Colian Sp. z o.o.

Opinie o Colian Sp. z o.o.

Zainteresowany Nowy wpis

Czy ta prawda, że nowi pracownicy są wysyłani na jednodniowe szkolenie do innego oddziału?

Kari Nowy wpis

Najważniejsza rzeczą jest ze wogule was przyjmą i jakiś czas będziecie pracować.

Jak szefostwo w Colian Sp. z o.o. traktuje ludzi?

rekr

Cześć, był ktoś na rozmowie na PH w Warszawie ? jakie wrażenia?

@rekr

Ja byłem i było spoko- biuro fajne, ludzie pogodni , słyszałem jakieś oklaski z sali obok - spoko wrażenie miałem. Miła dziewczyna dzwi otwiera :)

Mona
@rekr

Spoko jest. Ja byłam w zeszkym roku.Normalni ludzie, klasyczne pytania. Oferują umowę o prace na okres próbny, auto, ubezpieczenie medyczne i chyba msport. Fajne biuro maja na gorze w biurowcu niedaleko PKP Zachodnia. O słodyczowej części dobrze mówi się na rynku. Podobno kazdy dział w tej firmie tam inne zasady ma, słodycze Ok.

była kandydatka Nowy wpis
@rekr

Brałam udział w rekrutacji do działu strategii i rozwoju biznesu. Pierwszy etap to rozmowa rekrutacyjna z Panią HR przez telefon. Zostałam zaproszona do drugiego etapu rekrutacji - rozmowa online z dyrektorem i Panią rekruterką. Otrzymałam informację, że otrzymam feedback do dwóch tygodni, po dwóch dniach dostałam telefon, że wypadłam bardzo dobrze i chcą mnie zaprosić do trzeciego etapu. Kolejne spotkanie również odbyło się online, miałam za zadanie przygotować prezentację na temat rynku słodyczy oraz rekomendacje dalszego rozwoju dywizji słodycze. Po kolejnych dwóch dniach Pani rekruterka zadzwoniła do mnie w cudownym nastroju, poinformować mnie, że jest jej ogromnie miło przekazać informację, że bardzo chcą mnie zatrudnić, najlepiej jak najszybciej. Jednakże jeszcze nie ma dokumentów podpisanych, ale dzwoni, żebym nie musiała dłużej czekać na informację zwrotną i żeby konkurencja mnie nie zabrała do siebie. Mijały kolejne dni... cisza.. W końcu zbliżał się koniec miesiąca, postanowiłam zadzwonić do Pani rekruterki i dowiedzieć się na jakim etapie jesteśmy. Pani nie odebrała, spróbowałam ponownie na koniec dnia, znów nie odebrała. Oddzwoniła, mówiąc, że dokumenty zostały zaniesione do Prezesa i cały czas czekają na podpis, jak tylko będzie coś wiedziała, obiecała się odezwać. Znów minęło kilkanaście dni... Znów postanowiłam się skontaktować z Panią. Dostałam smsa "Rekrutacja została wstrzymana, jak tylko zostanie przywrócona zadzwonię do Pani. Nadal bardzo nam zależy, aby Panią zatrudnić". Minął miesiąc nikt nie dzwonił, drugi również cisza... Postanowiłam znów się skontaktować z Panią rekruterką, ale już nikt nie odpowiedział.

Staszek

Słodycze to w sumie najnormalniejszy obszar w tej firmie, coś Szef tego działu próbuje zrobić, zmieniać Coliana na standardy rynkowe - niestety jest sam bo cała reszta firmy to zatrzymała się 20 lat temu. Szkoda bo gdyby miał wsparcie to mogłaby być skuteczna biznesowo i przykazania dla pracowników firma.

Kolo
@Staszek

Prawda , inni mu tylko przeszkadzają i szkalują do Prezesa….. ciekawe ile jeszcze wytrzyma i na ile starczy gościowi siły na walkę o normalność w Colian, tym bardziej ze w sumie jest sam , cały niby Top z Opatówka to walczy o brak zmian i aby zawsze było po staremu

Zyzia
@Staszek

Potwierdzam, pełna prawda o tej firmie

Bidzio
@Zyzia

Tez tak myśle ….

And
@Staszek

Jedyny myślący i rozsądny w tym całym managmencie…gdyby gościa słuchali to firma byłaby kilka klas wyżej a tak to cienizna z Opatówka działa jak buldożer ….co gość zbuduje to centrala niszczy…..a wystarczy posłuchać gościa….szkoda dla firmy bo stoi i szkoda ludzi bo to widza i odchodzą i szkoda gościa bo niewykorzystany potencjał i się marnuje.

Natalia
@And

A to akurat słabo jeśli ludzie taki potencjał niewykorzystany dostrzegają. A pracownicy w firmie o tym mówią głośno? Ktoś z górą te tematy poruszał? Do dziś sytuacja jest stale niezmienna?

kandydat

Hej. Czy PH może używać auto prywatnie ? Pozdr

ph
@kandydat

tak, jest taka mozliwośc

Zuzanna
@ph

super, a wtedy jak się rozlicza z firmą za paliwo? i kto płaci za naprawy i przeglądy tych aut?

BrandManagerNaGodziny

Dzień dobry, opowiem krótko moją historię. Sami proszę wyciągnijcie wnioski. Przeszedłem przez 4 etapy rekrutacji: rozmowę z HR przez telefon, rozmowę zdalną z Marketing Manager i HR, prezentację nt. możliwych dróg rozwoju marki przed Marketing Manager i HR oraz rozmowę finalną z Dyrektorem Marketingu. Otrzymałem feedback, że prezentacja była bardzo mocna, a wiele moich wniosków pokrywa się z tym, co myślą wewnętrznie w dziale. Dyrektor nie miał uwag, rozmowa z nim trwała chwilę. Otrzymałem stanowisko. Na głęboką wodę... Szkolenia, poznanie firmy, osób w firmie, sposobu organizacji, miejsca przechowywania dokumentów z jednoczesnym opracowywaniem w przyśpieszonym tempie brand planów przesuniętych z grudnia na czerwiec (po raz pierwszy od wielu lat). Starsi stażem BM też mieli z tym problem, bo to przesunięcie o pół roku całego cyklu prac... Opóźnienia, przesunięcia, poprawki ciągle aktualizowanych danych... Prezentacja objęła blisko 100 slajdów: analiza finansowa, analiza rynku i konkurencji, mediowa, plan aktywności na kolejny rok, zaakceptowana koncepcja namingowa dla marki, trafione sugestie co do claimu dla kampanii wizerunkowej, itd. Została przyjęta bez uwag do pre-readu przez Zarząd. W poniedziałek byłem pytany przez Panią MM czy się wyrobię. W środę czy czwartek oddałem prezentację, w kolejnym dniu dowiedziałem się, że nie przedłużają mi umowy po 2 miesiącach "współpracy". Było to dzień przed urlopem przełożonej (MM). W kolejny tygodniu miałem odczyt swojej zaakceptowanej prezentacji -była tam moją prezentacja beze mnie. Koleżankę, która zaangażowali do innej swojej marki potraktowano podobnie, z tym, że kilka miesięcy później... Mimo to spotkałem tam sporo bardzo wartościowych osób. Cenię też bardzo prezesa Colian za niepowtarzalną grupę tradycyjnych, polskich, silnych marek jakie zebrał. Szkoda... Trzymam kciuki za marki i ludzi oraz życzę zmian na lepsze w wielu obszarach funkcjonowania firmy, która ma ogromny potencjał... Szkoda, bo przez dwa miesiące, które byłem odeszły 3 fajne, młode, zaangażowane osoby... Dużo też pracy nad wiązaniem struktur organizacyjnych oddzielnych, kiedyś zakładów... Dużo pracy w podsumowaniu i warto to robić z odpowiednimi osobami i atmosferą na pokładzie... Długo zastanawiałem się czy pisać tę opinię, ale jak usłyszałem w Colian "feed back is a gift". Pozdrawiam serdecznie, BrandManagerNaGodziny

@BrandManagerNaGodziny

PS. Przychodząc do Colian zostawiłem też stabilną, pewną pracę, którą miałem... Miejcie takie rzeczy w HR na względzie zatrudniając ludzi i mówiąc im o jedności wizji i teamie, którego niestety tam nie widziałem.

Kamila
@BrandManagerNaGodziny

Hej. Z tego co czytam to mocno zaangażowałeś się w tą firmę i szkoda ze zostałeś zwolniony. Myśle tez sobie ze jednak trochę doswiadczenia zyskałeś i tak jak mówiłeś poznałeś wielu wartościowych ludzi wiec co zawsze wyjdzie na plus. Szkoda tez twojej poprzedniej pracy. Właśnie tez myślałam żeby spróbować tam sił ale zależy mi przede wszystkim na stabilnym zatrudnieniu w firmie

@Kamila

Dziękuję za ciepłe słowa, Kamila... Życzę powodzenia w poszukiwaniach swojego miejsca. Atmosfera jest często ważniejsza niż "duże logo"... Pozdrowienia BMNG

@Kamila

Dziękuję za ciepłe słowa Kamila... Trzymam kciuki za znalezienie swojego miejsca :) czasem atmosfera jest ważniejsza niż "duże logo". Pozdrowienia, BMNG

Doświadczony

Pracuje w słodyczach od wielu lat, pamietam czasy nerwowego szukania odpowiedzi na pytania o przyszłość. Wczoraj przyszedł do nas Dyr. Dywizji i w kilkadziesiąt minut z pasja opowiedział o kolejnych 5 latach. Wizja + Pasja + Wiedza i Szacunek = chce tu być minimum 5 lat :) jest pomysł na biznes i ludzi w nim pracujących. Fajnie.

JGS
@Doświadczony

Raczej nie ma niczego. Olbrzymi haos, brak profesjonalizmu i ciągle odejścia ludzi. Brak jakiejkolwiek współpracy. Ludzie nie tworzą teamu. Wstyd pracować w tej firmie. Głęboko nie polecam.

Jozeh
@JGS

Prawda, poza słodka cześć to jakaś masakra jest.

Bogna

@Mona Czy to co napisałaś jest utrzymane w firmie? Mam zamiar aplikować stąd pytanie

Mona
@Bogna

Hej, tak- wszystko jest nadal Ok. Ja pracuje i nie narzekam. Pamiętaj tylko ze pisałam o slodyczowej dywizji, pozostała cześć Colian to lata 90te - od lat żadnych zmian, zatrzymali się 15 lat temu. Słodycze poszły do przodu, Szef tej dywizji próbuje ciągnąć firmę do standardu rynkowego - czasem mu się udaje:) ludzie tez innaczej myślący w słodyczach . Przychodź pracuj rozwijaj się - tu się da.

Robcio
@Mona

Tylko słodycze:)

Obecny
@Mona

Prawda. Pozostałe działy to lata 90-te. Czas się zatrzymał. Najgorsze ze Prezes tego nie widzi…. wiec wcześniej czy później ci co potrafią coś zrobić odchodzą …. Ten gościu tez zrezygnuje, to tylko kwestia czasu bo nie rozwali całego betonu mentalnego

Czy są i na jakie stanowiska rekrutacje do Colian słodycze ? Mam na myśli stanowiska w tej części Colian odpowiadającej za słodycze w Colian - nie napoje. Dajcie znać - ale tylko do zespołu slodyczowego.

Oko
@Anna

Podobno szukają do biura, sprawdź w necie lub po prosto zadzwoń :)

Prawie pracownik

Byłam na rozmowie, dziele się informacja dla innych kandydatek. Rozmowa pierwsza z kimś z HR przez telefon, dziwnie moim zdaniem. Potem zaproszenie na spotkanie, rozmowa z osoba z biura, sympatycznie i merytorycznie. Na koniec przyszedł Dyrektor Słodyczy - te kilka zdan będę pamiętać przez kolejne lata kariery zawodowej, tylko po to było warto. Dzięki

Gruszka
@Prawie pracownik

Możesz rozwinąć wątek? Co konkretnie powiedział dyrektor?

lolo

PH dywizja napoje i kulinaria. Ogólnie jeśli by to były same napoje, to byłoby spoko. Niestety firma w swojej ofercie ma jeszcze taki produkt jak Appetita i tu jest problem. Produkt ma bardzo silną konkurencję na rynku i jest mało rozpoznawalny. Nie ma niestety żadnego wsparcia marketingowego. Produkt sprzedaje się tylko na wioskach, gdzie nie "dojeżdża" Prymat i Kamis. W dużych sieciach handlowych już dawno nas usunęli i nie chcą słyszeć o żadnej Appeticie. Firma nie ma za bardzo pomysłu jak rozwiązać ten problem, pieniędzy brak bo sprzedaż słaba i tak w koło Macieju. Towar na sklepach się terminuje, nawet takie podstawy jak liść czy majeranek. Wymiany gonią wymiany, a gratisów jak na lekarstwo. Niska cena też nie pomaga. U dystrybutorów to samo, braki, braki i jeszcze raz braki. Nawet jak chcesz sprzedać to nie ma skąd. Nie ma co się dziwić, towar słabo rotuje, więc oni też rezygnują. Ogólnie kaplica. Jeśli chodzi o pracę to dużo zależy od trasy i rejonu, ale to chyba w każdej firmie FMCG szczególnie spożywce. Są rejony, gdzie handlowcy dosłownie nie muszą wychodzić z domu, bo target sam się zrobi poprzez mocne sieci lokalne i connector, a są rejony gdzie niestety trzeba walczyć o każdą zgrzewkę. Firma zdecydowała się na zakup lodówek impulsowych i chciała je wstawiać "za darmo". Pomysł fajny tylko spóźniony o jakieś 5 lat. Mam wrażenie, że większość PH pracuje w tej firmie "dodatkowo". Jednak samozatrudnienie otwiera różne możliwości zarobkowe i chyba większość robi coś na boku.

Weronika
@lolo

@lolo Skoro niektóre produkty w Colian się nie sprzedają, powiedz mi zatem jak ustalana jest pensja przedstawiciela handlowego w tej firmie? Dziękuję.

Julia

A jak wygląda sytuacja na słodyczach? Wiem, że jest umowa o pracę, ale co konkretnie należy do obowiązków?

@Julia

Cześć, to zależy o jakie stanowisko pytasz. Tak czy tak słodycze to ta lepsza strona firmy :)

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Colian Sp. z o.o.?

To zależy o która cześć Colian pytasz, Słodycze i Biura to umowa o prace, Napoje to samozatrudnienie.

Nina

Dobry pracodawca to nie może być inaczej. Chce się pracować w firmie!!!

Szukający
@Nina

Czy wiecie czy są i na jakie stanowiska rekrutacje do Colian słodycze ? Mam na myśli stanowiska w tej części Colian odpowiadającej za słodycze w Colian - nie napoje. Napoje mnie nie interesują. Dajcie znać z kim można pogadać ....

Jasiek

Może wiecie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jaka jest atmosfera?

@Jasiek

Szukają widziałem w necie ogłoszenia do różnych działów. Sam mam zamiar aplikować.

@Anonim

na jakie stanowisko?

Katarzyna
@Anonim

Czy zdecydowałeś się na podjęcie pracy w Colianie? Dla użytkowników forum, jak i potencjalnych pracowników bardzo ważne są informacje na temat przebiegu procesu rekrutacji w Colianie. Jeżeli wiesz coś więcej na ten temat, lub sam uczestniczyłeś w takiej rozmowie, czekamy na Twój komentarz.

