Fortum

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Fortum

Aktualność
Stale poszukujemy możliwości, aby kreować zmiany w kierunku czystszego jutra. Od niedawna na polskich drogach możecie spotkać naszych Doradców w całkiem nowych, hybrydowych samochodach, przyjaznych środowisku :)
Do zobaczenia!
Sieć Sprzedaży Fortum
Janusz

Dzień dobry. Niestety nie mam dobrego jak na początek zdania o tej firmie. Jestem klientem, umowa zacznie obowiązywać od 2023 roku. Pozyskiwanie nowego klienta dokonuje się poprzez kłamstwa (tak było w moim przypadku). Pani, która u mnie się zjawiła jako przedstawiciel firmy przedstawiała wizje co zostanie zmienione w moich rachunkach za prąd, ile to ja dzięki temu będę mniej płacił. Okazuje się, że to co pani obiecywała jest nie do zmiany, a więc wszystko zaczęło się w współpracy z tą firmą od kłamstw. Do tego nie ma kompletnie z panią przedstawicielką firmy kontaktu - nie odbiera telefonów, nie odpisuje na żadne wiadomości. A nazywał siebie "opiekunem klienta". Za taką opiekę to ja dziękuję. Jedyny kontakt jest bezpośrednio z firmą, ale oczywiście nie odpowiadają rzeczowo na zadane pytania. Jedynie co to: "Umowa jest ważna" i tyle. Co do rachunków nie mogę się na razie wypowiedzieć, bo ich jeszcze nie mam, ale i tak obawiam się, że będą proporcjonalnie wyższe. Okaże się.

Handlowiec13

Hej, chciałam napisać swoją opinie na temat firmy fortum, a konkretnie mpr grup. Po wielu miesiącach ciężkej pracy na szczęście już tam nie pracuje od kilku dni. Pracowałam w mieście Kraków u pana Jakuba. Podstawa w tej firmie nie istnieje, kłamia od sameo początku ze trzeba zdobywav faktury żeby dostać podstawe a zaden klient nie chce dac faktur, tym bardziej 60 w miesiącu. Bez kłamania nie da się podpisywać umów. Nawet administator tej firmy podrabia podpisy u innych i nazywa to krakowskim sposobem na naprawę. Bardzo nie polecam pracy tutaj, potraktowali mnie bardzo źle. Zero wsparcia dla pracowników, jakiejkolwiek pomocy. Dziwie sie ze jeszcze ich nie zamkneli, jakby ktos zadzwonil do klientow jestem pewna ze 90% nie wiedziala by z kim zawarla umowe, kiedy sie zaczyna umowa, jakie bedzie miec ceny itp. mowia do klientow ze beda mieli cene 18 gr nie mowiac o tym ze do tego jeszcze kolejne 40 gr z gieldy. Tragedia. Nie idźcie tam pracować! Zmarnowali mi kilka miesięcy życia tam

@Handlowiec13

Szanowna HANDLOWIEC13 Dziękujemy za dodaną opinie. Dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić tę kwestię z partnerem, ponieważ Fortum dba o odpowiednie warunki współpracy i nie godzi się na działania opisane przez Panią w opinii.

rolnik

Niestety nie polecam, trudny kontakt z przedstawicielem po podpisaniu umowy, zawiłe zapisy w umowie. Suma sumarum zawsze zapłacicie więcej.

Przedstawiciel Handlowy

Osoba rekrutująca od początku nie budziła zaufania, zachowywała się bardzo nonszalancko. "Kilka" rozmów mam już za sobą i nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do kandydata. Rozmowa tylko w jedną stronę - rekruter ma swoje racje i kompletnie ignoruje co się do niego mówi. Na rozmowie dowiesz się, że najważniejsze dla Ciebie są pieniądze - nie ważne jakie masz zdanie na ten temat. Po prezentacji jak wygląda praca (tutaj tylko zarys) i ile to nie zarobisz w firmie (tutaj za to cały wywód: Panie tu się zarabia 10.000 zł i więcej jak się chce) czas na Twoje pytania. Uwaga to podstęp! Tak naprawdę to rekruter nie chce żadnych pytań. Odpowiada zdawkowo, kompletnie nie na temat albo nie odpowiada W OGÓLE. Tak! gdy pytanie się nie podoba (wytknięcie błędu logicznego) Pan potrafił patrzyć się pusto przed siebie lub na Ciebie i sprawę przemilczeć. Chcesz się dowiedzieć więcej - wszystkiego dowiesz się w pracy. Nie próbuj wyciągnąć tego od pana z rekrutacji, bo staje się bardzo drażliwy i wyraźnie dłuży mu się ta rozmowa. W tym miejscu się poddałem i zrezygnowałem. Rozmowa jednak nie była bezowocna jak widzę, gdyż ze strony zniknęło wiele nieprzychylnych komentarzy i diametralnie podskoczyła ocena pracodawcy. Pozdrawiam. :)

Takie jak wszędzie + czemu pieniądze są najważniejsze? (jeżeli uważasz inaczej, rekruter Cię naprostuje)

Ambro

Jak czytam te kłamstwa, to aż mi niedobrze się robi. Otóż miałem przyjemność pracować u takiej Pani z Łódzkiego w Fortum. Więc podzielę się z tym jak wyglądają zarobki realnie. (usunięte przez administratora) Warunki spartanskie, (usunięte przez administratora) Wsparcie od managera? Zapomnijcie, przynajmniej ja tak miałem.(usunięte przez administratora) Zachęcanie do nieuczciwych praktyk sprzedażowych, normalka w przeciwnym razie nie sprzedaż nic. Ogólnie koszmar. Nie polecam!!! Niby wielka firma, a płaca najniższa krajową, biedowa pensja. W Lidlu na łapę dostajesz z premia 4tys na łapę. A te bajki o tym ile to można nie zarobić, nie dajcie się nabrać, jak rozmawiałem z ludźmi,to może kiedyś były takie zarobki. Nawet jak na ranking się patrzy to garstka osób realizuje plany. Więc proszę was, za takie podstawy to (usunięte przez administratora)wam będzie sprzedawała. Polecam fotowoltaike miedzy 5 a 6 tysięcy na łapę + prowizja i ludzie chętnie rozmawiają. Z daleka od tej firmy, pozdrawiam ????

@Ambro

Szanowny Panie, szanujemy każdą subiektywną opinię związaną z pracą w Sieci Sprzedaży Fortum. Szczególnie ważna jest dla nas jej merytoryczna zawartość, poparta faktami. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że wszystkie osoby współpracujące z Fortum oraz te, z którymi ta współpraca się już zakończyła zobowiązane są do zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa, o czym stanowią zapisy umowy. Odnosząc się do Pana komentarza, nie ukrywamy, że praca w Sieci Sprzedaży Fortum jest wymagająca, nie mniej jednak stwarza ogromne możliwości rozwoju dla osób, które wykazują zaangażowanie, determinację oraz rzetelność w realizacji codziennych zadań. Składowymi wynagrodzenia handlowca jest zarówno część podstawowa jak i prowizyjna, nie mniej jednak nieograniczony potencjał zarobkowy przeniesiony jest na część prowizyjną. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby kandydat miał pełną świadomość wyzwań, które na niego czekają oraz warunków i zasad na jakich współpracujemy, dlatego kwestia warunków współpracy omawiana jest szczegółowo podczas procesu rekrutacji. Czasami jednak to zderzenie z praktyczną formą pracy w sprzedaży jest ostatecznym egzaminem dla handlowca oraz pokazuje, czy dana osoba ma predyspozycje do zostania częścią tej elitarnej grupy. Jedną z podstawowych zasad Fortum jest działanie oparte o szeroko rozumianą etykę. Szczegółowy system zasad w zakresie prowadzenia rozmów handlowych z Klientami nie pozostawia miejsca na zachęcanie do nieuczciwych praktyk sprzedażowych, o których Pan pisze. Wsparcie handlowców, szczególnie w okresie pierwszych tygodni współpracy jest kluczowym elementem pracy naszej Kardy Managerskiej. Dodatkowo, komórki odpowiedzialne za szkolenia i wdrożenia oraz HR zawsze służą pomocą oraz utrzymują stały kontakt ze wszystkimi handlowcami Fortum, aby jak najlepiej wprowadzić nowe osoby do organizacji, zatem wszelkie kwestie komunikacji wewnętrznej oraz ewentualne problemy mają szanse być rozwiązane bardzo sprawnie, o ile oczywiście zostaną zgłoszone przez handlowca, niestety takich zgłoszeń nie otrzymaliśmy. Cieszy nas jednak fakt, że odnalazł Pan zawodową satysfakcję w branży pokrewnej. Życzymy sukcesów zawodowych.

WIARYGODNY

NIE PODPISUJCIE UMÓW Z FIRMĄ FORTUM , HANDLOWIEC POKAZUJE CENĘ GAZU NA GIEŁDZIE W MIESIĄCU MAJ,CZERWIEC,LIPIEC GDZIE CENA GAZU JEST NISKA Z RACJI MNIEJSZEGO ZAPOTRZEBOWANIA OGÓLNIE ,PRZEZ WARUNKI ATMOSFERYCZNE,,,LUDZIE MNIEJ ZUŻYWAJĄ. NATOMIAST CENY ROSNĄ W SEZONIE GRZEWCZYM DO TAKICH KWOT ŻE JEST DUŻO ,,,,,,DROŻEJ NIŻ W PGNiG. ONI SIĘ TŁUMACZĄ ŻE TO NIE ICH WINA,,,TYLKO SĄ TAKIE CENY.NA GIEŁDZIE PLUS ICH ZYSK WYCHODZI DROGOIIIIIIIIIII,,,,,,,,,,,,ZŁODZIEJE,,,,,PRZESTRZEGAM

@WIARYGODNY

Dzień dobry, wyjaśniamy, iż przedstawiciel handlowy ma obowiązek informowania ich o wszelkich aspektach dotyczących zarówno procesu zmiany sprzedawcy na Fortum, jak i realizacji samej umowy, które mogą mieć wpływ na podjęcie decyzji o nawiązaniu współpracy z Fortum. Z poważaniem, Zespół Fortum.

Nie dajcie się nabrać na piękną ,aksamitną mowę telemarketera.Po podpisaniy umowy nie macie szans z niej zrezygnować.Będziecie przepłacać za prąd aż do zakończenia umowy.Przekręt w białych rękawiczkach.

Dzień dobry, przypominamy, iż każdy Odbiorca ma 14 dni na dokładne zapoznanie się z warunkami Umowy i ewentualne złożenie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy bez podawania przyczyny. Dla Odbiorców którzy w chwili podpisywania Umowy mają ukończone 60 lat czas na dokładne zapoznanie się z Umową został wydłużony do 30 dni. Wszystkie najważniejsze warunki są opisane w Załączniku nr 2 do Umowy. Pozdrawiamy, Zespół Fortum.

Ktoś mógłby się wypowiedzieć o pracy w oddziale w Częstochowie? Czy trudno jest się dostać tam do pracy? Na czym ogólnie polega praca na stanowisku specjalisty ds. opieki i rozwoju obsługi klienta ? Czy jest to trudne w pracy stanowisko czy raczej optymalne?

Piotr Gdańsk

Jestem właścicielem 2 zakładów produkcyjnych w 3Miescie. Mam do obsługi zarząd, który firmy prowadzi i myślę, że rozwijamy się.. Od 3 lat kupuję prad w Fortum. Mam 3 punkty odbioru, po ok. 70 - 80 MWh. Wcześniej miałem innego sprzedawcę. Nie pierwszy raz zmieniłem na nowego. Zarząd przedstawił mi propozycje Fortum i zdecydowałem się na współpracę z nimi. Kupuję prąd z ich modelem zakupowym,. Jest taniej. Wszystko w porządku z obsługą. Ich przedstawiciel bardzo czytelnie wyjaśnił zasadę kupna prądu i jest tak, jak mi przedstawiano. W mojej ocenie są rzetelni i bardzo profesjonalni. Polecam Fortum jako sprzedawcę prądu.

@Piotr Gdańsk

Panie Piotrze, bardzo się cieszymy, że jest Pan zadowolony ze współpracy z naszą Spółką. Cieszymy się, że podzielił się Pan swoją opinią. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie bardzo owocna. Pozdrawiamy, Zespół Fortum

Taki

Przechodziłem proces rekrutacyjny niecały rok temu na Doradcę Klienta Biznesowego. Wszystko się zapowiadało pięknie i cudownie. Dostałem propozycję pracy. Wysłano mi umowę do podpisania i teraz: - forma zatrudnienia to zlecenie lub b2b - za auto trzeba płacić. 1000 zł miesięcznie. W przypadku wykonania planu auto staje się bezpłatne ale tutaj haczyk. Zaczyna się szkoleniami przez 2 tygodnie a następnie raczej się nie wyrobi planu (szkolenia nie zaczynają się pierwszego dnia miesiąca) więc już w 1 miesiącu mamy -1000 zł. Wymagane 3 spotkania dziennie. Nieważne czy udane czy nie, po prostu mają być. Czytać dokładnie umowę w której jest mnóstwo kruczków dot. np. niewypłacania podstawy z powodu niezrealizowania planu itp. Może się coś zmieniło ale jednak ciągle szukają nowych. Moja koleżanka przyjęła tam pracę. Wytrzymała chyba 2 albo 3 miesiące. Wpadła w długi bo musiała płacić za auto. Przeszła do innej firmy z normalnymi warunkami i radzi sobie super więc to nie kwestia bycia kiepskim handlowcem. 3 razy radzę się zastanowić.

@Taki

Szanowny Panie, Zależy nam, aby każdy kandydat w pełni świadomie podejmował decyzje o podjęciu współpracy z Fortum, dlatego też warunki współpracy przedstawiane są jasno i czytelnie już na etapie procesu rekrutacyjnego, na co przeznaczamy dodatkowe spotkanie z Managerem, w czasie którego omawiane są wszystkie szczegóły i zasady zapisane w Regulaminie Wynagradzania Handlowców Fortum. Jest to również doskonała okazja na zadawanie pytań oraz rozwiania ewentualnych wątpliwości kandydata. Wiemy, że wynagrodzenie i zasady współpracy są niezwykle istotnym elementem dla wszystkich kandydatów. Współpracę rozpoczynamy szkoleniem wstępnym, podzielonym na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Podczas pierwszego tygodnia szkolenia (części teoretycznej) każdy nowy handlowiec otrzymuje pełne wynagrodzenie za czas zainwestowany w szkolenie, część praktyczna natomiast, jest już okazją do spotkań z klientami i potencjalnej sprzedaży. To co należy podkreślić to fakt, że nasz system szkoleń wstępnych w połączeniu z zaangażowaniem wdrażanego, pozwala na rozwinięcie skrzydeł sprzedażowych i swobodną rozmowę z Klientem nawet niedoświadczonym handlowcom. Dzień rozpoczęcia szkolenia nie wyklucza możliwości realizacji planu sprzedażowego – wszystko zależy od inicjatywy nowego handlowca. Dodatkowo, w zależności od liczby dni roboczych w miesiącu sprzedażowym, w którym nowy handlowiec rozpoczyna współpracę – plan sprzedażowy jest naliczany proporcjonalnie. Korzystanie z samochodu służbowego nie jest obligatoryjne, nie mniej jednak możliwe na życzenie nowego handlowca. Każda osoba decydująca się na korzystanie z auta służbowego na początku współpracy z Fortum, otrzymuje pełną informację o kosztach z tym związanych oraz o możliwości zwolnienia z opłaty w przypadku rzetelnego wykonywania zadań określonych w umowie ( tj. odbywania ustalonej liczby spotkań z Klientami oraz realizacji planu sprzedażowego). Nie ukrywamy, co więcej, zawsze podkreślamy to w czasie spotkań z kandydatami, że praca Doradcy w Fortum jest nie dla każdego. Wymaga od nowej osoby dużego zaangażowania w przyswojenie ogromu wiedzy branżowej i produktowej, jak również inicjatywy w działaniu związanym z rozbudową portfela Klientów. Nie mniej jednak, na każdym etapie swojej kariery w Fortum, Doradcy mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony kadry szkoleniowo – wdrożeniowej oraz doświadczonych Doradców, co powoduje, że Sieć Sprzedaży Fortum stanowią najlepsi Eksperci w branży i zaufani partnerzy biznesowi dla Klientów. Życzymy Panu satysfakcjonującego rozwoju kariery zawodowej w innej organizacji.

Anonimka

Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa pracuje/pracował jako konsultant ds telesprzedaży, gdzie głównym celem było umawianie na spotkanie z handlowcem? Zastanawiam się nad aplikowaniem na to stanowisko. Pozdrawiam

@Anonimka

Zachęcamy do aplikowania! Miejsce pracy to kameralne Call Center w nowoczesnym biurze w centrum miasta. Oferujemy przejrzyste warunki wynagradzania (podstawa + miesięczna prowizja za wyniki), stabilną formę zatrudnienia i szeroki wachlarz benefitów. Obowiązki służbowe są jasno sprecyzowane, pracę rozpoczyna około 2-tygodniowe szkolenie gwarantujące pełne przygotowanie do pracy. Przyjazna atmosfera w zespole i stałe wsparcie przełożonego to u nas standard. Jeśli zaistnieje taka konieczność, można skorzystać z opcji pracy w trybie zdalnym. Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiemy podczas rekrutacji.

Mam pytanie odnośnie stanowiska doradcy klienta biznesowego. Jaka jest forma zatrudnienia jakie warunki zatrudnienia, benefity itd. Czy praca jest stabilna i plany realne do wykonania? Jakie auto... Oczywiście wszystkie powyższe przy założeniu że wykonuje się pracę rzetelnie.

@Kandydat

Szanowny Panie, W pracy na stanowisku Doradcy Klienta Biznesowego wymagamy zaangażowania i rzetelności oferując przy tym nieograniczone możliwości zarobku. Zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia do pracy (samochód służbowy, tablet, telefon), a także wysokiej jakości merytoryczne szkolenia. Oczywiście oferujemy również dodatkowe benefity takie jak karta multisport, ubezpieczenie na życie oraz pakiet medyczny na preferencyjnych warunkach. Jeśli jest Pan zainteresowany zapraszamy do aplikowania.

ciekawy

Prosze o informację na temat pracy jako doradca klienta biznesowego. Jakie warunki, czy plany do realizacji, stabilność zatrudnienia, benefity, oczywiście przy założeniach, że wykonuje się sumiennie swoje obowiązki. Zastanawiam sie nad aplikowaniem. Pozdrawiam Wszystkich.

@ciekawy

Szanowny Panie, Praca na stanowisku Doradcy Kl. Biznesowego jest bardzo wymagająca natomiast, przy pełnym zaangażowaniu Doradcy daje nieograniczone możliwości zarobkowe. Wynagrodzenie składa się z podstawy oraz prowizji. Każdy Doradca zaopatrzony jest w niezbędne narzędzia pracy oraz pakiet merytorycznych szkoleń. Dodatkowo, oferujemy kartę multisport, ubezpieczenie na życie oraz pakiet medyczny na preferencyjnych warunkach. Serdecznie zapraszamy do aplikowania.

Marek Woliński

Fortum-(usunięte przez administratora)Przedstawiciele handlowi składając ofertę na energie elektryczną zapewniają że to jest cena(całkowity koszt )energii. Po zaakceptowaniu oferty, podsuwa umowę do podpisania w której jest przemycony zapis że kwota z oferty to marża fortum. UWAGA!!!!!

Jeżeli chodzi o klientów biznesowych spoko rachunki troszkę mniejsze ale przynajmniej wiem już o co chodzi z taryfą itp a w tauronie (usunięte przez administratora) nic nie powiedzieli tylko płać i nie wiadomo za co

@Paweł

Dzień dobry, Panie Pawle dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że współpraca generuje oszczędności. Pozdrawiamy, Zespół Fortum

Zlodzieje

Uwaga ! Na umowy z fortum. Zgłaszam sprawę do prokuratury i UOKiK. Wychodzi mi 300 zł drożej przez rok

Mariusz
@Zlodzieje

O wyborze dostawcy zdecydowała wspólnota. Jako mieszkaniec otrzymałam informację, że mam z nimi podpisać umowę. Wszystko trwało doslownie kilka minut. Konsultant przedstawił mi taryfę, wyjaśnił wszystkie opłaty. Takiego profesjonalizmu oczekiwałem.

darek moto
@Zlodzieje

Ja płace zawyżone kwoty niz u poprzedniego dostawcy a co 4 miesiace przychodzi mi faktura na 800 zl 1300 zl to wielkie (usunięte przez administratora)

Love krove

Zdziwiły mnie faktura od Tauronu i od Fortum ale oszczedzam 450 zł wiec przezyje. Zdecydowanie Polecam

klient

Unikajcie fortum to (usunięte przez administratora) żerujący na starszych osobach i chodzących po domach.Teraz prąd płace 3 razydrożej niz w Tauronie.Zgłosiłam to do prokuratury.

Czytelnik

Poprawka- 10.01.2021r

Czytelnik

Drodzy "Panowie" piszący komentarze dnia 10.01.2020 opiewające firmę w same superlatywy- mogliście się choć trochę postarać i nie pisać tych 10 pseudo pozytywnych komentarzy jednego dnia. Mało naturalnie to wygląda. Klienci się zdzwonili i postanowili wrzucić hurtem opinie? Wątpię. W ten sposób nie poprawia się wizerunku firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Fortum - Warszawa

• Jak się pracuje w Fortum?

Zobacz opinie na temat firmy Fortum tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortum?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fortum?

Kandydaci do pracy w Fortum napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fortum