SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.

Opinie o SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Sweet Gallery Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

22.05.2023 10:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Sweet Gallery zajmuje prawie 20 proc. rynku w segmencie street food. W portfolio firmy znajdują się koncepty: Lodolandia & Kołacz na Okrągło, SiGelato i Bafra Kebab. Każdy z nich funkcjonuje w segmencie outdoor w formie stacjonarnych przyczep, z możliwością relokacji dzięki mobilności, jaką posiadają. Firma uruchomiła już ponad 800 punktów franczyzowych w Polsce, skutecznie stawia też na rynki zagraniczne. Oprócz punktów franczyzowych posiada także punkty własne w ramach wszystkich konceptów. To dzięki nim zachowuje bezpośredni kontakt z rynkiem, jest blisko klienta i jego potrzeb w przeciwieństwie do firm, które oferują franczyzę mając tylko jeden punkt własny, przez co nie posiadają kompetencji do skalowania biznesu. Sweet Gallery pracuje nie tylko nad rozwojem swoich konceptów, ale również nad rozpoznawalnością brandów, stąd współpraca ze znanym sportowcem - Mariuszem Pudzianowskim, ambasadorem marki Bafra Kebab.

Jak wyglądały początki firmy?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Sweet Gallery jest firmą rodzinną, która powstała w 2013 roku. Początkowo właściciele samodzielnie prowadzili punkty Lodolandia, potem do sieci dołączyli kolejni znajomi i tak zrodził się pomysł rozpoczęcia biznesu franczyzowego.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe – kontrahenci, konkurencja, branża?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Mobilne punkty sprzedaży mają znaczącą przewagę nad lokalami stacjonarnymi. Są zlokalizowane w wielu niedostępnych dla innych biznesów miejscach o dużym natężeniu ruchu. Ponadto, dzięki mobilnej formule, koszty związane z adaptacją lokalu na restaurację oraz czynsz są kilkukrotnie niższe. Przyczepy nie różnią się niczym od stacjonarnych restauracji - posiadają takie same sprzęty najwyższej jakości. Firma Sweet Gallery przekazuje franczyzobiorcom biznes „pod klucz”, z pełnym wyposażeniem gotowym do pracy. Cały biznes zamknięty jest w jednej przyczepie, która pełni trzy funkcje: sprzedażową, kuchni oraz magazynu. Znikają więc koszty remontu, jak w przypadku lokali stacjonarnych, nie trzeba mieć też dodatkowego magazynu, bo wszystko mieści się w przyczepie. Dzięki mobilności przyczep istnieje możliwość przeniesienia punktu do innej lokalizacji. Sweet Gallery zawsze skoncentrowana była na otwieraniu punktów na zewnątrz obiektów, w plenerze, przy wejściach do galerii handlowych, ponieważ są to miejsca najbardziej widoczne dla klientów. Osoby, które chciałyby otworzyć punkt franczyzowy w Sweet Gallery, nie muszą mieć doświadczenia, a jedynie chęci do pracy i zaangażowanie.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

W firmie Sweet Gallery pracuje ponad 200 pracowników, działających zarówno w centrali, jak i w terenie. Naszych klientów kompleksowo wspiera kilkanaście wyspecjalizowanych działów i ekspertów.

Jakie wsparcie otrzymuje od Państwa franczyzobiorca?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

To, co nas wyróżnia, to fakt, że nasi franczyzobiorcy nie pozostają bez opieki. Nasz system franczyzowy zapewnia nie tylko wiedzę w zakresie sprzedaży, ale również całe know-how związane z prowadzeniem biznesu. Franczyzobiorcy mają wsparcie centrali już od momentu podpisania umowy franczyzowej.

