagamy w rejestracji firmy i załatwieniu wszystkich formalności w urzędach. Doradzamy także w kwestiach podatkowych oraz tych związanych z zatrudnianiem pracowników. Posiadamy doświadczenie w obsłudze: spółek notowanych na rynkach regulowanych, spółek podlegających konsolidacji i przeprowadzających konsolidacje, oddziałów i spółek zależnych od zagranicznych przedsiębiorstw.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Małgorzata Bazanikona wywiad

W strukturze naszej firmy znajdują się działy: księgowy, kadrowo-płacowy oraz administracyjny. Do obsługi klienta w obszarach księgowości oraz kadr i płac, kierowani są zarówno specjaliści, jak i asystenci, którzy wykonując mniej zaawansowane czynności, mają możliwość nauki, zdobycia doświadczenia i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Zarówno w dziale księgowym, jak i kadrowym, pracujemy w zespołach. Każdy klient jest przydzielony do jednego zespołu, dzięki czemu mamy równy podział zadań, który dodatkowo ułatwia pracownikom korzystanie z urlopów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Nasz proces rekrutacyjny jest jednoetapowy, a rozmowy przeprowadzamy głównie w trybie stacjonarnym. Po każdej rozmowie kandydat zostaje poinformowany telefonicznie, bądź mailowo o jej wyniku. Prowadzimy rekrutacje na stanowiska samodzielne w zakresie księgowości oraz kadr i płac.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Szukamy osób: samodzielnych, odpowiedzialnych i rzetelnych, które potrafią współpracować w zespole i są chętne poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Współpracujemy także z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach w zakresie organizacji praktyk studenckich.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Małgorzata Bazanikona wywiad

W pierwszych dniach pracy nowa osoba zaznajamia się z firmą i wszystkimi osobami w biurze oraz dostaje do wykonywania pierwsze zadania, adekwatne do stanowiska i umiejętności. Poziom i liczba zadań rośnie wraz ze stażem pracy oraz doświadczeniem. W naszym biurze opracowaliśmy ogólną listę zadań do wykonania i umiejętności do nauczenia się na poszczególnych stanowiskach i etapach wdrażania, gdyż dbamy o zrównoważony rozwój pracowników.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Szkolenia i podnoszenie kwalifikacji są w naszym biurze bardzo ważnymi kwestiami. Specjalnie wyznaczone osoby czuwają nad rozwojem poszczególnych pracowników, proponując im szkolenia, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Posiadamy dostęp do platformy szkoleniowej, z której może korzystać każdy pracownik. Organizujemy także wewnętrzne szkolenia. Dbamy nie tylko o rozwój kwalifikacji zawodowych, ale również umiejętności miękkich.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Jesteśmy stale nastawieni na rozwój. W szczególności zależy nam na jeszcze większym udoskonaleniu rozwiązań informatycznych w naszym biurze. Chcielibyśmy w pełni przejść na e-księgowość oraz e-teczki, tak aby usprawnić obieg dokumentów – zarówno wewnątrz biura, jak i pomiędzy biurem a klientem. Te usprawnienia wpłynęłyby także na wprowadzenie pracy zdalnej w naszym zespole.

Lenka Nowy wpis

Ach, ja bym chciała na referenta do działu kadr i płac! Co prawda nie mam doświadczenia, ale moim celem jest nauka i awansowanie w HR. To wygląda na świetną trampolinę, tylko jeszcze ważne są dla mnie zarobki. Tak, sama się utrzymuję w Kato, niestety, minimalna krajowa, jaką się często oferuje początkującym w firmach, nie wystarczy...

Niby jest tu tylko jeden wpis na temat pracy w biurze, ale skoro warunki i atmosfera mają tak wyglądać, to chętnie bym dołączyła do zespołu na stanowisko Asystentki Księgowej :) Skoro możliwości rozwoju są duże, podpowiedzcie mi ile czasu wam zajął awans z pozycji asystentki, czy wiąże się on głównie z dodatkowymi obowiązkami, czy wynagrodzenie tez mocno idzie w górę? Jak ogólnie wyglądają widełki płacowe, ponoć są dostosowane do kompetencji i umiejętności, ale zapewne biuro ma tam swoje kwoty ustalone ;)

Pracownik Nowy wpis

Pracuję w KPDA już jakiś czas. Rotacja jest - niestety. Co może powodować dyskomfort. Szefostwo kontrolujące, ale cóż się dziwić jak prowadzi się własną firmę, ale nie wszystko skupia się wokół zarządu. Praca ogólnie rozwojowa, dająca perspektywę, jest ścieżka kariery. Szkolenia są, premie też się pojawiają. Większość współpracowników przyjacielska.

admin

Pomóż osobom szukającym pracy w Kpda Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe i dodaj komentarz. Twoje zdanie się liczy.

Zostaw merytoryczną opinię o Kpda Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe - Katowice

• Jak się pracuje w Kpda Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe?

Zobacz opinie na temat firmy Kpda Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kpda Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe?

Kpda Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe