Opinie o PW CAPITALS w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PW CAPITALS. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w PW CAPITALS o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PW CAPITALS w Warszawa

DziadekW

Jest to firma, która (usunięte przez administratora) klientów w sprawie akcji górniczych. Brak miejsca działalności firmy w Warszawie. Za kilka dni mam sprawę w sądzie jako poszkodowany.

Robert
@Jerzy

A czy ta firma nie jest teraz zarejestrowana w Londynie ? Jest data wpisu firmy o tej samej nazwie do rejestru na 19.12.2023 r .

Równierz chętnie dolączę do zbiorowego pozwu. Jestem poszkodowany na kwotę 34 000 Może ktoś poczynil jakieś działania i jest w stanie podziielić się informacją (usunięte przez administratora)

@Andrzej

Kolego, skontaktowała się ze mną firma Nexus z Gdańska. Przedstawiłem im nasz temat. Chcą się tym zająć przez prokuraturę. Tyle się dowiedziałem. Oni chcą 3600 zł za zajęcie się sprawą i 10% od kwoty, o którą walczymy. W przypadku przegranej, kwota przepada na ich korzyść. Ja próbowałem przez prokuraturę na Mokotowie, ale ci oddalili moja skargę, opierając się o szczegół, że sprawca nie miał złych zamiarów. Nie baczyli na to, że zostałem po prostu (usunięte przez administratora). Zdumiało mnie to. Napisałem spory artykuł opisujący ten temat z tytułem "Może to ścigać z urzędu?". Coś robię, że by odzyskać pieniądze, ale nie jest to nic pewnego. (usunięte przez administratora)

Jaro Nowy wpis
@Andrzej

Z tego co mi wiadomo sprawą firmy Capitals zajęła się już prokuratura.

Jerzy Nowy wpis
@Andrzej

Z tą sprawą należy się zwrócić do Prokuratury Wola przy ul. Żytniej w Warszawie. Ta sprawa jest tam na tapecie. Byłem przesłuchiwany. Pozdrawiam Jerzy

Roman Nowy wpis

Jestem poszkodowany na kwotę 48000 ktorą wpłaciłem w 2017 ri na którą mam dwa weksle do zapłaty po 38000 każdy . Pośrednikiem był. PW CAPITALS

Co to zmienia, że firma jest zarejestrowana za granicą? I to w zasadzie w zeszłym roku tak jak ktoś wskazał? Wpisy tutaj pojawiały się lata temu i teraz nie wiem czy to nie jest jakaś zbieżność danych jednak? Polacy tu pracują?

@DziadekW

Jestem w podobnej sytuacji jak Ty chciałbym nawiązać kontakt z Tobą, nie wiem czy administrator na to zezwala podaje Ci swój namiar proszę zadzwoń na telefon może być przez (usunięte przez administratora) + 48 531 490 228. Pozdrawiam.

@Rufus

Bo widzę analogię z moją sprawą. JB

@DziadekW

Można by zasięgnąć Pańskiego doświadczenia w tej sprawie? Jestem w takiej samej sytuacji. Pozdrawiam. JB

@DziadekW

Proszę o info, jak poszła sprawa i jak się do tego zabrać. Pozdrawiam Jerzy B 509-866-334

@DziadekW

Niestety nasze organa śledcze nie potrafią znaleźć prezesa firmy PW Capitals z Warszawy mając dane z KRS, kierowcy samochodu Kia Ceed i właściciela znanego numeru telefonu. Ciekaw jestem jaką rolę odegrał w tym przestępczym procederze notariusz Wojciech K. z Chorzowa poświadczający cały plik dokumentów wraz z wekslem. Zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Kłodzku będę nadal dochodził swoich praw jako poszkodowany.

@DziadekW

Proszę o więcej szczegółów Pana sprawy. Jestem w punkcie wyjścia, a widzę, że trzeba o zwrot tych pieniędzy powalczyć. Pozdrawiam serdecznie Jerzy Burski 509-866-334 jurek@agatstudio.waw.pl

Też będę się zapewne sądził. Poproszę o wskazówki. Pozdrawiam Jerzy Burski

@DziadekW

@DziadekW Czy możesz podać nr sprawy lub opublikować decyzję sądu? Osób poszkodowanych takich, jak Pan jest więcej i dobrze, abyśmy wymieniali się informacjami.

Slawek
@DziadekW

Jak tam sprawa? Bo chyba jesteśmy w tej samej sytuacji :/

@Slawek

Proszę znaleźć w korespondencji moje listy do poszkodowanych. Aktualnie posłałem moją dokumentację PGG do firmy Nexus w Gdańsku w celu zapoznania ich z tym. Zrobiłem to dziś, więc jeszcze nie mam nic do zakomunikowania nowego. Pozdrawiam. JB Po rozmowie z jedną panią i panem doszliśmy do wniosku, że gdyby złożyć pozew grupowy, to jest większa szansa na zainteresowanie nami prokuratury. Nie wiem, kto się podejmie takiej integracji. JB

@DziadekW

Wie Pan coś nowego w sprawie? Złożył Pan jak Pan pisał pozew do sądu. Jakie ma Pan sukcesy? Proszę o podzielenie się informacją. Jerzy Burski

@DziadekW

Proszę o informacje, jak zakończyła się sprawa w sądzie. Pozdrawiam Jerzy

Robert
@Jerzy

Czy rozmowa kwalifikacyjna w PW CAPITALS spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w PW CAPITALS?

Dora

Przyznam, że troszkę przypadkiem tu trafiłam, ponieważ mieszkam nawet blisko Próżnej to mi spółka pojawiła się w okolicznych. Z tego co widziałam w Internecie to ma status aktywny a tutaj ludzie pisali o jakichś pozwach. Co w takim razie z pracownikami w tym wszystkim? Czy także mogą mieć z tego tytułu jakieś problemy? Zatrudnia się teraz ktoś?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w PW CAPITALS?

Jerzy

Firma wzięła ode mnie 27000 zł zapewniając o 200% zysku, po czym ulotniła się zagranicę. Poczyniłem szereg ruchów, w kierunku odzyskania pieniędzy. Nie wiem czy moje działania będą skuteczne, ale próbuję. Zarząd firmy z kupą pieniędzy (szacuję na ok 3 000 000), śmieje się nam w nos. Polskie, beznadziejne i leniwe prawo nierychliwe takim tematom. (usunięte przez administratora). Jerzy

Jerzy

Na dziś jestem okradziony na 27000. Po co komentarz i opinia?

@Jerzy

I co obecnie z tą kwotą tak naprawdę? Od miesięcy widzę, że jest tu cisza a ciekawa bym była co w firmie przez ten okres czasu mogłoby się dziać. Wiadomo?

@Urszula

Pan Jacek Zieliński (usunięte przez administratora) mi 27000, innym wierzycielem również większe kwoty. Z kilkoma już kontaktowałem się. Złożyłem doniesienie do prokuratury, ale oni uważają, że nic się takiego nie stało, bo sprawca nie miał ponoć złych zamiarów. (usunięte przez administratora) uciekł zagranicę i śmieje się nam w nos. Prokuratura przyklaskuje temu. Zły śpi spokojnie. Piszę spory artykuł do ważnej gazety na ten temat. Nie wiem, czy to coś da, ale chcę to upublicznić. Będzie opublikowany w kwietniu br. Firmy, które podejmują się ścigania tego faceta żądają z góry ca 3600 zł, bez gwarancji schwytania złodzieja. Kolejni cwaniacy. Uwaga! Poszkodowani przez PW Capital, łączmy siły do dorwania tego faceta i odzyskanie pieniędzy!!! Pozdrawiam poszkodowane gremium Jerzy B.

@Jerzy

A co z firmą? wciąż aktywnie funkcjonuje i zatrudnia? z tej perspektywy wiadomo coś więcej?

Kolejna nierzetelna firma z nierzetelnym właścicielem. Pewnie to czytasz - jestem kontrahentem i nie można było uzyskać wywiązania się z umowy. W moim przypadku sprawa trafiłą na drogę prawną i dopiero wtedy sytuacja się naprostowała. Niech wszyscy wiedzą jak wygląda współpraca z tą firmą !!! Dla innych poszkodowanych - a widać że jest ich wielu zostawie namiar do kancelarii do Pana który jest na bieżąco z tą firemką i już nie pierwszy raz mi pomaga w windykacji 503-313-318 pan Wojciech kancelaria Nexus. Jak tu was wygląda poszkodowani? Dużo wam zalega?