Jak wygląda taki proces?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Najpierw franczyzobiorcami zajmuje się opiekun startowy, który przeprowadza przez wszystkie etapy niezbędne do uruchomienia punktu i rozpoczęcia biznesu. Opiekun startowy pomaga między innymi w: uzyskaniu finansowania, koordynuje pozyskiwanie lokalizacji, ustala termin szkoleń, przygotowuję checklistę wszystkich rzeczy, które trzeba zamówić przed otwarciem punktu. Jest osobą pierwszego kontaktu dla franczyzobiorcy, do którego to franczyzobiorca może zadzwonić z każdym pytaniem. Następnie franczyzobiorca otrzymuje opiekuna biznesowego, który wspiera go w przygotowaniu punktu do otwarcia, w dniu startu punktu, oraz przez cały okres trwania umowy franczyzowej. Każdy franczyzobiorca ma opiekuna biznesowego, z którym jest w stałym kontakcie. Ponadto opiekunowie biznesowi regularnie odwiedzają punkty franczyzobiorców. Nie jest to jednak kontrola punktu, ale raczej rozmowa i wspólna analiza funkcjonowania biznesu. Nasz pracownik po obserwacji pracy punktu i obsługi klientów daje przydatne wskazówki, co należy zoptymalizować lub zmienić. To rodzaj doradztwa i konsultacji.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Za rekrutację odpowiada nasz dział HR. Zależy nam na pozyskaniu do naszej firmy najlepszych pracowników, dlatego każdy etap selekcji kandydatów jest wnikliwie poprowadzony. Procesy rekrutacyjne przeprowadzamy zazwyczaj dwuetapowo i mogą się one różnić w zależności od stanowiska. Prowadzimy rekrutację zdalnie i stacjonarnie. Kandydaci mogą spodziewać się również zadania rekrutacyjnego. Nasze spotkania rekrutacyjne prowadzimy w sposób profesjonalny, z szacunkiem do kandydatów, dbając o ich komfort. Spotkanie rekrutacyjne jest również okazją do przekazania kandydatom informacji o naszej firmie, o nas jako pracodawcy. Odpowiadamy na wszystkie nurtujące naszych przyszłych pracowników pytania. Bez względu na wynik spotkania rekrutacyjnego, nasi Kandydaci zawsze otrzymują od nas informację zwrotną o decyzji. Zachęcamy więc do kontaktu z rekruterem bądź działem HR pod adresem rekrutacja@sweetgallery.pl.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Każdy nowy pracownik przechodzi proces onboardingowy, a wdrożenie w dużej mierze zależy od specyfiki danego stanowiska. Zapoznajemy pracownika z firmą i jej strukturą. Nowozatrudnieni biorą udział w szkoleniach wewnętrznych i spotkaniach wdrożeniowych. W kolejnym kroku obserwują pracę doświadczonych kolegów, a następnie realizują powierzone zadania z ich pomocą, aby finalnie samodzielnie przejąć odpowiedzialność za wypełniane obowiązki. Stawiamy na praktykę, a nowy pracownik może liczyć na pełne wsparcie swojego zespołu i managera.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Nasi pracownicy mają możliwości rozwoju w strukturach firmy zarówno pionowo (lidersko), jak i poziomo (ekspercko), a także pomiędzy działami. Wielu specjalistów i menedżerów w naszej firmie to osoby, które rozpoczynały pracę właśnie u nas i miały możliwość rozwijania swojej ścieżki kariery. Informujemy naszych ludzi o prowadzonych rekrutacjach, jesteśmy otwarci i aktywnie wspieramy przejścia wewnętrzne. Zachęcamy też do polecania znajomych do pracy w naszej firmie poprzez program Poleceń Pracowników. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna, każdy odnajdzie się w naszym zespole!

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Sweet Gallery Sp. z o.o.ikona wywiad

Jednym z ważniejszych celów Sweet Gallery jest dalszy rozwój sieci i przekroczenie liczby tysiąca punktów w 2023 roku. Spółka będzie także kontynuowała rozwój w Europie. W tej chwili punkty, pod międzynarodową marką Ice and Roll i Cake and Roll, funkcjonują w Rumunii, Słowacji, Niemczech. Naszym nadrzędnym celem jest zarówno dbałość o jakość produktów, jak i usług, które świadczymy dla naszych franczyzobiorców. Jesteśmy członkiem Polskiej Organizacji Franczyzodawców i działamy zgodnie z zasadami zapisanymi w Kodeksie Dobrych Praktyk Dla Rynku Franczyzy.

SQ Nowy wpis

W jednym z nieaktualnych ogłoszeń (specjalista ds. sprzedaży) znalazłem informację, że oferowana jest umowa o pracę albo kontrakt b2b, mogę zapytać od czego to zależy? Można sobie wybrać czy firma jednak preferuje jedną z nich? Od czego zależy system prowizyjny i ile mniej więcej można dzięki niemu dorobić?

Dominika Nowy wpis

Proszę o informację na temat pracy jako Koordynator punktów gastronomicznych. Co dokładnie wchodzi w obowiazki? Czy jest premia i od czego jest uzależniona? Czy rozliczenie oparte jest na ilości objechanych w miesiącu punktów, wykonanych raportów? Jakie są godziny pracy? Czy osoba która nie ma wyrobionej książeczki może wziąć udział w rekrutacji? Czy pierwsza umowa jest na czas określony? Jaki? 3 miesiące, rok?

UY Nowy wpis

Trochę szkoda, że z dwóch dostępnych ofert pracy widełki są podane dla jednej, akurat nie tej, która mnie interesuje:3 Można wiedzieć coś o pensji specjalisty ds. administracji i floty? Czy da się określić % stosunek obowiązków flotowych do administracji z nią niezwiązanej?

Anka

Hej, chciałabym do nich aplikować na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. pozyskiwania lokalizacji na terenie Warszawy. Widzę, że poszukują do trzech lokalizacji i teraz tak się zastanawiam, bo praca polega na pozyskiwaniu nowych lokalizacji, czy te lokalizacje mają znajdować się wyłącznie w obrębie stolicy, czy poboczne miejscowości też są brane pod uwagę? Jaki jest w ogóle miesięczny target, ciężko plany wyrobić?

@Anka

Pani Anno, obecnie poszukujemy Specjalistów ds. pozyskiwania lokalizacji na trzy różne obszary. Serdecznie zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszymi ogłoszeniami na to stanowisko na portalach Pracuj.pl oraz OLX, gdzie szczegółowo opisujemy teren pracy przypisany do każdej konkretnej osoby. Dobrego dnia :)

Grzegorz
@Anka

Odradzam. Aplikowałem na to stanowisko w 2023 roku, ostatnim etapem rekrutacji jest wskazanie 2 lokalizacji, zrobienie prezentacji ze zdjęciami i wskazaniem usytuowania miejsca na ,, Lodolandię " i ,, Bafra Kebab ". Po przesłaniu prezentacji kontakt z firmą się urywa, a za kilka miesięcy we wskazanym przez Ciebie miejscu miejscu otwierają biznes. Taki mają pomysł na rozwój firmy, ale w dzisiejszych czasach takie pomysły szybko się roznoszą w branży ekspansji i mam nadzieję, że ktoś w tej firmie zareaguje na ten proceder. Pozdrawiam Grzegorz

Nowy wpis

@Grzegorz

Na stanowiska związane z ekspansją standardem w naszej firmie jest rekrutacja złożona z kilku etapów, w tym z zadania praktycznego. Jest ono jednak tylko namiastką docelowych zadań zatrudnionej osoby na takim stanowisku. Pozwala zarówno pracodawcy, jak i potencjalnemu pracownikowi, podjąć dobrą i długoterminową decyzję. Lokalizacje wskazywane przez kandydatów nie stanowią „odkrycia” dla firmy, a raczej weryfikują trafne odczytanie wskazówek z zadania i pokazują jak aplikujący kandydat mógłby w pracy poradzić sobie z wyzwaniami. Codziennie nasi pracownicy odwiedzają dziesiątki lokalizacji, pracują nad szczegółami podjęcia współpracy i w wielu z nich finalnie powstają nasze punkty. Jest to jednak daleko bardziej złożony proces niż zadanie rekrutacyjne. Oczywistym jest, że firma decyduje się na podjęcie współpracy z osobą, która najlepiej wykonała zadanie i w najwyższym stopniu spełnia wszystkie inne oczekiwania. Ze wszystkimi osobami, które uczestniczyły w procesie rekrutacji kontaktujemy się i przekazujemy informacje zwrotne o wyniku procesu.

Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży

- godzinna rozmowa z rekruterką - godzinna rozmowa z TL i rekruterką

- doświadczenie - motywacja - dlaczego zaaplikowałeś do nich itp.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

PV

No ale co się stało tak właściwie? Nic nie piszesz dokładnie, i tak naprawdę to nie wiadomo. Jakoś nie tak pracowników tam traktują czy co? Chciałbym wiedzieć, bo miałem tam zamiar aplikować generalnie.

JD

Cześć, widzę, że szukają Koordynator/ka Punktów Gastronomicznych. Oferują od 5500 do 8000 brutto na umowie o pracę, co trzeba zrobić lub od czego to zależy czy dostanie się 5500 czy 8000 złotych? Miałabym za zadanie prowadzenie szkoleń pracownikom, jak często one muszą się odbywać, ktoś wie? No i ogólnie jak u nich wygląda atmosfera w zespołach?

wszystko fajnie, ale większość opinii jest od franczyzobiorców, a jak z pracą w samym sercu Sweet Gallery? Czy na forum są jacyś pracownicy, którzy by powiedzieli czy będą planowali jakieś rekrutacje na pracowników biurowych w swojej siedzibie na Jutrzenki?

@Monika

zdecydowanie nie polecam, praca tam jest bardzo wyczerpująca/ stresująca, duża rotacja pracowników, brak rąk do pracy przy ogromnej liczbie obowiązków

@pracownik

A czy skoro są deficyty pracownicze to często zdarzają się nadgodziny? Rotacja czym spowodowana, złą atmosferą czy niskimi zarobkami? :(

@pracownik

Nasza firma w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija i rzeczywiście tempo pracy bywa duże. Dbamy o zapewnienie naszym pracownikom odpowiednich narzędzi, zasobów oraz wsparcia. W ostatnim roku podwoiliśmy liczbę zatrudnionych osób, aby pracownicy mogli zachować równowagę między życiem prywatnym, a zawodowym.

Renata
@SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.

Czy aktualnie prowadza państwo rekrutacje do firmy?:) Na jakie doświadczenie u pracownika firma jest nastawiona? Chodzi mi o dział Kontrli Jakości.

@Renata

Pani Renato, aktualnie prowadzimy rekrutacje na różne stanowiska, zarówno do centrali firmy w Warszawie jak i w innych regionach kraju. W dziale kontroli jakości cenne będzie doświadczenie z obszaru gastronomii oraz doświadczenie managerskie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy na Pracuj.pl oraz OLX.

Witam, rozmowa rekrutacyjna była bardzo konkretna, dużo pytań dzięki którym można było dowiedzieć się o zarobkach, obowiązkach, miejscu pracy, przełożonym, zespole itd. Niestety niewiele z tej rozmowy okazało się prawdą. Brak ludzi do pracy, dziwne przepisy w firmie, znajomości, pracownicy którzy są już mocno zestresowani i pracują nawet na zwolnieniach lekarskich, ciągła rotacja, brak porządku w dokumentach, szefostwo, które udaje że nic nie widzi. To tylko jedne z nielicznych minusów pracy tam, zdecydowanie odradzam.

Dziękujemy za Twój wpis. Zależy nam na zadowoleniu naszych pracowników. Chcielibyśmy poznać więcej szczegółów w celu wyjaśnienia sytuacji. Prosimy Cię o kontakt na adres mailowy zespol.hr@sweetgallery.pl. Liczymy na kontakt z Twojej strony. Pozdrawiamy Zespół Sweet Gallery.

Franczyzobiorca

Irytuje mnie fakt negatywnych opinii moich kolegów, można powiedzieć kolegów po fachu, co wylewają swoj ból (usunięte przez administratora). Nie potraficie prowadzić biznesu swojego, czyjegoś to chociaż opinii nie psujcie bo to psuje rynek i klienta. Biznes jak każdy inny ale jak się robić nie chce to w domu siedźcie. Chcecie mieć 7 biznes Ok ale zajmijcie się każdym tak samo a nie liczcie, ze samo się poprowadzi.

Audytor

Mam pytanie odnośnie rekrutacji na stanowisko Audytor punktów gastronomicznych. Posiadam doświadczenie w przeprowadzaniu audytów zarówno dla gastronomii, jak i w punktach handlowych, dlatego chciałby się dowiedzieć od czego uzależnione są podane w ogłoszeniu widełki wynagrodzenia? Czy na tym stanowisku przewidziana jest również premia? Ile punktów dziennie do audytu, jakie firma oferuje narzędzia pracy oraz czy zezwala na użytkowanie po pracy? Może ktoś pracuje na takim stanowisku i jest w stanie się wypowiedzieć?

@Audytor

Dzień dobry, wynagrodzenie na stanowisku Audytor punktów gastronomicznych jest uzależnione od doświadczenia i wiedzy kandydata. Do wykonywania pracy Audytora, oferujemy niezbędne narzędzia tj.: samochód służbowy z kartą paliwową, laptop oraz telefon. Praca Audytora wiąże się m.in. z przeprowadzaniem kontroli oraz sporządzaniem raportów. Ilość wizyt zależy od sezonu. Zachęcamy do przesłania CV na adres: rekrutacja@sweetgallery.pl lub aplikowania na to stanowisko przez portal ogłoszeniowy. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami. Pozdrawiamy! Sweet Gallery

@Audytor

Rekrutacja na początku 2023r Oferowane wynagrodzenie (usunięte przez administratora). Pierwsze trzy miesiące bez premii bo to okres wdrożeniowy. Po 3 miesiącach premia (usunięte przez administratora) Wniosek po rekrutacji: (usunięte przez administratora)

@Kandydat

Dzień dobry, w komunikacji z Kandydatami jesteśmy transparentni. W ogłoszeniu na to stanowisko były zamieszczone widełki wynagrodzenia. Doceniamy naszych pracowników, dlatego mają oni możliwość otrzymania premii. System premiowy jest dostosowany do zakresu obowiązków i przedstawiamy go Kandydatom szczegółowo na spotkaniu rekrutacyjnym. Co do zasady, wysokość premii jest ustalana procentowo w zależności od spełnienia przez pracownika konkretnych zadań. Pozdrawiamy!