Jola
@Jasiek

coraz lepsza:) firma się zmienia w zdumiewającym tempie - tak trzymać . Ps ostatni odwiedził nas mówca motywacyjny - kiedyś nie do pomyślenia a dziś w formie upominki na mikołajki :) wow

@Katarzyna

Tak, było spoko i jestem w zespole slodyczowym :) jest lepiej niż myślałem .

Kamil
@Jola

.....na Dzień Kobiet Panowie przygotowali śniadanko plus kwiatki , w rewanżu Panie zaprosiły na obiad z okazji dnia faceta. Jest spoko w wawie , inna kultura.

Konrad

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Jaką umowę dostaje się na początek?

Ala

Umowe o prace.

@Ala

W Warszawie jest normalnie - praca jak praca, zależy od stanowiska. Atmosfera coraz lepsza, wyniki coraz lepsze, ludzie różni - jak wszędzie, po prostu normalnie.

Aldona

Fajna ekipa + Szef z pomysłem = fajny klimat pachnący sukcesem :)

@Konrad

Tak, szukają na różne stanowiska - sama będę aplikować. Ogłoszenia można znaleść w necie. Dużo dobrego słyszałam od koleżanki tam pracującej o facecie co kieruje słodyczami w tej firmie - podobno inna bajka, kultura i wiedza vs inne działy - mówi się ze tam jest beton. Maja coraz lepsze wyniki i fajny zespół.

Olek
@Aldona

Gościu jest niesamowity , dźwignął dział słodyczy na zupełnie inny poziom w wynikach i atmosferze , zbudował miejsce gdzie się chce być - pytanie jak długo wytrzyma w tym bałaganie ? lub kiedy go inni kupią :)

PH
@Olek

Patrząc na kosmiczne wyniki dywizji długa tu pracować nie będzie - poza firma płaca więcej.

Olek
@Aldona

Gościa zarządzającego słodyczami słuchałem na Kongresie Przekąsek - faktycznie wyróżniał się na tle innych Prezesów biorących udział w debacie, jedyny naturalny i chyba szczery. Miło się słuchało - w prosty sposób tłumaczył skomplikowany świat FMCG .

Karina
@Konrad

Umowę o prace na czas określony na próbę.

@PH

odejdzie - to kwestia czasu.

@Olek

poznałem gościa niedawno - takich ludzi już mało jest, ma pomysł , pasje i wiele potrafi - a co ważne chce rozwijać innych.

@Olek

Ja słuchałem na spotkaniu komunikacji dywizji :) jest moc. Najlepsza konferencja na jakiej byłem i najlepsza impreza :) One Team . Fajna ta nasza firma się robi.

Obecny

Potwierdzam

Monia
@Konrad

Witam. Jestem zainteresowana pracą w Colian w segmencie czekolady. Możecie napisać coś o rekrutacji? Pracy w Colian, zarobkach? Z góry dziękuje

Mariusz

Cześć, czy może Ktoś wie na jakie stanowiska są rekrutacje do Colian oddział Warszawa? Interesuje nnie tylko zespół slodyczowy.

Arek

Rekrutują, wyślij CV. Można się dużo nauczyć, pracuje się intensywnie ale warto bo efekty widać. 2 lata temu pojawił się nowy Szef i zmienił firmę na plus. Za kilka tygodni nowe biuro jest otwierane wiec adres Aleje Jerozolimskie 100. Polecam

Bogdan
@Arek

Faktycznie są już w nowym biurze, byłem widziałem jest Ok

Ela

Coraz lepsze miejsce do pracy, pojawiły się ubezpieczenia medyczne, karty multisport i coraz lepsza kultura i atmosfera pracy co jest głównie efektem managera co zarządza tym biurem. Pracuje się ciężko ale pojawiły się wyniki i premie. Ludzie są super a to tak samo ważne.

Nowak
@Ela

To fakt. Zaczyna się widzieć sens tej pracy, w przeszłości kilka lat temu różnie z tym bywało. Ma tez być nowe biuro ....:)

Ala
@Ela

To fakt, jest lepiej.

Zostaw merytoryczną opinię o Colian Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Colian Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Colian Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Colian Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Colian Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Colian Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Colian Sp. z o.o.