Możesz zadzwonić do mnie albo napisz sms-a to oddzwonię. Pozdrawiam 531 490 228

Jerzy

Mnie zalega 27000. Czy można skorzystać z Pańskiego prawnika? Ile to kosztuje? Czy wygrał Pana sprawę i odzyskał Pan pieniądze. Pozdrawiam serdecznie Jerzy 509-866-334

Jerzy

Czy ta firma jest z Gdańska? Czy odzyskał Pan pieniądze, czy poniósł Pan kolejną stratę? Pozdrawiam J

Wojtek W.

Według mnie bardzo uczciwa firma, która gwarantuje pewny zysk.

@Wojtek W.

Nikt od roku nie odpowiada na telefony, sms, maile. Zalatuje (usunięte przez administratora). Uczciwy nie pali za sobą mostów. JB

@Jerzy

Od roku? To chyba już nawet nie ma co się dobijać, bo raczej szanse o kontakt nikłe? Aktualnie coś jeszcze wobec tego Pan robi?

@Urszula

Dopiero sią zamierzam zabrać do tego. Mam umowę parafowaną przez notariusza z tym górnikiem. Zamierzam poinformować górnika, który miał dostać te akcje, o moim zamiarze odzyskania moich pieniędzy. Jestem z zawodu plastykiem i nie czuję się za mocny w takich sprawach, ale coś z tym muszę przecież zrobić. W sumie to ta prywatyzacja wyglądała realnie. Rozmawiałem z tym facetem z PW Capitals, który prosił mnie o cierpliwość. Opóźnienie powstało z powodu covidu. JB 509-866-334 PS. Może te akcje jednak wyemitują?

@Jerzy

Teraz rozumiem. No zobaczymy co z tej całej cierpliwości wyniknie. A jeśli o te akcje chodzi to na kiedy by Pan je przewidywał ewentualnie?

@Urszula

Napisałem list do górnika, od którego miałem odebrać akcje, po ich emisji. Minęło kilka dni, na razie nie odpowiedział. Zobaczymy. Zastanawiam się o powiadomieniu policji o działalności przestępczej PW Capitaj i udanej próbie wyłudzenia 27000 zł, przez wprowadzenie mnie w błąd. Nie dawno miałem historię z wyłudzeniem i dzięki sprawności policji pieniądze odzyskałem. Najlepiej byłoby, gdyby PW Capital zwrócił mi pieniądze, którymi obraca od trzech lat, ale... Pozdrawiam JB 509-866-334

@Jerzy

Zastanawiam się też czy po tych dodanych opiniach firma nie kontaktowała się z Panem odnośnie tej całej sprawy? Lub czy pomyślnie odpowiedziano na ten list? Bo czas mija i dobrze żeby to jednak zostało rozwiązane

@Urszula

Zgłosiłem sprawę na policję. Firma unika kontaktów. Próbowałem wielokrotnie dzwonić, sms i e-mail. Na razie zapoznają się z tym bez załączników. Załączników jest cała teczka z poświadczeniem notarialnym. Pozdrawiam JB

@Jerzy

I co, dali ci znać jakie są dalsze kroki? Co się zmieniło przez te 2 tygodnie?

@Jerzy

Prowadzą dochodzenie, czy zostało popełnione przestępstwo. J

@Jerzy

Zanim dojdzie do jakiegoś konkretnego progresu z sprawie pewnie miesiące miną?

Trudno przewidzieć. Moją sprawą zajmuje się na razie policja. J

@Jerzy

Rozumiem. Z ciekawości dasz kiedyś znać jak to dalej wyszło?

@Jerzy

Prokuratura Otrzymałem od Pani Uzasadnienie: jak wynika z przesłuchanego Jerzego B. skontaktował się z nim przedstawiciel firmy PW Capital, oświadczył że PW Capital pośredniczy w zakupie akcji PGG. Jerzy B. spotkał się z przedstawicielem Capital, który przyniósł dokumenty z danymi Mariana P., który miał otrzymać akcje pracownicze PGG i przedstawił ofertę inwestycji. Po spotkaniu Jerzy B. wysłał list do Mariana P., w którym zawarł swój numer telefonu i prosił o kontakt w celu potwierdzenia prawdziwości inwestycji. Do Jerzego B. zadzwonił mężczyzna, i przedstawił się jako Marian P. i potwierdził, że oczekuje na akcje. W związku z tym zawarta została umowa cywilno-prawna, na podstawie której Jerzy B. wpłacił na wskazany rachunek bankowy 27 000 zł. Emisja akcji planowana była na październik 2020 r. Jerzy B. wielokrotnie kontaktował się telefonicznie z przedstawicielami PW Capital, od których finalnie uzyskał informację iż w związku z COVID-19 emisja akcji opóźni się o około rok. W 2021 roku Jerzy B. kontaktował się telefonicznie z przedstawicielami PW Capital, którzy zapewniali go, że wszystko jest w porządku jednak emisja akcji opóźni się przez czynniki zewnętrzne. Na przełomie lat 2021/2022 kontakt się urwał. Jerzy B. w dniu 20 lipca 2021 roku ponownie zwrócił się listownie do Mariana Pieli, zaś dwa dni później otrzymał zwrot korespondencji z adnotacją, że adresat zmarł. Oceniając zdarzenie zauważyć należy, że przepis art. 303 kpk. nakłada na organ powołany do prowadzenia postępowania przygotowawczego obowiązek wszczęcia postępowania w przypadku, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Warunkiem karalności przestępstwa spenalizowanego w art. 286§1 kk jest wypełnienie przez sprawcę znamienia „wprowadzenia w błąd". Wskazać bowiem trzeba, iż przestępstwo to jest przestępstwem umyślnym, które może być popełnione wyłącznie z zamiarem bezpośrednim. Aby przypisać sprawcy popełnienie przestępstwa z art. 286 §1 kk konieczne jest ustalenie spełnienia znamion strony podmiotowej czynu polegające na tym, iż sprawca już w momencie zawierania umowy nie zamiaru uregulowania zapłaty doprowadzając w ten sposób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia w błąd (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 21.11.2007r. V KK66/07). Zamiar ten musi istnieć w chwili działania sprawcy (SN z 6 listopada 2003r. II KK 9/03, LEX nr 83773). Wprowadzenie w błąd to zachowanie odnoszącej się do aktualnie istniejącej rzeczywistości. Przyjmuje się bowiem, że zdarzenia przyszłe, niepewne, nie mogą stanowić podstawy błędu (zob. L. Peiper, komentarz do kodeksu karnego, prawa o wykroczeniach i przepisów wprowadzających, s. 742 i n.). Jego celem jest skłonienie konkretnej osoby do rozporządzenia mieniem w oparciu o uświadomiony i zarazem nieprawdziwy obraz rzeczywistości. Podstawowym kryterium rozgraniczającym (usunięte przez administratora) od niewywiązania się ze zobowiązania o charakterze cywilno - prawnym jest istnienie w chwili zawierania umowy wymaganego przez przepis karny zamiaru bezpośredniego o szczególnym zabarwieniu. Nie każda przecież nawet nierzetelna realizacja stosunku zobowiązaniowego oznacza automatycznie zrealizowanie znamion (usunięte przez administratora) (Prok. i Pr. - wkł. 2009/5/35). W takim stanie rzeczy nie ma uzasadnienia w przypisaniu zamiaru wynikającego z art. 286 §1 kk. Stwierdzić należy, iż strony powinny dochodzić swoich roszczeń na drodze cywilnej. Prawo karne bowiem nie może być narzędziem do rozwiązywania problemów o naturze stricte cywilnej. Z uwagi na powyższe należało odmówić wszczęcia dochodzenia z art. 286 § 1 kk na podstawie art. 17§1 pkt 2 wobec stwierdzenia iż braku jest znamion czynu zabronionego. Szkoda, że treść tego jest dla mnie niekorzystna i pewnie nie będę miał pomocy ze strony prokuratury przy ściganiu przestępstwa zawłaszczenia moich 27000 zł. Moim zdaniem popełniono przestępstwo umyślne przez wprowadzenie mnie w błąd. PW Capital wzięła ode mnie pieniądze i od trzech lat nimi rozporządza bez mojej zgody, nie wywiązała się z obietnicy mojego zarobku, bo akcji nie wyemitowano (nie wiem, czy firma PW Capital o tym wcześniej już wiedziała, nie wykluczone, że tak). Nie mają zamiaru oddać mi moich pieniędzy, bezprawnie nimi rozporządzają i ukrywają się przede mną. Po prostu je ukradli i konfrontując to ze stanowiskiem prokuratury mieli do tego prawo (???). Czy na tym polega sprawiedliwość i z tego ma się wywodzić zaufanie do organów ścigania przestępców? Próbuję się z PW Capital skontaktować, ale nie jest to możliwe, bo firmę przenieśli do Bułgarii. Zwracam się o ponowne przeanalizowanie tej sprawy w aspekcie ochrony mnie – zwykłego, uczciwego obywatela przed cwaniactwem, wyłudzeniami i spekulacją, która pozwala uniknąć kary rozmaitym hochsztaplerom za ewidentnie popełnione przestępstwo. Jestem zawodowym grafikiem i dziennikarzem i jako obywatelskie memento opublikuję ten temat w kwartalniku Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej – Kontroler INFO w IV kwartale br.