Pojawiło się ogłoszenie na regionalnego opiekuna ds kontroli i jakości. Nie ukrywam zainteresowało mnie to ogłoszenie ponieważ mam doświadczenie w gastronomii i jako manager regionu. Na jakie warunki można liczyć? Czy (usunięte przez administratora)jest realne podstawy? Jakie premie? Jakie auto służbowe? Czy dużo punktów ma się pod sobą?

Hanna
@Paweł

mineło troszkę czasu i ciekawi mnie czy ostatecznie aplikowales bez tych informacji na to stanowisko i dostales jakies odpowiedzi ? Może ktoś odpowie, a może to stanowisko jest nadal wolne w ogóle?

@Paweł

Krystian

Mam bafre już prawie rok i stałych klientów zależy od zaangażowania ile tutaj wyciśniesz na tym

Bartłomiej

Co niektórzy to chyba myślą zekasa sama się zarobi bafra to praca jak każda inna,jak się nie zaangażujesz to nie wyjdziesz na plus mam punkt drugi rok i wiem co mówie

Marcel

Jak ktos chce pracować to wszędzie zarobi tu jest trochę łatwiej bo daja wszystko na start plus całe knowhow duzo ci odchodzi rzeczy które trzeba spiac, ty musisz zajac się biznesem

Olaf

Współpraca z Sweet Gallery, przebiega pomyślnie, wszedłem z ciekawości zobaczyć co ludzie piszą i jestem zszokowany. Od dwóch lat prowadzę biznes w oparciu o franczyze i jeszcze aniu razu nie było z niczym problemu. Jeśli człowiej jest zaangażowany w to co robi to zawsze odniesie sukces, a jak ktoś mysli że samo się zarobi to nie tędy droga.

olas

Dochod faktycznie zalezy od miesiaca ale generalnie jak ktos sie zastanawia i ma jkaies watpliwosci to polecam isc do nich na spotkanie a nie kierowac się opiniami na forum

K.
@olas

Na spotkaniach zawsze będzie wszystko różowe i piękne, szczególnie przedstawiony biznesplan oraz "zapewniane wsparcie" franczyzobiorcy jak to mówią, na każdym etapie...

Tomcio

Wkoncu trafiłem na pracodawcę, który docenia pracownika. Przyjazna atmosfera, współpracownicy wszystkiego nauczą i nawet jak masz zerowe doświadczenie, złapiesz zajawkę i chęć do pracy. Az chce się wstawać co rano z łóżka do pracy

Jolanta
@Tomcio

A z perspektywy jakiego stanowiska teraz o tym piszesz i czym konkretnie się zajmujesz? Na czym praca polega, że taki zmotywowany jesteś?

Czy istnieje możliwość rozwoju w SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.?

kandydat

nie

Masza

Witam. Chciała się dowiedzieć więcej informacji dotyczących franczyzy. Czy jest jakiś weksel in blanco.? Jaki wkłada finansowy powinien mieć pontecjalny fraczyzobiorca.? Czy lokalizacja wybiera firma.? I czy wyposażenie budki też daje firma. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Pracownicy

Czy są tu pracownicy centrali w Warszawie? Jaka panuje atmosfera panuje w pracy, w dziale wsparcia sprzedaży? Na jakie realne premie można liczyć? Na rozmowie mówiono mi jakiś czas temu, że premią jest stała kwota od każdego umówionego spotkania i podpisanej umowy. Czy tak faktycznie jest? Ile udaje się średnio miesięcznie takich spotkań umówić?

@Pracownicy

Atmosfera jest super, a z prowizji można naprawdę dobrze zarobić tym bardziej, że nie wymagają dużego doświadczenia.

Mateusz
@Pracownicy

Niewiadomo bo caly czas szukaja pracownikow

@Mateusz

Sweet Gallery to jedna z największych polskich sieci franczyzowych. Dynamicznie się rozwijamy, dlatego prowadzimy rekrutacje na kilka stanowisk jednocześnie. Szukamy osób ambitnych, zaangażowanych, które chcą doskonalić swoje umiejętności i rozwijać się razem z nami. Osoby zainteresowane pracą w naszej firmie prosimy o przesyłanie swojego CV na adres: rekrutacja@sweetgallery.pl Pozdrawiamy! :)

Zostaw merytoryczną opinię o SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k. - Warszawa

• Jak się pracuje w SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 15 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.?

Kandydaci do pracy w SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWEET GALLERY sp. z o. o. sp. k.