Max

Czy warto zainwestować w akcje pracownicze z tą firmą?

march
@Max

absolutnie nie. lepiej zagrać w ruletkę

@Max

To nieudana inwestycja. Wydaje mi się, że sam PW Capitals, nie spodziewał się takiego splotu wydarzeń. Pieniądze nasze wydali i uciekli. Ukrywają się. Ciężko się raczej tak całkiem schować, ergo powiadomiłem o tym organy ścigania przestępstw gospodarczych. Sprawa rusza. Pozdrawiam JB PS. Mogę zaprezentować dokument inicjujący moją sprawę w prokuraturze. Trudno pogodzić się z sytuacją, że pośrednik w inwestycji, któremu przekazano pieniądze nagle zaczął się ukrywać.

Dawid

Super pracodawca. Jeśli tu jest komuś źle to niech zmienia pracę!!!

@Dawid

Jaki jest okres rozliczeniowy w PW CAPITALS? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Jerzy

Proszę Pani, napisałem tam już poniższy liścik. Pewnie firma już nie istniej i pouciekają, gdzie pieprz rośnie. Niestety, sympatyczni panowie okazują się zwykłymi (usunięte przez administratora). Powinniśmy się skonsolidować i powalczyć o nasze pieniądze. Co się dzieje z akcjami PGG. Zainwestowałem za waszym pośrednictwem 27000 zł w ten "biznes". Mam umowę poświadczoną notarialnie. Czy mam iść do prawnika/egzekutora wyłudzonych pieniędzy, czy to będzie aktualne? Był covid, teraz wojna, co będzie dalej niewiadomo. JB kontakt e mną 509-866-334

Aleksandra
@Jerzy

Widze że duzo osob jest w podobnej sytuacji, moze warto zalatwic to zbiorowo... jak to mówią w grupie siła. Daj znać czy udało sie odzyskac pieniadze :)

@Aleksandra

Jeszcze się do tego nie zabrałem na dobre. W zasadzie szukam kompetentnych kompanów. Pozdrawiam J

Janusz

Mam ten sam problem nie mogę się z p. Wiktorem (usunięte przez administratora) Połączyć nie odbiera telefonów ani mailów

@Janusz

@Rufus

Bo chce pogadać o tej wpadce. J

DziadekW

Jest to firma wirtualna. Beż adresu i telefonu. (usunięte przez administratora) mnie w sprawie akcji górniczych .

Kamila
@DziadekW

Ty też odradzasz pracę w tej firmie jak poprzednicy? Czy ogólnie to nie jest źle?

Jarosław

Czy dużo zmian wprowadziła firma w związku z pandemią? Jest możliwość pracy zdalnej w firmie?

Trochę niepokojące są te wpisy. Interesuje mnie praca w firmie, czy możecie coś podpowiedzieć?

Trudno jest dostać pracę w firmie? Może podpowie mi ktoś coś istotnego?

S
@Andrzej

https://www.pwcapital.pl/gwarantowany-zysk/ O to chodzi ?

Zostaw merytoryczną opinię o PW CAPITALS - Warszawa

• Jak się pracuje w PW CAPITALS?

Zobacz opinie na temat firmy PW CAPITALS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PW CAPITALS?

PW CAPITALS
4.2/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Próżna 10
    00-107 Warszawa